Dodaj do ulubionych

Do mab5 !!

09.02.05, 21:27
Witam!!

Jeżeli znajdziesz chwile czasu to napisz proszę coś w sprawie zbierania
pieniążków. Jeżeli wolisz to na prywatne aniabrzegowa@interia.pl

18 lutego jade na ABR - nadzieja jeszcze we mnie nie umarła ( znajomej
koleżanka urodziła bliźniaki z brakiem odpowiedzi,a teraz słyszą), Julek
bardzo dużo się "rozmawia" i reaguje ale chyba na wibracje. Mam nadzieję...

Anka mama Julka i Michała
Obserwuj wątek
    • mab5 Re: Do mab5 !! 09.02.05, 23:38
      Witaj Aniu!
      Sorki za brak nawiązania do tematu ale jak dla mnie - nie jest to czas i
      miejsce na pisanie na forum... 1 lutego odbyła się operacja na którą
      zbieralismy tę cholerną kasę i Agatce wszczepiono implant. Po przeanalizowaniu
      róznych wariantów i różnych za i przeciw operacja odbyła się w Kajetanach,
      operował prof. Skarżyński, kosztowało nas to 17,5 tys. euro ( na szczeście
      spadło) i jesczze nie wrociliśmy do domu bo Agatka w najbliższy piatek będzie
      miała w kajetanach zdejmowane szwy a jak dobrze pójdzie to 14-15.02 czyli po
      niedzieli - podlączenie procesora. Agatka ma implant Nucleus 24K - to
      informacje dla wszystkich zainteresowanych.

Co do samej zbiórki - to co na te godzine jestem w stanie Ci napisać - konto -
      to podstawa ale to już wiesz. W naszym przypadku dużo dobrego wniosła strona
      internetowa i umieszczenie jej adresu czy linku w róznych miejscach oraz
      rozeslanie go po znajomych a Ci dalej...
      znaczną pomoc otrzymalismy z zakladów pracy i od rodziny ale nie powiem bo tez
      sporą część zebralismy na konto Fundacji jako odzew na nasz apel wysłany do
      firm. Zapytasz do jakich firm? do każdej, której adres wpadl mi w rękę...
      wysłalismy koło 500 listów, adresy firm braliśmy z gazet, z reklam, z
      internetu a nawet z produktów znajdujących się w naszym domu... Kto nam
      pomógł - dziś jeszcze nie wiem, bo na koncie fundacji widze tylko saldo a nie
      widzę wpłacającego ale pewnie niedługo się dowiem bo nasza fundacja rozsyła
      już wyciągi za ostatnie pół roku.
      Co jeszcze można - można zaangażować znajomych w pomoc a przekonasz się, ze ich
      pomysły są nieocenione...można organizować imprezy, koncerty... to jest do
      zrealizowania tylko trzeba trafic na odpowiednich ludzi a jak się sami nie
      nasuwają - to ich poszukać....
      i co ważne- trzeba nauczyc się prosic.... to jest bardzo, bardzo trudne,
      przynajmniej dla mnie było....
      Życzę powodzenia i na dziś kończe
      pozdrawiam serdecznie
      Magda
      • aniabj1 Re: Do mab5 !! 10.02.05, 08:44
        Witaj Magdo!!
        Przepraszam za zawracanie głowy w takim momencie. Jak już wszystko się ułoży
        odezwij się.

Mam pytanie: co mówiono o możliwości uszkodzenia nerwu twarzowego. Bardzo się
        tego boje. Mój starszy syn miał zabieg na kręcz szyji i uszkodzono mu nerw
        twarzowy, paraliż połowy twarzy, bardzo długa i żmudna rechabilitacja więc
        rozumiesz czemu się denerwuje.
        Życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla Agatki i siły dia Ciebie.

p.s. Jak znajdziesz czas to pisz o wsztstkim co ma związek z zabiegiem i
        rechabilitacją bardzo to pomoże innym

Anka
        • evian66 Re: Do mab5 !! 11.02.05, 10:19
          Cześć Aniu,

Moja córka miała wszczepiany implant także w Kajetanach, w 2003 r. Z tego co
          wiem, ryzyko uszkodzenia nerwu twarzowego podczas zabiegu jest minimalne,
          zależy głównie od umiejętności chirurga. Wydaje mi się, że pytałam o to i
          powiedziano mi, że nie mieli takiej sytuacji (ale głowy nie dam, więc przy
          okazji też się zapytaj smile. Nieco większe jest chyba ryzyko takiego umieszczenia
          implantu, że elektroda znajduje się zbyt blisko nerwu twarzowego i stymulacja
          prądem powoduje jego reakcje, np. skurcze. Ale taki przypadek można rozwiązać
          przez wyłączenie danej elektrody czy dwóch, które powodują problem. Nucleus ma
          22 elektrody i podobno nawet jeśli kilka jest wyłączonych, reszta wystarcza do
          dobrego słyszenia. Nie wiem jak to wygląda w przypadku Med-ela. Ale ryzyko
          takiej sytuacji także oceniano na 2-3%, a więc niedużo.
          Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie implantów "praktycznie", chętnie
          odpowiem.

Ewa
          mama Natalii, 7 lat, implant + Widex Senso P38
        • mab5 Re: Do mab5 !! 16.02.05, 00:11
          Witajcie!
          tak na ciepło tyle ile moge powiedzieć - Agatka zniosła sam zabieg i okres
          gojenia rany rewelacyjnie, zdecydowanie lepiej niż sie spodziewaliśmy. ponieważ
          przy zdejmowaniu szwów oceniono, że rana goi sie super dobrze podlączenie
          procesora wykonano 14 dni po zabiegu a nie standardowo- miesiąc po...
          zaoszczędziło nam to jednego wyjazdu na drodze Koszalin- Kajetany smile))...
          Każdy kto łyknął choc troche tematu wie, że podłączenie implantu to nie
          wlożenie okularów ale.. - Agatka w pierwszych ustawieniach w samym implancie-
          przy wyłączonym lewym aparacie zareagowala i odpowiedziała na pukanie palcami o
          stół (nie widziała ruchu ręki) a drugiego dnia odwrócila się kiedy za plecami
          zadzwoniła moja komórka czego nie było NIGDY przy dwóch aparatach Supero smile))
          poza tym zachowuje się cudownie bo nie zrzuca, nie ściąga, w pełni akceptuje to
          nowe urządzenie
          na dzień dzisiejszy jesteśmy pełni optymizmu i czujemy ogromną ulge, że
          jesteśmy już w tym miejscu...
          pozdrawiam wszystkich
          --
          Agatka

Magda, mama Agatki(ur.11.02.2003r.), UL 70-80DB, UP 100DB, aparaty od 7 mc,
          obecnie Supero 412 UL i od 01-02-2005 implant UP, prowadzi IFiPS dr Piotrowska
          • e-tron Re: Do mab5 !! 16.02.05, 07:25
            smile
            --
            Pozdrawiam
            Adam, tata Marysi (ur. 13.09.2002 r.), 100 dB, aparaty Widex senso P 38 od 7
            m.ż. oraz Michała, 8 lat, słyszy normalnie, choć czasem mam wątpliwości smile))
          • achoc Re: Do mab5 !! 16.02.05, 22:08
            MAGDO,
            twoje słowa wywołały u mnie łzy wzruszenia, choć nie bywam płaczliwasmile
            Bardzo się cieszę, że Agatka tak dobrze to zniosła i że od razu widać zmianę !!!
            Trzymam kciuki za dzielnego malucha i jego dzielnych rodziców!!!

Agnieszka mama Mai ur. 17.02.04, ok. 100 dB, aparaty Oticon Gaia od 4 m-ca
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka