Dodaj do ulubionych

Przedszkola przyjazne dzieciom z wadą słuchu-lista

02.01.06, 10:38
Nasze dzieci rosną i większość z nich będzie chodzić lub już chodzi do
przedszkola. Zakładam wątek, w którym proszę wszystkich rodziców obecnych
przedszkolaków z wadą słuchu, z całej Polski, o wpisywanie przedszkoli, do
których chodzą wasze dzieci, wraz z krótkim komentarzem na temat atmosfery w
przedszkolu, stosunku do dzieci i ew. rehabilitacji.
W tytule wątku proszę podać miejscowość i nazwę, ew. numer przedszkola, tak
żeby można je było zidentyfikować. Chcę pomóc zarówno sobie jak i innym
rodzicom w podjęciu tej ogromnie trudnej decyzji, jaką jest wybór właściwego
przedszkola, gdzie nasze dzieci będą traktowane normalnie, tzn. z szacunkiem
i przyjaźnią, gdzie będą mogły rozwijać się w dobrej atmosferze.
Wbrew tytułowi, proszę również o zamieszczanie informacji, które przedszkola
się nie sprawdziły, jako ostrzeżenie dla innych rodziców, by oszczędzić ich
dziecku i im stresu z tym związanego. Jako pierwszą wklejam wypowiedź mamy z
W-wy, która odpowiedziała na mój apel w sprawie przedszkola. Bardzo proszę o
rozwijanie tej listy. Myślę, że będzie dużą pomocą i drogowskazem dla wielu
rodziców. Z góry dziękuję i pozdrawiam rodziców przyszłych i obecnych
przedszkolaków.
Edytor zaawansowany
  • symfonia7 02.01.06, 11:00
    Przedszkole (przeniesione z ul. Bernardyńskiej), w którym źle traktowano
    dziecko z wadą słuchu. Bardzo proszę mamę, która do mnie napisała, o
    powtórzenie tuitaj swojej opinii, ponieważ nie mogę jej odnaleźć w swojej
    poczcie. Pamiętam z jej wypowiedzi, że jej synek bawił się z innymi dziećmi z
    wadą słuchu w osobnej grupie (super integracja). Od siebie dodam, że ww.
    przedszkole znalazło się na tzw. czarnej liście w rankingu warszawskich
    przedszkoli (była taka akcja, www. warszawianka, nie pamiętam dokładnie).
    Rozmawiałm też z p. dyrektor tego przedszkola, fatalne wrażenie.
  • e-tron 02.01.06, 11:13
    Marysia chodzi do przedszkola od września 2005 r. Jest w grupie Montessori z
    dziećmi w różnym wieku (Marysia jest najmłodsza), tylko ona ma wadę słuchu.
    Dzieci nie są zmuszane do snu, przedszkole ma basen i kucyka.Grupa jest
    20-osobowa i 3 panie do opieki, raz w tygodniu sa zajęcia z logopedą. Panie
    bardzo są bardzo zaangażowane w pracę. Polecam.
    --
    Pozdrawiam
    Adam, tata Marysi (ur. 13.09.2002 r.),UP-N24R od 03/05, UL-Widex Senso P 38 od
    04/03 i Michała, 8 lat, słyszy normalnie, choć czasem mam wątpliwości smile)),
    Białystok
  • monana76 12.09.13, 12:08
    Witam! Chciałam poruszyc dwa istotnie tematy na temat przedszkola. Nie ma zadnych nowych wpisow o tym przedszkolu wiec moze uda sie wciagnac w dyskusje wieksza ilosc rodzicow.

Po pierwsze wyzywienie w przedszkolu bardzo mnie zdziwiło i rozczarowało. W dzisiejszych czasach majac tyle "trendow" na zdrowe odzywainie sie i z taka swiadomoscia o zywieniu moje dziecko otrzymuje na sniadanie płatki czekoladowe. Do tego pije herbate i kanapke z wedlina i pomodorem. Na podwieczrek dostaje parowke i wafelka z kremem czekoladowym. Albo pół banana. Dziecko mi mowi ze szyneczka na sniadanie była bardzo nie dobra i taka biała. I ze jak ja jadło to robiło "o tak" i pokazuje główka jak sie wzdryga. Na obiad zupa grochowa czy pomidorowa. Same nudy. Ja wiem ze stawki zywieniowe sa bardzo niskie ale jakos inne instytucje sobie z tym radza. To sa przeciez nasze dzieci!. Ja jeszcze nigdy mojemu 3 letniemu dziecku nie zaserwowałam na sniadanie płatkow czekoladowych !. Po pierwsze nie zgadzam sie z takim jedzeniem a po drugie stac mnie jako ososbe dorosła na wymyslenie czegos bardziej odpowiedniego niz zalanie platkow mlekiem. Czy podanie gotowanej parowki ( najgorszego gatunkowo przetworu miesnego). Nie mowiac juz o połówce banana w sezonie malin czy sliwek. A gdzie zupa z dyni czy szczawiowa czy zupa brokułowa a gdzie pasty na sniadanie do kanapek??? Gdzie sie podziały zupy mleczne?. Te prawdziwe!!! Dlaczego dzieci dostaja wafle czekoladowe zamiast owocow???. Bardzo mi sie to nie podoba i mam nadzieje ze znajda sie jeszcze inni rodzice, ktorzy mysla tak samo i uda sie nam to razem zmienic.

Druga rzecz to wychowawcy - nauczyciele.

Zebrania adaptacyjne były super!. Zebranie z Pania Dyrektor, p psycholog i nauczycielkami takze. Praktyka jest taka ze Panie bardzo słabo komunikuja sie z rodzicem. Trzeba sie upominac i wyciagac od Pan informacje "jak tam moje dziecko". Jedna Pani nawet przy odbiearaniu dziecka z przedszkolu nie zechciala podejsc do barierki na placu zabaw zebym nie musiala krzyczec "JAK TAM SIE SPISYWAŁO MOJE DZIECKO?". Krzykneła, ze dobrze i tyle.

Czy tak musi byc?
  • fogito 13.09.13, 06:47
    Przedszkole montessori anglojęzyczne. Syn chodził 2 lata i byliśmy b. zadowoleni.

www.warsawmontessori.edu.pl/bambini/en/index.php
  • achoc 02.01.06, 12:13
    Witam,
    Myślę, że poślę Maję do przedszkola dopiero za rok lub półtora, ale już się
    rozglądam jakie są możliwości w Poznaniu i okolicach. Czy znacie jakieś opinie
    o przedszkolach na tym terenie?
    I jeszcze jedno - od kiedy posyłaliście swoje maluchy do przedszkola i jak to
    zniosły? Z jednej strony naszej Majce przydałby się większy kontakt z dziećmi,
    które by ją troszkę "przytemperowały", bo w domu rządzi niepodzielnie, z
    drugiej przed ukończeniem 3 roku zycia to chyba troszkę za wcześnie, żeby ją
    wypuścić z domu.
    --
    Agnieszka mama Mai (ur. 17.02.04) ok. 100 dB, aparaty od 4 mż, Oticon Gaia
  • wisienka8317 13.09.13, 15:53
    Maja jest w grupie "normalnej" chodzi 2 rok jesteśmy bardzo zadowolone, Panie chętne do wspołpracy z nami, dbają o Maję bardzosmile Szybko się nauczyły obsługi implantu i apracikusmile Maja ma zajęcia z logopedą, radzi sobie niezle.
    --
    Ania, mama Mai (ur.17.11.2008)- UP-ok 90dB Phonak Naida Junior od 17.09. 2009 , UL- nie odpowiada, Nucleos Freedom od 21.12. 2009 i słyszącego 6- letniego Alexa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.