• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

radio dla dzieci! Dodaj do ulubionych

• 27.08.10, 12:34
    nie do końca to "po drodze z tematem", ale może być i dla Was ciekawe, cytuję
    za press'em.

--
    Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs na częstotliwość
    radiową w Warszawie. Koncesję otrzyma Bajka – Fundacja na rzecz Rozwoju
    Dzieci, której projekt radia dla dzieci wygrał m.in. z dużymi grupami radiowymi.
    Fundacja uruchomi Radio Bajka z programem edukacyjno-poznawczym dla dzieci
    w wieku 2-7 lat oraz ich rodziców i opiekunów. To pierwszy tego typu projekt w
    Polsce. – Program nie będzie podzielony na pasma dla grup wiekowych, ale na
    trzygodzinne pasma (godz. 6-9, 9-12, 12-15, 15-18 i 18-21), w których będą
    audycje dla dzieci z każdej grupy wiekowej. Chcemy, by dzieci wraz z radiem
    budziły się, bawiły i zasypiały – mówi Kuba Wątły, wiceprezes Fundacji i
    dyrektor programowy rozgłośni. W godz. 21-22 nadawane będą kołysanki (bez
    udziału prezentera), a od 22 do północy (powtórka w godz. 3-5) – audycje dla
    rodziców o wychowaniu maluchów. Od północy do godz. 3 będzie nadawana tylko
    muzyka. – Stawiamy na muzykę środka, z przewagą jazzu i smooth jazzu. W godz.
    5-6, w ramach porannej rozbiegówki, będziemy grać muzykę dla dzieci, bez
    udziału prezentera – zapowiada Wątły.
    Dyrektor programowy dodaje, że stacja nie będzie zatrudniać zawodowych
    prezenterów. – Rolę prezenterów będą u nas pełnić współpracownicy Fundacji,
    którzy od lat specjalizują się w pracy z dziećmi i przygotowujemy ich do pracy
    na antenie – wyjaśnia Wątły.
    Stacja będzie nadawać reklamy, ale kierowane wyłącznie do rodziców.
    O możliwość nadawania programu o charakterze wyspecjalizowanym ze względu na
    tematykę lub adresata (KRRiT nie określiła w tym konkursie tematyki) na
    częstotliwości 87,8 MHz w stolicy (moc nadajnika 0,1 kW) ubiegało się łącznie
    12 podmiotów. Oprócz Bajki – Fundacji na rzecz Rozwoju Dzieci były to: Grupa
    Radiowa Agory, Hobby.net z Legionowa, Michał Karnowski, Multimedia z Krakowa
    (Grupa RMF FM), Polish Sports Network z Lublina, Projekt Inwestycyjny z
    Warszawy (związany z Agorą), Radio Językowe z Lublina, Radio Top z Kielc, Zet
    Premium (Eurozet), Spółdzielnia Socjalna Interpoland ze Słupska i Music Media
    House z Warszawy.
    W Warszawie można słuchać ponad 20 stacji radiowych. (TOCH)
    --

--
    Zubeydes hand made art
    Edytor zaawansowany
    • 27.08.10, 13:34
      Wiem ze kiedyś był program dla dzieci, ale zniknął z eteru. Zostały
      tylko audycje w I pr lub w IIIpr albo internetowe stacje z
      piosenkami. Mam nadzieję ze to radio Bajka będzie słyszalne nie
      tylko w stolicy.
      • 27.08.10, 13:37
        Niestety właśnie przeczytałam że będzie nadawać tylko w W-wie i w
        Krakowie. Szkoda
        • 27.08.10, 13:58
          A w internecie będzie? My już słuchamy tok fm, radia kraków (no, tylko
          Alfabetu:) i czasem dwójki, jak nam kablówka odmówi jej nadawania (w mojej
          okolicy dwójki z normalnej anteny nie ma, taka to pustynia kulturalna), więc
          jeszcze jedna stacja w komputerze się zmieści.
          Bardzo jestem ciekawa audycji.
          • 28.08.10, 13:02
            Nie podzielam Waszego entuzjazmu. Dyrektorem programowym radia Bajka jest Jakub
            Wątły. Tak! To ten sam Kuba Wątły, co prowadzi w Superstacji bardzo
            kontrowersyjne Krzywe zwierciadło. Poza tym, co to właściwie znaczy że reklamy
            będą skierowane tylko do dorosłych? Dzieci mają wtedy zatykać uszy czy jak?

My słuchamy Zagadkowej Niedzieli w Trójce i od czasu do czasu Radia Dzieciom w
            Jedynce. No i są bajki-grajki ze słuchowiskami.
            • 28.08.10, 13:18
              Jakiegoś specjalnego entuzjazmu tu nikt nie prezentuje:))

Ja jestem ciekawa, ale za dużo sobie nie obiecuję, choć nie znam Kuby Wątłego.
              Wątpię, żebyśmy słuchali.

Hasło "reklamy skierowane do dorosłych" chyba oznacza, że nie będzie się
              reklamować zabawek i słodyczy tylko produkty nie interesujące dzieci?:)) Tylko
              jaka będzie treść tych reklam? My reklam unikamy jak diabeł święconej wody, bo
              nasze dzieci mają ucho i pamięć to haseł i potem przerzucają się tekstami
              ("dziewczyny lubią limuzyny" - mówi jeden, na to drugi - "a chłopaki kochają
              kombiaki":)
            • 10.10.10, 18:15

> My słuchamy Zagadkowej Niedzieli w Trójce

toż to o 7.00 rano jest.
              okrutna pora, choć ktoś mi kiedyś puścił świetną nagraną audycję
              --
              Mama Muminka jest tylko jedna
              • 10.10.10, 18:19
                ...zaczyna się o 8. Większość dzieci o tej porze nie śpi. Dzięki "zagadkowej niedzieli" mogą pospać rodzice (o ile wstaną i włączą dzieciom radio:))
                • 10.10.10, 18:21
                  Właśnie odkryłam, że mogę to puścić na komputerze i to chyba cały program
                  www.polskieradio.pl/9/Audycja/5080
                  genialnie

--
                  • 10.10.10, 18:21
                    Dziewczyny, rzuccie czego jeszcze słuchaćie, bezpośrednio czy przez net
                    --
                    • 10.10.10, 19:35
                      My słuchamy "dwójki".
                      www.polskieradio.pl/8,Dwojka
                      I tok fm z tuby:
                      fm.tuba.pl/stacja-radiowa/Tok+FMO
                      Ostatnio mieliśmy dosyć polityki, więc odpuszczaliśmy większość. Popołudniowe programy są mniej polityczne - polecam audycje Grzegorza Chlasty. Kulturalne dość słabe, ale w piątki była przez jakiś czas Monika Małkowska, ale chyba zniknęła.
                      W niedziele o 16 - książkowy Kurkiewicz.
                      www.tok.fm/TOKFM/1,89187,3459602.html
                      Rozpędziłam się, a Ty pewnie pytasz o audycje dla dzieci:))

Tu Violikowy wątek o słuchowiskach.
                      forum.gazeta.pl/forum/w,16375,117347417,117347417,Sluchowiska_pazdziernik_2010.html
                      • 10.10.10, 21:42
                        O rany, dzięki przeogromne.
                        i za wątek o słuchowiskach, i za linki (Twój rozpęd mi się przyda :)) i za fantastyczny wątek - Gdzie zaglądać.

No forum pięknieje w oczach. Jest przejrzyste, przystępne, a i czasem dywagować można trochę OT, bez obawy o nożyczki :)
                        Niektórzy zasieją ideę, inni pieczołowicie ją pielegnują. Aż miło tu zaglądać :), bo na więcej nie starcza czasu.
                        --
                        • 10.10.10, 21:46
                          iks54 napisała:
                          >
                          > No forum pięknieje w oczach. Jest przejrzyste, przystępne, a i czasem dywagować
                          > można trochę OT, bez obawy o nożyczki :)

Ja tam nie mam zapędów do cięć wypowiedzi OT, bo sama mam potrzebę dyskusji na tematy nie do końca książkowe. Po co się po innych edzieckowych wątkach włóczyć, jak tu jest grono skore do rozmów "na poziomie":)?
                          • 11.10.10, 09:00
                            Tak, ale oprócz dzieciowych są inne ściśle tematyczne fora, na których po prostu tnie sie wszystko co niezbyt związane z tematem.

A tu po prostu miło jest :)
                            --
                            • 28.11.11, 09:03
                              Już kilkakrotnie mnie świerzbiło przy okazji postów z "achami" na temat Radia Bajka, aby napisać, że to moim zdaniem jest radio najwyżej na +3. Audycje niekiedy są tak infantylne, że aż mi skóra cierpnie i więcej, niż 5 minut jakoś nigdy nie udało mi się wytrwać. A te piosenki - to wprost dramat. Ciągle w typie "kółko graniaste", a przecież ambitne nowości fonograficzne dla dzieci są obecnie na niesamowicie wysokim poziomie. Fantastyczne CD z muzyką dla dzieci mnożą się i mnożą, jest jazz, jest reggae, jest na rockowo... A tam czas stanął.
                              Dlatego gdybym miała polecać audycje dla dzieci, to raczej PR III i klasyczne Radio Dzieciom w PR I polskiego radia. I wielka szkoda, że tak mało tych audycji na poziomie dla dzieci. Dlatego moim zdaniem warto inwestować w indywidualny zakup płytek z dobrą dziecięcą muzyką, ze słuchowiskami, z muzyką poważną.
                              Na forum jest wątek polecanych płyt dla dzieci, jest wątek ze słuchowiskami. Ja raczej stawiam na samodzielne zabawianie dzieci wg swojego własnego planu i ze swoich zasobów płytowych.
                              --
                              Violik
    • 10.09.10, 08:32
      c.d. nastąpił:
      www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=23806
      ja prezentuje entuzjazm, bo choc nie znam audycji Wątłego (ale poszukam :)) to myslę, że inteligentny człowiek moze zrobic zarówno kontrowersyjną audycję, prześmiewczą, i na granicy dobrego smaku (wnioskuje po innych "antyradiowych"), jak i dobre radio dla dzieci, jeśli tylko mu sie chce.
      --
      Zubeydes hand made art
    • 14.09.10, 10:50
      O, może będzie to coś ciekawego.
      My próbowaliśmy słuchać baby radia- głównie piosenki, podzielone w bloki wg pór dnia, w porach dziecięcej aktywności skoczne, przed drzemką i snem spokojne (podział oczywiście umowny, bo różnie to u dzieci wygląda). Czasem jakiś wierszyk czy bajka. Jednak repertuar jest niezmiennie ten sam, w dodatku wcale nie z najwyższej półki. Zniechęciłam się szybko.
    • 15.10.10, 13:49
      a my słuchamy od jakiegoś czasu babyradio.pl
      --
      Martynomania :)
      • 31.07.11, 11:08
        forum.gazeta.pl/forum/w,101686,125728954,125728954,Radio_Bajka_startuje_27_czerwca.html

--
        Mama KaOwiec
        Zapraszam! (prosze pukac na mojego maila gazetowego)

www.zabawkowicz.pl/
        • 27.11.11, 16:25

cytuję z wpisu z FB:

Już dziś o godzinie 21.00 w Radiu Bajka nowy cykl poświęcony książkom.
          Wieczór z Książką w Radiu Bajka to dwie audycje autorskie:

"Książki w zasięgu ręki" - audycja Doroty Koman i "Książki z górnej półki" Tadeusza Górnego.

... Dzisiaj gościem Doroty Koman będzie: Grzegorz Kasdepke - pisarz dla Dzieci i Młodzieży, dziennikarz.

Tadeusz Górny będzie dziś rozmawiał o twórczości Stefana Kisielewskiego z redaktorem Jerzym Kisielewskim - synem Stefana Kisielewskiego.

Zapraszamy na Wieczór z Książką w Radiu Bajka, dziś od godziny 21:00--
          http://static.ebobas.pl/img/users/1181/galleries/45784/1181_45784_132110796585_e7a9ffe93ca934a61f2fc36106880379b22df252-w120.jpg
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.