28.01.11, 22:57
Autor:
Ilustrator:
Wydawnictwo:
<a href="HTTP://WWW.ADRES.PL"target="_blank">NAZWA</a>

Opis:

Recenzja z sieci: <a href="HTTP://ADRES.PL"target="_blank">NAZWA</a>

IMG okładki
Edytor zaawansowany
 • bea-sjf 11.02.11, 13:30
  Autor: Lois Lowry
  Tłumacz: Piotr Szymczak
  Wydawnictwo: Media Rodzina , na stronie wydawnictwa liczne recenzje.

  Oto świat, w którym liczą się bezpieczeństwo i wygoda, wartości, dla których wszyscy bez szemrania godzą się zapomnieć o uczuciach, indywidualiźmie, wolności, twórczości, żyją wedle ustalonych sztywnych reguł, ograniczających ludzką egzystencję do niezbędnego przeżyciu minimum. A przecież dawno, dawno temu było innaczej- istniał świat, który znamy my- czytelnicy, świat, który tętni jeszcze w głowie Dawcy. Jonasz tuż przed swoimi dwunastymi urodzinami zostaje wybrany przez Dawcę by nieść wiedzę o przeszłości, o tym co zostało zabrane ludziom. Widzi i odczuwa świat takim jaki jest znany nam, z całym bogactwem uczuć, zmysłowych doznań i intelektualnych możliwości, świat piękny w swej zmienności i nieprzewidywalności. Co zrobi z tą wiedzą?

  Wizja utopii, która zmusza do etycznych rozważań. Ksiązka niezwykle cenna, ale i trudna (sceny uśmiercania osób starych i "zbędnych" noworodków). Możliwe, że nie każdy młody czytelnik jest na nią gotowy.

  Bromby słów kilka o książce.
  http://shop.mediarodzina.com.pl/public/images/covers/145/book_179.jpg
 • kamienna5 08.05.11, 21:15
  Autor: Ewa Nowak
  Wydawnictwo: Egmont
  Egmont

  Opis: "Niewzruszenia"
  Niewzruszenie to jedenasta już książka z tzw. serii „miętowej” Ewy Nowak. Jednak zarówno wątki jak i problemy poruszane w tej powieści rozwijają się nietypowo.
  Głównymi nastoletnimi bohaterami powieści są Marianna i Lew Henselowie – rodzeństwo borykające się oczywiście z problemami sercowymi, które tym razem są jednak dość specyficzne.
  Czy uczucie jest w jakimś stopniu kwestią wyboru czy też zupełnie nie zależy od naszej świadomej woli? Czy wśród współczesnej młodzieży istnieją bariery mentalne, jeśli chodzi o tak zwane „chodzenie”, a jeśli tak, to na czym mogą polegać te dzisiejsze „mezalianse”? Na ile zobowiązująca jest młodzieńcza deklaracja uczucia do grobowej deski? Wszystkie te pytania, ozdobione nietypowymi zawodami dorosłej części rodziny Henselów, ich specyficznym sposobem bycia oraz oryginalnym zwierzęciem domowym, są głównym tematem powieści.

  Recenzja z sieci: <a href="http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/2011/01/ewa-nowak-niewzruszenie.html"target="_blank">Czytanki-przytulanki</a


  http://3.bp.blogspot.com/_A0rINglNo9I/TSeAbePNCJI/AAAAAAAABRU/Vw-ZzATLpN8/s1600/niewzruszenieewa-nowak-300-168627.jpg

  TYTUŁY W SERII
  I. Wszystko tylko nie mięta
  II. Diupa
  III. Krzywe 10
  IV. Lawenda w chodakach
  V. Drugi
  VI. Michał Jakiśtam
  VII. Ogon Kici
  VIII. Kiedyś na pewno
  IX. Rezerwat niebieskich ptaków
  X. Bardzo biała wrona
  XI. Niewzruszenie

  Pisze się część dwunasta!
  --
  Naczynie, z którego sączy się życie...

  czytanki-przytulanki.blogspot.com/
 • anicaf 11.05.11, 20:57
  Autor:Christiane F.
  Wydawnictwo:Iskry
  Opis:
  Książka powstała w wyniku wywiadu przeprowadzonego z pietnastoletnią Christine F, który miał stanowić uzupełniemnie do badań nad sytuacją młodzieży w latach 70 w Zachodnich Niemczech. Bardzo szybko krótki wywiad zamienił się w obszerną opowieść o losach narkomanów w Niemczech. Z zapisu magnetofonowego tych rozmów powstała niniejsza książka. Badacze uznali, że historia Christine więcej mówi o młodzieży niż starannie udokumentowany raport. Sama bohaterka uważała, że książka musi powstać, aby pokazać problemy ludzi młodych, ustrzec ich od okrutnego nałogu narkomanii, a także stanowić świadectwo pamięci i przestrogi dla kolejnych pokoleń. Załączone wypowiedzi rodziców oraz innych osób bliskich Christine mają służyć rozszerzeniu perspektywy i pomóc głębiej zrozumieć istotę problemu narkomanii.
  http://imguser.gandalf.com.pl/pd_3492.jpg
  Opinie w sieci

  Świetne książka jako SKUTECZNE odstraszanie od narkotyków.
 • violik 05.06.15, 08:38
  Serię Mroczne umysły Alexandry Bracken rozpoczyna smutna wizja przyszłości, gdzie paranormalne dzieciaki dezorganizują cały kraj. Dorośli biorą więc separują dzieci w obozach. Represjonowane i więzione przez dorosłych pokolenie dzieci/nastolatków to dość przygnębiający temat. Jest też nastolatka naznaczona niechcianym darem, ucieczka, pierwsze uczucie... Taka lektura z ukłonem w stronę żeńskich czytelniczek. I nawet z przyjemnością może to przeczytać i dorosły. Książka niesie z sobą przesłanie o nadziei.
  http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/213000/213059/249189-155x220.jpg
  --
  Violik

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.