28.01.11, 23:17
Autor:
Ilustrator:
Wydawnictwo:
<a href="HTTP://WWW.ADRES.PL"target="_blank">NAZWA</a>

Opis:

Recenzja z sieci: <a href="HTTP://ADRES.PL"target="_blank">NAZWA</a>

IMG okładki
Edytor zaawansowany
 • per-vers 05.02.11, 20:36
  Autor: Dimiter Inkiow
  Ilustrator: Wilfried Gebhard
  Wydawnictwo: Media Rodzina

  Opis:
  U nas ta książka zrobiła furorę. Mi podoba się zarówno treść, jak i wydanie. Jest dostępna także w formie audiobooka, w który zaopatrzyliśmy się natychmiast, gdy okazało się, że córka chce to czytać w kółko. Niektórzy twierdzą, że jest to propozycja dla nieco starszych dzieci - faktycznie, książka miejscami jest brutalna, czasem trudna (dlaczego Hera porzuciła Hefajstosa? Jak Kronos śmiał połykać swoje dzieci?). Ale nasza prawie sześciolatka lubi i nie boi się bać, jest fanką mitów wszelakich, a tych w szczególności. Wiem też, że nie jest w tym osamotniona wśród swoich rówieśników, dlatego polecam w tej kategorii wiekowej. Dzięki lekturze i słuchaniu książki córka zna wszystkie występujące tam postacie, potrafi je scharakteryzować, jak również odtworzyć przebieg zdarzeń i szereg zależności... Doceniam to jako niezbitą wartość kulturową.

  Recenzja z sieci: Opis na stronie wydawnictwa


  http://shop.mediarodzina.com.pl/public/images/covers/145/book_364.jpg
 • gopio1 10.02.11, 19:28
  Autor: Joanna Olech
  Ilustrator: Joanna Olech
  Wydawnictwo: Znak

  Pompon w rodzinie Fisiów to bardzo niebanalna historia pewnego smoka. Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Szybko rósł i rozwijał się intelektualnie, by stać się wygadanym, bezczelnym smokiem o bardzo twórczych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które wcielał w życie. Miał dwoje oddanych opiekunów - dzieci państwa Fisiów - Malwinę i Gniewosza, którzy pewnego dnia zabrali go nawet na zieloną szkołę. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6-10 lat, napisana z wielkim poczuciem humoru, jest też zbiorem świetnych obserwacji życia rodzinnego i satyrą na dzisiejszą rzeczywistość.

  Recenzja z sieci

  http://www.bajarka.pl/zasoby/images/mini/4_m62.jpg


  --
  Zabawa w słowa
 • sylwina76 14.02.11, 14:22
  Autor: Maria Paar
  Wydawnictwo:www.nk.com.pl/
  http://ryms.pl/upload/201004221405290.14763800sd.jpg

  Opis: Książka opowiada o przygodach dwójki najlepszych przyjaciół: Kręciołka (narratora książki) i Leny, jego najbliższej sąsiadki. Pełna humoru, optymizmu, umieszczona we współczesnych realiach. Trochę bałam się umieszczania tej książki na liście - ponieważ jest to książka niemal we wszystkich recenzjach porównywana do twórczości Astrid Lindgren. Moje dzieci, wielbiciele wszelkiej skandynawskiej literatury przyjęły ją bardzo ciepło. Słuchała z zainteresowaniem i 4 latka i 7 latek.
  Gofrowe serce to debiut pisarski Marii Paar, książka zdobyła uznani . Autorka napisała także drugą książkę pt.: Helen Glimmerdal, również obsypaną nagrodami. Na razie czekamy z niecierpliwością na tłumaczenie.

  Recenzja z sieci:ryms.pl/ksiazka_szczegoly/234/index.html
 • abepe 23.02.11, 22:33
  http://www.bromba.pl/poczytaj/obrazy/Hej_CZy.jpg

  Stare wydanie z ilustracjami Reidara Kjelsena.
  Wyd. Jacek Santorski & Co. , Wydawnictwo Wilga

  -----------------------------------------------------------------------

  http://www.czarnaowca.pl/files/base/nr318_max2_xht_260_small.jpg

  Nowsze wydanie, z 2007 r., z ilustracjami Marcina Bruchnalskiego, wydawnictwo Santorski & CO., obecnie Czarna Owca.

  Mój syn jako sześciolatek wysłuchał tej historii z wielkim zainteresowaniem. Nie przepadałam nigdy za Gaarderem, ale ta książka wpadła mi w oko. Egzemplarz z biblioteki przetrzymywałam, aż na allegro zdobyłam wydanie z ilustracjami Kjelsena. Moja recenzja z bromby.
 • violik 28.02.11, 23:15
  Autor: Keiko Kasza
  Ilustracje: Keiko Kasza
  Wydawnictwo:AMBER
  Seria: Amberek (chyba już nie wydawana)
  Data wydania książki:2005

  Polecam jako książeczkę do rozpoczęcia samodzielnego czytania.

  Opis:
  Pewnego razu smakowicie wyglądający Prosiaczek zawitał do Lisa. - To mój szczęśliwy dzień - ucieszył się Lis. - Obiad sam puka do drzwi. Ale sprytny Prosiaczek nie zamierza stać się lisim przysmakiem. Wkrótce okaże się, dla kogo ten dzień jest naprawdę szczęśliwy.

  Fantastyczna książka. Duże literki. Proste zdania. Intrygująca, zabawna, wciągająca historyjka z ilustracjami o ciepłych barwach. Pierwsza samodzielnie przeczytana książeczka. Wyraz po wyrazie z językiem na brodzie. Potem jeszcze raz przeczytana. Potem czytana na głos mamie. Potem tacie. I do użytku weszły wtedy jakieś śmieszne powiedzonka z tej książki. Ogólnie bardzo miłe wrażenie pozostawiła, dziecię do dziś trzyma ją w półce. Ma do niej wyraźny sentyment. Bardzo polecam.

  http://empikmedia.pl/c/moj-szczesliwy-dzien-b140131.jpg

  Warte polecenia są także inne książki tego autora:
  Mamusia dla Koko
  I jeszcze jedna pochwała z KDM dla "Mamusi dla Koko"
  Pan Wilk i Pani Kurka

  Prawdziwy król

  Post na forum KDM
  --
  Violik
  _______________
  wizytówka jest odpowiedzią
 • sylwina76 14.04.11, 10:15
  Autor: Łukasz Wierzbicki
  Ilustracje: Ireneusz Woliński
  Wydawnictwo: Pointa www.pointa.com.pl/

  Opis: Kolejna książka Łukasza Wierzbickiego to historia niedźwiedzia Wojtka, który w czasie II wojny światowej pomagał żołnierzom Armii Andersa. Wojtek kupiony za paczkę sucharów i scyzoryk w Persji w 1942 roku, przeszedł z żołnierzami przez cały szlak bojowy: Iran, Irak, Palestynę, Egipt aż do Włoch, a po wojnie zamieszkał w Zoo w Edynburgu. Przez kilka lat wojny Wojtek nie tylko pomagał żołnierzom fizycznie np. nosił skrzynie z amunicją, ale przede wszystkim samą swoją obecnością pomógł przetrwać ten tak niezwykle trudny czas. Za swoje zasługi został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Polskiego.
  Książka jest napisana w formie opowieści dziadka dla wnuczki, gdyż z reguły dziadkowie byli pierwszym źródłem wiedzy (przynajmniej mojego pokolenia) o wojnie, o historii w ogóle. Mój syn o historii też przede wszystkim dowiaduje się od dziadka - ja niestety nie potrafię snuć takich opowieści i w taki ciekawy sposób jak mój tata. Dlatego bardzo się cieszę, że są książki takie jak Dziadek i Niedźwiadek. Gwoli sprawiedliwości dodam, że dziadek mojego syna, również nie wiedział, że Wojtek istniał naprawdę :).

  Recenzja z sieci:Tekst linka
  i jeszcze strona autora: Tekst linka

  http://merlin.pl/Dziadek-i-Niedzwiadek_Lukasz-Wierzbicki,images_product,29,978-83-924991-1-4.jpg
 • bea-sjf 14.04.11, 21:31
  Tytuł: Autor: Katharina Grossmann-Hensel
  Ilustrator: Katharina Grossmann-Hensel
  Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

  Do Listy dodała biealka.

  Opis: Historia dla dzieci, która wyjaśnia czym jest miłość.
  Mama i tata nie zawsze byli razem. Przez długi czas w ogóle się nie znali - do chwili, gdy zakochali się w sobie. Mama lubiła różne kolory - tata tylko biel i czerń. Mama marzyła o mężczyźnie, który będzie lubił taniec do białego rana i życie w kolorowym chaosie. Tata chciał spotkać kobietę, która zamieszka wraz z nim w jego uporządkowanym, ciemnym mieszkaniu i będzie grać z nim w szachy. Oboje czuli się samotni. Aż nagle, pewnego dnia, wpadli na siebie na ulicy. Mamie zakręciło się w głowie, a tacie zaczęło mocno walić serce. A potem działy się rzeczy zadziwiające i niesamowite.

  Recenzja z sieci: Półeczka z książkami

  http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/resource/40478900206KS.jpg
 • bea-sjf 14.04.11, 21:39
  Autor: Tina Oziewicz
  Ilustrator: Bogna Pniewska
  Wydawnictwo:Dwie Siostry

  Do Listy dodała biealka.

  Opis: Zbiór opowiadań o niezwykłym świecie przedmiotów i zwierząt. Autorka z wielką czułością przygląda się łyżeczce do kawy, prysznicowi, muchomorowi, dostrzegając w nich odbicie ludzkich charakterów i postaw. Wyznania żabki, która niczym prawdziwa kobieta chciałaby być ładniejsza, lub muchomora z kompleksami to oczywista metafora naszych własnych trosk i pragnień. A jeśli przedmioty i zwierzęta naprawdę czują jak my? Po lekturze tych opowiadań zaczynamy w to wierzyć, a dzieci z wypiekami na twarzy przyglądają się domowym sprzętom i makaronowi w zupie.

  Recenzja z sieci: Blog

  http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/o_wiadukcie_kolejowym/o_wiadukcie_kolejowym.gif
 • abepe 26.04.11, 21:32
  Tekst: Francois Corteggiani i Caroline Leboucq
  Ilustracje: Claire Le Grand

  Wydawnictwo Book House

  http://empikmedia.pl/c/trudny-charakterek-agaty-p8555.jpg

  Komiks o przygodach dziewczynki w wieku wczesnoszkolnym, sprawiającej rodzinie (i sobie) dość dużo kłopotów. Świetny do ćwiczenia samodzielnego czytania. Od dawna nie ma tej książki w księgarniach, ale według nas warto jej poszukać.
  Krótki opis z sieci. "Trudny charakterek" to druga część, pierwsza, której nie znamy nosi tytuł Radości i smutki Agaty. Oba tytuły polecane na forum.
 • abepe 26.04.11, 21:49
  Autorka: Małgorzata Strękowska-Zaremba
  Ilustrowała Joanna Zagner-Kołat

  Wydawnictwo Nasza Księgarnia

  http://www.nk.com.pl/img/covers/big/bery__gangster_i_gora_klopotow.jpg

  Opis treści na stronie wydawcy. Recenzji nie znalazłam, ale książka była polecana na forum. Dodam tylko, że książkę czyta się świetnie, szybkie zwroty akcji nie pozwalają się oderwać od tekstu. Mój pierwszak chętnie doczytuje rozdziały, gdy ja odmawiam czytania. Na pewno sięgniemy po drugą część, czyli Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą.

 • donkaczka 04.08.11, 18:45
  Klementyna lubi kolor czerwony
  Krystyna Boglar
  Ilustrował Bohdan Butenko

  http://www.inbook.pl/images/inbook/medium/cb/cb6570822a9c22727404678979fe98ce.jpg

  Powieść przygodowo-detektywistyczna. Banda dzieciaków na tropach tytułowej Klementyny, przeżywa prawdziwą letnią przygodę, o której grzeczne dzieci nawet nie śnią... 


  Fragment recenzji Olgi Mazurek

  Są wakacje, grupa dzieci z miasta spędza swoje wolne dni na wsi. Wielkimi krokami zbliża się koniec sierpnia i wkrótce mają nadejść szkoła i jesień. Niestety pomimo przyjemnie spędzonego czasu dzieci nie spotkała żadna wakacyjna przygoda, o której tak marzyły. Aż tu pewnego dnia pojawia się szansa na status bohaterów, wybawców i na spełnienie fantazji. A wszystko zaczęło się od tradycyjnych odwiedzin Marka, Pulpeta i Asi u żabiego króla mającego swą siedzibę w sadzawce znajdującej się na leśnej polanie. Właśnie tam, wśród zarośli rodzeństwo znalazło małą, płaczącą dziewczynkę – Jarzynkę. Roztrzęsiona dziewczynka nie potrafi wyjaśnić dzieciom skąd się wzięła w lesie i kim tak naprawdę jest Klementynka, która się zgubiła Jarzynce. Trójka rodzeństwa niewiele myśląc przygotowała plan odszukania Klementynki. Jednak do pomocy potrzebowali pomocy braci Bolka i Olka – przyjaciół zabawy. Chłopcy mieli spełnić ważne zadanie położenia się w zastępstwie w łóżka Marka, Pulpeta i Asi (tradycją bowiem było, iż każdego wieczora dzieci były sprawdzane przez swoja gospodynię – panią Śmietanową, dokładniej mówiąc opiekunka kontrolowała głównie czystość nóg). Niestety chłopcy wcale nie mieli zamiaru pozostać w domu i opiekować się znalezioną dziewczynką i sami postanowili wyruszyć na poszukiwanie Klementyny. Na ten sam pomysł wpadł również Tomek – syn miejscowego milicjanta. W ten sposób zguby szukała szóstka dzieci żądnych przygód. Jeżeli dodać do tego grupę osób dorosłych, to okazuje się, że zaangażowane zostały znaczne siły ludzkie. Co z tych poszukiwań wyniknie i kim okaże się Klementyna? O tym każdy już musi się sam przekonać.
  --
  "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
 • donkaczka 04.08.11, 18:52
  Cwane chłopaki ruszają w pościg
  Bowering Sivers
  Wydawca Nasza Księgarnia

  http://www.inbook.pl/images/inbook/medium/da/dacb487e15961ccb69b96cf29f8a36a5.jpeg

  Jem, Ned i Billy to Cwane Chłopaki, banda obdartusów, dla których dzień bez przekrętów i szwindli to dzień stracony. Jednak w dniu, kiedy chłopcy przypadkiem zgubią się w jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic Londynu, a Billy zostanie uprowadzony, przyjdzie im zmierzyć się z godnym siebie przeciwnikiem. Czy Jem i Ned znajdą jakiś sprytny sposób na uratowanie brata? Czy może Billy jest już stracony?

  Recenzja z bloga Zaczytani
  Recenzja z bloga Półeczka z książkami  --
  "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
 • donkaczka 04.08.11, 18:57
  Cwane chłopaki schodzą do podziemi
  Bowering Sivers
  Wydawca Nasza Księgarnia

  http://www.inbook.pl/images/inbook/big/d3/d3c08262dbc53b7213c501ed3c9aa82a.jpeg

  Jem, Ned i Billy to cwane chłopaki, zawsze chętne, by kogoś naciągnąć, coś wyżebrać, a gdy trzeba - wyłgać się z tarapatów. Aż do dnia, kiedy zostają zamknięci w przytułku. Czy trzej bracia zdołają wydostać się na wolność? Jest tylko jedno, bardzo śmierdzące wyjście...

  --
  "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
 • donkaczka 04.08.11, 19:24
  Tatsu Taro, syn smoka
  Miyoko Matsutani
  Ilustrował Piotr Fąfrowicz
  Wydawnictwo Media Rodzina

  http://www.inbook.pl/images/inbook/medium/86/860433e6e60c569e53def5f83ba70d39.jpg

  Tatsu Taro lubi zabawę i przysmaki, które przygotowuje dla niego babcia. Jest beztroski, nie docenia ciężkiej pracy ludzi z jego rodzinnej górzystej wsi.
  Ale pewnego razu wszystko się zmienia - Tatsu Taro dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu. Wyrusza na wyprawę...

  Ta piękna baśń znakomitej japońskiej pisarki Miyoko Matsutani otrzymała Nagrodę im H.Ch. Andersena i została przetłumaczona na wiele języków.

  Recenzja z bloga Tu-czytam
  Recenzja na portalu Qlturka

  --
  "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
 • kasiaja123 15.12.11, 13:35
  Autor:
  Ilustrator: Thé Tjong Khing
  Wydawnictwo: Dwie Siostry
  wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/felek_i_tola/felek_i_tola.html

  Opis: Przygody lisa Felka i zająca Toli, mieszkańców lasu. Razem z puchaczem Heniem
  przyjaciele wiodą spokojne życie, obserwując, jak świat dookoła zmienia się wraz z upływem pór roku.
  Pięknie ilustrowana książka to też "elementarz" - krótkie zdania i duże litery pozwalają początkującym czytaczom:) ćwiczyć się w samodzielnej lekturze. Uznaje się ją za wzorcową serię książek dla początkujących czytelników. Polubią ją wszyscy miłośnicy Kubusia Puchatka:)

  http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/felek_i_tola/felek_i_tola.gif
 • sylwina76 09.01.12, 14:09
  Autor: Bibi Dumon Tak
  Ilustrator: Fleur van der Weel
  Wydawnictwo: Dwie Siostry

  Opis: fascynujący przegląd 40 najbardziej niesamowitych zwierząt Świata! Bibi Dumon Tak opisała je z lekkością, werwą i poczuciem humoru, zamieniając solidną porcję przyrodniczej wiedzy w pasjonujący zbiór barwnych zwierzęcych portretów.
  Bardzo się nam ta książka podoba, często do niej wracamy i cały czas wprawia nas w dobry humor.


  Recenzje z sieci:

  www.qlturka.pl/czytelnia,literatura,powrot_do_elementarnej_wyobrazni_–_recenzja_ksiazki_„zwierzaki_cudaki_ksiega_najdziwniejszych_zwierzat_swiata”,9792.html
  zaczytani.blox.pl/2011/05/Bibi-Dumon-Tak-Zwierzaki-cudaki-Ksiega.html
  http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/zwierzaki_cudaki/zwierzaki_cudaki.gif
 • sylwina76 10.01.12, 10:13
  Autor: Erich Kastner
  Ilustrator: Bohdan Butenko
  Wydawnictwo: Nasz Księgarnia www.nk.com.pl

  A oto fragment recenzji napisanej przez mojego syna: " Bohaterom chodziło głównie o to, by jak najszybciej dotrzeć na morza południowe. Po drodze przemierzali różne krainy na przykład Krainę Pasibrzuchów, Elektropolis, świat na opak i Krainę Generałów.[...]Ta książka bardzo mi się podobała."
  Ja dodam tylko, że cały czas nie mogę się nadziwić, że ta książka została napisana 70 lat temu!!! (w 1932 roku).

  Recenzje z sieci: Tekst linka iTekst linka

  http://zaczytani.blox.pl/resource/35_maja_3D.jpg
 • cipcipkurka 01.02.12, 10:14
  Autor: Cornelia Funke
  Tłumacz: Małgorzata Słabicka
  Wydawnictwo: Nasza Księgarnia (2008)
  Info na stronie Naszej Księgarni

  "Wszyscy mieszkańcy Anyżowej Warowni to czarodzieje, tylko Igerna wolałaby raczej zostać rycerką: marzy o zwycięskich turniejowych szarżach i o smokach, którym trzeba spieszyć na ratunek.
  Gdy rodzice Igerny akurat w dniu jej dziesiątych urodzin popełniają błąd w sztuce czarodziejskiej i zostają zaklęci w świnki, rycerskie talenty córki nagle okazują się potrzebne, by ratować zagrożone włości. Może więc właśnie nadarza się szansa na spełnienie marzeń dziewczynki?"
  http://nk.com.pl/img/covers/normal/anyzowa_warownia.jpg

  U nas była to pierwsza książka Funke, którą razem przeczytaliśmy i po jej poznaniu wpadliśmy po uszy ;-)
  Opinie z forum KDM
  --
  ...suma tych możliwości, mąk, definicji i części jest tak nieobjęta i tak niepojęta oraz nie dająca się wyczerpać, iż z najgłębszą odpowiedzialnością za słowo i po najskrupulatniejszym rozważeniu trzeba powiedzieć, że nic nie wiadomo, cip cip kurka.
 • kristofers93 16.09.15, 10:20
  Witam, czy ma Pani tę książkę? Jestem zainteresowany kupnem
 • sylwina76 19.10.12, 23:50
  Autor: Eliza Piotrowska
  Wydawnictwo: Czarna Owieczka
  Opis ( ze strony wydawnictwa)
  Pewnego dnia do klasy przybywa nowa dziewczynka.
  Jest trochę inna niż wszyscy, i takie właśnie dostaje przezwisko – „Inna”. Inna ma zespół Downa, ale wcale nie trzeba jej traktować inaczej.

  „Żółte kółka” to nie tylko historia dziewczynki z zespołem Downa, ale przede wszystkim opowieść o tym, jak reagujemy na inność. Książka pisana jest z perspektywy dziecka, dzięki czemu trudny temat uzyskuje przystępną, wolną od dydaktyzmu formę.

  Głębia, humor i pełne napięć zwroty akcji pobudzają do refleksji i prowokują do zadawania ważnych pytań. Książkę ponadto wzbogacają scenariusze dla nauczycieli i rodziców, na podstawie których można przeprowadzić dodatkowe zajęcia.

  Książka zdobyła Wyróżnienie Jury Dziecięcego w konksursie Nagroda DONGA 2011, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY!
  Mojej sześciolatce ta książka bardzo przypomina Kosmitę.

  recenzja


  http://merlin.pl/Zolte-kolka_Eliza-Piotrowska,images_big,9,978-83-63010-12-6.jpg
 • steffa 07.01.13, 14:47
  Marcin Wicha
  Klara. Proszę tego nie czytać
  Wyd. Czarna Owieczka 2011

  Moje ostatnie odkrycie. Niesamowicie śmieszna. Czytałam z 10-latkiem i 4-latką, ale siostra ciągnięta trochę przez o wiele starszego brata. Nie wiem, czy bez takiego kontekstu 4-latki też będą się śmiały. Perypetie warszawskiej rodziny z dwójką dzieci, widziane oczami 9-letniej Klary (pamiętnik). Są dwie części. Druga "Klara i słowo na szy" - nie czytałam jeszcze.

  Więcej w mojej recenzji.

  http://1.bp.blogspot.com/-ZggETEocfpY/UOitij1nuII/AAAAAAAADIM/M9cuPVqmu8o/s1600/Klara_Okladka-wicha.jpg

  --
  Czytajcie!
  Oglądajcie!
 • agnieszka77_11 22.02.14, 19:06
  Matka Polka
  Autor: Zuzanna Orlińska
  Wydawnictwo: Akapit-Press

  Tę uroczą książkę, pełną wdzięku i brawury, napisała mama dwóch synków, znakomita ilustratorka, osoba z polotem i fantazją. Ale wszystko to jeszcze nic: uwaga! Ona ma świetne poczucie humoru! Polecam "Matkę Polka" znużonym dzieciom i ich stroskanym mamusiom: to będzie wielka podróż do radości życia.

  Matka Polka nie jest typową matką Polką. Zwykła matka nie pojedynkuje się przecież z piratami, nie leży jej na sercu ciężki los potwora, nie trzyma w piwnicy egipskiego sarkofagu. A matka Polka - owszem. Tam, gdzie się pojawia, dzieją się rzeczy dziwne i ciekawe.

  http://images64.fotosik.pl/684/33f5fff2bbd01ed5med.jpg
 • agnieszka77_11 22.02.14, 19:39
  Ucieszki Cieszka
  Autor: Zdenek Sverak
  Wydawnictwo: Dwie Siostry

  Zbiór opowiadań o przygodach najbardziej pogodnego chłopca na świecie. Czeski humor w najlepszym wydaniu! W małym domku na przedmieściach mieszka Cieszko - pomysłowy synek ogrodnika. Odwiedźcie go, a wnet poprawi wam humor - bo Cieszko potrafi cieszyć się światem jak nikt. I nie przeszkodzi mu w tym nawet łobuzisko Hugo ze swymi niecnymi intrygami!

  Opowiadania o codziennych przygodach wesołego chłopca urzekają prostotą i ciepłym poczuciem humoru. W Czechach perypetie Cieszka od lat bawią dzieci również w wersji filmowej, za sprawą popularnej dobranocki, zrealizowanej według scenariusza Zdenka Svěráka.

  http://images65.fotosik.pl/684/13bb5e94e92caef3med.jpg
 • abepe 27.02.14, 23:25
  Dzieci doktora Motyla
  Wojciech Mikołuszko - tekst, Przemysław Liput - rysunki
  wydawnictwo: Multico


  http://multicobooks.pl/images/product/small980/1812.jpg  „Dzieci doktora Motyla” to dowcipna, dynamiczna i zaskakująca opowieść o młodych ludziach, którym dzięki magicznej miksturze udało się zmniejszyć do wielkości mrówki . W swej nowej postaci trafiają na łąkę, gdzie znajduje się jedno z ostatnich miejsc życia rzadkich, chronionych motyli. Niestety, wkrótce ma zostać zniszczone pod budowę drogi. Bohaterom grozi poważne niebezpieczeństwo. Wartka akcja, pełna zaskakujących zwrotów, zabawne dialogi, współczesne problemy i wyraziste postacie bohaterów to gwarancja dobrej lektury.
  (opis ze strony)

  ZWIASTUN KSIĄŻKI

  vimeo.com/71718361  Moje refleksje na forum KDM
 • agnieszka77_11 15.03.14, 10:21
  Okruszek z Zaczarowanego Lasu
  Autor: Jacek Lelonkiewicz
  Wydawnictwo: Ezop

  To bajka o samotnym Czarodzieju, o mądrym Okruszku i nieustraszonym, choć strachliwym Szczurku. A jak to się zaczęło? Samotny Czarodziej wyczarował sobie z nudów kompana do zabawy - mądrego Okruszka. Okruszek okazał się jednak zbyt mądry (umiał nawet oswajać smoki) i Czarodziej wypędził go ze swojego zamku do Zaczarowanego Lasu. Tam Okruszek wybudował sobie malutką chatkę na pniu ściętego drzewa i zaprzyjaźnił się ze Starą Myszką. Aż pewnego dnia do jego drzwi zapukał nieśmiały Szczurek, aby podzielić się z nim straszliwą tajemnicą - Zaczarowany Las znika! Trzeba więc wyruszyć na ratunek ginącej krainie. Nim Okruszek i Szczurek odnajdą niszczycieli Zaczarowanego Lasu, przeżyją wiele zabawnych i dramatycznych przygód. Poznają Czarnego Kruka i strapionego Olbrzyma, nieszczęśliwego Króla i Wesołego Robaka, roztargnionego Czarodzieja i żarłoczne Potwory. Czy odnajdą klucz do Skarbca Bajek, gdzie kryje się tajemnica znikającego Lasu? Przekonajcie się sami!
  merlin.pl

  http://images62.fotosik.pl/760/2a090f0f9e8156e3med.jpg

  Okruszek rusza na Kraj Świata

  Dalsza część przygód dzielnego Okruszka i strachliwego Szczurka, znanych najmłodszym Czytelnikom z powieści "Okruszek z Zaczarowanego Lasu".
  Tym razem dwaj przyjaciele wyruszają na Kraj Świata. Ich niezwykła wędrówka, pełna dramatycznych zdarzeń i zabawnych nieporozumień, wiedzie przez fantastyczne bajkowe krainy: niesamowitą Dolinę Wież, magiczne miasto Trubbe, budzący grozę kraj krasnoludów.
  Mądrą, pełną humoru bajkę o przyjaźni, odwadze i pokonywaniu własnych słabości pięknie zilustrował Paweł Pawlak.
  merlin.pl

  http://images65.fotosik.pl/760/f9cad9e417cdb5cbmed.jpg


 • agnieszka77_11 15.03.14, 11:22
  Tajemnica diamentów
  Autor: Martin Widmark
  Wydawnictwo: Zakamarki

  Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu – Siv Leander, Ture Modig lub Lollo Smitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom Lassemu i Mai.

  Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.

  Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

  Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać – duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji, trzymająca w napięciu akcja, a wszystko w formacie prawdziwej powieści. Co wcale nie znaczy, że po książki o Lassem i Mai nie sięgają również oczytani szóstoklasiści!

  www.zakamarki.pl/index.php/tajemnica-diamentow.html
  http://images63.fotosik.pl/759/607350e0f000776fmed.jpg


  Brązowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai
  Tajemnica hotelu
  Tajemnica diamentów
  Tajemnica kawiarni
  Tajemnica cyrku
  Tajemnica mumii
  Tajemnica kina
  Srebrna księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai
  Tajemnica pociągu
  Tajemnica gazety
  Tajemnica szkoły
  Tajemnica złota
  Pamiętnik detektywa
  Tajemnica zwierząt
  Tajemnica meczu
  Tajemnica szafranu
  Tajemnica biblioteki
  Tajemnica miłości
  Tajemnica kempingu
  Złota księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai
  Tajemnica galopu
  Tajemnica szpitala
  Tajemnica pływalni
  Tajemnica urodzin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.