Dodaj do ulubionych

"Tak się wszystko zaczęło"

17.10.11, 14:17
Kupiłam książkę wyd. Czarna Owieczka. Na początku byłam absolutnie zachwycona bardzo prostym, ale wyczerpującym podejściem do tematu ewolucji gatunków. Moja 4-latka bardzo lubi tematykę dinozaurów oraz "jak człowiek wyewoluował z małpy". Z wielkim zainteresowaniem słuchała o różnych dostosowaniach ewolucyjnych - rozwoju mózgu, kciuka przeciwstawnego itp.

Ale trochę jestem skonsternowana bardzo otwartym potraktowaniem tematyki rozmnażania i kopulacji u zwierząt. Na razie nie czytałyśmy tych fragmentów, ale jest i o spermie i o siusiakach (takiego terminu używa tłumacz) , dzięki którym można zapłodnić jajka przed ich złożeniem, i obrazki pokazujące, jak to ten samiec zapładnia samicę (jaszczurki), oraz jak myszka rodzi żywe myszątka (obrazki są takie zabawowe, nie naukowe). Hmmm. Nie wiem, czy to jest już pora na tę tematykę. Nigdy nie uważałam się za pruderyjną, ale jakoś mnie to zbiło z tropu. Książka teoretycznie dla dzieci od lat 6.
--
Marianna 27 sierpnia 2007
Helena 16 marca 2009

cosłychaćudziewczynek
Edytor zaawansowany
  • agni71 17.10.11, 14:59
    A wiesz, ze mnie zachęciłaś do zakupu swoim opisem? Uwazam, ze jesli czujemy sie troche skrepowani tematem, to wlaśnie książka jest dobrą pomocą. Chyba kupię :-)
  • zo_79 17.10.11, 15:15
    Według mnie to nie temat jest trudny, ale sposób przedstawienia tematu jest jak dla mnie niesmaczny i to bez względu na wiek odbiorcy. Te niby dowcipne ilustracje jakoś mnie nie śmieszą, a czasem wywołują obrzydzenie, chociaż stara już jestem i dużo w życiu widziałam. Ale to chyba specyfika wydawnictwa, które w wielu publikacjach zachodzi temat jak dla mnie od drugiej strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.