Eksperymenty, domowe doswiadczenia - dla 10latki Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,

przejrzalam archiwalne watki, czesc ksiazek jest nieosiagalna, czesc linkow nieaktywna :)
    Poszukuje ciekawej ksiazki z eksperymentami do wykonania w domu (ale i takimi, do ktorego nie potrzeba domowego laboratorium chemicznego ;) ) dla 10-latki. Widze, ze podobaja jej sie szkolne zajecia na kolku przyrodniczym, na ktorym poznaja zjawiska fizyczne, chemiczne, przrodnicze...

W merlinie znalazlam kilka pozycji - mozecie cos polecic/odradzic? A moze macie jakies sprawdzone pozycje?

Ja znalazlam:
    1. 365 Eksperymentów na każdy dzień roku wyd REA merlin.pl/365-Eksperymentow-na-kazdy-dzien-roku_Rea/browse/product/1,617826.html
    2. Bardzo Ciekawe Eksperymenty na Cały Rok wyd Jednosc merlin.pl/Bardzo-Ciekawe-Eksperymenty-na-Caly-Rok_Jednosc/browse/product/1,901662.html
    3. Nasz Świat. Nauka i Eksperymenty wyd Publicat merlin.pl/Nasz-Swiat-Nauka-i-Eksperymenty_praca-zbiorowa/browse/product/1,673840.html
    • A moze jeszcze to ktos przegladal?
      merlin.pl/Wokol-nauki-Biologia-chemia-fizyka-Ilustrowane-kompendium_Papilon/browse/product/1,936347.html
    • Książki to nie, ale jest fajny blog:
      przyrodana6.blogspot.com/
      A dla młodszych: frajdap.blogspot.com/
      --
      stasiekpoleca.blogspot.com/
    • Witam serdecznie,

jako osoba prowadząca podobne zajęcia z dziećmi mogę potwierdzić, iż eksperymentowanie i doświadczanie dostarcza niebywałej radości zarówno uczestnikom jak i prowadzącemu zajęcia o niniejszej tematyce :).
      Dlatego też założyłam blog, na którym znaleźć można rozmaite propozycje doświadczeń o zróżnicowanym stopniu trudności, a co najważniejsze nie wymagają one posiadania "domowego laboratorium chemicznego" ;). Zachęcam do lektury: eksperymentowalnia.blogspot.com/

Co do ewentualnej bibliografii... moje inspiracje to:
      E. Bednarek, K. Nowopolski: "Mały inżynier. Nauka i zabawa." Wyd. Centrum Edukacji Dziecięcej;

"Wielka Księga Eksperymentów. Ponad 200 doświadczeń, pozwalających zgłębić tajemnice nauki przy zabawie." Wyd. Elżbieta Jarmołkiewicz.

Ponadto internet - niekończąca się skarbnica pomysłów. Udanych łowów.
      Pozdrawiam Fab-ya ;0).
    • Może coś z tej serii? www.zielonasowa.pl/ksiazki/ksiazki_dla_dzieci_6_10_lat/poradniki/wielkie_odkrywanie_swiata/
      Tu recenzja jednej z nich: Domowe laboratorium wiedzy

A z tej część naukowa:
      101 rzeczy, które musisz zrobić, zanim dorośniesz
      Recenzje:
      Czytanki - przytulanki
      Zakurzona półka
      A tu podgląd kilku stron: Przystań - Literacka
    • A ja polecam świetną stronę www.totylkofizyka.pl
      Pozdrawiam,
      Zuza

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.