Dodaj do ulubionych

Rok 2013 rokiem Juliana Tuwima!!!

08.12.12, 08:35
I co Wy na to? Salon Ciekawej Książki podał oficjalną wiadomość na facebooku, cytuję:
"Podczas otwarcia Salonu spłynęła do nas drogą SMS-ową prosto z Sejmu RP informacja iż rok 2013 będzie oficjalnie "Rokiem Juliana Tuwima". To wspaniała wiadomość dla Łodzi - rodzinnego miasta poety, a my już pracujemy, aby obchody roku Tuwima zwieńczała III edycja Salonu Ciekawej Książki 6-8 grudnia 2013 ".

Ja już się cieszę, uwielbiam Tuwima!!!
Edytor zaawansowany
  • 08.12.12, 10:37
    Super! też bardzo się cieszę! Tuwim pisał piękne wiersze i dla dzieci, i dla dorosłych :)

• 08.12.12, 17:15
    Wiedziałam! To znaczy wiedziałam że jest propozycja i tak podejrzewałam, że Tuwim nikomu nie przeszkadza :-) Czyli czeka nas wysyp okołotuwimowych wydarzeń. To bardzo dobrze. Mam nadzieję, że w wirze wydarzeń nie umknie fakt, że będzie także 40 rocznica śmierci Szancera i okrągła 150. Powstania Styczniowego. Jako historykowi szczególnie mi zależy, żeby pokazało się coś o Powstaniu.
    --
    "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • 08.12.12, 18:25
    @modrooczka- "i tak podejrzewałam, że Tuwim nikomu nie przeszkadza". Jestem pewna że znajdzie się wielu, którzy zaczną grzebać w jego życiorysie i odkryją różne rzeczy tak jak to miało miejsce z Brzechwą. Kiedy miał zostać patronem SP radni z PiSu i nawet PO protestowali przeciwko temu (bo pisał wiersze sławiące Stalina). Tu linkuje wiadomość o tym:
    wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,2,title,Radni-zmienili-zdanie-Brzechwa-zostanie-patronem-szkoly,wid,10980988,wiadomosc.html?ticaid=1faab
    A pierwszy komentarz pod informacja brzmi:
    "Śmiech na sali! Głupie żydzisko patronem...polskiej szkoły?! Ciekawe ilu prawdziwych Polaków jest patronami szkół w Israelu?!"
    Moi znajomi działający w PiSie i Opus Dei wzdrygają się na słowo Miłosz i Szymborska więc znajdą się i tacy którzy nie będą mogli przełknąć Tuwima. Pzdr
  • 08.12.12, 20:15
    Tego się właśnie obawiam :/
  • 08.12.12, 20:23
    Ale może informacja jest prawie oficjalna odpuśćmy sobie dywagacje co kto znajdzie i dlaczego a zajmijmy się Rokiem Tuwima.
    Czego byście przy tej okazji sobie życzyli? Ja chwilowo nie mam pomysłu.
  • 08.12.12, 21:32
    Różnych książek z jego wierszami jest pełno. CD z wierszami czytają różni wykonawcy.
    Proponuję: Grę planszową, ale taką ładnie wykonaną (jak te z Granny). W zależności od pola na którym stanie pionek trzeba wykonać różne polecenia, odpowiedzieć na zagadki związane z bohaterami jego wierszy itd.
    Książki do dorysowywania jak te typu Rysuj z Czuczu np. "Zima" lub "Bazgrołki dla urwisów" tylko że z bohaterami Tuwima. Pzdr
  • 09.12.12, 09:00
    Ja się baardzo cieszę.
    Tym bardziej, że to sukces "łódzkiego" lobby. Marzę o tym, żeby przy okazji (w Łodzi są już gotowe szeroko zakrojone plany na obchody Roku), że nie spłaszczyć i "zinfantylizować" (tak, to dziwnie brzmi) tego, co Tuwim zrobił dla dzieci.

Będzie płyta RamboJet z "rewolucyjnymi" piosenkami Tuwima, mogę więc sobie życzyć takiej ciekawej inicjatywy dla dzieci.
    Po drugie - dodruk Tuwima Wytwórni, jest zapowiadany, trzymam kciuki (a na Salonie można było kupić zagubiony egzemplarz z pierwszego nakładu!)
    Po trzecie - życzę sobie "zabawy" wierszami Tuwima na różne sposoby (animacje! mutimedia!)

I tego, by współcześni twórcy "poezji" dla dzieci wzięli się za swój warsztat - wzorem T.
    --
    pozarozkladem.blogspot.com/
    pociąg do czytania
  • 09.12.12, 21:30
    anna_mrozi napisała:

> I tego, by współcześni twórcy "poezji" dla dzieci wzięli się za swój warsztat -
    > wzorem T.

O! Tego, tego sobie i ja bardzo bardzo życzę!
    --
    stasiekpoleca.blogspot.com/
  • 09.12.12, 08:15
    Będzie rzeź a narodowcy sobie poużywają:(. Szkoda to facet pisał naprawdę fajne rzeczy.
  • 09.12.12, 17:52
    Bardzo fajnie.

Myśle sobie, że przede wszystkim ze względu na twórczość Tuwima dla dorosłych (nie tylko wiersze, ale też cudowna twórczość satyryczna).

Jego twórczość dla dzieci to jednak kanon kanonów - chyba jest wydawana i podawana na wszystkie sposoby, nie wiem czy istnieją jakieś nieodkryte skarby? (Oczywiście ucieszy mnie bardzo wznowienie w Wytwórni, fajny nowy spektakl czy płyta).

Czytałyście "Twarz Tuwima" Matywieckiego?

A co do życiorysu, to... ohoho co może nas czekać.
    --
    Marianna 27 sierpnia 2007
    Helena 16 marca 2009

cosłychaćudziewczynek
  • 09.12.12, 18:52
    Z tym wściekłym atakiem narodowców to może poczekajcie, bo jeszcze nikt nic nie powiedział a już jest nagonka na "pisiory". Jakoś mnie się szanowanie Tuwima wraz z jego żydowskim pochodzeniem nie kłóci z głosowaniem na prawicę, więc może krytykujmy coś co miało miejsce, a nie to co "na pewno się wydarzy" Na pewno to Kopernik zmarł. Brzechwa miał w swojej biografii niefajne fragmenty, nie dlatego że był Żydem ale dlatego że z charakteru był raczej szumowiną. dlatego też jest mniej lubiany. Tuwim takich cech nie miał.
    --
    "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • 09.12.12, 19:22
    > Z tym wściekłym atakiem narodowców to może poczekajcie, bo jeszcze nikt nic nie
    > powiedział a już jest nagonka na "pisiory".

Gdzie widzisz tę nagonkę? Bo wyzej jest mowa o narodowcach...
    No i - niestety - pamiętam aferę o Brzechwę jako patrona. Problemem było jego pochodzenie, li i jedynie, więc i teraz cos takiego może mieć miejsce.
  • 09.12.12, 20:01
    "Znajomi działający w PIS i Opus Dei" to wszystko narodowcy? Ogólny klimat tego wątku mnie się nie podoba, podobnie jak nie podobała mi się nagonka na Brzechwę z powodu pochodzenia.
    --
  • 10.12.12, 03:13
    Brzechwa był szumowiną?! Na pewno wiesz, co piszesz?
  • 10.12.12, 11:31
    W którejś biografii był opis, jak pozbawił praw do spadku sieroty w bliskiej rodzinie. Nie czytałam tego w necie, jak sobie przypomnę gdzie to dam znać. Szczerze mówiąc to od strony biografii to można by sie do wielu autorów przyczepić. Chyba te dorosłe kategorie się po prostu nie sprawdzają. Sama kocham Brzechwę jako autora, uwielbiam jego wiersze dla dzieci i nie wyobrażam sobie dzieciństwa bez nich.
    www.kiedybylammala.art.pl/wszystko.html
    --
  • 10.12.12, 13:08
    Modrooczko, masz rację, że nie ma co uprzedzać faktów, natomiast takie obawy nie są wyssane kompletnie z palca - pamiętam opisywany przypadek, że nie chciano nazwać przedszkola imieniem Tuwima z powodu jego pochodzenia - miało to miejsce kilka lat temu (aż sprawdziłam - w Stalowej Woli w 2008 roku) . W końcu nazwano, ale temat zaistniał.

Dlatego niektórzy mogą się spodziewać nagonki jak na Brzechwę ( powodem tamtych ataków nie było pozbawienie kogoś spadku).

Oby niesłusznie.
    --
    Marianna 27 sierpnia 2007
    Helena 16 marca 2009

cosłychaćudziewczynek
  • 10.12.12, 15:56
    Mimo wszystko nigdy nie użyłabym słowa "szumowina".
    Wg słownika to "najgorsze elementy społeczne, wyrzutki społeczeństwa; hołota".
    Brzechwa był prawnikiem, może i wobec kogoś postąpił źle, ale żeby go osądzać, trzeba znać racje dwóch stron.
    Obejrzałam Erratę do biografii i jawi się w niej jako dystyngowany, może trochę wygodny i egocentryczny pan:
    www.youtube.com/watch?v=rwxAjjSmXgs
  • 10.12.12, 17:11
    To była właśnie relacja drugiej strony, wynikało z niej, że postąpił jak wyrzutek społeczny. Jak znajdę to przepisze cytat.
    --
  • 11.12.12, 14:06
    Jeśli znieśliśmy Korczaka, wytrzymamy i Tuwima. ;-) Tak więc nie obawiałabym się wystąpień bojówek.
    Jednak wolałabym Szancera. Tuwim jest dobrze reprezentowany w literaturze, taki rok za wiele mu nie pomoże (tak jak teoretycznie było w przypadku Korczaka - gdyby nie ten rok, nie wyciągnęłoby się kilku jego rzeczy ponownie na światło dzienne, nie rozmawiało o nim, jako o pedagogu). Szancer niby też, ale istnieje w świadomości pt. "Szancer to dopiero rysował". Byłby przyczynkiem do tego, żeby zwrócić uwagę na książkę także od strony ilustracji, można by podywagować na temat tego, dlaczego ludzie tak za nim tęsknią.
    Mnie 'rok Tuwima' zdziwił.
    --
    Czytajcie!
    Oglądajcie!
  • 17.12.12, 07:46
    http://www.qlturka.pl/projects/qlturka/resources/cms/galleries/00218d53238b4483598961e0ea8c9021.jpg
    „Tuwimki” to zabawne, mądre wiersze Juliana Tuwima, doskonała muzyka z mnóstwem prawdziwych instrumentów (zero syntezatorów) i te niesamowite dzieciaczki, które fantastycznie zaśpiewały, czasem aktorsko zagrały lub wręcz wykrzyczały Tuwima.

Do płyty dołączona jest KSIĄŻECZKA Z WIERSZAMI TUWIMA.

W nagraniach towarzyszył nam zespół TUWIMKI ENSEMBLE czyli :

Agnieszka Kaćma – flet
    Marta Trzcionkowska – obój
    Grzegorz Wołczański – klarnet
    Konrad Mrozek – fagot
    Karol Krasiński – marimba, wibrafon
    Nad wszystkimi nagraniami czuwał: Arkadiusz Aries Niezgoda
  • 15.09.13, 20:44
    https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1239923_231682370320051_880842323_n.jpg

Pobudzająca wyobraźnię, zabawna, a momentami wręcz magiczna,
    Z mądrymi tekstami i cudną muzyką prawdziwych instrumentów,
    W doskonałym wykonaniu dziecięcych artystów,

Kochane Przedszkolaki przedstawiamy Wam

MUZALINKI - piosenki od których nie sposób się oderwać

Więcej szczegółów już wkrótce...

Data emisji: 3/5 października 2013

Muzyka: A. A. Niezgoda

Wytwórnia: Kidimax

PS. Trochę mnie te oczy przerażają ;)
  • 10.01.13, 14:45
    Słyszałyście o odsłonięciu pierwszego "pomnika"?
    :)
    Dupa Tuwima - przepraszam za dosadność, ale Ci, którzy znają wiersz usprawiedliwią mnie :)
    Jest wstępna informacja o planach:
    www.dzienniklodzki.pl/artykul/736563,szytenchelm-chcemy-roku-tuwima-ale-gdyby-nie-pieniadze-od,id,t.html?cookie=1
    --
    pociąg do czytania
  • 22.01.13, 12:58
    A gdzie strona? Coś przeoczyłam?
    --
    Czytajcie!
    Oglądajcie!
  • 05.03.13, 23:25
    forum.gazeta.pl/forum/w,16375,131235895,,Tuwim.html?v=2&wv.x=1
    forum.gazeta.pl/forum/w,16375,80203235,,Tuwim_raz_jeszcze.html?v=2&wv.x=1
  • 05.03.13, 23:35
    Wiersze na wagarach, Z głową w chmurach i Twarz Tuwima.
  • 06.03.13, 00:07
    Dwa pierwsze rozczarowujące, broszurki na kredowym papierze, nieliczne ilustracje, choć może wybór ciekawy? Zależy, czego się szuka. Ostatnia - padłam - wersja elektroniczna za prawie 50 pln? Helou?
    Strona? Ciągle nie ma! To chyba będzie wtopa.
    --
    Czytajcie!
    Oglądajcie!
  • 06.03.13, 00:13
    steffa napisała:

> Dwa pierwsze rozczarowujące, broszurki na kredowym papierze, nieliczne ilustrac
    > je, choć może wybór ciekawy? Zależy, czego się szuka.

Ilustracje nieliczne, bo to wybór dla młodzieży. Muszę jednak zajrzeć.

Ostatnia - padłam - wers
    > ja elektroniczna za prawie 50 pln? Helou?

Hmm, papierowa za niewiele więcej. (i tu upada pomysł mojego męża - dostałam czytnik, żeby sobie, jadąc do pracy, czytać grube książki, które są niewygodne do noszenia w torbie:))

> Strona? Ciągle nie ma! To chyba będzie wtopa.

Ciekawe kto jest w komitecie organizacyjnym obchodów?
  • 06.03.13, 00:36
    Z tym papierem to trochę przesadziłam. Nie jest kredowy, lecz lekko błyszczący.
    Nie wiem, kto jest w komitecie.
    --
    Czytajcie!
    Oglądajcie!
  • 06.03.13, 12:40
    Jeśli chodzi o to czego bym sobie w roku Tuwima życzyła, to muzeum Tuwima. Ale takie jak ma np.Tove Jansson w Finlandii, z różnymi atrakcjami dla dzieciaków. Z lokomotywą, w której mogłyby jeździć, z rzepką którą mogłyby wyrywać, z ptasim radiem- tu znów można coś ciekawego zaprojektować -może jakieś drzewo do wdrapywania, gdzie można by było szukać i odsłuchiwać różne ptaszki. I tak dalej można wymyślać, ja się w każdym razie polecam, mam wyobraźnię.
    A przy tym w takim muzeum świetna księgarnia, wystawa ciekawych ilustracji znanych ilustratorów, pokój poety jakby to było wczoraj.
    Myślałam o tym już od jakiegoś czasu- Astrid Lindgren ma takie swoje miasteczko w Szwecji, Tove Jansson Muminkolandię i co najmniej dwa świetne muzea w Finlandii. A my moglibyśmy coś Tuwimowi wymyślić.
  • 23.03.13, 19:03
    forum.gazeta.pl/forum/w,16375,143280190,143345705,Re_konkurs_dla_dzieci_o_Tuwimie.html?wv.x=1
    forum.gazeta.pl/forum/w,16375,143305723,143305723,LOKOMOTYWA_w_teatrze_powszechnym_w_warszawie.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,16375,135550194,143308923,21_III_Idzie_wiosna_Wietrzymy_DUPE_TUWIMA.html?wv.x=1 - ciekawa jestem jak poszło wietrzenie (chyba mrożenie?)
  • 23.03.13, 19:40
    Jakiś czas temu byłam na konferencji (o cyberszkole - wieści będą w wątku o e-podręcznikach), której współorganizatorem było Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkach www.zabkig1.pl/ i w prezencie od nich otrzymałam dwie płyty. Jedna poświęcona Tuwimowi, a druga Korczakowi. Obie mają nadtytuł "Ocalić perły tej ziemi" i numerację, więc może jest szansa na kolejne ? W opisie jest info, że wykorzystano archiwalne nagrania Polskiego Radia i Radia Wolna Europa.
    Nie mam pojęcia, czy płyty są gdzieś do zdobycia, ale może telefon do szkoły by coś wyjaśnił ? A ponieważ to są egzemplarze bezpłatne i przeznaczone do celów edukacyjnych, to może przyślą np. do biblioteki, szkoły czy przedszkola ?
    --
    "Nie mam nic przeciwko temu, by moje pociechy wyrosły na ludzi, którzy uważają, że urządzanie mieszkania polega na ustawianiu półek na książki"
  • 23.03.13, 20:09
    >forum.gazeta.pl/forum/w,16375,135550194,143308923,21_III_Idzie_wiosna_Wietrzymy_DUPE_TUWIMA.html?wv.x=1 - ciekawa jestem jak poszło wietrzenie (chyba mrożenie?)

Niektórym nie wyszło na zdrowie ;)
    --
    pociąg do czytania
  • 19.04.13, 14:06
    http://www.polskieradio.pl/9505211d-f57b-4081-8342-6f5615476e7b.file

Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

Tekst: Agnieszka Frączek
    Ilustracje: Joanna Rusinek
    Wydawnictwo: Literatura

Premiera: 16 kwietnia 2013

Opowieść o Julku – niezłym ziółku. O budowaniu bardzo skomplikowanych, do niczego niesłużących maszyn i urządzeń. O hodowli zaskrońców w pudełku, zaklinaniu kamieni i… nieudanym wysadzeniu w powietrze pewnej łódzkiej kamieni­cy. To właśnie dzięki wielu swoim pasjom Julek został poetą. I to takim poetą:

że choćby przyszło tysiąc pisarzy
    i każdy tysiąc strof by wysmażył,
    i każdy nie wiem, jak się nadymał,
    nikt nie dogoni Julka Tuwima.

Rany Julek! to napisana ze swadą historia dzieciństwa Juliana Tuwima. Znajdziecie tu wiele historii z jego życia poprzeplatanych wierszami i żartami. A wszystkie tak barwne i wybuchowe, jak mikstury chemiczne małego Juliana.
  • 20.04.13, 20:40
    W Alfabecie zapowiedź płyty, która nagrywamy w Radiu Kraków. Specjalnie na dzień Dziecka przygotowujemy wyjątkowe wydanie wierszy Juliana Tuwima.
    Nagrania już odbyły się w studiu Radia Kraków. Najpiękniejsze wiersze czytali Dorota Segda, Anna Dymna i Jan Peszek. Płyta będzie nosić tytuł „Ptasie radio”. Okładkę projektuje Joanna Rusinek. A na płycie znajdzie się też literacko-dźwiękowy bonus dla wszystkich dzieci i dorosłych: czytany przez Jana Peszka fragment książki Agnieszki Frączek pt. „Rany Julek”, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Literatura.
    Audiobook ukaże się na Dzień Dziecka, ale już jutro w Alfabecie będzie można posłuchać jego fragmentów.
  • 23.04.13, 13:53
    http://ryms.pl/upload/201304231344200.90586400sd.jpg

Mój brat czarodziej
    Anna Czerwińska-Rydel

Wydawnictwo: Akapit Press

Premiera: 24 maja 2013

Julian Tuwim – wynalazca wymyślnych zapachów i twórca domowych perfum, chemik, zielarz, magik, pirotechnik, zbieracz znaczków, węży, jaszczurek i żab, był dla swojej siostry panaceum na wszystkie nieszczęścia. Z każdej katastrofy ratowała ją już samą obecność tego, który potrafił zaczarować w słowa nawet najbardziej szarą łódzką zwyczajność. Jego prawdziwe nazwisko, Towim, po hebrajsku znaczy dobry. To o nim jest ta historia.
  • 23.04.13, 15:02
    niezalezna.pl/36355-rok-tuwima
  • 01.05.13, 10:18
    rok-tuwima.pl/
    --
    pociąg do czytania
  • 13.08.13, 12:49
    I jeszcze taka:

Projekt:
    Lokomotywa wciąż ma parę!
  • 01.05.13, 23:16
    Pan Maluśkiewicz i wieloryb - jednak będzie dodruk - BDB :)
  • 10.05.13, 12:10
    http://www.universitas.com.pl/images/books/3215/thumb100/1366271073_lokomotywa.jpg

Okładka w lepszej rozdzielczości

Lokomotywa

Tekst: Julian Tuwim
    Przekład: Marcel Weyland / Wolfgang von Polentz
    Ilustracje: George Him i Jan le Witt
    Wydawnictwo: Universitas

Format: A4 (210 x 297 mm) poziomy
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 24

Klasyczne dzieło Juliana Tuwima, nie tylko dla dzieci, w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim i niemieckim. Wydanie niniejszej publikacji książkowej jest wspólnym przedsięwzięciem wydawniczym TAiWPN Universitas i Instytutu Książki. Wydawcy dedykują niniejsze dzieło pamięci Albrechta Lemppa (1953-2012), promotora literatury polskiej na świecie.

Podgląd angielskiego wydania z ilustracjami

Marcel Weyland, tłumacz czyta swoją wersję przekładu (od 0:44)
  • 15.05.13, 21:57
    Wystawa ilustracji do utworów Juliana Tuwima
    otwarcie: sobota, 18 maja, godz. 17.00
    kuratorka: Iwona Hardej
    projekt: Marta Niemywska, Dawid Grynasz
    ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa
    kordegarda@nck.pl, tel. 22-421-01-25
    www.kordegarda.org, facebook.com/kordegarda
    Galeria Kordegarda jest prowadzona
    przez Narodowe Centrum Kultury

http://platforma.nck.pl/files/2013-05-15/logo_na_strone_kordegardy.jpg
  • 16.05.13, 12:49
    http://www.skrzat.com.pl/dane/skrzat/zdjecia/000001/srednie/44690a69329c7b10a81aaeefd477a4ed.jpg

Wiersze dla dzieci

Ilustracje: Artur Gulewicz
    Wydawnictwo: Skrzat

Podgląd
  • 22.05.13, 13:23
    Tuwim w języku migowym
  • 25.05.13, 20:29
    Julian Tuwim
    W aeroplanie
    ilustracje:Ada Bystrzycka

http://www.wydawnictwobona.pl/zdjecia/1/Aeroplan.jpg
  • 01.06.13, 13:45
    "Buch, jak gorąco" - lokomotywa, która dyszy w różnych językach
  • 07.06.13, 18:40
    Proszę polećcie zbiór wierszy Tuwima dla dzieci, z jak największą liczbą wierszy. Chciała bym mieć wszystko w 1 książce a w dodatku dobrze zilustrowane ;)
  • 14.06.13, 17:43
    kate.2 napisała:

> Proszę polećcie zbiór wierszy Tuwima dla dzieci, z jak największą liczbą wiersz
    > y. Chciała bym mieć wszystko w 1 książce a w dodatku dobrze zilustrowane ;)

Wydaje mi się, że Julian i Irena Tuwim dzieciom z NK jest największa objętościowo (240stron) i "wierszowo": Julian i Irena Tuwim dzieciom. Lubię ilustracje Pękalskiego, ale wydanie z NK jakoś mnie nie przekonuje...
    Tuwim Wytwórniowego (w przeciwieństwie do Brzechwy) też nie nabyłam:
    TUWIM. WIERSZE DLA DZIECIl

Zamówiłam jednak Tuwima z Egmontu (seria wierszem napisane) z ilustracjami Daniela de Latoura. Stron 32 więc pewnie wybór wierszy ograniczony: Tuwim. Wiersze dla dzieci Egmont.
    Więcej chyba w Skrzacie: TWiersze dla dzieci Skrzat z ilustracjami Gulewicza.
    Ja mam swoje ukochane wydanie z "dzieciństwa" z NK z ilustracjami Szancera, ale jest już w tragicznym stanie. Plus jeszcze jakieś zbiorki -koszmarki podarowane dzieciom przez ciocie, babcie itp. I w nich chyba największy wybór. Niestety. W roku Tuwima postanowiłam jednak zakupić jakieś fajne wydanie. Na razie stanęło na Egmoncie. Jak zamówienie dojdzie, to zobaczę czy nie trzeba będzie dokupić kolejnego Tuwima :).
  • 14.06.13, 18:51
    http://sklep.zysk.com.pl/media/products/e3d24f79b26b1c3e61d972fda917ce2b/images/thumbnail/large_978-83-7785-049-7.jpg?updated_at=1364213391

Abecadło
    Julian Tuwim

Opracowanie graficzne: Bohdan Butenko
    Wydawnictwo: Zysk i S-ka
    Premiera: 4 marca 2013
  • 14.06.13, 19:00
    http://sklep.zysk.com.pl/media/products/bc2590198d20b1fd1fb61d1f9644fdc4/images/thumbnail/large_978-83-7785-050-3.jpg?updated_at=1364213391

Abecadło
    Julian Tuwim

Ilustracje: Agnieszka Kuglasz
    Wydawnictwo: Zysk i S-ka
    Premiera: 22 października 2012
  • 17.07.13, 14:54
    Bajkami Po Warszawie
    Warszawa śladami życia i twórczości Fredry i Tuwima

Zapraszamy na bezpłatne gry miejskie dla dzieci śladami życia i twórczości Aleksandra Fredry i Juliana Tuwima, realizowane przez Fundację Aktywni Uczestnicy Miasta dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

KIEDY?
    Fredro: 20 lipca (sobota), 28 lipca (niedziela) g. 12
    Tuwim: 21 lipca (niedziela), 27 lipca (sobota) g. 12
    GDZIE?
    Fredro: ul. Fredry, tablica poświęcona poecie
    Tuwim: ul. Tuwima, tablica poświęcona poecie

„Bajkami po Warszawie” jest autorską, edukacyjną grą miejską dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jej celem jest popularyzacja wierszy Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry. Projekt zachęca do aktywnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi podczas gier terenowych, a jednocześnie w atrakcyjny sposób – w oparciu o innowacyjny przewodnik do kolorowania, uzupełniania i malowania – przybliża sylwetki dwóch znanych polskich poetów.

W każdej grze weźmie udział maksymalnie 30 dzieci z rodzicami lub opiekunami. Wszystkie dzieci muszą być pod opieką dorosłych. Zapisy są prowadzone drogą mejlową pod adresem zapisy@bajkamipowarszawie.waw.pl. Liczy się kolejność zapisów.

Każdy uczestnik gry otrzyma bezpłatnie na starcie nasz przewodnik, a jego zadaniem będzie wykonanie 15 zadań powiązanych z życiem i twórczością wybranego poety. Książka zawiera także ciekawostki i wskazówki dotyczące trasy.

Będziemy podążać śladami Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry, ponieważ 2013 jest rokiem tych poetów. W bieżącym roku obchodzimy 220. rocznicę urodzin Aleksandra Fredry oraz 60. rocznicę śmierci Juliana Tuwima, a jednocześnie 100. rocznicę jego debiutu literackiego.

www.bajkamipowarszawie.waw.pl
  • 23.07.13, 14:08
    kielce.gazeta.pl/kielce/1,35254,14313277,Labirynt_z_konopi__W_ksztalcie_lokomotywy_Tuwima__ZDJECIE.html
  • 28.08.13, 11:46
    Jedynka 28.08.2013
    Dobry znajomy Pana Maluśkiewicza

I roztargnionego Pana Hilarego. I Słowika - marzyciela.

Jego wiersze znają i lubią cale pokolenia. Gdyby żył, 13 września skończyłby 119 lat. Julian Tuwim - bohater dzisiejszej audycji.

Zapraszam, Agnieszka Kunikowska

Polskie Radio Dzieci
  • 28.08.13, 16:24
    Słyszałam o konkursie pocztówkowym tuwim.czasdzieci.pl/konkursy/id,14-urodzinowa_pocztowka_tuwima.html

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.