Dodaj do ulubionych

Forumowy konkurs piernikowy!!!!!!!!!!!!!

17.12.13, 22:50
Propozycja padła już ponad miesiąc temu i mogła zostać zapomniana.

A autorka pomysłu i fundatorka nagród się przypomina!

Pierniczki 2014
Autor: uccello 07.11.13, 19:12

A może pierniczkowy konkurs?
Dla Autorki/Autorów- bo lepi się z dziećmi, prawda? najpiękniejszych forumowych pierniczków byłby taki mały (naprawdę mały 13 X 10,5cm) oryginał:

https://lh6.googleusercontent.com/-blNjmZmVMJE/UnvVOV1pPtI/AAAAAAAACjM/oKjrL49clkU/s576/Pierniczki.jpg

Demokratycznie- głosując w osobnym wątku wybralibyśmy te najpiękniejsze/ najoryginalniejsze /najbardziej draczne. Hmmm, co Wy na to?
Obserwuj wątek
    • violik Zasady? 19.12.13, 10:08
      No dobrze. Mam zdjęcia. I tak już część pierników pociechy pochłonęły.
      To gdzie wklejać zdjęcia - w tym wątku?
      Ile można propozycji wkleić (czy no limit)?
      Acha - całkiem niezła do linkowania jest Darmowa Galeria Allegro. Trzeba założyć konto, ale galeria jest darmowa i szybko ładuje zdjęcia. To takie info poboczne.
    • modrooczka modrooczka1 27.12.13, 21:56
      Mister Piernik 2013, wybrany jednogłośnie (wybierały dzieci)
      https://lh4.googleusercontent.com/-xpDfxryhmTU/Ur3njZKBO2I/AAAAAAAAEDk/6WPz6ZHBdmo/s400/grudzien%25202013%2520071.JPG height=400 width=300
      --
      "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
    • modrooczka modrooczka3 27.12.13, 22:01
      W kategorii "Cud wigilijny" nasza szopka odratowana po katastrofie budowalanej, podźwignięta z gruzów. Stoi do dziś :-)
      https://lh6.googleusercontent.com/-oh1oaKPF4EE/Ur3nwPsg3sI/AAAAAAAAEEs/DF-0BjVV7Qg/s400/grudzien%25202013%2520080.JPG height=300 width=400
      --
      "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
      • abepe abepe 28.12.13, 21:07
        Dołączam dla porządku jednocześnie usuwając się z pola walki.
        Na razie przedstawiam nasze pierniczki choinkowe, tzn. niejadalne, bo strojone brokatem.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ed/va/b7bl/8bkCmmUvgNkB4Y4mdB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ed/va/b7bl/OjbLRulataZ0O3F3NB.jpg

• uccello Re: abepe 30.12.13, 21:46
            Przyznajcie się - chłopaki nawet majtki mieli w brokacie?

Bardzo lubię te landrynkowe okienka. Jedna z ulubionych zabaw dzieciństwa, patrzenie przez kolorowe szybki na świat który staje się cały tajemniczo niebieski, utopiony w czerwieni albo odrealniony zielony. Kiedy byłam mała, wymieniano witraże w neogotyckim kościele opodal. W żwirze którymi był wysypany plac kościelny można było znaleźć ułamki szkła, przez które gapiłam się w upojeniu.
            • abepe Re: abepe 30.12.13, 21:52
              uccello napisała:

> Przyznajcie się - chłopaki nawet majtki mieli w brokacie?

Mniej niż bym się spodziewała:)

> Bardzo lubię te landrynkowe okienka.

Forumowy wynalazek!
        • modrooczka Re: abepe 29.12.13, 21:22
          abepe napisała:

> Dołączam dla porządku jednocześnie usuwając się z pola walki.
          > Na razie przedstawiam nasze pierniczki choinkowe, tzn. niejadalne, bo strojone
          > brokatem.
          >

A dlaczego się usuwasz? Pierniki jak się patrzy!
          --
          • abepe Re: abepe 30.12.13, 11:36
            >
            > A dlaczego się usuwasz? Pierniki jak się patrzy!

Nie chwaląc się, mam już trzy prace Eli:) Niech się inne dzieci też ucieszą!
            • abepe Re: abepe 30.12.13, 18:04
              Wklejam jeszcze jedną fotkę. Tym razem pierniki jadalne, tzn. draczne-smaczne.

Przed pożarciem uratowałam ulubione:
              1. Muminka Desperado,
              2. Małą Mi - gitarzystkę bez twarzy,
              3. nieznaną gwiazdę gitary klasycznej,
              4. Obcego,
              4. krzywą wieżę Eiffela w Pizie.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ed/va/b7bl/w5uBYawnMbtQpBVUZB.jpg
        • uccello Re: abepe 30.12.13, 21:53
          Intryguje mnie ten kształt na pierwszym zdjęciu w prawym górnym rogu- coś jak buraczek o czerwonej naci, słoń, który połknął gwaizdę. Co to jest?
          O mamo- a może ( skoro Muminki grają w Waszej piernikowej drużynie) to Mała Mi z cyklopim oczkiem?
          • abepe Re: abepe 30.12.13, 21:59
            uccello napisała:

> Intryguje mnie ten kształt na pierwszym zdjęciu w prawym górnym rogu- coś jak b
            > uraczek o czerwonej naci, słoń, który połknął gwaizdę. Co to jest?
            > O mamo- a może ( skoro Muminki grają w Waszej piernikowej drużynie) to Mała Mi
            > z cyklopim oczkiem?

Oczywiście! To Mała Mi bez gitary, ale w brokatowej czerwonej kiecce! W komplecie do brokatowego Tatusia Muminka w niebieskim garniturze na kolejnej fotce!
      • zuzannao Re: tom_papioh i zuzannao 30.12.13, 12:01
        Co on pisze, że mu nie zależy? Wcale nie chodzi o to, że nie zależy, tylko że podobnie jak Abepe posiadamy już przepiękną Uccellową pracę i chcielibyśmy, żeby ktoś inny też się takim cudeńkiem mógł cieszyć! Dlatego pokazujemy pierniczki pozakonkursowo.
        --
        www.kiedybylammala.art.pl
        • modrooczka Re: tom_papioh i zuzannao 30.12.13, 12:06
          Oj, piękne były. Zostały unicestwione przez bandę żarłaczy zaledwie wczoraj... U nas na choince został tylko jeden zajączek, którego na pierwszy rzut oka nie widać, bo schował się za bombką.
          --
        • abepe Re: tom_papioh i zuzannao 30.12.13, 12:09
          zuzannao napisała:

> Co on pisze, że mu nie zależy?

:)) Też się oburzyłam!
          Wcale nie chodzi o to, że nie zależy, tylko że p
          > odobnie jak Abepe posiadamy już przepiękną Uccellową pracę i chcielibyśmy, żeby
          > ktoś inny też się takim cudeńkiem mógł cieszyć! Dlatego pokazujemy pierniczki
          > pozakonkursowo.

I ku zachęceniu innych!!!
            • abepe Re: tom_papioh i zuzannao 30.12.13, 18:40
              tom_papioh napisał:

> Aaargh! Tak to jest, jak ktoś coś napisze, a w takim jest pośpiechu, że nawet w
              > łasnego postu porządnie przed wysłaniem nie przeczyta...
              > *pali się ze wstydu*
              >
              Za dużo cukru w cukrze w święta:)
      • abepe Re: tom_papioh i zuzannao 30.12.13, 12:11
        Wasze pierniczki mi przypomniały, że mam jeszcze jedną puszkę pierniczków na lodówce, w komórce trochę niewypieczonego ciasta i dwie tabliczki gorzkiej czekolady do przystrojenia!
        • modrooczka Re: tom_papioh i zuzannao 30.12.13, 12:16
          W ten sposób Mister Piernik ma niepowtarzalną szansę znaleźć się w pierwszej dziesiątce! Bosko!
          --
    • uccello Głosowanie 30.12.13, 23:20
      Do końca roku, do godziny 00:00 można wklejać konkursowe fotki.

A głosować do 3 Króli 6.01.14. Jedna osoba może oddać głos na jeden zwycięski nick.
      Głos wielogłowego Foruma zdecyduje do kogo pojedzie pierniczkujący Pan Kuleczka.

Wklejając wiadomość na początku napisałaś Abepe o NAGRODACH, a tak naprawdę jest tylko jedna- co myślicie o tym, żeby do puli nagród dorzucać nagrody od siebie? Nagroda specjalna od jednej forumki dla drugiej - w uznaniu piernikowych zasług. Hmm?
      • abepe Re: Głosowanie 30.12.13, 23:50
        uccello napisała:

> Do końca roku, do godziny 00:00 można wklejać konkursowe fotki.

Bardzo proszę o więcej zdjęć. Tyle piernikujących forumowiczów i tylko tyle osób w konkursie????

> A głosować do 3 Króli 6.01.14. Jedna osoba może oddać głos na jeden zwyc
        > ięski nick.
        > Głos wielogłowego Foruma zdecyduje do kogo pojedzie pierniczkujący Pan Kuleczka.

Tak jest! I już kasuję swój wpis z informacją co mi się spodobało. Bez podpowiedzi!

O
        > Wklejając wiadomość na początku napisałaś Abepe o NAGRODACH, a tak napra
        > wdę jest tylko jedna- co myślicie o tym, żeby do puli nagród dorzucać nagrody o
        > d siebie? Nagroda specjalna od jednej forumki dla drugiej - w uznaniu piernikow
        > ych zasług. Hmm?

Oczywiście! Mam nawet chyba stosowną nagrodę. Przypadkiem zdublowała mi się druga część "Przygód Mikołajka" Trondheima. A że trąbiłam wszem i wobec, że kupiłam za grosze - coś tam jeszcze wygrzebię z zapasów (w zależności od wieku potomków zwycięscy/-czyni)!
      • abepe Re: Głosowanie 02.01.14, 11:16
        Ok, padają głosy zachwytu, ale czas decydować się na kogo głosujemy.

Proponuję formułę:

Oddaję głos na...tu nick, może być z uzasadnieniem.

Zapraszam do głosowania także osoby nie startujące w konkursie!!!!
        • modrooczka Re: Głosowanie 02.01.14, 12:21
          Powinnam oddać na siebie, ale w zaistniałej sytuacji muszę go oddać Mamie_kasi na Elvisa.
          --
          • modrooczka Re: Głosowanie 02.01.14, 12:22
            Ach, doczytałam, że to Slasch. Cios w samo serce. No ale głosu nie cofam, Slasch właściwie też godzien.
            --
        • poemi123 Re: Głosowanie 02.01.14, 13:15
          Wszystkie śliczne, wiele dracznych, ale ząb z kolekcji Moodrooczki to mój faworyt. Drugie miejsce - jednooki Muminek z gitarą Abepe. A trzecie - szkielecik przesłany przez Beataj02.
        • mama_kasia Re: Głosowanie 02.01.14, 14:38
          Oddaję głos na Violik - wielce cukrową szopkę.
          Za umiejętne połączenie tradycji z nowoczesnością ;-) - mam na myśli
          bogatą paletę barw. Doceniam też (jako wyuczony architekt) konstrukcję budowli :)
            • abepe Re: Głosowanie 03.01.14, 00:08
              uccello napisała:

> a komp;et kocich pocztówek chciałabym przesłać dziewczynom Violik za przesłodki
              > e auto.

Ellu, to się nazywa szybka odpowiedź na zapotrzebowanie:))
      • agata3a Re: Głosowanie 02.01.14, 18:40
        Wszystkie pierniczki cudne, ciężko mi było wybrać, ale moje dziewczynki stwierdziły, że 1 miejsce należy się gopio :) Przy okazji mi się dostało, że nie brałyśmy udziału w konkursie ;)
          • agata3a Re: Głosowanie 02.01.14, 21:45
            Mam, mam. Wrzucam poza konkursem co by się moje dziewczyny cieszyły ;) W tym roku dość krase, ale córy najpierw same wybierały cukrowe ozdóbki i wszystkie im się podobały, a potem za punkt honoru przyjęły żeby je wszystkie zużyć.

Próbka młodszej córy:

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z282/2829865/big/1.jpg?screen

Próbka starszej:

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z282/2829865/big/2.jpg?screen

• beataj02 Re: Głosowanie 02.01.14, 22:18
              Wg Młodego wygrywa szopka Violik za cyt. "najcudniejszego szarego osiołko-konia, jakiego widziałem, aż bym go nigdy nie zjadł..." Zgadzam się z nim bez dwóch zdań :)
              Drugie miejsce to słodka rodzinka Gopio, cyt. "oczywiście uroku dodaje biały pies"
              Cóż od razu widać marzenia Młodego o zostaniu weterynarzem ;-)
              --
              "Nie mam nic przeciwko temu, by moje pociechy wyrosły na ludzi, którzy uważają, że urządzanie mieszkania polega na ustawianiu półek na książki"
            • uccello Re: Głosowanie 03.01.14, 12:18
              Agata3a dużo fajowskich, ale naj naj bardziej podoba mi się ten kwietno- gwiezdny pierniczek na blasze z dużą ilością białych kresek.
              No właśnie, Ludu Forumowy czym robicie takie precyzyjne kreseczki? Na wielkanocnym cieście chciałam zrobić najprostszy ( teoretycznie) wzór z możliwych bazie z kotkami migdałowymi i wyszło coś godne Pollocka
              Znacie to? Spróbujcie kursorem napisać swoje imię.
              • agata3a Re: Głosowanie 03.01.14, 12:57
                W imieniu starszej córy dziękuję za pochwałę kwietno - gwiezdnego pierniczka :)
                Nie wiem czy kreseczki na naszych pierniczkach były precyzyjne??? Dziewczynki rysowały cukrowymi pisakami.
      • zuzannao Re: Głosowanie 03.01.14, 10:56
        U mnie ex aequo: ząb Modrooczki za ideę i odważną próbę podjęcia tematu niezbyt słodkiego i dotąd nie kojarzącego się z pierniczkami:) Oraz portrety Mamy Kasi, za niezwykłą ekspresję artystyczną i wyrazistość, niezależną od podobieństwa do portretowanych osób.
        --
        • bea-sjf Re: Głosowanie 03.01.14, 12:33
          zuzannao napisała:

> U mnie ex aequo: ząb Modrooczki za ideę i odważną próbę podjęcia tematu niezbyt
          > słodkiego i dotąd nie kojarzącego się z pierniczkami:)

Ja tam uważam, że bez tych zębów to pierniczki moglibyśmy tylko pożerać wzrokiem ;)
          • bea-sjf Re: Głosowanie 03.01.14, 13:48
            Rodzinnie oddajemy wspólny głos na szopkę violikowych panienek. Podzielam pasję mieszania barwników, więc brawa za kolory !

Dyzio wyraża swoje oburzenie wobec malowania pierniczków brokatem uniemożliwiającym zjedzenie ich ( choinkowe pierniczki moi chłopcy jedli na wyścigi prosto z drzewka, następnym razem ozdoby zrobimy z ciasta solnego tylko przypraw dodam dla zapachu ) ;)

• abepe Re: Głosowanie 05.01.14, 23:19
              > Dyzio wyraża swoje oburzenie wobec malowania pierniczków brokatem uniemożliwiaj
              > ącym zjedzenie ich ( choinkowe pierniczki moi chłopcy jedli na wyścigi prosto z
              > drzewka, następnym razem ozdoby zrobimy z ciasta solnego tylko przypraw dodam
              > dla zapachu ) ;)

Spoko, mam jeszcze surowe ciasto w garnku. U nas młodszy wyraził oburzenie z powodu zepsucia pierniczków gorzką czekoladą. Oraz kręcił nosem na brownies. Jak się ktoś nie zna to niech je m&m'sy!
              • abepe Re: Głosowanie 05.01.14, 23:43
                Po naradzie z mężem oddaję głos na Slasha (został rozpoznany, za to Freddiego mąż uznał za Stalina, hmmm). Być może w decyzji pomogła nam ta piosenka wysłuchana tuż po północy w Sylwestra:

Mąż zdecydowanie kazał mi podkreślić, że bardzo mu się podoba cynicznie wyszczerzony księżyc zuzanny i toma.
                A ja mam słabość do parki niebioski!
              • bea-sjf Re: Głosowanie 06.01.14, 01:35
                abepe napisała:

>
                > Spoko, mam jeszcze surowe ciasto w garnku. U nas młodszy wyraził oburzenie z po
                > wodu zepsucia pierniczków gorzką czekoladą. Oraz kręcił nosem na brownies. Jak
                > się ktoś nie zna to niech je m&m'sy!

Na pytanie Dyzia dlaczego tak mało zrobiłam ciasta milczałam wymownie, obawiam się, że i poczwórna porcja zniknęłaby (głównie) w jego brzuchu błyskawicznie. Ot i dlaczego nie mamy zdjęć tegorocznych pierniczków ;).
                Ooo, brownies- dawno nie piekłam, ale na jutro czekają czekolady przywiezione ze Szwecji przez Najstarszą (jedna tabliczka pochłonięta na próbę- i na spółkę, no przecież- każe mi niestety przyznać, że czekolada szwedzka dobra nie jest wcale ;)).
                • abepe WYNIKI 06.01.14, 11:28
                  Ogłaszam wyniki już teraz, bo korzystając z pogody jedziemy na wycieczkę:

Zliczyłam tylko głosy z hasłem: „pierwsze miejsce”, gdy ktoś przyznał drugie i trzecie-uznaję, że to dla podkreślenia, że bardzo podoba się głosującej osobie także inna praca, ale wybiera tę pierwszą.
                  Zuzannao dała dwa pierwsze miejsca ex aequo. Nie podzieliłam jej głosu na pół, ale przyznałam każdej osobie, na którą głosowała po jednym, bo uznałam, że może się wypowiedzieć także w imieniu toma_papioha, swojego forumowego (i nie tylko męża). Mężowie niezalogowani, jak mój, nie mają prawa do osobnego głosu:))

gopio - 5 głosów: uccello, agata3a, violik, magdalenka79k , kociepsocie
                  mama_kasia - 5 głosów: modrooczka, gopio, zuzannao, sylwina76, abepe
                  violik - 3 głosy: mama_kasia, beataj02, bea_sjf
                  modrooczka - 2 głosy: poemi123, zuzannao
                  poemi123 - 1głos: pa_yo

Jak widać, i jeśli się nie pomyliłam (może ktoś chętny do zweryfikowania?) mamy 2 pierwsze miejsca. Jako, że Najgłówniejsza Nagroda jest jedna - musimy zrobić dogrywkę. Proponuję, żeby osoby, które oddały głos na inne osoby niż gopio i mama_kasia pomogły teraz oddając swoje głosy w dogrywce na którąś z dwóch prowadzących. Mama_kasia może nie głosować:)) Dzięki temu będzie nieparzysta liczba głosów, co pomoże rozwiązać piernikowy problem. Uwaga - zuzannao ma tym razem prawo tylko do jednego głosu!!!!;)

Kwestię nagród dodatkowych - od agaty3a i ode mnie - omówimy osobno (być może mailowo, bo dyskusja może być burzliwa;)

• uccello Re: WYNIKI 06.01.14, 22:16
                        Dzisiaj Trzech Króli. Obie ekipy zasłużyły na kadzidło mirrę i złoto, z braku tychże na składzie, dorzucam dla drugiej medalistki mały obrazek, tak żeby pozostać w słodkim klimacie Świąt !
                        https://lh3.googleusercontent.com/-47BmWWf3e6U/UssamMFI1lI/AAAAAAAADKI/k6ugZg4cFsE/w640-h480-no/szycie+207.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-k3Pr_h9NxzQ/UssPwomet2I/AAAAAAAADJ0/lWHXZGziKTA/w608-h487-no/szkic3.jpg
                        • abepe Re: WYNIKI 06.01.14, 22:27
                          Szalona Organizatorko-Ilustratorko - nadal czekamy na głosy, żeby rozwiązać kwestię, która ekipa jest bardziej pierwsza i dostaje pierniczki a która nieco mniej pierwsza i leci do niej cukierniczka? Czy chcesz wykonać losowanie???

Za konkurs w tak zmiennymi zasadami, niejasnymi kryteriami itd. powinni nas pokroić:))

(Mój młodszy syn ma dzisiaj imieniny i w ramach prezentu ode mnie dostał talerz pierników z prawie ostatniej porcji ciasta oraz...amnestię;)

• abepe Re: WYNIKI 06.01.14, 23:19
                              uccello napisała:

> Wiem, wiem- drugie imię moje Chaos.

Ech, artyści!

> Jak uradzicie/zagłosujecie tak będzie.

Do dzieła - wzywam więc:

> Mój głos dla Gopio.

Bez obrazy, Twój głos na gopio padł w pierwszej rundzie i się teraz nie liczy. Dogrywka jest dla tych, którzy na gopio i mamę_kasię wcześniej głosu nie oddali! Oprócz zuzanny, która oddała, ale może jeszcze raz w imieniu męża.
                              Poemi123 już zagłosowała.

Zostają więc:
                              beataj02, bea_sjf, zuzannao, pa_yo

Drogie Panie, zlitujcie się nad artystką, co już z niecierpliwości ledwo żyje!
                          • bea-sjf Re: WYNIKI 07.01.14, 09:44
                            abepe napisała:

> Za konkurs w tak zmiennymi zasadami, niejasnymi kryteriami itd. powinni nas pok
                            > roić:))

Będzie wybaczone, bo jakby nie było trzymacie ręce na pulsie :)

Z głosu oddaniem mam problem (dlatego wzywałam chłopaków do pomocy i wspólnie zdecydowaliśmy za pierwszym razem), ale skoro trzeba to stawiam na RODZINĘ czyli gopio, jeeeeee .
                        • mama_kasia Re: WYNIKI 07.01.14, 14:31
                          Oj!Oj! Jeszcze jeden obrazek! :)

Gratulacje dla Gopio! :)

Chciałabym jeszcze obdarować Violik, trzecie miejsce i mój faworyt ;-) - mały
                          szydełkowy breloczek mufinkowym bym wysłała, ...żeby pozostać w klimacie słodkości.
                          • modrooczka Re: WYNIKI 07.01.14, 14:40
                            Gratulacje! I dziękuję za głosy na ząb.
                            Dziś u nas będzie dzień pożerania piernikowej szopki :-)
                            --
                            • uccello Re: WYNIKI 07.01.14, 16:26
                              To ja poproszę laureatki - Gopio, Mamę_Kasię i Violik o wysłanie naziemnych adresów na pocztę gazetową. Pamiętajcie proszę tylko o wszystkich l i c w moim nicku uccello - "prawdziwe tremollo Aniello" jak mawia Bernard Żeromski
                              • agata3a Re: WYNIKI 07.01.14, 16:36
                                Chyba przegapiłam ostateczne ogłoszenie wyników. Czyli pierwsze miejsce Gopio, potem Mama_Kasia i Violik? Gratuluję serdecznie!
                                Abepe komu mam wysłać książkę? Bo Ty też masz...
                            • abepe Re: WYNIKI 07.01.14, 16:44
                              W dogrywce mamy więc

3 głosy na gopio1
                              1 na mamę_kasię

Zuzannie możemy podziękować, bo jej głos wyniku ostatecznego nie zmieni!!!

Gratuluję GOSIU!

Pierniczki Elli dla rodzinki Gopio!
                              Katastrofa z cukierniczką dla Slasha, tzn. Kasi.

Nagrody dodatkowe - od agaty3a - "Tajemnica zwierząt"
                              ode mnie - drugi tomik "Przygód Mikołajka" oraz niespodzianka

Zaraz się je jakoś rozda:)

I nagroda specjalna od uccello dla violik - "komp;et kocich pocztówek chciałabym przesłać dziewczynom Violik za przesłodkie auto".
                              mamy_kasi dla violik - "Chciałabym jeszcze obdarować Violik, trzecie miejsce i mój faworyt ;-) - mały szydełkowy breloczek mufinkowym bym wysłała, ...żeby pozostać w klimacie słodkości."

• zuzannao Re: WYNIKI 07.01.14, 18:34
                                Dziękuję za podziękowania:) Coś mi się zawiesiło i posty nie chciały się pokazywać. Ale może i lepiej, bo uniknęłam konieczności opowiedzenia się, kiedy oba dzieła piękne:)
                                --
                                • abepe Re: WYNIKI 07.01.14, 18:50
                                  zuzannao napisała:

> Dziękuję za podziękowania:) Coś mi się zawiesiło i posty nie chciały się pokazy
                                  > wać. Ale może i lepiej, bo uniknęłam konieczności opowiedzenia się, kiedy oba d
                                  > zieła piękne:)

Rozumiesz, że miałam na względzie nerwy uczelki?!
                              • gopio1 Re: WYNIKI 08.01.14, 14:12
                                abepe napisała:
                                > Gratuluję GOSIU!
                                > Pierniczki Elli dla rodzinki Gopio!

Baaaaaaaardzo dziękujemy!!!
                                Dzieciakom nawet nie mówiłam o konkursie, więc ogromna to dla nich niespodzianka, aż nie chciały uwierzyć :-)
                                A radość wielka, bo obrazek cudny!

Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale ostatnio mieliśmy trudny czas, bo od piątku walczymy z babeszjozą - nasz piernikowy baranek - czyli ukochana psinka - zachorowała odkleszczowo i... co tu dużo mówić - ciężko było. Ale już jest lepiej, a dziś ostatnia (mam nadzieję) kroplówka.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie głosy - dla mnie to totalne zaskoczenie, bo pięknych pierników całe mnóstwo! Jesteście ko-cha-ni! :-)

Gosia
                                • abepe Re: WYNIKI 08.01.14, 14:48
                                  gopio1 napisała:

> Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale ostatnio mieliśmy trudny czas, b
                                  > o od piątku walczymy z babeszjozą - nasz piernikowy baranek - czyli ukochana ps
                                  > inka - zachorowała odkleszczowo i... co tu dużo mówić - ciężko było. Ale już je
                                  > st lepiej, a dziś ostatnia (mam nadzieję) kroplówka

Gosiu, trzymamy więc kciuki za piernikowego baranka!!!

Wysłałam Ci wiadomość na gazetową pocztę. Sprawdź, proszę!
                            • bea-sjf Modroczko 07.01.14, 17:31
                              Ten ząb wciąż mnie uwiera ;), na szczęście bezboleśnie. Mam wobec tego propozycję książkowej nagrody dla dzieci, które tak trafnie skojarzyły ząb (z dziurką) z pierniczkami. Proszę o kontakt mailowy.
                              • abepe Re: Modroczko 07.01.14, 18:51
                                bea-sjf napisała:

> Ten ząb wciąż mnie uwiera ;), na szczęście bezboleśnie. Mam wobec tego propozyc
                                > ję książkowej nagrody dla dzieci, które tak trafnie skojarzyły ząb (z dziurką)
                                > z pierniczkami. Proszę o kontakt mailowy.

Jak się już skontaktujecie - to wyjawcie tytuł nagrody!
                              • modrooczka Re: Modroczko 07.01.14, 20:49
                                Dziękuję pięknie w imieniu zęba i twórczyni zęba :-) Wysłałam na gazetowy, pytanie czy doszło, bo gazeta twierdzi, że nie jesteśmy znajomymi.
                                --
          • kociepsocie Re: Głosowanie 04.01.14, 20:37
            :)
            szkoda, że u nas pierniki już zjedzone, ale w przyszłym roku bierzemy obowiązkowo udział w konkursie.

nasze podium (moje i dzieci)
            1. gopio
            2. modrooczka za Absurd
            3. beataj02
            --
            siostra Stefanka
            brat Martusi
    • poemi123 (Nie)draczne zdobione przez potomków poemi123 31.12.13, 00:42
      O zdjęciach nie pomyślałam, więc takie sobie są ;-) Dracznych raczej brak. Córka bardzo serio podeszła do sprawy - pierniczek to poważna rzecz. Za to syn zrobił około 20 hien ;-) Niestety - ku jego rozpaczy hieny były nazywane tygryskami, gepardami, kotkami. Na zdjęciu jest tylko jedna - zaraz obok pudełka. Ale to nie jest draczna hiena, to hiena bardzo bardzo serio ;-) Czy wy wiecie, że pierniczki to jedyny rodzaj ciasta, jaki w życiu upiekłam? No jeszcze faworki umiem zrobić. I nic więcej. Takie oto są uboczne skutki przebywania na forum książkowym ;-) Dlatego choć w konkursie szans nie mam, z uwagi na zasługi forum w rozwoju mojego talentu cukierniczego zdjęcia z dumą zamieszczam.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/lc/ge/ypht/GALGy8UPLKbg2v8UMB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/lc/ge/ypht/3rR6rI6MDwHHdjD5dB.jpg
    • violik nastolatki 1 31.12.13, 17:59
      Mnóstwo zdjęć i trudno wybrać, a data goni. Właśnie zwrócono mi uwagę, że trzeba się pokazać, więc pokazuję. Raczej także pokazowo, a nie konkursowo. Młodsza starsza powiedziała: "Czy u tej Pani od obrazka można wygrać warsztaty szycia?". Młodsza młodsza powiedziała:" A ja wolałabym kotka". No i to tyle w sprawie nagrody.

Mój ulubiony pierniczek z tytułem: "Z mamą jeździmy sobie"
      http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z282/2824607/big/1.jpg?screen
      • sylwina76 Re: Forumowy konkurs piernikowy!!!!!!!!!!!!! 03.01.14, 22:06
        Jakie świetne pierniki!!!!!
        Ja niestety zapomniałam o konkursie, a jak już mi się przypomniało, to te najbardziej draczne i w ogóle te bardziej reprezentacyjne zostały już pożarte :(

Trudny wybór ale pierwsze miejsce przyznałabym mamie_kasi za Slasha
        drugie: violik za cukrową szopkę
        trzecie: modrooczce za mlecznego zęba z dziurą :)
          • abepe Re: >>Głosowanie do...<< 04.01.14, 20:56
            uccello napisała:

> Głosujemy do północy z 4 na 5 stycznia. Ogłoszenie wyników 5.01 o 16tej- może b
            > yć?

A nie miało być do 6.01??????????????????????????????????????????????
            Na wszelki wypadek oddam głos jeszcze dzisiaj:))

> Mamy 2 dwie nagrody ( obrazek i książkę od Abepe). Ktoś da więcej?

Oj, w pierwszym momencie zastanowiłam się jaki obrazek obiecałam!!!
          • agata3a Re: >>Głosowanie do...<< 04.01.14, 21:22
            Ja mogę zaproponować "Tajemnicę zwierząt", ale czy trafię w wiek odbiorcy nagrody? Poza tym podejrzewam, że wiele osób z tego forum ma już pewnie komplet tej serii... No w każdym razie jeśli zwycięzca nie będzie grymasił to możecie dopisać tę książkę do puli nagród.
            • abepe Re: >>Głosowanie do...<< 04.01.14, 22:10
              agata3a napisała:

> Ja mogę zaproponować "Tajemnicę zwierząt", ale czy trafię w wiek odbiorcy nagro
              > dy? Poza tym podejrzewam, że wiele osób z tego forum ma już pewnie komplet tej
              > serii... No w każdym razie jeśli zwycięzca nie będzie grymasił to możecie dopis
              > ać tę książkę do puli nagród.

Zwycięzca może przekazać nagrodę innej osobie, która startuje w konkursie. Już też tak w naszych konkursach bywało:))

Ja chciałam dopytać Szanowną Organizatorkę - czy Osoba, która Zebrała Największą Ilość Głosów zabiera cały worek, czy dostaje Łobrazek a inne nagrody można przyznać Innym Startującym? Bo tak trochę zrozumiałam z tego wpisu
              ( w którym też termin głosowania ustalony do 6.01!).
              Duże nam się tutaj zamieszanie zrobiło:))
              • uccello Errata 04.01.14, 23:07
                A no jasne, miało być na Kacprai dwóch pozostałych Króli. Niestety jeśli chodzi o cyferki- zawsze pokiełbaszę- dlatego lepiej żebym nie liczyła głosów.

Czyli głosowanie do północy z 5 na 6 stycznia.
                A ogłoszenie wyników? Kto się podejmie liczenia?

• abepe Re: Errata 04.01.14, 23:36
                  uccello napisała:

> A no jasne, miało być na Kacprai dwóch pozostałych Króli. Niestety jeśli chodzi
                  > o cyferki- zawsze pokiełbaszę- dlatego lepiej żebym nie liczyła głosów.

Przynajmniej zmotywowałaś mnie do przejrzenia pierniczków z pomocnikiem:)

> Czyli głosowanie do północy z 5 na 6 stycznia.
                  > A ogłoszenie wyników? Kto się podejmie liczenia?

Jeżeli w poniedziałek - mogę. Jutro mnie nie ma!
                  Ale przydałby się ktoś do weryfikacji, bo też mi się zdarzają pomyłki (chociaż wieku dziecka bym nie pomyliła, jak jedna forumowa koleżanka;)

• abepe Re: Errata 05.01.14, 19:05
                      mama_kasia napisała:

> (chociaż
                      > > wieku dziecka bym nie pomyliła, jak jedna forumowa koleżanka;)
                      >
                      > W takim razie ja na pewno do liczenia się nie nadaję ;-)

Ależ właśnie w ramach pokuty - tak:))
                      A jak idzie liczenie oczek, hę?
    • modrooczka Re: Forumowy konkurs piernikowy!!!!!!!!!!!!! 07.01.14, 23:00
      A czy ja się mogę pochwalić? Dostaniemy od Bei książkę, w której jest wszystko co trzeba: łakoma dziewczynka, ciasteczka i nawet małpa!!! Dzieci zachwycone, w przyszłym roku planują upiec cała szczękę zębów.
      http://ecx.images-amazon.com/images/I/51DDP5MY18L._SX258_BO1,204,203,200_.jpg
      --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka