Dodaj do ulubionych

Dinozaury - beletrystyka

10.03.14, 13:12
Impreza nocna zaklepana pod hasłem "Pora na welociraptora" (nawiasem mówiąc zainteresowanie imprezą przeszło moje najśmielsze oczekiwania, tak jak i reakcja niektórych rodziców dzieci, które na imprezę po prostu się nie zmieszczą). Szukam teraz książek o dinozaurach, ale z literatury pięknej dla dzieci. Czy znacie coś jeszcze oprócz "Magicznego domku" i "Dinozaura" Disney'a? Teraz niedawno kupiłam jeszcze "Bajki o dinozaurach" Safarzynskiej, ale ciągle mi mało. Dinozaur nie musi być tam głównym bohaterem i nie musi mówić, ale żeby był.
Edytor zaawansowany
  • 10.03.14, 13:53
    Dwie części "Dinotopii"!
  • 10.03.14, 15:07
    I Przygody Hektora - mówi i jest głównym bohaterem.
  • 03.01.17, 00:01
    Hektor jest naprawdę niezły - zwlaszcza dla dzieci, niemieszkających w Polsce - ma sporą dawkę potocznego, dziecięcego języka, sporo frazeologizmów i skojarzeń językowych, nieużywanych na co dzień.

--
    Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
  • 05.01.17, 15:24
    "Koko Smoko" rzucił mi się w oczy w księgarni. Muszę zarekomendować naszej bibliotece, bo w domu nie mam już dla kogo kupować (tu wielki smutek)

Ale "Dinotopię" czas odświeżyć!
  • 05.01.17, 19:29
    A filmową Dinotopię znacie?

A poza tym na mojej liście w temacie dinozaurów bardzo brakuje mi audiobooka - szukałam długo i nic - ktoś widział, ktoś wie?

--
    Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
  • 15.01.17, 14:14
    laemmchen79 napisała:

> A filmową Dinotopię znacie?

Oczywiście. Mamy od jakichś 10 lat!
  • 10.03.14, 23:06
    Nasza mama czarodziejka - jest jedno opowiadanie z dinozaurem.
    --
    stasiekpoleca.blogspot.com/
  • 11.03.14, 09:22
    gdzie jest tort:)
    --
    'Mamo, a jak Rzymianie świętowali zwycięstwo? Galowie wyprawiali uczty, a Rzymianie?'
    'Jeśli nie byłbym samochodem, to byłbym greckim statkiem, tym dziobem do uderzania" 01.2014
  • 11.03.14, 10:39
    A może komiks?

Przygoda w muzeum. Dinozaury

http://ecsmedia.pl/c/dinozaury-przygoda-w-muzeum-b-iext6254269.jpg

• 12.03.14, 12:08
    to nie dinozaur tylko smok ale smok anatol tez jest fajny;)tak samo Pompon.a jesli to male dzieci to jeszcze harry i wiaderko pelne dinozaurów-to ma dużu częsci, albo Dinopociąg
  • 14.03.14, 13:13
    I jakie decyzje? Znalazłaś coś odpowiedniego?

Można liczyć na taki pokaz??:)

www.youtube.com/watch?v=pasBoVPNUtk
  • 14.03.14, 14:15
    Na razie zapisałam się w kolejkę na "Dinotopię" i "Gdzie jest tort?" w bibliotece w Gnieźnie. Za to zorganizowałam sobie Święcicką, ale Hektora nigdzie w pobliżu nie ma, niestety. Musi starczyć. Na szczęście mamy dużo książek popularnonaukowych.
    Co do galopującego dinozaura z zamiarem przekąszenia tego i owego - nie przewidujemy, ale mimo to myślę, że dzieci będą zadowolone. Dzisiaj mam właśnie zebranie organizacyjne z rodzicami.
    Najgorzej jest to, że jeszcze jednej Nocy bibliotecznej dobrze nie zaplanowałam, a już z Urzędu Gminy pytają się, czy mam temat na kolejną Noc na przełomie maja i czerwca, bo wtedy akurat trzydniowe Dni miasta. Na szczęście myślę wielotorowo i jednocześnie pracuję nad dinozaurami, a z drugiej strony nagrywam terminy z różnymi gośćmi na kolejną noc.
  • 02.01.17, 23:58
    Mój 6-latek ogromnie upodobał sobie przygody koko-smoka i jego przyjaciół w czasach dinozaurów - dość przyzwoita moim zdaniem porcja przygody z lekkim wątkiem moralizatorskim o akceptacji inności (tyranozaur będący wegetarianinem i mający za przyjaciela zwierzę, będące zwykle ofiarą rexów) - z jedynym zastrzeżeniem, że zdecydowanie nie jest to książka dla dzieci szukających fachowej wiedzy o dinozaurach i ich czasach.

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/268000/268087/418543-140x200.jpg

--
  • 14.02.17, 15:04
    "Zwariowane rodzinki. Mój pies jest dinozaurem" Jackie French, ponoc bardzo zabawne, jest też w formie audiobooka.

--
    'Mamo, a jak Rzymianie świętowali zwycięstwo? Galowie wyprawiali uczty, a Rzymianie?'
    'Jeśli nie byłbym samochodem, to byłbym greckim statkiem, tym dziobem do uderzania" 01.2014

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.