Dodaj do ulubionych

Prezenty pod choinkę

12.12.14, 23:21
Czy książki już kupione, zamówione, spisane?

Ja mam w tym roku problem z decyzją.
Obserwuj wątek
    • niebioska Re: Prezenty pod choinkę 12.12.14, 23:51
      Ja jak zwykle miałam problem z młodszym (2,5), bo książek jest już w pokoju chłopców tyle, że leżą na podłodze w stosach, więc jeśli mam coś dla niego kupić, to chcę, żeby naprawdę przypadło mu do gustu. Ale - na szczęście - jest nowa Mama Mu :D. Muszę zamówić czym prędzej. Zachomikowane mam też dla niego Borsukowe Boże Narodzenie.
      Starszy dostanie Pupy, ogonki... i Sceny z życia smoków.
      Z okazji Nowego Roku dostaną Pingwiny, Dołek i kalendarz Pana Kuleczki.
    • aggala Re: Prezenty pod choinkę 13.12.14, 08:22
      Nawet w nadmiarze, chyba część zostanie na inne okazje...Tylko, że u mnie dla dzieci mało nowości:
      Syn, 5 lat:
      Ja, Klara i zwierzaki,
      Uwaga, budowa!,
      Strażacy z serii Świat w obrazkach,
      Zimowa wyprawa Ollego,
      Kajtek i miś,
      Niebezpieczna podróż,
      brakujący do kolekcji Findus
      Córka, 7,5
      Dzieci z Bullerbyn,
      Gdybym nie pomyliła psów,
      Rok z Linneą,
      Sztuka z serii Świat w obrazkach,
      Latający detektyw,
      Klementyna lubi kolor czerwony,
      Profesor Astrokot
      (to jest zbiorcza lista prezentów zamówionych od nas, dwóch babć i cioci, ale i tak za długa, więc coś na pewno odłożę na zaś)
      Dla dorosłych mój tegoroczny numer jeden to: "Trzy razy Polska", John Vachon (tu wybrane zdjęcia do obejrzenia: www.dsh.waw.pl/pl/3_2196). Poza tym:
      Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk (na zamówienie),
      Czasy secondhand, Swietłana Aleksijewicz,
      Klątwa gruzińskiego tortu, Maciej Jastrzębski,
      Lachert i Szanajca. Architekci awangardy, Beata Chomątkowska
      Angole, Ewa Winnicka,
      Jaskiniowiec, Horst Jorn Lier
    • najlepszyprzed Re: Prezenty pod choinkę 13.12.14, 11:03
      Już wszystko w domu, pochowane i czeka na zapakowanie. W tym roku skorzystałam z arosowej promocji i synowi zakupiłam na mikołajki - drugi tom Spirit Animals, a na święta i następujące zaraz po nich 10 urodziny Łupieżcy niebios - Mulla, Rycerz widmo -Funke, Matt Hidalf i Błyskawica Widmo- Mauri i ostatni tom serii o Septimusie Heapie, dla męża najnowszy King, a dla mnie w końcu Pearl Jam twenty ( długo nie kupowana ze względu na cenę którą ciężko przełknąć)
      • gosjana Re: Prezenty pod choinkę 14.12.14, 19:40
        Książki i prezenty kupione już w listopadzie :)
        11 latek dostanie Galopp'44, Łupieżcy niebios, Zniszcz ten dziennik, grę Smallworld, profesjonalne przybory do rysunku,
        dla 9 latki mam Pana Smrodka, Hanię Humorek, grę Splendor, crystal puzzle 3d wieża Eiffla, Zniszcz ten dziennik .
        a sobie sprezentowałam książkę Jadłonomia :)
        • yantichy Re: Prezenty pod choinkę 15.12.14, 21:19
          U nas lista wygląda tak:
          6-latek: (Boże Narodzenie i urodziny w nieodległej przyszłości)
          Młody ornitolog
          Rycerze i smoki
          Tajemnicze dziecko Hoffmanna (nie jestem do końca pewna)
          Labirynty nie z tej ziemi
          10 razy 10 Tulleta
          Kurczaki Luzaki - Panika w kurniku
          Kuna za kaloryferem (nie było w planach, ale na dworcu kosztowała 20 złotych)

Bardzo szukam Kuba Guzik i Dzika Trzynastka w wydaniu Znaku. Może uda się na urodziny znaleźć.

4-latka:
          Wszyscy mają psa tylko nie ja
          365 pingwinów
          Laszlo boi się ciemności
          Krowa Matylda bawi się w chowanego

Audiobooki dla dwójki : Kometa nad Doliną Muminków, Pamiętniki Tatusia Muminka.

Dzieci rodzinne: Hilda i Nocny Olbrzym, Asteriks i złoty sierp (+film rysunkowy z Asteriksem)
          Dorośli:
          Paul Bowles Podróże Pisma zebrane 1950-1993,
          Rymowanki dla dużych dzieci Szymborskiej
          kryminał Camilli Lackberg
          Trzy razy Polska

Ja liczę na Tove Jansson dla dorosłych.

• iks54 Re: Prezenty pod choinkę 15.12.14, 23:08
          gosjana napisała:

> Książki i prezenty kupione już w listopadzie :)
          > 11 latek dostanie Galopp'44, Łupieżcy niebios, Zniszcz ten dziennik, grę Small
          > world, profesjonalne przybory do rysunku,
          może coś skopiuję ;)

--
          Mama Muminka jest tylko jedna
    • abepe Re: Prezenty pod choinkę 15.12.14, 12:31
      Mówicie, że Galop 44 dla 11latka, hmm. To by mnie urządzało, bo boję się wchodzenia w nowe serie:) A niedawno czytał książkę o bitwie o Anglię. Na pewno dostanie też Ptaki Collinsa.
      • abepe Re: Prezenty pod choinkę 15.12.14, 13:02
        No dobrze. Pytanie za 100 punktów: kto ma to wydanie Ziemiomorza i czy się te 900 stron nie rozlatuje? Myślę, że ta grubość książki zadowoliłaby mojego syna (Violik typuje to na 12+, syn ma 11,3:)
        • violik Ziemiomorze 15.12.14, 16:15
          Ja mam to wydanie. Od zeszłego roku. Świetnie wydane, pancernie zszyte. Wydanie z grudnia 2013. Kremowy papier, prawie brak ilustracji. Przy swej dość znacznej grubości, książka zaskakująco lekka. Prezent dla 14-latki. Bardzo dużo do przetrawienia i przemyślenia. Nie czyta się szybko. Dzięki zebraniu wszystkiego w jednym miejscu wreszcie uzyskałam całościowy obraz dla historii magii w Ziemiomorzu. Klocki poukładały się na miejsca.
          Ale żeby było poręczne - no to dyskusyjne. Co do treści - tutaj byłabym ostrożna, bo już końcówka, no to niezbyt dla 11-latka. Może się zniechęcić. Bo to jest wieloksiąg. A nie jedna pozycja. Ale starczy na lata. 14-latka przeczytała po roku, 12 latka też łyknęła. Ale to dzieci z nurtu SF.
          • abepe Re: Ziemiomorze 15.12.14, 16:34
            O to wydanie mi chodzi. Nie musi być poręczne, chodzi o to, żeby było solidne. Miałam je w rękach. Skoro nie rozleciało się po dwukrotnym czytaniu będzie się trzymać.
            Ostatnio "Mysia straż" rozpadła się młodszemu po pierwszym czytaniu!

Jeśli treść będzie zniechęcająca - syn odłoży na później. Ja znam tylko pierwszy tom, nie porwał mnie, ale nie wydaje mi się, żeby odstraszył mojego syna. Najwyżej będzie czytał po kawałku, dojrzewając.

A wiem, że takie tomisko sprawiłoby mu radość. Tak jak jakiś czas temu jednotomowy "Władca Pierścieni".
                • abepe Re: Czy ktoś to zna? 15.12.14, 18:21
                  U nikogo na liście nie znalazłam Niezwykłych przygód latającej myszy.
                  Ja miałam tę książkę w rękach i chyba wezmę dla 7latka, który ostatnio lubi się wpatrywać w obrazy. Oraz konstruować.
                  • sylwina76 Re: Prezenty pod choinkę 15.12.14, 20:48
                    Prezenty książkowe (i nie tylko) już kupione.
                    11 latek dostanie 5 tomów Drużyny Flanagana (Zwiadowcy to jego absolutny hit książkowy) i pierwszy tym nowej serii Agnieszki Stelmaszyk Terra Incognita czyli Tajemnicę gwiezdnego jeziora . Podobają mu się Kroniki Archeo, ta też zapowiada się fajnie: Agnieszka Stelmaszyk Terra Incognita .
                    8 latka dostanie: Kamienicę Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel, Pana Smrodka i Moc czekolady Czerwińskiej - Rydel.
                    Moja 8 letnia chrześniaczka Najsłynniejsze legendy europejskie Inkiowa, Świątego Mikołaja i dwa tomy nowej zakamarkowej serii czyli Najlepszych przyjaciół i Anioły, ciastka i wypadające zęby.
                  • laemmchen79 Re: Czy ktoś to zna? 15.12.14, 21:43
                    Jeżeli o mnie chodzi, to niby skąd miałabym znać, po raz pierwszy tytuł pojawił się na forum:-)

Dziękuję Tobie ogromnie za zwrócenie uwagi na tą książkę, mieszkamy niedaleko Anklam, rodzinnej miejscowości Lilienthala, który jest na szczęście obecny w tutejszym krajobrazie i ta książka to będzie strzał w dziesiątkę i dla męża, i dla syna (ewentualnie za jakiś, nie za długi, czas) i dla mnie.
                      • laemmchen79 Re: Czy ktoś to zna? 15.12.14, 22:19
                        To taki mały podstęp:-) Złapię go na Lilienthala, tak, żeby miał kolejną okazję do szlifowania swojej literackiej/pisanej polszczyzny - chociaż z drugiej strony to przecież książka obrazkowa, nieprawdaż?
                    • abepe Re: Czy ktoś to zna? 27.12.14, 14:11
                      Laemmchen- zdecydowałaś się na latającą mysz? Nam się bardzo podoba. 7latek zainteresował się też mysimi szkicami, bo sam coraz więcej rysuje i dostał odpowiedni zestaw. I przy okazji przypomnieliśmy sobie o polskim wynalazcy, amatorze latania Janie Wnęku!
                      • laemmchen79 Re: Czy ktoś to zna? 29.12.14, 12:14
                        abepe, pewnie, że się zdecydowałam (mi niestety bardzo ciężko przychodzi niekupowanie książek polecanych tu na forum przez niektóre osoby) i już w Wigilię w łóżku przeczytaliśmy - historia bardzo ciekawa dla 4-latka, nasz numer 2 miał mnóstwo zwierzątek i pojazdów do wyszukania (a odgłosy pociągów parowych, sów i statków tak wspaniale można naśladować), mąż zapodał kontekst historyczno-techniczny, a mnie ogromnie podoba się samo wydanie, wyrysowana atmosfera, rysunki lubianych miejsc (dworzec i kościół św. Michała w Hamburgu) i potencjał tej książki - bez wątpienia zostanie na lata. Dzięki serdeczne za polecenie i napisanie o niej, a dziś lub jutro wieczorem dorzucę wpis o naszych prezentach książkowych i nie-książkowych
                        --
                        Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
                  • huculeczka Re: Czy ktoś to zna? 16.12.14, 21:16
                    abepe, a czy dla dziewięciolatki nie będzie za "dziecinne"? Nie miałam w rękach, ale graficznie piękna. Poza tym waham też między Ale patent, Prezentem dla Cebulki i Antykwariatem Widmarka. Doradźcie proszę :)
                      • abepe Re: Czy ktoś to zna? 16.12.14, 21:26
                        huculeczka napisała:

> Moje pytanie odnosi się do "Niezwykłych przygód latającej myszy" - czemu się ni
                        > e wkleiło pod postem abepe z 15.12. 18:21...

Rozumiem, że nie chodziło o strasznego Tytusa.
                    • abepe Re: Czy ktoś to zna? 16.12.14, 21:40
                      huculeczka napisała:

> abepe, a czy dla dziewięciolatki nie będzie za "dziecinne"? Nie miałam w rękach
                      > , ale graficznie piękna.

Nie wiem, czy nie za dziecinna. Jeżeli interesuje ją temat (myszy lub lotnictwa), albo lubi tego typu rysunki - może być dobra.

Poza tym waham też między Ale patent, Prezentem dla Ce
                      > bulki i Antykwariatem Widmarka. Doradźcie proszę :)

Znam na razie Cebulkę i polecam z całego serca. Na Antykwariat czekam a Patent dzisiaj w promocji w merlinie. Chyba nie pomogłam ;)
                      • huculeczka Re: Czy ktoś to zna? 16.12.14, 21:52
                        Ani myszy, ani lotnictwo ;) Więc chyba jednak sobie odpuszczę. Pozostałe pewnie kupię wszystkie, jak zwykle nie mogąc się zdobyć na odrzucenie jakiegoś tytułu ;) ach te życiowe wybory... A wolę doprecyzować, żeby nie było jakichś nieporozumień :-) wcale o nie nietrudno w internecie:P
                  • abepe Re: Czy ktoś to zna? 04.01.15, 22:52
                    deleine napisała:

> Zafrapowana brakiem cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń" w wyliczance co jest lepsze
                    > od Władcy P. dopisuję, bo warto przeczytać.
                    >
                    >
                    Zapisałam.
                • agni71 Re: Czy ktoś to zna? 16.12.14, 09:51
                  Ach, znam, oczywiście. Bardzo mi się to podobało w wieku nastoletnim. Polecam - tajemnicze, nieco mroczne klimaty, trochę surrealistyczne (tak to pamiętam, może teraz odbierałabym inaczej)...
              • violik Re: Ziemiomorze 16.12.14, 12:19
                Tutaj sprostuję. Dziewczynce wyrządzono krzywdę niezdefiniowaną. Opisy są niejednoznaczne. Jednoznaczne jest potępienie krzywdzicieli . Nie jest tam nic powiedziane wprost. Ziemiomorze ogólnie jest baśniowe i niedopowiedzenia są tu na porządku dziennym. Więc po pierwsze, nie ma nic o tym, że dziewczynka została zgwałcona. A sugestie są mgliste. Co dla młodego czytelnika może właśnie oznaczać wielką krzywdę niezdefiniowaną. Po drugie, to nie występuje w ostatnim tomie, tylko w części 4, czyli "Tehanu". A za "Tehanu" mamy jeszcze następne 2 części w tym zbiorze.
                Opis tomów wchodzących do zbioru Ziemiomorze.
                • abepe Re: 16.12.14, 12:38
                  Na razie odpuściłam Ziemiomorze. Od babci będą Ptaki Collinsa. Ja mam w zapasach dwie części z Goreyem (pierwszy tomik syn bardzo lubi), wzięłam jeszcze drugą część "Wojny cukierkowej". To dla 11latka.

Dla reszty od babci i dziadka i od nas (osobno, ale wypisuję razem):

Dla 7,5latka:
                  "Fistaszki 65-66"
                  "Tajemnica wyścigu"
                  "Niezwykłe przygody latającej myszy"
                  "Antykwariat pod Błękitnym Lustrem"

Dla 5,5latki:
                  "Ja, Bobik"
                  "Anatomia farmy"
                  "Labirynty nie z tej ziemi"
                  "Blok rysunkowy pająka Kleofasa"
                  "Mrówkowy blok rysunkowy"

Dla 10,5latki:
                  2. i 3. tom "Pożyczalskich"
                  "Rycerz widmo"
                  "Łupieżcy niebios"
                • yantichy Re: Ziemiomorze 16.12.14, 12:54
                  Stąd to moje "o ile pamiętam", bo na studiach czytałam (choć to nieeeemal wczoraj). Dwóch ostatnich części, o których piszesz nie miałam w ręku, więc to wydanie mogłoby być prezentem gwiazdkowym dla mnie :)
                  • abepe Re: Ziemiomorze 16.12.14, 13:02
                    yantichy napisała:

> Dwóch ostatnich części, o których piszesz nie miałam w ręku, więc to wyd
                    > anie mogłoby być prezentem gwiazdkowym dla mnie :)

Jeśli nie napisałaś listu - może być już za późno. Teraz to już tylko Dzień Dziecka!
                    • yantichy Re: Ziemiomorze 16.12.14, 13:25
                      Nic innego nie pozostaje. Nie będę nękać Mikołaja, bo dziecko starsze poprosiło o elektryczną szczoteczkę do zębów a dziecko młodsze natychmiast poszło w jego ślady. Mikołaj postawił więc na rodzinną szczoteczkę soniczną i wystarczy mu wydatków.
        • abepe Re: Prezenty pod choinkę 16.12.14, 20:37
          gosjana napisała:

> <Mówicie, że Galop 44 dla 11latka, hmm. >
          > syn się interesuje historią, II wojną światową, pomyślałam więc że Galop może
          > mu się spodobać

Nie musisz się tłumaczyć. "Hmm" było wyrazem zadumy nad tym wyborem w kontekście mojego syna, który w wakacje kupił sobie i przeczytał Świadkowie. Bitwa o Anglię. Zapomniane głosy. I planuje czytanie całej serii.
        • sylwina76 Re: Prezenty pod choinkę 16.12.14, 23:30
          Mój syn też bardzo interesuje się historią, a mimo Galop porzucił po 2 rozdziałach....niestety i nie daje się przekonać, że książka jest coraz ciekawsza w miarę czytania. Ja pochłonęłam w jeden wieczór.
          • beataj02 Re: Prezenty pod choinkę 17.12.14, 00:12
            Mój 11letni miłośnik historii bliskiej dostanie (oczywiście :D) Galop, a do kompletu Leksykon Broni Powstania Warszawskiego (wymarzony...). Oprócz tego Zwierzaki Wajraka, Machiną przez Chiny, Księgę modeli LEGO i którąś z Zagadek matematycznych.
            Starszy dostanie album o Navy Seal oraz 2 tom Hiperversum, a mąż 2x Hołownię z Prokopem (1 papierową, 1 audiobook). A ja... nie wiem, podejrzewam Kindla z wypełnieniem, bo jakieś zapytania były kierowane, jakieś podpatrywanie biblioteki ;-)
            Będą też gry, tym razem Dobble i Timeline oraz Władca Pierścieni na xboxa, coś tam sportowego - osprzęt do ping-ponga, okulary pływackie, jakieś ciuchy dla obu, narzędzia dla Starszego. No i oczywiście LEGO, bez tego nie ma imprezki ;-). Mało w tym roku atrakcji harcersko-wojskowych, bo ile można mieć noży, latarek, saperek, menażek czy strojów moro? Było co prawda zamówienie na siekierę!! od Młodszego, ale odpuścił po informacji, że matka mówi NIE! i obóz może zbudować hufcowymi, tym bardziej, że to dopiero w lipcu ;-)
            W Sylwestra tradycyjnie wszyscy dostaną kalendarze - na razie mam tylko dla męża (żaglowce oczywiście) i Młodego (Czas Honoru). Starszy jeszcze się rozgląda.

--
            "Nie mam nic przeciwko temu, by moje pociechy wyrosły na ludzi, którzy uważają, że urządzanie mieszkania polega na ustawianiu półek na książki"
    • danaide Re: Prezenty pod choinkę 15.12.14, 22:18
      Książki i puzzle dla pięciolatki kupione, budżet położony. Wczoraj znalazłam coś, co zakupię dla nas obu przy najbliższym spływie gotówki i poczeka na nasze urodzino-imieniny, bo tak nam się poszczęści od przyszłego roku. I tylko świątecznego Pettsona i Findusa żal, ale będzie stary, bo jest nam bliski;)

--
      Kiedy Wy macie czas na te fora? Dwa miesiące zabrała mi zmiana sygnaturki.
    • laemmchen79 Re: Prezenty pod choinkę 15.12.14, 23:07
      A ja cały czas nie mogę się zebrać, żeby wreszcie zamknąć listę - jedno wielkie chomikowe rozpasanie, jak zwykle przed Bożym Narodzeniem, bo potem długo znowu nie będziemy w Polsce i trzeba przygotować zapasy na długie miesiące (w razie czego dzięki Poczcie Polskiej i kosmicznym cenom wysyłki mam jak dotąd skuteczny argument - dla innych i dla siebie).
      Najgorszy jest wątek o smakowitych zapowiedziach na jesień 2014 i nowe wpisy na blogach (chociaż poniższy abepe o latającej myszy też zadziałał tak, jak o tej porze grudnia już nie powinien), a wczorajszym wpisem i objawieniem kamishibai ZORRO storpedowała moje plany budżetowe - trzeba będzie raz jeszcze przejrzeć listę.
    • magdalenka79k Re: Prezenty pod choinkę 16.12.14, 08:05
      Ja już mam wszystko. Prezenty dla dzieci już wczoraj popakowałam korzystając z wolnej chaty. W tym roku dla 7-latka: Niezwykłe przygody latającej myszy( prezent mikołajkowy), Koszmarnego Karolka do samodzielnego czytania, i audiobook Karlssona, na urodziny za pare dni dostanie trylogie Jerzy i ...( kupione za 7 zł za sztuke w nk :) ) oraz Profesora Astrokota. 4-latek: Przygoda z małpką, Tokio oraz Yeti, na mikołajki dostał Automoto.
      --
    • agni71 Re: Prezenty pod choinkę 16.12.14, 10:08
      U mnie ksiązkowa Gwiazdka wygląda tak

dla 8-latki Pewnego razu w Nibylandii , ale pewnie córka i tak nie przeczyta, bo nie lubi :-(

10,5-latka ostatnio mnie zaskoczyła, bo stwierdziła, że poprzednie wersje listu do Mikołaja są nieważne, ona chce pakę ksiązek na Gwiazdkę. Jak na złość, dla niej akurat mam tylko jedną, drugi tom Spirit Animals

Na Mikołaja dostała drugi tom Domu tajemnic i najnowsze Magiczne drzewo, Zwiadowców wypozycza sobie z biblioteki, i nie bardzo wiem, co mogłabym jej jeszcze dokupić? Lubi fantastykę przygodową, tak bym to określiła. Może jakies sugestie?

Dla 12-latki mam najwięcej, pewnie nie dostanie wszystkiego na te okazję, bo w lutym imieniny, poza tym byłaby dysproporcja w liczbie książek na dziecko ;-):
      Antykwariat pod błękitnym lustrem
      Kroniki Archeo. Szyfr Jazona
      Kolorowy szalik
      Akcja tato

Nie-ksiązkowo będzie Lego, gry planszowe (Mondo, Small World i Agricola) i jeszcze jakieś drobiazgi.
    • bea-sjf Re: Prezenty pod choinkę 16.12.14, 13:07
      Już zamówione, czekam na dostawę:

Wspólne:
      Baśnie hinduskie Sekret życia
      Fistaszki zebrane 1971-1972
      Wróg
      Oto jest Rzym
      Ryjówka przeznaczenia (ufff, nareszcie!)
      Aniołki kota Cagliostro. Uśmiech Bambola
      Latająca klasa - audiobook
      gry: Pizza xxl, Łowcy smoków, Rój, Faras

11-latek:
      Antykwariat pod Błękitnym Lustrem
      Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii
      Tuczarnia motyli
      Rycerz widmo

14-latek:
      Krew Inków
      Diuna
      Erystyka (;/)
      Meto Dom

W planach, czyli myślę nad tymi tytułami dla młodszych, tu mam niejaką "zagwozdkę":
      9,5 latek:
      Szyfr Jazona
      Wojna cukierkowa

8-latek:
      Słownik polsko- japoński (jeszcze nie zakupiony, ale wyczekiwany bardzo, więc muszę coś wybrać)
      Crictor albo Anatomia farmy

Najstarsza (chcecie wiedzieć?):
      Epos o Gilgameszu (ang)
      Tragedie Eurypidesa
      Liryka starożytnej Grecji
      The Secret History, Donna Tartt
      dwa tytuły J. Clavell'a (bo jeszcze nie zna!)
      gra Wikingowie i Shogun (plus dodatki)

• gopio1 Re: Prezenty pod choinkę 16.12.14, 21:48
      Moje dzieci na mikołajki dostały Sens życia (10-latka) i nowego FNiN (12-latek). Pod choinkę od rodziców dostaną tylko Zniszcz ten dziennik. W tym roku nasze prezenty są z innej kategorii...

Ale mam cynk, że dostaną od ciotek i babć m.in: Łupieżców niebios, Galop '44 i Igrzyska śmierci.

--
      Moje wady czyli Zabawa w słowa
      • per-vers Re: Prezenty pod choinkę 16.12.14, 21:58
        A jak u Was jest z prezentami zabawkowymi?
        To pytanie do wszystkich, ale odpowiedź Gopio interesuje mnie bardziej o tyle, że masz córkę w podobnym wieku i o podobnych zainteresowaniach z tego, co się zdążyłam zorientować :-)
        • abepe Re: Prezenty pod choinkę 16.12.14, 22:20
          per-vers napisała:

> A jak u Was jest z prezentami zabawkowymi?
          > To pytanie do wszystkich, ale odpowiedź Gopio interesuje mnie bardziej o tyle,
          > że masz córkę w podobnym wieku i o podobnych zainteresowaniach z tego, co się z
          > dążyłam zorientować :-)

11latek nie wymienił w liście żadnych zabawek. Poza książkami, płytami z muzyką, filmami zażyczył sobie tylko karty piłkarskie.
          Myślimy o lornetce w komplecie do Ptaków Collinsa.

7latek także jakieś gadżety związane z tymi kartami (nie lubię, ale cóż) oraz lego technic. Potem dopisał jeszcze jeden list z prośbą o akcesoria do baseballa (patrz Fistaszki).
          Wiem, że chciałby własny pendrive i pewnie dostanie.

• danaide Re: Prezenty pod choinkę 16.12.14, 22:43
          Moja córeczka (5) wypatrzyła kucyka do dekoracji. Pisanie listu do Św. zaczęła od wyklejenia obrazka, potem długo zabierała się za jego dokończenie, a dzień po tym jak istniejący Św. Mikołaj dokonał cudu zakupu stwierdziła: Olewamy kucyka! I nie pisze żadnego listu. Mikołaje zazwyczaj przynoszą książki, filmy, zeszyty zadań, naklejki, puzzle/gry i jakąś pozycję z wąsko pojętej kategorii zabawka więc widać ta struktura nie budzi jej sprzeciwu.

--
        • gopio1 Re: Prezenty pod choinkę 17.12.14, 15:38
          per-vers napisała:
          > A jak u Was jest z prezentami zabawkowymi? To pytanie do wszystkich, ale odpowiedź Gopio interesuje mnie bardziej o tyle, że masz córkę w podobnym wieku i o podobnych zainteresowaniach z tego, co się zdążyłam zorientować :-)

Brak takowych. Już w zeszłym roku za bardzo nic nie chciała, ale w tym roku to już zupełne zdoroślenie :-/ W liście do Mikołaja są: słuchawki z odtwarzaczem mp3 (znalazłam, super sprawa), bilety do kina na Hobbita 3, nowa płyta Zaz, ładna piżamka, zegarek i pióro. Aż trudno mi uwierzyć, że to list 10-latki...
          Pod dziecięce "zabawki" mogę jedynie podciągnąć taki talerz do zjeżdżania o metrowej średnicy, ale coś słabo ze śniegiem i górkę nam w tym roku remontują, więc nie wiem czy jest sens kupować...

Podpytującemu się chrzestnemu podpowiedziałam grę Quirkle lub Geniusz. Tę pierwszą mamy pożyczoną i córka ją bardzo lubi, często wygrywa. Za to jedna siostrzenica (11 lat) zażyczyła sobie szczotkę tangleteezer i notes do projektowania ubrań. A druga (9 lat) gumki Loom Bands, do tego dostanie książkę jak robić figurki.

Do tego wszystkie dostaną ładne t-shirty z fajnymi nadrukami - to już ten wiek że się cieszą z ubrań...

--
          Moje wady czyli Zabawa w słowa
      • agni71 Re: Prezenty pod choinkę 16.12.14, 23:19
        U mnie z typowych zabawek będą Lego Friends, 8,5-latka dostanie też kucyki Filly (wciąz sobie kolekcjonuje) i ... chyba tyle. Poza tym będa gry planszowe, pendrive'y dla starszych, film na DVD, modelina dla najmłodszej. No i wymienione wcześniej ksiązki. Oraz wspólny prezent - laptop, na którego niezwłocznie ściągną sobie Minecrafta (teraz grają na xbox, ale wersja na laptop ponoć lepsza).
        • per-vers Re: Prezenty pod choinkę 17.12.14, 08:21
          U nas w tym roku, jesli chodzi o zabawki, mam decyzyjny dramat. Polka z tajnymi ksiazkami na prezent sie ugina, mamy tez zamowiona gre Dixit, puzzle 3d, audiobooka... Ale zabawki w sensie jakiegos plastikowego mniej lub bardziej badziewia nie ma...
          Dziecko lat prawie 10, w praktyce zabawek prawie nie uzywa, nie wiem juz sama czy z braku czasu czy z braku towarzystwa czy tez dlatego,ze juz niepociagajace sa. Obawiam sie jednak,ze w skrytosci ducha dziecie marzy o jakiejs lalce czy lego friends, ino listu nie napisalo do Mikolaja i Mikolaj sie glowi. I stresuje, bo Swieta juz za moment. Mikolaj zaluje,ze jednym z zadan kalendarza adwentowego nie uczynil spisania listu/y wlasnie...
    • muchomorek23 Re: Prezenty pod choinkę 17.12.14, 10:46
      U nas książkowo w tym roku jakoś skromnie ale w ostatnim czasie dostali duuuużo książek i sporo do przeczytania czeka. Z tego co mam schowane to dostaną ( prawie 9 i 7 lat):
      Crictor
      Wigilia Małgorzaty
      Ostatni żubr
      Ale patent

Do tego starsza dostanie mikroskop z dodatkowymi preparatami, puzzle 3D Wieża Eiffla i geomagi a młodszy zamek rycerski, lego Star Wars oraz dorzucę ulubione słodycze

Dla m. mam elektroniczny czytnik Pocketbook oraz dziś mają przywieźć matę do hydromasażu ( zestresowany biedak to może się przyda) i dmuchaną poduszkę do wanny ;) no i jeśli uda mi się wcześniej kupić do bilety na Hobbita a moi rodzice zajmą się dzieciakami

hmmm muszę poprzeglądać zakamarki czy jeszcze jakiś książek nie mam pochowanych.
      • sylwina76 Re: Prezenty pod choinkę 17.12.14, 16:48
        Moje dzieci są chyba jeszcze bardzo "dziecinne", bo zarówno 8 latka jak i 11 latek jeszcze się bawią. Nie będę pisać co dostaną pod choinkę, bo jest tego tak dużo, że aż mi się głupio zrobiło....W tym roku Mikołaj jest wyjątkowo szczodry :)
        O książkach pisałam, co do gier to 11 latek dostanie Small world i Rój, a 8 latka Słowostwory i Przebiegłe wielbłądy.
          • abepe mikroskop 18.12.14, 11:27
            Świetny taki mikroskop! My mamy cyber oko i tradycyjny mikroskop. Myślę, że połączenie jednego z drugim i dodatkowo możliwość podłączenia do komputera to świetna rzecz! Co to za mikroskop?
            • muchomorek23 Re: mikroskop 18.12.14, 12:01
              Firmy Bresser:
              www.astrozakupy.pl/product/Bresser-Mikroskop-Biolux-AL-NV-20x-1280x-okular-PC-walizka/?id=120

Były niedawno w Lidlu chyba za 279 tylko, że bez walizki. My jednak kupiliśmy z walizką bo łatwiej będzie przechowywać czy przenosić.
              • yantichy Re: mikroskop 18.12.14, 16:41
                Bardzo, bardzo fajna sprawa.
                Aż mi się przypomniało jak w podstawówce,za uzbierane pieniądze kupiłam mikroskop wyprodukowany przez braci Rosjan. Powiększa (mam go do tej pory) 60 razy. Jak porównuję z parametrami tego, to czuję się trochę oszołomiona :)
                • abepe Re: mikroskop 18.12.14, 16:55

yantichy napisała:
                  Powiększa (mam go do tej pory) 60 razy. Ja
                  > k porównuję z parametrami tego, to czuję się trochę oszołomiona :)

Właśnie. Nasz mikroskop też ma słabe parametry, woda z kałuży za dużo nam pod szkiełkiem nie ujawnia. Chyba zacznę zbierać fundusze :)
    • rzezucha.ma Re: Prezenty pod choinkę 17.12.14, 20:47
      4-latek:
      W poszukiwaniu grzmiącego smoka
      Czerwony i zielony
      Basia i narty
      7-latek
      Księga smoków polskich
      Latająca klasa - audiobook
      Przebiegłe wielbłądy, Szachy (na spółkę z dziadkiem ;))
      chyba jeszcze zachomikowane dwie ostatnie z takowej skrzynki potworów
      8-latek - Ale patent
      11-latka - Uroczysko
      6,5-latka - Alicja w krainie czarów, z ilustracjami Manueli Adreani
      6-latek - jesienny żubr Pompik
      Dorośli:
      Genialni. Lwowska szkoła matematyczna
      Król mrówek
      Wasserpolacken
      Wolny agent Umeda i druga Japonia

Sobie już kupiłam Anatomię farmy :)

--
      stasiekpoleca.blogspot.com/
      • abepe Re: Prezenty pod choinkę 17.12.14, 23:31
        Moi też się bawią - głównie wszelkiego typu figurkami. Ale nie będę im kolejnych "playmobili" ani lego kupować (w lego także najatrakcyjniejsze są figurki, nie budowanie). Przypomniało mi się, że starszy jeszcze chciał od ŚM figurkę, najbardziej konia.
        Młodszy dostanie od cioci jakiś zestaw do robótek - chyba szydełko.
        • sylwina76 Re: Prezenty pod choinkę 17.12.14, 23:44
          O figurki mój też prosił Mikołaja - dostanie kulka rycerzy/wojowników Schleich które nadal kolekcjonuje (dobrze, że jakiś czas temu była promocja na nie, nie mam pojęcia czemu są takie drogie).

abepe napisała:
          > Młodszy dostanie od cioci jakiś zestaw do robótek - chyba szydełko.

Super, że ma takie zainteresowania. Jestem pod wrażeniem.
          • mamapodziomka Re: Prezenty pod choinkę 18.12.14, 08:55
            Nie-ksiazkowe prezenty latwiej mi wymienic, bo po pierwsze przedswiateczne zamowienie polskich ksiazek przyjedzie z dziadkami juz po Swietach, po drugie nie pamietam juz tak dokladnie co tam bylo. A niemieckich ksiazek jeszcze nie kupilam, w weekend przejde sie do ksiegarni i bede myszkowac po polkach :)

11-latka dostanie smartphone'a, o ktorym juz od dawna marzy. Zabawek juz od dawna nie dajemy, ale ona nigdy nie bawila sie zabawkami. Dostanie tez dwie ksiazki o szyciu na maszynie i stosik materialow do kompletu, bo to ostatnio jej ulubione hobby. Moze dorzuce tez jakas ksiazke o loop bands, bo samych gumek ma jeszcze mnostwo.

4-latka dostanie kultowa tu, miekka lalke Krümel, plus ubranka dla niej (o ile uda mi sie je poszyc, ale jestem dobrej mysli), samochod straz pozarna Duplo, odtwarzacz CD (skoro zaczela uzytkowac swoj pokoj od czasu do czasu).

10-miesieczniak - tragedia :( Nie mamy zadnego pomyslu co mu dac, bo wszystkie typowe prezenty w okolicach roczku to juz ma po dziewczynach. Na pewno dostanie swoja wlasna przytulanke i moze kupie mu jakies male Duplo, chociaz na razie srednia bardzo chetnie sie z nim wszystkim dzieli.

I jesli mi sie uda, to poszyje im komplety czapek, szalikow, rekawiczek, moze jakies bluzy, zobaczymy ile dam rade.
            • bir.ke Re: Prezenty pod choinkę 18.12.14, 11:59
              3-latek: Sceny zżycia smoków, Rycerze i Smoki
              5,5-latek: Mysia straż plus coś z głębi mojej szuflady:)
              ja: anatomia farmy
              ojciec: tajemnice szyfrów (starszy syn z pewnościa będzie podbieral;)

z nieksiążkowych: autokule hot wheels z wyrzutnią, gra zręcznościowa: beczka pirata, lego hero factory: stormer i furno:)

--
              'Mamo, a jak Rzymianie świętowali zwycięstwo? Galowie wyprawiali uczty, a Rzymianie?'
              'Jeśli nie byłbym samochodem, to byłbym greckim statkiem, tym dziobem do uderzania" 01.2014
        • agnzimka Re: Prezenty pod choinkę 30.12.14, 17:35
          2,5 - latek:
          Patrz, Madika pada śnieg
          stempelki
          Biblia typu szukaj i znajdź
          memory z dinozaurami
          kalejdoskop
          dziobiące kurki Goki (wszyscy się bawili;))
          Noc na ulicy Czereśniowej
          Szkicownik Kubusiowy (wyjątkowo trafiony, łatwo się rysuje)

5,5 - latek
          kalendarz z panem Kuleczką
          Bazgroły na świąteczne stoły (super!)
          365 pingwiny
          kalejdoskop
          zabawka goki (taka co piłeczkę się do dziurki wrzuca)
          gra ułamki (będę do pracy pożyczać, hihi)
          gra z zagadkami (fajna, bo akurat lubi)
      • laemmchen79 Re: Prezenty pod choinkę 27.12.14, 01:40
        rzeżucho, dzięki za podpowiedź z grzmiącym smokiem - to nasza pierwsza książka w klimatach dalekowschodnich. Książka jest piękna: i ilustracje i opowieść, Młody nie może doczekać się burzy, żeby poobserwować smoki bawiące się w chmurach

--
        Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
    • blankaz Re: Prezenty pod choinkę 18.12.14, 12:36
      Starszy dostanie kalendarz ścienny z Dzienniczka Cwaniaczka, Smoki na Zamku Ukruszon, najnowsze Kroniki Archeo i myszkę bezprzewodową do laptopa :)
      Od rodziny - koszulkę z Minecraftem i najnowszego Clarksona.

Młodszy - grę La Cucaracha (zamówił sobie...) i książkę Planeta ziemia z okienkami (on niestety z tych mało czytających :( )
      Od rodziny - gry Jungle Speed i Wilki i owce - tę nową wersję.

Starszy dostał na Mikołaja Antykwariat Widmarka i jakąś książkę o przygodach inspirowanych Minecraftem, co przeczytał w dwa dni...
      Bardzo nieekonomiczny jest, jeśli chodzi o książki :)

My w tym roku nie robimy sobie oficjalnych prezentów dla dorosłych, ale dostałam już męża perfumy, a sama kupiłam sobie kolejne "przydasie" do scrapbookingu i ebooka "Przejęcie" W. Chmielarza. Dla Mamy mam nową książkę Marka Wałkuskiego, też w ebooku.

Btw - bardzo fajny wątek, sporo inspiracji :)

--
      różności dla przyjemności
    • erisana Re: Prezenty pod choinkę 22.12.14, 14:53
      Starszy syn (4,5 roku) dostanie Dołek jest do kopania, Pomeo i kolory, Goście na Boże Narodzenie, Mam oko na miasteczko, kalendarz Pana Kuleczki. Poza książkami: Lego Remizę Strażacką, grę Club 2%, a od rodziny jakiś zestaw Lego Creator, tor dla samochodów, globus, audiobooka Petson i Findus, puzzle.
      Młodszy (1,5 roku) - W mieście 1001 drobiazgów, Pierwsze urodziny prosiaczka, Mój pierwszy alfabet z Egmontu i jeszcze jakieś książeczki z okienkami, bo ostatnio tylko takie chce oglądać. Do zabawy dostanie Lego Duplo Pociąg, od rodziny - samochody - resoraki, ciastolinę, zabawkowe naczynia, kredki, mały tor drewniany i drewniane instrumenty z Lidla (to będzie prezent dla obu). Trochę się tego nazbierało, ale moje dzieci sa na razie jedyne w rodzinie i właściwie to prezenty (poza książkami, grami, płytami z muzyką, audiobookami) dostają 2 razy w roku, na Świeta i na wiosnę, gdy mają urodziny.
      Ja poprosiłam o torbę rękawiczki narciarskie, portfel, nową płytę Meli Koteluk, a książki to wolę sobie sama kupować, bo ostatnio czytam głównie na Kindle. Dla męża mam pierwszy sezon Homeland, powerbank do telefonu, audiobook Nesbo. Wiem, że jeszcze od rodziny dostanie zestaw narzędzi
    • per-vers Re: Prezenty pod choinkę 22.12.14, 23:07
      Inspirowana tym wątkiem trochę pozmieniałam plany prezentowe ;) Oczywiście nie obyło się bez dokupowania książek, chociaż tajna półka już się urywa.
      I w ten oto sposób córka stanie się posiadaczką:
      Zestawu Lego Friends, puzzli 3d - Cerkiew Wasyla Bł., gry Dixit, audiobooka Cudowna studzienka, a z książek dostanie "Oto jest Rzym" jako wspomnienie z ostatnich wakacji i może coś jeszcze ze wspomnianej półeczki. Ostatnio dostała trochę książek, więc chwilowo kolejka lektur jest długa i nie wiem, czy znów ją czymś zarzucę.
      Na fali świątecznych zakupów odkryliśmy, że niektóre gry były w fajnej cenie na allegro i kupiliśmy też Dobble i Osadników z Catanu. Żeby ilością prezentów, w tym gier w szczególności, dziecka nie zdemoralizować, rozwiązaliśmy sprawę w ten sposób, że Dobble będzie od męża dla mnie, a Osadnicy ode mnie dla męża :D
      Już nie mogę doczekać się Bożego Narodzenia :-) Szczególnie, ze w tym roku po Wigilii mamy wolne, nigdzie nie idziemy i nikt do nas nie przybywa i możemy GRAĆ.
    • marshi uff, jak dobrze, 27.12.14, 22:04
      że nie zaglądałam na forum przed świętami, bo w tym roku już popłynęłam ilościowo z prezentami. Mąż przy każdej kolejnej przesyłce pukał się w głowę...

I tak oto do naszego domu trafiły:

- latarka UV ( teraz czeka nas wyprawa w poszukiwaniu bursztynów)
      - dzwonki chromatyczne
      - Jungle speed safari
      - Przebiegłe wielbłady
      - Splendor
      - tasowarka do kart
      - Story cubes
      - Tenzi
      - Ale Patent
      - Mity greckie
      - Kolorowy szalik
      - Labirynt Lukrecji
      - Greccy Bogowie
      - Colorio
      - Pamiętnik grzecznego psa
      - Zniszcz ten dziennik

Powyższe na Mikołaja, urodziny córki i BN. A ten wątek zainspirował mnie do stworzenia pliku:
      BN 2015 i figuruje na nim mikroskop :)
      Dzięki za inspiracje.

• per-vers Jakie wrażenia poprezentowe? 28.12.14, 17:35
          U nas chwilowo trochę zawiódł Dixit, jakoś bez szału, aczkolwiek może dużo lepiej będzie się grało, gdy do stołu zasiądą więcej, niż 3 osoby. Czekamy zatem na towarzystwo :-)

Baaardzo pozytywne wrażenia z Dobble. Powoli zaczynamy też rozgrywać się w Osadnikach z Catanu.

I dalsze plany w zakresie gier planszowych :-) Zamówiłam już Metropolię, planuję Jungle Speed, Time's up Family, Carcassone i 5 sekund :-)

Książkowo trochę zwolniliśmy, bo kolejka na półce jednak jeszcze za duża. Więc może powinnam wypowiadać się w wątku Wokół gier ;-)

• sylwina76 Re: Jakie wrażenia poprezentowe? 28.12.14, 22:36
            Zarówno Przebiegłe wielbłądy jak i Small world bardzo nam się podobają. Zagraliśmy już kilka razy w Przebiegłe wielbłądy (dość szybka rozgrywka) i 2 razy w Small world - dość długa i wymagająca jak dla mnie. Słwostwory i Rój na razie czekają.

Dobble fajne na rozruszanie, tak samo Uno. Carcossonne bardzo polecam, Jungle speed - niekoniecznie. Wolę chyba Halli Galli albo nawet Złap wąsy :)
          • agni71 Re: Jakie wrażenia poprezentowe? 28.12.14, 22:38
            U mnie dziewczyny rzuciły się i na ksiązki, i na gry. Agricola - fajna, tylko faktycznie nieco zawiła, na razie gramy w prostszą wersję rodzinną :-)
            Kolejka - doszedł dodatek Ogonek - bardzo fajnie się gra.
            SmallWorld prostsza chyba ciut od Agricoli (mniej niuansów do spamietania), ale też ciekawa.
            W Mondo grała rodzina beze mnie. Krótsza, prostsza gra, dobra, kiedy nie ma całego popołudnia na rozgrywkę.
            W planach mam m.in. Koncept, Story Cubes, Ostatnia Wola, i wiele innych :-)
            • gosjana Re: Jakie wrażenia poprezentowe? 29.12.14, 18:30
              Furorę zrobił zniszcz ten dziennik :)
              Syn się wciągnął w Królestwo niebios, bardzo mu się podoba, córka zaczęła Pana Smrodka, jednak wczoraj zauważyłam, że czyta już inną ...chyba muszę jej pomóc ;)
              z gier zarówno Small World jak i Splendor bardzo fajne. Kupiłam też w promocji Mr Jacka, ale jeszcze nie rozpakowałam. Dostaną na inną okazję, może na półrocze? :)
              • per-vers Re: Jakie wrażenia poprezentowe? 29.12.14, 19:51
                Wypowiedzcie się proszę o tych grach na forum forum.gazeta.pl/forum/f,251622,Gry_planszowe.html . Nie dlatego, że chcę robić konkurencję komukolwiek lub czemukolwiek, ale dlatego, że mam silne poczucie, że jest to off topic tutaj i jest to bliskie poczuciu pewnej niestosowności/winy/nadużycia.
                Bardzo zainteresował mnie wątek Jungle Speed - dlaczego nie polecasz? Bo Halli Galli mamy i lubimy, czy to bardzo podobne? Złap wąsy wydaje mi się bardziej zabawkowe.
                Do Smallworldu zniechęciła mnie nieco recenzja Wookiego, ale może niesłusznie? Jednak nie przepadam za klimatami fantasy....
                Podobnie z Konceptem, Splendorem i ze Story Cubes, w recenzjach Wookiego nie wypadły najlepiej...
                Agricoli chciałabym się przyjrzeć, a o Mondo dopiero muszę coś przeczytać.
                Wasze zdanie przemawia do mnie jednak bardziej, niż zdanie tych wszystkich starych wyjadaczy od gier planszowych, których można posłuchać czy przeczytać w sieci...

--
                Forum Gry planszowe - dla rodzin i dzieci
    • laemmchen79 Re: Prezenty pod choinkę 30.12.14, 00:34
      Długo nie mogłam się zebrać z wpisem do tego wątku, bo plany ciągle się zmieniały a potem lista zrobiła się strasznie długa. A ostatecznie pod choinką znalazły się:

niespełna 2-latek:
      Taro Miura: Hej, ho
      Lucy Cousins: Mysia rusza po skarb (nie udało mi się dorwać polskiego wydania, tylko angielskie, ale czytamy po polsku)
      Nowicki, Brykczyński: Co robią auta
      Nadia Budde: Raz, dwa, trzy, psy
      miały być jeszcze 2 książki o misiu Bodo (jego domek i przygoda świąteczna, tu także w nie polskiej wersji językowej, ale to w niczym nie przeszkadza), ale w przypływie zachwytu nad tymi książkami wyciągnęłam je jeszcze przed wyjazdem do Polski i bardzo dobrze: dzieć ukochał ponad wszystko.

4-latek
      Bajerowicz, Brykczyński: Co robią żaby (ale chętniej zagląda jednak do samochodów brata)
      Tullet: 10 razy 10
      Jasiński, Nowacki: Detektyw Miś Zbyś na tropie: Złoty sokół teksański (przeczytaliśmy, ale pierwsza część o niebo lepsza)
      Sophie i Romio Shrestha: W poszukiwaniu grzmiącego smoka (wyciągane codzienne, odgrywane w formie teatrzyku, motyw smoka pojawił się od samej Wigilii i nie wychodzi z głowy)
      Tomi Ungerer: Trzej zbójcy i Crictor (obie przeczytane, dodatkowo do zbójców obejrzeliśmy polecany przez rzeżuchę na jej blogu film - bardzo dobrze przyjęte, crictor nadal wyciągany)

Moi trzej panowie wspólnie:
      Mam oko na miasteczko i Korek (świetne, jedyny problem w tym, że karty w ferworze zabawy niestety zbyt szybko i skutecznie znikają pod szafami)
      2 książki Nadii Budde po niemiecku (Ein, zwei, drei, Tier i Flosse, Fell und Federbett - ku radości męża, który wreszcie natrafił na kreatywne rymowanki w swoim języku)
      Torben Kuhlmann: Niezwykłe przygody latającej myszy (przeczytane jeszcze w Wigilię, bardzo nam się spodobała, motyw myszy i jej samolotów obecny w samodzielnych zabawach)
      seria Niesamowite przekroje (Lokomotywy, samochody, buldożery!!! itd.)

mąż:
      tradycyjnie Clive Cussler (The Bootslegger), Frederick Forsyth (The Afgan), Hans Helmut Kirst (trylogia 08/15), płyta Heroes zespołu Sabaton

rodzice:
      biografia Z. Religii i bilety na film "Bogowie"
      Długi film o miłości Jacka Hugo-Badera z całym grubym plikiem reportaży o samej wyprawie i historii związanych z książką

Ważniejsze nieksiążkowe:
      zabawka-kuchnia z wyposażeniem (ugięłam się dopiero przy drugim synu, bo to takie plastikowe czerwone paskudztwo z odgłosami, ale panowie bardzo zadowoleni i zadziwiająco zgodnie na bieżąco coś pichcą, zmywają itd. - mimo wszystko widzę, że w ich wieku warto)
      interaktywna mapa świata zwierzęta Dumel discovery - nie jest aż taka zła, jak się obawiałam, niby miała być dla starszego, ale jest w niej tyle opcji do wykorzystania, że faktycznie bawią się nią obaj (ale niestety udaje się to tylko oddzielnie, więc produkt z wysokim potencjałem do kłótni wśród rodzeństwa). Mimo wszystko bardzo polecam małym dzieciom polskim na emigracji.

planszówki: Małe zoo wyd. Axel, Pewnego razu, wyd. Hobbity, Wygibajtus, wyd. Alexander (jeżeli ktoś ciekawy szczegółów, to nasze wrażenia opisałam na nowym forum o planszówkach)

Teatrzyk Kamishibai - tegoroczne odkrycie po przedświątecznym blogowym wpisie steffy - cały czas uczymy się, ale bakcyl własnego teatrzyku połknięty i mocno trzyma

ja:
      A Map of the World according to illustrators & storytellers
      Atlas wysp odległych (nareszcie w polskim wydaniu)

Dziękuję Wam bardzo serdecznie za wszystkie inspiracje, opinie i utwierdzanie w przekonaniu (bardzo brakującego mi w moim najbliższym otoczeniu), że obok kochających rodziców, zdrowia i jedzenia równie ważne i dostępne dla dzieci powinny być książki, planszówki, filmy, słuchowiska. Nie mogę się skarżyć, ale moje dzieciństwo było inne, a teraz ten czas z własnymi dziećmi to przeżywanie po raz drugi na nowo swojego, tak, jakie chciałam, żeby było. Bez tego forum nie dałabym rady, dziękuję!

--
      • huculeczka Re: Prezenty pod choinkę 31.12.14, 19:02
        U nas książkowo niewiele (Zuzia dostała "Raz dwa trzy psy - super!, trochę na wyrost najnowszą "Mamę Mu" - w zamian za "Czy dosięgnie?", które jej dałam dwa dni przed świętami :), jakąś bajkę-samograjkę "Kot w butach" - nasza rodzina jeszcze niezbyt wyedukowana książkowo - oraz z serii z wstążeczką Naszej Księgarni "Misia Uszatka"). Tacie "Pielgrzyma" Terry`ego Hayesa, sobie "Oczy" Iwony Chmielewskiej :), moim kuzynkom 8-9 lat "Prezent dla Cebulki", "Antykwariat pod Błękitnym Lustrem", "Ale patent" i "Kamienicę" i Zuzi - w prezencie od dzieciątka-rodzeństwa, którego spodziewamy się lada dzień - "Instrumenty" z serii Obrazki dla maluchów - sama ją sobie wybrała (to nasz dzisiejszy zakup). Ale przede wszystkim chciałam napisać o piasku, który okazał się strzałem w dziesiątkę dwa dni Zuzanna nie wychodziła z miski :) - do domowego użytku, opakowanie 2,5 kg Kinetic sand - nie rozsypuje się aż tak :) jak taki z plaży i można z niego robić baby itp. Inne prezenty mogły nie istnieć ;)
    • danaide Re: Prezenty pod choinkę 01.01.15, 01:56
      Z Nowym Rokiem, Z Nowym Szczęściem... może to tylko mój problem myślenia, że takie listy to jakieś przechwalanki, ale skoro traktujecie je jako inspiracja, to wrzucam swoją.

Dla pięciolatki dopiero co:

Mały Mikołaj:
      dwa dalsze tomy o Emilu ze Smalandii i Dzieci z ulicy Awanturników
      Co wypanda a co nie wypanda (rzutem na taśmę, ale uznałam za wskazane, no i poleciałyśmy po autograf...)
      Puzzle Djeco Taniec, pluszak i notesik
      Od mamy w Mikołajki: Typobazgroły (i autograf... ;)

Duży Mikołaj:
      Lotta Trzy opowiadania
      Goście na Boże Narodzenie
      Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa
      Pomelo się zastanawia
      365 pingwinów
      Poczytaj mi mamo księga piąta
      Moja pierwsza encyklopedia przyrody Larousse (używka;)
      Gdybym nie pomyliła psów (trochę wcześnie, ale bardzo się spodobała)
      Nie każdy umiał się przewrócić (właściwie trochę też dla mamy...)
      Księga straszliwej niegrzeczności - ostatnie 3 pozycje dzięki forum!

Dwa zeszyty bazgrołów i dwa naklejek
      Puzzle Djeco Safari i Mapa Polski Czu Czu
      skarbonka, ciastolina
      Grzybobranie w Zielonym Gaju, Babidi Bum (recenzje na forum o grach planszowych)
      jedno takie coś, brzydkie, plastikowe i na szczęście w promocyjnej cenie, co sprawiło dużo radości, a teraz głównie leży, bo chodzą książki, gry, puzzle i zeszyty!
      Od koleżanki dostała Pięciopsiaczki, dla pięciolatki w sam raz.

Na fali zakupów przedświątecznych, to co jednak poszło na konto mamy a nie Mikołajów:
      Baśnie polskie Jana Pieńkowskiego, Tam gdzie żyją dzikie stwory (też trochę rzutem na taśmę, ale córeczka zobaczyła już film i bardzo spodobała jej się książka) i cudem Gąska Balbinka.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka