Dodaj do ulubionych

Co dla bardzo oczytanej nastolatki?

09.12.15, 08:02
Proszę o podpowiedź. Chciałabym zaskoczyć moją 14 latkę fajną ksiązkę pod choinkę.
Czyta bardzo dużo. Właściwie pochałania ksiązki.
Ukochana seria to Zwiadowcy. Podobała Jej się także ksiązka "Dawca".
Czytała i podobalo się"tajemny ogień", "Igrzyska smierci" "atramentowe serce" "rywalki" "Percy Jackson", "Olimpijscy Herosi" i "Kroniki Rodu Kane" "Tajemny ogień" i duuuużo więcej...
Nie podobało się"FaNGirl
Poradźcie do kupić? Wspominała, ze chętnie by przeczytała coś w stylu fantasy ze średniowiecza....
Ratujcie :)
Obserwuj wątek
    • abepe Re: Co dla bardzo oczytanej nastolatki? 09.12.15, 08:25
      kababy napisała:

> Poradźcie do kupić? Wspominała, ze chętnie by przeczytała coś w stylu fantasy z
      > e średniowiecza....
      > Ratujcie :)

Trylogia Nancy Farmer. Możesz o niej poczytać na forum. Mój syn czytał wcześniej, ale ja też czytałam z wielką przyjemnością, więc myślę, że dla 14latki nie będzie za dziecinna.
    • violik Re: Co dla bardzo oczytanej nastolatki? 09.12.15, 10:23
      U nas Nancy Farmer nie bardzo się 14-latce podobała. Może dlatego, że wpadła w wir Świata Dysku...
      Ze stylu fantasy feudalne jak najbardziej na ten wiek jest "Diuna" Franka Herberta (u nas absolutny top)
      oraz Ziemiomorze (piękne wydanie z 2013: forum.gazeta.pl/forum/w,16375,155876943,155904687,Ziemiomorze.html) Ursuli Le Guin.
      W stylu "Dawcy" są "Poczwarki" Johna Wyndhama, niestety wzowień brak. A książka przednia.
      Patrzę co jeszcze moje dziecię przeczytało w tym wieku z fantasy: Endera, E-den, Osobliwy dom Pani Peregrine, serię Mroczne Umysły Alexandry Bracken, serię Wybrani C.J.Daugherty, cykl Reckless autorstwa Corneli Funke (świetny), kolejne tomy Feliksa, Neta i Niki autorstwa Kosika oraz jeszcze tomy kolejne serii Tunele autorstwa Gordona/Williamsa oraz przeczytała chyba wszystko co możliwe Pratchetta. A - i jeszcze Lem - Stanisław Lem i audiobooki z Lemoteki na stronie Audioteki. "Nieustraszony" w formie słuchowiska jest powalający.
      Jest w czym wybierać.
      Nasz typ na Gwiazdkę z nowości: 'Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat'. Gwiezdne wojny to też fantasy feudalne :)
      • violik Re: Co dla bardzo oczytanej nastolatki? 09.12.15, 13:53
        Gra o tron to ani dla 14-latki, ani jako prezent bożonarodzeniowy. Za mocne. Jeszcze ma czas. Ale George R.R. Martin popełnił też świetne "Piaseczniki". Widziałam jako e-book.
        Przypomniałam sobie, że już można zacząć z cyklem Trudi Canavan o Czarnym Magu, z nastoletnią bohaterką.
        I można 14-latce podarować też zbiór opowiadań S-F, które w większości dzieją się w światach feudalnych i w większości mają kobiece bohaterki. To zbiór "Epopeja. Legendy fantasy". Ładnie wydany i dość pozytywnie oceniony przez moje dziecię.
    • gopio1 Re: Co dla bardzo oczytanej nastolatki? 09.12.15, 22:35
      Coś w stylu fantasy i ze średniowiecza...? Wyszło ładne wydane Wiedźmina, ale pewnie czytała ;-)

A zna Reckless C.Funke?
      Gdzieś już pisałam, że wyszedł nowy King - nie horror, a fantasy właśnie - Oczy smoka. Może się nada?

--
      Pół-półnagie czyli Zabawa w słowa
      • violik Re: Co dla bardzo oczytanej nastolatki? 10.12.15, 09:49
        Przeczytałam "Krystynę.." będąc na studiach. Nie podobała mi się główna bohaterka. Nie przyszło by mi do głowy, że to fajny prezent na gwiazdkę. Z sag historycznych lepiej czyta się Cherezińska, ale na te lektury też poczekam z polecaniem do 16-tki. Tak samo z Wiedźminem. Zakładam, że dziewczynki nastoletnie nie reagują tak chętnie na chędożenie i mordobicia tak samo jak nastoletni chłopcy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka