Dodaj do ulubionych

Dla 5-latka z dużą ilości magii szukam

19.03.16, 21:01
Witam.
Syna lat 5 (w kwietniu).
Najbardziej lubi - Nusię, Alberta Albertsona (szczególnie i czarodziej).
Uwielbia wszystko co związane z magią, czarami, wróżkami (Uwielbia bajki animowane o Dzwoneczku, Arielce i Barbie Mariposie ;) Jesli lego, to tylko Elves i Princess a do tego kucyki MLP.
Szukam książek, w których jest magia, są czary lub magiczne postacie ale w mniej dziewczyńskiem wydaniu.
Zamówiłam Naszą Mamę Czarodziejkę.
Pomóżcie proszę.
Edytor zaawansowany
  • 19.03.16, 21:21
    Może "Nudzimisie"? Jeśli się sprawdzą to jest cała seria, właśnie dla dzieci mniej więcej w tym wieku. My jeszcze nie czytaliśmy (mam już kupione dla prawie pięciolatka, ale czekają na transport z Polski), ale czytałam fragmenty w internecie. Są baśniowe stwory (tytułowe Nudzimisie), bajkowa kraina, czary. A głównym bohaterem jest chłopiec. :)
  • 19.03.16, 21:39
    Może Czarownica Winnie i inne z tej serii?
  • 19.03.16, 23:52
    "Malutka czarownica" Preusslera
    "Magiczne drzewo" Maleszki (spróbuj pierwszy tom, resztę na razie możesz odpuścić)
    Baśnie, baśnie, baśnie
  • 20.03.16, 16:36
    "Czarownica Winnie" wygląda ciekawie, są nawet części o kosmosie i o dinozaurach, co pewnie by się spodobało mojemu synkowi :) Tylko nie wiem, czy dla pięciolatka nie będzie już za proste i za "dziecinne". Dla dzieci w jakim wieku jest ta seria?

Zauważyłam na allegro dobrą ofertę na całą serię:
    allegro.pl/czarownica-winnie-pakiet-4-tomy-wyprzedaz-70-i5982939297.html
  • 20.03.16, 22:27
    Wg. mnie dla 3-5 latka. Pierwszoklasista (6,5) nie sięga na półkę, bo za dziecinne :) Ale przed wakacjami jeszcze do przedszkola chętnie nosiła... Świetna cena za całą serię!
  • 20.03.16, 23:05
    Mój prawie 9-letni trzecioklasista chętnie sięga na półkę z książkami dla maluchów. Widać, że przyjemność sprawiają mu te stare lektury, znajduje w nich nowe treści. ;-) Dlatego przez chwilę zastanowiłam się nad zakupem tej serii (mamy tylko pierwszą część, sprzed lat).
  • 21.03.16, 00:07
    My ją znałyśmy jako Czarownicę Agatę i to nie z książki tylko z jednego z pierwszych programów komputerowych dla dzieci, jaki był w naszym domu - jakoś tak dwadzieścia lat temu ;-)
    Ale interpretacji Anny Dymnej nic nie przebije i dlatego nie potrafiłam zaakceptować jej w wersji Winnie
    www.youtube.com/watch?v=hFfVmuqJMFM

--
    Agnieszka, mama Ani, Zosi i Julki

Mały pokój z książkami czyli o dobrych książkach dla dzieci i młodzieży
  • 21.03.16, 08:37
    De gustibus... ;) Moja sięga po wiele "starych" pozycji, np. Erica Carle, więc nie zamierzam pozbywać się półki 0-5 - jestem pewna, że wróci. Szczególnie, że zaskoczyła z ładnym czytaniem, i sprawia jej to niezwykłą przyjemność :) Wczoraj rano weszłam do salonu, a tam Tygrysiątko leży na kanapie obłożone książkami, i czyta... "Nie chciałam Was budzić, to sobie przeczytałam kilka" rzekła, wskazawszy na stosik :)
  • 21.03.16, 09:00
    Mój syn niedawno zrobił sobie wieczór z dwoma Percy'mi - Percym Jacksonem i Percym z parku Percy'ego ;-)
  • 20.03.16, 07:27
    Artur Czarodziej :
    siedmiorog.pl/artur-czarodziej.html
  • 20.03.16, 14:12
    Nie wiem, czy to nie będzie ciut za wcześnie, ale pasowałaby mi "Anyżowa warownia" Cornelii Funke - co prawda główną bohaterka jest dziewczynka, ale czarodziejami są jej rodzice i brat
    poczytajmi.blox.pl/2012/01/Anyzowa-Warownia.html
    "Gębolud" Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel ?
    poczytajmi.blox.pl/2006/11/Gebolud.html
    "Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie" ? Tam bohaterem jest chłopiec.
    poczytajmi.blox.pl/2006/03/Babci-Brygidy-szalona-podroz-po-Krakowie.html

--
    Agnieszka, mama Ani, Zosi i Julki

Mały pokój z książkami czyli o dobrych książkach dla dzieci i młodzieży
  • 20.03.16, 16:44
    agnieszka_azj napisała:

> Nie wiem, czy to nie będzie ciut za wcześnie, ale pasowałaby mi "Anyżowa warown
    > ia" Cornelii Funke - co prawda główną bohaterka jest dziewczynka, ale czarodzie
    > jami są jej rodzice i brat

Ja bym spróbowała. Moi chłopcy w tym wieku już byli po "Warowni". Nie polecałam, chociaż przeszło mi to przez głowę, bo ostatnio "Warownia" była intensywnie poszukiwana, jako lektura na Maraton Czytelniczy i nigdzie jej nie znaleziono (przyznaję bez bicia, nasz egzemplarz został skopiowany dla reszty uczestników ze szkoły, obciążam sumienie organizatorów konkursu).
    Ale są przecież biblioteki! :-)
  • 22.03.16, 10:43
    Galka od lozka
  • 22.03.16, 12:46
    Popieram! Dziękuję za przypomnienie, mój młodszy syn jeszcze "gałki" nie zna a pytał ostatnio o inne książki pani od Pożyczalskich!
  • 07.04.16, 19:25
    A ja proponuję książkę "Kajtuś Czarodziej" Janusza Korczaka. Może trochę staroświeckie, ale magiczne...
    :)
  • 08.04.16, 08:18
    "Opowieści z Narnii" - wszystkie części oprócz ostatniej. Ja szczególnie lubię "Srebrne krzesło". Czytałem je synowi jak miał 5 lat i był zachwycony, teraz jest molem książkowym.
    Cudowna seria "Magiczne Drzewo" Andrzeja Maleszki - chociaż te książki są już właściwie do saodzielnego czyania przez dzieci.
    Córce czytam teraz "Podróże furmana Szejtroczka, O gajowym Chrobotku i jeleniu wietrzniku" - Vaclav Ćtvrtek. To książka wydana z serii "Cała Polska czyta dzieciom". Trochę dziewczyńskie, trochę łobuzerskie, ale na pewno przezabawne.
    "Ronja, córka zbójnika" Astrid Lindgren, może nie ma magii, ale sam świat jest tak inny dla nas, że aż magiczny. I na pewno nie jest to książka dla grzecznych dziewczynek.
  • 08.04.16, 08:39
    No i nie przeczytałem uważnie, chodzi o książki dla syna, nie córki. To jeszcze dodam "Hobbita". Tak, tego "Hobbita" od Tolkiena. Ta książka jest uwielbiana przez pięcioletnich chłopców - czytałem, wiem. I proszę się nie sugerować filmem.
  • 08.04.16, 09:26
    Ja jeszcze nie próbowałam wchodzić w długie książki z moim prawie pięciolatkiem i myślę że jeszcze się przez jakiś czas powstrzymam. Na "Opowieści z Narnii" i "Hobbita" jeszcze będzie miał czas, i pewnie nieraz je przeczyta (a przynajmniej taką mam nadzieję). Jest dużo ciekawych książek dla młodszych dzieci, którymi już niedługo nie będzie zainteresowany bo będą "zbyt dziecinne".

Niedawno zaczęliśmy czytać "Podróże furmana Szejtroczka", ale po kilku rozdziałach Krzyś nie chciał dalej czytać. Mi się podobało, ale miałam wrażenie że dla Krzysia jest jeszcze trochę za trudne, dużo rzeczy nie rozumiał i musiałam mu wyjaśniać.
  • 08.04.16, 10:11
    Otfried Preussler
  • 08.04.16, 14:32
    Zastanawiałam się skąd się wzięły te dziwne wypowiedzi powyżej, i sprawdziłam że link do tej dyskusji trafił na główną stronę gazeta.pl. W najbliższym czasie może nas czekać więcej takich dziwnych postów. :)
  • 17.04.16, 14:28
    ania.n-82 napisała:

> Zastanawiałam się skąd się wzięły te dziwne wypowiedzi powyżej, i sprawdziłam ż
    > e link do tej dyskusji trafił na główną stronę gazeta.pl. W najbliższym czasie
    > może nas czekać więcej takich dziwnych postów. :)

Auć, nie zauważyłam. Kasuję, nie będę się nawet bawić w zagłębianie w te bzdury.
  • 08.04.16, 16:59
    Mitologia grecka Parandowskiego
  • 08.04.16, 17:14
    film "niania" to adaptacja ksiazki i dla mnie dziewczynskie to w ogole nie bylo :) . poza tym piotrus pan.
  • 23.02.17, 16:01
    Co jeszcze możecie polecić?

Z synem (5,5 lat) czytaliśmy trzy części Nudzimisiów (bardzo się podobały), zaczęliśmy czwartą ale stracił zainteresowanie - za jakiś czas podsunę mu znowu. Spodobała mu się "Malutka czarownica". Do Czarownicy Winnie nie dał się przekonać - nie spodobały mu się obrazki. "Anyżową Warownię" kupiłam i na razie przeczytałam sama - stwierdziłam że syn jeszcze nie jest na tym etapie, podsunę mu za rok albo dwa.
  • 23.02.17, 22:20
    Jak mój syn był mniej więcej w tym wieku, czytaliśmy "Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu" (dużo magicznych stworzeń). Przeczytaliśmy dwa pierwsze tomy powieści. Obecnie jest już chyba pięć, dalszych nie znam. Są też bogato ilustrowane zbiory krótkich opowiadań o Tappim, ale te nie spodobały się ani mnie ani moim dzieciom.
    Nieco później (około 6,5-7 lat) czytaliśmy książki o Kubie Guziku, przygodowe z elementami fantastycznymi. Bardzo polecam, ale też może lepiej jeszcze trochę zaczekać z lekturą.
  • 24.02.17, 08:13
    Mamy w domu jedną książkę z krótkimi opowiadaniami o Tappim ("Tappi i pierwszy śnieg") i syn nigdy nie był nią specjalnie zainteresowany. Dlatego nie próbowaliśmy czytać "Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu" i dalszych części. Czy te dłuższe historie są lepsze? Myślisz że warto spróbować mimo że krótki Tappi się nie przyjął?
  • 24.02.17, 10:30
    Te powieści, które czytaliśmy (pierwszy i drugi tom) nam się podobały, podczas gdy opowiadania zdecydowanie nie przypadły do gustu ani mnie, ani dzieciom, więc uważam, że warto spróbować. Nie jest to oczywiście jakieś arcydzieło literatury, ale czytało się przyjemnie i dzieci się wciagnęły. Tappi został wydany też w formie ebooka i np. na stronie ebookpoint możesz przeczytać spory początkowy fragment i ocenić, czy Wam pasuje: ebookpoint.pl/eksiazki/tappi-przygody-tappiego-z-szepczacego-lasu-marcin-mortka,e_376l.htm#epubcfi(/3/4[title-page001]!4/1:0)
  • 27.02.17, 14:43
    Baśnie!
  • 27.02.17, 18:43
    A moje dzieci zupełnie odrzuciły klasyczne baśnie. Niespecjalnie lubiły słuchać prostszych wersji, kiedy miały po 3-5 lat, a teraz nie wykazują zupełnie zainteresowania bardziej rozbudowanym (mają 7 i 10 lat). Może nie trafiliśmy na odpowiednie wydanie, kiedy były młodsze i przepadło, ale ja ciągle mam nadzieję, że jeszcze do baśni dorosną.
  • 27.02.17, 19:24
    Na razie baśnie się nam nie sprawdziły, może powinnam próbować dalej. Tylko muszą być baśnie bez księżniczek, bo jak tylko się pojawi księżniczka to syn twierdzi że to dla dziewczyn i nie chce słuchać. Chociaż różne historie o dziewczynkach lubi (Lottę, Basię itp.)

Spróbujemy z wikingiem Tappim. Zastanawiam się jeszcze nad Piotrusiem Panem, ale nie wiem czy nie będzie za wcześnie.
  • 23.02.17, 20:34
    Właśnie czytam z moimi dziećmi Mary Poppins.

--
    Ewa
    ----------------

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.