Dodaj do ulubionych

Proste ksiazki do nauki czytania

30.10.16, 08:46
Moja siedmioletnia córka zapragnęła nauczyć się czytać po polsku. Mieszkamy w Wielkiej Brytanii więc po angielsku mała czyta już bardzo dobrze. Próbowałam elementarza i metody sylabowej, ale nudzi ją to. Mówi, że już zna literki i nie przekonują jej argumenty, że nie wszystko czyta się tak, jak po angielsku. Nauka czytania musi się zatem odbywać niejako przy okazji. Dlatego też potrzebuję rekomendacji książek, które są napisane w miarę prostym tekstem, najlepiej jeszcze ładnie wydane i o zwierzętach. Nie muszą to być historyjki, mogą być książki z informacjami. Co polecacie?
Edytor zaawansowany
  • 30.10.16, 09:34
    Proponuję komiksy. Bardzo dużo w tej chwili wychodzi ciekawych komiksów dla dzieci np. w wydawnictwach Kultura Gniewu, Centrala, Egmont.
  • 30.10.16, 10:45
    O zwierzątkach i komiksy w jednym to oczywiście Tomasz Samojlik - tyle, że litery w jego komiksach są dość małe, u nas był to duży problem.

A znasz serię Swiat w obrazkach?

Krótkie, konkretne informacje, jest sporo tomów, gdzie znajdziesz ciekawostki o zwierzętach, np.
    Góry
    Wieś
    Domowe zwierzątka
    Konie
    Przyroda - nasz ulubiony tomik
    Są jeszcze Rekordy zwierząt i kolejny z naszych ulubionych Las - ale tu niestety nieco trudniej z dostępnością.

Wydaje mi się, że te książki mogą jeszcze zainteresować 7-latkę (mam młodsze dzieci i trudno mi ocenić) - jak myślicie?

--
    Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
  • 30.10.16, 13:49
    Moi drugoklasiści (7-latki) nadal lubią Świat w obrazkach. Wśród słabiej czytających dzieci niezmiennie od miesięcy na topie jest jeszcze Wiewiór Wystraszny i Pan Brumm.
  • 30.10.16, 21:32
    Narwańcy, uwodziciele, samotnicy - super słownik o zwierzętach, przy czym w książce są praktycznie tylko ich nazwy. Ale moja córka też zaczęła czytanie od samych nazw - tyle że bestii z Bestiariusza Słowiańskiego.
  • 02.11.16, 23:11
    Ogólnie, w porównaniu do wyboru na rynku brytyjskim, w temacie wczesnego czytania jest w Polsce nisza.
    U nas sprawdziły się:
    'Madeline w Paryżu'
    Seria: 'Przygody w raju' o Zlatku i Bezie
    Ciało bez tajemnic - to z okienkami
    Mapy Mizielińskich mała sobie poczytuje
    Wielka Księga Basi i Franka, chociaż dla siedmiolatki może być zbyt dziecinne
    Elmery - to samo
    'Moje szczęśliwe życie' jest fajne. Moja mała (lat 5) początkowo oderwać się nie mogła, ale w połowie rzuciła zalewając się łzami. No ale to taka wrażliwa dusza. Siedmiolatkę powinno wciągnąć.
    Do głośnego czytania - wiersze Tuwima

Nie sprawdziły się:
    Seria 'Czytam sobie' Egmontu
    Martynki do nauki czytania
    Seria 'Pierwsze czytanki'
  • 06.06.17, 19:01
    Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
  • 07.06.17, 13:46
    A ja polecam, żeby Znak w końcu zatrudnił specjalistów od reklamy...

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.