Dodaj do ulubionych

Przypomnijmy książki sprzed kilku(nastu) lat

04.11.16, 18:29
Ostatnio uderzyło mnie, jak krótko żyją w szerszej świadomości książki, które nie miały szczęścia zostać wielokrotnie wznawianymi hitami, a niejednokrotnie są warte przeczytania. Nie mam na myśli klasyki ani książek z naszego dzieciństwa, ale takie wydane kilka/kilkanaście lat temu. Często może jeszcze niedawno cieszyły się pewną popularnością, ale nie na tyle dużą, żeby po wyczerpaniu nakładu stać się obiektem ogólnego pożądania, osiągać zabójcze ceny na allegro i wracać we wpisach na forum i popularnych blogach. Czy możecie polecić takie trochę zapomniane książki, które warto gdzieś wyszperać? Chciałabym trochę wyjść w naszych lekturach poza nowości i najbardziej interesują mnie książki dla dzieci 7-10 lat, ale może innym przydadzą się rekomendacje dla dzieci w innym wieku.
Edytor zaawansowany
  • donatta 04.11.16, 19:05
    "Biała żyrafa" Lauren St. John oraz kolejne z tej afrykańskiej serii. Ukazały się jakieś 6-8 lat temu, nie pamiętam dokładnie.
    "Mój dziadek był drzewem czereśniowym"
    "Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami"
    "Piątka z zakątka"
  • aggala 06.11.16, 18:13
    Dzięki. O coś takiego mi właśnie chodziło. O "Białej żyrafie" wcześniej nie słyszałam, o "Piątce" zapomniałam. Od siebie dorzucę:
    "Kuba guzik i maszynista Łukasz", "Kuba Guzik i dzika trzynastka", Michael Ende (czytam z sześciolatkiem)
    "Ella i przyjaciele" Timo Parkera (samodzielna lektura ośmio/dziwięciolatki)
    "Greta i słówka. Wakacje pod psem", "Dwie małe czarownice", Cornelia Funkcji (j.w.)
    Może coś jeszcze dorzucicie?
  • aggala 06.11.16, 18:17
    Oczywiście Cornelia Funke miało być.
  • aggala 07.11.16, 19:30
    ... i Timo Parvela nie Parkera. Autokorekta mnie pokonała...
  • abepe 07.11.16, 22:30
    Boję się takich wątków. Spekulanci czuwają. ;-) Zaraz zaczną szukać tanio i sprzedawać drogo.
  • aggala 08.11.16, 06:09
    Jakiś tajny kod by się przydał;)
  • abepe 08.11.16, 09:50
    Niestety nie można go podać na forum, bo już kiedyś była tu wtyczka. :-(
  • abepe 06.11.16, 18:45
    "Miecz dla króla", czyli pierwszy tom serii "Był sobie raz na zawsze król" T.H. White'a. W wakacje udało mi się skompletować serię, szukam czasu na sprawdzenie czy reszta także się nadaje dla dzieci.
    lubimyczytac.pl/ksiazka/231620/miecz-dla-krola
  • neonatka 23.11.16, 17:42
    Seria niefortunnych zdarzeń, Ulysses Moore P.Baccalario, Louis Barnavelt i... - cała seria. Moja starsza córka czytała je jako 10-12latka.
  • zona_mi 24.11.16, 00:27
    Oto Lola Isabel Abedi i kolejne z serii.

--
    "Żałuję, że o tym napisałam, bo wiem, że będziecie mi to wyrzygiwać przy byle okazji :/"
  • zona_mi 24.11.16, 00:30
    Tu pewnie znajdą się też różne "starsze" tytuły:
    forum.gazeta.pl/forum/f,101462,Lista_Ksiazek_dla_Dzieci.html

--
    "Żałuję, że o tym napisałam, bo wiem, że będziecie mi to wyrzygiwać przy byle okazji :/"
  • aggala 27.11.16, 07:39
    Dzięki za wszystkie sugestie, a "Listę książek dla dzieci" oczywiście znam i korzystam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka