Dodaj do ulubionych

Książki dla prawie 4-latka:)

05.03.17, 07:56
Proszę polećcie mi ksiązki dla mojego prawie 4-letniego syna. Sporo mamy już przeczytane, ale szukam czegos typowo chlopiecego, poniewaz z powodu posiadania starszej córki mamy w domu sporo ksiazek raczej dziewczecych: wszystkie basie, zuzie, dzieci z bullerbyn a takze pozycje dla starszych dzieci. Z góry wielkie dzięki:))
Edytor zaawansowany
  • 05.03.17, 09:51
    Co macie już przeczytane? Czym jest zainteresowany syn?

Polecam: serię o Albercie Albertsonie, serię o Tomku Renaty Piątkowskiej (pierwsza część to "Opowiadania dla przedszkolaków"), serię o Mamie Mu. Z bardziej technicznych książek: "niezwykłe przygody latającej myszy" (jest już nawet kontynuacja, ale jeszcze jej nie mamy), "uwaga, budowa! jak się projektuje i buduje dom", "świat w obrazkach. transport".
  • 06.03.17, 21:34
    Mamy sporo kartonówek: ulice czeresniowa, automoto itp. Alberta przeczytanego, uwielbiamy zreszta, o Misiu i Tygrysku, Mama Mu, wszelkie kubusie, sporo skandynawskiej literatury przeczytanej. Chodzi mi bardziej o ksiązki, ktorych bohaterem jest chlopiec (a nie Basia, Lotta, czy jakaś księzniczka :)
  • 07.03.17, 16:00
    W takim razie poczytajcie o Tomku z serii książek Renaty Piątkowskiej. Czytaliśmy jeszcze kilka książek z serii "Nudzimisie" (ciekawe i bohaterem jest chłopiec) ale to już koło piątych urodzin - na razie mogą być dla was za trudne, ale możesz spróbować.

A może być też zwierzątko płci męskiej zamiast chłopca? Jeśli tak to polecam serię "Wesoły ryjek", gdzie bohaterem jest prosiaczek. Syn lubił jeszcze serię o żółwiu Franklinie, ale to bardziej koło trzecich urodzin, jak miał 4 latka to już nie był nią za bardzo zainteresowany.
  • 08.03.17, 11:05
    Zapomniałam zapytać, jakie książki dla dziewczynek polecasz? Ja mam dużo książek które kupowałam dla syna, a teraz szukam czegoś bardziej dziewczęcego dla prawie 2,5 letniej córki. Lubi wróżki i księżniczki, ale nie znalazłam dobrych książek na ten temat. Z tematów księżniczkowych mamy tylko "Księżniczki i smoki" i czytamy często, chociaż myślałam że będą za trudne i jej jeszcze nie podejdą. Znalazła je sama na regale brata. :)

Na razie najbardziej lubi serie o Śwince Peppie, Misi Marysi, Bobo, Elmera, Alberta Albertsona, ostatnio polubiła książki Tulleta, Julka i Julkę, i właśnie "Księżniczki i smoki". Do Basi jeszcze nie dorosła. Czytamy czasem o Basi i Franku, ale dłuższych książek o Basi nie chce słuchać.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.