Dodaj do ulubionych

Ciało człowieka, anatomia - dla 10-latka

06.03.17, 21:56
Polećcie proszę jakąś książkę, traktującą kompleksowo o ciele ludzkim, anatomii, układach itd.
Niekoniecznie na poziomie podręcznika akademickiego, ale nie w stylu Mózgofalek.
Edytor zaawansowany
  • 10.03.17, 16:27
    Moja córka, czwartoklasistka bardzo lubi książki Marty Maruszczak: Człowiek jak to działa i [url=http://www.multicobooks.pl/dzieci/natura/cialo--jak-to-dziala_9046.html]Ciało jak to działa[/url].
    A tak w ogóle, to akurat na przyrodzie "przerabiają" temat Człowiek (podręcznik moim zdaniem beznadziejny mają) i bardzo pomocna okazała się encyklopedia Larousse'a Ciało: www.dvdmax.pl/cialo-encyklopedia-laroussea-dla-dzieci-w-wieku-6-9-lat-twarda-ksiAZka,art159468. Mimo, ze przeznaczona dla 6 - 9 latków to więcej w niej wiadomości i bardziej pogłębionej wiedzy niż w podręczniku NE.
  • 11.03.17, 22:05
    Hehe, no właśnie - u nas też 4 klasa i ten sam podręcznik.
    Ale szukam czegoś bardziej obszernego. Czy ktoś miał w ręku "Było sobie życie. Encyklopedia dla dzieci"
    lubimyczytac.pl/ksiazka/148062/bylo-sobie-zycie-encyklopedia-dla-dzieci
    albo "Atlas anatomiczny. Tajemnice ciała"?
    bonito.pl/k-90092835-atlas-anatomiczny-tajemnice-ciala
  • 11.04.17, 11:55
    My mamy "Było sobie życie. Encyklopedia dla dzieci" i jesteśmy zachwyceni. Wg mnie najlepsza książka o ciele dla dzieci.

--
    RYBKA
  • 11.04.17, 19:06
    Dzięki! Kupiłam, bardzo fajna. IMO lepsza niż encyklopedia Larousse'a - albo lepiej, dla starszych czytelników.
  • 11.04.17, 20:08
    zielonakrasnoludka napisała:

> Dzięki! Kupiłam, bardzo fajna.

Którą? My mamy jeszcze Małego medyka.
  • 12.04.17, 11:29
    Te z cyklu "Bylo sobie zycie". Jako podstawa do nauki sie sprawdza.
  • 13.04.17, 11:07
    Dzięki. Może i ja kupię dla swojego czwartoklasisty.
  • 13.04.17, 20:18
    Bardzo się cieszę.

--
    RYBKA
  • 11.04.17, 12:19
    sylwina76 napisała:

bardzo pomocna okazała się encyklopedia Larousse'a Ciało: www.dvdmax.pl/cialo-encyklopedia-laroussea-dla-dzieci-w-wieku-6-9-lat-twarda-ksiAZka,art159468. Mimo, ze przeznaczona dla 6 - 9 latków to więcej w niej wiadomości i bardziej pogłębionej wiedzy niż w podręczniku NE.

My też korzystamy z Laroussea'ów.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.