Dodaj do ulubionych

Wiersz na konkurs recytatorski

21.03.17, 11:41
Polećcie proszę, dla dziewczynki w wieku 9 lat. Od 5-latków startuje w konkursach recytatorskich ale tym razem jakoś trudno nam coś wybrać. Wiersz powinien być nie za długi, odpowiedni do wieku, nie za bardzo oklepany i w ogóle super ;-)
Może ktoś - coś...
Aaaa... Tuwima, Brzechwę, Chotomską wertujemy i nic się córce nie podoba... Może jacyś inni autorzy?
---
Edytor zaawansowany
  • 21.03.17, 16:38
    A ten konkurs ma jakiś temat ?
    Dziewięciolatka mogłaby już sięgnąć po poezję dla dorosłych - może w Gałczyńskim albo Tuwimie znajdziecie coś co się jej spodoba ?

--
    Agnieszka, mama Ani, Zosi i Julki

Mały pokój z książkami czyli o dobrych książkach dla dzieci i młodzieży
  • 21.03.17, 18:14
    Wawiłow zawsze.

--
    Marianna 27 sierpnia 2007
    Helena 16 marca 2009
  • 22.03.17, 11:29
    Moja dziewięciolatka mówiła w tym roku na konkursie "Niegrzeczną dziewczynkę" - z Wierszykarni Wawiłow. Wiersz jest długi, nie tak znany jak hity Tuwima czy Brzechwa. Bardzo śmieszny i dający duże możliwości interpretacyjne (bo w każdej zwrotce dziewczynka jest grzeczna jak aniołek, a potem potwornie niegrzeczna ;-)) Dzieci się bardzo śmiały. Wygrała etap klasowy.

Fajne do deklamowania są też tej samej poetki "Na wystawie", "A jak będę dorosła", "Daktyle" (bardziej oklepane może). I wiele innych też :-)

--
    Marianna 27 sierpnia 2007
    Helena 16 marca 2009
  • 28.03.17, 20:21
    A coś autorstwa Agnieszki Frączek?
    Ja przepadam za jej "Budzikiem" :)

--
    - Szkoda, że nie masz rodzeństwa? Ja mam dwóch braci!
    - No, chciałabym, ale co, jak mój tato nie wrzuca tego ziarenka i nie wrzuca!
  • 31.03.17, 21:11
    Również polecam - wspomnianą już tutaj - Agnieszkę Frączek. Albo może coś z Joanny Papuzińskiej, np. Bajkę szachrajkę.
    --
    fb.me/NudoPrecz // PogromcyNudy.com - piszę o tym, jak ciekawie, miło i owocnie spędzać czas z dzieckiem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.