Dodaj do ulubionych

o superbohaterach dla sześciolatka?

30.04.17, 22:11
Polecacie jakieś książki albo komiksy o superbohaterach które nadają się dla (prawie) sześciolatka?
Edytor zaawansowany
  • 10.05.17, 17:11
    Asterix? Jakby nie było Obelix ma moc!
  • 10.05.17, 20:19
    O Asteriksie zupełnie zapomniałam, chociaż w dzieciństwie czytałam z bratem. Szkoda że nasze komiksy się nie zachowały. Lepiej czytać części po kolei czy kolejność nie ma większego znaczenia?
  • 11.05.17, 07:38
    Muszę zapytać synów. Wydaje mi się, że kolejność nie ma znaczenia. Warto sprawdzić w bibliotece.
    Jak zawsze polecam komiksy o małym Indianinie Yakkarim.
  • 11.05.17, 09:28
    W bibliotece nie damy rady, co najwyżej na wakacjach w Polsce. Jeśli kolejność nie ma znaczenia, to zapytaj się ich które części polecają najbardziej.

O Yakkarim kupiłam kiedyś w promocji część 4, ale potem przeczytałam i stwierdziłam że muszę dokupić pierwszą zanim podsunę synowi.
  • 11.05.17, 22:06
    Moi też są maniakami Asteriksa.
    kolejność nie ma znaczenia.
    Wybierałam to co pasowało tematycznie do aktualnych zainteresowań (bojowo-sportowych ;)):
    A na Igrzyskach Sportowych, Legionista, Tarcza Arwenów...
    Na początku wybierałam te starsze, o niższej numeracji (zupełnie moje osobiste odczucie, że są "prawdziwsze", starsze=lepsze, kolejne (zwłaszcza te u kolejnych narodów) już trochę trącą sztampą. Ale moich (9,5 i 6,5) nieustannie bawią i uwielbiają wszystkie), teraz już wyszukuję braki... :)

O superbohaterze są dwie części o Drapaku z nowej serii nowych komiksów polskich dla dzieci z Egmontu. Trochę specyficzne, ale fajne.

--
    stasiekpoleca.blogspot.com/
  • 22.05.17, 12:26
    Na razie zamówiłam na próbę dwie pierwsze części asteriksa. Komiks o Drapaku też wygląda ciekawie, ale jak jest specyficzny to najpierw spróbuję go obejrzeć na żywo w księgarni. Jeśli jeszcze coś innego przyjdzie wam do głowy - piszcie.

A tak w ogóle to w jakim wieku dzieci zaczynają czytać te wszystkie "klasyczne" komiksy o supermanie / spidermanie / batmanie itp?
  • 22.05.17, 20:44
    > A tak w ogóle to w jakim wieku dzieci zaczynają czytać te wszystkie "klasyczne"
    > komiksy o supermanie / spidermanie / batmanie itp?

U nas się późno pojawiły te serie, w związku z nowymi wydaniami kioskowymi. Młodszy syn miał 9 lat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.