Dodaj do ulubionych

Serafina i czarny płaszcz - trylogia

21.05.17, 15:36
W polsce na razie ukazał się pierwszy tom: mamania.pl/product-pol-194-Serafina-i-czarny-plaszcz.html#close
Ktoś czytał? Ponad 50 tygodni na liście bestsellerów New York Timesa! Na Amazonie mnóstwo pozytywnych opinii:www.amazon.com/Serafina-Black-Cloak-Robert-Beatty/dp/1484711874/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1495372372&sr=8-1&keywords=serafina, na Lubimy czytać także :lubimyczytac.pl/ksiazka/4444085/serafina-i-czarny-plaszcz Moja 10,5 latka ostatnio bardzo lubi takie klimaty, dlatego ciekawa jestem waszych opinii. Nie za mroczna?
A tu bardzo fajny book trailer:youtu.be/KjxjU-ZjHa8
Edytor zaawansowany
  • 22.05.17, 21:45
    Wygląda kusząco.
    A co czytała z takich klimatów?
  • 29.06.17, 00:43
    "Serafina" niesamowicie spodobała się mojej jedenastoletniej córce, która ostatnio kręci nosem na każdą podsuwaną jej przeze mnie książkę. W sumie mnie też się podobała - udane połączenie thrillera, powieści przygodowej i fantastycznej. Jest mroczna - to bez dwóch zdań, i ja na przykład nie dałabym jej przeczytać dziecku poniżej 10 roku życia. Klimat jest ogólnie niepokojący, a kilka scen jest naprawdę strasznych (otwarte nagrobki, rozpadające się ciała, rozszarpywanie przez dzikie zwierze, okrucieństwo dorosłych itd.)
    Więcej np. tutaj.
    Jesienią Mamania ma wydać drugi tom cyklu. W US właśnie ukazał się trzeci i moja córka, która akurat jest tam na wakacjach, właśnie na niego poluje. A ja mam nadzieję, że ktoś nakręci film na podstawie książki, z chęcią bym obejrzała.

--
    Poczytaj dziecku
  • 29.06.17, 21:10
    Kupiłam córce, zachęcona pozytywnymi recenzjami (zwłaszcza Twoją), ale przeczytałyśmy tylko cztery rozdziały, bo córka zaczęła czytać coś innego. Chyba trochę ją zniechęciło, że akcja dzieje się dawno temu. Mnie wciągnęła, miałam ogromną ochotę przeczytać sobie sama,ale się powstrzymała. Mam nadzieję, ze córka jeszcze będzie chciała wrócić do wspólnego, wieczornego czytania, tylko się nasyci swoimi "obyczajówkami". Książka naprawdę intrygująca, dobrze buduje napięcie - nawet mój czternastoletni syn słuchał z zainteresowaniem, a to już coś!

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.