Dodaj do ulubionych

Dolina, czyli równonoc wiosnna

30.06.17, 13:09
Absolutny mój numer jeden od kilku tygodni - ponad 400-stronicowy komiks o przygodach Chwata Gnata, Kancjusza Gnata i Chichota Gnata. Plus Ted - maleńki robaczek, który ma dużego tatę, wzbudzająca podejrzenia babcia Ben, stado małych oposów i dziewczyna imieniem Zadra.
Jednak żaden z wymienionych bohaterów nie dorównuje szczurostworom, szczególnie dwóm z nich - słodkim krwiożerczym stworzeniom, którym kapie ślina z kłów i które dyskutują o tym, jak najlepiej przyrządzić Chwata Gnata - czy zrobić z z nim tartę czy też lepszy będzie gulasz.
To dopiero tom pierwszy, a ja już tęsknię za szczurostworami.
Edytor zaawansowany
  • 05.07.17, 14:44
    Dla jakiego wieku?
  • 06.07.17, 09:00
    Ja jestem bardzo dorosła, można powiedzieć, że mogłabym być babcią. Po mnie czytał komiks gimnazjalista i był zachwycony (ale to koneser komiksów), potem poleciłyśmy kolejnemu gimnazjaliście i przybiegł po inne takie, no ale Gnat jest tylko jeden i niepowtarzalny (co prawda mają być jeszcze dwa tomy wydane, ale nie od razu). Daliśmy mu "Doktora Strange" w końcu. Myślę, że gimnazjalista na pewno da radę i nawet uczeń klasy podstawowej z IV klasy, o ile interesuje go fantastyka i lubi komiksy. Najlepiej może przeczytać go z biblioteki i zdecydować samemu. Choć nie ukrywam, że jest pioruńsko drogi (mówię to z perspektywy budżetu biblioteki publicznej), ale zdecydowanie było warto.

Tutaj jest kilka stron zamieszczonych z komiksu - można spojrzeć.
    niespie.com/gnat-dolina-czyli-rownonoc-wiosenna-tom-1/
    dybuk.wordpress.com/2017/05/17/rekomendacje-gnat-1-dolina-czyli-rownonoc-wiosenna/
    egmont.pl/Dolina-czyli-rownonoc-wiosenna.-Tom-1,606385,p.html

Moja córka ma lat 22 i też się jej podobał Gnat. Choć zdecydowanie bardziej podobają się szczurostwory.
  • 06.07.17, 22:08
    Dzieki! Ale cena - faktycznie zaporowa.
  • 09.07.17, 13:28
    O! Mam to w schowku, planuję kupić moim komiksomaniakom na osłodzenie początku nowego roku szkolnego. :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.