Dodaj do ulubionych

Seriale familijne - czy są jakieś dostępne?

10.08.17, 20:15
Wybaczcie, że tym razem nie książkowo, tylko serialowo, ale cenię Wasz gust i orientację. Dzieci wyrastają mi z bajek, na dorosłe kino są jeszcze za młode, a w segmencie pośrednim mam wrażenie, że straszna posucha, a w każdym razie ja niczego nie kojarzę. Ze swojego dzieciństwa/nastoletności pamiętam seriale familijne o przygodach dzieci lub z wątkami zwierzęcymi, takie jak np. "Niebezpieczna zatoka", "Błękitne lato" itp. itd. Współcześnie nie kojarzę niczego w podobnym stylu. Może podpowiecie jakieś tytuły, a może coś z tych starych seriali jest dostępne np. na dvd? Pytam o seriale, bo wolałabym krótsze odcinki niż filmy długometrażowe.
Edytor zaawansowany
  • 11.08.17, 20:33
    Czy możesz napisać wiek dzieci?
    U nas sprawdził się serial "Arabela" dostępny na youtubie. Oglądaliśmy go z synem jak szedł do 2 klasy i razem zaśmiewaliśmy się. Gorąco polecam!!!
    "Mały domek na prerii"- dostępny na CDA ale też b.często powtarzany w TVS -to telewizja śląska
    I hit naszej rodziny "Cudowne lata"
  • 11.08.17, 22:53
    Głównie myślę o córce - 10 lat, ale gdyby coś zainteresowało przy okazji młodszego syna (8 lat), to byłoby jeszcze lepiej. Arabelę świetnie pamiętam, ale nie sądziłam, że jest dostępna. Spróbuję znaleźć. I "Mały domek na prerii" też. Dzięki!
  • 12.08.17, 07:53
    Arabela nadal śmieszy, niektóre powiedzenia zostały u nas w rodzinie do dziś. Na youtubie można znaleźć dużo polskich seriali. Myślę że spodobają się wam "Dziewczyna i chłopak", Urwisy z doliny młynów, Janka, 7 życzeń. Znalazłam je bo też tak jak ty szukałam czegoś do wspólnego oglądania. U nas jeszcze bardzo podobał się Cywil i Czterech pancernych. (syn oglądał z mężem i teściem). "Błękitne lato" pamiętam do dziś!
  • 12.08.17, 12:25
    Serial " Magiczne drzewo" i " Maszyna zmian" oraz " Maszyna zmian. Nowe przygody" Maleszki.
    Z czeskich "Latający Czestmir".
    Z wakacyjnych " Podróż za jeden uśmiech" oraz "Dziewczyna i chłopak".
    Z animowanych wszyskie serie Barille "Było sobie..."
    i może będzie się podobać "Geronimo Stilton", choć dzieci ciut duże.
    Seriale przyrodniczo/historyczne: 'Wędrówki z dinozaurami" BBC oraz kontynuacje.
    Serial "Planeta Ziemia" oraz kontynuacje.

• 12.08.17, 13:40
    Dzięki za podpowiedzi. Nie zdawałam sobie sprawy, że trochę tych polskich seriali jest jednak dostępnych na dvd. Przy okazji znalazłam dwie serie filmów: "Niezapomniane seriale" i "Seria młodzieżowa". Muszę spróbować, jak dzieci będą odbierać. Obawiam się, że te czarno-białe mogą zostać odrzucone na starcie:(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.