Dodaj do ulubionych

Książki o zimie, świętach....wątek czas start:)

11.10.17, 07:53
Czy pojawi się coś nowego w tej tematyce? Ktoś może slyszał o ciekawych zapowiedziach?
Ja poszukuję obecnie dla niespełna dziewięciolatka i rezolutnej 2.5 latki.
Na pewno pojawią się ponownie "Święta Dzieci z Dachów", mały w ubiegłym roku byłoczarowany - czytał nam każdego wieczoru na głos. Dodatkowo "Wierzcie w Mikołaja", "Goście na Boże Narodzenie", "O zimie", a dla małej moja ukochana "Choineczka", którą mam już lata...
Jestem jednak spragniona nowości w tym temacie:)
Obserwuj wątek
    • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 11.10.17, 19:32
      Czytasz w moich myślach:) Właśnie wczoraj stwierdziłam, że w tym roku książki świąteczne trzeba będzie chyba wyciągnąć na początku listopada, żebyśmy zdążyli przeczytać wszystko to, na co mamy ochotę. Rok temu nawet połowy naszych zbiorów nie daliśmy rady, ale i tak pewnie się nie oprę, jeśli pojawi się jakaś kolejna atrakcyjna nowość. Nie ukrywam, że liczę na Zakamarki, ale tak naprawdę to nam przydałoby się coś nowego dla starszych dzieci. Obawiam się, że o ile 8-latek będzie nadal wdzięcznym słuchaczem i czytelnikiem, to 10,5-latka przy niektórych dawnych naszych hitach już nie wysiedzi, a moje ukochane Czupieńki to chyba sama sobie będę w tym roku czytać;)
      Jeśli nie znacie, to dla dziewięciolatka polecam "Kiedy Święty Mikołaj spadł z nieba" (zdecydowanie nie nowość, ale chyba moja ulubiona z kategorii powieści świąteczne).
    • abepe Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 11.10.17, 22:18
      Wygrałam ten konkurs. :-)

Wypatrzyłam pierwszą gwiazdkową książkę. :-)

Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę
      Matt Haig

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/4808000/4808501/601262-352x500.jpg

Poprzednia książka Haiga - Chłopiec zwany Gwiazdką wydaje mi się nieco przekombinowana (sama historia sympatyczna, wzruszająca, ale pokrętne tłumaczenie istnienia Św. Mikołaja wydaje mi się zbędne), ale pewnie tej dam szansę, bo będę potrzebować na Mikołajki czegoś okolicznościowego (znalezienie czegoś dla takich starych dzieci jak moje to niełatwe zadanie, ale będą się spodziewać ;-) ).

http://www.sklep.zysk.com.pl/media/products/08914e015c47bfa296e1abc97b9bbf81/images/thumbnail/big_978-83-65521-64-4.jpg?lm=1478181916
    • emily.1 Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 16.10.17, 13:12
      Pierwsze zamówienie świąteczne zrobione- "Chłopiec zwany gwiazdką" i "Wierzcie w Mikołaja". Jeszcze nie mamy tego w swojej biblioteczce więc czas najwyższy uzupełnić. Potrzebuje jeszcze ładnej książeczki dla 6-7 latka, ale raczej do czytania przez rodziców. Tylko zależy mi żeby były piękne ilustracje. Możecie coś polecić?
      • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 16.10.17, 21:27
        Możesz sprecyzować, jakiego typu książki szukasz? Czy to ma być dłuższa powieść, historia do przeczytania na raz itp.? Dużo pomysłów znajdziesz w zalinkowanych przez Abepe wątkach. Piękna graficznie jest np. "Bombka z gwiazdką" Maliny Prześlugi (www.polskailustracjadladzieci.pl/2016/12/nowosc-bombka-z-gwiazdka.html), ale nie wiem, czy tego typu tekstu szukasz, mnie nie przekonał. Ja bardzo lubię ilustracje w "Święta dzieci z dachów" (i całą książkę też) i w obu świątecznych książkach o Pettsonie i Findusie.
        • emily.1 Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 23.10.17, 20:25
          Dziewczyny, najchętniej to widzialabym u siebie jakąś ksiazke w stylu Dzieci z Bullerbyn, tylko najlepiej żeby byla pięknie ilustrowana. Generalnie nie wiersze tylko jakies spojne opowiadanie. Bombke z gwiazdka kupilam, ale to jednak nie o taka ksiazke i nie o takie ilustracje mi chodzi (znaczy wykorzystam na prezent i bardzo mi sie podoba, ale jeszcze czegos innego szukam).
          • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 23.10.17, 22:07
            Spójne opowiadania z ładnymi ilustracjami to na pewno z Zakamarków, tylko raczej krótkie, więc z założenia raczej dla młodszych dzieci, ale u nas z 6-latkiem jeszcze czytaliśmy. Tak, jak padło wyżej, sporo jest niedostępnych, ale np. Boże Narodzenie w Bullerbyn jest częścią tomu "Bullerbyn. trzy opowiadania", podobnie bożonarodzeniowe opowiadanie o Lottcie wchodzi w skład "Lotta. Trzy opowiadania". Dostępna jest "Zimowa wyprawa Ollego" - nie Boże Narodzenie, tylko zima, ale klimatyczne ilustracje w starym stylu. Dla starszych na pewno odpowiednie będą zakamarkowe "kalendarze adwentowe: "Święta dzieci z dachów", "Prezent dla Cebulki" i "Wierzcie w Mikołaja" (ta ostatnia nie wszystkim odpowiada; więcej o kontrowersjach wokół tej książki tu: forum.gazeta.pl/forum/w,16375,148545035,148545035,Wierzcie_w_Mikolaja_trupia_glowka_w_zlobku.html). Szczerze mówiąc nie kojarzę powieści dla dzieci w tym wieku z wyróżniającymi się ilustracjami, z wyjątkiem "Niezwykły Święty Mikołaj" o Pettsonie i Findusie.
          • abepe Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 24.10.17, 11:39
            emily.1 napisała:

> Dziewczyny, najchętniej to widzialabym u siebie jakąś ksiazke w stylu Dzieci z
            > Bullerbyn, tylko najlepiej żeby byla pięknie ilustrowana. Generalnie nie wiersz
            > e tylko jakies spojne opowiadanie.

Może 8 + 2 i pierwsze święta
            Anne-Cath. Vestly
            ilustracje: Marianna Oklejak
            ?

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/thumb.html?src=/dwiesiostry_files/Image/ksiazki/8_2_i_pierwsze_swieta/82_i_pierwsze_swieta.jpg&w=220&h=220&zc=0
            • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 25.10.17, 20:26
              Szczerze mówiąc też myślałam o tej książce, ale jej celowo nie wymieniłam, bo wątek świąteczny ogranicza się w niej do krótkiego fragmentu. Jednak oddając sprawiedliwość, dalej są góry i narty, więc klimat zimowy zachwany. Mimo że całą serię bardzo lubimy i polecamy, to troszkę się buntuję przeciw takiemu doborowi tytułu tego tomu, bo był to jednak zabieg marketingowy (książka ukazała się chyba na początku listopada). Święta pojawiają się w tytule polskiego tłumaczenia, ale nie w norweskim oryginale.
    • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 29.10.17, 18:23
      Dorzucam jeszcze jedną nowość. Nie wiem, czy warta uwagi, bo tylko przejrzałam: "Gwiazdkozaur" Toma Fletcher'a www.zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/gwiazdkozaur---tom-fletcher
      Obrazek na okładce może być mylący. To nie jest książka dla maluchów, tylko powieść dla dzieci w wieku (chyba) wczesnoszkolnym.
        • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 13.11.17, 10:48
          A ja liczyłam, że Zakamarki coś po cichu szykują, ale pierwsze podglądy mnie trochę rozczarowują. Nie jestem pewna, czy to są klimaty, z którymi chciałabym oczekiwać Świąt. Na pewno nie jest to książka, która od pierwszego wejrzenia wywołuje we mnie "muszę to mieć". Poczekam aż będzie można obejrzeć na żywo i wczytać się w tekst.
            • abepe Dickens 14.11.17, 11:51
              Zastanawiam się nad świeżymi wydaniami Opowieści wigilijnych Dickensa z Zysk-u. Czy ktoś zna te tłumaczenia Łozińskiego?

• aggala Re: Dickens 16.11.17, 21:09
                Te wydania są też w ebooku. Można przeczytać fragmenty na stronach księgarni, np. tu: woblink.com/ebook/opowiesci-wigilijne-charles-dickens-jerzy-lozinski-16894?utm_source=swiatczytnikow.pl&utm_medium=por&utm_campaign=por
              • aggala Re: Dickens 03.12.18, 05:47
                Abepe, zdecydowałaś się ostatecznie na to wydanie? W tym roku ja się nad nim zastanawiam. Waham się między tym, a starym wydaniem z Media Rodzina.
                  • aggala Re: Dickens 04.12.18, 06:27
                    Ja chyba też na to się zdecyduję, ale Zysku kusi, bo poza "Kolędą prozą" można dokupić inne "Opowieści wigilijne" w tym samym wydaniu.
                    • abepe Re: Dickens 05.12.18, 09:19
                      aggala, daj znać, jak Ci się podoba.

Moja paczka, która jutro zostanie rozdysponowana przez Św. Mikołaja odbierającego listy, już czeka na odebranie! :-)
                    • aggala Re: Dickens 05.12.19, 19:01
                      Ostatecznie nie kupiłam żadnego z nowych wydań "Opowieści wigilijnej", bo udało mi się w ubiegłym roku trafić na stare z ilustracjami Roberto Innocenti'ego. Jeśli gdzieś Wam wpadnie w oczy, polecam. Pozostałe opowieści wigilijne Dickensa kuszą mnie już chyba trzeci rok z rzędu, ale trochę mam obawy, czy czytane dziś się obronią, czy nie powielają zbytnio przesłania "Kolędy prozą" i nie trącą zbytnim dydaktyzmem i ciągle odkładam ich zakup.
                      • abepe Re: Dickens 05.12.19, 19:14
                        aggala napisała:

> Ostatecznie nie kupiłam żadnego z nowych wydań "Opowieści wigilijnej", bo udało
                        > mi się w ubiegłym roku trafić na stare z ilustracjami Roberto Innocenti'ego.

Nie miałam o nim pojęcia!
                        To?
                        archiwum.allegro.pl/oferta/opowiesc-wigilijna-karol-dickens1994-24h-wys-i7695479754.html

Pozostałe opowieści wigilijne Dickensa
                        > kuszą mnie już chyba trzeci rok z rzędu, ale trochę mam obawy, czy czytane dzi
                        > ś się obronią, czy nie powielają zbytnio przesłania "Kolędy prozą" i nie trącą
                        > zbytnim dydaktyzmem i ciągle odkładam ich zakup.

Ja też odpuściłam.
                        • aggala Re: Dickens 06.12.19, 08:24
                          abepe napisała:

> To?
                          > archiwum.allegro.pl/oferta/opowiesc-wigilijna-karol-dickens1994-24h-wys-i7695479754.html

Tak, to. Nie porównywałam starego tłumaczenia z tłumaczeniem Andrzeja Polkowskiego, ale nawet jeśli jest gorsze, to dla samej szaty graficznej zdecydowanie warto.
            • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 03.12.18, 06:13
              Ostatecznie kupiłam rok temu "Hurra..", bo dzieci po przejrzeniu chciały ją dostać. Zaczęliśmy czytać, ale nie skończyliśmy, bo ja straciłam przed Świętami głos i całe nasze plany czytelnicze runęły, a po Świętach to już nie to samo. W tym roku drugie podejście. Muszę przyznać, że syn (9 lat) słucha z zainteresowaniem, większym niż starszych kalendarzy zakamarkowych, co może wynikać z tego, że tamte zbyt dobrze pamięta. Czytamy jednak nie jak kalendarz, tylko ciągiem, inaczej historia zbytnio się rwie. Ja nadal wolę trzy pozostałe, chociaż doceniam przesłanie płynące z "Hurra".
    • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 17.11.17, 06:16
      Podobno (i podobno jest to wiadomość z samego źródła, czyli z Zakamarków) jeszcze w listopadzie ma ponownie trafić do sprzedaży "Patrz Madika pada śnieg". Jeśli ktoś nie ma to dla dzieci w wieku przedszkolnym zdecydowanie warto. Może dotyczy to nie tylko Madiki i dodrukują też inne świąteczne pozycje?
    • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 24.11.17, 06:44
      A znacie jakieś powieści dla dorosłych w klimacie świątecznym, ewentualnie zimowym, które nie byłyby romansidłami przyprawiającymi o ból zębów? Nie musi być nowość. Poczytałabym, a nic ciekawego nie mogę znaleźć. W ubiegłym roku trafiłam przypadkiem na "Dziecko śniegu" Eowyn Ivey. Akcja dzieje się na Alasce, śniegu nie brakuje i zaryzykuję (może trochę na wyrost) stwierdzenie, że jest jednym z bohaterów powieści. Jeśli szukacie nieszablonowej powieści obyczajowej, to warto się jej przyjrzeć.
      https://www.granice.pl/sys6/pliki/okladka_k/dadcaa3eb9c319b1f2491b6a2831ef77.jpeg
    • sylwina76 Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 25.11.17, 10:40
      Dziecko śniegu oczywiście ;)

Dla młodszych dzieci znalazłam jeszcze coś takiego: Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda u Świętego Mikołaja Joanny Krzyżanek. Wizualnie nie zachwyca, niestety.

Dla jedenastoletniej córki kupiłam dwie książki, niezupełnie o świętach, ale "zimowe";
      1. [url=http://www.zielonasowa.pl/morderstwo-w-srodku-zimy.html]Morderstwo w środku zimy, Fleur Hitchcock[/url] Urzekła mnie okładka.
      2.Światło,Jay Asher. Nadal interesują ją książki "o miłości", ta wydaje się niewinna. Az dziw, że to autor mrocznych 13 powodów.
    • trzeci.rozdzial Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 12.01.19, 16:49
      Nikt nie wypatrzył "Świąt z dziadkiem" Morpurgo, cudownego autora mało wydawanego w Polsce? To zapiszcie sobie na 2019. To proekologiczna i prorodzinna opowieść świąteczna. Najbardziej odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale wiecie, w sentymentalnym klimacie przedświątecznym to i starsi mogą to przeczytać, zwłaszcza jeśli na przykład zmagają się ze stratą dziadka czy babci...
      • yantichy Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 15.11.19, 18:28
        Hmm. Zalecam przed zakupem zajrzenie do wnętrza (są na szczecie zdjecia w sieci). Też w pierwszym odruchu chicalam ja kupić, ale treść mnie zanudzila - zbyt pompatyczna. Temat swietny, tylko okropnie pedagogicznie (w zlym znaczeniu tego slowa) podany, takie okragle zdania, brrr. Nie dla kazdego to jest pozycja (jak to zresztą ze wszystkimi książkami jest).
    • sylwina76 Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 13.11.19, 17:09
      Maja Lunde, Śnieżna siostra, Wydawnictwo Literackiewww.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/5143/Sniezna-siostra/
      "Śnieżna siostra to piękna , przepełniona ciepłem opowieść o smutku, współczuciu, stracie, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, miłości i magii Bożego Narodzenia, zawarta w 24 rozdziałach, po jednym na każdy dzień".
      https://www.wydawnictwoliterackie.pl/resources/Lunde_Sniezna%20siostra_m.jpg
      • sylwina76 Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 13.11.19, 17:19
        Katherine Rundell, Świąteczne życzenie, Wydawnictwo Wilga: www.gwfoksal.pl/swiateczne-zyczenie-katherine-rundell-sku36f34d0a8963dabc7b52.html
        Wprawdzie, to nie nowość, ale na forum jeszcze się nie pojawiła.
        Mały Theo zostaje w Wigilię w domu jedynie ze swoją nianią. Wypatruje pierwszej gwiazdy, by wypowiedzieć życzenie. Bardzo chciałby mieć przyjaciół. Chwilę później ozdoby na choince zaczynają ożywać…"
        http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/4878000/4878042/718069-352x500.jpg
      • sylwina76 Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 13.11.19, 18:35
        Grudniowy gość, Siri Spont, Zakamarki:www.zakamarki.pl/index.php/grudniowy-gosc.html?dir=asc&order=nameWypełniona oczekiwaniem opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!

Kiedy do mieszkania Marty, jej rodziców i młodszego brata wprowadza się Yusuf, Marta nie jest zachwycona. W dodatku sytuacja staje się z dnia na dzień coraz bardziej nieznośna. Nie dość, że Marta musiała odstąpić małomównemu kuzynowi swój pokój, to za chwilę może też przez niego stracić przyjaciółki. Wszystko się zmienia, gdy Yusuf zabiera Martę do pobliskiego lasu i wyjawia jej pewną tajemnicę…
        https://www.zakamarki.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/r/grudniowy-gosc_420pxrgb_2.jpg
    • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 14.11.19, 06:35
      "Milion miliardów Świętych Mikołajów", Hiroko Motai, Marika Maijala, Wyd. Dwie Siostry

Przewrotna książka obrazkowa o tym, jak to w końcu jest z tym Świętym Mikołajem.
      Dawno, dawno temu na świecie był tylko jeden Święty Mikołaj. A ponieważ ludzi też było wtedy mniej, bez problemu udawało mu się dostarczyć prezenty wszystkim dzieciom. Ale ludzi wciąż przybywało i przybywało – i prezentów do rozwiezienia też. W końcu Święty Mikołaj poprosił Boga, by zmienił go w dwóch Mikołajów. Dwóch Mikołajów doręczało prezenty dwa razy szybciej – ale byli teraz o połowę mniejsi. A ludzi wciąż przybywało i przybywało…
      Niewielka, zilustrowana z dziecięcą swobodą książka, która dostarcza błyskotliwej odpowiedzi na jedno z najtrudniejszych świątecznych pytań.
      Milion miliardów Świętych Mikołajów zdobył nagrodę na najpiękniejszą fińską książkę roku 2014 w konkursie organizowanym przez Finnish Book Art Committee.
      https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/thumb.html?src=/dwiesiostry_files/Image/ksiazki/milion_miliardow_swietych_mikolajow/milion_miliardow_swietych_mikolajow.jpg&w=220&h=220&zc=0
        • huculeczka Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 26.11.19, 10:37
          Podobno jest ok :) też się nad nią zastanawiałam. Polećcie proszę coś dla prawie 5-latki i 7-latki. Kupiłam Śnieżną siostrę i Gościa z Zakamarków. Zastanawiam się nad Gwiazdkozaurem i Chłopiec zwany gwiazdką - ale nie za wcześnie? Już rok temu się zastanawiałam, bo boję się, że nakład się wyczerpie :)
          • 5chantall Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 27.11.19, 12:31
            Na "Gwiazdkozaura" i "Chłopca zwanego gwiazdką" (btw są jeszcze 2 kolejne części) może być ciut za wcześnie - polecałabym tak na 8+, ale kupić możesz, żeby mieć na kolejne lata. Nie wiem, czy znasz "12 miesięcy ze Świętym Mikołajem, czyli trawnik pełen reniferów" - powinno być OK na 5 i 7 lat (oczywiście z Twoim czytaniem, bo to książka "tekstowa", nie obrazkowa).
        • sylwina76 Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 06.12.19, 21:34
          Na razie jedynie przejrzałam , ale zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jak sugeruje tytuł, dużo tu o tradycjach świątecznych na całym świecie (Mikołajki, Święta Łucja, jarmarki świąteczne , Wigilia itp).. Każdy rozdział to inna opowieść- hasło np.: adwent, choinka, bombki, świąteczne rośliny, potrawy czy Mikołaj Poza tym streszczenia najważniejszych świątecznych opowieści. Takie kompedium świąteczne. Plus świetne ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło.
              • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 07.12.19, 06:22
                Moja ulubiona!
                A tak przy okazji, pamiętacie, jak to było z tym wydaniem, bo to jakiś niestandardowy układ. Wydawnictwo Dwie Siostry, biblioteczka Gazety Wyborczej. Na stronie wydawnictwa w ogóle tej książki nie pokazują. Chyba nie mają do niej praw?

Jeśli sięgamy dalej niż do nowości, to znacie "Sekrety świętego Mikołaja" Jean-Louis Hue, z ilustracjami Pawła Pawlaka? Malutka książeczka wydana na początku lat 90-tych, ale do kupienia z drugiej ręki w przystępnych cenach. Gawęda o świętym Mikołaju i tradycjach związanych z jego postacią z różnych krajów, raczej dla starszych czytelników, celowałabym od młodszych nastolatków w górę.
                lubimyczytac.pl/ksiazka/48423/sekrety-swietego-mikolaja
                • abepe Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 07.12.19, 11:40
                  aggala napisała:

> Moja ulubiona!
                  > A tak przy okazji, pamiętacie, jak to było z tym wydaniem, bo to jakiś niestand
                  > ardowy układ. Wydawnictwo Dwie Siostry, biblioteczka Gazety Wyborczej. Na stron
                  > ie wydawnictwa w ogóle tej książki nie pokazują. Chyba nie mają do niej praw?

Chyba bardzo dawno nie była dostępna, ale faktycznie była bardziej książką GW niż DW. ;-)

> Jeśli sięgamy dalej niż do nowości, to znacie "Sekrety świętego Mikołaja" Jean-
                  > Louis Hue, z ilustracjami Pawła Pawlaka?

Wiem, że jest, ale nie mam. Z Pawlakowych mam te kartonowe - "Arletka" i "Bałwanek" (chyba, ostatnio nie czytywaliśmy ;-) )
                  • aggala Re: Książki o zimie, świętach....wątek czas start 07.12.19, 15:05
                    abepe napisała:

> Chyba bardzo dawno nie była dostępna, ale faktycznie była bardziej książką GW n
                    > iż DW. ;-)

Też mi się tak wydaje. Dwie Siostry nawet dawno niedostępne książki nadal pokazują w swoim katalogu, stąd moje wrażenie, że do tej nie mogą się w pełni "przyznać". Już zupełnie nie pamiętam okoliczności wydania, ale coś mi się kołacze, że była dostępna raczej w kioskach niż w księgarniach, czy sobie coś wymyśliłam? Ja ją kupowałam na kulturanysklep.pl za jakieś grosze, kiedy nakład już się kończył. Ciekawe, dlaczego DS nie wydały jej samodzielnie. Znalazłam taki fragment w starym artykule w TP, który wskazywałby na wydawnictwo jako autorów koncepcji książki:
                    ""Bóg się rodzi" z kolei to książka o nietypowej historii. Zamysł Dwóch Sióstr polegał na tym, aby stworzyć leksykon obyczajów, jakie towarzyszą Bożemu Narodzeniu, i objaśnić ich specyfikę w różnych zakątkach globu. (...) Nie mogąc wymóc na Józefie Wilkoniu zgody na komplet ilustracji, pod presją terminów, młode wydawczynie wyjednały u artysty prawo do reprodukcji archiwów, szkiców, prac nigdy niewykorzystanych. Na szczęście szuflady Wilkonia były pełne. Ten materiał Ewa Stiasny wykorzystała po mistrzowsku "
                    www.tygodnikpowszechny.pl/wilkoniana-138834
      • aggala Re: Życie i przygody Świętego Mikołaja 05.12.19, 18:48
        Zaintrygowała mnie ta książka, kiedy zobaczyłam nazwisko autora. Znalazłam na Legimi, przeczytałam początek i przerzuciłam resztę. Historia Mikołaja została wymyślona na nowo (Mikołaj porzucony jako niemowlę, wychowany przez nimfę, karmiony mlekiem lwicy, jako dorosły wraca do świata ludzi, dostrzega, że wiele dzieci cierpi niedostatek, chce czynić dobro, daje dzieciom zabawki itd.). Mnie nie przekonała, zbyt odbiega od tradycji, a do tego momentami strasznie nachalny dydaktyzm.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka