Dodaj do ulubionych

Okazje cenowe 2018

10.01.18, 09:57
Kiedy kilka lat temu często zaglądałam na to forum, pojawiało się tu sporo informacji o naprawdę fajnych promocjach i wyprzedażach książek, a teraz jakby mniej czy prawie wcale. Może wrócimy do tego zwyczaju i będziemy w tym wątku informować o takich okazjach? (O ile administratorki nie mają nic przeciwko).

Wiadomo, że np. w Aros można przez cały czas kupować wszystkie książki do 35% taniej, ale zdarzają się czasem (mam nadzieję) jeszcze lepsze oferty, jakieś wyprzedaże itd. Z czasów poprzedniego pobytu na forum mam cały stos książek kupionych prawie za grosze (np. "Smokologia" za 5 zł) i chętnie bym od czasu do czasu zrobiła takie zakupy ;-)
Obserwuj wątek
    • aggala Re: Okazje cenowe 2018 10.01.18, 21:32
      bruy-ere napisała:

> Kiedy kilka lat temu często zaglądałam na to forum, pojawiało się tu sporo info
      > rmacji o naprawdę fajnych promocjach i wyprzedażach książek, a teraz jakby mnie
      > j czy prawie wcale. Może wrócimy do tego zwyczaju i będziemy w tym wątku inform
      > ować o takich okazjach? (O ile administratorki nie mają nic przeciwko).

Teraz w ogóle ruch na forum dużo słabszy. I tak w okolicach Świąt tradycyjnie trochę się poprawiło, może siłą rozpędu się nieco rozkręci?

Wracając do tematu, szczerze mówiąc, w ciągu ostatniego roku nie rzuciły mi się w oczy jakieś wyjątkowe okazje cenowe, istotnie konkurencyjne wobec stałej oferty księgarni typu aros/bonito/nieprzeczytane itp. Mam wrażenie, że dawniej bywało tego więcej, ale jeśli ktoś na coś trafi, to chętnie poczytam i będę podrzucać, jak coś mi wpadnie w oko. Warto np. śledzić oferty na konkretne wydawnictwa w Arosie i Bonito. Teraz w Arosie jest promocja na wybrane książki wydawnictwa Znak, w tym Dahl i Paddington w dobrych cenach (-50%), ale podobną promocję znajdziemy też na czytam.pl i chyba w kilku innych mniej popularnych księgarniach. W Arosie do 12.01 jest też kod "telemark", który obniża ceny, nawet te promocyjne, dodatkowo o 7%.
    • aggala Re: Okazje cenowe 2018 14.01.18, 12:22
      Właśnie się zorientowałam, że jeśli wejdzie się na wybraną książkę w nieprzeczytane.pl przez ceneo, to pokazuje się nieco niższa cena - przy tańszych (20 zł) ok. 1 zł różnicy, przy droższych (80 zł) nawet ponad 4 zł. Może to niewiele, ale przy większych zamówieniach trochę się uzbiera.
    • magdalenka79k Re: Okazje cenowe 2018 15.01.18, 10:41
      W outlecie składnica księgarska są dobre ceny na książki z Dwóch Sióstr, warto tam zaglądać w środę o
      20:30 bo wrzucają nowy towar jednak wówczas zakupy to na ogół masakra bo nie ma czasu na zastanowienie trzeba szybko klepać koszyk i zatwerdzać transakcje bo znikają z koszyka, ale czasem można upolować fajne tytuły szczególnie z wydawnictwa Czarne, Muza, Czarna Owca itp może niekoniecznie dla dzieci ale i w tym dziale czasem znajdują się perełki np zupełnie nie uszkodzona Poczytaj mi mamo z NK za 18 zł czy też Za niebieskimi drzwiami za 7, kiedyś byłą cała seria Narnii wszystkie tomy po 10 zł, są to na ogół zwrotu ze sklepów typu empik więc czasem może coś być przygięte, porysowane ale nie zdarzyły mi się jakieś widoczne i straszne uszkodzenia.
      • bruy-ere Re: Okazje cenowe 2018 15.01.18, 20:42
        magdalenka79k napisała:

> W outlecie składnica księgarska są dobre ceny na książki

Obejrzałam dokładniej tę ofertę... Dokładnie o to mi chodziło! :-) Wiele łakomych kąsków w super cenach.
        • aggala Re: Okazje cenowe 2018 29.11.19, 07:53
          Jakie są Wasze nowsze doświadczenia ze Składnicą Księgarską? Minęło prawie dwa lata od zachęcającego wpisu Magdalenka79k i zastanawiam się, czy jakość sprzedawanych książek się pogorszyła, czy ja miałam pecha. Niedawno skusiłam się na jeden zakup i dostałam książkę w fatalnym stanie. Odżałowałam, bo kosztowała mniej niż 10 zł, ale zniechęciłam się do dalszych zakupów, a czasami rzeczywiście w porównywarce wyskakują bardzo atrakcyjne ceny szukanych tytułów. Kupowaliście coś u nich ostatnio?
          • bruy-ere Re: Okazje cenowe 2018 29.11.19, 12:32
            Ja zamawiałam tam wielokrotnie książki dla mnie i dla dzieci. I powiem, że raz zdarzyła mi się poważniej uszkodzona książka - naderwana okładka, którą musiałam skleić. Najczęściej książki mają jakieś ryski, zadrapania, minimalne wgniecenia - naprawdę drobiazgi, które często powstają na własnych nowych książkach na skutek użytkowania. Dla siebie zamawiam książki kulinarne i to są wielkie tomiska w twardych okładach, najczęściej mają np. wgniecenie na rogu wielkości 2 mm. Ja nie należę do osób, które muszą mieć wszystko w idealnym stanie i jeśli kupuję za 15 zł upragnioną książkę o cenie okładkowej 60 zł, to tylko się cieszę :-)
            • aggala Re: Okazje cenowe 2018 29.11.19, 17:12
              Dzięki. Czyli pewnie ja miałam pecha, bo kupiłam raz i od razu trafiła mi się mocno uszkodzona (oderwany grzbiet na ok. 1/4 długości). Ryski, wgniecenia itp. mi nie przeszkadzają. Zdarza mi się kupować, zwłaszcza starsze książki, w działach outlet różnych księgarni internetowych i do takich "wad" jestem przyzwyczajona.
    • abepe Re: Okazje cenowe 2018 22.01.18, 10:11
      Wciąż na stałe dużo taniej można kupić książki w dedalusie (ale oferta oczywiście jest ograniczona). I nadal na stronie naszej księgarni istnieje dział książki uszkodzone (ale na szaleństwa zakupowe jak przed laty, liczyć już nie można ;-( )
    • bruy-ere Re: Okazje cenowe 2018 22.01.18, 20:27
      Przejrzałam na szybko Dedalusa i takie całkiem fajne okazje tam znalazłam:
      "Jestem miasto Warszawa" za 13,50 zł link
      "Zaczarowane kółko misia Uszatka" za 12,50 zł link
      "Domy" Ellis Carson za 12,5 zł link
      "Europa pingwina Popo" za 10 zł link
      "Królewna w koronie" M.E. Letki 8 zł link
      "Żożo i Lulu" 8 zł link
    • bruy-ere Re: Okazje cenowe 2018 25.01.18, 18:28
      W Arosie do 28.01 rabat 45% na wybrane pozycje Naszej Księgarni (kilkadziesiąt tytułów):
      aros.pl/promocja/5a46109c312c9/skorzystaj+z+45%25+rabatu+na+wybrane+pozycje+wydawnictwa+nasza+ksiegarnia
    • bruy-ere Re: Okazje cenowe 2018 02.02.18, 10:28
      W księgarni dadada.pl można kupić ze zniżką 50%-70%:
      "Labirynty. Podziemny świat" wyd. Wilga
      "Billi i Miniputki", "Fantastyczny pan Lis", "Wiedźmy" - Roald Dahl
      "A niech to tere-fere"
      pakiet 20 Franklinów
      "Paddington za granicą" i "Nowe przygody Paddingtona"
      "Instytut szyfrów"
      "Jak przekręcać i przeklinać" M. Rusinek
      "Harry Potter i przeklęte dziecko"
      kolorowanka Mikołajek
      "Doktor Dolittle na Księżycu"
      "Mały książę. Stwórz ten dziennik"
      "Jaśki. Album rodzinny"
      "Magnus Million i szmaragdowa mgła"

• aggala Re: Okazje cenowe 2018 08.02.18, 05:55
        Tak przy okazji, czy ktoś z Was kupował już w dadada.pl? Kiedyś kusiły mnie jakieś książki w dobrej cenie, ale się nie zdecydowałam, bo przeczytałam bardzo mieszane opinie na jej temat (od bardzo dobrych po zdecydowanie negatywne). Macie jakieś doświadczenie z tą księgarnią?
        • kazia4 Re: Okazje cenowe 2018 08.02.18, 14:37
          Kupowałam parokrotnie - zdaje się, że odbiór w kiosku Ruchu mają bezpłatny, zatem w ogóle konkurencyjnie to wychodziło przy niektórych pozycjach będących właśnie w atrakcyjnej cenie. Wszystko bez zarzutu. Raz jedna rzecz nie była już dostępna, napisali, ja coś parę groszy droższego wybrałam (bo mogli i pieniądze na konto przelać) i zaraz wysłali z tą zamienioną pozycją. Stan zawartości przesyłek zawsze (u mnie) był bez zarzutu.

• laemmchen79 Re: Okazje cenowe 2018 25.03.18, 22:21
        Dzięki, skorzystałam. Przy okazji zobaczyłam, że seria Z.M.I.A.N.A. - świetne książki dla początkujących czytaczy, interesujących się przyrodą, są w świetnej cenie 6 zł za tomik.

--
        Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
      • laemmchen79 Re: Okazje cenowe 2018 30.03.18, 15:56
        Kupiłam w tej promocji Mistrzowskie karty - fantastyczna sprawa - idealna rozrywka do samochodu. Jest to twarde, tekturowe pudełeczko z gumką, zawierające 50 solidnie wydanych kart z dużym zdjęciem z jednej i grafiką z drugiej strony. Na każdej karcie znajdują się po 3 pytania na trzech różnych poziomach trudności: debiutant, znawca, ekspert, na drugiej stronie oczywiście odpowiedź plus ciekawostka. Jeden zestaw kosztuje w promocji tylko 9 zł, a dostępne są 4 zestawy: ciało człowieka, kosmos, państwa i zwierzęta pod ochroną - bardzo polecam ciekawym świata, początkującym czytaczom.

--
        Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
          • laemmchen79 Re: Okazje cenowe 2018 02.04.18, 22:20
            Nie chciałabym być w Twojej skórze... sprawdziłam jeszcze cenę tych kart w innych źródłach i faktycznie promocja na foksalu jest rzeczywistą promocją, a karty (bawiliśmy się zwierzętami i kosmosem) są świetne.

A tak na przyszłość to może warto by było, jak to niektórzy i tak mają w zwyczaju, obok namiarów na promocję dorzucić jeszcze konkretną informację, co szczególnie warte jest uwagi, żeby uniknąć w przyszłości takich rozterek.

--
            • bruy-ere Re: Okazje cenowe 2018 02.04.18, 23:54
              Cóż, wszystko wskazuje na to, że będzie jednak 3. zamówienie... ;-) Wiem, że u nas te karty świetnie się sprawdzą.

Pomysł z polecaniem konkretnych produktów - bardzo dobry, też chodził mi po głowie taki pomysł.
    • yantichy Re: Okazje cenowe 2018 25.10.18, 23:12
      Matras ma promocje na wybrane tytuły. Są Magicy za niecałe 11 zł. Dużo Paddingtonow. Są tez tytuły dla dorosłych, np. Wyspa węży Szejnert przeceniona o połowę.
      www.facebook.com/120162027999863/posts/2346623438687033/
      • rykam Re: Okazje cenowe 2018. Matras 26.10.18, 10:06
        Dziękuję, skorzystałam :) Wzięłam 1 Paddingtona a za niecałe 9 zł: Raz, dwa, trzy, zaśnij ty! bo lubię ilu Gosi Herby i spodobały mi się te wiersze - takie pod rodziców, bym rzekła ;) ale nie wiem, czy dziecko po tym zaśnie :D a na prezenty Bajkę o mysiej rodzinie, proste zgadywanki dla 3-4 latków z serii Bolek i Lolek za 5 zł z groszami, Clifford. Wielka księga przygód za 11 zł z groszami, jest jeszcze z oryginalnymi ilu autora za 7 zł z groszami.
      • ania.n-82 Re: Okazje cenowe 2018 29.11.19, 19:52
        To nie ten wątek, tutaj jest miejsce na informacje o wyprzedażach.
        Dla malucha polecam
        "Jest tam kto": (i inne części z tej serii)
        www.zakamarki.pl/index.php/jest-tam-kto.html
        "Księga dźwięków":
        www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-ksiega_dzwiekow.html
        "Bardzo głodna gąsienica":
        www.tatarak.com/0-2-lata/1-Eric-Carle_bardzo-glodna-gasienica.html

Z nowszych książek nie wiem co polecić, bo moje dzieci już nie są na tym etapie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka