Dodaj do ulubionych

Dzień dziecka 2018

08.05.18, 20:18
Już bliziutko. Macie pomysły na książkowe prezenty? Zresztą o tych nieksiążkowych też chętnie poczytam.

Wrzuciłam na swoją listę życzeń kilka nowości, m.in. Kuba Niedźwiedź, autor Renata Kijowska, wyd. Znak - nie mogę sobie przypomnieć, gdzie czytałam bardzo zachęcającą recenzję, w każdym razie książka - opowieść o życiu niedźwiedzia (lekko beletryzowana) dostała u mnie etykietkę: do wieczornego czytania dla obu.

Spodobał mi się też Podręcznik dla poszukiwaczy przygód i piratów, autor Andrea Schwendemann, wyd. Bajka - w sam raz dla starszego syna. Ewentualnie, o ile dojdzie na czas, którąś z pogadanek Karpińskiego o zwierzętach bądź Puszczy Białowieskiej.

Na młodszego syna czeka nowość z Lasów Państwowych - obrazkowo-audiobookowa opowieść Kasi Bajerowicz o ptakach.

Wyciągnę jeszcze ze schowka którąś z książek do czytania z gadającym długopisem TING - świetne źródło języka polskiego do samodzielnej zabawy - dla dzieci spoza Polski IMHO bardzo ciekawy, ale i ogromnie przydatny w nauce języka prezent.

Wciąż szukam pomysłu na niewielki okołoksiążkowy gadżet - coś w rodzaju kart z zagadkami, o których ostatnio ciągnęłyśmy dyskusję na forum z bruy-ere - będę wdzięczna za Wasze inspiracje.

Nieksiążkowych prezentów nie przewiduję, od tego są u nas dziadkowie. Zresztą tym razem wybieramy się do Polski i panowie już od dłuższego czasu studiują sobie plan warszawskiego zoo - młodszy pod kątem "Upał w zoo", a starszy w kierunku azylu dla ptaków i gawęd Kruszewicza - ciekawa jestem bardzo, jak nam wyjdzie konfrontacja z rzeczywistością:-)

--
Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
Obserwuj wątek
    • aggala Re: Dzień dziecka 2018 08.05.18, 22:14
      Ja właśnie zrobiłam zakupy książkowe z okazji urodzin córki i na Dzień Dziecka będzie pewnie skromniej i u mnie już w dużej mierze dzieci same wybierają, więc nie wiem, na co się zdecydują. Ja osobiście czekam na "Ambarasa" Samojlika z ilustracjami Wasiuczyńskiej, ale może zaproponuję ją jako książkę na koniec roku w klasie syna. Ma być też nowy "Pan Kuleczka". Niestety moi już wyrośli, kupię najwyżej z sentymentu dla siebie. Chodzę też wokół wznowienia "Tu jesteśmy" Mizielińskich i nie mogę się zdecydować. Jeszcze rok temu brałabym w ciemno, ale dziś mam obawy, czy mój syn nie jest już za bardzo wyedukowany na taką książkę. Może przy okazji polecicie coś o Kosmosie na poziomie Astrokota lub nieco wyższym (dla 8,5 latka)? Mam kupiony Uniwersytet dziecięcy, tom o Kosmosie, ale obawiam się, że może być nieco na wyrost.
    • bruy-ere Re: Dzień dziecka 2018 09.05.18, 22:02
      > Już bliziutko. Macie pomysły na książkowe prezenty? Zresztą o tych nieksiążkowy
      > ch też chętnie poczytam.

Dla córki mam już kupiony zestaw z 2 książkami z serii "Emi i tajny klub superdziewczyn" i jakimiś gadżetami typu plan lekcji itp., a dla syna "Tajemnicę mroku" P. Patykiewicza i grę karcianą "Złodzieje!". Dodatkowo za tydzień idziemy na targi książki i tam pewnie coś sobie wybiorą, być może będą to: "50 zwierząt, które zmieniły bieg historii" i druga część detektywa Pierre'a (syn) oraz "Na tropie angielskich słówek" (córka), bo te książki widzieli już w księgarni i wyrazili zainteresowanie.

> Wciąż szukam pomysłu na niewielki okołoksiążkowy gadżet - coś w rodzaju kart z
      > zagadkami, o których ostatnio ciągnęłyśmy dyskusję na forum z bruy-ere - będę w
      > dzięczna za Wasze inspiracje.

Mistrzowskie Karty są świetne! W końcu je kupiłam i nie żałuję, dzieciaki strasznie się wciągnęły, gramy nimi całą rodziną. Promocja wcale nie była ściemą, teraz karty mają normalną cenę.

> ym razem wybieramy się do Polski i panowie już od dłuższego czasu studiują sobi
      > e plan warszawskiego zoo

Jeśli macie możliwość, idźcie w tygodniu, nie w weekend - są tam wtedy tłumy, wielkie kolejki do kas, mieszkam niedaleko i widzę, co się dzieje. W razie czego - niedawno zostało otwarte nowe wejście do ul. Jagiellońskiej, którym mało kto wie.
      • huculeczka Re: Dzień dziecka 2018 09.05.18, 22:30
        Ja mam "Listy od Feliksa" - część III. To dla starszej, dla młodszej może też trzeci tom "Jasia i Janeczki"...albo jakaś "Mama Mu", której nie mamy. Poza tym zastanawiałam się też nad "Zaginionym obrazem" Kaspara K.
        • laemmchen79 Mistrzowskie karty 10.05.18, 12:47
          Mistrzowskie karty, wyd. Wilga to świetnie wydane karty z pytaniami na jednej stronie (podzielone na 3 poziomy trudności) i zgrabnie sformuowanymi odpowiedziami na drugiej. Do tego jest zawsze ciekawostka, fotografia i grafika do tematu. Fajna zabawa do samochodu, świetna też dla początkujących czytaczy, bo i czcionka spora i tekstu, który wciąga, nie za dużo. Są cztery zestawy: ZwierztTa chronione, Kosmos, Ciało człowieka, Państwa. Zeby jeszcze wyszly dinozaury, to byłaby to pełnia szczęścia dla nas.

--
          Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
      • laemmchen79 Re: Dzień dziecka 2018 10.05.18, 13:05
        <Dla córki mam już kupiony zestaw z 2 książkami z serii "Emi i tajny klub superdziewczyn" i jakimiś gadżetami typu plan <lekcji itp., a dla syna "Tajemnicę mroku" P. Patykiewicza i grę karcianą "Złodzieje!". Dodatkowo za tydzień idziemy na targi <książki i tam pewnie coś sobie wybiorą, być może będą to: "50 zwierząt, które zmieniły bieg historii" i druga część <detektywa Pierre'a (syn) oraz "Na tropie angielskich słówek" (córka), bo te książki widzieli już w księgarni i wyrazili <zainteresowanie.

Dzięki bruy-ere za cynk z "50 zwierząt, które zmieniły bieg historii" - uwielbiamy takie książki!

Na tropie angielskich słówek mamy, ale mi z kolei brak pomysłu, jak się za tę książkę zabrać. Niby są do tego nagrania, ale bardzo niestarannie wykonane i niewiele wnoszące do całości. Pomysł samej książki niezły, ale właśnie nie do końca przemyślany, a raczej niewykorzystany potencjał. Super byłyby pytania, może nawet jakieś mini-dialogi. Poza tym lepszym pomysłem byłoby umieszczenie słówek na marginesie i umożliwienie w ten sposób zabawy w ich wyszukiwwanie (jak to w szczątkowy sposób zrobiono na pierwszej stronie). A tak większość słówek jest wypisana bezpośrednio na obrazku, więc element zabawy w wyszukiwanie odpada i pozostaje tylko wyliczanie słówek. Ale pod względem ilustracyjnym to spora przyjemność i niezła ciekawostka - tak wielu różnych ilustratorów w jednym miejscu.

A tak na marginesie to właśnie w Na tropach rzuciła nam się w oczy strona Tomasza Kowala i tym tropem trafiła do nas jego inna książka Miasto w chmurach, Miasto pod ziemią, wyd. MK - to jest dopiero zabawowo-książkowa uczta - książka jest harmonijką na ponad 3 metry (w łóżku nam się nie zmieściła, po raz pierwszy zauważyłam korzyści płynące z długaśnego korytarza w mieszkaniu), dwustronna, bardzo klimatyczne ilustracje, mnóstwo zadań i zagadek do wykonania - bardzo gorąco polecam, moim zdaniem niezwykle oryginalny prezent na dzień dziecka.

<Mistrzowskie Karty są świetne! W końcu je kupiłam i nie żałuję, dzieciaki strasznie się wciągnęły, gramy nimi całą rodziną. <Promocja wcale nie była ściemą, teraz karty mają normalną cenę.
        Tak myślałam, że się skuisz:-) no i bardzo dobrze, karty są świetne, długo posłużą, świetna zabawa dla całej rodziny (nawet mąż nauczył się z nich sporo nowych słówek)

<Jeśli macie możliwość, idźcie w tygodniu, nie w weekend - są tam wtedy tłumy, wielkie kolejki do kas, mieszkam niedaleko <i widzę, co się dzieje. W razie czego - niedawno zostało otwarte nowe wejście do ul. Jagiellońskiej, którym mało kto wie.
        Dzięki za podpowiedź - skorzystam, chociaż stety/niestety będziemy w dzień wolny (przyszły czwartek). Może ktoś ma ochotę się przyłączyć?:-)

--
        • bruy-ere Re: Dzień dziecka 2018 14.05.18, 08:57
          > Dzięki za podpowiedź - skorzystam, chociaż stety/niestety będziemy w dzień wolny (przyszły czwartek).

Czwartek to raczej dzień roboczy, tłumy są w soboty i niedziele. Byliście już?
          • laemmchen79 Re: Dzień dziecka 2018 15.05.18, 05:45
            Zle się wyraziłam, będziemy w czwartek, ale 31. maja w Boże Ciało - bez tłumów pewnie się nie obędzie?

--
            • bruy-ere Re: Dzień dziecka 2018 15.05.18, 14:52
              Tłumy mogą być przy kasach i w miejscach typu "wąskie gardło", czyli np. przy akwariach, ale poza tym, ze względu na duży teren, tłum "się rozejdzie" i powinno być OK. Jeśli przyjedziecie samochodem, to polecam zaparkować np. przy pobliskiej ulicy Brechta, bo pod samym ZOO może być ciężko. Nowe wejście, o którym wspominałam, znajduje się przy Jagiellońskiej, zaraz jak się kończy ogrodzenie kościoła (ciekawa budowla - XVII wiek!) i jest to blisko Brechta, po warunkiem, że zaparkujecie na końcu tej ulicy.
              A my w Boże Ciało wybywany na wycieczkę do Nieborowa :-)
              • antoszkowa Re: Dzień dziecka 2018 30.05.18, 11:15
                Jeśli wycieczka do Nieborowa, to polecam odwiedzić także pobliską wieś Sromów (jakieś 10 km od Nieborowa): prywatne muzeum lokalnej rodziny rzeźbiarzy: www.muzeumludowe.pl/ Naprawdę ciekawe miejsce pokazujące co to jest PASJA, zestawy rzeźb ludowych w ruchomych scenach, część wystaw mocno uwspółcześniona (np. Kamil Stoch...), jest też całkiem spora kolekcja wozów i innych pojazdów konnych. Mój 7-latek był tym zachwycony.
                A bilety do Nieborowa radzę kupić przez internet. Byliśmy tam 1 maja, kolejka przed kasą do parku na 40 min....

• abepe Re: Dzień dziecka 2018 21.05.18, 23:44
      11-latek dostanie trzeci tom "Gnata", 14,5-latek zażyczył sobie ostatnio książki Davea Goulsona: "Żądła rządzą" i "Łąkę". Z nieksiążkowych - mam wielką ochotę na grę T.I.M.E Stories, ale trochę przekracza mój tegoroczny budżet. Więc chyba zaczeka.
        • sylwina76 Re: Dzień dziecka 2018 27.05.18, 11:03
          Z "książkowych" - piętnastolatek (którego wchłonął Sapkowski) dostanie Sapiens. Od zwierząt do bogów : lubimyczytac.pl/ksiazka/4801423/sapiens-od-zwierzat-do-bogow, jedenastolatka Nigdy nigdy : lubimyczytac.pl/ksiazka/4653582/nigdy-nigdy i najnowszą Eve Ainsworth czyli Troskę.

Sobie też zrobiłam prezent - zamówiłam Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły Masona Currey 'a i Jak oni pracują. Rozmowy z polskimi twórcami. T o tak Po Szczęśliwych przypadkach Józefa Wikonia (cudowna książka).
    • rzezucha.ma Re: Dzień dziecka 2018 27.05.18, 12:22
      Szukając książek na koniec roku odkryłam kontynuację niektórych z naszych komiksów ulubionych.
      Czeka więc drugi Hotel dziwny i trzecia Bajka na końcu świata. Starszak zamówił brakujące Tintiny. I audiobooki Kronik Archeo. No i wspólnie jeszcze Star Wars VIII na dvd.

--
      stasiekpoleca.blogspot.com/
    • 0mirka2 Re: Dzień dziecka 2018 30.05.18, 11:43
      Z książkowych prezentów wnuczek (lat 8, drugoklasista) dostanie do samodzielnego czytania "Sto porad dla nieśmiałych" Evy Susso i Benjamina Chauda , a do wspólnego - "Charlie i fabryka czekolady" Dahla. :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka