Dodaj do ulubionych

Książki zimowo- świąteczne dla nastolatków

17.11.18, 00:08
Możecie polecić "magiczne' książki zimowo- świąteczne dla nastolatków: 12 i 16lat?.
Dzieci co roku wyciągają w okresie około-świątecznym wszystkie takie książki, ale chyba zatrzymałam się na pozycjach dla młodszych dzieci. Muszę uzupełnić biblioteczkę. Najlepiej z ilustracjami.
Edytor zaawansowany
  • pani_wrona 18.11.18, 13:34
    Moja 12-latka przeczytala wlasnie na Legimi nowosc "Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne" Anety Jadowskiej i poleca (w opowiadaniach pojawiaja sie bohaterowie poprzednich ksiazek autorki, ale moja corka nie czytala nic wczesniej i nie przeszkadzalo w odbiorze). Klimat zimowo-swiateczny, na LubimyCzytac ma ocene powyzej 8, kategoria "fantastyka, fantasy, science fiction".
  • aggala 19.11.18, 06:21
    Chętnie poczytam propozycje tytułów, bo też dzieci mi powoli wyrastają z naszych lektur świątecznych. Ze swojej strony podrzucę "Tajemnicę Bożego Narodzenia" Gaardera a z ilustrowanych, opowieści o tradycji Bożego Narodzenia "Bóg się rodzi" (il. Józef Wilkoń). Nie wiem, jakiego typu książki czyta na co dzień Twój 12-latek, ale jeśli nie znacie, to może jeszcze się nadawać "Kiedy Święty Mikołaj spadł z nieba" Cornelii Funke i "Troje dzieci i gwiazda" Luise Rinser, ale to musisz spojrzeć, czy nie uzna za zbyt dziecinne. Niestety nakłady tych książek, z wyjątkiem "Tajemnicy Bożego Narodzenia" są wyczerpane, ale można trafić używane w dobrych cenach.
  • abepe 22.11.18, 13:22
    Dla młodszego seria Matta Haiga - Chłopiec zwany Gwiazdką i ciąg dalszy (czytałam pierwszą część).

Dla starszego - Pratchett: "Wiedźmikołaj", "Zimistrz".

Mam podobny zestaw wiekowy (11,5 i nieco ponad 15 lat). W mikołajkowym pakiecie okolicznościowym będzie właśnie Wiedźmikołaj, Doktor Proktor i niemal ostatnie święta i nowa część bardzo lubianej u nas serii komiksowej Kraina Mikołajka .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.