Dodaj do ulubionych

Książki zimowo- świąteczne dla nastolatków

17.11.18, 00:08
Możecie polecić "magiczne' książki zimowo- świąteczne dla nastolatków: 12 i 16lat?.
Dzieci co roku wyciągają w okresie około-świątecznym wszystkie takie książki, ale chyba zatrzymałam się na pozycjach dla młodszych dzieci. Muszę uzupełnić biblioteczkę. Najlepiej z ilustracjami.
Obserwuj wątek
    • pani_wrona Re: Książki zimowo- świąteczne dla nastolatków 18.11.18, 13:34
      Moja 12-latka przeczytala wlasnie na Legimi nowosc "Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne" Anety Jadowskiej i poleca (w opowiadaniach pojawiaja sie bohaterowie poprzednich ksiazek autorki, ale moja corka nie czytala nic wczesniej i nie przeszkadzalo w odbiorze). Klimat zimowo-swiateczny, na LubimyCzytac ma ocene powyzej 8, kategoria "fantastyka, fantasy, science fiction".
    • aggala Re: Książki zimowo- świąteczne dla nastolatków 19.11.18, 06:21
      Chętnie poczytam propozycje tytułów, bo też dzieci mi powoli wyrastają z naszych lektur świątecznych. Ze swojej strony podrzucę "Tajemnicę Bożego Narodzenia" Gaardera a z ilustrowanych, opowieści o tradycji Bożego Narodzenia "Bóg się rodzi" (il. Józef Wilkoń). Nie wiem, jakiego typu książki czyta na co dzień Twój 12-latek, ale jeśli nie znacie, to może jeszcze się nadawać "Kiedy Święty Mikołaj spadł z nieba" Cornelii Funke i "Troje dzieci i gwiazda" Luise Rinser, ale to musisz spojrzeć, czy nie uzna za zbyt dziecinne. Niestety nakłady tych książek, z wyjątkiem "Tajemnicy Bożego Narodzenia" są wyczerpane, ale można trafić używane w dobrych cenach.
    • abepe Re: Książki zimowo- świąteczne dla nastolatków 22.11.18, 13:22
      Dla młodszego seria Matta Haiga - Chłopiec zwany Gwiazdką i ciąg dalszy (czytałam pierwszą część).

Dla starszego - Pratchett: "Wiedźmikołaj", "Zimistrz".

Mam podobny zestaw wiekowy (11,5 i nieco ponad 15 lat). W mikołajkowym pakiecie okolicznościowym będzie właśnie Wiedźmikołaj, Doktor Proktor i niemal ostatnie święta i nowa część bardzo lubianej u nas serii komiksowej Kraina Mikołajka .
      • sylwina76 Re: Książki zimowo- świąteczne dla nastolatków 12.11.19, 19:48
        Jak co roku Zakamarki szykują niespodziankę: Grudniowy gość, Siri Spont
        "Kiedy do mieszkania Marty, jej rodziców i młodszego brata wprowadza się Yusuf, Marta nie jest zachwycona. W dodatku sytuacja staje się z dnia na dzień coraz bardziej nieznośna. Nie dość, że Marta musiała odstąpić małomównemu kuzynowi swój pokój, to za chwilę może też przez niego stracić przyjaciółki. Wszystko się zmienia, gdy Yusuf zabiera Martę do pobliskiego lasu i wyjawia jej pewną tajemnicę…"

Dla nastolatek na pewno Światło Ashera ( to nie nowość, ale chyba na forum ten tytuł się nie pojawił), może Boże Narodzenie w Lost River, Fannie Flagg (wcześniej znane jako Święta z kardynałem).
    • abepe Re: Książki zimowo- świąteczne dla nastolatków 07.12.19, 11:52
      Niewątpliwie zimową książką dla nastolatków i dorosłych jest pierwszy tom trylogii "Mroczne materie" Pullmana. Właśnie wyszło nowe wydanie, tym razem pod wiernym oryginałowi tytułem Zorza polarna (ja mam jako "Złoty kompas"). Gdybym nie miała - kupiłabym swoim chłopakom. Na razie się wstrzymałam, chociaż kusi nowe tłumaczenie. To, które mam, nieco mi zgrzyta.

https://mag.com.pl/wp-content/uploads/2019/07/zorza_polarna_duze.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka