Dodaj do ulubionych

na prezent dla 12-latka, I lub II wojna światowa

10.06.19, 15:01
Doradźcie, proszę, czy coś nowego w miarę wyszło na ten temat? Syn mówi, że najfajniejszy byłby jakiś atlas dla kolego zafascynowanego tematem wojny, ale może być i inny gatunek.
Edytor zaawansowany
  • bruy-ere 10.06.19, 15:31
    Zapowiedź wydawnicza i fikcja, ale wygląda ciekawie: 14-14. Przyjaźń ponad czasem

I taka świeżynka powinna wyjść na dniach, bogato ilustrowana: II wojna światowa. 80 rocznica wybuchu. Świat
    Wcześniej ukazała się II wojna światowa. Polska

• agnieszka_azj 10.06.19, 16:42
    Wyszedł kolejny to z serii Ale historia... "Ta potworna wojna" Grażyny Bąkiewicz - ja mam mieszane uczucia.
    Jest trochę nowych rzeczy w Literaturze w serii "Wojny dorosłych - historie dzieci" np. o powstaniach śląskich.

A może komiksy - "Bradl" o Kazimierzu Leskim - niesamowita historia, znakomity temat na film, ale boję się tego, że by to skopali :-(
    I takie wydawnictwo IPN (kosultantem historycznym jest mój kolega, więc mam zaufanie, że się trzyma realiów, a wydarzenia mało znane) "Wojenna odyseja Antka Srebrnego" - taki pakiet, ale już nie do dostania chyba ipn.gov.pl/pl/publikacje/komiksy/27400,Wojenna-odyseja-Antka-Srebrnego-19391944-pakiet.html
    albo pojedyncze tomy
    www.gildia.pl/szukaj/seria/wojenna-odyseja-antka-srebrnego.

Poza tym książki paragrafowe wydawnictwa Meandry (Wasze, z wybrzeża ;-) o Powstaniu Warszawskim www.empik.com/powstanie-warszawskie-pierwsze-dni-interaktywne-spotkanie-z-historia-mital-krzysztof,p1143704695,ksiazka-p
    i latach tuż powojennych www.empik.com/oni-byli-niezlomni-interaktywne-spotkanie-z-historia-sniezkowska-bialek-elzbieta,p1213235317,ksiazka-p

--
    Agnieszka, mama Ani, Zosi i Julki

Mały pokój z książkami czyli o dobrych książkach dla dzieci i młodzieży
  • agnieszka_azj 10.06.19, 16:43
    i jeszcze link do "Bradla" www.empik.com/bradl-tom-1-piatkowski-tobiasz,p1132554410,ksiazka-p?gclid=CI62q5OT3-ICFc8dGAod4ocAfg&gclsrc=aw.ds

--
    Agnieszka, mama Ani, Zosi i Julki

Mały pokój z książkami czyli o dobrych książkach dla dzieci i młodzieży

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.