Dodaj do ulubionych

9-latka i książki podobne do Harrego Pottera

06.07.19, 08:41
Moja 9-latka właśnie kończy 3 tom HP. Wiem że potem robi się dużo poważniej i mroczniej, ale nie pamiętam od którego tomu. Myślicie, że 4-5 tom mogę jej jeszcze dać?
Każdy tom pochłania w 2-3 dni więc zaczynam już szukać kolejnych. Dzięki HP zaczęła czytać grubsze powieści, więc teraz da sobie radę z książkami dla najmłodszych nastolatków (powiedzmy 10-12 lat). Co możecie polecić równie dobrego i wciągającego jak Harry Potter? Może być podobna tematyka, ale niekoniecznie. Ważne żeby książka wciągała na maksa :)
Edytor zaawansowany
  • bruy-ere 06.07.19, 09:29
    Seria "Baśniobór" - wciąga tak, że sama pochłonęłam te książki w trymiga. Tematyka magiczna przeplatająca się z życiem codziennym.
    Kolejny "pochłaniacz": seria "Zwiadowcy".
  • tymianek21 07.07.19, 08:24
    Hej- jeśli chodzi o Harrego to wg.mnie już tom 3 jest bardzo mroczny, pełen momentów b.trzymających w napięciu, ale wszystko zależy od dziecka.
    Dla Twojej córki polecam (te książki mają już kilka lat więc z pewnością są dostępne chyba w każdej bibliotece i mają aż po kilka tomów więc gwarantują kilka tygodni czytania):
    seria- jest kilka części: Percy jackson i bogowie olimpijscy. Dwunastoletni chłopak dowiaduje się, że jest synem Posejdona. Świat greckich bogów przeniesiony do naszych czasów.
    czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,13950e0-percy_jackson_bogowie.html
    seria o której pisze bruy-ere czyli Baśniobór
    lubimyczytac.pl/ksiazka/85361/basniobor
    seria tego samego autora Zwierzoduchy
    lubimyczytac.pl/ksiazka/222774/zwierzoduchy
    woja córka zna Opowieści z Narnii?
    seria książek Ulysses Moore
    krotkie-recenzje.blogspot.com/2013/11/ulysses-moore-tomy-1-6.html
    Polecam też serię książek o dziewczynce, która zamieszkała w Afryce u Babci. Odkrywa że ma dar porozumiewania się że zwierzętami -książka która mnie też oczarowała i mojego syna też choć jest fanem Harrego, Star Wars itd.
    ryms.pl/ksiazka_szczegoly/116/biala-zyrafa.html
    i serię książek naszej polskiej autorki Kroniki Archeo gorąco polecam -przygody dzieci, które jeżdżą po całym świecie i rozwiązuja liczne tajemnice i zagadki
    lubimyczytac.pl/cykl/880/kroniki-archeo
    oraz na koniec seria Magiczna cukiernia
    czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,1852c27-magiczna_cukiernia.html
    Oczywiście te serie różnią się od Harrego, ale może spodobają się Twojej córce
    Pozdrawiam
  • chaber69 08.07.19, 14:46
    "Rytmatysta" Sandersona jest moim zdaniem bardzo podobny do HP. Jest też mrocznie i ponuro, chyba aż za bardzo jak na 9-letnią Czytelniczkę.
  • sylwina76 08.07.19, 21:56
    10 tomowy cykl PAX, ÅSA LARSSON, INGELA KORSELL

Bohaterami powieści są bracia, jedenastoletni Alrik i dziewięcioletni Viggo, którzy mieszkają w rodzinie zastępczej na szwedzkiej prowincji. Chłopcy przeżywają niesamowite przygody związane z podziemną magiczną i tajemniczą biblioteką.

"Wartka, pełna przygód i magii akcja oraz sugestywne komiksowe ilustracje Henrika Jonssona sprawiają, że od książki trudno się oderwać nie tylko młodym czytelnikom."

Ta seria ostatnio cieszy się w naszej bibliotece dużą popularnością. Poza tym książki Brandona Mulla (Baśbiobór, Wojna cukierkowa), może Nocny ogrodnik Jonathana Auxiera albo książki o Serafinie Roberta Beatty'ego (na razie 3).
  • chaber69 09.07.19, 08:24
    Jak to zrobiłaś, że dzieciaki czytają "PAX"? U mnie to leży i nikogo nie mogę na to namówić, a jak już przekonam kogoś do wypożyczenia pierwszego tomu, to i tak nie chce czytać dalej. I nie wiem dlaczego, bo mi to bardzo, bardzo się podobało. Auxiera akurat nie mamy, ale czytałam i też jak najbardziej polecam. Serafina na razie leży i czeka, więc się nie wypowiem. Za to podoba się u nas seria o Amelce Kieł. Na razie czytałam tylko pierwszą część i całkiem do rzeczy to jest.
  • sylwina76 09.07.19, 17:56
    :) Stoi w dobrym, widocznym miejscu. Tak naprawdę to nie wiem, sporo dzieciaków poleca sobie nawzajem, działa tzw marketing szeptany. Myślę, że na korzyść przemawiają też ilustracje i "odpowiedni rozmiar".
    Amelki nie mamy. Dawniej jeszcze sporą popularnością cieszył się cykl Gobelin Henry'ego H. Neffa, chyba też coś w stylu HP (ale nie czytałam).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka