Dodaj do ulubionych

krzyżówki/łamigłówki dla dziecka 9+

09.10.19, 09:00
Wiedza powyżej średniej, ale do dorosłych czasopism szaradziarskich jeszcze nie dorosła (za mały zasób słownictwa i wiadomości). Przeglądane w sklepach książki z łamigłówkami zatrzymują się na poziomie zerówka/początek podstawówki (połącz kropki, dopasuj właściwy kawałek do rysunku itp). Jest coś dla dzieci w tym wieku? Chodzi mi o coś do pisemnego uzupełniania, nie książki typu ciekawostki matematyczne.

--
Mam poprzestawiane w piramidzie Masłowa.
Edytor zaawansowany
  • bruy-ere 09.10.19, 16:14
    Ja moim dzieciom w tym wieku kupowałam wykreślanki - normalne wydanie dla dorosłych, dostępne w kioskach, i bardzo im się podobało.
  • autumna 09.10.19, 16:27
    Wykreślanki już znamy, nie wciągnęły.

--
    Robótkowe ADHD
  • zielonakrasnoludka 09.10.19, 16:56
    A obrazki logiczne? (wydawnictwo LOGI)
  • autumna 09.10.19, 17:48
    Ooo, to jest super, zajrzałam na stronę wydawnictwa, seria Logi-mix chyba nam będzie pasować, nie tylko obrazki.

--
  • mika_p 12.10.19, 19:18
    Logi-mix jest trudny. Obrazki logiczne dla początkującego to 10x10, może 15x15, a w logi-mixie większość jest duża, 30x30. Możesz spróbować poszukać w internecie do wydruku, albo na hasło obrazek logiczny, albo nonogram, albo jeszvze czasami paint by numbers (ale pod tym są również kolorowanki, w których cyfrom odpowiadają kolory, którymi trzeba zamalować pole)

Może łatwe sudoku?

--
    "Podczas każdej oficjalnej wizyty powinno być obecne dziecko jako zapasowy temat rozmowy." J.Austen
  • ania.n-82 09.10.19, 17:47
    Niedawno widziałam gdzieś gazetki "supełek" z krzyżówkami i łamigłówkami dla dzieci. Chciałam nawet kupić mojemu 8-latkowi, ale nie był zainteresowany. Możesz zobaczyć tutaj, są chyba różne wersje dla różnych grup wiekowych:
    www.supelek.com.pl/
  • autumna 17.10.19, 14:02
    Zaszalałam i kupiłam 3 numery z serii "Supełek" pasujące nam wiekowo
    Supełek Krzyżówki (9-13)
    Supełek z Pętelką (9-13)
    Supełek (8-12)

Tak na oko to te trzy wersje się moim zdaniem niczym specjalnie nie różnią, głównie zabawy słowne i literowe typu wykreślanki, pojedyncze rebusy, czasem się trafi sudoku. W porównaniu z taką na przykład "Rewią Rozrywki" dla dorosłych mało urozmaicone, ale ujdzie. Górna granica wieku moim zdaniem przesadzona, za dużo zadań obrazkowych.
    Młoda kręci nosem, że za mało zagadek logicznych. Sudoku zna, też jej nie wciągnęło. Dokupię jej jednak ten Logi-Mix, niech się męczy :-)

--
  • zielonakrasnoludka 17.10.19, 15:10
    A anglojęzyczne? do dostania czy to na amazonie, czy na lotnisku, czy na bookdepository.
    Myślę, że to jest to, czego szukasz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka