Dodaj do ulubionych

O chłopcu

21.11.19, 11:13
Czy są jakieś książki podobne do Basi dla chłopców? Dla przedszkolaka ( 4 latka) jakieś żeby bohaterem był chłopiec .
Obserwuj wątek
    • ania.n-82 Re: O chłopcu 21.11.19, 20:01
      "Opowiadania dla przedszkolaków" (i dalsze części) są świetne. Krótkie, zabawne historie o przedszkolaku. Nie są bardzo podobne do Basi, ale są dobrze napisane. Serię o Albercie Albertsonie też polecam. W serii "Ja i moja siostra Klara" bohaterami jest rodzeństwo - chłopiec i dziewczynka. Wszystkie te książki powinny być w sam raz dla czterolatka, moje dzieci je bardzo lubiły (córka nadal je lubi).

Dużo osób tutaj na forum polecało książkę "Kajtek i miś", teraz już jest chyba druga część. Ja kiedyś przeczytałam synowi - mnie (ani jego) nie zachwyciła, ale może wam podpasuje.

Jest jeszcze seria książek o Nudzimisiach, głównym bohaterem jest przedszkolak. Dla czterolatka może być jeszcze trochę za wcześnie bo rozdziały są dosyć długie, ale możecie spróbować.

Z klasyki - Emil ze Smalandii. Chociaż u nas dużo większym powodzeniem cieszyła się Lotta z ulicy Awanturników.

U mnie syn i córka lubili słuchać opowiadań o chłopcach i o dziewczynkach. Basia nie jest tylko dla dziewczynek! :)
      • ania.n-82 Re: O chłopcu 25.11.19, 21:15
        "Pluk z wieżyczki" to moim zdaniem jeszcze nie dla 4-latka. Czytałam kiedyś synowi, miał wtedy może 5-6 lat, i miałam wrażenie że jeszcze jest na tę książkę za wcześnie. Podobało mu się, ale widziałam że wielu rzeczy nie rozumiał.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka