Dodaj do ulubionych

Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019

03.12.19, 22:21
Chyba już czas na tradycyjne grudniowe pytanie;) Jakie macie plany książkowo-prezentowe w tym roku?

U mnie na razie zrobione zakupy mikołajkowe: "Renomowany katalog Walker & Dawn" (dla syna 10-lat), "Chłopiec zwany Gwiazdką" i "Ojciec Gwiazdka i ja" (na zamówienie 12,5-letniej córki, ale liczę, że i syn przeczyta), "Wilczerka" (dla koleżanki syna na MIkołajki klasowe). Miała być jeszcze "Śnieżna siostra" dla córki, ale nie przewidziałam, że nakład wyczerpie się już w listopadzie. Czekam na dodruku i pewnie dokupię później.

Wątek z ubiegłego roku:
forum.gazeta.pl/forum/w,16375,167286952,167286952,Ksiazkowe_prezenty_gwiazdkowe.html#p167354632
Obserwuj wątek
    • abepe Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 05.12.19, 09:03
      Czekam na listy, które otrzymam jutro rano, jako ten Święty Mikołaj. Najgorsze, że zamówione książki, które miały być na jutro rano, nie dotrą. Pierwszy raz zamówiłam w nieprzeczytane.pl i od razu kiks - zamiast 24h mamy już czwartą dobę.
      Dla 16 latka zamówiłam "Dziecko Odyna" - pierwszy tom trylogii Siri Pettersen (bo chciał fantastykę skandynawską) i "Słownik miejsc wyobrażonych" A. Manguela i G.Guadalupiego (bo próbuje conworldingu). Nic już dla niego okolicznościowego nie znalazłam, a zawsze się udawało i takie było założenie prezentów ksiązkowych z 6.12.
      Dla 12,5 latka nowy tom "Magicznego drzewa" (tradycja mikołajkowa, co rok wychodzi tom w tym czasie, prawda? ;-) ) i okolicznościowe: "Ojciec Gwiazdka i ja" M. Hagga (do kolekcji) i "Sztuczną brodę Świętego Mikołaja" Pratchetta.
      Dla męża pierwszy tom , ekhm, ekhm, "Hellblazera" (komiks nieco przekornie okolicznościowy, ale już od dawna na liście życzeń).

Sama sobie zamówiłam zawodowo i domowo nieco też, między innymi "W pułapce myśli - dla nastolatków" ;-)

Ale nie dojdą na czas. :-( Cóż, Święty Mikołaj zostawi odpowiedni list zwalający winę na leniwe elfy. :-)

• abepe Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 05.12.19, 19:09
          Fajnie. Dla kogo "Dziecko Odyna"?

Moje książki dzisiaj zostały przekazane do przesyłki, ale nie dostałam jeszcze informacji od Paczki w Ruchu o odebraniu, więc nawet na jutro wieczór pewnie nie dotrą. :-(
          Ok, będą drobiazgi (bombki w kształtach związanych z zainteresowaniami, draczne zimowe skarpety - bardzo lubię tę modę i słodycze).
            • abepe Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 05.12.19, 19:59
              mama-ola napisała:

> Dziecko Odyna dla 14-latka

Ostrzegam, że nie sprawdzałam książki pod kątem odpowiedniości dla nastolatków. Uznaję, że lektur licealisty nie będę cenzurować. :-)

> U nas w empiku wszystko jest do dostania z półki, za to zamawianie zablokowane,
              > nie wyrabiają się z paczkami.

U mnie grudzień pod znakiem wielkich zakupów literatury fachowej, ceny empikowe nie wchodziły w grę. W paczce, na którą czekam połowa książek jest dla mnie.
      • aggala Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 05.12.19, 22:18
        abepe napisała:

> Czekam na listy, które otrzymam jutro rano, jako ten Święty Mikołaj. Najgorsze,
        > że zamówione książki, które miały być na jutro rano, nie dotrą. Pierwszy raz z
        > amówiłam w nieprzeczytane.pl i od razu kiks - zamiast 24h mamy już czwartą dobę
        > .
        Dawniej kupowałam niemal wyłącznie na nieprzeczytane.pl. Po ostrzeżeniach, które pojawiły się tu na forum, zrezygnowałam. Kiedyś to była super księgarnia, ale zdaje się, że połączenie/przejęcie przez Merlina im zdecydowanie zaszkodziło. Ostatnie zamówienia robiłam w tantis.pl (dawniej dobre-ksiazki.pl), bo cenowo zaczęło tam wychodzić najkorzystniej. Miałam pewne obawy, ale te trzy czy cztery zamówienia dostarczone bez zarzutu, niektóre nawet przed deklarowanym terminem (zamawiam do paczkomatu).
        Ja natomiast zaliczyłam wpadkę ze Smykiem online, który nie dostarczył w terminie zamówionej gry, tylko gorzej, bo to miał być prezent na mikołajki klasowe, więc dziś musiałam na gwałt coś znaleźć na zastępstwo :/
        • abepe Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 07.12.19, 11:43
          aggala napisała:

> Dawniej kupowałam niemal wyłącznie na nieprzeczytane.pl. Po ostrzeżeniach, któr
          > e pojawiły się tu na forum, zrezygnowałam.

Skusili mnie dostępnością wszystkiego w 24h. ;-) Gdy już zamówiłam skojarzyłam, że gdzieś czytałam, że się zepsuli. Ale spoko, dzieci duże, nie płakały. Właśnie pojechały z tatą do Ruchu odebrać paczkę. :-)
          • bruy-ere Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 18.01.20, 08:58
            Kurczę, myślałam, że mieli przejściowe problemy, bo w okolicach Dnia Dziecka musiałam anulować całe duże zamówienie, bo spóźniali się z wysyłką grubo ponad tydzień nie potrafiąc nawet podać daty faktycznej realizacji. A tu widzę, że pół roku minęło i bez zmian...
    • lemon-granita Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 05.12.19, 22:24
      To dopiszę się i ja, tym bardziej że do koszyka na 24-go już coś z Waszej listy wrzuciłam :) U nas dla 13-latki są kolejne części U4. Na wakacje wciągnęła dwie i chciała całość. Dla 11 latki Odwrócone, dla 9 latka komiks Marzi. Pośrednio sobie, bo kupuję dla taty, a potem od niego pożyczę będzie Przemilczane.
      • sylwina76 Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 06.12.19, 21:18
        Dziś tylko ja dostałam książki: Jak oni pracują 2 oraz Ilustratorki, ilustratorzy. Motylki z okładki i smoki bez wąsów. I jeszcze dostałam od koleżankI :Porozmawiajmy o czymś przyjemniejszym Roz Chast. Nie wiem, kiedy się za nie zabiorę, bo książkowe plany na weekend mam ambitne :) : Idą święta, Śnieżna siostra, Grudniowy gość , Powiedz to w mig, Żona dla taty i Skąd przyszedł pies. Wszystkie miały tak dobre recenzje, ze musiałam zabrać do domu. Same nowości. To niewątpliwie jeden z plusów pracy w bibliotece:). W końcu nauczyłam się kupować mniej książek. Ale na pewno kilka z nich kupię pod choinkę zaprzyjaźnionym dzieciom.
    • aggala Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 07.12.19, 07:12
      Mam już też listy od dzieci. U syna same komiksy: "Garfield. T.6.", "Fistaszki 1991-1992" (specjalnie przytrzymałam na Święta), a najlepiej, gdyby M. wykopał spod ziemi tomy 1950-1952, 1963-64, 1965-66 :( i "Lucky Luke" w dowolnym wyborze.
      U córki więcej i będę musiała zrobić selekcję: "Kat Wolfe prowadzi śledztwo", "Omega" i "Królowa wody" Szczygielskiego, "Kasieńka", "Tippi i ja", "Żywiciel", "Chłopiec znikąd", "Lustrzanna", "Meto. T.3.", "Lou. T.3."

Brakuje mi pomysłów, jakie mogę jej jeszcze podsunąć komiksy, bo widzę, że wyraźnie brakuje jej nowych tytułów. Poza tymi, co brat, czyli wszelkie Fistaszki, Garfieldy, zna i lubi "Amulet", "Gnata", Sisters, Lou, Studio tańca, Jane, lis i ja, Marzi, Przez las. Przychodzi Wam coś do głowy dla 12-13-latki?
      • iwochorazy Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 07.12.19, 08:44
        Dla 14- letniego syna znalazłam jeszcze serię "Sherlock Holmes" i myślę nad jej zakupem. Dla niego mam największe problemy- bo wyrósł już z serii dziecięcych, a te "dorosłe" jeszcze są za dorosłe:) Komiksy to nasza miłość i półki już nie wytrzymują ciężaru...
        • aggala Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 07.12.19, 17:39
          iwochorazy napisał(a):

> Dla 14- letniego syna znalazłam jeszcze serię "Sherlock Holmes" i myślę nad jej
          > zakupem. Dla niego mam największe problemy- bo wyrósł już z serii dziecięcych,
          > a te "dorosłe" jeszcze są za dorosłe:)

To u mojej córki podobnie, mimo że jest nieco młodsza (12,5 lat). Wiele z tytułów, o których piszesz, to już jednak nie ten etap, ale muszę sprawdzić "Łaumę", wyleciała mi z głowy. Natomiast z "Niebezpieczną podróżą" ja mam pewien problem. Czytałam tylko pierwszy tom i było to kilka lat temu, więc szczegółów nie pamiętam, ale wtedy zraziły mnie pewne aluzje erotyczne w kontekście dziecięcych bohaterów. Natomiast graficznie bardzo mi się podobała.
          • iwochorazy Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 08.12.19, 22:29
            "Łaumę" i "Kościsko" koniecznie! Dodam jeszcze, że mieliśmy szczęście obejrzeć fenomenalny spektakl teatralny na podstawie "Łaumy"- ŁAUMA, CZYLI CZAROWNICA- Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. O ile się orientuję co jakiś czas wraca na deski teatralne. Oglądaliśmy po przeczytaniu komiksu- dzieci były wniebowzięte.

A komiksowa wersja Percego Jacksona? - jak na razie ukazały się trzy części, Pierwsza- Złodziej pioruna. Moja 10- latka uwielbia. Oprócz tego "Pułapka czasu". A może "Przez las"- uprzedzam- mroczne.
            I w każdym wieku Tysusy, Calvin i Hobbes, Tymek i mistrz...- ale to już pewnie znacie, klasyki.
            U nas na półce jeszcze- "Profesor Filutek"- tak sentymentalnie:)
            A na liście do zakupienia trudniejsze tytuły z Kultury Gniewu:
            - „Jane, lis i ja”
            - "pewnego lata"
            • aggala Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 09.12.19, 06:02
              Percy'ego Jacksona w komiksie nie znamy. Sprawdzę, dzięki za podpowiedź.
              Bardziej mroczne i trudniejsze pozycje też mogą być. "Przez las", "Jane, lis i ja" - mamy. Kupowałam je właściwie bardziej z myślą o sobie, a i tak córka przeczytała pierwsza. "Pewnego lata" mam na liście, ale jeszcze się wstrzymuję, może przed kolejnymi wakacjami. Ten komiks chciałabym jednak najpierw sama przeczytać, zanim jej dam.
            • aggala Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 10.12.19, 06:41
              Leo mojej córce się podobał, co mnie nawet lekko zaskoczyło, bo teoretycznie to książka nie do końca w jej guście, ale sama nie czytałam, więc się nie wypowiem. Omegę do tej pory omijałam, jakoś tak wyszło, ale teraz jest wysoko na córki liście do M., więc może przyszedł jej czas.
          • chaber69 Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 27.12.19, 15:36
            Podłączam się do pytania o "Lustrzannę", bo zastanawiam się, czy kupić do biblioteki czy nie. Szczygielskiego też mamy, ale jest na stosie "do przeczytania". "Wilczerka" jakby trochę mnie rozczarowała - przy Leninie z lekka odpadłam.
            A co do ewentualnych komiksów dla starszych - ostatnio czytałam pierwszy tom "Doom Patrol" - całkowicie odjechany i abstrakcyjny komiks, ale nie mogłam się oderwać. Poleciłam dla licealisty - był zachwycony. W szybkim tempie kupowaliśmy kolejny tom.
            I muszę iść ściągnąć z półki "Chłopca znikąd" i zabrać do domu na Nowy Rok. Dziś kupiliśmy komiks z Marginesów "Darwin: jedyna taka podróż", ale się nie wypowiem, bo na razie tylko go odpakowałam. No i kupiliśmy też "Opowieści z głębi miasta" Shaun Tana, bo "Cykada" to dla mnie mistrzostwo świata i mam nadzieję, że autor mnie nie zawiedzie.
            • sylwina76 Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 28.12.19, 14:37
              Przez Wilczerkę ledwo przebrnęłam. Zupełnie nie podeszła mi ta książka.
              Ogromnie polecam za to Śnieżną siostrę, bardzo mądra książka. O stracie, żałobie i jak sobie z nią poradzić, Mnóstwo emocji i wzruszeń. Poza tym:: Powiedz to w mig - świetny "przewodnik" przybliżający nam świat niesłyszących, Żona dla taty - rewelacyjna książka która w bardzo ciepły sposób opisuje dość trudne sprawy..Drzewo darów - piękna, uniwersalna refleksyjna i niekoniecznie dla dzieci.I jeszcze komiks!!! Wielki, zły lis z Kultury Gniewu -fantastyczna, przewrotna komediowa historia o lisie, który nie jest ani zły ani wielki. To moje "typy" - jeśli chodzi o książkowe nowości dla dzieci. Chłopcem znikąd już się tu zachwycałam :).
                • aggala Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 30.12.19, 13:45
                  Mnie zabrakło czasu, żeby przeczytać "Śnieżną siostrę" przed Świętami, chyba już zostanie na przyszły rok, natomiast czytała moja 12,5-letnia córka i bardzo jej się podobała. Oceniła, że może być dla nieco młodszych, ale dla niej też była interesująca, a ostatnio czyta już głównie książki zdecydowanie "nastolatkowe". To chyba jedyna, poza "Tajemnicą Bożego Narodzenia" Gaardera, książka-kalendarz adwentowy dla nieco starszych czytelników.
                      • sylwina76 Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 02.01.20, 20:17
                        Źle się wyraziłam:) Dla dzieci, ale nie tych najmłodszych, bo to jednak smutna książka, Trudne tematy i mnóstwo emocji.Cierpienie, depresja, śmierć dzieci, żałoba, ból, poczucie winy, niepogodzenie się ze śmiercią, Myślę, że dzieci, trzeba na nią przygotować, porozmawiać.Dla rodziców - bo pokazuje, jak dzieci reagują na nasze cierpienie, jak to odbija się na nich. Czytając Śnieżną siostrę, cały czas płakałam. Już dawno nie byłam tak zasmarkana czytając książkę. U nas w bibliotece wiele osób pytało o nią, myśląc, że to książka podobna do kalendarzy adwentowych z Zakamarków.
            • aggala Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 10.12.19, 19:37
              abepe napisała:

> Aggala - mój 12,5 latek bardzo lubi jeszcze "Thorgala" i "W poszukiwaniu ptaka
              > czasu".

Wokół Thorgala krążę od jakiegoś czasu. Sama bym też poczytała, bo jakoś mnie ominął, ale nie wiem od czego zacząć. Podpowiesz coś?
              >
              > A na przyszły rok NK zapowiada wydanie, param param Mafaldy!

Nareszcie! Czekam, odkąd chyba już ponad rok temu mąż mi doniósł, że w jakimś wywiadzie radiowym Filip Łobodziński wspomniał, że przygotowuje tłumaczenie.
              • abepe Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 10.12.19, 21:25
                aggala napisała:

> abepe napisała:

> Wokół Thorgala krążę od jakiegoś czasu. Sama bym też poczytała, bo jakoś mnie o
                > minął, ale nie wiem od czego zacząć. Podpowiesz coś?

Koniecznie według numeracji tomów. Mój syn bardzo lubi też serię o małej Louve. Możecie sobie odpuścić serię o Criss de Valnor, seksu i przemocy jest w niej więcej, niż w głównej serii, mój syn przeczytał, zanim zdążyłam zaprotestować, przyniósł z biblioteki.
                • aggala Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 11.12.19, 06:39
                  abepe napisała:

>
                  > Koniecznie według numeracji tomów.

Czyli Twoim zdaniem jednak po prostu od tomu nr 1? Czytałam opinie, że lepiej od późniejszych (od których konkretnie, to już zdania były podzielone). tylko niektóre albumy tworzą serie połączone fabularnie i trzeba się pilnować, żeby zacząć od początku takiej wewnętrznej serii.
                  • abepe Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 14.12.19, 17:58
                    aggala napisała:

> > Mój syn bardzo lubi też serię o małej Louve.
                    >
                    > A ta seria broni się sama w sobie, bez znajomości głównego cyklu? Może to byłby
                    > dobry punkt wyjścia dla 12,5-latki?

Przepraszam za opóźnienie. Mój 12,5 latek mówi, że raczej można bez.
    • yantichy Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 09.12.19, 00:34
      U nas święta beda prawie wyłącznie ksiazkowe. Lista troche sie prztasowala, bo czesc pozycjo zrobila się niedostępna.
      Dla dzieci:
      Ja wielkolud, ty kruszynka
      Kajtek i Tosia z Zakamarków
      Gdzie mieszka szczęście
      O czym szumią wierzby z Zysku
      Pratchett, Sztuczna broda Świętego Mikołaja
      Dlaczego ja to ja, a nie ty?
      Doktor Proktor i niemal ostatnie święta
      Dobry omen Pratchetta
      Harry Potter i Czara Ognia - wydanie ilustrowane
      Audiobooki: David Walliams w interpretacji Boberka, Spirit Animals Zwierzoduchy, Babcocha

Dorośli :
      Porozmawiajmy o czymś przyjemniejszym
      Curriculum vitae (Szancer)
      Pustka
      Donikąd Podróże na skraj Rosji Milczarka
      Opowieści z głębi miasta

Jakies Archery
      Inne pozytywne uczucia też wchodzą w grę Szymborska - Barańczak 
      Janusza Weissa Pierwsze podwórko
      Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu
    • abepe Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 12.12.19, 23:46
      Chciałam Was jeszcze zapytać o znakową serię Życie w średniowiecznym zamku i kolejne części. Czy ktoś z Was miał okazję to czytać? Zastanawiam się, czy dla siódmoklasisty wychowanego na "Strrrasznej historii" ta seria będzie odpowiednia, czy raczej odpuścić na kilka lat?
    • aggala Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 17.12.19, 20:04
      Wpadł mi w oczy album "Jan Marcin Szancer ambasador wyobraźni", wydany przez G&P. Zaświeciły mi się oczy, ale czy ktoś z Was widział tę książkę na żywo? Mamy z tego wydawnictwa zbiorcze wydanie Pana Kleksa z ilustracjami Szancera i nie do końca jestem nim zachwycona, ale ten album kusi i to bardzo, tylko ta cena:(
    • ania.n-82 Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 18.12.19, 22:49
      U mnie w tym roku będzie mniej książek niż zwykle, bo mamy jeszcze zaległości z wcześniejszych zakupów.

Dla 5-latki: "Brzydkie Kaczątko" z serii baśni Media Rodzina (znalezione w antykwariacie, córka uwielbia tę serię i na pewno się ucieszy z kolejnego tytułu), 2 tomy komiksu "Sisters" (na razie mamy na półce jeden tom, dzieci go uwielbiają a ja już na niego nie mogę patrzeć).

Dla 8-latka: do samodzielnego czytania "52-piętrowy domek na drzewie" i na próbę komiks paragrafowy "Piraci". To będzie jego pierwsze spotkanie z komiksem paragrafowym, jestem ciekawa czy go wciągnie. Do wspólnego czytania, zgodnie z aktualnymi zainteresowaniami: "Skamieniałości" (wygrzebane w antykwariacie) i "O skałach i minerałach".

Dla męża: biografia Leonarda da Vinci (autorstwa Waltera Isaacsona) i "Factfulness".

Dla mnie: nowa książka podróżnicza Cejrowskiego.
      • abepe Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 20.12.19, 23:32
        ania.n-82 napisała:

> Dla męża: biografia Leonarda da Vinci (autorstwa Waltera Isaacsona)

Bardzo dobry wybór. Mam i czytałam te książkę. Bardzo interesująco opowiada o życiu i analizuje działalność artystyczną i naukową Leonarda. Mnie świetnie przygotowała na spotkanie jego pracami i pracami artystów z nim związanych.
    • yantichy Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 01.01.20, 15:51
      Żeby nie bylo nokautu książkoweho pod choinką, część książek została wręczona z okazji świeżego roku. W ten sposob z szafy wreszcie wyszły:Księżycowy sorbet (świetny), Jeszcze pięć minut Marty Altes (bardzo u nas lubianej), Co się stało? Wielkie plamy duetu Karolina&Hans Lijklema (przebój u czterolatki) i pop-up Kolorowy potwór. Te wszystkie były strzalami w dziesiątkę. Zobaczymy co starszyznapowie na Szkołę magicznych zwierząt i Niezwyklą historię Sebastiana Van Pirka. Bo Hilda i komiks z Kaczorem Donaldem to byly pewniaki.
    • bruy-ere Re: Książkowe prezenty gwiazdkowe - 2019 18.01.20, 09:15
      Fantastyczny wątek, szkoda, że nie trafiłam na niego wcześniej (w grudniu byłam zarobiona szczerze powiedziawszy). Jak zawsze mnóstwo inspiracji książkowych - uwielbiam to forum!
      Obiecuję sobie, że w przyszłym roku tak zorganizuję sobie pracę, żeby grudzień mieć luźniejszy i oddawać się tutaj dyskusjom książkowym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka