Dodaj do ulubionych

Park rozrywki...a może,by tak w Piotrkowie...:)!!!

17.02.11, 08:26
Panie Prezydencie mam nadzieję,że Piotrków "strzeli gola" Skierniewicom i przechwyci inwestycję(park rozrywki),bo tereny mamy wspaniałe,okolice Bugaja.Dział promocji miasta chyba się postara,żeby przekonywać długo,intensywnie i skutecznie pana Moshe Greidingera ,iż Nasz Gród jest również atrakcyjny,by taką działalność gospodarczą rozpocząć na naszym terenie.W budżecie przeznaczono przecież na oczyszczalnię ścieków 76mln,13,3mln na inwestycje drogowe(infrastruktura w miarę zapewniona:)),a i energetyka troszkę "złotych talarów",by uszczknęła:)Pozdrawiam i życzę owocnych negocjacji.
Edytor zaawansowany
 • majkel01 17.02.11, 17:20
  niestety ale chyba bez szans na powodzenie.
  Inwestor potrzebuje działki 600 ha a miasto oferuje 300 ha czyli o połowę mniej. Dodatkowo inne problemy. Np. oczyszczalnia ścieków (ponoć miejskie oczyszczalnie moga przerobić ok 1/10 tego co wyprodukuje taki park). Do tego dochodzi ogromne zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz odpowiednia infrastruktura drogowa. To wszystko powoduje, że szanse Piotrkowa są praktycznie zerowe.
 • michal0712 17.02.11, 23:13
  Na wstępie powiem, że bardzo chciałbym, aby taki park powstał w Piotrkowie.
  Jednak uważam, że nie mamy szans na taką inwestycje - taka inwestycja o ile powstanie, gdzieś w Polsce to w pobliżu W-wy, albo w samej W-wie - czyli tam gdzie są pieniądze i przede wszystkim mnar port lotniczy (czyli napływ gości). Spójrzmy obiektywnie na Piotrków - co możemy da tak gigantycznej inwestycji jak ta.
  Tereny na Bugaju, aż się proszą o ciekawe zagospodarowanie - ale mierzmy siły nad kapitał, który mamy do zaoferowania - hala sportowa z prawdziwego zdarzenia wokół, której powstanie prawdziwy kompleks sportowo-rekreacyjno-hotelowo-... na zasadzie PPP
  A tymczasem Park rozrywki to zagrywka marketingowa Prezydenta - starałem się, ale nie wyszło ... a może jednak się mylę...
 • ww_lodz 24.02.11, 18:29
  michal0712 napisał:
  > taka inwestycja o ile pow
  > stanie, gdzieś w Polsce to w pobliżu W-wy, albo w samej W-wie

  Najlepiej pod PKiN-em ;-)
  Wystarczy, że taki park zostanie zlokalizowany w pobliżu linii kolejowej w zasięgu dużej aglomeracji.
  Także lokalizacja gdzieś pomiędzy Warszawą i Łodzią jest jak najbardziej realna.
  --
  ŁÓDŹ - Europejska Stolica Kultury
 • majkel01 24.02.11, 18:45
  niekoniecznie.
  Z pewnością inwestor będzie chciał bliżej wielkiego miasta, najlepiej połozonego w centrum niż gdzieś w polu. Zobacz że np. taki Eurodisneyland nie powstał w jakiejś z pewnością tańszej dziurze Francji, gdzie przecież infrastruktura i tak jest o wiele wiele lepsza niż u nas za ileś tam lat... tylko powstał niedaleko Paryża. Więc samo miasto to już jest poważna rzesza klientów. W dodatku nie bez znaczenia jest rozpoznawalność miast. Łatwo jest powiedzieć o Eurodisneylandzie pod Paryżem, niż o takim samym obiekcie w Amiens, Dijon czy nawet Lyon.
  Podobnie może być w tym przypadku. Łatwiej znaleźć gości do parku rozrywki koło Warszawy niż koło Piotrkowa Tryb. A inwestor z całą pewnością pokazuje wiele lokalizacji by utargować jak najwięcej w miejscu które go najbardziej interesuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka