Dodaj do ulubionych

"Komitet Obrony Sprawiedliwości"

28.01.12, 21:15
Pragnę poinformować o powołaniu w Piotrkowie Trybunalskim "Komitetu Obrony Sprawiedliwości". Bezpośrednim powodem naszej inicjatywy jest aresztowanie 19 stycznia 2012 r. w Warszawie Adama Słomki, a dalekosiężnym celem dekomunizacja i dezubekizacja systemu prawnego w Polsce a szczególnie wymiaru sprawiedliwości. Zamierzamy zorganizować w przyszłym tygodniu konferencje prasową i pikietę pod piotrkowskimi sądami. Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem telefonu 511 033 059. Pełnomocnik.
Obserwuj wątek
  • leopoldzurowski "Apel Przewodniczącego KOS" 29.01.12, 10:29


   Drodzy Przyjaciele!

   Nasz protest przeciwko areszowaniu Adama Slomki trwa. Glodujemy w Warszawie, w lokalu Prawicy RP, udostepnionym przez p.Marka Jurka. W kilku miastach Polski nasi koledzy założyli Komitety Obrony Sprawiedliwości, zrobili konferencje prasowe z lokalnymi mediami, a nastepnie zrobili pikiety pod sądami czy nawet manifestacja jak ta w Krakowie.

   Do tej pory mamy informacje o powstaniu Komitetow Obrony Sprawiedliwosci w Opolu, Krakowie, Więcborku (pow. Chojnice) i w Katowicach. Zapowiada się, że powstaną KOS we Wroclawiu, Koszalinie, Rzeszowie i Czestochowie. KOS to otwarta, obywatelska struktura poswiecona tylko jednemu celowi: obronie przez niesprwiedliwoscia sądow. Tu jest miejsce dla kazdego kto nie zgadza sie na takie funkcjonowanie tzw. "wymiaru sprawiedliwosci" jak to ma miejsce w III RP. I jednoczesnie - KOS to znakomity sposb nacisku na wladze i ostrzezenie, ze nie moze z nami psotepowac tak jak w postapila z Adamem.

   Dlatego apelujemy do wszystkich: zakladajcie szybko KOS w swoich miejscowosciach, zwolujcie dziennikarzy z lokalnych mediow na konferencje i potem robcie (chocby fodzinną) pikietę. No i oczywiscie informujcie nas o efektach.

   Walka trwa!

   Janusz Sanocki

   602-397-455  • zygmuntmiernik "Apel do Prezydenta RP" 29.01.12, 14:03

   Obywatelski Ruch Obrony Bezrobotnych
   Stowarzyszenie Ogólnopolskie
   Adres korespondencyjny: 42-500 Będzin ul. Cynkowa 13 tel. 505770567
   KRS 0000126722 NIP 954 250 03 24 Regon 277 886 339
   E-mail: ruchobronybezrobotnych@wp.pl

   Będzin, 23 stycznia 2012r.


   Szanowny Pan
   Bronisław Komorowski
   Prezydent RP


   Członkowie i sympatycy Ruchu Obrony Bezrobotnych zwracają się z publicznym apelem o spowodowanie uwolnienia więźnia politycznego PRL Adama Słomki, który za jawne domaganie się sprawiedliwości wobec autorów wprowadzenia stanu wojennego został umieszczony w jednym z najcięższych aresztów w Polsce przy ul Rakowieckiej w Warszawie.
   Znany opozycjonista i więzień Rakowieckiej w okresie PRL Józef Szaniawski w wypowiedzi dla Super Expressu powiedział, że to podwójny skandal, bo po pierwsze jest to jeden z najcięższych aresztów w Polsce, a po drugie w wymiarze symbolicznym należy całą sprawę uznać za prowokację. Bo jeżeli człowieka, który domagał się osądzenia wrogów narodu polskiego, czyli Jaruzelskiego i Kiszczaka, wsadza się do więzienia, gdzie UB dokonywał mordów na rotmistrzu Pileckim, generale Fieldorfie, majorze Łupaszce i wielu innych polskich patriotach, to ja po prostu nie mogę w to uwierzyć.
   W latach 80 -ych wraz z Adamem Słomką uczestniczył Pan w patriotycznych obchodach zakazanych wtedy świąt narodowych. Uważam, że choć Adam Słomka jaskrawo wygłosił poglądy mojego środowiska podczas ogłoszenia wyroku w sprawie komunistycznych zbrodniarzy, którzy nielegalnie wprowadzili stan wojenny, to nie podważył autorytetu sądu, bowiem w ciągu 22 lat procesu zbrodniarzy z WRON, autorytet sądu sięgnął zera. Jednocześnie więzień polityczny Adam Słomka w roku 1996 uzasadniał jako poseł na Sejm RP wniosek o postawienie m.in. Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka przed Trybunałem Stanu. Miał więc prawo zastosować metodę obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec jawnej kpiny sądowej z dokonań ruchu Solidarności oraz środowisk niepodległościowych, t.j. KPN, które walczyły o niepodległość.
   Podzielamy wniosek Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979 – 89, aby Pan Prezydent zainicjował postępowanie dyscyplinarne wobec sędzi, która wydała niewspółmierny wyrok dla komunistycznych zbrodniarzy i wnosimy o spowodowanie uwolnienia Adama Słomki.
   Z poważaniem
   PREZES SEKRETARZ


   Zygmunt Miernik Sławomir KropiszPopularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka