Dodaj do ulubionych

Kandydaci SLD do Sejmiku

16.09.18, 17:32
Wybory samorządowe odbędą się 21 października
Warmińsko-mazurski SLD przedstawił kandydatów do sejmiku województwa. O mandat radnego wojewódzkiego będą się ubiegać byli posłowie i senatorowie m.in. Tadeusz Iwiński, Jan Antochowski, Jerzy Czepułkowski i b. poseł Samoobrony Mieczysław Aszkiełowicz.
Podczas niedzielnej konferencji prasowej w Olsztynie sekretarz generalny SLD i zarazem obecny radny wojewódzki Marcin Kulasek przyznał, że warmińsko-mazurski Sojusz liczy na to, że uzyska mandat radnego sejmiku w każdym z pięciu okręgów wyborczych w regionie. Szef SLD Włodzimierz Czarzasty podkreślał, że taki wynik wyborczy ma zapewnić obecność na każdej z list byłych parlamentarzystów.

— Sondaże dają nam obecność w sejmiku warmińsko-mazurskim —podkreślał Kulasek.

W okręgu olsztyńskim listę otwierał będzie sam Kulasek, w tym okręgu o mandat radnego sejmiku powalczy też były poseł Samoobrony Mieczysław Aszkiełowicz. W okręgu nr 2 obejmującym m.in. Iławę i Ostródę listę otworzy b. poseł Jan Antochowski, w Elblągu jedynką do sejmiku będzie szef warmińsko-mazurskich struktur SLD Władysław Mańkut. Wieloletni poseł SLD Tadeusz Iwiński będzie ubiegał się o mandat radnego wojewódzkiego z okręgu kętrzyńskiego, z tej samej listy wystartuje także b. poseł Jerzy Czepułkowski z Ełku. W okręgu mazurskim pierwsze miejsce na liście do sejmiku otrzymała b. burmistrz Pasymia - Lucyna Kobylińska.

Kandydatem komitetu SLD-Lewica Razem na prezydenta Olsztyna będzie obecny radny miejski Krzysztof Kacprzycki. Listy kandydatów na radnych Olsztyna SLD ujawni 17 września.

Oprócz Kacprzyckiego o stanowisko prezydenta Olsztyna będzie się ubiegał m.in. odwołany w 2009 roku w referendum i sądzony obecnie za gwałt na urzędniczce Czesław Jerzy Małkowski. Czarzasty i Kulasek pytani, czy są w stanie poprzeć Małkowskiego, gdyby ten wszedł do drugiej tury wyborów na prezydenta Olsztyna, odpowiedzieli, że o tym zdecydują struktury miejskie partii w Olsztynie.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka