Dodaj do ulubionych

Lubowidz stał się miastem!

03.01.19, 19:45
Dla mieszkańców Lubowidza tegoroczna sylwestrowa noc była naprawdę niezwykła. Wraz z wybiciem północy powitali nowy rok i stali się mieszczanami. Od teraz w powiecie żuromińskim będą trzy miasta.

Na placu koło sceny letniej w Lubowidzu, około godziny 23. zaczęli gromadzić się mieszkańcy i przyjezdni. Słuchali muzyki, niektórzy tańczyli wokół ogniska. Między gminą a sceną rozstawione były dwa duże namioty, pod jednym z nich można było usiąść na ławce i odpocząć, a pod drugim rozdawano ciepły posiłek,grzańca i pamiątki. Te ostatnie rozeszły się w ekspresowym tempie. W paczce z herbem znalazły się: poduszka, kubek, kalendarz, długopis i skarbona, wszystkie te przedmioty opatrzone były herbem i napisem "Miasto Lubowidz".
- Kochani, witam was bardzo serdecznie w ten sylwestrowy wieczór.
Za chwilę powitamy wspólnie Nowy Rok. Jestem mi niezmiernie miło z tego powodu, jestem także wzruszony, bo ten wieczór jest szczególny. Oprócz powitania Nowego Roku, po prawie 500 latach, odzyskujemy status miasta.Jest to dla nas historyczna chwila, wydarzenie historyczne na miarę stulecia- powitał zebrany tłum wójt, a właściwie już burmistrz Lubowidza, Krzysztof Ziółkowski.
W Lubowidzu mieszka 1800 osób.
kuj
Więcej w najbliższym wydaniu TC
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.