Dodaj do ulubionych

Koła łowieckie „Świt” oraz „Szarak”

19.05.19, 20:16

Myśliwi przekazali środki na bezdomne psy
Koła łowieckie „Świt” oraz „Szarak” z Działdowa przekazały środki finansowe dla schroniska dla psów „Podaj Łapę” w Tatarach oraz przytuliska „Psia Przystań” w Lidzbarku.

Janusz Lis i Leszek Pomianowski w imieniu swoich kół łowickich przekazali na działalność tych instytucji 2000 zł. - Wpadliśmy na taki pomysł i postanowiliśmy przekazać środki finansowe na schronisko w Tatarach i przytulisko w Lidzbarku. Kwotę podzieliliśmy równo pomiędzy obie placówki - mówi Leszek Pomianowski z koła łowieckiego „Świt”. - Nie wykluczamy, że teraz już cyklicznie będziemy przekazywać pieniądze dla naszych schronisk dla zwierząt – dodaje Janusz Lis z koła łowieckiego „Szarak”. Jak mówi kierownik schroniska Roman Brzozowski, jest to pierwsza inicjatywa pomocy, jeżeli chodzi o myśliwych. - Jeszcze czegoś takiego nie było. Dziękujemy bardzo za przekazane środki finansowe na nasze schronisko – komentuje.

Schronisko w Tatarach działa od pięciu lat, obecnie przebywa w nim 237 psów. Do tej pory oddało blisko 400 psów do adopcji. Natomiast w przytulisku „Psia Przystań” w Lidzbarku, które działa od trzech lat, przebywa aktualnie pięć psów. W okresie funkcjonowania udało się znaleźć dom dla 218 czworonogów. - Dzięki przychylności władz naszego miasta udało się najpierw postawić dwa kojce, potem pięć. I tak działamy dzięki ludziom dobrej woli, wsparciu stowarzyszeń, sponsorów i Urzędu Miasta. Nie oddajemy psów na łańcuch. Przekazujemy psy do domów sprawdzonych – mówi Iwona Gołębiowska z przytuliska w Lidzbarku.


Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.