• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

żyrafa i kangur -z ksiazki Rojasa-pomocy

• 18.04.05, 19:55
    mam serdeczna prosbe.dopiero od niedawna skladam sobie origami i mimo iz
    sporo mam cierpliwosci i jak mi cos nie idzie to zaczynam nastepnego dnia
    ponownie, tak po paru podejsciach do zyrafy str50 w wydaniu z 96roku Hektora
    Rojasa i kangura bo tak samo sie zaczynaja nie wiem jak zrobic uwaga..... juz
    przy kroku trzecim gdzie nalezy splaszczyc kieszen po otwarciu skrzydla
    prawego a pozniej lewego.Czy tam nie trzeba czegos naciac. ona sie po prostu
    nie daje splaszczyc bo jest blokowana od polowy. nawet flaming i tukan ktory
    mi sie trudniejszy wydawal wyszly bez problemu a z tym nie radze sobie.moze
    ktos juz robil?
    acha i jeszcze jedno pytanie - czy kupowal ktos moze plytke z allegro Kurs
    Origami czyli składania papieru na CD (numer 48508708) i czy warto dla
    poczatkujacych
    Edytor zaawansowany
    • 18.04.05, 20:29
      Witaj na forum i mam nadzieję, że będziesz zaglądać częściej.

Zajrzałam do tej żyrafy - i rzeczywiście, jest tam spłaszczenie - bez
      nacinania. Musisz złapać za dolne krawędzie skrzydełka i lekko górną część
      rozciągać i potem spłaszczać. Uzyskasz trójkąt równoramienny, spod którego
      wystają dwa wąskie skrzydełka. Trzeba to powtórzyć jeszcze trzy razy (u żyrafy,
      kangura teraz nie składałam). Nacinasz dopiero na rysynku 15.

Co do e-booków. Widziałam tą aukcję, sprzedający pisze, że jest jej autorem -
      hm, napisałabym do niego. Schematy do 300 figurek to mnóstwo pracy - autorstwo
      polega być może na wyszukaniu ich w Internecie. Dostałam kiedyś podobny e-book
      od znajomych - jest to właśnie taki zbiorek schematów. Stopień trudności różny,
      początkujący znajdzie w nim też coś dla siebie, a poza tym - z czasem już nie
      będziesz początkująca ;)
      Ja osobiście nie kupiłabym, wolę szperać w Interencie sama. I mam wątpliwości,
      czy można tak na cudzej pracy zarabiać (to tak ogólnie, bo mamy tu deklarację
      sprzedawcy o własnym autorstwie).
      --
      zapraszam na forum grażki o origami

serce jest bogactwem,
      którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje
    • 09.05.05, 12:41
      hej!

przerobilam całą ksiązke rojasa i uwazam ze jest dosc prosta... nie mam jej
      teraz przy sobie, ale postararam sie pomoc tobie. a wiec z tym splaszczeniem
      chodzi o to o ile dobrze pamietam, ze musisz ustawic to skrzydło pionowo do
      góru i lekko nacisnac tez z gory. komora sama sie otwiera a ty ją spłaszczasz
      do konca i to juz cala filozifia
      • 10.05.05, 22:56
        dzieki bardzo za pomoc...przy zolwiu jakos samo sie zrobilo i reszta figurek
        wychodzi juz super...bardzo fajna ksiazka...teraz poluje na owadu itp ze
        stanow. Strasznie to wciaga a poniewaz mam malego szkraba dwuletniego to i
        jemu sie podoba (porywanie figurek zwlaszcza slonia i slimaka:-))
        Nawet zaczelam (glownie dla niego na przyszlosc) origami z kola......nie tak
        ambitne ale przydaje sie jak przychodza dzieciaki i na kartki urodzinowe.szoda
        ze w Polsce jest tak malo ksiazek......i ze wiekszosc warsztatow to Lodz i
        Poznan:-(
        • 10.05.05, 23:03
          No i w Warszawie jest sporo, i w innych miastach - napisz do mnie na priva, to
          postaram się coś dowiedzieć i z kimś Cię skontaktować.

--
          zapraszam na forum grażki o origami

serce jest bogactwem,
          którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje
    • 11.05.07, 21:24
      witam.jestem tu nowy i chcialbym sie nauczyc tej sztuki.niestety nie posiadam
      zadnych diagramow.zwracam sie z prosba o podeslanie mi na skrzynke oberbas@op.pl
      diagramu zyrafy.bardzo pilne.z gory dzieki
    • 27.03.11, 06:41
      dla przypomnienia :)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.