Dodaj do ulubionych

Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem AK"

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.10, 19:22
www.tvn24.pl/-1,1677326,0,1,bylem-gorszy-od-zwierzecia-bylem-zolnierzem-ak,wiadomosc.html
Edytor zaawansowany
 • Gość: jobrave IP: *.range81-151.btcentralplus.com 13.10.10, 01:09
  "Bohater wspomnień – Stefan Dąmbski w każdym niemal fragmencie mija się z prawdą historyczną, przypisuje sobie cudze bohaterskie czyny, a całość jest samochwalczą blagą"
  Mieczysław Skotnicki Światowy Związek Żołnierzy AK
  Pan Skotnicki, powinien zamknąć mordę, skoro mordowanie bezbronnych ludzi nazywa "bohaterskimi czynami". Mnie postawa Stefana Dąmbskiego bardzo się podoba - tylko zwyrodnialec potrafi żyć z takim bagażem niewyobrażalnych okropności. Podziwiam go za odwagę - musiał przecież zdawać sobie sprawę, że jego imię zostanie przeklęte przez "prawdziwych Polaków", że nikt z jego kompanów nie zapali mu świeczki, nie złoży kwiatów na jego grobie. Po co miałby kłamać? Mat z Lechowskim powie zaraz, że to Michnik z Kuroniem napisali tę książkę, a samobójstwa żadnego nie było, tylko banderowcy z Ameryki je upozorowali.
  Pamiętam z dzieciństwa różne dziwne opowieści mojego stryja, który był NSZ i jego wspominki w towarzystwie kolesi z AK. Naprawdę bardzo dziwne rzeczy słyszałem, tyle, że jako gó.wniarz średnio wiedziałem, o co chodzi. Zrozumiałem to jakiś czas poźniej . I od razu pozwolę sobie uprzedzić atak "świropolaczków"- daleki jestem od tego, by twierdzić, że AK, to bandyci, ale skoro "patrioci" mają takie parcie na odbrązawianie, to niech odbrązawiają - ale wszystko i wszystkich. Wiem, UPA, to dopiero mordowała i zaraz mnie Lechowski zarzuci linkami. Ale o tym, co robiła UPA, wiemy aż za dobrze i nie chce mi się codziennie czytać i słuchać, o tym. Swoją drogą chciałbym, żeby również wśród upowców znalazła się taka postać, była by to jakaś forma oczyszczenia.
 • common-sense-ltd 13.10.10, 07:13
  Gość portalu: jobrave napisał(a):Swoją drogą chciałbym, żeby również wśród upowców znalazła się t
  > aka postać, była by to jakaś forma oczyszczenia.


  Obawiam się, że nie ma takiej opcji, tak jak nie ma szans, abyś ty sam przeprosił forumowiczów za znęcanie się tutaj miesiącami nad niewinną kobietą, zdementował wszystkie ohydne kłamstwa i oszczerstwa, przeprosił za publikowane tu obelgi.
  Sadyzm jest skrzywieniem psychicznym i jako taki wyklucza zdolność obiektywnej i krytycznej oceny własnego postępowania, które ateiści, jak ty , nazywają sumieniem.
  Reasumując, trzeba być człowiekiem, aby uświadomić sobie i przyznać się publicznie do własnego zezwierzęcenia, a banderowscy rzeźnicy do dziś chlubią się przeszłością, tak jak ty swoimi ordynarnymi, obleśnymi tekstami, którymi chciałeś zniszczyć niewygodną ci osobę.
  Dziś mogę stwierdzić, że myliłam się oskarżając cię o pisanie tu neobanderowskich tekstów na zlecenie. Masz z tymi bandytami więcej wspólnego, niż jesteś w stanie sobie uświadomić!
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 13.10.10, 07:16
  Jest wiele sytuacji nie tylko na wojnie ale w życiu codziennym gdy neofita staje się nadgorliwcem. Stale istnieje takie zapotrzebowanie i zawsze znajdzie się chętny. Ja bym te zwierzenia potraktował jako memento dla zwyrodnialców ale czy oni są w stanie to pojąć? Ta historia należy do najohydniejszej odmiany tego zboczenia ale w życiu codziennym nie brakuje też ludzi bezwzględnych i pozbawionych uczuć wyższych i też pewne jest że w sytuacji ekstremalnej zachowali by sie tak samo. Na pewno nie są to przypadki masowe w działalności AK i odbrązawianie nie ma tu zastosowania. To wszystko mozna zaliczyć śmiało do incydentów które są nie do uniknięcia w wypadku wojny.
 • Gość: Łemko IP: 79.139.112.* 13.10.10, 09:34
  Panie Pysio ,Lechowski , Historyk od 7 boleści , Tadeusz i inni ( Panie rowniez) .
  Przecież te wspomnienia zbrodniarza ze zbrodniczej bandyckiej dzialalnosci AK opisuje naoczny świadek i sprawca tych zbrodni ,żołnierz AK Stefan Dąbski ( Wasz bohater a inny jemu podobny bohater twierdzi że takie bestialstwo oraz powszechne mordy byly szczegolnym bohaterstwem )
  Dla mnie jest to szczegolne zwyrodnialstwo oraz szczegolne bandyctwo w wydaniu takich zolnierzy AK oraz ich dowódcow zezwalających na taką forme bandytyzmu .Obiektywnie pisząc stwierdzam że:.
  Takich samych czynow dopuszczali sę również żolnierze UPA ( ze wzajemnościa ).
  Tych to ludzi uważam za zwyrodnialców i za zezwierzęcownych .
  Pomiędzy bandytami i zwyrodnalcami nigdy nie robilem rózzncy .Tymi z AK i tymi z UPA .
  Przypisywanie komuś szowinizmu i nacjonalizmu ukraińskiego wrogiego Polakom z racji że broni człowieczeństwa i odruchow ludzkich z wyłaczeniem bandytyzmu i zwyrodnialstwa dążącego do wzajemnego przebaczania oraz pojednia świadczy o szczególnej złośliwości wobec takch ludzi oraz zwyklym chamstwie zwyklych Chamów szczujacych i podsycających do nieustannej nienawiści spolecznej . Jak te zwykle świnie ryjace w gnoju i to cudzym nie bacząc na wlasny gnój .
  I co teraz - przecież te wspomnienia nie pisal wasz ulubiony Mykola lecz bohaterski zolnierz AK . Nikt nie neguje ze zolnierz AK zmyślal tam przedtawione prawdy lub fakty lecz sugeruje się że przypisywal sobie te zbrodnie ,które dokonywali inni zolnierze AK .
  Patrząc na innych - spójrz na siebie !
  PS
  bardzo dobry i obiektywny link .
  Ponieważ wyszla prawda więc moze pan historyk bardzo kulturalnie wyjaśni że prawda nie jest prawdą zaś tym bandytom pomieszało się w głowach i popelniali masowo samobojstwa a moze nie samobojstwa lecz byli skrycie mordowani - bestialko przez UPA i to w USA .
  Teraz okazuje sie że okreslenie forumowego historyka zwyklym Chamem i świnia było bardzo trafne ( ryje w Gó...nie innych uważając że smierdzące zas swoje Go..no uważa za pachnidlo podsuwając do zachwycania się tym gó...nem !)
  Jednoczesnie
  Dzieki Jobravo za bezstronność obiektywizm i trzeży rozsądny umysł !
 • tadeusz.4 13.10.10, 13:48
  "Teraz okazuje sie że okreslenie forumowego historyka zwyklym Chamem i świnia było bardzo trafne ( ryje w Gó...nie innych uważając że smierdzące zas swoje Go..no uważa za pachnidlo podsuwając do zachwycania się tym gó...nem !)"

  Horbaczku, słodki robaczku, Anatolku, nasz pier.dolku - lubisz skat? rimming? koprofagię? To bądż łaskaw przenieść się ze swoimi fantazjami seksualnymi na inne forum, bo tutaj obowiązuje dieta, która ci nie będzie smakować. Wysmażaj te kotleciki z kału (bo przecież nie bierzesz tych wypocin z mózgu - mózg już dawno ci zjechał do tyłka), polewane sosem z uryny gdzie indziej. A kysz! A teraz trzeba polać Domestosem, żeby zdezynfekować...
 • Gość: Tadziu CIUM IP: *.przemysl.hypnet.pl 13.10.10, 14:09
  Tadziu " CIUM "- wiesz w co i wiesz jak !
  Motto !
  Kochaj Łemka, Bojka ,Austro -węgra barta swojego Rusina kochanego jak siebie samego !
  A jak nie chcesz to go "CIUM - CIUM "( można bez papierka dwa razy raz po raz a potem jeszcze raz )
 • tadeusz.4 13.10.10, 14:46
  > A jak nie chcesz to go "CIUM - CIUM "( można bez papierka dwa razy raz po ra
  > z a potem jeszcze raz )

  A kysz, pederasto!
 • jesus33 13.10.10, 14:53
  common-sense-ltd napisała:


  > Obawiam się, że nie ma takiej opcji, tak jak nie ma szans, abyś ty sam przepros
  > ił forumowiczów za znęcanie się tutaj miesiącami nad niewinną kobietą, zdemento
  > wał wszystkie ohydne kłamstwa i oszczerstwa, przeprosił za publikowane tu obelg
  > i.

  Wszystko co napisał na Twój temat Jobrave jest prawdą, a i tak był bardzo łagodny. Jesteś żmiją, przez miesiące prowadziłaś z nim koleżeńską korespondencję, a za jego plecami robiłaś mu straszne świństwa. Doskonale wiesz o co chodzi i doskonale wiesz w jaki sposób to wyszło na jaw. Pewnie się strasznie spietrałaś gdy usłyszałaś, że znam Jobrave i wiem kim jest. Dlatego tak zareagowałaś, wiedziałaś że wszystkie Twoje kłamstwa na jego temat rozpowszechniane przez Ciebie prędzej czy później wyjdą na jaw i wyszły. Ty jesteś anonimem na tym forum i postacią mało znaną w mieście, a jak już ktoś miał "zaszczyt" Cię poznać to przeklina dzień w którym to wydarzenie nastąpiło. Jobrave jest znany z imienia i nazwiska na tym forum, jest również znany w całym Przemyślu i robiąc mu za plecami świństwo, nie zrobiłaś tego osobie anonimowej tylko osobie która ma odwagę podpisać się pod tym co napisała i która przez Twoje paszkwile pisane od miesięcy może ucierpieć.
  Nie masz nic wspólnego z niewinnością i choćbyś to kłamstwo powtórzyła jeszcze dwieście razy i tak nikt kto Cię poznał (jakieś 70% forumowiczów FP) w to nie uwierzy. Jesteś zgorzkniałym babiszonem, a Twoim ulubionym zajęciem jest zatruwanie życia innym, a robisz to zawsze w jakiś wymyślny sposób, albo się podszywasz pod cudze nicki, albo do obrzydzenia cytujesz innych i wyrywasz ich słowa z kontekstu, albo łazisz do dzielnicowego, albo wydzwaniasz do bogu ducha winnych ludzi i zapychasz im skrzynkę postami z forum, albo śledzisz wypowiedzi forumowiczów na innych forach po czym je linkujesz, albo pomawiasz kłamiąc przy tym niemiłosiernie. Jesteś największą psychopatką jaką poznałam! Odczep się od Jobrave, on póki go ktoś nie zaczepia nie robi nikomu krzywdy, a Twoja obsesja na jego punkcie jest żenująca i pomyśleć, że tak się zachowuje pięćdziesięcioletnia kobieta, matka, nauczycielka i podobno osoba szlachetna!


  > Sadyzm jest skrzywieniem psychicznym i jako taki wyklucza zdolność obiektywnej
  > i krytycznej oceny własnego postępowania, które ateiści, jak ty , nazywają sumi
  > eniem.

  Ty swoim zachowaniem na forum co raz udowadniasz, że jesteś największą sadystką, a dokopywanie innym sprawia Ci niewymowną radość.

  > Reasumując, trzeba być człowiekiem, aby uświadomić sobie i przyznać się publicz
  > nie do własnego zezwierzęcenia,

  Właśnie trzeba być człowiekiem. A jakim człowiekiem jesteś Ty?

  a banderowscy rzeźnicy do dziś chlubią się prze
  > szłością, tak jak ty swoimi ordynarnymi, obleśnymi tekstami, którymi chciałeś z
  > niszczyć niewygodną ci osobę.

  Cierpisz na okropną chorobę jaką jest narcyzm. Uświadom sobie w końcu, że nic nie znaczysz, a Twoje pisanie na temat UPA to same frazesy, które nic nowego do dyskusji nie wnoszą, a jedynie są powtarzane do znudzenia, co tylko samej sprawie bardzo szkodzi. Jaki masz w tym interes, by wypowiadać się za rodziny osób pomordowanych, jakie masz prawo do tego, by te rodziny pouczać i potępiać za to, że nie potrafią nienawidzić jak Ty. Jakie masz prawo by kogokolwiek z nas potępiać? Chcesz to pisz dalej swoje banialuki, ale nie narzucaj innym swojego zdania.

  > Dziś mogę stwierdzić, że myliłam się oskarżając cię o pisanie tu neobanderowski
  > ch tekstów na zlecenie. Masz z tymi bandytami więcej wspólnego, niż jesteś w st
  > anie sobie uświadomić!

  Właśnie o to mi chodzi. Nie potrafisz, bądź celowo nie chcesz usłyszeć co mówi Jobrave. On nigdy nie pochwalał zbrodni, żadnych. Wręcz przeciwnie zawsze je potępiał, ale co niektórzy z Was widza to co chcą widzieć. Wystarczy się lepiej wczytać w słowa Jobrave, by zrozumieć, że jesteś podłą kłamczuchą i dodatkowo jeszcze straszną hipokrytką.
  Ciekawe jak szybko zniknie mój post :)
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • darino 13.10.10, 17:32
  Pisałem o tym na forum dawno temu, ale spotykałem się głównie z obelgami. Niestety po przejściu frontu roiło się od takich "partyzantów" różnej proweniencji. Działały również grupy czysto rabunkowe, które mordowały swoje ofiary. Kilka specjalizowało się w polowaniu na osoby powracające z niewoli lub robót w Niemczech.
  Była tez siatka ormowsko-milicyjna, rabująca konie i krowy, transportująca je i sprzedająca na lewym brzegu Sanu.
  Pewnie z czasem i o tym ktoś napisze.
 • Gość: Mykola IP: *.przemysl.hypnet.pl 13.10.10, 18:36
  Czyli krotko mówiąc Mykola miał i ma rację w tym co pisal i nadal pisze tj.
  Przebaczajcie i proście o Przebaczenie !
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 13.10.10, 19:36
  Darino, czy działalność różnych bandytów ma cos wspólnego z walką o wolność? Mnie się zdawało że piszemy o honorowej walce wyzwoleńczej z przyjeciem ze stosowane w niej metody służą temu właśnie celowi. Tymczasem działalność upa to ciąg zdarzeń o cechach bandyckich. jeśli koniecznie chcemy incydenty uznać za wiodącą formę walki to dojdziemy szybko do wniosku że każda wojna wyzwoleńcza nie powinna mieć miejsca bo nie ma w historii przypadku aby obeszło się bez rabowania, mordowania niewinnych i innych gwałtów. Dalej idąc tokiem takiego rozumowania trzeba odebrać prawo do wolności i suwerenności narodom zniewolonym. Kulę ziemską zamieszkują miliardy ludzi a statystyka jest nieubłagana. Zawsze istnieje jakiś procent degeneratów.
  Miałem sąsiada, ukraińca, był sokistą. Działał właśnie w takiej bandzie jak opisałeś. Ukradł krowę kumplowi ale miał pecha bo akurat upadł pierwszy śnieg. Poszedł siedzieć bo zastrzelił jednego człowieka i ranił drugiego. W tych czasach takie sprawy były na porządku dziennym ale też były zwalczane przez struktury państwa podziemnego. Nie byłoby chętnych do wojaczki gdyby nie ten aspekt rabowania. Rabowali szwaby. ruscy czy alianci. Amerykanie nakręcili nawet taki film; Zło to dla zuchwałych.
  Problem nie sprowadza się do tego że wojna to zło ale ile tego zła jest.
 • common-sense-ltd 13.10.10, 19:41
  Gość portalu: pysio napisał(a):
  "Problem nie sprowadza się do tego że wojna to zło ale ile tego zła jest....."


  Problem sprowadza się do tego, ile zła jest w człowieku.
 • Gość: Mykola IP: *.przemysl.hypnet.pl 13.10.10, 20:01
  Widzisz Pysio jak comon sense ladnie podsumowała calą dyskusje - ze problem tkwi w czlowieku - ile tkwi w tym czlowieku zla. Nie chodzi o nację oraz organizację czy to UPA czy też AK. Bo jak zostalo udowodnione to zolnierze z Kyli takimi samymi bandytami i zezwierzęconymi zwyrodnialcami jak żolnierze z UPA czyli AK = UPA . Lecz to o czlowieka chodzi i ojego człowieczeństwo !. Bo u jednych i drugich byli zarowno bohaterzy i patrioci walczący o swoja Ojczyznę . Wkońcu ją mają . Byli też zwyczajni bandyci mordujący z chęci zysku lub ze zwierzęcego wyżycia sie na upatrzonej bezbronnej ofierze .
  Czy dziś w Polsce i na Ukrainie ich nie ma Dlatego ? tez są ( miin brutalne zwierzęce morderstwo Olewnika )
  Ucz się człowieczeństwa i bądź tym człowiekiem . Przebaczaj i proś o Przebaczenie aby nigdy nie powtorzyla sie tragedia tamtych czasów i aby Ukraińiec dla Polaka byl bratem oraz Polak dla Ukraińca rownież Bratem ! O TO CHODZI DLA MYKOŁY i tutaj z wami bedzie spieral sie bez względu czy go poniżacie , opluwacie lub niesłusznie pomawiacie .Czy jesteście młodzi czy tez starzy , czy madrzy czy tez zwykle durnie udający mądrych . To dla Mykoły nie jest ważne.
  Jesteś człowiekiem więc bądż tym człowiekiem nie zaś zwierzęciem i to z DZikiego Kraju jak to okreslił minister Drzewiecki
  Jesteś Polakiem -tak jak Ja -więc bądżmy tymi Polakami bez wzgledu na pochodzenie czy kolor skory oraz wyznanie swiatopoglądowe w naszym współnym pięknym polskim kraju
  Juz zresztą zjednoczonym z Europą .!
  Pozdrawiam - wszystkich forumowiczow bez żadnej urazy -serdecznie i szczerze !
 • common-sense-ltd 13.10.10, 20:46
  Kto nie zna prawdy, ten jest tylko głupcem. Ale kto ją zna i nazywa kłamstwem, ten jest zbrodniarzem.

  * Autor: Bertolt Brecht
 • lechowski51 13.10.10, 21:01
  sbek mykola napisal;
  Bo jak zostalo udowodnione to zolnierze z Kyli takimi samymi bandytami i zezwierzęconymi zwyrodnialcami jak żolnierze z UPA czyli AK = UPA . Lecz to o czlowieka chodzi i ojego człowieczeństwo !. Bo u jednych i drugich byli zarowno bohaterzy i patrioci walczący o swoja Ojczyznę . Wkońcu ją mają .

  Udowodniono to chyba mykola na konwektyklach bylych zbrodniarzy z UPA a tez Samborze i Stanislawowie na akademiach ku czci kiedys "bohatera narodowego" Bandery.Juz Ci banderowski klamco iles razy pisalem ze za osobiste zemsty w AK grozil sad polowy,ze nie znajdziesz zadnego rozkazu dowodcy AK nakazujacego mordowac niwinna ludnosc cywilna Znajdz mi podobne rozkazy i meldunki dowcow AK a pozniej ukrainski klamco bedziesz mogl porownywac zolnierzy AK do oprawcow z UPA;

  rozkazy UPA

  * ... powinniśmy przeprowadzić wielka akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat(...) Tej walki nie możemy przegrać, i za każdą cenę trzeba osłabić polskie siły. Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi.
  o Źródło: Tajna dyrektywa terytorialnego dowództwa UPA – „Piwnycz”, podpisana przez „Kłyma Sawura”

  * Druże Ruban! Przekazuję do waszej wiadomości, że w czerwcu 1943 r. przedstawiciel centralnego Prowodu – dowódca UPA – „Piwnycz” „Kłym Sawur” przekazał mi tajną dyrektywę w sprawie całkowitej – powszechnej, fizycznej likwidacji ludności polskiej.(...) Dla wykonania lej dyrektywy proszę rzetelnie przygotować się do akcji przeciw Polakom i wyznaczam odpowiedzialnych: w rejonach nadbużańskich – kurinnego „Łysoho”, na rejony turzyski, owadnowski, oździutycki i pozostałe – „Sosenka”; na okręg kowelski – „Hołobenka”.
  Sława Ukraini.
  Dowódca grupy UPA „Turiw” – „Rudyj”,
  24 czerwca 1943 r. Stawka
  o Autor: Jurij Stelmaszczuk „Rudyj”. dowódca Północno – zachodniego OW „Turiw”

  * 29 sierpnia 1943 r. przeprowadziłem akcję we wsiach Wola Ostrowiecka i Ostrówki głowniańskiego rejonu. Zlikwidowałem wszystkich Polaków od małego do starego. Wszystkie budynki spaliłem, mienie i chudobę zabrałem dla potrzeb kurenia.

  * Do wsi Mosur spędzono wszystkich mieszkańców okolicznych miejscowości z toporami i widłami, którym „druże” Zuch wyjaśnił, że pod przewodnictwem jego uzbrojonego oddziału pójdą do wsi Ziemłica, aby rozprawić się z Polakami, i wymagał od nich, żeby byli bezlitośni wobec wszystkich, kogo zastaną w tej miejscowości. W nocy okrążono wieś, a o świcie zebrali wszystkich mieszkańców w centrum wsi. Starców, dzieci i chorych, którzy nie mogli samodzielnie poruszać się, zabijali na miejscu i wrzucali do studni. Spędzonym do centrum kazali kopać dla siebie groby, a następnie przystąpili do ich zabijania przez uderzenie siekierą w głowę. Tego, kto próbował uciekać, zabijali z broni. Wszyscy mieszkańcy wsi Ziemlica zostali zlikwidowani, mienie zabrano dla UPA, budynki spalono...
  o Autor: Dowódca kurenia „Łysoho”, wrzesień 1943 r. do kierownictwa OUN

  * W lecie 1943 r. zgodnie z rozkazem dowódcy UPA „Piwnycz” „Kłyma Sawura” przeprowadziłem operację zniszczenia ludności na obszarze obwodu rówieńskiego. Zagon UPA pod moim kierownictwem zniszczył wsie Rafałówka i Huta Stepańska, w których mieszkała ludność polska. Zgodnie z rozkazem „Oleiła” dowódcy moich sotni: „Moroz”, „Bohdan” i „Rybak” w lecie 1943 r. otrzymali rozkaz likwidacji polskich kolonii i żyjących w nich spokojnych ludzi, a mianowicie: sotnyk „Moroz” ze swoją sotnią UPA miał zniszczyć Polaków w kolonii Marianówka (-..), Sotnia „Bohdana” miała zlikwidować ludność polską w kolonii Wólka Kotowska – Aleksandria (...). Sotnia „Rybaka” miała zlikwidować ludność polską w kolonii Zofiówka.
  o Opis: Zeznania dowódcy kurenia wchodzącego w skład ÓW „Zahrawa” – Stepana Kowala „Rubaszenko”, „Burłaka”

  * 12 lipca 1943r. rano razem z grupą UPA liczącą około 20 ludzi wszedłem w czasie mszy św. do kościoła w m. Pawłówka (Poryck – przyp.W.F.) iwanickiego rejonu, gdzie w ciągu trzydziestu minut, wraz z innymi, zabiliśmy obywateli narodowości polskiej. W czasie tej akcji zabito 300 ludzi, wśród których były dzieci, kobiety i starcy. Po zabiciu ludzi w kościele w Pawłówce – udałem się z grupą do położonej w pobliżu wsi Radowicze oraz polskich kolonii Sadowa i Jeżyn, gdzie wziąłem udział w masowej likwidacji ludności polskiej. W wymienionych koloniach zabito 180 kobiet, dzieci i starców. Wszystkie domy spalono, a mienie i bydło rozgrabiono.
  o Opis: O zbrodniach popełnionych w dniu święta Piotra i Pawia opowiedział w sądzie obwiniony Ohorodniczuk vel Nikolaj Kovilkowśkyj

  * W okresie mojej działalności jako komendanta SB nadrejonowego prowodu, pod moim osobistym kierownictwem, z udziałem kurenia UPA, na terenie łuckiego nadrejonu zniszczono w całości następujące polskie kolonie: Kościuszkowo, Ozierany Polskie, Bunasiówka, Antonówka i inne. Zabito około tysiąc Polaków i tylko niewielkiej części ludności udało się ukryć i zbiec do Łucka.
  o Opis: Zeznania Szefa Służby Bezpeky (SB) kowelskiego okręgowego prowodu OUN Mikołaja Hawryluka „Fedoś”, „Arkadij”

  * W okresie służby w SB UPA osobiście zabiłem 15 osób. Pamiętam, w lipcu 1943 nasz oddział przybył do byłej posiadłości hrabiego Koszewskiego, gdzie mieszkało około 100 Polaków, których zlikwidowaliśmy bezlitośnie przy użyciu broni palnej i białej. Zlikwidowaliśmy całe rodziny, nie oszczędzając starców, kobiet i dzieci. Dzieci płakały, kobiety – matki prosiły aby pozostawić ich dzieci przy życiu. Ale nie zwracaliśmy na te prośby uwagi i zabijali je używając do tego broni i noży. Osobiście zastrzeliłem z karabinu w tej rozprawie 8 ludzi...
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 13.10.10, 22:37
  Okrucieństwo i sadyzm stosowane na masową skalę trudno uznać za walkę o wolność. Pomijam że to nie Polska w tym czasie okupowała ukrainę. Trzeba mieć jakieś odchyły socjopatyczne by to pochwalać lub nakazywać milczenie. Jedynym sposobem zapobieżenia podobnym aktom bandytyzmu jest ich nagłośnienie i potępienie przez opinię światową. Nazywanie bandytów z upa przez mykoła żołnierzami to jakiś ponury żart.
 • common-sense-ltd 13.10.10, 23:43
  Nie ma piękna, jeśli leży w nim krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala.

  Tadeusz Borowski
 • jesus33 14.10.10, 00:01
  Jak się pisze o krzywdach, które człowieka nigdy nie spotkały, to lepiej mówić ustami innych :)
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 14.10.10, 07:07
  Jeśli komuś empatia jest uczuciem obcym i nieznanym to pisze teksty jw.
 • common-sense-ltd 14.10.10, 07:38
  Empatia?
  Trzeba być zwyrodnialcem, aby całymi miesiącami brać udział w perfidnej intrydze realizując tu cudzą zemstę.
 • jesus33 14.10.10, 11:42
  Idiotka z urojeniami!
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: Nikifor IP: 79.139.112.* 14.10.10, 08:03
  Według relacji i oświadczeń żolnierza AK Pana Dąmbskiego to: zbrodnie dokonywane przez zolnierzy AK były identczne a nawet jeszcze bardziej zwyrodniale od UPAw ich stosowania( np.wbijanie gwoździa do glowy człowieka,lub przepalanie rozgrzanym prętem zadków kobiet ,które uprzednio z uciechą upodlali ) .
  Niestety cierpieli z jednej i z drugiej strony przewaznie nic nie winni prosci ludzie -t i o są fakty potwierdzone i udokumentowane przez naocznego swiadka a nawet oprawcę który jako zołnierz AK ( jeden z wielu) okeśla sie zwierzęciem ( czyli AK było w znacznym stopniu pdobnie jak UPA tj.zezwierzęcone i nie trzeba tutaj zadnych pisemnych rozkazów. Rozkazy o charkterze zbrodniczym ( bandyckim) wydawane były i są sa ustnie tj celowo aby utrudnić wykrycie oprawcy i udowodnić zleceniodawców czyli kto był faktycznym zbrodniarzem i ponosi za te zbrodnie osobiście winę ( ma mozliwość zaslaniania się nie pamięcią) . Podobnie ma sie dzisiaj w takich organizacjach o charkterze para militarnym i militarnym . Ustne rozkazy to powszechna praktyka stosowana nie tylko w spec słuzbach ale i w wojsku. Przecież do dziśnie jnie est widomo -kto wydal rozkaz aby zolnierze polscy w Afganistanie wymordowali ludnośc cywilną i uznani zostali za zbrodniarzy wojennych . Powiada sie że niby Amerykanie w sposob ustny - radiowy !
  Amerykanie twierdzą że to nie oni lub a ich dowodca nie pamieta takiego rozkazu .
  Tak - to są realia i to są fakty . Teraz odpowiedzialnoscia obarczają tych na dole -zwykłych zolnierzy )
  Kazda zbrodnia jest zbrodnia i nie ważne przez kogo i w jakiej intencji zostala popelniona. Więc zbrodnie AK = zbrodniom UPA . czyli AK = UPA .LOGICZNE i OCZYWISTE.
  Nie ma co sie pocieszac że bandyta jest bohaterem zaś inny taki sam bandyta jest zbrodniarzem .
  TU BANDYTA i TAM BABNDYTA !
  Kto popiera bandyctwo choćby z jednej strony jest wspólprsprawca takiego bandytyzmu .
  Tutaj nie popieram bandytyzmu ani AK ani UPA lecz uważam że zbrodnie te są identyczne w swoim charakterze więc AK= UPA . Niekórzy krytykuiuja zbrodnie UPA zaś wychalają zbrodnie AK więc kim sa w oczach tych niewinnych prostych ludzi ,a nawet osób bezstronnych - to juz sobie odpowiedżcie sami - bo czyż AK nie =UPA . Napewno podt tym wzgledem TAK
 • Gość: akowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 14:00
  Szanowny Panie, jest jednak mała subtelna różnica między AK i UPA. AK nie była tak dokładna w swojej robocie jak UPA. A szkoda, wielka szkoda... I to jest jedyny zarzut, jaki pod adresem AK można skierować.
  Pana teksty czytane przez ludzi dotąd obojętnych wobec tragedii polskiej na Wołyniu, lub nie znających problematyki wywołują zainteresowanie tą tragedią i przekonanie o słuszności polskich postaw wtedy i dziś. O niechęci do rezunów nie wspomnę, bo to sprawa oczywista. Nawet ksiądz Tadeusz nie ma takiego daru przekonywania. Zatem robi Pan świetną rzecz, i przyznam, nie zgadzam się z opiniami niektórych osób piszących na tym forum o Panu.
  Pozdrawiam
 • Gość: Łemko dla akowca IP: *.przemysl.hypnet.pl 15.10.10, 13:59
  Panie Akowiec niech mi Pan tylko odpowie na pytanie ?- Co wspólnego mieli Łemkowie oraz tutejsi Bojkowie ( których bronię) z mordami na Wolyniu.
  Nie mieli nic wspolnego z tymi mordami raz czystkami etnicznymi na Polakach . To ich tych nic niewinnych Łemkow i Bojkow mordowali i czyścili etnicznie ci z AK krzycząc ( i nadal się krzyczy) że to w zemscie za Wolyń.Jestem takim samym Polakiem jak każdy inny Polak z takimi samymi prawami chocby o pochodzeniu rusińskim. Nie moge pozwolić na to aby nas Rusinów na silę czyniono zbrodniarzami i zwierzętami przeznaczonymi do unicestwienia ( jak to pisze na tym forum Pan Pysio chwaląc się ze popiera Stalina żalując że Stalin zbyt mało wymordowal Rusinow. Mysle że kazdy jeden czlowiek na moim miejscu znając realia w jakich zyjemy czyniłby to samo dążyl do wzajemnego Przebaczenia i pojednaia nie zaś do sukcesywnego rozliczania oraz podsycania do nienawiści jak to czyni w moim odczuciu min.. ks. Isakowicz Zalewski . Pytanie a co ksiądz Isakowicz Zalewski napisal o Panu Dąmbskim jego bandyckich wyczynach wraz z jemu podobnymi dokonywanymi na Ukraińcach - Rusinach. Zapewne odpowie i może tak odpowiedzieć ,że to tylko epizod nie warty uwagi bo Rusinów mozna mordować tylko za to że są Rusinami i wyznania bizantyjskiego ( choć Isakowicz tez jest parwoslawnym katolikiem ) . Czy ks. Isakowicz jest lepszym czy tez gorszxym Polakiem ode mnie lub innego Rusiona, Zyda , Niemca ,Rosjanina , Ormianina itd . Nie - jest takim samym Polakiem i ma prawo postepować tak jak postepuje broniąc swoej godności jako Polaka o innym bo ormiańsko zydowskim . Natomiast ja mam takie samo prawo postepować jak ksiądz Isakowicz z odniesieniem do Rusinow -zwlaszcza Łemkow i Bojkow z Podkarpacia co z Wolyniem nie mieli nic wspólnego .
  Zyjmy więc razem w pokoju i spokoju w jednej Ojczyźnie zwaną Polska, zjednoczeni w Unii Europejskiej i zapomnijmy kto i jak mordowal w AK lub w UPA . Nam pokoleniu młodszemu juz dogorywajacemu jest to nie potrzebne .
  Mozna pametać lecz wyciagać wnioski nie ku zlemu lecz ku dobremu tj. ku Pojednaniu.
  Tego pojednia zyczę i o to pojednaie tak zajadle na tym forum walczę ( nie ważne z kim i o jakim potencjalnym nastawieniu . Być może sa to ludzie bardzo mlodzi i bardzo głupkowaci ale i może bardzo wyksztalceni i powazne osoby udające bądź celowo klamszące prawdę historyczna o jakiej piszę . Przecież to forum mozna czytać na całym swiecie . Niech więc ludzie znaja prawdę zarowno o AK jak też i o UPA . O Polakach i o Rusinach .Niech wkońcu ocenią czy nadal mamy sie nienawidziec - wzajemnie podsycać do agresji wobec siebie czy też istnieje konieczność Przebaczenia i Pojednania - bo juz chyba nastal na to czas najwyższy .
  Przeciez kosciół rz- katolicki ( hierarchia) niejednokrotnie krytykowal ks. Isakowicza a nawet nazwany został ten ksiadz przez kardynal rzymsko katolickiego Nadubowcem . Myśle ze było to bardzo wymowne i bardzo trafne w określeniu z odniesieniem do sytuacji .
  Bo to że ktoś byl w AK czy też w UPA nie znaczy że byl bandytą lub zwyrodniałym czlowiekiem( takim jak min. Pan Dąmbski opisującym wlasne zbrodnie) . Mogł byc zwyczajnym człowiekiem niejednokrotnie nawet anonimowym bohaterem ratującym innych ludzi bez wzgledu na nacje ( z obu stron) Przed nimi chyle czoło i im oddaje hwałę . teraz może mnie Pan karcic ile Pan chce Panie Akowiec - lecz i tak swoich przekonań co do Przebaczenia i Pojednania - NIE ZMIENIĘ!
  Przebaczaj i Proś o Przebaczenie !
  Dążąc do pojednaia zyssasz wielu Przyjaciół nie zaś wrogów uopracie tkwiąc w swojej krwawej historii i w swoim niejednokrotnie wyimaginowanym świecie!
  Serdecznie Pozdrawiam - bez żadnej urazy i żadnej nienawiści ,kórej do nikogo nigdy nie czulem i nie czuję !
 • Gość: akowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 19:47
  A co takiego strasznego zrobili Polacy z Wołynia, spokojni mieszkańcy wsi i miasteczek, że sąsiedzi Ukraińcy tak okrutnie ich mordowali?
 • Gość: Łemko IP: *.przemysl.hypnet.pl 17.10.10, 09:43
  Właśnie panie akowiec - o to chodzi że Polacy zamieszkali na Wołyniu nic nie uczynili Łemkom i Bojkom , dlatego ani łemkowie ani Bojkowie , tych Polakow tam na Wolyniu nie mordowali.
  Natomiast to Polacy min. z AK mordowali nic niewinnych Łemków i Bojków za to że tam daleko na Wolyniu Ukraincy nie maący z Łemkami i Bojkami nic wspólnego mordowali Polaków.
  Tak więc udowodnilem Panu ( zresztą Pan sam sobie udowodnil) że to AK dokonywało zbrodni na nic niewinnych Łemkach i Bojkach za zbrodnie przez nich nie popełnione. Wobec powyższego w oczach tj. opinii Łemków i Bojków bezsprzecznie AK i Polacy mordujący tu na Podkarpaciu w sposób taki jak opisuje Pan Dąmbsk są zwykłymi zwyrodniałymi zezwierzęconymi Bandziorami.
  Chyba proste i logiczne.
  Nie wiem dlaczego Pan broni zbrodniarzy i bandytow zezwierzęconych -choćby zolnierzy z AK,podczas gdy ja obiektywnie oceniam zbrodniarzy z AK i z UPA ( takie same identycznie popełnione zbrodnie z identyczną intencją) . Dlatego pomiedzy zbrdaniami i tymi formacjami daję znak = ( tj.AK = UPA) .Oczywiście nie dotyczy to wszystkich zołnierzy lecz tych co dokonywali zwyrodniałych zbrodni .
  Kiedyś pisalem na forum że zbrodniarz jest zbrodniarzem, choć dla jednych ten zbrodniarz może byc nawet bohaterem zaś dla drugich zwykłym zwyrodniałym bandytą( jak w przypadku Pana Dąmbskiego) . Aby to twierdzić trzeba udowodnić . Ja to udowodnilem wskazując na zbrodnie AK wobec nic niewinnych Łemkow i Bojków w odwecie za zbrodnie UPA na Wolyniu z którym to Wolyniem oraz działającymi tam formacjami UPA Łemkowie i Bojkowie nie mieli nic wspólnego .
  Pan jak zwykle podobnie do innych klamliwych byłych AKowcow( może dzialających jak Pan Dąmbski) i tzw. historyków od 7 boleści - tłumaczy i usprawiedliwia okrutne zbrodnie na Łemkach i Bojkach tym ,że na Wolyniu Ukraińcy mordowali Polakow celowo zapominając że ci Łemkowie i Bojkowie nie mieli nic wspólnego z Wolyniem .nawet w TV kiedyś ogladalem program z pawłokomej kiedy to mieszkanaka tej miejscowości twierdzila w taki sam sposob jak pisze Pan że w Pawłokomej Ukraińcow pomordowano za to że Ukraińcuy mordowali Polakow na Wiołyniu ( gdzie Rzym a gdzie Krym oraz jaka logika uzasadnienia tej zbrodni tj. za to że ktoś mordowal daleko od danej miejscowości nalezy ordować ludzi w innej miejscowości bo ci ludzie maja taki sam kolor skóry lub mowia takim samym językiem )
  Skoro mordowali tam na Wołyniu to nie było powodu mordować nie winnych ludzi tu na Podkarpaciu za to że byli wyznania bizantyjsko katolickiego ( nawet nie prawoslawnego) oraz że zaliczani są do grupy narodowosciowej Rusinow ( bo to było powodem morderstw oraz odwetu za Wolyń - zreszta odwetu nie uzsadnionego w sposób logiczny i prawny a także z odczuciem człowieczeństwa. Teraz przy braku argumentow twierdzi się uparcie " BO- tam na Wolyniu mordowano Polakow to my tutaj za ten Wolyń mordowaliśmy Łemków i Bojkow podciagając tych Rusinow do Ukraińców zwanych zbrodniarzami ,jednocześnie wsadzając do wspólnego worka. )
  Bądź pan wkońcu obiektywnym nie zaś świadomie zaślepionym i zaklamanym człowiekiem Dąż do wyjaśnienia prawdy nie zaś utrzymywania mitu klamstw pomowień oraz szkalowania zwykłych prostych ludzi min. Rusinów, Łemkow ,Bojków z nieustanną nagonka na tych ludzi że są to zwyrodnialcy bo ktoś z Ukraińców mordowal na Wolyniu Polakow więc tych Rusinow nalezy unicestwic i wymordować -jak zalecał ostatnio na tym forum Pan Pysio ,powołując się na autorytatywna osobę Stalina w tej kwestii )
  Dąż pan wkońcu do wzajemnego Przebaczenia i Pojedniania oraz nie szukaj nowego Wolynia lub nowych czystek etnicznych na tle religijnym i narodowosciowym .
  Jakoś na Słowacji Łemkowie i Bojkowie moga spokojnie zyć i pracować wtopieni w to spoleczeństwio natomiast w Polsce szuka się zawsze jakiej ofiary do kopania . A więc najlepiej w Polsce kopie sie Łemka i Bojka bo to tzw. chlopcy do bicia za to że ktoś o nazwie Ukrainiec nakopał i sponiewierał Polaka . Zapomina się o Niemcach( hitlerowcach) Rosjaninach ( Bolszwewikach) i innych narodowosciach walczacych w ramach SS na terenie Polski i mordujących tych Polakow nie mniej jak to czynili Ukraińcy na Wołyniu ( choćby w Powstaniu Warszawskim gdzie nie było formacji ukraińskich -a wpiera się spoleczeństwu że Ukrańcy tam okrutnie mordowali Polakow. A kto mordowal tych Polakow -to niech Pan poczyta o tym oddziale oraz dowodcy pochodzenia polskiego w formacjach SS ) Po co celowo klamać - przeciez klamstwo jest do udowodnienia a prawda broni sie sama, choćby za posrednictwem Pana Dąmbskiego i jeko wspomnień jako zezwierrzęconego zolnierza AK .
  Było - Przeszło !Należy dążyc aby sie nie powtorzyło !
  Serdecznie pozdrawiam - bez żadnej urazy lub ironii . Poprostu ujawniam i dochodze prawdy - tej szczerej i prawdziwej ,nie zaś klamliwie propagandowo imputowanej spoleczeństwu polskiemu . A jak Pan sam wie z propagandy dzisiejszego okresu to :
  POLAK POTRAFI !( może nawet i przebaczać i prosic o przebaczenie choćby Ukraińca - pożyjemy jak Bóg da ,to zobaczynmy co Bóg da !)
 • Gość: akowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 16:04
  Zapytam jeszcze raz, a co takiego strasznego zrobili Polacy z Wołynia, spokojni mieszkańcy wsi i miasteczek, że sąsiedzi Ukraińcy tak okrutnie ich mordowali?
  Proszę odpowiedzieć na pytanie, a nie podsuwać inne sprawy i problemy.
  Zaślepiony to Pan jest, niechęcią, nienawiścią i wszystkim co złe wobec Polski i Polaków, i to powoduje, że nie jest Pan partnerem do rzeczowej dyskusji.
  Jeżeli zatem Pan nie ma zamiaru odpowiedzieć na moje bardzo konkretne pytanie, uważam, że dyskusję należy zakończyć.
 • jesus33 14.10.10, 12:01
  A niby dlaczego Pysio?
  Jeżeli nie doświadczyłam jakiegoś rodzaju cierpienia, to mam udawać że spotkała mnie jakaś krzywda, by zrozumieć jak ktoś inny się czuje? To wcale nie jest empatia i współczucie, to jest udawanie i robienie z samego siebie ofiary, na siłę. Takie działania spychają na plan dalszy prawdziwe ofiary. Tak czynią osoby obdarzone narcystycznym uosobieniem, chcąc być w centrum zainteresowania wcielają się w rolę ofiary, wymyślają sobie wrogów, wymyślają sobie zbrodnie które na nich zostały niby dokonane. Taka jest właśnie natura Fanki-Common, ona kocha być ofiarą i robi to tylko po to, by być w centrum uwagi. Wybrała sobie temat UPA i ich zbrodni nie po to by walczyć o pamięć, ale po to by napisać, że jako osoba mówiąca o tym głośno stała się ofiarą wyimaginowanych neobanderowców, którzy są odpowiedzialni za wszystkie jej życiowe porażki i niepowodzenia. Więcej szkodzi, niż pomaga zwłaszcza ofiarom zbrodni UPA. Mówić można o tym głośno pod warunkiem, że ma się na ten temat jakieś pojęcie, inaczej jest się obiektem kpin, ale na ten temat coś nie coś Pysio wiesz.

  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • lechowski51 14.10.10, 12:58
  W kazdym watku wracasz do obsesyjnej wojny z fanka.Nie wazne co pisze sbek mykola.To Cie nie razi i nie budzi Twojego sprzeciwu.Z luboscia natomiast znecasz sie nad fanka przy poklasku paru forumowych gnojkow.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: Nikifor IP: *.przemysl.hypnet.pl 14.10.10, 13:52
  Jakoś tak szczekajacego ( ujadajacego) na Rusinow pana TW Lechowskiego ( starego agenta Sbeckiego czyli TW ) przytkało po tym jak przeczytał o zbrodniach AK dokonywanych na bezbronnej ludnosci pochodzenia mniejszosciowego w Polsce. Przeciez ci z AK mordowali obywateli polskich czyli mordowł POLAK - POLAKA za to że ci mordowani modlil sie do tego samego Boga choć w wierze bizantyjskiej i w swoim regionalnym języku . Tu na Podkarpaciu zolnierze z AK ( jak Pan Dęmbski) mordowali Łemkow i Bojkow za to że daleko na Wołyniu jacyś bandyci spod znaku UPA mordowali osiedlonych tam Polakow . Pytanie ?
  A co wspólnego mieli Łemkowie i Bojkowie z Podkarpacia z Wolyniem . Przecież nic wspólnego z tymi mordami i z tym Wołyniem ci prości ludzie nie mieli . A jednak mordowano ich okrutnie wrcż zwyrodniale i po zwierzęcemu -nawet po sama Krynicę gdzie nigdy nie było żadnych ugrupowań UPA lecz zamieszkiwała spokojnie biedna ludnść łemkowska - taka sama jak do tej pory zamieszkuje po Słowackiej stronie .
  Drogie dzieci !
  Uczcie sie przebaczać ( chocby nie za wasze krzywdy bo o ile wiem Wam ci Bojkowie i Łemkowie żadnej krzywdy nie uczynili ) i uczie sie pokochać innego człowieka chocby najbliższego Polakom Łemka Bojka Austro -wegra. Czyli
  Kochaj a będziesz Kochanym !
  Bądź życzliwym a spotkasz się z życzliwościa !
  Przebacz a bedzie ci Przebaczone !
  Nie opluwaj i nie obrażaj swojego bliźnieghgo a nie bedziesz opluwanym i nie bedziesz obrazanym !
  Bądż wierny prawdzie nie klamstwu a z tą prawdą sie spotkasz . tak jak spotkałeś się z okrutna prawdą ,
  że żolnierze AK = żolnierzom UPA
  Bandyci z AK = Bandytom z UPA
  Prawdziwi bohaterzy AK = Prawdziwym bohaterom z UPA
  Prawdziwy człowiek bez wzgledu na nację i kolor skóry oraz przekonania = takiemu samemu człowiekowi o takich samych cechach czlowieczeństwa nie zaś zwierzęcia !
  Oby Polska była Polską ! nie zaś nadal DZIKIM KRAJEM i aby POLACY nie nie byli DZIKUSAMI!( cytuje i lekko poprawiam ministra Drzewieckiego)

 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 14.10.10, 14:19
  Jesus tym swoim następnym wpisem tylko potwierdzasz że nie masz pojęcia i obca ci jest empatia. Empatia jest to wrodzony dar wczuwania się w to co czuje inna osoba. wystarczy troszkę wyobraźni by współczuć mordowanym i to na dodatek w sposób niebywale okrutny, matkom gdy ich dzieci są rozbijane o słupy czy mordowania siekierką i nożem albo krępowanie drutem kolczastym, wrzucanie do studni i palenie żywcem. Jeśli masz problem ze zrozumieniem jaki to ocean okrucieństwa i nie potrafisz uronić przysłowiowej łezki to naprawdę masz problem dokładnie taki sam jak mykoła, jo i jeszcze paru. Dzisiaj świat cały się cieszy z uratowania górników w Chile. Wszyscy wiedzą że życie ma się jedno i bezsensowne zabieranie go to najczystszej wody zbrodnia. Dlatego socjopatyczne poglądy i popieranie wyznawców ideologii śmierci to na pewno nie nowoczesność lecz głupota lub arcy świadome działanie na rzecz tychże.
  Do mykoły; czy ty chłopie musisz powielać te swoje formularze. Chcesz być nowym sztachanowcem?
 • jesus33 14.10.10, 14:45
  Gość portalu: pysio napisał(a):

  > Jesus tym swoim następnym wpisem tylko potwierdzasz że nie masz pojęcia i obca
  > ci jest empatia. Empatia jest to wrodzony dar wczuwania się w to co czuje inna
  > osoba. wystarczy troszkę wyobraźni by współczuć mordowanym i to na dodatek w sp
  > osób niebywale okrutny, matkom gdy ich dzieci są rozbijane o słupy czy mordowan
  > ia siekierką i nożem albo krępowanie drutem kolczastym, wrzucanie do studni i p
  > alenie żywcem.

  Posłuchaj Pysio, napiszę to tylko raz. Moja rodzina ucierpiała dużo bardziej niż rodzina kogokolwiek z Was. Na temat zbrodni UPA przeczytałam wszystko co mi wpadło w ręce. Przeczytałam wszystkie relacje (ze szczegółami) dotyczące mordów w byłym woj. lwowskim, więc nie musisz mi o tym pisać, ja to wiem lepiej od Ciebie. Nie masz prawa pisać, że nikomu nie współczuję, bo to nieprawda i kłamliwe nadużycie oraz przeinaczenie wredne i paskudne moich słów. Jesteś dokładnie takim samym kłamcą jak Mykoła, celowo wypaczasz i przeinaczasz, a z historii robisz sieczkę, wstyd! I jeszcze uważasz, że to co robisz jest dobre szkodniku i jeszcze się chwalisz swoją głupotą pisząc, że nie jesteś uczonym.
  Rajcowałoby Cię pewnie niesamowicie, gdybym Ci opowiedziała o piątce dzieci obwiniętych drutem kolczasty z poderżniętymi gardłami i o ich matce, która widziała ich śmierć, a potem sama została zgwałcona i zabita na oczach swojego męża. A może kolejna opowieść o kobiecie która została zgwałcona, torturowana, a na koniec utopiona w gnojówce. A może jeszcze jedna o młodym gajowym, którego obdarli żywcem ze skóry. Mało czy jeszcze?
  Lubisz słuchać? Może dorzucić Ci kilka pikantnych szczegółów, żebyś mógł odczuć empatię.
  I co mam pisać o tym na okrągło, żebyś mógł uwierzyć że ja też mam uczucia? Żebyś mógł napisać, że jestem szlachetna i cudowna, jak Fanka. W nosie to mam co sobie o mnie myślisz, jesteś chorym z nienawiści człowiekiem i w tej nienawiści nawet nie zauważasz, że nikt o tych zbrodniach nie zapomina, a wałkowanie tego samego przez Was tylko te zbrodnie spowszednienia.

  Jeśli masz problem ze zrozumieniem jaki to ocean okrucieństwa i
  > nie potrafisz uronić przysłowiowej łezki to naprawdę masz problem dokładnie tak
  > i sam jak mykoła, jo i jeszcze paru.

  Nic takiego kłamco jeden nie napisałam. Napisałam, że Fanka odwraca uwagę od głównego tematu, udając najbardziej poszkodowaną. Spróbuj mnie jeszcze raz zrównać z Mykołą to pożałujesz i gwarantuję Ci, że wytknę Ci każde twoje kłamstwo i każdą napisaną przez Ciebie głupotę.

  Dzisiaj świat cały się cieszy z uratowania
  > górników w Chile. Wszyscy wiedzą że życie ma się jedno i bezsensowne zabierani
  > e go to najczystszej wody zbrodnia. Dlatego socjopatyczne poglądy i popieranie
  > wyznawców ideologii śmierci to na pewno nie nowoczesność lecz głupota lub arcy
  > świadome działanie na rzecz tychże.
  > Do mykoły; czy ty chłopie musisz powielać te swoje formularze. Chcesz być now
  > ym sztachanowcem?

  Posłuchaj Ty "Polski" Mykoło, nigdy nie poparłam żadnych zbrodniczych ideologii, znajdź chociaż jeden mój post w którym popieram morderców i zbrodniarzy. Czekam.


  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: Mykoła IP: *.przemysl.hypnet.pl 14.10.10, 15:15
  O Przepraszam bardzo pani jesus , Mykola nigdy nie klamał ,nie klamie i klamac nie zamierza. Mykoła tylko udowadnial że Rusini Łemkowie Bojkowie Austro węgrzy cierpieli w taki sam sposob jak Polacy będąc zwyrodniale mordowanymi pzrez zezwierzęcownych zwyrodnialcow i nie ważne spod jakiego znaku czy to UPA czy też AK. Tak sie stało ,że ktoś podając na forum link do wspomnień zołnierza AK Pana Dęmbskiego , który potwierdza to co pisze Mykola ,to nie znaczy, że trzeba dyskredytować i pomawiać Mykoe iż jest klamca oraz oszczercą ludzi dokunującymi okrutnych zbrodni w ramach sluzby w AK ( w UPA rownież) Mykola daje tylko znak = pomiedzy zbrodniami AK oraz zbrodniami UPA ,nikogo przy tym w sposób bezstronny nie faworyzuje i nie usprawiedliwia za te zbrodnie ( poddaje jedynie do analizy przyczyny na tle ktorych te zbrodnie wystapiły tj. narodowościowe ,religijne ,kulturowe, polityczne) Nawołuje przy tym do wzajemengo przebaczenia ,pojednania oraz braterskiego wspólzycia pomiędzy wszystkimi Polakami bez względu na nacje tj pochodzenie , kolor skóry lub przekonania polityczne czy religijne.
  Widzi dobro polski i Polakow we wzajemnej wspólpracy i przyjaźni nie tylko wewnątrz naszego kraju ale z sąsiadami z przez których w przeszlości Polska wiele wycierpiala. Teraz są inne czasy i inne realia -więc nie nalezy zyc przeszłoscią lecz patrzeć w przyszłość i dobro Polski . A to dobro można uzyskać tylko na drodze pokoju oraz spokoju Tak więc:
  Wybaczaj i Proś o Wybaczenie i aby Pan Bóg nie dopuścil do takiej sytuacji jaka mieliśmy w niedalekiej historii i to tu na Podkarpaciu gdzie brat zwyrodniale mordowal brata ( jakten min. żolnierz Z AK czy jemu podobny zołnierz z UPA)
  Z caym szacunkiem Pani jesus. Moja rodzina też wiele wycierpiała ze strony Polaków - i jakoś nie żywię nienawiści ,lecz podpowiadam że czas skończyć z uprzedzeniami ,poniżaniem lub wzajemnym rozliczaniem się, za tych którzy dawno już nie zyją i którzy dopuszczali sie tak okrutnych zbrodni .
  Jak mamy rozliczać -to rozliczajmy i oceniajmy bezstronnie wszystkich bez względu na to kim był i kim jest i z jakiej nacji oraz kraju się wywodzi nie ważne czy zbrodniarz był z AK czy też z UPA a nawet z ZSRR oraz z USA
  Miłość, Pokój i Zgoda buduje - Nie zgoda , Zawiśc i Zemsta RUJNUJE !
 • jesus33 14.10.10, 14:20
  Fanka z lubością w każdym wątku i w każdym poście pisze coś związanego z forum i wojenką na forum, a ja z lubością jej odpisuję, sprawia mi to ogromną frajdę. Nigdy nie spotkałam tak trzepniętej osoby, więc proszę się Panie Lechowski nie dziwić, to tylko ciekawość.
  Co do Mykoły natomiast, to mam w nosie co on pisze. Nigdy nie przeczytałam w całości jego postu, szkoda mi na to czasu. Mam inne podniety w życiu i Panu też radzę znaleźć coś dla siebie poza postami Mykoły, bo jak tak dalej pójdzie to stanie się Pan jego kopią.
  Nad Fanką się nie znęcam, a wręcz przeciwnie próbuję jej uświadomić, że w życiu można znaleźć coś więcej niż tylko cierpienie, zbrodnie i doszukiwanie się w ludziach samych negatywnych cech. Ja Jej życzę jak najlepiej i Pan jako prawdziwy chrześcijanin tez powinien jej w tym pomóc, a nie tylko utwierdzać ją w przekonaniu, że świat jest zły, bo tak nie jest.
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 14.10.10, 15:02
  Pięknie sie wściekłaś jesus! I to mozna zaliczyć na twój plus. Wkurzyłem się z powodu ze napisałaś głupotę; jeśli ktoś sam nie zaznał krzywdy to nie ma prawa o niej pisać czy mówić. Tak odebrałem sens twojej wypowiedzi. Albo przestaniesz pisać szyfrem czy dwuznacznie albo jak przewiduję bedziemy sobie tłumaczyć pewne rzeczy. A teraz mi powiedz, tylko szczerze - czy to co piszesz to na złość fance i uzasadnij dlaczego to jest głupie- czy to są twoje własne i prawdziwe poglądy. Jeśli chesz mi coś wytykać to nie mam nic na przeciw - będę nawet bardzo wdzięczny że jednak jako nie mający papierów technokraty i wyjątkowo wredny typ nie mam prawa wytykać patologii u innych.
 • Gość: Mykolai IP: *.przemysl.hypnet.pl 14.10.10, 15:22
  Pysio może i nie jesteś wrednym typem na jekiego sie kreujesz i do czego się przyznajesz.Może nawet jesteś miłym i sympatycznym czlowiekiem ( podobnie jak moja skromna osoba)
  Ale że jesteś strasznie" tępym Typem " to nikt na tym forum nie ma wątpliwości - nawet forumowe damy i to blondynki !
  Pozdrawiam i polecam wyostrzyć umysl ( nie siekiery i noże jakie jak sam przyznaleś trzymasz pod ręka na najbliższą okazję )
  Mykoła jest ci przyjacielem -nie zaś wrogiem -tego możesz być pewnym i o tym cię zapewniam !
 • Gość: abba jozef IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 17:49
  Ktoś powiedział: "Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę"
 • common-sense-ltd 14.10.10, 18:10
  Gość portalu: abba jozef napisał(a):

  > Ktoś powiedział: "Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie
  > poradzę"


  Amen;)
 • Gość: Porada IP: *.przemysl.hypnet.pl 14.10.10, 18:19
  Nie wrogój -a nie bedziesz mial wrogów.
  Przyjaciele moich przyjaciół -są moimi przyjaciółmi !( też tak ktoś powiedział)
  Nie miałem i nie mam Was za wrogów lecz wszystkich Was mam za przyjaciół -więc jestesmy przyjaciółmi - oby tak było choćbyy na tym forum !
 • tadeusz.4 14.10.10, 18:30
  UWAGA!
  ANATOL HORBACZEK ZMIENIŁ IP:
  poprzednio było to IP: *.139.112.*, a teraz jest IP: *.przemysl.hypnet.pl. Nadal natomiast jest typowym wielonickowcem (Porada, Mykolai, Nikifor i setki innych pseudonimów). Na szczęście IP go demaskuje (jak i głupio-mądry styl).
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 14.10.10, 19:18
  Stylu mykoła nikt nie jest w stanie podrobić i vice-versa sam mykoła nie jest w stanie go zmienić!
 • Gość: M IP: *.przemysl.hypnet.pl 14.10.10, 21:15
  co ty powiesz? toż to wielkie odkrycie! :-)))
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 14.10.10, 22:12
  Może dla ciebie mykoła?
 • Gość: M IP: *.przemysl.hypnet.pl 14.10.10, 22:17
  wal sie stary popierd.....ncu
 • lechowski51 14.10.10, 22:34
  ...i jak to mykola!.Raz pop a drugi raz sbek.W jednej rece kastet a w drugiej galazka oliwna.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • common-sense-ltd 14.10.10, 22:42
  echowski51 napisał:

  > ...i jak to mykola!.Raz pop a drugi raz sbek.W jednej rece kastet a w drugiej g
  > alazka oliwna.

  Zgodnie z mantrą " przebaczajcie i proście o przebaczenie, bo jak nie, to ja wam pokażę";)
 • meteor_13 15.10.10, 08:15
  Z tym popem i eSBekiem to coś mi tu nie gra. Jeżeli Mykoła to rzekomo Anatol Horbaczek, to dlaczego nie ma go w archiwach IPN?

  katalog.bip.ipn.gov.pl/
 • lechowski51 15.10.10, 09:23
  Jak pracowal w wywiadzie lub kontrwywiadzie to zgodnie z umowa Kiszczaka z Walesa wraz ze swoimi kapusiami jest w tzw zbiorze zastrzezonym.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: Zwykły człowiek IP: *.przemysl.hypnet.pl 15.10.10, 13:29
  Nie jest ważne kto i co jest w archiwach ( nawet IPN) - lecz ważne , kto był oraz nadal jest czlowiekiem tj. z odruchami człowieka nie zaś instynktem morderczym zwierzęco -bandyckim! .
  Przecież dziś tez są oficerowie i ich agenci w MON Wywiadzie, Kontrwywiadzie , ABW ,CBŚ ,CBA ,BOR , Policji, Straży Miejskiej ,SOK ,i wiele innych tzw. tajnych słuzbach specjalnych, któych kiedyyś tj za Jaruzelskiego i Kiszczaka nie było .
  Skąd mamy wiedzieć czy Pan Lechowski , Pysio,Historyk itd nie byli i nadal nie są agentami służb specjalnych chocby nawet ich nazwisk nie ujęto w aktach IPN . Mogą byc przecież platnymi prowodyrami oraz podjudzaczami do ssytuacji majacej pewne okreslone cele wywiadowczo rozpoznawcze.
  Dobrze jest znać kazda stronę medalu ( oby tylko nie zwierzęco bandycka o jakiej pisze Żołnierz AK Pan Dąmbski. Bardzo wstrząsające wspomnienia naocznego swiadka i niestety ale zbrodniarza ) Cieszę sie że to znam - mogę na ten temat coś powiedzieć ,pouczyć o miłosci bliżniego ,przebaczeniu oraz pojednaiu spolecznym z czego jestem bardzo zadowolonym a nawet bardzo dumnym ! Przeciez świety Paweł też był Agentem Żydowskim ( odpowiednik dzisiejszego MOSADU) ,nawet oficerem tych slużb . A jednak jest szczególnym apostolem i nadzwyczaj szczególnie podkresla się jego zaslugi oraz osobwość w rozwoju chrześcijaństwa dając przyklad do nasladowania. Chyba nic zlego nie jest skoro ktoś był oficerem wywiadu lub kontrwywiadu a potem pracowal jako ksiadz rzymsko katolicki oraz bizantyjsko-prawoslany . Czytać -uczyć sie i brac przyklad - ja was napewno poprę w tej drodze. A Pan Bóg napewno wspomoże. Daj WAM BOŻE !
 • tadeusz.4 15.10.10, 13:37
  Cieszę sie że to znam - mogę na ten temat coś powiedzieć ,pouczyć o miłosci bliżniego ,przebaczeniu oraz pojednaiu spolecznym

  oraz o wąchaniu własnego g.ówna...
 • Gość: Łemko do akowca IP: *.przemysl.hypnet.pl 15.10.10, 14:09
  Panie Akowiec niech mi Pan tylko odpowie na pytanie ?- Co wspólnego mieli Łemkowie oraz tutejsi Bojkowie ( których bronię) z mordami na Wolyniu.
  Nie mieli nic wspolnego z tymi mordami raz czystkami etnicznymi na Polakach . To ich tych nic niewinnych Łemkow i Bojkow mordowali i czyścili etnicznie ci z AK krzycząc ( i nadal się krzyczy) że to w zemscie za Wolyń.Jestem takim samym Polakiem jak każdy inny Polak z takimi samymi prawami chocby o pochodzeniu rusińskim. Nie moge pozwolić na to aby nas Rusinów na silę czyniono zbrodniarzami i zwierzętami przeznaczonymi do unicestwienia ( jak to pisze na tym forum Pan Pysio chwaląc się ze popiera Stalina żalując że Stalin zbyt mało wymordowal Rusinow. Mysle że kazdy jeden czlowiek na moim miejscu znając realia w jakich zyjemy czyniłby to samo dążyl do wzajemnego Przebaczenia i pojednaia nie zaś do sukcesywnego rozliczania oraz podsycania do nienawiści jak to czyni w moim odczuciu min.. ks. Isakowicz Zalewski . Pytanie a co ksiądz Isakowicz Zalewski napisal o Panu Dąmbskim jego bandyckich wyczynach wraz z jemu podobnymi dokonywanymi na Ukraińcach - Rusinach. Zapewne odpowie i może tak odpowiedzieć ,że to tylko epizod nie warty uwagi bo Rusinów mozna mordować tylko za to że są Rusinami i wyznania bizantyjskiego ( choć Isakowicz tez jest parwoslawnym katolikiem ) . Czy ks. Isakowicz jest lepszym czy tez gorszxym Polakiem ode mnie lub innego Rusiona, Zyda , Niemca ,Rosjanina , Ormianina itd . Nie - jest takim samym Polakiem i ma prawo postepować tak jak postepuje broniąc swoej godności jako Polaka o innym bo ormiańsko zydowskim . Natomiast ja mam takie samo prawo postepować jak ksiądz Isakowicz z odniesieniem do Rusinow -zwlaszcza Łemkow i Bojkow z Podkarpacia co z Wolyniem nie mieli nic wspólnego .
  Zyjmy więc razem w pokoju i spokoju w jednej Ojczyźnie zwaną Polska, zjednoczeni w Unii Europejskiej i zapomnijmy kto i jak mordowal w AK lub w UPA . Nam pokoleniu młodszemu juz dogorywajacemu jest to nie potrzebne .
  Mozna pametać lecz wyciagać wnioski nie ku zlemu lecz ku dobremu tj. ku Pojednaniu.
  Tego pojednia zyczę i o to pojednaie tak zajadle na tym forum walczę ( nie ważne z kim i o jakim potencjalnym nastawieniu . Być może sa to ludzie bardzo mlodzi i bardzo głupkowaci ale i może bardzo wyksztalceni i powazne osoby udające bądź celowo klamszące prawdę historyczna o jakiej piszę . Przecież to forum mozna czytać na całym swiecie . Niech więc ludzie znaja prawdę zarowno o AK jak też i o UPA . O Polakach i o Rusinach .Niech wkońcu ocenią czy nadal mamy sie nienawidziec - wzajemnie podsycać do agresji wobec siebie czy też istnieje konieczność Przebaczenia i Pojednania - bo juz chyba nastal na to czas najwyższy .
  Przeciez kosciół rz- katolicki ( hierarchia) niejednokrotnie krytykowal ks. Isakowicza a nawet nazwany został ten ksiadz przez kardynal rzymsko katolickiego Nadubowcem . Myśle ze było to bardzo wymowne i bardzo trafne w określeniu z odniesieniem do sytuacji .
  Bo to że ktoś byl w AK czy też w UPA nie znaczy że byl bandytą lub zwyrodniałym czlowiekiem( takim jak min. Pan Dąmbski opisującym wlasne zbrodnie) . Mogł byc zwyczajnym człowiekiem niejednokrotnie nawet anonimowym bohaterem ratującym innych ludzi bez wzgledu na nacje ( z obu stron) Przed nimi chyle czoło i im oddaje hwałę . teraz może mnie Pan karcic ile Pan chce Panie Akowiec - lecz i tak swoich przekonań co do Przebaczenia i Pojednania - NIE ZMIENIĘ!
  Przebaczaj i Proś o Przebaczenie !
  Dążąc do pojednaia zyssasz wielu Przyjaciół nie zaś wrogów uopracie tkwiąc w swojej krwawej historii i w swoim niejednokrotnie wyimaginowanym świecie!
  Serdecznie Pozdrawiam - bez żadnej urazy i żadnej nienawiści ,kórej do nikogo nigdy nie czulem i nie czuję ( bez względu na to jak mnie niektórzy opluwają oraz złorzeczą szydząc z tego co piszę , niczym Pan Tadeusz -nie mylić z Mickiewiczowskim Tadeuszem ) !

 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 12:38
  Wątek w zasadzie poświęcony jest formacji AK a nie formacji UPA.Proponuję więc dyskusję w temacie.
  Wracając do tematu stwierdzić należy,że następuje odbrązawianie formacji AK.
  Okazuje się,ze nie było tak pięknie a w zasadzie było strasznie i ponuro.
  Czym się zajmowały zbrojne oddziały AK w zasadzie powoli to się wyjaśnia.W większości były formacjami bandyckimi bądż zbrodniczymi.

  Jest też o wiele ciekswsza twarz AK a szczególnie jej różne szczeble kierownictwa.
  Tam królowało donosicielstwo najczęściej do gestapo jako najbardziej skutecznego.
  Donosili wszyscy na wszystkich.Porzucone kochanki na swych kochanków,zdradzone żony na mężów,walczący o wpływy na swych konkurentów w organizacji AK a także z innych powodów
  by komuś z przyjaciół dowalić.

  Można przypuszczać,że w zasadzie głównym celem AK nie była walka z okupantem walka z własnym narodem szczególnie młodą inteligencją.
  Jak przykład tzw powstanie warszawskie.Istny majersztyk zagłady.

  Nie znajdziemy w Europie wodzów,którzy do bezpośredniej walki wysyła własne kilkuletnie dzieci i dorastającą młodzież.A to wodzowie powstania z premedytacją dla własnej chwały uczynili wysyłając ich na pewną śmierć uzbrojonych z reguły w poniemiecki chełm/patrz pomnik Powstańca/
  Nie znam w Europie wodzów którzy zorganizowali gigantyczne straty/około 200 tysięcy zabitych w ciągu 60 dni.
  Nie znam w Europie wodzów gdzie na początku tzw powstania warszawskiego było 2 generałów a w chwili jego zakończenia było ich 9.I o dziwo żaden z nich nawet nie został draśnięty a wszyscy grzecznie poszli do niewoli.Byli tak honorowi,że żaden z nich nie strzelił sobie w łeb./Powinni być sądzeni jako sprawcy ludobójstwa./

  Rozgrzeszymy każdego zbrodniarza byle był Polakiem i miał słuszne poglądy i działał w słusznym kierunku. W Polsce nikt nie zamierza rozliczyć się za dokonane zbrodnie, za to chętnie usprawiedliwia je “obiektywnymi” okolicznościami. Mit rzekomej, wiecznie ukrzywdzonej ofiary, która zawodząc okazuje swoje “rany” i z tego tytułu żąda świadczeń i ustępstw od całej Europy a może i świata (”my wiecznie pokrzywdzeni na się nalezy”!) Dlatego takie typki powstańczo-muzealne alergicznie reagują na rzekome kłamstwa . To prostu psuje cały efekt: czym teraz propagadnowo zaszantażujecie Europę? Chopinem? bitwą pod Grunwaldem? to nie ma takiej siły rażenia.
 • common-sense-ltd 17.10.10, 14:00
  " Straszne i ponure" jest wyłącznie bezczeszczenie pamięci tysięcy młodych ludzi, którzy w obłędzie wojny musieli oddać to, co mieli najcenniejszego, z własnym życiem włącznie.
  "Straszne i ponure" praktyki opluwania wszystkiego co , co wartościowe, dobre, piękne i szlachetne, być może poprawiają samopoczucie różnym tutejszym Ikom/Wampirom/Małympysiom, ale są z założenia skazane na porażkę, bo dla rozumnych i myślących nie trzeba pisać historii na nowo, a tzw "swoich" tutaj przekonywać nie musicie przecież.
  Ich "poglądy" kształtuje "Stado", czyli bierne poddawanie się "jedynym, słusznym" idiotyzmom serwowanym systematycznie i z konsekwencją godną podziwu:)
  'Donosicielstwo króluje", ale wyłącznie wśród takich jak wy, bezideowe, pozbawione sumienia, puste marionetki, którym wydaje się , że wasze piec minut zaistnienia na forum oznacza jakikolwiek wpływ na poglądy, postawy, sposób odbioru rzeczywistości, obiektywną ocenę własnej historii przez przeciętnego bywalca tego forum.
  Jakże się mylicie, sprzedajne kukiełki!
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 14:53
  Kochani wracajmy do dyskusji na argumenty przedstawiając nawet"patriotyczne"opisane w literaturze a nie nic nie znaczącymi zaprzeczeniami.Jest to co najmniej żenujące.A wracając do tych młodych ,którzy oddali życie-to masz rację.Właśnie o to chodziło w tzw powstaniu warszawskiem by unicestwić patriotycznie wychowanych młodych Polaków dla chwały zbrodniczych wodzów powstania.
  I to jest jedna z największych podłości.
  A Ty lechosiu wracaj do tematu.To nie jest wątek o UPA
 • common-sense-ltd 17.10.10, 14:59
  Daruj sobie tandetny protekcjonalizm, a merytorycznie nie sposób rozmawiać z osobami ( w twoim przypadku, kolejnym nickiem), który 'merytorycznie" fałszuje fakty historyczne, dezawuując przy tym działalność tysięcy młodych ludzi, dla których, obce wam słowa "wolnośc" i "honor" były cenniejsze niż życie.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 15:02
  Poproszę więc o choć jeden fakt a nie pomówienie fałszowania Historii
 • wampir-wampir 17.10.10, 15:45
  Gość portalu: Ika napisał(a):

  > Poproszę więc o choć jeden fakt a nie pomówienie fałszowania Historii

  Przeceniasz możliwości forumowych patryjotów. Świat tych ludzi jest czarno-biały, jak z czytanki nawiedzonego kurdupla, oni nie są w stanie dostrzec złożoności żadnej sytuacji. Ot, takie misie z bardzo małymi rozumkami. Obelgi i pomówienia to wszystko na co ich stać.

  --
  Och, nigdy nie wątp w człeka prawego i szlachetnego. Taki zawsze coś spieprzy. Oczywiście wszystko w imię większego dobra. /Simon Becket/
  *
  Jeśli DEPRESJA to w cafe pod szczurem
 • darino 17.10.10, 14:12
  Kurierzy przywozili kasę - po 120-180 tysięcy dolarów (czyli na pewno powyżej pół miliarda dolarów na dzisiejszą wartość) i złote monety, więc i walczyć się chciało. Oficerowie i podoficerowie pobierali pensje w dolarach (mięso armatnie nic nie dostawało).
  Znalazłem zresztą wspomnienia kuriera z wątkiem przemyskim:
  wyborcza.pl/1,87648,8477672,Kreda___przedostatnia_radiostacja.html
 • common-sense-ltd 17.10.10, 14:22
  Tak....znamy te "argumenty". Jeśli kobieta to na pewno "dziwka i wariatka". Jeśli mężczyzna, to jakaś "chciwa i sprzedajna" miernota stworzona "na obraz i podobieństwo autorów podobnych insynuacji.
  Pisząc posty, przestańcie patrzeć w lustro!
 • lechowski51 17.10.10, 14:38
  Byc moze darini sotniowi z UPA byli oplacani przez Abwehre ale nie neobanderowski historyku cichociemni i zolnierze AK.Myslisz ze po latach opluwania AK przez komunistycznych historykow,Ty z mykola zrownasz zbrodniarzy z UPA z zolnierzami AK?.
  Ty z tego artykulu zapamietales o pieniadzach ktore zolnierze AK przywozili do kraju.Ja to;

  Dawny cichociemny zostaje pisarzem. Tworzy po kolei kilkanaście tytułów - prawie wszystkie książki zawierają wątki autobiograficzne. Wspomina konspirację, towarzyszy broni i "Lilkę" - najlepszą kurierkę Podhala, która kursując między Krakowem a jednostką w górach, potrafiła zrobić przeszło 50 kilometrów w jedną stronę i to bezdrożami. Torturowana po wojnie przez komunistyczną bezpiekę, popadła na koniec w obłęd i odebrała sobie życie.

  Obrazasz lobuzie Lilke,Inke i nnych bezimiennych polskich bohaterow ktorzy zginelli abys mogl pluc na ich pamiec dzisiaj bezkarnie.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • common-sense-ltd 17.10.10, 14:50
  To właśnie jest najbardziej odrażające w forumowej "działalności', a raczej słowotoku wszystkich tutejszych mykołów/wampirów/jobrawów....kompletny brak świadomosci, ze opluwają dziś ludzi, którym zawdzięczają swoje własne/nikczemne życie w wolnym, suwerennym kraju.
  Ohydne pobudki, jakie nimi kierują i przyrodzona najwyraźniej, podłość nie tłumaczą setek postów, paszkwili, obelg pisanych pod dyktando, a sposoby niszczenia tzw wrogów przechodzą wszelkie wyobrażenia.
 • Gość: zobrzydzeniem IP: *.centertel.pl 17.10.10, 15:44
  Nauczycielka, matka, kobieta - to wszystko trzeba wziąć w cudzysłów, ten typ to kawał podłej gnojowicy, której pewnego dnia, ktoś ogoli łeb jak gestapowskiej suce, mowa tu jak się wszyscy domyślają o Fance czyli Common. Kawał szmaty, reszta dziada.
 • wampir-wampir 17.10.10, 15:46
  To tylko kompleksy wyniesione z domu działaczy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Czym skorupka za młodu....

  --
  Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
  *
  Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 17.10.10, 16:20
  Mamy tutaj do czynienia z paskudną propagandą która incydenty stara się podniesc do rangi powszechności. Polskie są przedstawiane jako norma bandytyzmu a ukraińskie niezmiernie rzadkie przypadki pomagania Polakom jako powszechne. I tu widzimy ohydną i oslizłą mordę propagandystów. Gdyby takie cóś posiadało choć szczyptę honoru lub odrobinę moralności to nigdy by nic podobnego nie wydaliło z siebie. Cynizm z jakim głoszą te swoje prawdy jest powalający i wyraźnie wskazuje na całkowitą demoralizację i anty polonizm.Jeszcze daje się jakoś zrozumieć neo banderowców ale sranie we własne gniazdo przy pomocy wydumanych argumentów to kompletne dno i degrengolada. Chciałbym widzieć tych pseudo patriotów w wypadku jakiejś agresji. To na pewno z nich wywodzili by się super kapusie i obsługiwacze załatwiania kwestii polskiej. Dobrze się dzieje z jednego powodu; że już się ujawniają i w razie czego mamy ich na tacy.
 • common-sense-ltd 17.10.10, 16:24
  Zgadzam się z Tobą, Pysio!;)
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 16:38
  Pysio.Mój drogi posłuż się argumentami a nie pomówieniami.Zapewne teżchodzi Ci o prawdę.
 • common-sense-ltd 17.10.10, 16:44
  Pysio nie zniża się do waszego poziomu, wampiry. Pomówienia to wasza broń, tchórzy i szubrawców.

  Operator ma obowiązek dostarczania informacji o groźbach.
  Nie wiedziałaś o tym?
 • darino 17.10.10, 16:24
  Bo w swojej książce o Polskim Państwie Podziemnym, podaje, ile dolców inkasowało się na jakim stanowisku ?
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 17.10.10, 17:06
  Darino czy ty jesteś jakiś kacap że nie rozumiesz iż do walki trzeba forsy? Przecież nawet solidarność dostawała kasę bo inaczej była by z góry przegrana. Każda organizacja wywrotowa lub walcząca o wolność musi mieć jakieś wsparcie. Spróbuj popracować dla idei i nie brać kasy. Mnie już szlag trafia że takie oczywistości są wykorzystywane w waszej propagandzie. Czy wy myślicie że my jesteśmy tak samo durni jak wasi propagandyści? A jeśli chodzi o podawanie faktów to na wirtualne zarzuty nie da się odpowiedzieć chyba że się przyjmie taki sam wredny sposób zadawania idiotycznych pytań. Dam ci przykład jak sofistyka sobie radzi w swoim mniemaniu doskonale; na wszechmoc boga każą zadać pytanie - czy jest wstanie stworzyć tak duży kamień którego nie mógłby podnieść. dialektyka to dowodzenie jakiejś wydumanej prawdy bez brania pod uwagę realiów. A skąd wam wiadomo ze AK mordowała tylko niewinnych i patriotów? Ja myslę ba - jestem pewny że to byli kapusie anty polonusi czy jawnie i niejawnie współpracujący z okrutnym okupantem. Zwykli judasze i sprzedawczyki dla których słowo ojczyzna było solą w oku!
 • common-sense-ltd 17.10.10, 17:19
  Obawiam się Pysio, że dla ówczesnych, tak jak i obecnych na tym forum 'judaszy i sprzedawczyków" słowa 'wolność, ojczyzna, prawda, honor" to pojęcia abstrakcyjne, w przeciwieństwie do "kasa, srebrniki, święty spokój, szansa na sukces".
  Oni wiedzą tylko jedno;
  Gość portalu: jobrave napisał(a):
  Jeśli decydujesz się na walkę z ko
  > rupcją, to musisz wziąć na garb konsekwencje, nawet takie, że pewnego dnia wylą
  > dujesz w rowie z przestrzelonym łbem -
 • Gość: wolynia2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 22:28
  Darino to nie kacap, on jest po prostu tępy, taki styl rezuna. I dyskusja z nim jest z nim beznadziejna.
 • mat120 17.10.10, 22:20
  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Wracając do tematu stwierdzić należy,że następuje odbrązawianie formacji AK.
  > Okazuje się,ze nie było tak pięknie a w zasadzie było strasznie i ponuro.
  > Czym się zajmowały zbrojne oddziały AK w zasadzie powoli to się wyjaśnia. W większości były formacjami bandyckimi bądź zbrodniczymi.

  Poproszę o wiarygodne źródła.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Można przypuszczać,że w zasadzie głównym celem AK nie była walka z okupantem walka z własnym narodem szczególnie młodą inteligencją.

  O proszę. Zapewne Bór-Komorowski działał w tym celu w zmowie z Hitlerem i Stalinem.:)
  Polecam wątek o N. Daviesie i najlepszą chyba pozycję o powstaniu (Ciechanowski - "Powstanie Warszawskie"). Naprawdę warto zapoznać się z dokumentami zamiast bezmyślnie powtarzać "postępowe" niedorzeczności.


  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Rozgrzeszymy każdego zbrodniarza byle był Polakiem i miał słuszne poglądy i działał w słusznym kierunku. W Polsce nikt nie zamierza rozliczyć się za dokonane zbrodnie, za to chętnie usprawiedliwia je “obiektywnymi” okolicznościami. Mit rzekomej, wiecznie ukrzywdzonej ofiary, która zawodząc okazuje swoje “rany” i z tego tytułu żąda świadczeń i ustępstw od całej Europy > a może i świata (”my wiecznie pokrzywdzeni nam się nalezy”!)

  Może zamiast tego pustego słowotoku jakieś konkrety i rzeczowe argumenty?

 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 17.10.10, 22:27
  Ja o te zrodla poprosilem dobre dwie godziny temu i nic.
 • Gość: gość portalu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 16:52
  Czekam na dokładny, wiarygodny życiorys tego bohatera, albo to pic na wodę fotomontarz faceta, któremu przejadły się hamburgery.
 • Gość: Mykoła IP: *.przemysl.hypnet.pl 17.10.10, 17:19
  IKA - dzięki za obiektywizm i prawde historyczną . Od dawna podobnie jak Ty piszę prawdę ( wspierali mnie nieliczni jak min. Jobravo) dotycząca drzazgi w oku Brata swojego zaś nie postrzeganie klody w swoim oku.
  Uczyniono mnie niesłusznie z tego powodu na tym forum ,szowinistę nacjonalistę,wrogiem Polski i Polaków oraz klamcę historyccznego godnego osądu prokuratorskiego a nawet internowania.
  Zaraz ucztynią z tobą to samo - albo i jeszcze gorzej uznają za niepoczytalnego psychicznie z prośba do moderatora by nie puszczał twoich wypowiedzi.
  Prawda Boli bo jest prawdziwa a zarazem okrutna - Ale jest pradą ! i nic na to nie poradzimy!.
  Zbrodniarz zawsze za swoją obwinia zbrodnią innego zbrodniarza przekonując że tym zbrodniarzem nie jest on lecz ten drugi ( często jednak z tego powodu i przez te zbrodnie cierpi nic nie winny człowiek mordowany jak z jednej tak i z drugiej strony i nawet pomawiany jako ofiara że to on byl zbrodniarzem godnym unicestwiania )
  Teraz IKA , bardzo przekonywujaco udowodniłleś ( udowodnilaś) to o czym pisalem na tym forum a jak tylko spróbujesz namawiać do Przebaczenia oraz Pojednania - okrzyczą cię oszolomy forumowe falszerzem ,klamcą i judzicielem w kazdym twoim słowie.
  Ale Prawda broni sie sama - i to dzięki tobie IKA na tym skromnym forum .
  Za co Serdecznie Ci Dziekuję oraz za twoją determinacje i wielką ODWAGĘ !
  Bo pisząc tak jak napisałeś ( napisalaś ) i nadal piszesz przejawiasz wielką odwagę,za co szczerze cię podziwiam oraz popieram w każdym słowie.
  Niech wkońcu Prawda przezwycięży klamstwo , oraz pół lub ćwierć prawdy pomieszane z klamstwem !
 • Gość: wolyniak2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 22:30
  Mykoła, jak ci się nie znudzi. A może masz prywatnego sekretarza, który twoje bzdury kopiuje, kompiluje i wkleja?
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 17.10.10, 17:36
  Czytam ten (i inne watki) i troche sie dziwie, ze w tak wielu z Was jest jakas dzika pasja, zeby udowodnic, ze Polacy, ktorzy byli w AK to karierowicze, donosiciele, zlodziej, bandyci itp.
  Ika napisala, ze wiekszosc oddzialow AK to byli bandyci lub zbrodniarze. Moglabys podoac jakies dowody na to twierdzenie? (domagasz sie id innych dowodow wiec sama tez podaj).
  Nikt, nigdy tutaj nie twierdzil, ze AK i w ogole Polacy to swieci, ktorym ni mozna nic zarzucic. Wrecz przeciwnie wielokrotnie padaly tu twierdzenia, ze takze Polacy maja krew niewinnych ludzi na rekach.
  Ciekawi mnie tylko dlaczego twierdzicie, ze wystraczy raz napisac, ze upowcy mordowali i ze trzeba " z zywymi naprzod isci". Ale rownoczesnie nie uwazacie, ze wystarczy raz napisac, ze Polacy mordowali, tylko musicue o tym pisac po raz piaty, 50 i 500- setny.
  A poza tym tak normalnie, po ludzku jest mi przykro, ze potraficie o setkach tysiacy Polakow napisac, ze to byli glupcy, ktorzy dali sie zmanipulowac.
 • common-sense-ltd 17.10.10, 17:50
  Metamorfoza? A gdzie byłeś jak ta hołota pisała setki odrażających postów?!
  Ty akurat mogłeś [powstrzymać przynajmniej jednego z tych szubrawców. Wolałeś rozkosznie gaworzyć ze stukniętą valmont i schizofrenikiem- wampirem/małąpysią/iką.
  Pamiętam twój tekst na mój temat z tryzubem w tle. Dziś mogę ci powiedzieć, abyś go sobie wsadził w oko....tryzub oczywiście.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 17.10.10, 18:04
  Jakies dziwne metamorfozy to ty przechodzisz. Na temat UPA zdenie mam niezmienne. Tak samo jak na temat braku szacunku dla Zolnierzy Armii Czerwonej i na temat zbrodniarzy z UPA.
  To ciekawe, ze pamietasz cos, czego nie bylo. No ale widocznie klimakterium powoduje i omamy.
 • common-sense-ltd 17.10.10, 18:22
  Powiedziałabym coś o andropauzie, ale nie zniżam się nigdy do prymitywnego poziomu swoich adwersarzy, o czym powinieneś już doskonale wiedzieć.
  Tysiące szaleńców/idiotów/nonkonformistów oddało życie za ciebie i za mnie, a także za te wszystkie tutejsze gnidy, więc uszanuj przynajmniej ich pamięć, skoro nie stać cię na nic więcej....idealny członku stada.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 17.10.10, 21:29
  Gdzie jest ten tekst KLAMCZUCHO!?

  "Pamiętam twój tekst na mój temat z tryzubem w tle. Dziś mogę ci powiedzieć, abyś go sobie wsadził w oko....tryzub oczywiście. "
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 19:53
  Ależ proszę bardzo.Nie będę daleko szukał.Popatrzmy na Przemyśl.

  Komendy Obwodu AK w Przemyślu.Komendantem Obwodu jest kapitan Janusz Gładysz pseudonim"Szczyt".Rozbudował i oparł się na prawdziwych patriotach postępujących zgodnie z ideałami.
  Było zbyt pięknie.Znalazła się menda Andrzej Kotarba ps. "Kuba”-oficer taktyczny Obwodu.
  "Kuba” przyczynił się do największej wsypy przemyskich struktur AK. Praktycznie została wtedy całkowicie rozbita Przemyska Komenda Obwodu.
  26 czerwca 1943 r. na ul. Słowackiego został aresztowany "Szczyt” a razem z nim w ciągu kilku dni aresztowano 18 osobową grupę oficerów.
  "Szczyt" został zakatowany26 czerwca 1943 r. r. na ul. Słowackiego o pozostałych nic dla mnie nie wiadomo.
  Póżniej w Przemyślu AK miało całkiem inny charakter.

  Nie mam oczywiście zamiaru Pana kształcić.Trzeba mieć własnego trochę samozaparcia by zdobywać wiedzę a nie slogany i pomówienia
 • Gość: gość portalu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 20:11
  Gość portalu: Ika napisał(a):

  > Ależ proszę bardzo.Nie będę daleko szukał.Popatrzmy na Przemyśl.
  >
  > Komendy Obwodu AK w Przemyślu.Komendantem Obwodu jest kapitan Janusz Gładysz ps
  > eudonim"Szczyt".Rozbudował i oparł się na prawdziwych patriotach postępujących
  > zgodnie z ideałami.


  szkoda, że o NIM, mało kto wspominał, poza oczywiście forumową Gazetą Wyborczą, jemu też można by śmiało dedykować utwór poświęcony wszystkim nieznanym bohaterom, którzy za młodu zmarnowali się -
  www.youtube.com/watch?v=nC0LBQZIrZ4&feature=related
  Chwała !
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 17.10.10, 21:32
  Napisalas, ze wiekszosc, wiec podaj prosze jakies zestawienia ilu czlonkow liczylo AK a ilu z nich paralo sie dzialalnoscia zbrodniczo- bandycka. Chyba, ze jestes klonem klamczuchy fanki wspolnej.
 • Gość: ja Klaudiusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 17:39
  Terez gawiedź będzie miała nowego (anty)bohatera bez twarzy, albo z twarzą zaproponowaną przez TVNską propagandę, bez życiorysu, bez historii, z chorą wątrobą i nadczynnością przesadki mózgowej. Rosyjscy-machabeusze staną po obu stronach sporu identyfikując się z każdym, żeby tylko interes szedł dalej do przodu. :)
 • Gość: gość portalu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 19:57
  www.youtube.com/watch?v=nC0LBQZIrZ4
  wszystkim zapomnianym bohaterom, byłym, obecnym i przyszłym dla was też zaświeci kiedyś światełko

 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 17.10.10, 21:26
  Co ty chcesz powiedzieć ika? Takie wpadki zawsze maja miejsce. Poczytaj jak sypali swoich kumpli od siekierki banderowcy. A zresztą spytaj specjalisty. Mykola moze ci powiedzieć jaka jest geneza wpadek. Wszak to specjalista. Kapusiem się trzeba urodzić. A wymuszenie zeznań to całkiem inna sprawa. Wielu z was deklaruje nienawiść do Polaków i jestem pewny że to jest ten typ który nie trzeba przekonywać do kapowania. Jeśli ktos jest zdeklarowanym anty polonusem to na pewno bedzie z własnej i nieprzymuszonej woli kablował i czerpał z tego przyjemność bo takiemu wystarczy tylko samo obywatelstwo. Zawsze są to tylko incydenty i mają miejsce w kazdym konflikcie. Najgorsze jest to że taki neofita jest nadgorliwy i zasługuje tylko na miano smiecia. Jaki wpływ na kablarzy ma reszta - zdecydowana większość? Żaden! Kapowanie ma krótkie nogi bo po wygranej wojnie oni doznają tego losu jaki zgotowali innym. I nie pisz znowu że były przypadki iż udało im się uniknąć odpowiedzialności bo takie incydenty tez miały miejsce. Jeden z największych gnoi niejaki azef,żyd z pochodzenia omal nie został wybrany zamiast lenina ale zgnił w więzieniu. Statystyka mówi wyraźnie jaki procent jakiegoś narodu jest zdeprawowany i tylko wtedy można mówić że naród ma odchyły gdy tą normę przekracza. Tak jak z banderowcami zawodowymi mordercami i zwyrodnialcami których ilość zdecydowanie przekraczała wszelkie normy.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 21:50
  Pysio.Co chcę powiedzieć to poczytaj sobie wyżej.Jeżeli chcesz dyskutować to wypowiadaj sie merytorycznie i w temacie.Ja ciebie nie obażam i nie wyzywam.Jeżeli nie dorosłeś umysłowo do dyskusji to nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz bladego pojęcia.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 17.10.10, 22:03
  Ika napisalas, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci. Podaj jakies dane potwierdzajace Twoja wyssana z brudnego palca teorie. Chyba, ze jestes taka sama klamczucha jak fanka albo jej klonem.
 • mat120 17.10.10, 22:50
  Ika napisalas, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci. Podaj jakies dane potwierdzajace Twoja wyssana z brudnego palca teorie.

  Gość portalu: aaa napisał(a):

  Zdaje się, że Ika ma nie tylko brudne palce. :))) Zastanawiam się czy to głupota czy zwykły cynizm?


 • Gość: wiemonichsporo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.10.10, 00:27
  błagam nie dyskutujcie z tymi, ktorzy podają się tu za polskich patriotów, na tematy historyczne, bo ci "patrioci", to byli esbeccy kapusie, którzy teraz muszą sie uwiarygadniać przed swoimi mocodawcami, teraz oni są bardzo polscy, ale wczesniej pluli na AK lizali doopy komuchom. Są na nich różne papiery więc się normalnie boją. Narsać tylko na te pysie fanki lechowskie, maty wołynie, bo to swołocz cholera wie skąd. Zostawcie ich tu w cholere, a jak cchecie dyskutować nt. kontrowersyjnych wydarzeń historycznych to przerniescie sie na portal "historycy", tam mozna podyskutowac naprawdę rzeczowo i nie kalać sie takim szmaciarstwem. Esbecy chcą znów przejąć władzę i używaja znów tych swoich szmat, ktorte takim zachowaniem zarabiaja punkty i kasę. Nie dyskutujcie z tymi szmatami, ktore za komuny pluły na AK, na przedwojenną Polske, siedziały w ZSMP, w partii w ubecji , a teraz wielcy obrońcy. Są papiery na to i szmaciarstwo się broni, jak bedą duzo krzyczec to zachowaja swoje ciepłe posadki. Ojciec banderowiec matka wysoko partyjna, corka w zsMp.
 • Gość: Szyderca IP: 82.132.248.* 18.10.10, 02:43
  Czy ktos wie gdzie w UK mozna kupic ta ksiazke?????
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 18.10.10, 07:13
  Ika ja cię nie obrażam bo tego się nie da zrobić. jeśli uważasz ze nieistniejący w rzeczywistości temat można omawiać i na dodatek udawać ze tak było naprawdę to musisz byc co najmniej magistrem o zacięciu propagandowym i na usługach jakiejś opcji! dlaczego nie zajmiesz się wątkiem banderowskim? Tam masz pole do popisu. Jak to się stało że naród potrafił wystawić armię zboczeńców a zjawisko miało charakter masowy.I ten fenomen o okrucieństwie tych zboczeńców. Jeśli nie wiesz to ci przypomnę. Nasze państwo przed wojną było wielonarodowe i o kapusiów czy bandytów wcale nie było trudno. Co nas czeka to przekonała się nasza armia wycofując się na południe. Zginęło wtedy z rąk upa 28 000 naszych żołnierzy. I jeszcze jedno może najważniejsze ale dla ciebie nad wyraz oczywiste. Skąd wiesz i skąd twoje przekonanie że tymi bandytami byli wyłącznie Polacy? Wszak obywatelstwo polskie miał nawet naczelny gnojek bandera. Co chcesz; wzorem jobrave byc złodziejem który najwięcej krzyczy o łapaniu złodziei. Ostatni jego post to żałosna próba odwrócenia kota ogonem. Ja wiem że ze mną się nie da dyskutować w idiotycznym temacie o korzeniach z sufitu i o sprawie czysto propagandowej. Zarzucasz mi brak wiedzy ale powiedz mi gdzie takową jak ty reprezentujesz można nabyć bo wiem na pewno że żadna szanująca się uczelnia podobnych idiotyzmów nie uczy!Twoje motto ze kazdy Polak to zwykły bandyta jest zwykłym defetyzmem i smierdzi na kilometr.

  Jo gdybym ja lub moja rodzina miał jakieś koneksje które mi zarzucasz to na sto procent miałbym kilka tytułów z literkami przed nazwiskiem! Gdy to pisałeś to musiałeś być nawalony jak stodoła! Masz jakieś wyobrażenie o prl-u i wiesz ze tamta władza demoralizowała ludzi i tobie to zostało a mnie nie udało się im zmanierować i nie uda sie obecnemu reżimowi.
 • common-sense-ltd 18.10.10, 08:17
  Daj spokój Pysio, ten biedny nieszczęśnik odchodzi pod kroplówką i żegna sie z tym światem tak, jak żył, bluźniąc i przeklinając wszystkich, których nie spotka w piekle.
  Gryzie i kąsa, jak każde ranne, dogorywające zwierzę na śmietniku i jak każde zwierzę zasługuje na minimum współczucia.
 • Gość: historyk IP: *.chello.pl 18.10.10, 15:30
  Jak to się stało że naród potrafił wystawić armię zboczeńców a zjawisko m
  > iało charakter masowy.

  W UPA było ok. 100 tys. osób, jak na 35 mln. Ukraińców to nie było zjawisko masowe.

  Co nas czeka to przekonała się nasza armi
  > a wycofując się na południe. Zginęło wtedy z rąk upa 28 000 naszych żołnierzy.

  A może Pan przybliżyć okoliczności tego niezwykłego mordu? W którym roku to było? W jakim rejonie geograficznym? Skąd takie dane (tytuł pracy, opracowania lub dokumentu, ew. adres strony internetowej)?
 • westlondon 18.10.10, 16:12
  Moze zapytalbys tez Iki skad wziela dane, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci?
 • Gość: historyk IP: *.chello.pl 18.10.10, 21:24
  westlondon napisała:

  > Moze zapytalbys tez Iki skad wziela dane, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i band
  > yci?

  Raczej nie zapytam, bo byłbym stronniczy w tej sprawie - mój dziadek był w AK, na Lubelszczyźnie, u "Brzozy", więc wg Iki pewnie jestem "genetycznym bandytą" i "zaplutym karłem reakcji"...
  ;-)))
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 08:13
  Wziełam sobie swój brudny palec jak mnie nazwało dwóch szanownych adwersarzy i cóż w nim widzę.
  Popatrzmy sobie na region Świętokrzyski.Czysty etnicznie.Odziałów AK tzw leśnych więcej niż drzew w tym regionie.
  Kiedy okazało się,ze biedny tamtejszy chłop już leśnym dać nie może a sam przymiera głodem,brakuje już żydów i ich pieniędzy za ochronę a chlać się dalej chce a łupić już nie ma kogo.
  Raptem zaczynają ginąć funkcyjni oficerowie AK z tegoż rejonu.
  25 listopada 1944 r. zginął szef wywiadu w Komendzie Okręgu Częstochowa - Śląsk AK kpt. Stanisław Żak, 24 grudnia 1944 r. - szef wydziału organizacyjnego w KG AK por. Władysław Pacholczyk oraz szef Kierownictwa Akcji Specjalnej KG mjr Andrzej Czajkowski. Zginął też Nakoniecznikoff-Klukowski.Zgineło znacznie więcej oficerów,których nie sposób wymienić. Zapytacie dlaczego zgineli.
  Otóż byli oficerami funkcyjnymi i za swą działalność pobierali z KG AK wynagrodzenie wypłacane prawie zawsze w dolarach.Dysponowali też znacznymi pieniędzmi na prowadzoną działalność.Właśnie dla tych pieniędzy tak potrzebnych na wódkę musieli zginąć.
  A będąc w tym rejonie warto też wspomnieć o innych kwiatkach.Była sobie brygada świętokrzyska ,która dostała trochę więceh zrzutów w tym także pieniądze.Była jak na tamte warunki wypasiona licząca półtora tysiąca uzbrojonych i umundurowanych ludzi wycofała się przez Czechy i Morawy do Austrii. To musiało odbywać się za zgodą wrogich czynników niemieckich. Istne kuriozum.Z naturalnego matecznika ucieka praktycznie do wroga prawie że w szyku tyle ludzi.Postawmy sobie pytanie dlaczego.Odpowiedż jest w zasadzie banalna.Współbracia postawili im ulkimatum mówiąc dzisiejszym językiem kasa albo życie.To nie były przelewki.Wybrali i kasę i życie. Poszli do tzw wroga.Nie będę opisywała jak zmuszano tamtejszych chłopów do zapewnienia utrzymania powstańców.Niektóre metody można nazwać obrzydliwymi,często zakończone tragicznie dla chłopów,z regóły zostawali kalekami.Byli też bardzo dużo opornych chłopów.Już ich dawno nie ma.
  Mam nadzieję,że dwaj moi adwersarze "od palca"zrozumieli co nie co.Jeżeli nie to szkoda.
  Bardzo rozbudowana działalność do walki ze wspóbraćmi istniała w innych regionach.Ale to inny kwiatki,lecz z tej samej bajki.
 • Gość: Mykoła IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.10.10, 09:24
  Ika świetnie piszesz tą pradziwą- prawdę , ukrywaną skrzetnie przed spoleczeństwem polskim.
  Widać że doskonale jesteś zorientowanym w tym temacie niczym z jakiegoś Istytutu historycznego zajmujacego się tematem zbrodni nie tylko ze strony AK ale i UPA lub innych ugrupowń zbrojnych kreujących sie na bohaterow i patriotów .Profesjonalna znajomość tematu !
  Zawse bylem zwolennikiem prawdy !.
  Jak pisać to równo i o wszyskich , zarówno bohaterach jak i bandytach .
  A oni byli w każdym ugrupowaniu.
  Na tym forum czyni się z Rusinów ( min. Łemkow Bojkow czy tzw. nazywanej przezemnie społeczności ausro-węgierskiej min. z racji Unii Europejskiej a przecież Austro -węgry tez były Unijne czyli tradycja jest kontynuowana ,choc z pewna dozą dorzuconego przezemnie humoru )
  Celowo i świadomie dalem znak rowności pomiędzy AK = UPA i jak myslę nie pomylilem sie w tym -co IKA doskonale udowadniasz .
  Ostatnio też czytalem o Pilsudskim jak czynił czystki nie tylko narodowosciowe ale i mordowal swoich generalow ,pradziwych patriotów, Polaków ( min. gen Rozwadowskiego ) przez co zostalem wyśmianym przez jakiegoś poważnego historyka z tego forum ( nazawłem go kulturalny historyk od 7 boleści) Bo jak pisać to też pradę o tym człowieku tj. o jego bohaterstwie( pradziwym lub wątpliwym) oraz o jego zbrodniach ( prawdziwych lub mu przypisywanych)Prawda obroni sie sama !
  W Polsce czyni sie na silę Rusina tj Ukraińca bandytą i zwyrodnialcem przy czym, Łemkom i Bojkom przypisuije sie bandyctwo na Wolyniu , zaś ci Łemkowie i Bojkowie z Wolyniem nie mieli nicwspólnego !. To nie Łemkowie i Bojkowie jeżdzili mordować na Wolyniu Polakow lecz Polacy z Wolynia ( co hlubnie podkeslaja że są wolyniakami -zamieszkałymi w Przemyślu) jeżdzili z Wolynia na Podkarpacie i Rzeszowszczyznę mordować Łemkow i Bojkow ( slynny zolnierz AK pseudonim Wołyniak) w zemscie za Wolyń. Tutaj widzę złośliwe i zamierzone propagandowo celowe usprawiedliwianie mordów na niewinnej ludności rusińskiej podkarpacia sprawa wolyńską ,aby zamydlić problem i uzasadnić te bezpodstwne bandyckie zezwierzęcone dzialania bandytow z formacji paramilitarnych czy militarnych .
  To wyraźnie widac i z tym tez nie moge sie pogodzić .
  Nie może na tym terenie występowac mordowany za swoje pochodzenie i wyznanie bizantyjsko katolickie Rusin ( Łemko Bojko) okrzyczanym dodatkowo bandytą wolyńskim zas ci co faktycznie mordowali tych Rusinow w zemscie za Wolyń uznawanymi za bokhaterow narodowych broniących polskość i Polakow . A to byli zwyczajni zezwierzęceni ludzie ,karirowicze , zbrodniarze ,szubrawcy szukaący szybkiego wzbogacenia za pieniądze swoich mocodawcow oraz uzyskane na rabunkowej dzialalności pod znakiem Polskich Sil Zbrojnych .
  Bandyctwo oraz zezwierzęcenie bylo zarówno u AK jak tez i u UPA . Tak więc wdug mnie- z obiektywizmem i prawda to w swojej zbrodniczej dzialalności na mniejszą lub większa skalę AK = UPA .
  Trudno aby teraz po informacjach historycznych IKI ktokolwiek temu zaprzeczył lub oponowal .
  Chba że ma bliski zwiazek ( może rodzinny ) z tymi zezwierzęconymi bandytami typu Pana Dęmbskiego ( okropne wspomnienia z którymi ten biedny czlowiek nie mógl żyć )
  Jestem tez Polakiem i też jestem Rusinem bo takim urodzilem się w Polsce - nie poczuwam sie do zadnego bandyctwa na Polakach ani na innej nacji i nikomu zadnej krzywdy nie uczynilem . To nas Rusinow nadal dyskryminuje i przesladue w Polsce z dozą pomawiania i zaszczuwania spolecznego( np.bo to są bandyci spod znaku UPA)
  Nie moge pozwolc na to aby nas Polaków Rusinów celow pomawiano i utozsamino z Ukraińcami - jako zwyrodnialcami zezwierzęconymi w morodwaniu Polakow ( czy tez Żydów lub Niemcow,Rosjan itd ) Szanuję wszystkich ludzi bez wzgledu na pochodzenie religię i zapatrywania spoleczo polityczne . Nigdy nie zywilem i nie zywię urazy do żadengo Polaka czy innego człowieka, lecz za zwykle " świństwo i chamstwo" uważam kiedy atakuje się innego czlowieka za fakt że chce ujawnić prawdę z odniesieniem do jej faktycznego stanu ( nie przez podawanie ćwierć lub pół prawd pomieszanych z wyimaginowanym klamstwem)
  Dzięki IKA za wsparcie i doskonalą naukę dla tych co nie moga pogodzić sie i nie chca uwierzyć w prawdę ( ktorą doskonale wykladasz podając dowody i fakty)
  Tez jestem Polakiem i wszystko co polskie jest mi bardzo drogocenne ( oprócz zwyrodnialstwa ,zezwierzęcenia i bandyctwa .Przyczym nie wazne z jakiej i czyjej strony to występuje ) .
  Stąd jestem goracym zwolennikiem i popagatorem Przebaczenia i Pojednania ( nas ludzi nie mających z tamtym okresem nic wspólnego ) nie zas ciągłe wzajemne zaszczuwanie .
  Nie wiem dlaczego zarzuca mi się obłudę i falsz . Mysle że czynia to celowo faktyczni obłudnicy i fałszerze prawdy oraz zwolennicy ciaglego podsycania do nienawiści społeczno narodowej .

  Serdecznie Pozdrawiam - wszystkich forumowiczów oraz tych co chca uczyć sie prawdy w spsób taki jak ona wglądala i jak powinna wyglądać -co jak mysle doskonale przekazjue wam moja skromna osoba ,osoba Pana Jobravo a teraz pana IKI !
  Jak zwykle motto !
  Przebaczaj i Proś o Przebaczenie !
  Kochaj i szanuja bedziesz kochanym i szanowanym !
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 18.10.10, 09:41
  Mykola, skoro piszesz ,ze Ika pisze prawde, to moze Ty masz jakies linki do danych statystycznych potwierdzakacych teze Iki, ze ponad polowa AK to zbrodniarze i bandyci?
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 20.10.10, 07:18
  Historyku jeśli uważnie czytasz to ta wiadomość była podawana nawet na tym forum i możesz sobie ja odnaleźć jeśli jesteś tak skrupulatny.Szkoda tylko ze ten oczywisty fakt mordowania wycofujących się polskich żołnierzy jest ci nieznany. Jako historyk jesteś niewiarygodny a jako człowiek zwyczajnie złośliwy.
 • Gość: historyk IP: *.chello.pl 20.10.10, 09:22
  Gość portalu: pysio napisał(a):

  > Historyku jeśli uważnie czytasz to ta wiadomość była podawana nawet na tym foru
  > m i możesz sobie ja odnaleźć jeśli jesteś tak skrupulatny.Szkoda tylko ze ten o
  > czywisty fakt mordowania wycofujących się polskich żołnierzy jest ci nieznany.
  > Jako historyk jesteś niewiarygodny a jako człowiek zwyczajnie złośliwy

  28.000?! Ukraińcy zamordowali we wrześniu 1939 roku 28.000 polskich żołnierzy?! Toż to dwa razy więcej niż zginęło w niewoli sowieckiej! 900 tys. walczyło w kampanii wrześniowej - czyżby co trzydziesty poległ z rąk Ukraińców? Proszę tylko logicznie pomyśleć... To Pan chyba jest niewiarygodny - skąd te dane? Z forum? A co to jest forum? Jak na forum napiszą, że Ziemia jest płaska, to też Pan uwierzy i będzie powtarzać? Ja jestem złośliwy? Bo proszę o weryfikację księżycowych faktów historycznych?
 • Gość: historyk IP: *.chello.pl 20.10.10, 09:23
  A, i jeszcze jedno - może Pan podać, skąd wiadomość o istnieniu UPA w 1939? Też z forum? Jakiego? Bajkopisarzy?
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 18.10.10, 09:34
  Ika napisalas, ze wiekszosc oddzialow AK zajmowala sie dzialanoscia bandycka i zbrodnicza. Zostalas kilka razy poproszona o podanie danych statystycznych. Zamiast tego podjaesz opisy pojedynczych zdarzen. Nikt rozsadny nigdy nie negowal, ze zdarzaly sie czarne owce. Nie ma wiec sensu, zebys powtarzala milion razy to co wszyscy wiedza.
  Po prostu podaj jakies linki do statystyk potwierdzakacych to co napisalas (czyli, ze wiekszosc oddzialow AK" zajmopwala" dzialalnoscia bandycka i zbrodnicza) i ja pierwszy przeprosze Cie za pisanie o wyssamiu czego z brudnego palca.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 18.10.10, 09:39
  Wedlug wikipedii:
  "W momencie maksymalnej zdolności bojowej (lato 1943) siły AK liczyły ok. 380 tys. osób, w tym 10 tys. oficerów. Kadrę oficerską sprzed wojny uzupełniano absolwentami tajnych kursów oraz przerzucanymi do kraju cichociemnymi."

  Chcesz Ika powiedziec, ze ponad 190 tysiecy czlonkow AK zajmowalo sie dzialalnoscia bandycka i zbrodnicza? Ktore gimnazjim konczylas?
 • Gość: 1234 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.10, 13:52
  > Raptem zaczynają ginąć funkcyjni oficerowie AK z tegoż rejonu.
  > 25 listopada 1944 r. zginął szef wywiadu w Komendzie Okręgu Częstochowa - Śląsk
  > AK kpt. Stanisław Żak, 24 grudnia 1944 r. - szef wydziału organizacyjnego w KG
  > AK por. Władysław Pacholczyk oraz szef Kierownictwa Akcji Specjalnej KG mjr
  > Andrzej Czajkowski. Zginął też Nakoniecznikoff-Klukowski.Zgineło znacznie więce
  > j oficerów,których nie sposób wymienić. Zapytacie dlaczego zgineli.
  Brak wiedzy, czy zwykła głupota? Bo oczywiście żaden z w/w panów w AK nie był, a rzecz dotyczy właśnie NSZ /takie polskie UPA/. I oczywiście można odpowiedzieć dlaczego zginęli. Bo część doszła do wniosku, że lepiej być w AK, natomiast nieszczególnie podobało się to części ekipy trzymającej z Niemcami.
 • mat120 19.10.10, 21:51
  Gość portalu: Ika napisał(a):
  ...zaczynają ginąć funkcyjni oficerowie AK z tegoż rejonu.
  Zapytacie dlaczego zgineli.
  Otóż byli oficerami funkcyjnymi i za swą działalność pobierali z KG AK wynagrodzenie wypłacane prawie zawsze w dolarach. Dysponowali też znacznymi pieniędzmi na prowadzoną działalność.Właśnie dla tych pieniędzy tak potrzebnych na wódkę musieli zginąć.

  Ciekawe skąd te "rewelacyjne" informacje?

  Do tej pory wiadomo było, że w/w zginęli w wyniku zemsty tego odłamu NSZ, który nie podporządkował się umowie scaleniowej a nie dla pieniędzy na wódkę...
  Proszę o wiarygodne źródła.

  W kontekście "zbrodniarzy" z AK nie ma chyba większego sensu mówić o Brygadzie Świętokrzyskiej NSZ, która na dobrą sprawę z AK nie miała nic wspólnego.

  Mam nadzieję,że dwaj moi adwersarze "od palca"zrozumieli co nie co. Jeżeli nie
  > to szkoda.
  > Bardzo rozbudowana działalność do walki ze wspóbraćmi istniała w innych regionach.
  Ale to inny kwiatki,lecz z tej samej bajki.

  Czy masz na myśli "współbraci" z moskiewskiego desantu?
 • Gość: 1234 IP: *.amplus.net.pl 20.10.10, 18:26

  > Do tej pory wiadomo było, że w/w zginęli w wyniku zemsty tego odłamu NSZ, który
  > nie podporządkował się umowie scaleniowej a nie dla pieniędzy na wódkę...
  > Proszę o wiarygodne źródła.

  Na każdej stronie fanów NSZ pisze kto załatwił Nakoniecznikowa & Co. i dlaczego. Jeden facet w Gazecie Częstochowskiej zrobił cykl artykułów na ten temat, tytuł Tajemnica smierci komendanta, jest to w necie, a niektóre odcinki nawet są tu na forum.
 • Gość: 1234 IP: *.amplus.net.pl 20.10.10, 18:31
  Poprzedni post był głupi. nie zrozumiałem o co p. lechowskiemu chodzi.
 • Gość: polak_katoliklive IP: *.range109-156.btcentralplus.com 20.10.10, 18:46
  A tera mni znowuż wścieły wywiórki pogryźli, a ja tylku zapałkami mahał i udawał urzechy i kto gorszy wywiurki czy AKA?
 • Gość: polak_katoliklive IP: *.range109-156.btcentralplus.com 20.10.10, 18:47
  kurekta: miału być "wściekły" ni "wcieły". A palic boli skurw.yjsyn.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 10:03
  Na specjalne życzenie "gość aaa"
  Wracając do mego wątku dot regionu świętokrzyskiego opisałem dziwne kuriozum brygady świętokrzyskiej.Jak myślisz dlaczego uciekli z kraju.Otóż życie każdego z nich było zagrożone.Ich współbracia z innych ugrupowań partyzanckich zabijali za dobre buty,furażerkę,czy też pas a także inne dobra.Kto takowe dobra posiadał z reguły zostawał martwy.
  Jak myślisz co to było.
  Jak myślisz zbrodnicze rozkazy wydaje ktoś na piśmie.Ba prowadzi statystykę swych zbrodni.
  Zastanów się.
  Mówisz o inydetalnych przypadkach.
  Tak.Tzw powstanie warszawske inydent 200 tysięcy ofiar.Fakt katem byli hitlerowcy.A kto był ręką kata czytaj wyżej.
  Incydentów tych na większą skalę było setki.Pojedyncze przypadki tysiące.
 • lechowski51 18.10.10, 11:09
  Nie zabiajli dla furazerki ani dla dobrych butow.Walczyli oto abys dzisiaj mogla bez konsekwencji pluc na ich pamiec.Brygada Swietokrzyska miala do wyboru;
  -zginac w ubeckich kazamatach
  -wycofac sie gdy walka stala sie samobojstwem
  ...wybrali to drugie
  Tzw.Powstanie warszawskie bylo najwiekszym czynem zbrojnym podziemia antyniemieckiego w czasie II Wojny Swiatowej.Chyba ze myslisz o tzw.Powstaniu w Getcie?!
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 10:47
  Specjalnie dla "aaa"
  Widzę,że podpierasz się zafałszowaną wiedzą przekazaną do wikipedii:
  Otóż w 1943 roku istniały siły zbrojne państwa polskiego.Tworzyły je organizacje polityczne działające w podziemiu coś w rodzaju policji partyjnych.Takie siły posiadały Stronnictwo Narodowe,Stronnictwo Ludowe,Polska Partia Socjalistyczna,Gwardia Ludowa-ta od PPS,straż Chlopska"Chłostra" przemianowana w BCh.Organizując własne siły partie te chciały wzmocnić swe znaczenie szczególnie w walce o kasę z Zachodu.
  Niektóre z nichw walce o kasę zostały zmuszone do konsolidacji w jedno ugrupowanie zbrojne dalej występujące jako Armia Krajowa./Sama konsolidacja to też ciekawa krwawa bajka-ale to nie ten wąteK"
  Nikt wówczas nie prowadził rzetelnej statystyki a takowa wielokrotnie zawyżona była prowadzona w celu wyrwania kasy z Zachodu.
  Istniały także kwiatki w tej materii.Nawet diokładnie zostały udokumentowane w Okręgu AK Lwów gdzie też posłużono się statystyką.Otóż ci sami ludzie należeli do dwu a nawet trzech zbrojnych organizacji podziemnych.U oficerów funkcyjnych to była kwestia wynagrodzenia.
  I tu taki kwiatek 80% żołnierzy NSZ jest jednocześnie w AK-/podwójne apasaże-można żyć/
  W/g wiedzy a nie propagandy w 1943 roku w konspiracji było około 100 tysięcy żołnierzy w tym około 60 tysięcy w szeregach AK.Pozostałe 40 tysięcy rozbite w/g organizacji politycznych
  od skrajnie nacjolistycznej Związku Jaszczurczego po Bataliony Chłopskie.
  Ale wybacz sam się ucz.Mogę cię jedynie ukierunkować.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 18.10.10, 11:09
  Opieram sie na wikipedii, bo na czym mam sie opierac? Nie chce mi sie szukac po milionie stron. No to podaj jakies niezafalszowane statystyki i bedzie po sprawie.
  Swoja droga jak moglas wymyslec taka glupote?:
  "Czym się zajmowały zbrojne oddziały AK w zasadzie powoli to się wyjaśnia.W większości były formacjami bandyckimi bądż zbrodniczymi"
  Skoro w Powstaniu Warszawskim bylo 200 tysiecy ofiar i stalo sie to wskutek decyzji dowodztwa (niech Ci nawet bedzie, ze dowodztwo liczylo 10 tysiacy oficerow), to skad Ci wyszla wiekszosc? I uwazasz, ze wsrod tych 200 tysiacy ofiar ponad sto tysiecy to zbrodniarze i bandyci? Dobre!
  Prosze po raz kolejny podaj chociaz jakis cien dowodu na to, ze oddzialy AK:
  "W większości były formacjami bandyckimi bądż zbrodniczymi. "
  O koniecznie napisz, do ktore gimnazjum konczylas, zeby forumowicze wiedzieli, gdzie bron Boze nie posylac dzieci.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 18.10.10, 12:10
  Ta ika to zwykla wredna i obleśna propagandystka! Pytałem jaki cel chce osiągnąć przy pomocy tych bzdur i doszedłem do jedynego wniosku jaki sie sam narzuca. My tu piszemy o zwyrodniałej upa a ta ika stara sie udowodnić że nie tylko banderowcy byli zdegenerowani i posługuje się przypadkami które w czasie wojny są na porządku dziennym i stanowia chleb codzienny. Kwestię forsy już wyjaśniłem. Walka z wrogiem to nie jest zajęcie fanatyków w rodzaju propagandystów lecz obowiazek każdego obywatela. Tu nie ma czasu na zabawy i działać należy szybko i zdecydowanie. Dlatego właśnie o pomyłki jest bardzo łatwo. A trzeba być albo głupim albo wrednym albo politrukiem by te fakty wykorzystywać dla propagandowych celów. I jeszcze te idiotyczne zarzuty o braku wykształcenia dla uspokojenia własnego czarnego sumienia. Jak chcesz to możesz mnie uznać nawet za analfabetę by się lepiej poczuć i mieć swoiste wytłumaczenie dla krytyki z mojej strony ale pamiętaj że ja jestem odporny na propagandę i manipulacje a zupełnie nie jestem odporny na prawdę, fakty i pisanie w dobrej wierze. A tak na koniec to ani jedna wioska polska nie została wymordowana i spalona przez AK jak to miało miejsce w przypadku banderowców z upa gdy chcieli coś zeżreć. I jeszcze to; po ile marek dostawali banderowscy oprawcy od hitlerowców - bo jak widać jesteś specjalistą od finansów?
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 11:50
  Oj lechosiu,lechosiu wyrywasz niepełny cytat mej wypowiedzi i dodajesz swoje.Odnośnie wyjścia z kraju brygady świętokrzyskiej opierasz się na sprytnie opracowanej legendzie na użytek gawiedzi.Fakt byli zagrożeni utratą życia lecz tegoż zycia chcieli ich pozbawić współbracia partyzanci.Tym przecież nawet największy matoł nie będzie się chwalił.Zarówno z jednej jak idrugiej strony.Zagrożenie kazamatami wówczas nie istniało.Z prostej przyczyny nie było jeszcze UB.

  Odnośnie tzw powstania warszawskiego-mówisz,że największy czyn zbrojny.Masz rację jest około 200 tysięcy ofiar.To chyba nie jest czyn zbrojny.
  Zapewne zaraz powiesz,że jednak tak-bronili się przeszło 60 dni.
  Kolejna legenda.Niemcy jak by chcieli to tzw powstanie zdusili w ciągu trzech,czterech dni.
  Oni potrzebowali 60 dni na całkowite zniszczenie miast i jego struktury materialnej.W ciągu trzech lub czterech dni nie dało się tego zrobić.Dlatego też jest tyle ofiar cywilnych.
 • lechowski51 18.10.10, 12:02
  Szkoda na Twoje bzdury mojej klawiatury.Po tym co piszesz sadze ze wspolczesnej historii Polski uczylas/les/ sie na WUML-u.Twoje zrownywanie AK do innych formacji zbrojnych a tez chocby sladu reakcji ze za moskiewskie pieniadze "walczyli" bojowcy Nowotki kapujac w gestapo konkurencje z NSZ czy AK.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • mat120 19.10.10, 22:03
  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Zagrożenie kazamatami wówczas nie istniało.Z prostej przyczyny nie było jeszcze UB.

  Był za to gen. Sierow.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 12:27
  Oj lechosiu lechosiu miałam to szczęście,że urodziłam się stosunkowo niedawno i tegoż powodu nie jest mi znane życie z mrocznego okresu komuny.Jak komuna upadała 1989 byłam w przedszkolu na Wajgarta w grupie starszaków.
  Nie umiałam pisać ani czytać.Mówiłam lekko sepleniąc.W teatrzyku zawsze robiłam za statystę.
  Przypisywanie mi takich niegodziwości zatem uwłacza tobie a nie mnie.Rozumiem,że przeżyłeś ten okres,miałeś więc takie możlwości.Obym się myliła.Szkoda mi ciebie i ty wiesz dlaczego.
 • Gość: wiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.10.10, 12:50
  Boże, Ty to widzisz i nie grzmisz?! Banderowska dziwka broni AK i NsZ, zetempowski bandyta i esbecki kapuś przypisuje pzedszkolakom studia na WUML. Do czego, to doszło! że upowska dziwka i banderowsko esbecki szmaciarz ustawiają tutaj prawdziwych Polaków i pluja na nich za to, ze chca poznac prawdziwą historię. Odwalcie się od nas wyjasniajcie swoją banderowską historię. Odchrzanic się od Polaków farbowani patrioci i Polacy!

 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 18.10.10, 12:58
  Ika, brak ci argumentów i zeszłaś na psy ze swoim udowadnianiem tezy i stosujesz argumenty z piaskownicy. Lechowski ma rację - szkoda klawiatury. Chyba przeżywasz jakąś fiksację związaną z pewnością że potrafisz udowodnić najbardziej karkołomną bzdurę. Lepiej się weź za to co jest oczywiste; Banderowskie wyczyny spróbuj opisać tym samym językiem a gwarantuję ci że nikt ci nie zarzuci manipulacji bo to są sprawy oczywiste.
 • Gość: Kulturalny IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.10.10, 14:02
  Proszę- jak zwykle świnie i chamy na tym forum ( zezwierzęcone forumowiecze) potrafia obrażać tych co piszą prawdę i chcą tej prawdy - obiektywnej zarowno z jednej jak i drugiej strony.
  Ile jadu nienawiści w tych zwierzo -ludach tkwi do Pani ( kobiety a więc Damy -choć młodej lecz madrej i rozsądnej) za to że udowadnia że zezwierzęcenie w AK ( w UPA rownież ) było powszechne i powszechnie o tym wiedziano lecz ukrywano tą prawdę ( nadal zresztą się ukrywa z odniesieniem do AK ) .
  To ujawnianie prawdy oraz po przez tą prawde dądżenie do przebaczenia i pojednania nie jest powodem obrażania i opluwania kogokolwiek z tego powdu .
  Tylko świnia i Cham oraz kłamca ( hoćby kulturalny profesor historii od 7 boleści ) pozwala sobie na takie zachowanie o charakterze agresji i nienawiści za to że ktoś może i umie przekazać tą prawdę w sposob obiektywny - taki jak uczynila to Pani IKA .
  Świetnie IKA - dzięki ci za to oraz szczerze podziwiam za odwage przed tą nienawistna sforą zwołoczy ( nawet nie pochodząca z Przemysla) która chce cię zastraszyć oraz ośmieszyć by wyeliminować z tego forum ( forum prawdy obiektywnej) .To czynili wobec jobrawo ,darinio, mykoły ateraz wzieli sobie na RYJ twoja szanowną skromną osobę.
  Na Chama i świnię też bat się znajdzie - to oczywiście bat prawdy obiektywnej ,bezstronnej i kulturalnie przekazywanej w sposób jak to uczynilaś. Podziwiam też za gleboką wiedzę w temacie ,takt oraz kulture ( nie do podważenia)
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 18.10.10, 15:19
  Niech bedzie, zem cham, kpmunista, ubek, katodebil i co tam jeszcze ale Ika i Mykola, gdzie sa te dane statystyczne, na podstawie ktorych twierdzice, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci?
 • Gość: nizinny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 15:20
  czy Przemyśl to już dzikie stepy ?
 • lechowski51 18.10.10, 15:32
  ika napisala;
  Oj lechosiu lechosiu miałam to szczęście,że urodziłam się stosunkowo niedawno i tegoż powodu nie jest mi znane życie z mrocznego okresu komuny.Jak komuna upadała 1989 byłam w przedszkolu na Wajgarta w grupie starszaków.
  Nie umiałam pisać ani czytać.Mówiłam lekko sepleniąc.W teatrzyku zawsze robiłam za statystę.
  Przypisywanie mi takich niegodziwości zatem uwłacza tobie a nie mnie.Rozumiem,że przeżyłeś ten okres,miałeś więc takie możlwości.Obym się myliła.Szkoda mi ciebie i ty wiesz dlaczego.

  Ciekaw jestem skad wiec u Ciebie takie poglady?.Kim sa Twoi rodzice?.Kto Cie uczyl historii?
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 15:52
  Oj lechosiu lechosiu pokazujesz swą prawdziwą profesję.
  Czyli nie myliłam się.Twoje pytanie jest naprawdę urocze.

  Zatem należysz do tych co zadawali pytania.Prawidłowo to brzmi:
  -nazwisa-adresy- kontakty.

  Ty zaś sięgasz znacznie dalej rodzice dziadkowie.Oj czy nie jest Ci wstyd.
 • lechowski51 18.10.10, 16:22
  Ja tam swojej rodziny sie nie wstydze.Malo tego jestem dumny z tego kim byli rodzice,jak mnie wychowali i w jakiej tradycji wyroslem.Gdybym kiedys powiedzial w towarzystwie rodzicow,ze AK to bandyci walczycy o lepsze buty i za pieniadze,to pewnie dostalbym od ojca w twarz.Dlaczego?.Proste!.Bo jego dwaj bracia zginelli walczac w tej formacji.Dzisiaj na nich plujesz.Bronic juz sie nie moga,wiec robie to ja.Pluj sobie dalej i pisz klamstwa ze Brygada Swietokrzyska wiala przed gierojami z AL.Pisz dalej bzdury ze jak wychodzili z Polski to nie grozila im smierc w ubeckich katowniach.Wpierw moze jednak przeczytaj co dzialo sie w Majdanku po zdobyciu go przez Sowietow i i na lubelskim zamku?.Co zrobili sowieci z zolnierzamoi AK ktorzy w ramach Ostrej Bramy zdobywali z nimi Wilno,co stalo sie 27 Wolynska Brygada i zolnierzami AK wyzwalajacymi Lwow?
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: Łemko IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.10.10, 17:47
  Pani Iko - teraz zaciekle atakują( po świńsku i z zezwierzeceniem ) pani osobę ,za prawdę -w którą nie chcą uwierzyć (choc wiedzą- że to prawda) Ale to taka cecha -takich wlasnie Polaków .
  Potrafi klamać przekrecać a potem zwalać na inna osobe ( oponenta że to on klamal i przekrecał .Jak z Rusinami . Sami mordowali tych Rusinow a potem krzyczeli że to nie Oni lecz Rusini ich mordowali ! )
  Nigdy ( pani rownież) nie pisalem że wszyscy zolnierze AK to zezwierzęceni zwyrodnialcy lecz pisalem że zarowno w tych formacja tj AK jak tez w UPA byli bohaterowie i byli zezwierzęceni zwykli bandyci mordujący nioewinnych ludzi pod haslem zemsty np za Wolyń.
  pytalem - co wspólnego z Wolyniem mieli Łemkowie i Bojkowie ,którzy nie jjeździli na Wołyń mordować Polakow natomiast ci Polacy z Wolynia przyjeżdzali na Podkarapcie mordowac Łemkow i Bojkow wykrzykując że to zemsta za Wolyń ( nadal tak krzyczą ustprawiedliwiając swoje zbrodnie - wlasciwie krzyczą to już ich wnukowie tych bandytów z AK i tak propagują bandyckie niby bohaterstwo swoich krewnych . Mogę przypuszczac ,że byc może Pana lechowskiego krewni byli wśrod tych co mordowali i biedny lechowski ma teraz rozterki podobne do Pana Dąmbskiego tj. czy wmawiac sobie ze jest z bohaterskiej rodziny czy też z rodziny zwyklych bandytow mających okazje wzbogacić sie zbrojnie pod szyldem AK . A jak dojdzie do niego że jego bohaterski wujcio z AK byl podobnym do Pana Dąmbskiego ( to ma mieć go za bohatera czy za bandytę - ? hę -panie lechowski . Za kogo za bohatera czy bandytę wbijającemu śpiącemu człowiekowi gwóźdź do głowy )
  Takich bandytow jak w AK tak i w UPA było bardzo wielu . Pomiędzy nimi wlasnie dawalem i daje znak= tj AK= UPA pod względem zbrodni okrucieństwa i zezwierzęcenia.
  Potrafię odróznić bohatera i bohaterstwo od bandyty i bandyctwa - po kazdej stronie i od kazdej persony -chocby podobnej do tak autorytatywnego Polakom Pilsudskiego.Jakoś lechowski zamilkł na temat pytania o mord na generale Rozwadowskim i innych polskich bohaterach narodowywych wywodzących się ze znamienitych rodow dokonanym w II RP za rządow dziadzia Józia
  Nie chcą w to wierzyć - nie muszą.
  Ale dzięki Pani i mojej skromnej osobie ora Jobravo ( ukłon dla Pana Jobravo) niech o tym wiedzą . będą spokojniejsi i lepiej tj smaczniej bedą spać lub w kosciele głosno prosić Boga o milosierdzie dla siebie i swojej byc może bandyckiej rodziny .
  Niech wiedzą że trzeba Przebaczac i prosić o Przebaczenie ( od kazdej ze stron)
  PS
  Ciesze sie IKA że zabrałaś głos i to bardzo mądry w tej trudnej dyskusji udowodniając że zbrodnia = się zbrodni i nie wazne z jakiej strony pochodzi ta zbrodnia oraz kim jest ten ten zbrodniarz czy to z AK czy UPA ,SS,NKWD,LWP,UB , SB KGB,CIA ,itd
  Pozdrawiam !
 • common-sense-ltd 18.10.10, 17:54
  Pazdrawlaju was ika-wampir! Ja toże durak!

  Mykoła
 • wampir-wampir 18.10.10, 18:12
  Uważaj Żabciu! Jak tak dalej pójdzie, zobaczysz mnie, gdy otworzysz lodówkę. Buziaaaki :-)))
  --
  Hipokryzja jest wstydliwością łajdaka. /Demostenes/
  *
  Je habite a Saint Germain de Pres et chaque soir je ai rendez-vous avec Quelquen...
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 19:47
  Oj lechosiu lechosiu postaram się udzielić Ci odpowiedzi na ostatnie twe pytania:
  Na początek jednak sprostowanie z twego postu" Brygada Swietokrzyska wiala przed gierojami z AL."Zapewne masz na myśli GL-ci byli od PPS. AL to byli od PPR czyli komunistów.
  Otóż AL dla partyzantów AK w tym rejonie nie stwarzał żadnego zagrożenia militarnego i nie wchodził AK w drogę.To ugrupowania AK występujące w tym rejonie stanowiło śmiertelne zagrożenie dla brygady świętokrzyskiej. Tyle tytułem sprostowania.

  Wspominasz tutaj też o Wileńskiej Brygadzie AK-nie chciałem tego poruszać.Nie będę opisywał jej działalności.Powiem Ci tylko jedno.Litwa po rozpadzie ZSRR i uzyskaniu niepodległości uznała całą formację Armii Krajowej jako organizację zbrodniczą działającąze szczególnym okrucieństwem przeciwko Narodowi Litewskiemu.Każdy uczestnik AK na tym rejonie za przynależność do AK jest ścigany z urzędu.Chyba rozumiesz co to znaczy.

  27 WOŁYŃSKA DYWIZJA PIECHOTY AK- to fakt jedyna chluba AK.Tam służyli prawdziwi żołnierze i oficerowie.Robili co mogli by ochronić ludność polską przed napadami UPA.
  Ochraniali polskie wsie.Organizowali obronę zbiorową.Oddziały Bomby i Gzymsa dokonywaki cudów w walce UPA.Choć podobno liczyła około 7000 ludzi tak naprawdę wartość bojowa to około 2000ludzi.Chylę przed tymi ludżmi czoła.Nic mi nie wiadomo o ich zbrodniach.Prawdopodobnie ich nie było a jeżeli to miały charakter incdentalny.
  Toczyli bardzo zażarte walki z jednostkami UPA .Postępowaliw czasie walk zgodnie z kodeksem żołnierskim.
  Walczyli też Niemcami lecz w zasadzie to był koniec dywizji.Rozbita.Część przedziera się na teren lubelszczyzny druga część przez Prypeć przechodzi do Rosji.Lubelska część jeszcze walczy lecz ostatecznie poddaje się także Rosjanom.Składa broń i ulega rozwiązaniu.Oni naprawdę zasługują na uznanie.To o nich dzieci powinni uczyć w szkole jak o bohaterach wojny.

  No a teraz twój lechosiu wątek osobisty.
  Dziwi mnie,że nie eksponujesz swych zasług a podpierasz się rodziną i jej zasługami.
  Zapewne mocno nabroiłeś,gryzie Cię sumienie i nie wiesz co z tym zrobić.
  Pomogę Ci.Trzeba od czegoś zacząć.Otóż miej odwagę i idź do tych których skrzywdziłeś.Powiedz im prawdę i poproś o przebaczenie.Napewno się uda a i Tobie będzie lżej.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 18.10.10, 20:06
  Odpowiedz na moje pytanie, skad masz dane, ze wielszosc formacji AK bylo formacjami bandyckimi i zbrodniarskimi?
 • common-sense-ltd 18.10.10, 20:17
  Wampir z kumplem biją pianę drugą dobę, a za jakiś czas wątek zostanie przypisany Lechowskiemu, albo komuś innemu ze znienawidzonych, obrzucanych obelgami, wyszydzanych, chociaż wyimaginowanych "wrogów".

  I jeszcze jedno...pisanie historii Polski zgodnie z "jedynymi, słusznymi" dyrektywami to nie to samo, co pisanie "wrogom" życiorysów. Radzę powściągnąć niezdrowe zapędy.
 • wampir-wampir 18.10.10, 20:20
  common-sense-ltd napisała:

  > Wampir z kumplem biją pianę drugą dobę, a za jakiś czas wątek zostanie przypisa
  > ny Lechowskiemu, albo komuś innemu ze znienawidzonych, obrzucanych obelgami, wy
  > szydzanych, chociaż wyimaginowanych "wrogów".

  Odczep się ode mnie kobieto. Nie założyłem tego wątka i nie mam zamiaru się w nim udzielać z prostego powodu - dyskusja z dyletantami nie ma sensu, bez względu na ich poglądy.
  --
  pl.youtube.com/watch?v=JuSZEBuDUC4
  *
  www.youtube.com/watch?v=gH203JWfAy0&NR=1
 • Gość: Sprawiedliwy IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.10.10, 20:08
  Brawo IKA .
  Tak jak piszesz i to co piszesz bardzo mi sie podoba. !
  Tak trzymaj i nie daj im sie zastraszyć , ośmieszyć bądź ponizyć.
  Albowiem ci co Ciebie chcą osmieszyć sami sie ośmiesztają .
  Dzięki tobie i twojej sprawiedliwej -bezstronnej ocenie faktów :
  Kłamstwo falsz, obluda zostalo im -udowodnine !
 • Gość: wiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.10.10, 20:25
  Nie do końca zgadzam się z Ika ale na pewo nie zgodzę się z Z-ską , która na polskich papierach przyjechała do przemyśla. Idź won common, ukraińska szmato!
 • Gość: Sprawiedliwy IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.10.10, 20:26
  I ty common sense narescie piszesz z sensem dla tych co przypisuja inym swoje przywary.
  Bo drzazge widza w oku brata swojego lecz belki nie postrzegaja w swoim oku !
  Kamienuja inncyh za grzechy które sami popelnili i nadal sklonni sa popelniać !.
 • common-sense-ltd 18.10.10, 20:34
  Mykoła, idź wyspowiadać kumpla!
  Podaj mail, podrzucę ci antologię jego sk...syństwa, jako ściągę.
 • lechowski51 18.10.10, 20:20
  Jak zwykle u Ciebie klamstwa przemieszane z faktami,no i ucieczka od odpowiedzi.
  Brygada Swietokrzyska zwalczala czerwonych agitatorow na uslugach Moskwy a nie zolnierzy AK.AL to ten sam sowiecki syf co GL.PPS dzialalo w ramach podziemnego panstwa i nie mialo oddzielnej formacji zbrojnej.
  AK na terenach Litwy walczylo z niemieckimi okupantami a ze formacjach niemieckich tak jak na Ukrainie sluzyli Litwini wiec z rak AK ginelli litewscy kolaboranci.AK nie walczyla wiec przeciwko "narodowi litewskiemu" a przeciwko litewskim zdrajcom.
  Musze Cie zmartwic.Nie musze nikogo przepraszac.Tym ktorzy na mnie donosili dawno wybaczylem a moich sbeckich przesladowcom,jedynie co moglbym,to napluc w twarz,bo byly to gnidy i ludzie bez jakichkolwiek zasad.Jednego z nich mykole masz przyjemnosc czytac.Jedynie co wspolczuje,to ich rodzinom,bo musza zyc w towarzystwie tych kanalii.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 18.10.10, 20:42
  Ika rozpoczęla pisanie historii na nowo. Ja jak każdy zdaję sobie sprawę że na historię można patrzeć z różnych punktów ale to co reprezentuje ta nowa recenzentka jest co najmniej dziwne. Mamy tu skrajne oszołomstwo i nieznajomość realiów wojny. Nie ma tak że realia wojenne są takie same jak w czasie pokoju tu mozna zarobić kulkę za byle co i wystarczy nieraz okazanie wrogości lub odmowa pomocy. Wyciąganie fałszywych wniosków to specjalność propagandystów i oszołomów. Że to co pisze jest wyssane z palca widać jak na dłoni w postach mykoła. Przecież ten oszołom jest pełen podziwu i w siódmym niebie co widać po jego wpisach. Nie wiem jaką opcję reprezentuje ale jeszcze kilka wpisów i dojdziemy. Tak na mój gust jest to pierwsze połączenie opcji moskiewskiej z banderowską.
 • common-sense-ltd 18.10.10, 20:46
 • Gość: Mykola IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.10.10, 20:49
  lechowski wkońcu nauczyleś się przebaczać skoro jak piszesz ,że dawno przebaczyleś Jednak nie prosisz nadal o przebaczenie .
  Tak więc Przebaczaj i Proś o przebaczenie !
  Jeden warnek spelnileś więc spelnij i drug PROŚ O PRZEBACZENIE a napewno dostapisz tej Łaski !
  Mykola nie zna lechowskiego ,nawet nie widzial go nigdy na oczy ( bo jak mało kulturalny zwykły ... nie pismienny człowiek lechowski nie przedstwil sie personaliami lecz tylko pseudonimem jak TW ) i Mykoła nikomu nie uczynil żadnej krzywdy ,więc nie wie dlaczego miałby przepraszać akurat Lechowskiego i za co to mialby być te przeprosiny. Mykola tylko podpowiada że Rusini tj Łemkowie, Bojkowie i austro węgrzy to bardzo spokojny naród oddany Polsce w której mieszkali i nadal mieszkaja ( szczatkowo) i który cierpiał nie za swoje winy lecz z racji bandytyzmu dokonywanego na tej spoleczności przez szowinisto nacjonalistów zezwierzęconych pod egida niby wyzowleńczych organizacji zbrojnych .Przecież Pan Dąnmbski sam do tego sie przyznal -dobrowolnie i bez naciskow lub wymuszeń zeznań ,co do prawdy tamtego trudnego okresu .Widać ze choć stał sie zezwierzęcony to jednak mial sumienie ktore powinien miec każdy czlowiek i potrafił odróznic dobro od zla skoro opisal wlasne zbrodnie .
  Tak też ty lechowski staraj sie to czynić . Odróznij dobro od zla. Przebaczaj i Proś - powtarzam PROŚ o Przebaczenie tych których niesłusznie pomawiasz i opluwasz. !
 • common-sense-ltd 18.10.10, 20:55
  Gość portalu: Mykola napisał(a):Odróznij dobro od zla. Przebaczaj i
  > Proś - powtarzam PROŚ o Przebaczenie tych których niesłusznie pomawiasz i opl
  > uwasz. !

  Widzę, że ćwiczysz przed spowiedzią ex-kumpla;)
  Bardzo ładny tekst....i jaki adekwatny dla denata!
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 20:43
  Ależ Chłopcy opanował Was słowotok z połykaniem liter i wyrazów włącznie.
  Powoli i pojedynczo i jasno starajcie się wyjaśnić Wasze myśli.Piszcie też pełnymi zdaniami i słownictwem przyjętym do języka polskiego.No a teraz start i nie tak nerwowo.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 18.10.10, 20:54
  Ja tam nieuczony. Ale moze zamiast wytykac komus pisanie, sama napisalabys, gdzie mozna znalezc dane, z ktorych wynika, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 18.10.10, 20:55
  I nie zapomnij napisac, w ktore gimnazjum skonczylas.
 • gate.of.delirium 18.10.10, 20:58
  Gość portalu: aaa napisał(a):

  > Ja tam nieuczony. Ale moze zamiast wytykac komus pisanie, sama napisalabys, gdz
  > ie mozna znalezc dane, z ktorych wynika, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandy
  > ci.
  Gdy wystarczą pomówienia wyssane z palca w grupie starszaków...
 • gate.of.delirium 18.10.10, 20:56
  Gość portalu: Ika napisał(a):

  > Ależ Chłopcy opanował Was słowotok z połykaniem liter i wyrazów włącznie.
  > Powoli i pojedynczo i jasno starajcie się wyjaśnić Wasze myśli.Piszcie też pełn
  > ymi zdaniami i słownictwem przyjętym do języka polskiego.No a teraz start i nie
  > tak nerwowo.
  ...inaczej Pani Przedszkolanka Ika wy...wali Was z piaskownicy do leżaczkowania...
 • gate.of.delirium 18.10.10, 21:00
  Po ile na bazarze Ruscy sprzedają u was fajki ?
 • lechowski51 18.10.10, 21:01
  Mykola!.Za pol godziny w Teatrze Telewizji "Norymberga" z Gajosem w roli glownej.Spektakl o takich jak Ty!.Pozniej pogadamy o przebaczaniu.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • gate.of.delirium 18.10.10, 21:07
  lechowski51 napisał:

  > Mykola!.Za pol godziny w Teatrze Telewizji "Norymberga" z Gajosem w roli glown
  > ej.Spektakl o takich jak Ty!.Pozniej pogadamy o przebaczaniu.
  Lechowski !!! Tego, że ja żyję w rzeczywistości "poza", nawet nie ukrywam, jest wprost zapisana w moim nicku ! Ale, że Tobie ja pier....lę się z jakimś Mikołą ? Co Ty palisz ?
 • Gość: wiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.10.10, 22:48
  Elvis żyje i ci z Norymbergi też.
 • Gość: Sprawiedliwy IP: *.przemysl.hypnet.pl 19.10.10, 08:41
  Ika świetnie im dowalilaś !- dowodowo oraz z ogromnym obiektywizmem historycznym !.
  Nie moga ci tego wybaczyć ( tak jak z odniesieniem do Jobravo) !
  Teraz staniesz się przedmiotem wscieklych ( wręcz zwierzęcych) ataków na twoją osbobe wlacznie z obelgami ,chamskimi docinkami , szydzeniem i wysmiewaniem nie tylko jako psiiadającej wiedzę ponad przeciętna od innych lecz z racji tego że piszesz prawdę bardzo dla wielu nie wygodną . Jednak spokojnie -bez żadnncych emocji oraz nerwów polecaj tym Panom( Paniom) aby nauczyli sie tolerancji oraz jak cywilizowani ludzie ( nie zezwierzęceni) potrafili WYBACZAĆ I PROŚIĆ O WYBACZENIE chocby w imieniu swoich przodkow majcych niewinną krew na swoich rękach .
  To zawsze polecam i polecal będe każdej ze stron . Nie ważne czy AK czy UPA bo przeciez jak dowody wskazuja to AK= UPA zaś UPA =AK . Po co więc te wzajemne ubliżanie ,rozliczanie i pomawianie kto bohater a kto bandyta skoro z jednej i drugiej strony byli tacy i tacy !
 • common-sense-ltd 19.10.10, 08:46
  Niech zgadnę....NIE BĘDZIE PROSIĆ O WYBACZENIE?;)
 • Gość: Ciekawy IP: *.przemysl.hypnet.pl 19.10.10, 12:54
  To Polak Potrafi ? czy też nie Potrafi ? choćby wybaczyc i prosic o wybaczenie ! .
  Wobec Niemca jakoś potrafił choć więcej od tego Niemca zaznal krzywd bo od Łemkow i Bojkow Polacy nie zaznali żadnych krzywd choć tych Łemkow i Bojkow zwanych Rusinami krzywdzili Polacy w sposób jak to opisuje Pan Dąmbski z autopsji żołnierza AK.
  Skoro nie będzie prosić o wybaczenie - to znaczy że potrafi - ale nie chce np. z przekory, lenistwa lub z wlasnej głupoty .
  Ponoć Polak mądry po szkodzie niektórzy dodają ,że przed i po szkodzie taki sam !
  To forum jest tego dowodem !
  Ale sa Polacy którzy faktycznie POTRAFIĄ -bo to są prawdziwi polacy nie zaś ci zezwierzęceni podający sie za Polaków (przykład : Syn morduje ojca -toż nie trzeba tutaj Ukraińca aby Polak zamordowal Polaka . Mordują się we wlasnej rodzinie a potem lamentrują że to ich mordowano lub zamierzano zamordowac tj Ojciec chcial zamordować syna a ten niby tylko sie ratowal przed tą krwawą rodzinną zbronią !) Przecież taki sam przypadek może wystąpić u Ukraińca ,Niemca ,Rosjanina, Amerykanina itd to nie znaczy że wszyscy Polacy są mordercami wlasnych rodziców . A jednak -tacy są w każdej nacji tak więc w AK = UPA też !
 • lechowski51 19.10.10, 14:00
  Tobie mykola zupelnie juz odbilo!
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 19.10.10, 14:09
  Mykoła każdy naród jest narodem i dlatego AK=upa! Tobie już ostatnia szara komóreczka przestała działać a twoje wywody są rodem z kgb czy ub. Ciekawe czy też uważasz że za złotówkę mozna kupić lizaka i mercedesa?
 • jesus33 19.10.10, 15:07
  Panie Lechowski Panu odbiło nie w mniejszym stopniu, skoro czytuje Pan nadal jego posty!
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: Longinus IP: *.przemysl.hypnet.pl 19.10.10, 15:38
  Jesus 33, sama czytasz , zaś drugiemu zabraniasz !
  Ciebie też wykręca czy jak ,czy ci co innego na głowę bije ?
 • jesus33 19.10.10, 15:40
  Mykoła nie czytam, wybacz :))
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: Longinus IP: *.przemysl.hypnet.pl 19.10.10, 17:08
  Jesus 33 -mala kłamczuszko . Skoro to przeczytalaś- to czytasz wszystko ,tylko nie chcesz sie przyznać bo wiesz że tam napisana jest sama krystaliczna prawda . Ale jak nie czytasz to napewno podgladasz - na jedno wychodzi .
  I , za to cie lubię - O!
 • jesus33 19.10.10, 17:17
  Ach Mykoła jak Ty wszystko o mnie wiesz :) Czasami podglądam, a czytam głównie posty mające góra dziesięć zdań. Niewiele takich piszesz :))
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: Frend IP: *.przemysl.hypnet.pl 19.10.10, 19:23
  Jesus 33 - ale cię lubie i już .Nic na to nie poradzę , że min. dla ciebie piszę te posty ( Loooooooongs....) a ty ich przysłowiowo "olewasz" .Ale inni chęnie cztają - za to też ich lubuię i naprawde - naprawdę nie żywię do nikogop z forumowiczow żadnej - żadnej urazy lub niechęci !. Forum traktuję tak zwyczajnie , jako dobrą formę poznania miedzy ludźmi , a nawet zaprzyjaźnienia pomimo -czasem ostrych i złosliwych docinek ,które nie odbieram w spsób poważny i puszczam mimo - uszu !
  Lubie lechowskiego ,lubie Pysie, common sense lubię ciebie Jesusicku33 nie wspominając o innych bardzo miłych ludziach z którymi doścć dobrze mi się dyskutuje oraz wymienia poglądy ( choćby w sprawie zapatrywania AK=UPA). Przecież nie znamy sie osobiscie i kazdy ma prawo do swoich odczuć i swoich poglądów - to nie znaczy że zaraz mamy sie pozabijać tak jak to dzisiaj uczyniono w Łodzi w Biurze poselskim PiS .
  Serdecznie Was wszystkich -miłych i kochanych POZDRAWIAM !
 • jesus33 19.10.10, 19:36
  Mykoła ja też Cię lubię i twoich słów nie biorę na poważnie, ponieważ wiem że jesteś żartownisiem :)) I też lubię Pysia, Pana Lechowskiego, Panią Common-bezsens itd. Najbardziej jednak lubię Wampirka i Jobrave, a zwłaszcza ich poczucie humoru :)
  No dobra, przyznam się do najgłębiej skrywanych pragnień i obsesji, dotyczą one Pana Lechowskiego, cały czas mi się marzy, że rozepnie ostatni guzik koszuli i przestanie wszystko brać tak dosłownie i puści razem ze mną wodze fantazji:))
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: Frend IP: *.przemysl.hypnet.pl 19.10.10, 19:42
  Czyli wiemy -o co chodzi !
  dobrze tak spokojnie i rzeczowo sobie pogawędzic - No -Nie ?
  Bardzo Serdecznie Pozdrawiam !
 • jesus33 19.10.10, 22:31
  Widzisz Mykoła jak to dobrze, że jest Mat który podciąga wątek do góry (Mat dziękuję) i może w końcu serce Pana Lechowskiego drgnie. I tylko szkoda, że Pan Lechowski kładzie się tak wcześnie spać :( ponieważ noc... :))
  www.youtube.com/watch?v=xACZHv-sLCg&feature=related

  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • lechowski51 19.10.10, 23:07
  Na noc zostawiam Cie z wariatem.On lubi sie onanizowac w necie....a ta melodia mile mi sie kojarzy.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • jesus33 19.10.10, 23:10
  Niesamowite! Co raz odkrywam w Panu coś nowego, to Pan ma jakieś miłe skojarzenia?!
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • wampir-wampir 19.10.10, 23:18
  Głównie z onanizmem. Widać tylko tyle może :-)))
  --
  Hipokryzja jest wstydliwością łajdaka. /Demostenes/
  *
  Je habite a Saint Germain de Pres et chaque soir je ai rendez-vous avec Quelquen...
 • jesus33 19.10.10, 23:35
  Jeżeli przy tym myśli o mnie, to spoko :)) Wiedziałam!
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • wampir-wampir 19.10.10, 23:42
  No! Może nawet kołnierzyk przed tym rozpina ;-)))
  --
  Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
  *
  Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
 • jesus33 19.10.10, 23:59
  Musi, nierozpięcie grozi uduszeniem :)
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: hihahiha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.10, 00:05
  zwierzęcia - śmierć murowana
 • lechowski51 20.10.10, 09:31
  No i znow mnie nie zawiedliscie.Nocne rozmowy w domu wariatow coraz bardziej inspirujace.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • jesus33 20.10.10, 09:31
  Gość portalu: historyk napisał(a):

  To Pan chyba jest niewiarygodny - skąd te dane? Z forum
  > ? A co to jest forum? Jak na forum napiszą, że Ziemia jest płaska, to też Pan u
  > wierzy i będzie powtarzać?

  A nie jest? :)))

  Ja jestem złośliwy?

  Nie, ja! Tak twierdzi Pysio, ponieważ dla niego ten kto mu coś wytknie jest złośliwy.
  Ja bardzo lubię być złośliwa. :)
  Ostatnio w wiadomościach wyczytałam, że na Kaukazie odkryto ślady nowej cywilizacji. Jeżeli to Łemkowie, to Pysio wyprzedził całe stado naukowców z Rosyjskiej Akademii Nauk :))
  A tu proszę na potwierdzenie link:
  wiadomosci.onet.pl/nauka/odkryto-slady-nieznanej-dotad-cywilizacji,1,3737018,wiadomosc.html
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 20.10.10, 11:13
  A jak na forum napiszą że jesus to złosliwe babsko to też ma być prawda czy nieprawda? Ty naprawde masz argumenty nie do obalenia!
 • jesus33 20.10.10, 22:17
  Prawda! :))
  Pysio powinieneś się cieszyć a nie złorzeczyć na Jesuska, w końcu potwierdziłam twoją teorię dotyczącą pochodzenia Łemków.

  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 20.10.10, 23:01
  Coś do przemyslenia. Dlaczego łemkowie mówią językiem wyraźnie ze wschodu? Dlaczego ich kultura jest kulturą pasterską? Dlaczego mają niskie czoła i tęsknotę w oczach za inteligencją? Dlaczego potrafią być okrutnikami jak Hunowie ze wschodu. To tylko część argumentów na ich wschodnie pochodzenie. A teraz ty jesus podaj argumenty na ich pochodzenie z zachodu.
 • jesus33 20.10.10, 23:10
  :)))))))))))))
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: Antropolog IP: *.przemysl.hypnet.pl 21.10.10, 07:35
  A to że Pysio i jemu podobni mają wyraźne cechy zwane Mongolizmem - to znaczy że są Mongolami pochodzącycmi z Chin lub od samego Cziingis Hana a może wywodzą się ze Stepów Mandżurii . Chyb że bedziei udowadniał że jest blisko spokrewnionym z Obama - bo ma wyłupiaste oczy , kręcone włosy ale nie na głowie a na dodatek ciemna karnacje skóry bo nie zażywa kąpieli aby sie nie wybielić a jak mama mu mówi aby napil sie mleka to co on mamie robie ,gdzie ucieka ?- zgadnijcie ..........( tu już z tego wynika że pochodzi napewno od malpy )
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 21.10.10, 10:14
  IKa, klamczucho gdzie jakis link do danych potiwerdzajacych Twoje rwierdzenie, ze wiekszosc oddzialow AK zajmowala to zbrodniarze i bandyci?
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 21.10.10, 10:16
  Klawiatura mi zwariowala wiec jeszcze raz, poprawnie:
  Ikam klamczucho- gdzie jakis link do danych potiwerdzajacych Twoj wpis, ze wiekszosc oddzialow AK to zbrodniarze i bandyci?
 • Gość: Łemko IP: *.przemysl.hypnet.pl 21.10.10, 14:41
  O ile wiem i czytam ze zrozumieniem to szanowna pani Ika nigdzie nie pisala że wiekszośc zolnierzy aAK to zbrodniarze i bandyci. Pisala podobnie jak pisze Mykola że srod Żolnierzy AK byli zarowno bohaterowie ale byli też i zbrodniarze oraz bandyci ,ktorzy opostepowali w sposób taki jak Pan Dąmbski . Pan Dąbski oraz jego wspomnienia co do tego że byl gorszym od zwierzęcia jako zolnierz AK jest wystarczającym dowodem który nie trzeba udowadniać - Przeciez bandyta pisze sam osobie przy czyminny bandyta twierdzi że to prawda bo te wszystkie zbrodnie były popelniane nie tylko przez Pana Dąmbskiego lecz również innych zolnierzy AK .
  Tak więc Ika jako bezstronna i obiektywna młoda osoba ( jako historyk nie zwiazany z tamtym okresem ) powiedziala swoje - i nie jmusi tego udowadaniać co jest potwierdzone i udowodnione przez samych zbrodniarzy oraz naocznych swiadków tych zbrodni.
  Wielkie Dzięki IKA za ten wysilek ( krok miolowy) w poznaniu prawdy i poprzez tą prawdę do Przebaczenia oraz do Pojednania . Teraz wiadomo dlaczego Mykola zawsze -tez bezstromnnie stawial znak = pomiedzy AK i UPA pod względem dokonywanych zbrodni ,zalożeń ,celów ,dzialani tych organizacji itp .
  Teraz nikt nie zaprzeczy temu co mykola prawzentował jedynie swoja nienawiść będzie koncentrował na osobie Iki za ujawnienie tego co powinno byćsłodką tajemnicą samych zbrodniarzy .
  Pozdrawiam
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 21.10.10, 16:40
  Wobec tego nie wiesz i nie umiesz czytac ze zrozumieniem, Mykola (pogrubienie moje):

  Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Gość: Ika 17.10.10, 12:38 Odpowiedz
  Wątek w zasadzie poświęcony jest formacji AK a nie formacji UPA.Proponuję więc dyskusję w temacie.
  Wracając do tematu stwierdzić należy,że następuje odbrązawianie formacji AK.
  Okazuje się,ze nie było tak pięknie a w zasadzie było strasznie i ponuro.
  Czym się zajmowały zbrojne oddziały AK w zasadzie powoli to się wyjaśnia.W większości były formacjami bandyckimi bądż zbrodniczymi.
 • Gość: Łemko IP: *.przemysl.hypnet.pl 21.10.10, 17:55
  Skoro tak zrozumialeś - że tak napisala IKA - to widać jest to prawda i prawde więc napisala . To o co chodzi ? Co tui udowadniac skoro Pan Dąmbski jako zołnierz AK pisze sam o sobie a pani Ika tylko powiela jego dowodowe wspomnienia.
  A skoro pisze ktos ze AK to zbrodniarze( z wyjatkami) to ja dodaję że UPA też byli zbrodniarze ( z wyjatkami ) .Tak więc AK =UPA przy czym watek ten jest ze soba scisle powiazany ( zbrodnia i zezwierzęcenie) .
  Nie bronie ani nie atakkuje zarówno AK jak też UPA daję jedynie -uzasadniony i udowodniony znak= pod względem okrucieństwa i zbrodni .
  Nie broń więc zbrodniarza i bandyty -bez względu z jakiej strony występuje . Bo zbrodniarz zawsze bedzie zbrodniarzem ze względu na dokonaną zbrodnię i nie ważne że dla jednego jest on bohaterem ale dla drugiego jest za to zbrodniarzem ( z odniesieniem np. do osoby Bandery czy Piłsudskiego i ich wzajemne relacje dla Polaka i Ukraińca )
  Osądzajmy wszstko równo - spokojnie bezstronnie a zwlaszcza SPRAWIEDLIWIE -co uczynila IKA i co czyni Mykola !
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 21.10.10, 18:08
  A jak wedlug Ciebie napisala Ika? Bo wedlug mnie napisala:W większości były formacjami bandyckimi bądż zbrodniczymi.
  W poprzednim poscie napisales, ze Ika nic takiego nie napisala. Jak widac NAPISALA.
  Tak sie jakos sklada, ze to co napisze Ika nie jest jedyna prawdziwa prawda wiec nie moge sie zgodzic, ze skoro tak to widac jest to prawda.
  Pan Dambski, jesli to nawet prawda co napisal to i tak nie udowadnia w ten sposob, ze woekszosc zolnierzy AK to bandyci i zbrodniarze.
  Ika nigdzie nie napisala, ze wiekszosc pana dambskiego to bandyta i zbrodniarz tylko napisala tak o wiekszosci zolnierzy AK. Poproszona o podanie zrodel na podstawie, ktorych tak twierdzi polozyla uszy po sobie i zniknela do innych watkow, ten ignorujac.
  Mykola nie licz na to, ze uda Ci sie kogokolwiek rozsadnie myslacego przekonac do postawienia znaku rownosci miedzy AK a zbrodniarzami z UPA.
  Nie bronie zbrodniarzy z zadnej strony. Zbrodniarz jest zbrodniarz. Ale takie klamliwe posty jak ten Iki zawsze spotkaja sie z reakcja, bo klamstwo powtorzone milion razy, przez niektorych zaczyna byc traktowane jako prawda.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.10, 20:51
  "aaa" Wypowiedź moja rzeczywiście nie była zbyt precyzyjna. Powinna brzmieć"Po 1943 roku
  większości były formacjami bandyckimi bądż zbrodniczymi"

  Widzisz nie wiem jak Ci to powiedzieć,lecz wiedzy nie zdobywa się szukając linków.To jest tylko wiedza iluzoryczna choć ukierunkująca a dalej należy szukać niestety ale w książkach,podręcznikach,czytelniach uniwersyteckich,wertoać dokumenty oficjalne i nieoficjalne a nawet zastrzeżone dla ogółu.

  Obyś choć w kwestiach podstawowych był w temacie proponuję ci kilka pozycji do przeczytania a jak to przetrawisz zapraszam do dalszej dyskusji.Wybacz ale w/g mojej oceny w tej materii jesteś prawdziwym dyletantem.

  Proponuję Ci przeczytać:
  -Historia Polski 1918 - 1945 Czesława Brzozy i Andrzeja Leona Sowy-dobry podręcznik uniwersytecki dostępny w dobrych księgarniach cena około 70 zł;
  -może już jest w sprzedaży tych samych autorów"Historia Polski 1945-2005. Cena też będzie
  zbliżona
  -Opracowania historyka badacz dziejów Polskiego Państwa Podziemnego, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Grzegorza Mazura autora monografii:
  -Biuro Informacji i Propagandy AK 1939-45" i pracy "Pokucie w latach II wojny światowej", współautor prac "Konspiracja lwowska 1939-1944. Słownik biograficzny" i "Wojna i okupacja na Podkarpaciu i Podhalu".
  - Publikacje paryskich "Zeszytach Historycznych" -tam jest najciekawiej i jeszcze bardziej ponuro .
  -“Rzeczpospolita obojga narodow” Jasienicy
  -jakas jedna ksiazkę Isaaca Singera. /dla zrzumienia klimatu i opłatach za ochronę/

  Jak to przetrawisz służę pomocą w wyszukiwaniu innych publikacji w tym temacie.
  Co prawda pisane językiem ścisłym ale jak będziesz miał specjalistyczne słowniki i inne pomoce to napewno dasz radę.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 21.10.10, 21:27
  Twoj wypowiedz nie byla zbyt precyzyjna? To bylo bezczelne klamstwo rzucone zapewne w przekonaniu, ze nikt na to nie zwroci uwagi a za kilkatygodni moglabys twierdzic, ze wszyscy tak uwazaja bo niekt przeciez nie protestowal.

  No to moze teraz podaj jakies zrodla, z ktoroch wynika, ze po 1943 roku AK to byly w wiekszosci formacje zbrodnicze i bandyckie.

  Ja nie mam ani czasu ani ochoty (dlownie zreszta ochoty)na szukanie wiedzy, linkow, czytania setek artykulow itd itp.
  Postawilas jakas teze wiec bez problemow przeciez mozesz podac jakies zrodla, z ktorych to wynika.
  Moge byc dyletantem ale konczylem osmioklasowa szkole podstawowa, nie jestem wiec gimbusem w przeciwienstwie do Ciebie.
  Skoro te ksiazki polecasz, to zapewne je doskonalez znasz (nie tylko ze strony ze streszczeniami dla mniej uzdolnionych) i wkleisz tu np taki (lub podobnie brzemiacy ) cytat z jedne z tych pozycji:

  "Po wielomiesiecznej kwerendzie udalo sie mi/nam niezbicie potwierdzic, ze po 1943 roku wiekszosc oddzialow AK to zbrodniarze i bandyci"- tytul, autor, wydawnictwo, rok wydania.

  A jesli tego nie zrobisz, to spadaj na drzewo klamliwy gimbusie!
 • common-sense-ltd 21.10.10, 21:35
  Tobie Aaa.kotki.dwa wystarczy lektura brukowców. Czy Tobie na pewno udało sie zdać maturę w 81-szym? Wątpliwe....

  P.S. Podrzuc mi ten swój swój głupkowaty adres mailowy xaxacośtam@gazeta.pl, wyślę Ci kilka fotek, abyś nie musiał współczuć, jeżom, jeżozwierzom i innym kreaturom, oprócz swojej obłąkanej rodziny.
 • jesus33 21.10.10, 21:47
  Fanka zanieczyszczasz wątek plotkami. Forum matrymonialne jest na gazecie tam próbuj szczęścia :)
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 21.10.10, 21:48
  Mi w ogole wystarczy tylko lektura etykiet na denaturacie.
  To moze Tobie udalo sie zdac mature. Ja ja po prostu zdalem.
  Skoro nie masz tego adresu, to znaczy ze miec go nie musisz a ja nie bede narazony na kolejne Twoje idiotyczne maile.
  Nie musze wspolczuc jezom, jezozwierzom i calej reszcie. Robie to bez przymusu.
  A w ogole to chyba mnie z kims mylisz. Nie znam nikogo ze swojej rodziny, kto bylby oblakany.
  Ale Ty kazdym postem przekonujesz mnie, ze piszacy o Tobie maja jednak racje.
 • common-sense-ltd 21.10.10, 21:59
  ość portalu: aaa napisał(a)Ale Ty kazdym postem przekonujesz mnie, ze piszacy o Tobie maja jednak racje.

  Problem w tym Kotki.dwa, że to jest Forum Przemyśl, a nie Forum Fanów Fanki i wszyscy PISZĄCY o mnie dają dowód swojego kompletnego zafiksowania.....z Tobą włącznie.

  P.S. Pogadaj sobie z kumplem wampirem/małąpysią/iką ....rzeczowo i na temat, jak zwykle to robicie;)
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 21.10.10, 22:26
  Poki co nie pisze o tobie a jedynie odpowiadam na twoje zaczepki. Ale i to przestane robic, bo jestes nudna z tym wtracaniem sie w kazdy watek, byle tylko zaistniec na forum.
  Wyjdz z domu. Zauwaz, ze jest tez swiat realny, sa ludzie z krwi i kosci, slonce swieci, deszcz pada itd itp.
 • common-sense-ltd 21.10.10, 22:32
  Wyjdę....jutro rano do pracy. Tak jak każdego ranka;)

  Słońce świeci u ciebie?! Przemieściłeś się na Dziki Zachód?;)
  Nie musiałes aż tak daleko jechać, aby zdać wreszcie tą nowomodną mature dla matołów.Wystarczyło iść do ZSIiM. Tam każdy zdaje....ustny;)
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 21.10.10, 22:45
  Teraz juz rozumiem twoje intrygi, zeby wykopac dyrektorke. Ona pewnie pierwsza sie zorientowala ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem.
 • common-sense-ltd 21.10.10, 22:54
  Intrygi wybitnie paskudne, bo sięgające MEN
  forum.gazeta.pl/forum/w,165,101225031,104076382,Re_Finis_coronat_opus.html
  A teraz proponuję, abyś udał się na korki do Niech.rypki....jak się postarasz, może zdasz ustny...kto wie?
  Skąd u zawołanego komunisty, jakim jesteś, wielbiciela peerelu i Urbana, taka ślepa miłość do PIS-u w najgorszym, bo kolesiowskim wydaniu?!
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 21.10.10, 23:23
  Tak z czystej ciekawosci. Na jakiej podstawie twierdzisz, ze jestem zawolanym komunista, wielbicielem peerelu i Urbana i ze slepo kocham PIS? Nie, zebym widzial cos w tym zlego. Ale bawi mnie twoja pokretna logika.
 • Gość: POPiS IP: *.przemysl.hypnet.pl 22.10.10, 12:06
  Dajcie spokoj POP i Pisowi lub nie dawjcie POPiSÓw na tym forum -skoro to forum przemyskie to nie prywatne gadu- gadu lub wzajemne obrzucanie błotem .
  Temat jest -jaki jest to go kontynuować -lub skasować . Wiecie że ABW czyta fora i nie ma czasu na wasze prywatne pierdoly czy ktos kocha czy tez nie kocha POPiS, czy tez kocha lub nie kocha PRL ,a moze nawet zakochal się wzajemnie bez wzajemności itd.
  Trzeba pisać konkretnie i zgodnie z prawdą !
 • common-sense-ltd 22.10.10, 12:09
  mykoła napisał....Trzeba pisać konkretnie i zgodnie z prawdą !

  ;)))
 • Gość: e IP: *.xdsl.centertel.pl 22.10.10, 20:54
  pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.10, 22:11
  A tu wrzutka.

  Ogólnopolskie forum dotycżące artykułu"Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem AK"

  .Proponuję przejrzeć:
  www.tvn24.pl/4,251,8,10031377,0,0,0,forum.html
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 22.10.10, 22:16
  Teraz mam czytac piec stron kolejnych wypocin gimbusow i dzieci noestrady? Po prostu wskaz zrodlo, na ktorego podstawie twierdzisz, ze po 1943 roku wiekszosc oddzialow AK zajmowala sie dzialanoscia zbrodniarska i bandycka i bedzie po sprawie.
 • Gość: bbb IP: *.przemysl.hypnet.pl 23.10.10, 07:28
  aaa napisal :Teraz mam czytac piec stron kolejnych wypocin gimbusow i dzieci noestrady?
  Niestety jeżeli chcesz poznać prawdę to czytaj nie tylko 5 stron ale i 50 a nawet 500 lub 5 tysięcy lub znacznie więcej .
  Tu nie trzeba nikomu udowadniać co wyprawiało AK i z jakiego żródła czerpali na te swoje dzialania pieniadze ( min. dolary za ktore sami sie mordowali) oraz dzialania rabunkowe pod wzniosłymi haslami walki o Polske i patriotyzmu itd.
  Zarówno Ika jak tez MYkola wyrażnie piszą ,że wsrod zolnierzy AK byli patrioci i bohaterowie ale byli tez zwyrodniali bandyci rabujący ,mordujący znecający się nad kazdą ofiarą ( typowi sadyści ,kórych i dziś w Polsce nie brakuje -choćby widać to po sprawie Olewnika lub Pana ministra Wróbla ,pocietego i rozczłonkowanego na części - i to przez wlasne dziecko a następnie wrzuconego do wody. Tak też w Pawlokomej czyniono z ofiarami - Rusinami ,których po dokonaniu zwyrodnialej zbrodni wrzucano min. do Sanu . Tu nie trzeba żadnych dowodów -bo jeszcze zyją ludzie co widzieli te zbrodnie na wlasne oczy.
  Stąd Ika i Mykola między zbrodniarzami z AK oraz z UPA dają znak = bo zbrodnia bez względu przez kogo dokonana i w jakiej intencji pozostaje zawsze zbrodnią .Bandyta = Bandycie .
  Panie aaa przeciez Pan sam nie neguje że do 1943 roku AK zajmowala sie dzialalnoscia zbrodniczą i bandycka skoro pan chce źródla po 1943 roku to dodam tylko że po tym roku wielu zolnierzy AK zbratało sie z Bolszewikami wstepowali do ich Armii min. NKWD ,zajmowali wysokie stanowiska w formacjach zbrodniczych wojsk okupacyjnych i wydawali oraz osądzali na smierć swoich towarzyszy i kolegów tez z AK . Przecież jedni i drudzy byli z AK nie z UPA . Wczesniej razem ( min.mordowali i zajmowali sie zbrodniczą dzialalnościa a potem kontynuowali ta dzialalność po 1943 r i wiele lat późnie j....)
  Przecież tego nie trzeba udowdniac - to wszyscy wiedzą . Tak więc chcąc nie chcąc musi pan zgodzic się IKA i Mykołą oraz dać znak równości pomiedzy zbrodniarzami . Trudno -takie były czasy i nalezy przyjąc to ze zrozumieniem ,spokjem ,zadumą dążąc do tego, aby wzajemnie wybaczać i prosić o wybaczenie . Tego wymaga interes Narodowy i interes Polakow ( jednośc oraz zgoda jak też przyjacielskie i poprawne stosunki z naszymi sąsiadami )
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.10.10, 08:40
  Mykola, Ty tez konczyles to samo gimnazjum co Ika?
  Ika wyraznie napisala najpierw, ze wiekszosc oddzialow AK to zbrodniarze i bandyci a przylapana na klamstwie, stwierdzila, ze po 1943 wiekszosc oddzialow AK zajmowala sie dzialalnoscia bandycka i zbrodniarska. (kolejne klamstwo)
  Mykola , "wszyscy wiedza" , ze kazdy Ukrainiec ma w genach sympatie do zbrodniarzy z UPA i "wszyscy wiedza", ze kazdy Ukrainiec jak tylko bedzie mial okazje to bedzie mordowal Polakow.
  Co do twierdzenia, ze zbrodniarz to zbrodniarz, oczywiscie sie zgadzam. Ale o tym pisalem juz wielokrotnie wiec nie rozumiem po co wywazac otwarte drzwi.
  Co do twierdzenia (klamliwego) za wiekszosc zolnierzy AK to zbrodniarze i bandyci ma Olewnik, Wrobel i inni?
 • common-sense-ltd 23.10.10, 14:27
  Gość portalu: aaa napisał(a): "wszyscy wiedza" , ze kazdy Ukrainiec ma w genach sympatie do zbrodnia
  > rzy z UPA i "wszyscy wiedza", ze kazdy Ukrainiec jak tylko bedzie mial okazje t
  > o bedzie mordowal Polakow

  Twoja rodzina twierdzi, że "Ukraińcy to motłoch bez historii i bez języka", a Ty idziesz jeszcze dalej identyfikując Ukraińca z potencjalnym mordercą Polaków.
  Wasze poglądy, wasza sprawa....;)
  Problem w konsekwencji.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.10.10, 18:52
  Chodzilas do gimnazjum razem z Ika i Mykola? Pytam, bo ytak jak oni nie potrafisz czytac ze zrozumieniem
 • common-sense-ltd 23.10.10, 18:55
  Aaaaa....to TY chodziłeś do GIMNAZJUM!!!!!! To wiele tłumaczy.....
  Zdałeś już tą maturę czy nadal masz w planach?
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.10.10, 19:15
  A Ty juz masz skleroze... Wczesni Ci sie objawia. podobno sa jakies srodki wspomagajace pamiec.
 • common-sense-ltd 23.10.10, 19:18
  Podobno są. Zamów sobie na allegro, albo poproś wampirkę....może wreszcie zdasz maturkę.
  I nie bój się , teraz to pikuś;)
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.10, 15:46
  Specjalnie dla Ciebie"aaa"artykuł z "Przewodnika Katolickiego"-to taki brukowiec siejący jad i nienawieść do wszystkich nieprawdziwych polaków a szczególnie innych narodowości.Tam też jak się pomylą albo bardzo zacietrzewią nieopatrznie napiszą prawdę lub część prawdy.

  Rzecz tyczy generała Povilasa Plechaviciusa to taki litewski generał,który zorientował się co AK chce zrobić z Litwinami czyli coś podobnego jak krwawe jadki nw Wołyniu.Można by rzec że pełnił podobną rolę jak dowództwo i cała Dywizja Wołyńska w obronie polskiej ludności.Tenże generał bronił zaś litewskiej ludności przed AK. To tytułem orientacji,żebyś Ty"aaa" mógł sobie przyswoić i nie wysilać się umysłowo.

  A teraz do rzeczy zacytuję CI część artykułu abyś go póżniej przypadkiem nie przeoczył:
  "Kiedy po rozpadzie ZSRR i powstaniu niepodległej Litwy byli żołnierze AK w tym kraju postanowili założyć swój Klub Weteranów, napotkali na trudności ze strony litewskiego Ministerstwa Sprawiedliwości. Resort odmówił im rejestracji, uzasadniając, że działalność AK wymierzona była przeciwko państwu litewskiemu. W sierpniu 1993 roku ówczesny premier Adolfas Sleżevicius stwierdził, że pamięć Armii Krajowej na Litwie nie może być uwieczniona, gdyż istnieje zbyt wiele dowodów jej przestępstw na Wileńszczyźnie. Jednocześnie w prasie litewskiej pojawiło się wiele publikacji oskarżających AK o kolaborację z okupantami sowieckimi i hitlerowskimi. Finałem tej kampanii był publiczny sąd nad AK, który odbył się 8 października 1993 roku. Organizator "rozprawy" - tajemniczy Klub Ofiar Armii Krajowej - uznał AK za winną zbrodni ludobójstwa."

  Tyle cytatu a teraz dalej Ci wyjaśnię że dzień 8 października 1993 roku w litewskim radiu,telewizji i prasie litwini dzielili się wspomieniami o AK na forum publicznym.
  Niektóre wspomienia były straszne niegodne człowieka.Zebrano dowody.
  Po tej narodowej dyskusji dwa lata później Parlament Litewski uznał AK jako organizację zbrodniczą winną ludobójstwa Narodu Litewskiego.Każdy AK-owiec działający na Litwie jest ścigany z urzędu o ludobójstwo.

  Jak to wszystko przetrawiłeś zapraszam cię do polsko katolickiego czasopisma.Czytaj powoli i uważnie.A oto link:www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PS/plechavicius_order.html

  Lechosiu ciebie też zapraszam,bądź co bądź piszą to Twoi idole.
 • Gość: bbb IP: *.przemysl.hypnet.pl 23.10.10, 17:21
  aaa napisał :Co do twierdzenia, ze zbrodniarz to zbrodniarz, oczywiscie sie zgadzam. Ale o tym pisalem juz wielokrotnie wiec nie rozumiem po co wywazac otwarte drzwi.

  Zdaje si.ę Panie aaa że pan nie pisal iż zbrodniarz = zbrodniarzowi i każdy zbrodniarz jest zbtrodniarzem bez względu na to z jakkiej strony i z jakiej formacji sie wywodzi.( AK=UPA)
  To Mykola a nie Pan aaa tak pisal. Teraz pan mało zręcznie (klamliwie - po polsku) wychodzi z tej trudnej dla pana sytuacji .Pytanie ?
  To jak pan Panie aaa rozumie ? w Pana przekonaniu,
  że zbrodniarz z AK ma byc bohaterem choćby byl bandytą i zezwierzęconym zwyrodnialcem sam przyznający się do tego ,zaś zbrodniarz z UPA ma być tylko i wyłacznie bandytą i zwyrodnialcem ? .
  Przecież zbrodnie są identyczne i w identycznej soprawie z obu stron( co i pan potwierdza) .
  Tak więc jak by nie patrzeć zbrodnie AK i zbrodniarze z AK = (rownają się ) zbrodniom i zbrodniarzom UPA . A więc AK= UPA .Nie ma żadnego wyjścia- choćby patowego !
  RACHUNEK LOGICZNY I PROSTY ( polecam czytać ze zrozumieniem teksty IKI - doskonale wiadomosci ,rozeznanie w temacie oraz doskonale prawdziwe i nie podważajlne przyklady).
  Pozdrawiam - bez urazy -wręcz po przyjacielsku !
  Trudno tzreba się pogodzic z tym faktem i Przebaczać oraz Prosić o przebaczenie ( nie tylko Rusinów - Ukraicow ale i inne nacje min. Litwinów, Rosjan, Białorusinw Niemcow ,Czechów a teraz nawet i Afgańczyków ...)
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.10.10, 19:07
  No to poczytaj sobie moje posty. Typowo po ukrainsku usilujesz wykrecic kota ogonem. Ika zelgala a Ty piszesz, ze napisala prawde. To tez typowo po ukrainsku. tylko ukrainska prawda jest prawdziwa.
 • common-sense-ltd 23.10.10, 19:11
  A kysz, ukrainożerco! Zaraz pogryziesz Mykołę, a on ma taką świetną firmę produkcyjną w Huwnikach:)
 • mat120 23.10.10, 17:33
  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Rzecz tyczy generała Povilasa Plechaviciusa to taki litewski generał,który zorientował się co AK chce zrobić z Litwinami czyli coś podobnego jak krwawe jadki nw Wołyniu.

  Uprzejmie proszę o podanie wiarygodnych źródeł, potwierdzających, że AK zamierzało zrobić z Litwinami to co OUN-UPA zrobiło z polską ludnością cywilną na Wołyniu (cyt. "krwawe jadki").

 • Gość: ccc IP: *.przemysl.hypnet.pl 23.10.10, 17:53
  Sama Ika jest juz bardzo wiarygodnym źrodlem.Po co szukać więcej ?( skoro wszystko o czym pisze jest prawdą ) . To wy udowadniajcie -że nie jest to prawdą chocby z odniesieniem do generała Plechaviciusa i uznzznawaniem AK na Liwie przez Litwinów jako organizacje zbrodnicza.zaś Liteskie SS( a były takie wojujace z Polakami z AK) za organizacje nie bohaterskie na Litwie lecz zbrodnicze w tym kraju oraz w Polsce .
  Ale IKa -was nieżle uczy historii a zarazem prawdy , zrozumienia, tolerancji i jak myslę Przebaczania oraz Proszenia o Przebaczenie .
  Ika - Tak trzymaj !
  Pozdrawiam wszystkich 0 szczegolnie Ikę ,lechowskiego Pysie mata 120 i historyka od 7 boleści co niedawno kulturalnie atakował na forum tych co podobnie jak Ika pisali prawde o zbrodniarzach i ich zbrodniach ze znakiem = ( równości)
  Motto :
  Drzazge w oku brata zewgo widzisz a belki w swoim oku nie postrzegasz ?
  Jestem Polakiem i nic co polskie i ukraińskie oraz litewskie czy niemieckie itd nie jest mi obce ( ciekawi pewnie was co ?- dawajcie sobie sami na to odpowiedź ....?)
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.10.10, 19:13
  Widze ze humor Ci dopisuje.
  Przypomnial mi sie dowcip.
  Zydzi pytaja Rabina: Rabi, dlaczego pobozni zydzi musza nosic czapki?
  No jak to dlaczego, przeciez w pismie jest tak napisane!
  - Rabi, a gdzie jest tak napisane?
  - No jak to gdzie: I wyszedl do nich Mojzesz i pokazal tablice z przykazaniami...
  - Rabi no ale gdzie tam jest napisane o czapce?
  - A jak myslicie? Czy on mogl wyjsc do nich bez czapki?
  To co pisze ika jest prawda bo ona napisala, ze to co pisze jest prawda.
  Nie wiem, co bierzesz ale gratuluje dostawcy :)
 • mat120 23.10.10, 18:06
  Tu masz Ika trochę faktów, jak "tenże generał bronił zaś litewskiej ludności przed AK." To tytułem orientacji, żebyś Ty"Ika" mogła sobie przyswoić i nie wysilać się umysłowo (zbytnio).


  "Na wiosnę 1944 r. siedem batalionów LVR wkroczyło na Wileńszczyznę. Ich żołnierze śpiewali:

  „Kiedy nasi żołnierze maszerują

  Polak w Warszawie drży ze strachu.”

  Znamienne, że LVR tworzyli w ogromnej większości obywatele Litwy Kowieńskiej. Ich przeciwnicy z AK byli przeważnie synami ziemi wileńskiej. Litwini zamierzali więc „uwolnić” Wileńszczyznę od jej rdzennych mieszkańców.

  4 maja LVR (3. kompania 310. batalionu) uderzyły na Pawłów, mordując mieszkańców (relacje mówią o zmuszaniu chłopów do wzajemnego wieszania, torturach, paleniu żywcem). W sukurs pospieszyła brygada AK „Szczerbca”, gromiąc napastników – zginęło 20 Litwinów, 15 wzięto do niewoli (czterech, w tym dowódcę kompanii, po udowodnieniu udziału w masakrze cywilów, rozstrzelano; pozostałych uwolniono).

  Dwa dni później 308. batalion LVR palił Graużyszki i Sieńkowszyznę, mordując całe rodziny. W starciu z brygadami AK „Cerbera”, „Nietoperza” i „Tura” poniósł sromotną klęskę, tracąc 36 zabitych i 224 wziętych do niewoli (sześciu jeńców rozstrzelano za zbrodnie na ludności cywilnej, resztę pozbawiono mundurów i zwolniono – odzianych w kalesony, koszule i... hełmy).

  8 maja dwie kompanie LVR zaatakowały kompanię szkolną AK pod Koniawą – w zaciętym boju zginęło 70 Litwinów i 9 Polaków.

  Nieporadność w boju prezentowana przez żołnierzy LVR ułatwiła decyzję Niemcom, od pewnego czasu nieufnie obserwującym niezależną postawę Plechavičiusa. 9 maja ogłosili, że dowództwo nad Drużynami Miejscowymi w Wilnie przejmuje SS-Obergruppenführer F. Jackeln, zaś pozostałe bataliony przechodzą pod komendę niemieckich komisarzy.

  Tymczasem, w nocy 13/14 maja nastąpił wielki kontratak Polaków - 3., 8., 9. 12. i 13. brygad Armii Krajowej. 750 partyzantów uderzyło na dwakroć liczniejsze zgrupowanie pułkowe LVR (bataliony 301. i 308.) w Murowanej Oszmiance. Polacy stracili 12 zabitych, Litwini 69 (w tym dowódcę pułku) oraz 324 wziętych do niewoli (Litwini przyznają się do 51 zabitych i 170 jeńców). Tej samej nocy na batalion LVR w Tołminowie uderzyła brygada „Nietoperza” – Polacy wzięli 115 jeńców, tracąc 1 zabitego. Jeńców rozebrano do bielizny i skierowano w trzech kolumnach do Jaszun, Wilna i Oszmiany. Dla prestiżu Drużyn Miejscowych był to cios zabójczy.

  W kolejnych potyczkach potwierdziła się pewna prawidłowość. Żołnierze LVR doskonale radzili sobie z paleniem polskich wiosek i zabijaniem bezbronnych cywilów (kolejne ofiary odnotowano m.in. w Adamowszczyźnie i Tołminowie). Za to w bojach z partyzantami ponosili klęskę za klęską. Armia Krajowa konsekwentnie traktowała jeńców z kurtuazją, oddając pod sąd polowy jedynie sprawców zbrodni popełnionych na ludności cywilnej.

  Ogółem w trakcie miesięcznej batalii przeciw Armii Krajowej LVR utraciły (wg obliczeń Romana Koraba-Żebryka) 197 poległych w walce, 29 rozstrzelanych oraz 850 wziętych do niewoli i następnie zwolnionych. Historycy litewscy utrzymują wprawdzie, że konflikt z Polakami kosztował życie „tylko” 150 żołnierzy Drużyn Miejscowych. Tak czy inaczej, wystąpienie LVR zakończyło się wielkim blamażem.

  15 maja Niemcy aresztowali generała Plechavičiusa, który odmówił im pełnego podporządkowania się. LVR zostały rozwiązane. 3500 żołnierzy wcielono do jednostek obrony przeciwlotniczej bądź formacji budowlanych, innych wysłano na roboty do Niemiec. W Ponarach i Mariampolu rozstrzelano 83 usiłujących dezercji. 129 osób wywieziono do obozów koncentracyjnych w Stutthofie i Salaspils (w Salaspils, dawnym Kircholmie, internowano też Plechavičiusa)."

  cristeros1.w.interia.pl/crist/militaria/swastyka_i_znak_pogoni.htm
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.10.10, 19:17
  Mat, czy Ty nie widzisz, ze Mykola, TYPOWO po UKRAINSKU (razem z Ika) wyciagaja jakies pojedyncze epizody w celu rozmycia tematu i zeby nie przyznac, ze bezczelnie klamali piszac o wiekszosci AK zaangazowanej w dzialalnosc zgrodniarska i bandycka?
 • common-sense-ltd 23.10.10, 19:19
  A co to znaczy "typowo po ukraińsku", ukrainożerco na emigracji?!
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.10.10, 19:44
  To samo co typowo po polsku u Mykoly.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.10.10, 18:59
  W ktorym miejscu przytoczony przez Ciebie artykul wskazuje na to, ze:
  a) Wiekszosc oddzialow AK zajmowala sie dzialalnoscia zbrodniarska i bandycka
  b) Wiekszosc oddzialow AK po 1943 roku zajmowala sie dzialanoscia zbrodniarska i bandycka.
  No, klamliwy gimbusie?
 • Gość: ddd IP: *.przemysl.hypnet.pl 23.10.10, 19:42
  Przepraszam - pytanie ? A co robiły polskie oddzialy AK na Litwie czyli na terytorium innego wrogiego Polsce państwa ?
  Tj. byli okupantami jak w Afganistanie stabilizując pokój czy tzw. panami zycia i śmierci w tym tak małym bądź co bądź niepodległym kraju . Na tej samej zasadzieco co AK na Litwie przecież mogły dzialać UPA na terytorium Polski -tutaj na Podkarpaciu .
  Czyli i ta i tak AK=UPA .Czyż nie tak i drodzy bracia forumowicze ?. Nie ma wyjścia AK= UPA pod wzgledem założeń i zbrodniczej dzialalności . Trudno musimy się pogodzić że czasem bohater = zbrodniarzowi i zbrodniarz = bohaterowi .
  Jakoś zapomniano na tym forum o generale Rozwadowskim - jak i za co go zamordowano w okresie II RP tj za rządow dziadzia Józia. Nie wiem kto zbrodniarz a kto bohater czy Rozwadowski jako Polak czy Piłsudski jako Litwin ( może jakiś historyk podpowie ) .Widać Rozwadowski byl gorszym od Piłsudskiego ( może lepszym)
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.10.10, 19:48
  Zakwestionowane twierdzeni Ikii nie dotyczylo tego co oddzialy AK robily na Litwie tylko jej klamstwa o tym, ze wiekszosc oddzialow AK prowadzila dzialalnosc bandycka i zbrodnicza.
  Mykola, co do dzialalnosci AK ma Afganistan?
  Chyba jednak powinienes zmienic dostawce!
 • Gość: ccc IP: *.przemysl.hypnet.pl 23.10.10, 20:01
  Przecież w tym temacie udowadniamy że zbrodniarz = zbrodniarzowi io nie jest ważne z jakiego kraju oraz z jakiej formacji pochodzi . Przylad Afganistanu ma pokazać że dzisiaj rownież Polacy uznawani sa za zbrodniarzy pomimo że oficjalnie usprawiedliwia sie toą zbrodnie misją pokojową . Po co więc klamać i czarować . Podobnie ma się z AK - po co klamac i czarować że AK na Litwie dzialali w misji pokojowej - skoro wiemy że Litwa nie byla Polska zaś AK uznawane są na Litwie za organizację zbrodnicza . Jak pretensje to miec do Litwinów za taka opinię dla AK . Tutaj IKa udowadnia racje ( bezstronnie) będące po stronie Litwinow - i tyle !.
  Udowodnila więc -wystarczy . Wy pouczeni - to spijcie spokojnie modląc sie aby historia sie njie powtorzla bojak dalej tak pójdzie jak idzie to w Polsce znow może dojśc do jakiejś rewolty( jeszcze gorszej jak stan wojenny jaruzelskiego lub przewrót majowy Piłsudskiego ) o czym przestrzega nawet prezydent Komorowski !
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.10.10, 20:11
  Mykola nie klam typowo po ukrainsku.
  W tej czesci tego tematu udowadniamy, ze Ika bezczelnie sklamala twierdzac, ze wiekszosc oddzialow AK zajmowala sie dzialalnoscia bandycka i zbrodniarska.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.10, 22:49
  Postaram się wyjaśnić wątpliwości"mat120"
  Odnośnie generała Povilasa Plechaviciusa to jego korpus do wiosny 1944r bardzo skutecznie ochraniał Litwinów i nie patyczkował się z tymi którzy próbowali napadać na Litwinów.
  Był tak skuteczny,że doprowadził do wściekłości samego D-cę Okręgu Wilno podpułkownika „Wilka” Krzyżanowskiego nakazującym mordowanie 70 Litwinów za jednego zabitego Polaka.

  Natomiast od wczesnej wiosny 1944 to już różnie bywało i odpowiada chronologii walk i potyczek przedstawionych wyrywkowo przez "mat 120."Rżnięto się z pełną wzajemnością praktycznie bez umiaru.Zarówno po jednej i drugiej strony starano się wykazać kto jest gorszy.Opisane prze "mat" polega na prawdzie.A nawet postaram się rozbudować dane przekazane przez "mat'."W starciu z brygadami AK „Cerbera”, „Nietoperza” i „Tura” poniósł sromotną klęskę, tracąc 36 zabitych i 224 wziętych do niewoli (sześciu jeńców rozstrzelano za zbrodnie na ludności cywilnej, resztę pozbawiono mundurów i zwolniono – odzianych w kalesony, koszule i... hełmy)."
  Polega to cżęściowo na prawdzie: otóż żołnierze AK przegonili "kałakutasów" w samych kalesonach i gaciach po wileńskich ulicach.
  Rozwścieczeni całym zajściem Niemcy, rozstrzelali kilkunastu Plechawiciusowców, w Ponarach.
  Wzajemna nienawieść doszła do takiego punktu,że należało ją zdecydowanie przerwać.
  Na polecenie swych przełożonych Dowódca Okręgu Wileńskiego AK podpułkownik „Wilk” Krzyżanowski wydał sławetny rozkaz z dnia 12 kwietnia 1944 w którym rozkazuje:
  "Ludność cywilna bez różnicy narodowości i wyznania (Polak, Litwin, Białorusin, Żyd, katolik, prawosławny) musi być traktowana jednakowo i sprawiedliwie. Żadne nadużycia w stosunku do ludności cywilnej nie mogą mieć miejsca. Ich życie i mienie musi być ochraniane przez AK. (...)
  Jeniec musi być traktowany należycie w myśl przepisów prawa międzynarodowego. Wróg ranny musi być opatrzony i pozostawiony na opiece ludności miejscowej. Żołnierz polski, który źle obchodzi się z jeńcem lub rannym wrogiem, będzie karany do kary śmierci włącznie. (...)"

  Powstrzymało to większość formacji AK prócz "Łupaszki",który dalej zbirowo mordował.
  I tu ciekawostka wobec niezbitych dowodów ludobójstwa "Łupaszki" formacja AK oficjalnie przyznała,że działalność Łupaszki miała charakter zbrodniczy.Odnotowane to jest w szeregu polskich oficjalnych dokumentach.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.10.10, 22:53
  A sprostujesz wreszcie swoje klamliwe twierdzenia gimbusie?
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 23.10.10, 23:11
  Litwa w czasie wojny to była ukraina tylko na trochę mniejszą skalę. Polskiej ludności cywilnej zginęło tam sporo ale właśnie dlatego że formacje polskiego podziemia były dość znaczne nie doszło do tragedii na skalę Wołynia. Każdy normalny człowiek gdy się dowie że jego krajanie są po chamsku mordowani powinien zrobić wszystko aby te mordy ukrócić. Płakanie że Polacy się bronili i nie dawali bezkarnie mordować i nazywanie ich zbrodniarzami jest zwykłym chamstwem i nadinterpretacją faktów historycznych. Ponadto litwini chyba po ukraińcach byli najwierniejszymi sojusznikami hitlera. Starają się wybielić i przyjęli ukraiński sposób czyli atak.
 • mat120 23.10.10, 23:07
  Powtórnie proszę o o podanie wiarygodnych źródeł, potwierdzających, że AK zamierzało zrobić z Litwinami to co OUN-UPA zrobiło z polską ludnością cywilną na Wołyniu (cyt. "krwawe jadki").

  Z poniższego cytatu (Twojego zresztą) wynika, że znowu skłamałaś:
  " Na polecenie swych przełożonych Dowódca Okręgu Wileńskiego AK podpułkownik R
  22;Wilk” Krzyżanowski wydał sławetny rozkaz z dnia 12 kwietnia 1944 w którym rozkazuje:
  "Ludność cywilna bez różnicy narodowości i wyznania (Polak, Litwin, Białorusin, Żyd, katolik, prawosławny) musi być traktowana jednakowo i sprawiedliwie. Żadne nadużycia w stosunku do ludności cywilnej nie mogą mieć miejsca. Ich życie i mienie musi być ochraniane przez AK. (...)
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.10, 23:33
  "mat 120" Rozumiem twoje rozterki ale jak uważnie poczytasz to znajdziesz odpowiedź w moich postach.
  Jeżeli chcesz dokumenty to zapraszam do Wilna do Rządowego Centrum Badań Ludobójstwa i Ruchu Oporu.To taki odpowiednik naszego IPN.
  Tam zgłosisz się do pani Dali Kuodyte /doskonale mówi po polsku i angielsku/ ze swoimi wątpliwościami i przygotują Ci w ciągu kilku dni do wglądu interesujące Cię dokumenty.
  Przy okazji zwiedzisz Wilno.
 • mat120 23.10.10, 23:50
  Nie przeżywam żadnych rozterek ani nie zamierzam jechać do Wilna by sprawdzać Twoje odkrywcze "rewelacje". Na temat polskiego podziemia oraz litewskich kolaborantów na Wileńszczyźnie istnieje dość bogata literatura, w której trudno znaleźć potwierdzenie, że AK zamierzało zrobić z Litwinami to co OUN-UPA zrobiło z polską ludnością cywilną na Wołyniu (cyt. "krwawe jadki").

  Jesteś zatem zwykłym kłamcą.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 24.10.10, 00:16
  Mat, zaczelo sie od klamstwa na tamat AK z nadzieja, ze wszyscy przejda nad tym do porzadku dzinnego. Na nieszczescie dla nich, klamczuchy mialy pecha. Poniewaz te wredne pyski bym im wykrzywilo, gdyby przyznaly sie do klamstwa, to zaczynaja kobinowac o litewskich IPN- ach itd, zebysmy wdali sie w dyskusje czy ktos mial 42 czy 43 numer buta.
  Proponuje ignorowac klamliwe gimbusy :)
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 24.10.10, 06:28
  Masz rację aaa! Wysyłanie po wiadomosci do kogoś kto jest sędzią we własnej sprawie jest śmieszne i o bardziej żałosne argumenty będzie anty polonusom coraz trudniej. Jedwabne to pikuś naprzeciw tego co robili litwini z Polakami. Wojna to nie piknik i każdy ma prawo do obrony a nazywanie obrony zbrodnią to już tak zwyrodniały punkt widzenia że brakuje mi słów by to nazwać. Czy ci co to piszą mają jakieś poczucie rzeczywistości, uczciwości czy prawdy chyba nie! Są tak przerobieni przez propagandystów że nie mają pojęcia iż przekroczyli granicę śmieszności i stosują swoją błazenadę która zahacza o obłęd.
 • Gość: eee IP: *.przemysl.hypnet.pl 24.10.10, 06:59
  Ika - piszesz bardzo wiarygodnie posługując się faktami ( dowodami historycznymi -potwierdzonymi) Przecież tylko zwykły głupek uzna że Polak z AK nie mordowal i nie dokonywał zbrodni natomiast inne nacje mordowaly tych Polakow z AK bez żadnego powodu Tak czy siak AK= UPA a ci razem = Litewskim formacjom brioniacym swojego państwa oraz swojej spoleczności .
  chłopcy -szkoda waszych wysiłków ( niczymw w toalecie po cięzkim posiłku)
  Ika -was przerasta wiedzą oraz pod wzgledem podawanych faktów i dowodów.
  Trudno musicie się z prawda pogodzic oraz przetrawić tą ciężką dla Was wiadomość - bardzo współczuje i bardzo was rozumiem ,że w zbrodniach i bandyctwie AK= UPA ( z Litwinami też )
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 24.10.10, 13:02
  Mykola (az sie chce napisac glupku), Ika nie przedstawila nawet promila dowodu na to, ze wiekszoesc oddzialow AK to zbrodniarza i bandyci.
  Iks jest wstretnym klamliwym niedouczonym gimbusem, na ktorego nie warto nawet splunac.
  A Ty jestes dokladnie taki sma, skoro uwazasz, ze ona pisze prawde.
 • common-sense-ltd 24.10.10, 09:49
  Jest rzeczą oczywistą, że wątek założony przez Ikę/wampira, był paskudna prowokacją, jedną z wielu w tym miejscu, niestety. Jej celem było, jak zwykle, zdegradowanie działalności AK i sprowadzenie jej do poziomu pospolitego bandytyzmu uprawianego w owym czasie przez niejedną paramilitarną jednostkę, o próbach zrównania AK z UPA nie wspominając, ponieważ podobne skojarzenia mogą się zrodzić wyłącznie w mykołopodobnych umysłach.

  Wątek prowokacyjny, ale mógł się potoczyć w nieco innym kierunku, autorefleksji autora książki nad własną nikczemnością, zezwierzęceniem jednostki ludzkiej w obliczu tragedii wojny.
  Przyznaję, że próbowałam dyskusji nadać wspomniany kierunek, jednak rozminęłam się z potrzebą forumowiczów, których zainteresowania skupiają się wyłącznie na faktach, źródłach i ich braku.
  Prawda obiektywna jest wartością niewątpliwą, a jej poszukiwanie, obowiązkiem, ale warto pamiętać, że za wszelkimi faktami kryją sie autentyczne tragedie ludzkie, a sposób w jaki sami sprawcy odnoszą sie do własnej przeszłości, świadczy o ich człowieczeństwie.
 • jesus33 24.10.10, 10:42
  Wampir nie może być Iką, ponieważ to ja nią jestem, czasami również jestem jobrave, aaa i jak mi odbija (PMS) wtedy staję się Matem :))
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • mat120 24.10.10, 11:01
  jesus33 napisał:

  > Wampir nie może być Iką, ponieważ to ja nią jestem, czasami również jestem jobr
  > ave, aaa i jak mi odbija (PMS) wtedy staję się Matem:))

  Najczęściej jednak bywasz żeńskim koniem "pociągowym" pewnego żydka.:)

  ps. określenie "żydek" ma tu ściśle określonego adresata i nie należy go utożsamiać z kimkolwiek innym.

 • lechowski51 24.10.10, 11:12
  ika napisala;
  Powstrzymało to większość formacji AK prócz "Łupaszki",który dalej zbirowo mordował.
  I tu ciekawostka wobec niezbitych dowodów ludobójstwa "Łupaszki" formacja AK oficjalnie przyznała,że działalność Łupaszki miała charakter zbrodniczy.Odnotowane to jest w szeregu polskich oficjalnych dokumentach.

  Wiesz co to znaczy ludobojstwo podla klamczucho?.Zydzi bronia sie przed takimi gnidami jak Ty opluskwiajacymi niewinnych ludzi "klamstwem oswiecimskim".Na Lupaszke pluli komunistyczni bandyci,dzisiaj robi to ukrainska nacjonalistka,nienawidzaca Polski i polskiej tradycji...nihil novi.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • darino 24.10.10, 12:12
  Bo ja tak.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.10, 13:43
  Rozumiem Cię " mat 120" odnośnie wyjazdu do Wilna.Wiesz trzeba trochę wiedzy,żeby zapytać,jak zapytać itp.
  A teraz postaram Ci się wytłumaczyć w sposób prosty gnębiące Cię problemy.
  Posłużę się wtym celu twoim własnym postem z dnia23.10.10, 18:06zaczynającym się od słów:
  "Tu masz Ika trochę faktów, jak "tenże generał bronił zaś litewskiej ludności przed AK." To tytułem orientacji, żebyś Ty"Ika" mogła sobie przyswoić i nie wysilać się umysłowo (zbytnio)."-koniec cytatu.

  Otóż wyrwałeś część tekstu z obszernej całości i zapewne nie wiesz o co wtym chodzi.Pokazujesz tylko starcia między AK a Plechawiciusowcami czyli Litwinami.

  Pozwól,że Ci przedstawię tło tych wydarzeń.
  Otóż w rejonie Wilna nastąpiła wielka koncentracja AK praktycznie z obszaru całej Litwy czyli okręgu Nowogródek i Wilno. AK przyszło ale zapomiało zabrać ze sobą prowiant czyli "koryto" i dawajże łupić z żywności okolicznych chłopów,tak się składa,że litewskich chłopów.
  Do ich obrony generał Povilas Plechavicius skierował jednostki swego korpusu.
  Rozgorzała zacięta i bezkomprowisowa walka>Walki te zwane są jako "Bitwy dziesięciodniowe"
  W starciu bezpośrednim a także na ilość trupów i wziętych do niewoli wygrało bezapelacyjnie AK.
  Ale prawdziwe zwycięstwo odniósł jednak generał Povilas Plechavicius ponieważ zmusił zgrupowania AK od odejścis od Wilna i to na znaczną odległość.
  Faktem też jest że 15 maja Niemcy aresztowali generała Plechavičiusa.Zapomiałeś napisać,że nastąpiło to w wyniku odmowy generała złożenia przysięgi na wierność Hitlerowi.Nastąpiło tym samym rozwiązanie korpusu a generał został internowany./Co za dziwna zbieżność z losami Józefa Piłsudzkiego,który też odmówił przysięgi na wierność cesarzowi i też został internowany i też rozwiązano Legiony.
  To co napisałeś co stało się z żołnierzami Plechavičiusa też jest prawda.
  Tam też wymieniasz,że 3500 żołnierzy Plechavičiusa wcielono do jednostek obrony przeciwlotniczej bądź formacji budowlanych.
  I widzisz właśnie ci żołnierze zostali przeznaczeni do obrony Wilna przed Rosjanami .
  Stanowiska zajeli na bardzo szerokich przedpolach wyposażeni w wielkokalibrową broń przeciew- lotniczą ,która to w strzelaniu na wprost z 2km srzelając ogniem ciągłym łamie drzewa w lesie jak zapałki. I to właśnie przedewszystkim ograniczało zapędy AK.
  Rozwścieczenie w AK osiągneło takie granice,że w efekcie w póżniejszym terminie AK poszło na kolaborację z Rosjanami i wspólnie jako sojusznicy zdobywali Wilno.

  Zapewne nie gniewasz się ,że pozwoliłam sobie rozwinąć twój wątek.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 24.10.10, 14:21
  Klamcuchio Iko, gdzie sa dowody na Twoje twierdzenie, ze wieksozosc AK to zbrodniarze i bandyci? No gdzie klamczucho?
 • Gość: abba jozef IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.10, 14:46
  ludzie to wszystko prowokacja szyta grubymi nićmi i wielu z was dało się w to wciągnąć


  Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów


  Nie należy dyskutować z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

  szalom
 • Gość: eee IP: *.przemysl.hypnet.pl 24.10.10, 21:05
  Teraz z Iki -podobnie jak zMykoly i Jobravo uczyniawroga nr.1 tego forum a także Polakow i polskości. A przeciez oni tj Ika ,Mykoła ,Jobravo -piszą tylko i wylacznie prawda oparta na dowodach i naocznych świadkach tej trudnej dla nas polakow historii.
  Tak wię AK= UPA .
  Trudno -jak było tak bylo!, trzeba przebaczyć pojednać sie i prosić o wzajemne wybaczenie !
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 24.10.10, 21:25
  Mykola, gimbusie, to pokaz dowod, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci!
 • Gość: eee IP: *.przemysl.hypnet.pl 24.10.10, 21:42
  aaa -po co pokazywać dowody .Przeciez fakty mowia same za siebie . Dowody przedstwila bardzo wiarygodnie i nie do podwważenia Pani Ika co was( niektórych tylko) tak bardzo złości gdyz nie możecie zanegować tej prawdzie że AK= UPA pod względem dokonywanych zbrodni. Ika oraz Mykola nigdy nie pisali i nie propagowali tego że większość AK to byli zbrodniarze ,lecz informują że zołnierze z AK dokonywali takich samych zbrodni jak zolnierze UPA więc AK=UPA . Chodzi o zbrodnie i zbrodniarzy ( bo byli tacy w UPA i AK) i nie mowi się że byla to znaczna większośc jak to Pan aaa chce propagandowo głosic że to słowa klamców i oszczercow lub anty polonusow. Wyranie piszemy że wiekszość mogla byc porządnymi ludźmi nie zbrukanych bratnia krwią zaśbyli tacy co maja krew na rękach choc głosi sie że są bohaterami (( z jednej i drugiej strony)
  Niedawno Mykoła zadał pytanie -jak to naprawde było z morderstwem generaa Rozwadowskiego w Polsce i kto stal za ta zbrodnia ((mozna sie domyslać że ten kto w tym czasie rządzil -taka zbropdnię zarządzil - a kto rządzil to chyba wiemy....)
  Jakoś nie doczytalem się odpowiedzi na to pytanie - od was historykw od 7 boleci. Przeczytałem na wikipedii pod haslem gen. Rozwadowski ,więc wszystko wiem -polecam i wam ta lekture bardzo zresztą ciekawą !
 • Gość: jobrave IP: *.range86-166.btcentralplus.com 24.10.10, 22:06
  Dowody są potrzebne, jeśli chce się coś udowodnić. Uważam, że teza Iki jest dość ryzykowna. Nie wątpię, w to, że przytoczone przez nią fakty rzeczywiście są faktami i to solidnie udokumentowanymi przez historyków, ale one wcale nie świadczą, o tym, że "większość" w AK dokonywała tych haniebnych czynów. Do tej pory nawet najbardziej "polakożerne" środowiska żydowskie nie poważały się na stawianie takiej tezy. Jestem za odbrązawianiem, demitologizację i "defalsyfikacją" historii Polski, która jest fałszowana w sposób niespotykany nawet za czasów najgłębszej komuny, ale nie popadajmy w kolejną skrajność. Co do znaku równości pomiędzy AK a UPA, to nie wszędzie się go da postawić - zbrodnie owszem były po obu stronach, ale ich skala, to już dwie zupełnie różne rzeczy. Pozwolę sobie jednak przypomnieć, że dyskutujemy o zbrodniach AK, a nie o zbrodniach UPA - "patryjotów" odsyłam do miliona wątków upowskich, które byli uprzejmi założyć na tym forum chociażby w ciągu ostatniego roku.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 24.10.10, 22:31
  No to wskazy mykolowaty gimbusie fakty, ze ktorych wynika, ze WIEKSZOSC AK to zbrodniarze i bandyci?
  Ty chyba naprawde jestes debilem.
  "Ika oraz Mykola nigdy nie pisali i nie propago
  > wali tego że większość AK to byli zbrodniarze"
  A to tluku gimnazjalny kto napisal?

  "Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Gość: Ika 17.10.10, 12:38 Odpowiedz
  Wątek w zasadzie poświęcony jest formacji AK a nie formacji UPA.Proponuję więc dyskusję w temacie.
  Wracając do tematu stwierdzić należy,że następuje odbrązawianie formacji AK.
  Okazuje się,ze nie było tak pięknie a w zasadzie było strasznie i ponuro.
  Czym się zajmowały zbrojne oddziały AK w zasadzie powoli to się wyjaśnia.W większości były formacjami bandyckimi bądż zbrodniczymi. "

  Nie przypadkiem klamczucha Ika? A jak Mykola napisal, ze Ika pisze prawde i sie z nia zgadza, to znaczy, ze Mykola tez uwaza to co Ika, czyli jest takim samym niedorozwinietym dzieckiem neostrady jak Ika i absolwentem tego samego gimnazjum
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 24.10.10, 22:42
  nikt nie znajdzie tu dobrej odpowiedzi bowiem to wspólna wielowiekowa przeszłość spowodowała wymieszanie się narodów.Tak więc spolszczyła sie litewska i ruska szlachta,pózniej mieszczaństwo.Polscy chłopi byli sprowadzani na tereny dzisiejszej Litwy czy Ukrainy.Chłopi ruscy wędrowali za zachód osiedlając się na terenach dzisiejszej Polski, a polska szlachta z biegiem czasu stawała się Rusinami i odegrała nie małą przeciez rolę w budzeniu się tożsamości Ukrainy.Wiele krzywdy uczyniono z różnych stron. I dlatego byłem za nawoływaniem Mykoły o przebaczaniu i proszeniu o przebaczenie.Nie ma innej dobrej drogi dla Polaków, Ukrainców, Litwinów i Białorusinów.Ta wspólna historia to węzeł gordyjski który rozwiązać można przez wzajemne przebaczenie natomiast zacisnąć mocniej przez licytowanie sie kto jest bohaterem a kto oprawcą. Odpowiedz zawsze bedzie ta sama ; dla Polaków AK bedzie bohaterem dla Ukraińców oprawca, UPA dla Polaków oprawcą dla Ukraińców bohaterem.Czy jesteście to w stanie zmienić?Przestańcie jątrzyć i rozdrapywać ciągle rany nie dając szansy na ich zabliżnienie.
 • common-sense-ltd 24.10.10, 22:50
  Nieoczyszczone rany grożą gangreną, a Twoja historia "wędrówki ludów" ma się nijak do polityki dezinformacji i propagandy kłamstw typowej dla tego forum.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 24.10.10, 22:51
  Kres rzecz w tym, ze gdyby ktos napisal, ze Ukraincy w wiekszosci to zbrodniarska i bandycka holota, to zaraz dziesiatki idiotow, zaczelyby protestowac. Natomiast kiedy taka swolocz bezczelnie klamie piszac, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci, wiekszosc zamyka pyski.
 • common-sense-ltd 24.10.10, 22:55
  Gość portalu: aaa napisał(a):wiekszosc zamyka pyski.

  Dokładnie tak, jak Ty sam wobec setek kłamstw, oszczerstw i obelg publikowanych tu na mój temat.
  Sorry, nie widzę różnicy w milczącym przyzwoleniu na sk....syństwo forumowe.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.10.10, 08:14
  common-sense-ltd napisała:
  > Dokładnie tak, jak Ty sam wobec setek kłamstw, oszczerstw i obelg publikowanych
  > tu na mój temat.

  A skad ja mam wiedziec, ze to klamstwa? Bo Ty piszesz, ze to klamstwa? Ika napisala, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci. I co, tez mam jej uwierzyc, bo ona tak napisala?
  Mykola prezentuje dokladanie taki sam tok myslenia, hehe
 • common-sense-ltd 25.10.10, 08:27
  forum.gazeta.pl/forum/w,165,117485996,117529927,Re_.html
  Potrafiłeś do mnie napisać 50 maili w dwa dni, aby wyłudzić ode mnie fotkę, więc trzeba było się ZAPYTAĆ, ile jest prawdy, w tym co pisze twoja obłąkana rodzina z watahą oszczerców na mój temat.
  EOT
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.10.10, 08:37
  Fanka, nie klam bezczelnie (jak Ika i Mykola). Lacznie napisalem do Ciebie 10 maili, z tego tylko jeden dotyczyl zdjecia. Bylem ciekaw jak wygladasz po ponad 20 latach.Co to ma wspolnego z wyludzeniem? Na dodatek jakies siedem z nich bylo odpowiedzia na jakies Twoje dziwaczne zale. Jesli nie przestaniesz klamac, to wkleje je tutaj i znowu wyjdziesz na idiotke.
  Po tym co wypisujesz na forum i w tamtych mailach smiem twierdzic, ze jesli, ktos jest oblakany, to napewno nie jest to nikt z mojej rodziny.
  Tak na marginesie to dosc ciekawe, ze w watku, w ktorym niektorzy probuja btonic AK przed banderwskimi pomowieniami, fanka rozmywa temat piszac posty o swoich urojeniach. Mnie osobiscie nasuwa sie wniosek, ze tak naprawde ona sympatyzuje z neobanderowcami.
 • common-sense-ltd 25.10.10, 12:23
  Dlaczego kłamiesz Aaa? Ja mam dostęp do tamtego konta i w bardzo prosty sposób mogę udowodnić, że napisałeś do mnie dokładnie 48 maili w dwa dni. Tylko Ty, bo z żadnym Mykołą nie korespondowałam.
  Twoja rodzina od miesięcy znęca sie tu podle nade mną, wypisując setki kłamstw, oszczerstw i obelg pod moim adresem ( z dniem dzisiejszym włącznie!), a Tobie jest to obojętne?!
  Nie oczekuj więc , że ktoś będzie bronił dobrego imienia ludzi, którzy dziesiątki lat temu oddali życie za Ciebie, za mnie i za takie podłe, nikczemne kreatury, jak autorzy intrygi mającej na celu zniszczenie mnie.
  Albo się jest uczciwym, prawym i szlachetnym człowiekiem, albo nie. Kim Ty jesteś?!
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.10.10, 13:15
  No to udowodnij klamczuszku! A w ktoryms watku napisalas, ze nigdy nie klamiesz. A to juz chyba czwarte albo piate Twoje klamstwo (z tych, ktore potrafie Ci udowodnic poslugujac sie Twoimi wpisami na forum)
  Moja rodzina nie zneca sie nad osobami ulomnymi bo wiemy, ze to nieladnie. Niemozliwe wiec, zeby ktokolwiek z niej znecal sie nad Toba.
 • common-sense-ltd 25.10.10, 14:52
  Nie życzę sobie protekcjonalnego tonu Aaa(!)
  Nazywanie mnie "ułomną" w niczym nie umniejszy win twojego brata wobec mnie, więc daruj sobie kolejne obelgi pod moim adresem(!)
  Ja nigdy nie kłamię, w co oczywiście nie musisz wierzyć....kłamstwo to narzędzie ludzi podłych, nikczemnych, wyzutych z sumienia, takich jak twój brat, wampir i ordynarna krewna kandydata na prezydenta.
  Całą korespondencję od ciebie z maja/czerwca tego roku, prześlę ci na priv wieczorem (48 maili)
 • wampir-wampir 25.10.10, 14:57
  common-sense-ltd napisała:

  > Ja nigdy nie kłamię, w co oczywiście nie musisz wierzyć....kłamstwo to
  > narzędzie ludzi podłych, nikczemnych, wyzutych z sumienia, takich jak twój brat
  > , wampir i ordynarna krewna kandydata na prezydenta.

  A konkretnie o jakie moje kłamstwa Ci chodzi? Mogę prosić o przykłady?

  --
  Och, nigdy nie wątp w człeka prawego i szlachetnego. Taki zawsze coś spieprzy. Oczywiście wszystko w imię większego dobra. /Simon Becket/
  *
  Jeśli DEPRESJA to w cafe pod szczurem
 • common-sense-ltd 25.10.10, 15:06
  Przestań rozpowszechniać kłamstwa na mój temat.
 • xaxaxax 25.10.10, 15:15
  Ja sobie nie zycze, zebys bezczelnie klamala na moj temat, klamczuszku.
  Klamalas piszac, ze chcialem wyludzic Twoja fotke, klamalas, ze ktos mnie namaiawial na pisanie do Ciebie maili, klamiesz, ze wyslalem do Ciebie 50 (czy 48 maili).
  Jestes wstretna stara klamczuszka.
  Takie nagminne mijanie sie z prawda to ulomnosc :)
 • common-sense-ltd 25.10.10, 15:21
 • common-sense-ltd 25.10.10, 19:12
  Odesłałam ci twoje maile.
  Abyś wiedział, że ja zawsze dotrzymuję słowa. Nawet, wobec tych, którzy na to nie zasługują , tak jak ty.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.10.10, 19:51
  Biedna Kobieto, nie kompromituj sie kolejnymi klamstwami
  Teraz sie nie dziwie, ze chcieli sie Ciebie pozbyc z tej szkoly. Jesli nauczycielka chemii nie potrafi policzyc do 50, to powinna w najlepszym wypadku bykom jaja kolysac w PGR- ze.
  Od 9 maja do 7 czerwca napisalem do Ciebie 12 mail, ze tego siedem z prosba, zebys sie ode mnie odczepila.
  No i czy Ty nie jestes ulpmna? Jestes. Dlatego tez nadal twierdze, ze nikt z mojej rodziny nie mogl sie nad Toba znecac, bo z definicji wspolczujemy osobom uposledzonym czy to fizycznie czy umyslowo.
 • fanka_online 25.10.10, 20:20
  Mam nadzieję, że pewnego dnia jakieś zero napisze podobny tekst pod adresem Najważniejszej Kobiety w twoim życiu.
  Może wtedy zrozumiesz....
  EOT
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.10.10, 20:24
  Ponizej pewnego poziomu nie schodze. Kobiety, z ktorymi sie zadaje potrafia liczyc nawet dp stu :)
  Jesli chodzi o jakies zero, to spodziewam sie, ze niebawem Ty cos takiego napiszesz.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 24.10.10, 23:01
  Kres może ty wreszcie dasz opis jak to pojednanie ma wyglądać? Pytałem wielu mykołowatych jak oni to widzą i co? Jakieś gadki bez sensu i bełkot że pojednać się należy. Przecież każdy normalny i zdrowy na umyśle tak powie. trzeba czegoś więcej. Istnieje potrzeba pokazania że nie będzie powrotu a wzajemne stosunki na stałe staną się przyjazne. Sam widzisz kres że unia nie mówi tylko działa i coraz bardziej izoluje ukrainę. Oni wiedzą że władza w tym kraju może by coś zrobiła ale jest uzależniona od wyborców a jacy ci z kolei są to widać choćby po tym forum.
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 24.10.10, 23:41
  zamykanie "pysków" to jedno a nie odpowiadanie na prowokację to drugie,to samo dotyczy konfliktu miedzy stronami na forum, można tylko prosic o opamietanie,zachowanie kultury,przyzwoitości,jesli nie pomaga to nalezy sie wyłączyć. Uczestnicząc stajemy sie stronami konfliktu.
  Pysio,jako jednostka pojednanie widze w ten sposób: w niczym nie jestem lepszy ani gorszy od Ukraińca i to jest podstawa jakich kolwiek stosunków miedzy nami ,wystarczy być normalnym a Ukraińcy to potrafią docenić.Przeszłością niech się zajmą historycy a my myślmy o przyszłości. Jako Polak chciałbym aby moje państwo było silne pod każdym względem bo tylko z silnymi sie liczą, wszyscy w tym i Ukraińcy.
  A tak nawiasem , wiesz dlaczego nastapiło pojednanie Niemiec z Francją? Moim zdaniem dlatego że obie strony zdały sobie sprawę z tego że są silne. Tam gdzie któraś ze stron jest słabsza nie ma pojednania.
 • Gość: jobrave IP: *.range109-153.btcentralplus.com 25.10.10, 00:52
  Pisałem, o tym już dość dawno, ale pozwolę sobie przypomnieć: ani fankę condom-sense, ani Pysia, Mata, czy Lechowskiego, nie interesuje żadne pojednanie. Nawet jeśli Putin ubierze włosiennicę i na boska będzie zapie.rdalał z Moskwy do Warszawy pchając taczki z "dokumentami katyńskimi" i każdemu Polakowi da po miliardzie dolarów i po wagonie złota, no i co oczywiści przeprosi na klęczkach i strzeli sobie w łeb, to polaczkom nadal będzie mało, oni i tak coś wynajdą. Jeśli Janukowycz postąpi podobnie a do tego wysadzi w ch.uj pomniki Bandery i powiesi wszystkich nacjonalistów, to też będzie mało. Polaczek jest znany na świecie, jako warchoł - pieniacz, z pretensjami do wszystkiego i wszystkich i jednocześnie jest przekonany o własnej wyjątkowości. Otaczające nas narody wiedzą doskonale, że polaczka nie ma co przepraszać, bo polaczka nic nie jest w stanie zaspokoić, jemu ciągle będzie mało, mało i mało, poza tym polaczek wcale tego nie chce, bo roszczenia i obwinianie i innych o wszystko, nadają sens jego egzystencji. Na szczęście polaczki się wykruszają, odchodzą tam gdzie ich miejsce, czyli do Piekła, czyli do gleby, a ci, którzy po nich przyjdą będą juz normalni. Pojednanie tak czy owak nastąpi i "condomiarstwo" nic nie jest tu w stanie zrobić.
 • matlak2 25.10.10, 03:29
  I tak się sprawy, w istocie rzeczy, mają. ''Naród wybrany'', za jaki chcemy (?) uchodzić, którego parlamentarzyści (40) chcieli osadzic na polskim tronie ... Jezusa Chrystusa itp. - jest pośmiechowiskiem nie tylko Europy. Musi wymrzeć z dwa pokolenia, żeby znormalniał. Co do meritum sporu, to np. niektórzy żołnierze AK ''dorabiali'' rabunkami. Jeden z nich, zołnierz V kompanii, która po wyzwoleniu spytnie ulokowała się w lubaczowskiej ...MO, specjalizował się w ''konfiskatach'' koni w ukrainskich wioskach. Odcierpiał za to potem w PRL-owskim pierdlu, ale później zrobił kariere jako dyrektor duzego zakładu pracy, a nawet prezydent 70-tysięcznego miasta. A podobno ''komuna'' wszystkich AK-owców gnębiła, no może za wyjątkiem ojca braci mniejszych z Zoliborza.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 25.10.10, 07:35
  Jo, ta twoja kwintesencja narodu polskiego jest wstrząsająca!!! Kiedy twój pogrzeb? Pytam dlatego ze po takiej krytyce każdy uważajacy się za prawdziwego patriotę i polaka a na dodatek nowoczesny i postępowiec powinien się zapluć na śmierć! takim protestem można wstrząsnąć równie dobrze jak samospaleniem.
 • common-sense-ltd 25.10.10, 07:40
  Gdyby ktoś tutaj miesiącami publicznie znęcał się nad Tobą, z całą pewnością nie pozwoliłbym na to, bo nigdy nie pozwalałam tu nikogo obrażać. A to, czego byliście świadkiem wobec mojej osoby nigdy nie było żadnym "konfliktem" (!), tylko odrażającym aktem zemsty na osobie, która pokrzyżowała plany przemyskiego pisu.
  Czy Ty chociaż raz apelowałeś do moich prześladowców o "opamietanie, zachowanie kultury,przyzwoitości,"? Wybacz, ale nie zauważyłam. Milczałeś, dając przyzwolenie na lincz, więc dziś daruj sobie racjonalizowanie, bo nic nie usprawiedliwia przyzwolenia na zło!

  O prawdziwym "pojednaniu polsko-ukraińskim" pisałam wielokrotnie na tym forum, więc nie widzę sensu powtarzania treści swoich postów. Przypomnę tylko jedno; nie ma i nigdy nie będzie pojednania opartego na kłamstwie!
  Nie można mówić o pojednaniu , fałszując historię, morderców nazywając bohaterami, a ofiarom odmawiając nawet godziwego pochówku.
  Nie będzie pojednania, kiedy na wschodniej Ukrainie panoszy się "Svoboda", a treści nacjonalistyczne dominują w propagandzie po obu stronach granicy z kanadyjską diasporą włącznie.
  Nie ma pojednania, kiedy młode pokolenia wychowuje się w zakłamaniu i nienawiści do wszystkiego co polskie.
  POJEDNANIE, TO NIE TYLKO SŁOWA!

 • common-sense-ltd 25.10.10, 08:11
 • Gość: fff IP: *.przemysl.hypnet.pl 25.10.10, 08:31
  Nigdy Mykoła nie pisal ,że AK w wikszości to zbrodniarze -wobec tego proszę na silę nie wmawiać że tak uważa i tak pisze Wasz kochany Mykola.
  O ile czytam wlasciwie Mykolę to pisze bezstronnie i obiektywnie dając jedynie znak - rówosci pomiedzy zbrodniarzami AK a zbrodniarzami z UPA czyli
  AK= UPA .
  Nie widzi tużźadnej różnicy pomiędzy zbrodniami ( sposób dokonywania oraz przez kogo dokonywane -skoro są to zbrodnie np. mordowanie malych kilkuletnich dzieci i) .
  W konkluzji i reasumując i tak AK =UPA !( są na to niepodwazalne dowody )
  Jedyne rozsądne wyjście jakie Mykola widzial i widzi z tej patowej sytacji to :
  Przebaczać i Prosić o Przebaczenie ( bez względu na to czy to sie lechowskiemu i Pysi podoba czy też sie nie podoba oraz czy sęi nie podoba tym co maja do tego taki sam stosunek jak wielu oszołomow szukających nienawisci ,rozliczeń ,rewanżu ,rekompensat finansowych itd . u swoich sąsiadow . Sąsiadow ,ktorzy właściwie jako już nowe pokolenie nie mieli nie maja z tamtym okresem nic wspólnego . To tak jakby szukać lub mordować wnuczka, za to że jego dziadzia okradl lub zabil kogos w jakiejś rodzinie . Czasem i to często nie wiadomo kto i za co kogo zabijał tj .mordowal ,katował ......?)
  Nie ma wyjścia ( AK=UPA) tylko Przebaczac i Prosić o Przebaczenie.
  PS
  O ile Pysio i lechowski stale pisząże AK to w większosci zbrodniarze - to widać sami tak uważają , lecz swój tok mysenia na silę narzucaja innym gimnazjalistom z tej samej klasy albo nawet i tej samej ławy- zwanej "OŚLĄ)
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.10.10, 13:02
  Ika napisala, ze wiekszosc AK to bandyci i zbrodniarze a Mykola napisal, ze Ika ma racje. Czyli Mykola tez uwaza, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci.
  Niekt nie twierdzi, ze zbrodniarz (tylko dlatego, ze jest za AK) przestaje byc zbrodniarzem. Ale klamliwe twierdzenia (nie poparte zadnymi wiarygodnymi danymi) ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci swiadczy tylko o szmaciarstwie, tych, ktorzy tak twierdza.
 • common-sense-ltd 25.10.10, 13:10
  Gość portalu: aaa napisał(a):Ale klamliwe twierdzenia (nie poparte zadnymi wiarygodnymi danymi
  > ) ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci swiadczy tylko o szmaciarstwie, tych
  > , ktorzy tak twierdza.

  Zgadzam się z Tobą.
  Każde kłamstwo, oszczerstwo, pomówienie jest tyle samo warte , co chore umysły, które w podły sposób chcą pozbyć się niewygodnej prawdy/ niewygodnych ludzi!

 • Gość: fff IP: *.przemysl.hypnet.pl 25.10.10, 16:06

  aaa -napisal że :
  Ika napisala, ze wiekszosc AK to bandyci i zbrodniarze a Mykola napisal, ze Ika ma racje. Czyli Mykola tez uwaza, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci.

  O ile wiem Mykola uważa ze nie wiekszość lecz dzialali tak samo AK jak i UPA czyli zbrodniczo awięc AK =PA.( nie może być inaczej choćbym jak chciał i jak kombinowal zawsze wychodzi AK=UPA bo to nie totolotek tylko fakty i liczby konkretne mwiace o zbrodniach i dzialaniach zbrodniczych )
  A skoro drazni cie słowo ze wększość AK to byli zbrodniarze .
  Odpowiem za Mykołę -niech ci bedzie, że nie większość lecz po równo Czyli i zbrodniarze i bohaterzy . Tak samo jak z UPA zbrodniarze i bohaterzy :czyli fifty =fifty .
  Ok,
  W Konkluzji : Tak czy Siak AK=UPA
  ZGODA cz dalej Nie zgoda i wariowanie z tego powodu ?-hę ?
  Mysle że musisz sie z tym twierdzeniem oraz dowodem zgodzić bo nie ma wyjscia - zaś Ika to udowodnila ( bardzo prosto, ladnie i przekonywujaco) Troche ubolewam nad tym muszę wydać taką bezstronną ocenę ,przecież jestem Polakiem i nic co polskie nie jest mi obce !
  AK=UPA i AMEN!( nio niech bedzie moja i Rusinow strata w imie Przebaczenia i Pojednania -Amen !
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.10.10, 17:21
  Mykola klamliwy gimbusie, podaj jakies dane, z ktorych wynika, ze polowa AK to zbrodniarze i bandyci
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 25.10.10, 08:40
  przy komputerze zawsze jestem trzeżwy więc uwierz mi że parokrotnie prosiłem i apelowałem,niektore wypowiedzi zostały wycięte/nie wiem dlaczego/ ale jeszcze kilka zostało.

  Kto bedzie się liczył z krajem który zezwala na wykupowanie fabryk po to aby je pozamykać lub zrobić z nich hurtownie towarów produkowanych w krajach właścicieli?
  Chwalę komunę dlatego ze Polska była na tyle ile jej ZSRR pozwolił silna, w produkcji stali i węgla byliśmy potęgą, oddawano miliony mieszkań,ludzie produkowali może nie zawsze super towary,ale chodziliśmy w ubraniach polskich.Mieliśmy armię na rosyjskim sprzęcie ale musiano się z nią liczyć. Dzisiaj Polacy ubierają się w szmateksach lub u Chińczyków,węgiel sprowadza się z zagranicy ,armia to kpina,a buduje sie noclegownie dla bezdomnych.Miliony Polaków wyjechało za granicę i tam buduja potęgę innych państw.Jesteśmy skłóceni ze wszystkimi państwami dookoła. Kto z Polską się liczy? Kto chce pojednania z takim narodem?
  A przepraszam mamy jedną potegE w kraju, to kościół katolicki. Idżmy się modlić o siły na przetrwanie bo o rozum za póżno.
 • Gość: jobrave IP: *.range86-161.btcentralplus.com 25.10.10, 10:55
  Pysio napisał:
  Jo, ta twoja kwintesencja narodu polskiego jest wstrząsająca!!! Kiedy twój pogrzeb? Pytam dlatego ze po takiej krytyce każdy uważajacy się za prawdziwego patriotę i polaka a na dodatek nowoczesny i postępowiec powinien się zapluć na śmierć! takim protestem można wstrząsnąć równie dobrze jak samospaleniem.
  Niestety Pysio, nie mogę Ci podać daty mojego pogrzebu, bo jej po prostu nie znam, ale "Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia, ani godziny" Mt 25:1-13 , dlatego bądź czujny Pysio, bo mogę yebnąć w kalendarz w każdej chwili podobnie, tak jak Ty, czy ktokolwiek. Poza tym nie jest to krytyka narodu polskiego, lecz jego zrakowaciałej części, jest to krytyka egoizmu, warcholstwa i pieniactwa, dzięki któremu od kilkuset lat Polska jest pariasem Europy. Nie jestem patriotą i całe szczęście, bo patriotyzm źle mi się kojarzy, szczególnie ten w wydaniu Twoim, fanki -condom-sense, Lechowskiego, Mata, Kaczyńskiego, Jurka, Czarneckiego czy Ziobry. Dodam jeszcze Pysio, że gdyby nie "postępowcy", to mieszkałbyś dziś w czworakach tyrał pod ekonomskim batem, na "pańskim".
  Condom-sense napisała:
  "A to, czego byliście świadkiem wobec mojej osoby nigdy nie było żadnym "konfliktem" (!), tylko odrażającym aktem zemsty na osobie, która pokrzyżowała plany przemyskiego pisu.
  Czy Ty chociaż raz apelowałeś do moich prześladowców o "opamietanie, zachowanie kultury,przyzwoitości,"? Wybacz, ale nie zauważyłam. Milczałeś, dając przyzwolenie na lincz, więc dziś daruj sobie racjonalizowanie, bo nic nie usprawiedliwia przyzwolenia na zło!"

  Nie potrafię nie reagować na bezczelne kłamstwo powtarzane przez Condoma bez końca. Jesteś przykładem cynicznej świni, która dla kariery jest zdolna zrobić wszystko, rozpętałaś antyukraińską kampanię, tylko po żeby zapunktować u pisowskich władz miasta i innych polityków zbliżonych ideologicznie do PiS. To stąd się wzięły twoje dewocyjne i "głęboko patriotyczne" posty, publiczne lizanie dupy Chomie itp., ale nade wszystko mnożenie wątków antyukraińskich, ubzdurało ci się bowiem, że niejaki Adam Huk, jest bratem Bohdana Huka, publicysty ukraińskiego "Naszego Słowa". I na tym zasadziłaś swoją taktykę w dążeniu, do wymarzonej funkcji dyrektora szkoły. Tak więc twój patriotyzm, z "zatroskanie o los narodu polskiego" i "budowanie pojednania na prawdzie" nie był skutkiem szlachetnych pobudek, lecz wypływał z najniższych instynktów, liczyłaś na to, że wyeliminujesz A. Huka ujawniając PiS-owi jego ukraińskie pochodzenie, no i nie udało się, bo A. Huk nie ma nic wspólnego z B.Hukiem i tu się wyłożyłaś. Mało tego, liczyłaś na to, że ja- i nie tylko ja - będę cię w tym wspierał. Przypadek korupcji w szkole również ujawniłaś w celu uzyskania osobistych korzyści - czyściłaś przedpole, więc nie rób z siebie teraz jedynej sprawiedliwej, bo nie sprawiedliwość ci chodziło. Wyrządziłaś krzywdę wielu osobom, a szczególnie mnie i Ance (Jesus), na szczęście nikt, nawet z osób wrogo usposobionych do mnie w to nie uwierzył.
  Próbowaliśmy wielokrotnie zakończyć ten konflikt, wyciągając ręce do zgody, ale nie byłaś tym zainteresowana, bo oznaczałoby dla ciebie śmierć cywilną, przestałabyś cokolwiek znaczyć, bo nie masz nic do powiedzenia, jedyne co możesz robić, to napuszczać ludzi na siebie i dzięki temu jesteś jeszcze zauważana.
  Nadajesz teraz na PiS i liżesz du.pę PO, bo liczysz na to, że dzięki niej odbijesz się od dna. Wątpię czy ci się to uda, bo zajoby nikomu nie są potrzebne.
  Kres napisał:
  > Kto bedzie się liczył z krajem który zezwala na wykupowanie fabryk po to aby j
  > e pozamykać lub zrobić z nich hurtownie towarów produkowanych w krajach właścic
  > ieli?
  > Chwalę komunę dlatego ze Polska była na tyle ile jej ZSRR pozwolił silna, w
  > produkcji stali i węgla byliśmy potęgą, oddawano miliony mieszkań,ludzie produk
  > owali może nie zawsze super towary,ale chodziliśmy w ubraniach polskich.Mieliś
  > my armię na rosyjskim sprzęcie ale musiano się z nią liczyć. Dzisiaj Polacy u
  > bierają się w szmateksach lub u Chińczyków,węgiel sprowadza się z zagranicy ,ar
  > mia to kpina,a buduje sie noclegownie dla bezdomnych.Miliony Polaków wyjechało
  > za granicę i tam buduja potęgę innych państw.Jesteśmy skłóceni ze wszystkimi p
  > aństwami dookoła. Kto z Polską się liczy? Kto chce pojednania z takim narodem?
  > A przepraszam mamy jedną potegE w kraju, to kościół katolicki. Idżmy się modli
  > ć o siły na przetrwanie bo o rozum za póżno.
  I to jest trzeźwa ocena, do tego niepodważalna - podpisuję się po nią obiema rękami.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 25.10.10, 11:39
  Jo spróbowałbyś choć raz napisać cokolwiek ale tak by to kogoś przekonało a nie było wytworem złośliwej propagandy i krytykanctwa? Ja pieniaczem? To ty sie odgrażałeś że zmusisz fankę do łażenia po sądach. Ja warchołem? To ty ciagle chcesz wywracać ustalone standardy życia i nawołujesz do nienawiści w stosunku do myślących niezależnie a odbiegających od aktualnej propagandy. Głowę daję że wiele twoich postów nawet u tzw. postępowców wzbudziło by potężne zdziwienie. A twoje apele o radykalne rozwiazania coś więcej niż niesmak!
  Znasz taką przypowiastkę o złodzieju który biegnie na czele tłumu i drze mordę; łapaj złodzieja! nic innego jak na razie nie przychodzi mi na myśl w zw, z twoimi wpisami!
 • jesus33 25.10.10, 12:22
  Gość portalu: pysio napisał(a):

  > Jo spróbowałbyś choć raz napisać cokolwiek ale tak by to kogoś przekonało a nie
  > było wytworem złośliwej propagandy i krytykanctwa?

  Z matołami w inny sposób się nie dyskutuje, zwłaszcza jeżeli w każdej dyskusji podpierają się wyższością moralną nad innymi tymi podobno gorszymi od siebie, którym za wszelką cenę chcą narzucić swoje wyobrażenia na tematy religijne i polityczne. Nie dyskutuje się również inaczej niż właśnie w taki sposób z poglądami endeckimi, które mnie osobiście nie przekonują, a sam ruch Panie Lechowski miał wyjątkowo małe zaplecze intelektualne, więc już wiem skąd Pana sygnaturka i takie zainteresowanie samym Dmowskim, rozumiem również jej treść, która jest ucieczką w najłatwiejszą sferę bezpieczeństwa. Znalazł Pan swoją oazę szczęścia w czymś co jest ułudą, co doskonale widać na tym forum.

  Ja pieniaczem?

  Twoje pieniactwo bierze się Pysio z twojego nieuctwa i z tego, że to nieuctwo uważasz za coś dobrego. Pieniactwo jest również wynikiem Twojego zacietrzewienia, straszna cecha i strasznie się z czymś takim żyje. To upieranie się przy swoim, nawet jak się nie ma racji jest śmieszne, a jeszcze śmieszniejsze jest to, że osoby które Cię poprawią nazywasz złośliwymi (w moim przypadku to akurat prawda, jestem złośliwa i się tego nie wypieram, ale inni?!)

  To ty sie od
  > grażałeś że zmusisz fankę do łażenia po sądach.

  Jeszcze nic straconego:))

  Ja warchołem?

  Strasznym!

  To ty ciagle chce
  > sz wywracać ustalone standardy życia i nawołujesz do nienawiści w stosunku do m
  > yślących niezależnie a odbiegających od aktualnej propagandy. Głowę daję że wie
  > le twoich postów nawet u tzw. postępowców wzbudziło by potężne zdziwienie. A tw
  > oje apele o radykalne rozwiazania coś więcej niż niesmak!
  > Znasz taką przypowiastkę o złodzieju który biegnie na czele tłumu i drze mord
  > ę; łapaj złodzieja! nic innego jak na razie nie przychodzi mi na myśl w zw, z t
  > woimi wpisami!

  Pysio a czy Ty wiesz co to ironia, bo to że nie czytasz ze zrozumieniem to wiemy już prawie wszyscy.  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • common-sense-ltd 25.10.10, 12:08

  > Oświadczam, że każde słowo napisane na mój temat w poście autorstwa jobrave jest podłym, odrażającym kłamstwem! • jesus33 25.10.10, 12:24
  A wsadź sobie w d.upę swoje oświadczenie!
  I zabierz się lepiej do roboty, bo płacone przeze mnie podatki idą przez kolejny rok na Twój urlop zdrowotny , w czasie którego Twoja choroba jeszcze bardziej się rozwija!
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 25.10.10, 14:16
  Jesus czy ty wiesz co to jest pieniactwo? Jest to chamskie straszenie kogoś sądami i ciąganie po nich. Dziwne że ty nie potrafisz się doczytać jaki mam stosunek do sądu i prawa? Ja potrafię odróżnić niezależne myślenie od oficjalnej propagandy to jo i ty masz problem.I jeszcze na koniec; jeśli uważasz że ironia na poważnym forum za które masz sama FP jest na miejscu to mozna ręce załamać a na dodatek jeśli ktoś inny oprócz ciebie stosuje ironię to masz do niego wielkie pretensje. Takie cóś to czysty egocentryzm! powinnaś coś z tym zrobić.
  Zadanie dla jesus; wskaż wątki ironiczne w ostatnim poście! Ja tam widzę tylko czystą i niczym nieskażoną złośliwość.