Dodaj do ulubionych

Historia zatacza koło

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 10:16
www.dw-world.de/dw/article/0,,6294019,00.html
Edytor zaawansowany
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 06.12.10, 11:51
  W ciągu tych dziesięciu wieków Żydzi byli wyganiani z wielu krajów,z rożnych powodów teoretycznie a z jednego powodu praktycznie.Byli postrzegani przez władców tych krajów jako zagrożenie.I słusznie - nikt dzisiaj nie podważa tych decyzji a i sami Zydzi podchodzą do tego ze zrozumieniem. W Polsce zwłaszcza tej po uni z Litwą i Rusią , w Polsce wielonarodowej o sytematycznie słabnącej władzy królewskiej, w coraz wiekszym haosie,bezprawiu Zydom żyło sie coraz lepiej. Zapewne przeczytam o Żydach którzy wniesli duży wkład w rozwój nauki,przemysłu ,kultury,tak to jest prawda.A ja zapytam czy w tych krajach gdzie Zydów prawie lub wcale nie było , nie było rozwoju nauki,przemysłu,kultury? Czy mi się podoba czy tez nie, moim zdaniem niestety, Żydzi w naszym kraju byli. O negatywnych skutkach wielowiekowego pobytu Żydów w Polsce się nie pisze, może mówi sie w wąskich kregach. A przeciez one były i sa nadal. Nie wolno w Polsce pisac czy mówić o negetywnych skutkach ich pobytu bowiem od razu zostaje sie antysemitą - o to nawet gorsze od bycia np zołnierzem rycerskiego Wehrmahtu. I to jest między innymi to zagrożenie z powodu którego Żydzi z wielu krajów byli przepędzani. Ja po prostu tylko nie chcę Żydów w Polsce, niech sobie zyją w ziemi obiecanej Izraelu. I dlatego jestem antysemitą?
 • darino 06.12.10, 14:37
  To jakie były te negatywne skutki pobytu Żydów ? I które to kraje były "żydfree" ?
 • Gość: rurek IP: *.ostnet.pl 06.12.10, 14:51
  Z jakiego to powodu , kres , nie życzysz sobie Żydów w Polsce? Oni mieszkali na tych ziemiach od wieków, a historia Słowian na naszych terenach jest raptem parę wieków dłuższa.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 15:11
  "Kres" postaraj się skupić.Jak osiągniesz ten stan postaraj się /już w skupieniu/ przeczytać artykuł.A Później zadaj sobie pytanie co w nim napisano.mówiąc językiem prostym /o co w tymartykule chodzi/.A jak zrozumiesz to wtedy postaraj się wyartykułować swoje myśli i co zrozumiałeś z tego artykułu.
  To co skup się i zacznij czytanie artykułu.Nad odpowiedzą pomyśl i jeszcze raz napisz.Napewno napiszesz coś innego przepraszając za poprzednie wynurzenia z Twego postu powyżej.
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 06.12.10, 16:43
  to raczej Ty Ika skup się i przeczytaj uwaznie to co napisałem.Doskonale wiem na jaki temat jest artykuł.Przyznaję że nie odniosłem sie do treści artkułu bezpośrednio. Ja nie podwazam tezy o zagładzie żydów w czasie drugiej wojny światowej. Odnoszę się do tematu :Żydzi w Polsce. Nie jestem antyżydowsko nastawiony.Jako Polak uważam że lepiej by było dla Polski gdyby Żydów w niej nie było.To nie jest antysymityzm. Ale właśnie to że Zydzi byli i są w Polsce powoduje że taka wypowiedż jest w taki sposób postrzegana.Nie mam nic do Żydów tak samo jak do innych nacji.To że Polacy doprowadzili do takiej sytuacji że oddali takie a nie inne miejsce Żydom w Polsce biorę za minus dla Polaków.Nie dla Żydów, oni wykorzystali swietnie to co było do wykorzystania. Więc w swojej wypowiedzi występuję przeciw głupocie Polaków, a nie przeciw mądrości Żydów.
  Co do wcześniejszych wypowiedzi to koledzy internauci poczytajcie trochę. Proktycznie wszystkie większe kraje europejskie wyrzucały ze swoich terytoriów Żydów.Biorąc oczywiście pod uwagę te 10 wieków. Czyniła to Francja, Hiszpania,Anglia, Niemcy.Wystarczy poczytać.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 17:02
  No dobrze "Kres" zatem wracaj do tematu.Co jest podstawowym tematem artykułu.
  Jak tozrobisz możemy dalej dyskutować w _temacie-.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 06.12.10, 17:08
  A moglabys sprecyzowac nad czym chcesz dyskutowac?
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 17:12
  "aaa" jeżeli zrozumiesz to nad artykułem.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 06.12.10, 17:31
  Powaznie?
  No ale nad czym: nad tytulem? nad iloscia znakow? nad iloscia akapitow? nad nazwa strony, na ktorej go umieszczona? nad nazwiskami autorow?
 • lechowski51 06.12.10, 17:14
  Kres pisze na temat.Zydzi od wiekow mieli status w Polsce normalnych obywateli,gdy tymczasem goniono ich i urzadzano im pogromy od Wladywostoku po Lizbone.Stad tez w Polsce znalazla sie najwieksza diaspora zydowska i stad tez,na naszej ziemi niemieccy zbrodniarze urzadzili im miejsca do masowego mordowania.Dzisiaj za pare milionow euro "odpokutuja winy" a takie gimbusy jak Ty beda plesc bzdury o polskim antysemityzmie.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • kocur_zalogowany 06.12.10, 17:28
  to lekka przesada. Raz było im lepiej, raz gorzej. Ciekawe jest, że najwięcej praw mieli w czasie, gdy Polska była największa potęgą, a gdy Polska upadała, to Żydzi mieli przechlapane.
  A może było odwrotnie? Może Polska rosła w siłę, gdy Żydzi mieli swobodę działania, a upadała, gdy ograniczało się prawa Żydów?
 • lechowski51 06.12.10, 17:53
  Tak!.Od Wladyslawa Poboznego az do upadku Rzeczpospolitej Zydzi mieli status nieporownywalny z innymi krajami.Pogromy i rzezie Zydow zaczely kiegdy panstwo polskie bylo w stanie rozpadu.100 tys Zydow wyrznal Chmielnicki a pozniej Kozacy "poprawili" w czasie rzezi humanskiej.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • kocur_zalogowany 06.12.10, 18:22
  ale sytuacja lepsza niż gdzie indziej w Europie?
  Widać jakiś postęp.

  Sprawdź sobie co to było na przykład "De non tolerandis Judaeis". Zygmunt Stary, jakże światły król, zabronił Żydom przebywania w Warszawie.

 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 06.12.10, 17:32
  widzisz Ika , Lechowski zdaje się i inni zrozumieli o co mi chodziło. Jeśli sie mam odnieść do artykułu to napiszę co o nim myslę. Zdanie mam podobne do do tego co napisał Lechowski. Chciałbym aby Niemcy pomordowanym przez siebie Żydom postawili pomniki w każdym swoim mieście, chciałbym aby dzisiejsze muzeum w Oświecimiu przenieśli do Berlina i wprowadzili ustawowy obowiązek odwiedzenia przez każdego Niemca tego muzeum przynajmniej raz do roku. To Niemcy wymordowali Żydów. Ńiemcy wykorzystują Polskę do rozłożenia winy a Żydzi pomagają im w tym posądzając bez przerwy Polaków o antysemityzm. Myslę że piszę dość jasno i tresć mojego pierwszego postu w tym wątku jest teraz zrozumiała.
 • darino 06.12.10, 18:58
  Żydzi nie byli tolerowani w Polsce powodu jakiejś wyjątkowej do nich życzliwości, tylko dlatego, że byli jedyną grupą ludności płacącą regularnie podatki, i to ściągane bez udziału administracji państwowej (w praktyce nieistniejącej) - wpłacając całą sumę bezpośrednio do skarbu państwa.
 • kocur_zalogowany 06.12.10, 19:04
  ściągali do siebie Żydów wiedząc, że przyczynią się do rozwoju miasta. Zakaz przebywania mieli tam, gdzie do głosu dochodziła polityka.
 • Gość: jobrave IP: *.range109-158.btcentralplus.com 06.12.10, 20:23
  Warto jednak przeczytać - kierują, to do tych, którym się nie chciało otworzyć linka Iki - ten artykuł, a wynika z niego, że to nie Niemcy, lecz Polacy chcieli wybudować, to muzeum, ale zabrakło im kasy. Polakom z a b r a k ł o, a Niemcy tylko zadeklarowali swoją pomoc finansowąm, jednak Polak wszędzie wywęszy spisek, nie przyjdzie mu do głowy, że ktoś może działać z pobudek szlachetnych, że pod tym co ktoś mówi nie muszą kryć się złe intencje. Warto by się raczej zastanowić, dlaczego innym przypisujemy wyłącznie złe cechy? Prawdopodobnie dlatego, że sami jesteśmy źli, ale boimy się sami przed sobą do tego przyznać. Stąd źli Niemcy, Ruscy, Ukraińcy, żydzi, Czesi. Znacznie łatwiej oskarżać innych, stawiać się w roli Pana Boga. Zarzucamy innym manipulacje, a czyż to nie jest najohydniejsza manipulacja, twierdząc, że wszyscy są winni, tylko nie my, czyż to nie ohydne kłamać, fałszować historię, po to, by się wybielić, poprawić sobie samopoczucie? Czy tak postępują ludzie honoru? Niemcy przyznali się do zbrodni, ponieśli konsekwencje i czują się odpowiedzialni za to, co w ich imieniu zrobił Hitler, a Polaczek do końca swoich dni będzie bronił takiego chociażby gestapowskiego kapusia i szmalcownika, bo nieważne, co zrobił, ważne, że Polak. Chcę również przypomnieć, że muzeum getta, upamiętnienia żydowskie na Umschlagplatz itp. to dzieło waszego "poległego w Katyniu" Lecha Kaczyńskiego, to - oprócz Muzeum Powstanie Warszawskiego, było jego oczkiem głowie, to Lechu K. bratał się z żydami i przy byle oficjałce zap.pie...ł w jarmułce ( za to go akurat szanuję), w związku z tym jeśli Kres i Lechowski, oraz aaa i mat rzucają gromy na różnych "filosemitów", to niech się również przyebią do swojego "poległego" idola.
  Masz prawo Kres do tego, by kogoś lubić, lub nie, masz prawo nie lubić teściowej, żydów, aborygenów, ślusarzy, mahometan, czy kolejarzy. W demokratycznym państwie masz prawo, przynajmniej tak być powinno, a ja jestem za tym, mówić, kogo i za co nie lubisz, jestem bowiem zdeklarowanym wrogiem poprawności politycznej w jakiejkolwiek dziedzinie życia. Żadna nacja, żaden człowiek, żadna grupa wyznaniowa nie powinna być wyłączana spod krytyki, zaznaczam: spod krytyki nie, ale spod prześladowań już tak. Polska była krajem wielonarodowościowym i wielowyznaniowym, tak było przez setki lat, dopiero za komuny stała się krajem, praktycznie jednolitym narodowościowo i wyznaniowo, a po 68 roku nawet bez żydów ( na marginesie: czy poprawiło się coś, jakiś dobrobyt, czy coś w tym rodzaju?). W grobach katyńskich, czy pod Monte Cassino spoczywają polscy żydzi, Ukraińcy, Niemcy, Tatarzy, ludzie różnych wyznań, w wojnie polsko-bolszewickiej uczestniczyło 40 tys. Ukraińców. W Polsce zginęło w mniej lub bardziej bestialski sposób zginęło trzy miliony obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, zasymilowanych i nie, ginęli obywatele polscy pochodzenia ukraińskiego, dlatego wszystkim NASZYM obywatelom, jeśli byli uczciwi i niewinni należy się szacunek. Żydzie pod względem liczebności, byli pierwszą mniejszością w Polsce, czy naprawdę powinniśmy udawać, że nigdy ich nie było. W Polsce postawiono już pomniki chyba wszystkim polskim bohaterom, a nawet bandytom, czy w takim razie inni Polacy, nie-polscy, nie zasługują na to? Dziwi mnie bardzo, że ogrom tragedii jaki przetoczył się przez ziemie polskie niczego Polaków nie nauczył, lecz zakonserwował w nich najgorsze cechy. I to jest problem, a nie żydowskie muzeum. Zapamiętaj to sobie ch.uju spod Mielca.

  “Tu w Przemyślu, dzieci Ukraińców, którzy stali się Polakami, są większymi szowinistami niż rdzenni Polacy. Jak tureccy janczarzy.” - ks. Mitrat Stefan Dziubina
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 06.12.10, 20:34
  ale tez dlatego że mieli od kogo pozyczać pieniądze. Żydzi kupowali sobie status pozyczając pieniądze.Większość prawa istniejącego w dawnej Rzyczypospolitej była prawem niemieckim.To Niemcy nas uczyli . Żydzi jako społeczność zamknieta kierowała się własnym interesem,dbając o rozwój własnej społeczności.Kupując sobie przychylność króla czy książąt odpowiednim procentem pożyczki czy też łapówką załatwiali swój byt w poszczególnych krajach z Polską włącznie. Rozważmy teoretycznie taką sytuację,dzisiaj zgodnie z konstytucją Naród jako suweren w referendum opowiada się za opuszczeniem przez Żydów terenu Polski,skoro kiedyś król zezwolił to teraz Naród może nie zezwolić.I co się dzieje? Jak zezwolił to ok, jak nie to antysemita.W końcu na tych terenach polski król zezwolił Żydom sie osiedlać,czy było odwrotnie żydowski król zezwolił Polakom sie osiedlac? Czy wydane zezwolenie może być cofnięte? Wychodzi na to że nie, a może tak i to bez narażania sie na antysemityzm. Popatrzcie tylko co Żydzi robią z Arabami.I to jest ok. My tu w swoim kraju nie mozemy powiedzieć że nie chcemy Żydów. Do tego właśnie doprowadził ich pobyt w naszym kraju. W praktyce juz jest dużo gorzej. Czy ktoś pamieta sytuację ze Szwajcarii,Żydzi zagrozili ze wycofają swoje aktywa z banków szwajcarskich , i co ? Szwajcarzy ulegli. A o Polsce to szkoda pisać.
 • Gość: jobrave IP: *.range109-158.btcentralplus.com 06.12.10, 20:40
  Nie wyobrażasz sobie chyba, referendum, w którym "naród polski" uznaje, że tylko Polacy Polakom mogą dawać łapówki, a np. żydzi już nie.
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 06.12.10, 20:45
  post powyżej był do Kocura.
  Z całym szacunkiem Jo ale nie zrozumiałeś. Piszesz o sprawach oczywistychi nikt tego nie podważa. Ja sobie tylko stawiam pytanie: Czy to że nie chcę Żydów w Polsce oznacza ze jestem antysemitą. Czy mam prawo nie chcieć,czy mam prawo do określania kto może wchodzić do mojego domu - państwa czy też nie. A jak nie to dlaczego,czy z uwagi na strach że ktoś nazwie mnie że jestem antysemitą?
 • kocur_zalogowany 06.12.10, 22:00
  kogo chcesz.
  Sęk w tym, że Polska jest tak samo domem twoim, jak i obywateli pochodzenia żydowskiego.
  Czy potomek Żydów osiadłych tu powiedzmy w XII w. ma twoim zdaniem mniejsze prawo do mieszkania w Polce niż potomek jakiegoś Litwina, Czecha, Niemca czy innego Włocha, którego rodzina przybyła tu kilkaset lat później? Jeśli tak uważasz, to jesteś zwykłym rasistą. Jeśli nie, to nie wiem na jakiej podstawie chcesz komuś odmawiać prawa mieszkania w jego ojczyźnie.
  A może zdefiniuj Polaka, który twoim zdaniem jest gospodarzem w Polsce i który ma prawo decydowania kto tu może mieszkać, a kto nie.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 20:40
  Z całego artykułu w/g mojej oceny jest jedno zdanie,które śmiało możemy skierować do niektórych bywalców tutejszych forów pełnych nienawieści do innych nacji.
  Zdanie które pozwala patrzeć w przyszłość nawet u nas.Zdanie takie skromne a dające cały obraz humanizmu
  Pozwolę sobie na cytat tegoż zdania:

  "Naszym zadaniem jest jednak dotrzeć do tych, którzy nie rozumieją, jak ważny dla teraźniejszości jest otwarty dialog, komunikacja i poznanie historii czy wypowiedzenie prawdy, nawet jeżeli nie jest ona przyjemna"
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 06.12.10, 21:00
  Ika, Ty chcesz mi wmówić że ja nienawidzę Żydów. Śmieszne. Kilka dni temu ogladałem program w tv o mieszkancach Izraela wywodzących sie z Polski.Oprócz wzruszających wspomnień była też taka sytuacja. Polak przybyły do Izraela nawiazał kontakt telefoniczny z dawna koleżanką. Póżniej ju ż będąc w Polsce prosiła tegoż kolegę aby więcej nie dzwonił bowiem miała z tego tytułu nieprzejemności w rozmowie ze" smutnymi" panami wiadomej instytucji Izraela. Takie są relacje państwa Izraela w stosunku do obywateli polskich. O zachowaniu agentów przybyłych z wycieczkami do Oświecimia już niechcę pisać.Sam po raz kolejny będąc w Oświęcimiu byłem świadkiem ich zachowania.Tylko z uwagi na pamięc tam pomordowanych nie napiszę jakiego.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 21:10
  "Kres" a może mi powiesz,w którym poście piszę,że Ty nienawidzisz Żydów.

  Poprosiłam Ciebie,byś uważnie przeczytał artykuł i dyskutował w temacie.

  I nic więcej.
  Daleko mi do języka nienawieści i zajadłości.
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 06.12.10, 21:36
  Jako dziecko byłem w Birkenau.Pozniej wracałem tam,wielokrotnie.Ten pierwszy raz był stosunkowo nie odległy od wojny. Śniły mi się te baraki i sterczące ruiny krematoriów wiele lat.I może dlatego chciałbym aby w Polsce nie było Żydów,aby nie było Oświęcimia-Birkenau i innych tego typu miejsc i takiej przeszłości.I chciałbym aby Niemcy przywozili tam swoje dzieci, każde i co roku.
  I jeszcze chciałbym aby nikt nie nazywał mnie antysemitą i nie posądzał że nienawidzę Zydów.
 • Gość: jobrave IP: *.range109-158.btcentralplus.com 06.12.10, 22:27
  Och ten antysemityzm. Nieraz w swoich wypowiedziach podkreślałem, że określenie "anytsemityzm" powinno być bojkotowane, bo oznacza, że uprzedzenie, nienawiść do żydów, jest czymś gorszym, niż uprzedzenie do innych nacji, czy wyznań, tymczasem jest ono tym samym, czym antypolonizm, ruso-, czy ukrainofobia, germanofobia, czy inne tego typu fobie.
  To, że nie chcesz żydów w Polsce - zwracam się do Kresa - wynika z błędnego założenia, że to ty- jako, że uważasz się z Polaka - ty jesteś, wraz z innymi uważającymi się za Polaków, właścicielem państwa. Założenie jest błędne, ponieważ nie tylko uważający się za Polaków są właścicielami, lecz również obywatele innego pochodzenia, w tym - choć nieliczni - żydzi. Żydzi na tych terenach żyli i żyją od tysiąca lat, jest jednak pewna różnica, pomiędzy Polakami a żydami, ci drudzy przyszli bowiem z ugruntowaną świadomością narodową, natomiast Polacy nie wiedzieli, że są Polakami, nie tylko zresztą Polakami, lecz w ogóle nie wiedzieli kim są. Twierdzisz, że żydzi przez cały ten okres szkodzili Polsce, ale jakiej Polsce, przecież żadnej Polski na dobrą sprawę nie było. Począwszy od państwa Mieszka, aż do -na dobrą sprawę - XIX wieku, trudno mówić o czymś takim, jak powszechna świadomość narodowa.
  Żydzi byli tu więc od początku i wnosili istotny wkład do naszej kultury i nauki, choć nie żyło się im łatwo. To, że zajęli się, najogólniej mówiąc, finansami nie wynikało z potrzeby robienia w chu.ja biednych Polaków, lecz z tego, że mieli ograniczone pole działania, to ówcześni władcy decydowali, w jakimi dziedzinami życia żydzi mogą się zajmować, a nie oni sami. W owych czasach zajmowanie się handlem, bankowością nie było zajęciem godnym szlachcica, przywiązany do ziemi chłop również nie mógł się tym zajmować, więc całą tę sferę powierzono żydom, a oni zagospodarowali tę ziemię niczyją i z czasem zaczęła dawać plony. Trudno mieć pretensje do żydów, że chcieli przeżyć, że zamiast się wieszać, czy truć spróbowali odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Czy to ich wina, że polscy panowie byli ciemni, jak tabaka w rogu, że się wstydzili obracać kasą? Kolejne pretensje Polaków do żydów - żydzi się kształcili na prawników, lekarzy itp. No cóż, przeganiani z kąta w kąt zrozumieli, że jedynym wyjściem jest zdobywanie takich zawodów, które będą przydatne w każdym miejscu i przynosić będą wysokie profity, w późniejszym czasie kształcili się też na inżynierów, uczyli się języków, a Polak się uczyć nie chciał, wolał pić i wojować. Nic dziwnego, że później, kiedy jedni i drudzy emigrowali, żydzi zawsze mieli lepszy start. Czy oborowy z PGR, po niepełnej podstawówce może mieć pretensje do lekarza, który przeszedł trudne studia, specjalizacje itp. o to, że zarabia więcej od oborowego? Oczywiście może, ale czy te pretensje są słuszne? Czy słuszne są pretensje nieroba i menela żyjącego z żebraniny, o to, że inżynier informatyk zarabia 5 tys. zł? itd. itp.
  Żydzi są tutejsi, mają pełne prawo, do tego, żeby żyć w Polsce na równych prawach. Ale jeśli już mieć pretensje do żydów, to dlaczego nie do górali, czyżbyśmy zapomnieli o Goralenvolku, o masowej górali kolaboracji z hitlerowcami, a to, że rabują ceprów z kasy poprzez naciąganie, że pogardliwie ich traktują? Można oczywiście nie chcieć żydów w Polsce i na dobrą sprawę prawie ich nie ma, przećwiczyliśmy już warian Polski z żydami i bez i jakoś ten brak nie przełożył się na sukces. Zaręczam ci Kres, że nawet jak się ta garstka żydów z Polski wyniesie, to w Polska nie stanie się krajem mlekiem i miodem płynącym, naprawdę nie w żydach (których nie ma) problem.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 06.12.10, 22:40
  Jobrave wedlug mnie rzecz wyglada tak:
  Mieszkam w jakims kraju. Jestem jego obywatelem wobec tego mam prawo doecydowac otym co w tym kraju bedzie sie dziialo. Mam prawo chciec, zeby w tym kraju, ktorego jestem obywatelem wlasnie obywatele mieli pelnie praw i mieli wieksze prawa niz osoby naplywowe. I mam prawo domagac sie, zeby osoby naplywowe przykely do wiadomosci i zaakceptowaly prawa i zwyczaje obwiazujace w moim kraju
  " Nie zgadzam" sie na to, zeby przez fakt, ze nie sa obywatelami danego kraju nie obowiazywaly ich przepisy i normy w nim obowiazujace. i tak samo "nie zgadzam" sie na to zeby osoby bedace obywatelami ale przyznajace sie do innej narodowosci mialy miec z tego powodu wiecej praw niz obywatele majacy pecha byc np. obywatelami polskimi narodowsci polskiej.
 • kocur_zalogowany 06.12.10, 22:51
  Tobie nie chodzi o pozbycie się obywateli polskich narodowości Żydowskiej, ale o wypędzenie z Polski wszelkiego rodzaju imigrantów bez obywatelstwa?
  Może w ogóle wprowadzimy zakaz wjazdu na teren Polski? Zaprosimy fachowców z Korei Północnej (bo Rosjanie już chyba zapomnieli jak się robi zasieki na granicy) i oni zabezpieczą nasz kraj przed napływem niechcianego elementu.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 06.12.10, 22:58
  Nie chodzi mi o ich wypedzenie tylko o deportowanie tych osob, ktore nie akceptuja prawa i zwyczajow panujacy w panstwie, do ktorego przyjechali.
  I o wprowadzenie w zycie artykulu konstytucji, ze wszyscy obywatele sa rowni wobec prawa. Nie powinno wiec byc obywateli "rowniejszych" tylko dlatego, ze w rubryce narodowsc podaja inna niz polska.
 • kocur_zalogowany 06.12.10, 23:04
  O jakich przyjezdnych mówisz? Jak się przejawia ich brak akceptacji dla obowiązującego w Polsce prawa? Jakich zwyczajów nie szanują?
  Dlaczego uważasz, że obywatele polscy innej narodowości niż polska są jakoś uprzywilejowani?
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 06.12.10, 23:14
  Na przyklad o Nigeryjczykach, ktorzy handluja narkotykami, na przyklad o Ukraincach, Wietnamczykach, ktorzy pracuja nielegalnie, prowadza roznego rodzaju interesy od ktorych nie placa podatkow.
  Dlatego, ze Z DEFINICJI dostaja roznego rodzaju pomoc od panstwa (pieniadze, lokale) na prowadzenie dzialanosci, ktora nie zawsze jest zgodna z polskim prawem i z polskim interesem (politycznym, gospodarczym).
 • kocur_zalogowany 06.12.10, 23:35
  Nigeryjczycy handlują narkotykami? Wszyscy Nigeryjczycy w Polsce? I co, mają zgodę władz na taka działalność?

  Nawet nielegalna praca się przyczynia do podniesienia poziomu życia w Polsce. Człowiek zarabia mniej niż warta jest praca jaką wykonał, więc nawet jeśli przybysz z Ukrainy wywiezie zarobione pieniądze za granicę, to zostawia w Polsce efekt swojej pracy, czyli kraj się wzbogaca. Jaki w tym widzisz problem?
  Nie płaca podatków? Tak samo jak wielu Polaków. Od tego są odpowiednie służby, żeby te podatki egzekwować.
  A jakie to niezgodne z interesem Polski rodzaje działalności państwo wspiera zapewniając pieniądze czy lokale? Z jakiego tytułu przyjezdnym należy się pomoc materialna?

 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 07.12.10, 00:06
  Nie wiem czy wszyscu Nigeryjczycy. Ale malo mnie to obchodzi. Mam nadzieje, ze nie maja zgody wladz. I zapewne zajmuje sie tymi sprawami Policja (kilka miesiecy temu zostal zastrzelony w Warszawie jakis Nigeryjczyk, ktory uciekal przed policja). Ale gdyby Policja nie musaialby zajmowac sie nigeryjczykami, to moze mialaby wiecej sil i srodkow, zeby zajac sie rodzimymi bandytami.
  Cardzo dobry argument, ze nielegalne biznesy przyczyniaja sie do podniesienia poziomu zycia. No to otworzmy granice i wpuscmy tu wszystkich chetnych z Marka, Nigerii, Pakistanu i licho wie skad jeszcze.
  Dzieki takim Marokanczykom jak ten z Wloch jeszcze bardziej podniesiemy poziom zycia w polsce. Zdecydowanie rozwinie sie przemysl trumniarski, wiencowy, grabarski i jeszcze pare innych zwiazanych z branza pogrzebowa. to nawet dobrze, zwazywszy plany ( a moze juz zatwierdzone?) obciecia zasilkow pogrzebowych.
  Odpowiednie sluzby nie zajma sie egzekwowaniem podatkow np. od nigeryjczykow bo zaraz znajda sie politycznie poprawni idioci, ktorzy orzekna ze to rasism i dyskryminacja.
  Pamietasz moze jak bylo z nieslawnej pamieci Simonem Molem, ktory na prosby o rozliczenie sie z dotacji czy zaplacenie za mieszkanie od razu "wyjezdzal" z rasizem i zawsze znajdowli sie idioci, ktorzy go popierali?

  Tu fragment listu Wiktora Poliszczuka. Jesli to nie wystarczy, to jutro poszukam wiecej.

  "A w Polsce narasta ukrainizacja południowo-wschodnich rubieży -pomniki morderców z UPA, odbudowa cerkwi, nawet tam, gdzie w ogóle nie ma Ukraińców (np. Dołhobyczów, woj. zamojskie), nowe ukraińskie szkoły, w których wychowują młodzież w nienawiści do Polski, eksploatując temat akcji "Wisła" i przemilczając całkowicie zbrodnie OUN-UPA. Głoszą jawnie i uczą w szkołach, że Podlasie, Chełmszczyzna i rzeszowskie to "ziemie rdzennie ukraińskie", a ciszej dopowiadają - odbierze się je "Lachom", gdy nadejdzie okazja. Ale w Polsce nie chce się tego widzieć i słyszeć. Szczególnie antypolską rolę odgrywa Związek Ukraińców w Polsce dotowany z budżetu Państwa Polskiego. Żadnego odcięcia się od zbrodni ludobójstwa OUN-UPA, a była okazja podczas wystąpienia L. Kuczmy w Sejmie. Oczekiwaliśmy, że powie "wybaczcie, bo nie wiedzieli co czynią". A jednak przemilczał w swym wystąpieniu na forum Sejmu ludobójstwo UPA. Dziwią się nawet co światlejsi Ukraińcy - niekoniecznie nawet przyjaciele Polski."

  W jakim sensie przyjezdnych masz na mysli? Tych, ktorzy przyjezdzaja i nielegalnie pracuja czy tych, ktorzy nielegalnie przekraczaja granice i poznie sa utrzymywanie przez budzet?
 • tadeusz.4 07.12.10, 00:37
  odbudowa cerkwi, nawet tam, gdzie w ogóle nie ma Ukraińców (np. Dołho
  > byczów, woj. zamojskie),

  Rozumiem, że p. Wiktorowi Poliszczukowi chodzi o ten budynek:

  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/be/Cerkiew_Szymona_S%C5%82upnika_w_Do%C5%82hobyczowie.jpg

  Jako prawosławnego Ukraińca krew go zalewa(ła), bo wolał, żeby owa prawosławna cerkiew, w której modlili się być może i jego przodkowie (urodził się 200 km dalej), wyglądała tak:

  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bd/Dolhobyczow_-_cerkiew.jpg

  nowe ukraińskie szkoły, w których wychowują młodzież w
  > nienawiści do Polski, eksploatując temat akcji "Wisła" i przemilczając całkowi
  > cie zbrodnie OUN-UPA. Głoszą jawnie i uczą w szkołach, że Podlasie, Chełmszczyz
  > na i rzeszowskie to "ziemie rdzennie ukraińskie", a ciszej dopowiadają - odbier
  > ze się je "Lachom", gdy nadejdzie okazja.

  W Polsce istnieje 5 szkół (zespołów szkół) z ukraińskim językiem nauczania - w ostatnich latach nie powstała żadna nowa placówka tego typu, przeciwnie, w dotychczasowych zaczyna ubywać uczniów:

  www.scenamysli.eu/artykuly.php?id=293&dzial=1&lang=PL

  Czy p. Poliszczuk przedstawił jakieś dane na temat swoich tez od czapy, czy też, tradycyjnie, są to bajania starej baby na przypiecku?
 • tadeusz.4 07.12.10, 15:04
  > Na przyklad o Nigeryjczykach, ktorzy handluja narkotykami, na przyklad o Ukrain
  > cach, Wietnamczykach, ktorzy pracuja nielegalnie, prowadza roznego rodzaju inte
  > resy od ktorych nie placa podatkow.
  > Dlatego, ze Z DEFINICJI dostaja roznego rodzaju pomoc od panstwa (pieniadze, lo
  > kale) na prowadzenie dzialanosci, ktora nie zawsze jest zgodna z polskim prawem
  > i z polskim interesem (politycznym, gospodarczym).

  Jeden taki dzięki dotacjom pracował na Politechnice Szczecińskiej, zabierając miejsce uczciwemu, aryjskiemu Polakowi-katolikowi rzymskiemu, a teraz (pewnie dzięki narkotykom) został nawet posłem do polskiego parlamentu:

  wyborcza.pl/1,75478,8778000,John_Godson__Pierwszy_polski_posel_pochodzacy_z_Afryki.html

  Zgroza! Proponuję kresowi i aaa, żeby się wysmarowali szuwaksem, umyli włosy w szamponie powodującym ich kręcenie się, stanęli na śniegu przed Sejmem na Wiejskiej i w dniu zaprzysiężenia tego czegoś wydawali z siebie szympańskie głosy, popijając białym szampanem, co by nie zmarznąć na mrozie.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 07.12.10, 15:10
  Idź se Tadeusz, wajchę przełóż...
 • tadeusz.4 08.12.10, 00:02
  A jak przełożę, to polubisz Nigeryjczyków? Masz jakieś traumy z dzieciństwa związane z Murzynkiem Bambo? Kazali ci nosić w przedszkolu Bambo-sze? A w podstawówce - tańczyć mambo "Bambo"?
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 00:19
  Nie polubie. Nie mam. Nie kazali. Tez nie.
 • tadeusz.4 08.12.10, 00:49
  Gość portalu: aaa napisał(a):

  > Nie polubie.

  Chyba nie będziesz mieć innego wyjścia, jak przejmą władzę w Polsce - i uchwalą takie prawo, że trzeba lubić Nigeryjczyków. Jednego posła już mają. Przy takich zdolnościach tej niewielkiej grupy (mniejszej niż Bialorusini czy Niemcy, którzy proporcjonalnie mają mniej parlamentarzystów), niedługo będzie ich na Wiejskiej 231. Współczuję.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 09:07
  Zawsze jest wyjscie. Nie musze wracac do polski :D
  Na Hanwell (dzielnica Londynu) jest taka uliczka. Jakies dwadziescia lat temu mieszkali tam sami Anglicy. Pewnego razu opieka spoleczna wprowadzila tam rodzine z Somalii. Po kilku miesiacach jeden dom obok i jeden naprzeciwko. OS wprowadzila tam jedna rodzine z Pakistanu i jedna Etiopii. Ostatni Anglik wyprowadzil sie z tej liczacej blisko 80 domow ulicy jakies osiem lat temu. Teraz na jednej z ladniejsztch uliczek "syf chodzi i mlaszcze" samochody bez kol stoja przed co drugim domem a osoby przechodzace ta ulica w bialy dzien sa narazone na wyzwiska i rabunki.
  Skoro czegos takiego chcesz dla Polski...
 • common-sense-ltd 08.12.10, 09:14
  Gość portalu: aaa napisał(a): a osoby przechodzace ta ulica w bialy dzien sa narazone na wyzwi
  > ska

  Jednym słowem, całkiem jak na tym forum.
  Musicie się obaj czuć tam bardzo swojsko;)
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 09:42
  Ta ulica ma jeden wielki plus. Nie ma obaw, ze sie tam Ciebie zobaczy.
 • common-sense-ltd 08.12.10, 19:39
  A tobie, biedactwo co złego zrobiłam, a raczej, czego nie zrobiłam?!

  P.S. Na forum też mnie nie widzisz, a fotek więcej nie dostaniesz, nie smutkaj;)
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 19:57
  A wlasciwie to o co ci chodzi?
 • tadeusz.4 08.12.10, 09:19
  Ja nie chcę - wyborcy chcą. Pierwsza rodzina z Somalii (pardon: z Nigerii) już się wprowadziła do Sejmu. W następnych wyborach przybędzie Pakistańczyk i Etiopczyk...
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 09:43
  A Ty nie jestes wyborca?
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 10:50
  ps. A nie bierzesz pod uwage,ze wyborcom "wytlumaczono" ze jesli nie beda tego chcieli to sa rasistami i ksenofobami?
 • kocur_zalogowany 08.12.10, 10:23
  Jako lekarz zawyżał poziom wykształcenia w klubie Samoobrony
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 06.12.10, 23:26
  A tu Kocurze masz link do tego czym grozi nadmierna otwartosc granic i tolerancja. Chcesz czegos takiego w Polsce, tylko dlatego, zeby bron Boze, ktos nie oskarzyl Cie o ksenofobie, rasizm i nietolerancje?
  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8777688,Wlochy__Wzrost_niecheci_do_imigrantow_po_dwoch_tragediach.html
 • kocur_zalogowany 06.12.10, 23:43
  wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/nowa-krwawa-wojna-na-ulicach-warszawy,1,4017416,region-wiadomosc.html
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 07.12.10, 00:08
  Sam widzisz, mamy wystarczajaco duzo swoich rodowitych przestepcow. Naprawde uwazasz, ze trzeba ich jeszcze "importowac"?
 • wampir-wampir 07.12.10, 00:18
  Kiedyś Jo podawał na tym forum statystyki przestępczości w GB, z których wynikało, że przebywający tam Polacy plasują się w czołówce. Ciekaw jestem Aaa czy w związku z tym uważasz, że powinni Cię stamtąd deportować albo w ogóle nie wpuszczać?

  --
  Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
  *
  Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 07.12.10, 00:30
  Polacy sa w czolowce bo sa najwieksza grupa etniczna o bialym kolorze skory. Natomiast wyniki badan, ktore wskazuja, ze najwieksza przestepczosc jest wsrod kolorowych sa utajnione ze wzgledu na wszechobecna tu poprawnosc polityczna.
  Gdybym byl tu nielegalnie albo prowadzil dzialanosc przestepcza, to tak, powinni mnie deportowac. Co do niewpuszczania, gdyby takie bylo prawo to nie mialbym nic do powiedzienia. Rzecz w tym, ze kazdy tu przyjezdzajacy obcokrajowiec ma zalozona kartoteke i bardzo latwo sprawdzic odpowiednim sluzbom czym sie zajmuje. Jesli Polska bedzie tak skomputeryzowana, to prosze bardzo, mozna otwierac granice.
 • Gość: jobrave IP: *.range109-158.btcentralplus.com 07.12.10, 00:46
  Już kiedyś proponowałem, żeby każdego obywatela Polski, którzy dopuścili się zabójstwa na Polaku automatycznie uznawać za Ukraińca, albo za Nigeryjczyka ( w tym drugim przypadku kolor skóry nie ma znaczenia, bo można się wybielić, czego przykładem był np. Michael Jackson). Polaka, który oszukał Polaka, polskie prawo powinno automatycznie uznawać za żyda. Rozwiązałoby to wiele spraw, a przede wszystkim potwierdzałoby tezę, że Polacy, to ludzie bez skazy. Kobylański na pewno był żydem, bo zachowywał się jak Judasz, a skoro był żydem, to musiał donosić na Polaków, z związku z tym, żydzi, których uważano za żydów, byli Polakami, bo żydzi donosili tylko na Polaków.
  Z artykułu zalinkowanego przez Kocura wynika, że Warszawie szykuje się wojna gangów. Doskonale wiadomo, że Polacy nigdy do żadnych gangów nie należeli i należeć nie będą, wniosek z tego, że to Wietnamczycy będą strzelać do Nigeryjczyków i vice versa. Ch.uj z tego, że jedni i drudzy są rasy białej - gangi mają kasę na operacje "odskośnianie" oczu odżółcanie i odczernianie. Wszystkie polskie matki należy uznać za ruskie, ukraińskie i bułgarskie prostytutki, bo Polki są porządne, zawsze dziewice i d.upy nikomu nie dają. Mata, Klechosia, Pysia i Condoma należy uznać np. za żydo-Ukraińców, bo kłamią, a poza tym atakują mnie, prawdziwego Polaka, a przecież Polak nie kłamie i nie atakuje Polaków.
 • Gość: mat120 IP: 92.244.58.* 06.12.10, 21:50
  Gość portalu: Ika napisał(a):
  "Naszym zadaniem jest jednak dotrzeć do tych, którzy nie rozumieją, jak ważny dla teraźniejszości jest otwarty dialog, komunikacja i poznanie historii czy wypowiedzenie prawdy, nawet jeżeli nie jest ona przyjemna",

  No proszę, i cytuje to ktoś kto bez przerwy posługuje się pustosłowiem i komu udowodniono wypowiadanie na tym forum kłamstw. Żałosna jesteś bidulko. Twoi mocodawcy mogliby delegować tu bardziej zręczną aktywistkę.:)
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 22:15
  " mat120 " Kłamstwo to specyfika twojego środowiska.Zbyt ubogi jesteś w merytorycznej dyskusji opartej na faktach i zdarzeniach.Legenda i bajka ti nie historia.A totalne zakłamanie to nie prawda.
  Jeżeli coś zarzucasz to posługuj się faktami a nie pustosłowiem .
  Zapewne jeszcze nie dojrałeś emocjonalnie do tego by odpowiadać za słowo.
  Przemyśl to,zastanów się oczywiście jak Cię na to stać.Cociaż po Twoich dotychczasowych wypowiedziach to nie sądzę.

 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 06.12.10, 22:32
  Ika, no to przedstaw w koncu te fakty, z ktorych wynika, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci.
  Natomiast co do artykulu, to wlasciwie niewiele jest tam do dyskusji. Bo o czym? O tym, ze chca wybudowac muzeum? No to niech buduja. Ze sa donatorzy i ze ma w tym udzial byly prezydent Niemiec? Tylko sie cieszyc. Ze na terenie bylego Getta? To calkiem dobre miejsce. Ze po kilkunastu latach idea doczeka sie realizacji? Tylko sie cieszyc. Ze trzeba powiedziec prawde nawet jesli jest nieprzyjemna? Podobno prawda zawsze jest najlepsza.
  No i o czym tu dyskutowac?
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 22:44
  Zatem Ci powtórzę:
  "aaa" daj sobie spokój zamiast niepotrzebnie sie denerwować sięgnij chociaż po podstawową wiedzę nie tylko historyczną.Nie wszystko opiera się na linkach. W twoim przypadku chodzi o to aby zaczął u Ciebie funkcjonować czwarty zwój mózgowy.Jeżeli tego nie zrobisz każdy wpis będzie dla ciebie niezrozumiałą zagadką.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 06.12.10, 22:53
  Ja tez Ci powtorze; nawet majac jeden zwoj mozgowy i tak ich mam wiecej niz Ty.
  A czymze sie tu denerwowac? Tym, ze jestes wstretna klamczucha?
  To raczje Ty sie powinnas tego wstydzic.
  Przeciez nie pisze, zebys podala jakiegos linka, tylko przedstawila dowody, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci.
  Ale NIE MA takich dowodow.
  Jestes podla klamczucha.
 • Gość: dark IP: 77.236.26.* 07.12.10, 12:40
  To, że masz jeden zwój więcej od kury powoduje, że nie wypróżniasz się na dywan.
 • Gość: mat120 IP: 92.244.58.* 06.12.10, 22:36
  Gość portalu: Ika napisał(a):
  A totalne zakłamanie to nie prawda.

  Szkoda, że tego nie jesteś w stanie zrozumieć.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Jeżeli coś zarzucasz to posługuj się faktami a nie pustosłowiem.

  To wstyd by aktywistce przypominać to co pisała np. o akowcach. Chyba, że już cierpisz na uwiąd starczy...
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 22:46
  " mat120 "
  Wróć zatem do tamtego wątku czytaj powoli i postaraj się zrozumieć.Wiem,że będzie Ci ciężko.
  Ale wiedza wymaga poświęceń.
 • Gość: mat120 IP: 92.244.58.* 06.12.10, 23:15
  " mat120 "
  > Wróć zatem do tamtego wątku czytaj powoli i postaraj się zrozumieć.Wiem,że będz
  > ie Ci ciężko. > Ale wiedza wymaga poświęceń.

  Podziwiam Cię za Twoje poświęcenie dla kłamstwa. Czyżbyś sprzedawała je za gratis?
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 06.12.10, 22:54
  Ika i jo chcą wyjaśniać historię? Postawmy sobie pytanie jak? Przecież opisywanymi przez nią duperelami nikt się nie będzie zajmował. Na to potrzeba tabuny uzgadniaczy! Może nam przedstawicie jak wy to widzicie w praktyce bo ja sobie nie mogę wyobrazić aby komisja czy jakieś ciało rozstrzygało czy jakiś Kloss zabił jednego czy dwóch żydów albo czy ten drugi był aby na pewno żydem czy to nie czasem jakiś pół żyd itd. itp. Moim zdaniem jest to jeden z idiotycznych pomysłów propagandystów. Wojna to praktycznie same świństwa i w ostatniej ich było miliony i strasznie mnie ciekawi jak to się da zrobić w praktyce. Samym tylko Jedwabnem zajmowało i dalej się zajmuje tysiące historyków i końca nie widać a prawdy w tym szumie nie da się wyłowić!
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 06.12.10, 23:03
  Pysio, ja Ci moge wyjasnic jak to widzi Ika.
  Ika napisze, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci.
  Wszyscy na forum bijemy brawo.
  Ika napisze, ze wiekszosc Polakow w czasie wojny donosila na Zydow do Niemcow.
  Wszyscy na forum bijemy brawo.
  To historia Polski wedlug Iki.
  I nie ma co tu wyjasniac. Ona juz przekopala archiwa, przeprowadzila tysiace rozmow ze swiadkami i stworzyla jedynie lsuszna i prawdziwa historie Polski i Polakow.
  Taki nasz Geniusz Kopca Tatarskiego i Sloneczko Wiezy Katedralnej
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 07.12.10, 09:13
  Re: Historia zatacza kołoIP: *.4-2.cable.virginmedia.com
  Gość: aaa 06.12.10, 22:40 Odpowiedz Jobrave wedlug mnie rzecz wyglada tak:
  Mieszkam w jakims kraju. Jestem jego obywatelem wobec tego mam prawo doecydowac otym co w tym kraju bedzie sie dziialo. Mam prawo chciec, zeby w tym kraju, ktorego jestem obywatelem wlasnie obywatele mieli pelnie praw i mieli wieksze prawa niz osoby naplywowe. I mam prawo domagac sie, zeby osoby naplywowe przykely do wiadomosci i zaakceptowaly prawa i zwyczaje obwiazujace w moim kraju
  " Nie zgadzam" sie na to, zeby przez fakt, ze nie sa obywatelami danego kraju nie obowiazywaly ich przepisy i normy w nim obowiazujace. i tak samo "nie zgadzam" sie na to zeby osoby bedace obywatelami ale przyznajace sie do innej narodowosci mialy miec z tego powodu wiecej praw niz obywatele majacy pecha byc np. obywatelami polskimi narodowsci polskiej.

  Na takich zasadach powinno sie opierać normalne ,sprawne , dobrze funkcjonujące państwo.

  Do tej całej dyskusji można dodac jeszcze jeden przykład.Przykład Indian którzy zaprosili załogi okrętów na ląd pózniejszej Ameryki. Co się stało z Indianami wszyscy wiemy.Obserwując relacje Żydów z Arabami na terenie Palestyny czy jak kto woli Izraela można dojść do wniosków/może za daleko idących wniosków/: gdyby nie tragedia IIw.ś. być może bylibyśmy Indianami we własnym kraju i moze dzisiaj ktoś podał by w watpliwość fakt że to polski król zaprosił Zydów,może nawet obowiązywała by teza że było odwrotnie.
 • kocur_zalogowany 07.12.10, 09:38
  i nic złego się nie działo, a ty się boisz, że nagle opanowaliby nasz kraj?

  Popatrz sobie na wykazy wybitnych postaci polskiej nauki i kultury i zastanów się, jak by one wyglądały, gdyby usunąć z nich osoby innych niż polska narodowości.

 • tadeusz.4 07.12.10, 11:23
  zastanów s
  > ię, jak by one wyglądały, gdyby usunąć z nich osoby innych niż polska narodowoś
  > ci.

  Jak by wyglądały? To proste: jak kres! Bijąca aryjska inteligencja.
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 07.12.10, 13:37
  pozostaniemy przy swoich zdaniach.Jeśli już musisz koniecznie obrażać za to że ktoś ma odmienne niż Ty zdanie to trudno. Proszę tylko, juz bez odpisywania, o odpowiedz samemu sobie na jedno pytanie:dlaczego my Polacy mamy uważać że Żydzi byli dobrodziejstwem dla naszego kraju biorąc pod uwage fakt że byli przepędzani w przeszłości z tak wielu krajów?
  Mimo rozbieżności w zdaniach miłego dnia życzę.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 07.12.10, 13:54
  Tak sie sklada, ze ja akurat nie mam pretensji do Zydow (Izraela) a nawet wrecz przeciwnie. Poli co, to jedyne panstwo, ktore terorystow traktuje tak jak na to zasluguja. I robi to konsekwentnie, mimo naciskow roznej masci idiotow.

  Dark, jesli to o zwojach bylo do mnie, to skoro ja nie sram na podworku, to wyobraz sobie co robi Ika, ktora nie ma ani jednego zwoju :)
  Co do obrazanie rozmowcow, z ktorymi nie jest sie w stanie polemizowac przy pomocy argumentow, to chbya juz Kres powinienes sie do tego przyzwyczaic. Nie pisze, ze zgodzic. Przyjecie do wiadomosci a zgodzenie sie na cos to taka sama roznica jak miedzy tolerancja a akceptacja.
  ale formatolki toego nie potrafia zrozumiec.
 • Gość: M IP: *.przemysl.hypnet.pl 07.12.10, 08:26
  dureń jesteś pysio i tyle
 • Gość: M IP: *.przemysl.hypnet.pl 07.12.10, 08:25
  mat-ole, jesteś zwykłym gó...arzem, wszędzie widzisz czyichś mocodawców a ty jeden jesteś tylko mądry i wszystkowiedzący. niestety, tylko ci się tak zdaje gnojku jarosławski :)
 • common-sense-ltd 07.12.10, 08:32
  Pilnuj się Miki, bo wychodzi z ciebie prawdziwe, ubeckie "ja", tak jak z twojego "wielce, szanownego", jego kompleksy.
  PRZEBACZAJ I PROŚ O PRZEBACZENIE! NA KOLANACH!


  P.S. Cóż za zabawne indywiduum z tego Mikiego;)
 • Gość: M IP: *.przemysl.hypnet.pl 07.12.10, 08:39
  sprzedałaś już mieszkanie?
  www.oferty.net/mieszkanie-na-sprzedaz-dwupokojowe-sienkiewicza-stare-miasto-przemysl,m16137928
 • Gość: Honoriusz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.12.10, 17:03
  Mam telefon do Fani i się z Nią umówię. Tak bardzo chciałem, oj bardzo .....
 • Gość: M IP: *.przemysl.hypnet.pl 07.12.10, 17:05
  Też sobie do Niej zadzwonię, a co mi tam :)
 • Gość: jobrave IP: *.range109-158.btcentralplus.com 07.12.10, 08:43
  Jak doktor zobaczy, że znów klikasz z jego gabinetu, to kaftan masz pewny.
 • Gość: jobrave IP: *.range109-158.btcentralplus.com 07.12.10, 08:45
  Nie muszę dodawać, ale dodam, post o gabinecie dotyczył condomfanki
 • Gość: jobrave IP: *.range109-158.btcentralplus.com 07.12.10, 08:51
  sprzedałaś już mieszkanie?
  www.oferty.net/mieszkanie-na-sprzedaz-dwupokojowe-sienkiewicza-stare-miasto-przemysl,m16137928

  stare tak, ale nie miasto, tylko pudło.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 07.12.10, 11:21
  Typowa odpowiedź dla typowych propagandystów! Każdy głupi wie że jak brak logicznej odpowiedzi to pytającego nazywa się durniem. Nie błysnąłeś mykoła jak to masz w zwyczaju?
 • Gość: M IP: *.przemysl.hypnet.pl 07.12.10, 12:06
  Lepiej Pysio weź swojego kundla i idź na spacer. Dotlenisz się trochę :)
 • Gość: jobrave IP: *.range109-158.btcentralplus.com 07.12.10, 12:53
  A co w mojej odpowiedzi nielogicznego? Chyba, że chodzi Ci o "polską" logikę, to - przyznaję - mój słaby punkt.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 07.12.10, 14:37
  To nie była odpowiedź dla pracownika opakowań na śledzie zatrudnionego jako grafik tylko dla kseropiarki o wdzięcznym imieniu mykoła!
 • lechowski51 08.12.10, 11:28
  kocur pisze;
  i nic złego się nie działo, a ty się boisz, że nagle opanowaliby nasz kraj?

  Popatrz sobie na wykazy wybitnych postaci polskiej nauki i kultury i zastanów się, jak by one wyglądały, gdyby usunąć z nich osoby innych niż polska narodowości.

  Patrze i widze ze do poczatku XX wieku nie ma wsrod nich poza Berkiem Joselewiczem ani jednego Zyda ktory zostal w pamieci Polakow.Dopiero wsrod skamandrytow zaczynaja sie pojawiac pierwsi pisarze pochodzenia zydowskiego.Natomiast ogromne "zaslugi" mieli polscy Zydzi jako pomocnicy bolszewickich okupantow w nieszczeniu resztek polskiej inteligencji a pozniej w utrwalaniu "wladzy ludowej".
  W przeciwienstwie do Zydow ogromne zaslugi w nauce i kulturze polskiej mieli asymilowani Niemcy.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: historyk IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.10, 15:06
  Patrze i widze ze do poczatku XX wieku nie ma wsrod nich poza Berkiem Joselewi
  > czem ani jednego Zyda ktory zostal w pamieci Polakow.

  To ma Pan słabą pamięć, Panie lechowski51. Oto wybitni Żydzi, którzy wnieśli wkład do historii Polski i polskiej kultury:

  Leopold baron Kronenberg (1812-1878), przedstawiciel stronnictwa "białych" przed powstaniem styczniowym (napisałbym: bliskiego Pańskim poglądom, ponieważ jednak okazało się, że i Pański katolicyzm jest tylko deklaratywny, a w rzeczywistości jest Pan postmodernistą, wybierającym sobie tylko rodzynki z ciast, więc jest Pan katolikiem tylko w tych momentach, w których to Panu odpowiada, czyli i w przypadku konserwatywnej prawicy popiera ją Pan zapewne tylko do penwego momentu - gdy po jej stronie znajdzie się jakiś niearyjczyk, od razu Pan skreśla takich konserwatystów, stąd nie dziwi, że nie pamięta Pan o postaci śp. barona Kronenberga)

  "Po powstaniu styczniowym zrezygnował z aktywniejszych form działalności politycznej. Szczycił się przyjaźnią Józefa Ignacego Kraszewskiego. Odznaczony przez cara Orderem św. Włodzimierza i dziedzicznym szlachectwem. Za osiągnięcie życia Kronenberga uważa się utworzenie w 1875 Szkoły Handlowej w Warszawie"

  pl.wikipedia.org/wiki/Leopold_Kronenberg


  Izaak Kramsztyk (1814-1889) rabin, polski patriota, prapradziadek Jana Harmana, polskiego filozfa

  "2 marca 1861 na Cmentarzu Powązkowskim brał udział w pogrzebie pięciu ofiar starć manifestacji politycznej z 27 lutego 1861 roku, który przeistoczył się w demonstrację solidarności różnych stanów społeczeństwa Królestwa Kongresowego. Za udział w tej manifestacji został aresztowany. W listopadzie na kilka miesięcy osadzono go w Cytadeli Warszawskiej. Został skazany na deportację z Królestwa Polskiego. Po wybuchu powstania styczniowego w 1863 roku Kramsztyk został ponownie aresztowany i zesłany w głąb Rosji na Syberię"

  pl.wikipedia.org/wiki/Izaak_Kramsztyk


  Stanisław Słonimski (1853-1916) lekarz, społecznik

  "Ubyła Warszawie jedna z najbardziej popularnych postaci, człowiek znany zarówno jako wybitny lekarz, jak też jako uczony, który zasłużył się nauce polskiej. Wyjątkowe zalety powszechnie zjednywały mu serca. Kochano go i szanowano zarówno w szerokich kołach inteligencji, a specjalnie w sferach literacko-artystycznych, jak też w jeszcze szerszych rzeszach potrzebujących jego wiedzy, bo tam najlepiej wiedziano o przysłowiowej bezinteresowności doktora Słonimskiego"

  pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_S%C5%82onimski


  Maurycy Gottlieb (1856-1879) malarz, uczeń Matejki

  "W 1875 Gottlieb zwrócił się do Matejki z prośbą o przyjęcie do krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych i rozpoczął studia pod jego kierunkiem; zajął się w tym okresie głównie malarstwem historycznym, ale wkrótce - po zajściu z kolegami na tle antysemickim - opuścił Kraków i powrócił do Wiednia. W 1876 przeniósł się do Monachium, w 1877 ponownie do Wiednia, a rok później, korzystając z protekcji rabina wiedeńskiego Kurandy (którego portret namalował) i specjalnego stypendium, odbył podróż do Włoch. W okresie studiów krakowskich tworzył obrazy o tematyce historycznej, m.in. Przysięga Kościuszki w Krakowie, Kawalerowie inflanccy proszący o opiekę Zygmunta Augusta przeciw cesarzowi Ferdynandowi, Albrecht brandenburski odbierający inwestyturę od króla Zygmunta Starego. Malarz był często nazywany najwybitniejszym uczniem Matejki; w swoich obrazach dawał wyraz nie tylko wpływom artystycznym, ale i swoim emocjom"

  pl.wikipedia.org/wiki/Maurycy_Gottlieb
  Czyżby Gottliebowi jakiś ówczesny lechowski51 powiedział, że z niego Polak z koziej ... trąba? No to straciliśmy nieprzeciętny talent...
 • Gość: przemyslanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.10, 15:25
  Panie historyku szkoda pisania lechowski51 jest jak kazdy prawdziwy Polak nie omylny i wie najlepiej.
  Mojego przyjaciela dziadek Zyd oficer zginął w Katyniu,ale prawdziwi polacy wiedza swoje.
 • kocur_zalogowany 08.12.10, 16:12
  Gaspar da Gama (Kacper z Poznania)
  Jan Samuel Chrzanowski
  Michał Bałucki
  Henryk Wieniawski
  Izrael Poznański

  A trzeba pamiętać, że niemal do końca XIX wieku Żydzi mieli narzucone duże ograniczenia jeśli chodzi o możliwości kształcenia się, osiedlania czy podejmowania pracy. Począwszy od XX w., gdy uzyskali pełnie praw obywatelskich nazwiskami znaczących dla życia publicznego Żydów można sypać jak z rękawa.
 • lechowski51 08.12.10, 17:52
  Dzieki za linki o wielkich Polakach pochodzenia zydowskiego.Jak na XX wiekow wspolnego bytowania na tej ziemi lista rzeczywiscie imponujaca.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: dark IP: 77.236.26.* 08.12.10, 18:23
  "Jak na XX wiekow wspolnego bytowania na tej ziemi lista rzeczywiscie imponujaca."

  Na Tej Ziemi to tylko 10 wieków.
 • kocur_zalogowany 08.12.10, 18:28
  Po pierwsze Żydzi nie mogli dwadzieścia wieków wspólnie bytować z Polakami na tej ziemi, bo Polacy pojawili się tu zaledwie tysiąc lat temu.
  Po drugie, Żydzi mieli mniej więcej takie same szanse rozwoju co chłopi - podaj mi nazwiska pięciu chłopów, którzy przed XX wiekiem wyróżnili się w nauce, kulturze lub gospodarce. Czy spróbujesz wysnuć z tego jakąś teorie na temat zbędności chłopów na ziemiach polskich?
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 18:30
  Ja moge podac jednego: Janko muzykant :D
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 18:33
  Przypomnial mi sie staaaary dowcip.
  Spotkaly sie dwie orkiestry symfoniczne ,amerykanska i radziecka. W rozmowie pokawil sie temat dyskryminacji. I dyrektor radzieckiej orkiestry tlumaczy amerykanskiemu koledze: widzisz u nas nie ma zadnej dyskryminacji. W mojej orkiestrze jest siedmiu Zydow. A w Twojej?
  A Amerykanin na to: nie mam pojecia.
 • kocur_zalogowany 08.12.10, 18:36
  przedstawiam, ale rzadko go rozumieją.
 • gate.of.delirium 08.12.10, 19:15
  kocur_zalogowany napisał:

  > przedstawiam, ale rzadko go rozumieją.
  ... gdyż są nieobrzezani ?
 • Gość: pedro paulo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.12.10, 16:48
  To nie była kobieta ?
 • gate.of.delirium 08.12.10, 19:23
  Gość portalu: Ika napisał(a):

  >
  > "Naszym zadaniem jest jednak dotrzeć do tych, którzy nie rozumieją, jak ważny d
  > la teraźniejszości jest otwarty dialog, komunikacja i poznanie historii czy wyp
  > owiedzenie prawdy, nawet jeżeli nie jest ona przyjemna"

  Ogromnym problemem jest fakt, że sami Żydzi nie wyciągnęli ŻADNYCH konstruktywnych wniosków ze strasznej przeszłości i absolutnie nie są otwarci na dialog, komunikację, poznanie historii czy wypowiedzenie prawdy...
 • kocur_zalogowany 08.12.10, 19:36
  ich wszyscy nienawidzą? Nie przyjmuję do wiadomości tego, że powinni porzucić swoją wiarę i zwyczaje i pokajać się za zabicie Jezusa?
  I nie chcą się przyznać do tego, że Holocaust został zorganizowany przez amerykańskich, żydowskich bankierów?

  Może podpowiesz jakie to konstruktywne wnioski Żydzi powinni wyciągnąć ze swojej przeszłości? O jakiej, niewypowiedzianej przez Żydów prawdzie mówisz? Jakiej historii nie znają?


 • gate.of.delirium 08.12.10, 19:52
  kocur_zalogowany napisał:

  > ich wszyscy nienawidzą? Nie przyjmuję do wiadomości tego, że powinni porzucić s
  > woją wiarę i zwyczaje i pokajać się za zabicie Jezusa?
  > I nie chcą się przyznać do tego, że Holocaust został zorganizowany przez ameryk
  > ańskich, żydowskich bankierów?
  >
  > Może podpowiesz jakie to konstruktywne wnioski Żydzi powinni wyciągnąć ze swoje
  > j przeszłości? O jakiej, niewypowiedzianej przez Żydów prawdzie mówisz? Jakiej
  > historii nie znają?

  Ile jeszcze takich "nieznanych historii" wyjdzie na jaw ?

  www.tvn24.pl/12691,1634619,0,1,izrael-pobieralismy-organy-od-palestynczykow,wiadomosc.html
  I proszę tylko o jedno - daruj sobie stwierdzenia o tym, że w Ameryce też biją Murzynów...
 • common-sense-ltd 08.12.10, 19:55
  Kocurowi na jakimś etapie jego kociego życia zabetonowano koci móżdżek.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 19:58
  To chbya dobrze, ze sie nie zmarnowaly?
 • gate.of.delirium 08.12.10, 20:05
  Gość portalu: aaa napisał(a):

  > To chbya dobrze, ze sie nie zmarnowaly?
  Pewnie, że dobrze, zwłaszcza dla tych, którzy zlecali "odstrzał" młodych Palestyńczyków dla zdobycia narządów...
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 20:24
  Ale przeciez w artykule, do ktorego podales link wyraznie jest napisane, ze NIE MA dowodow, ze celowo do nich strzelano.
  A ro nie bylby zly pomysl. Inaczej to taki Palestynczyk wysadzi sie w powietrze i nawet rogowka by z niego nie zostala.
 • gate.of.delirium 08.12.10, 20:43
  Gość portalu: aaa napisał(a):

  > Ale przeciez w artykule, do ktorego podales link wyraznie jest napisane, ze NIE
  > MA dowodow, ze celowo do nich strzelano.

  www.tvn24.pl/12691,1636591,0,11,po-wyjeciu-oczu--powieki-zalepialismy-klejem,wiadomosc.html
  Chyba nie ma miejsca na wątpliwości w jakim celu zabijano wielu młodych Palestyńczyków...

  > A ro nie bylby zly pomysl. Inaczej to taki Palestynczyk wysadzi sie w powietrze
  > i nawet rogowka by z niego nie zostala.

  Uważam, że tym właśnie trybem rozumują izraelscy decydenci...
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 20:54
  Oczywiscie, ze nie ma watpliwosci.
  Wielu mlodych Palestynczykow zabijano po to, zeby nie mogli sie wysadzic w powietrze w izraelskich szkolach, autobusach, dyskotekach, centrach handlowych.
 • gate.of.delirium 08.12.10, 21:04
  Gość portalu: aaa napisał(a):

  > Oczywiscie, ze nie ma watpliwosci.
  > Wielu mlodych Palestynczykow zabijano po to, zeby nie mogli sie wysadzic w powi
  > etrze w izraelskich szkolach, autobusach, dyskotekach, centrach handlowych.

  Osobiście wcale się nie dziwię młodym Palestyńczykom - lepiej wysadzić się w powietrze w izraelskiej szkole, autobusie itp., aniżeli pójść na części w izraelskiej klinice...
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.12.10, 21:09
  Zapewne dziwisz sie izraelskim zonierzom, ze wola zastrzelic terroryste niz pozwolic mu zdemolowac pol Izraela.
 • gate.of.delirium 08.12.10, 21:21
  Gość portalu: aaa napisał(a):

  > Zapewne dziwisz sie izraelskim zonierzom, ze wola zastrzelic terroryste niz poz
  > wolic mu zdemolowac pol Izraela.
  Skądże znowu, wcale im się nie dziwię i Palestyńczykom również się nie dziwię...
 • kocur_zalogowany 08.12.10, 21:08
  co podaje TVN24. To przecież jakaś fałszywka wyprodukowana przez agentów byłej WSI, którzy stanowią większość pracowników stacji. Należy się zastanowić w jakim celu wymyślono te bajkę.
 • gate.of.delirium 08.12.10, 21:18
  kocur_zalogowany napisał:

  > co podaje TVN24. To przecież jakaś fałszywka wyprodukowana przez agentów byłej
  > WSI, którzy stanowią większość pracowników stacji. Należy się zastanowić w jaki
  > m celu wymyślono te bajkę.

  TVN 24 zaczerpnął informację z prasy szwedzkiej, por.:

  www.bibula.com/?p=12975
 • Gość: Mykoła IP: *.przemysl.hypnet.pl 09.12.10, 07:34
  Większość dyskutantow zapomina że Żydów nalezy traktrować jak kazdych innych ludzi ( nie ważne z jakiej są nacji i jaki maja kolor skóry lub w co sobie wierzą) .
  Są Żydzi bardzo porządni i uczciwi oraz prawi ludzie, ale są też zwykle szumowiny , ktore psują wizerunek nacji Zydowskiej( szczując i podsucając do wzajemnej nienawiści) . Podobnie przecież jest z samymi Polakami !.
  Przecież nawet w Izraelu Żydow orthodojksyjnych ( Chasydow)postrzega się bardzo negatywnie jako tych co szkodzą dla tego kraju i dla całej nacji żydowskiej ,ze względu na ich rozumowanie oraz małą odpowiedzialnośc wobec wlasnj Ojczyzny. Zydzi nie orthodoksyjni z Chasydami nie mają nic wspólnego lecz w Polsce utozasamiani są z tymi Chasydami do których spoleczność nasza nie może perzywyknąć i którzy to nie ciszą się zbytnią sympatią Polakow( sposob ubierania, zachowania ,podejścia dot zw. gojów itd) . Na to trzeba zwrocić uwage - nie zaś na samo słowo" Żyd" . Przecież Jezus Chrystus też był Żydem podobnie jak jego apostolowie i uczniowie. Pierwsi chrzescijanie też byli żydami i oni najwiecej ucierpieli za tą religię a więc religię Polakow bo jak powidzial jeden znakomity Polak że Polak to tylko Katolik a przeciez katolik to chrześcijanin wywodzący sie prosto od Żydow( starszych braci w wierze) .
  Dajcie więc Żydom spokój - myslę, że sami doskonale potrafią rozwiązywać swoje problemy -we wlasnej spoleczności bez potrzeby podpowiedania co i jak mają czynić . Trzeba pamiętać że to nie tylko Żydzi mordowali ale tych Żydow też mordowano i to masowo . Podobnie sprawa przedstawia się z samymi Polakami , Rosjanami ,F rancuzami , Amerykanami itd .
  Szanuj innego człowieka - a bedziesz szanowanym ,kochaj -a będziesz kochanym ,okazuj tolerancję a będziesz tolerowanym itd...
 • common-sense-ltd 08.12.10, 19:36
  Wampir/ika nieustannie musi tu spełniać jakieś ZADANIA?;)

  Pojęcie "otwartego dialogu" należy zastąpić "jedyną słusznością"," prawdę"-mistyfikacją, "komunikację"- konsekwentnym forsowaniem odgórnie narzuconych idei, a "poznanie historii"-ogłupianiem netoperów i ZADANIE ikowe staje się czytelne.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.10, 19:37
  Widzę,że w sprawach żydowskich istnieje wiele niedomówień i przeinaczeń.
  I tak "Lechosiu" nic nie widzi i daje bzdurne porównania -o wiele ciekawiej by było jak by zrobił prawdziwe porównanie .Rozumiem jak wiedzę czerpie się z gazet codziennych a do szkoły się tylko chodziło to z filozofi życia zostale tylko wiara i to taka o zabarwieniu ludowym.
  "Historyk" daje dobrą lekcję i nich "Lechosiu "uważa i uczy się jak chce coś wiedzieć.
  A "Kocur" dobija .

  A tak prawdę mówiąc Żydzi mieli zawsze nad nami przewagę z prostej przyczyny.
  Każdy Żyd niezależnie od tego czy żył w XII wieku,wcześniej czy póżniej umiał czytać,pisać,liczyć.
  Tą trudną sztukę jako naród opanowaliśmy dopiero w II połowie XX wieku.
  A w XIX wieku co piąty szlachcic tę sztukę miał opanowaną. Czterech było analfabetami.
  Nieco lepiej było w miastach.
  A chłop dopiero za CK Austrii poznawał litery. • common-sense-ltd 08.12.10, 19:43
  Oho, a teraz mamy wykład "o wyższości Świąt Wielkiej Nocy....";)
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.10, 19:58
  "common-sense-ltd" widzę,że prowadzisz konwersacje w temacie to zapewne wiesz od kiedy Żydzi mieszkają na stałe w Przemyślu .A może znasz z historii co najmniej trzech Żydów przemyskich znanych w kraju i świecie.
  A może cokolwiek co wiesz oŻydach.
 • common-sense-ltd 08.12.10, 20:04
  "Może cokolwiek wiem", ale od pewnego czasu tutejsze forum nie jest miejscem dzielenia się wiedzą/wymiany poglądów, więc po prostu DOBRZE SIĘ BAWIĘ, po całym dniu ciężkiej pracy....;)
  Nawijaj dalej razem z zabetonowanym kocurem....MOŻE POCZYTAM I SIĘ POŚMIEJĘ;)
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.10, 20:28
  common-sense-ltd .To do Ciebie. Jesteś żałosny.Oczywiście nie musisz wiedzieć.
  Żałosna jest twoja odpowiedź.Chyba jest dokładnie taka jak TY.
 • lechowski51 08.12.10, 20:00
  Wszechnice Jagielonska stworzyli niepismienni chlopi a uklad sloneczny opisal czarnosecinny klecha.Jezyk polski jak Czesi zaczynalismy odtwarzac koncem XIX wieku a liczenia do stu nauczyli nas uczeni Zydzi z Drohobycza....oto postepowa historia iki i jej wiernej druzyny.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • common-sense-ltd 08.12.10, 20:14
  Ech, przecież to był PRZYPADEK, jak zaistnienie wampira/iki...;)
 • jesus33 08.12.10, 20:31
  gate.of.delirium napisał:


  >
  > Ogromnym problemem jest fakt, że sami Żydzi nie wyciągnęli ŻADNYCH konstruktywn
  > ych wniosków ze strasznej przeszłości

  Ależ oczywiście, że wyciągnęli. Po pierwsze. Przestali ze ślepą ufnością wierzyć w to, że to Bóg na nich zesłał wszystkie nieszczęścia, i że należy się temu poddać. Stąd tak mały odsetek wierzących Żydów. Konsekwencją utraty wiary jest również to, że nie mając oparcia w Bogu uwierzyli we własne siły, a to z kolei w przyszłości uchronić ich może przed powtórką z historii.

  i absolutnie nie są otwarci na dialog, ko
  > munikację, poznanie historii czy wypowiedzenie prawdy...

  Po drugie. Wcale im się nie dziwię, że nie są otwarci z niektórymi na dialog. To tak jak na przykład ja miałabym zacząć normalnie rozmawiać z ukraińskim nacjonalistą "kombatantem", który ma efekt wyparcia i nie pamięta, że mordował, gwałcił i grabił. Nie pamięta, że do dialogu potrzebna jest skrucha i jeszcze dodatkowo twierdzi, że jest bohaterem. Tak właśnie robią Polacy, uważają że te kilka drzewek dla zasłużonych zmaże hańbę jaka ciąży na narodzie Polskim za współodpowiedzialność w masowym mordzie na Żydach. Milczenie większości Polaków w czasie wojny, nie może usprawiedliwić kilkudziesięciu zasłużonych. Milczenie jest przyzwoleniem i niemą akceptacją tego co się działo. Polacy tak samo gwałcili, mordowali, grabili i nie są w tym względzie jacyś szczególni. Wojna zezwierzęca wszystkich. Ciekawe ile było takich wiosek w czasie okupacji i ciekawe jak długo Polacy będą takie zbrodnie tuszować i wypierać ze świadomości ogółu społeczeństwa.
  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8750352,W_Gniewczynie_68_lat_temu_Polacy_torturowali__gwalcili_.html
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • gate.of.delirium 08.12.10, 20:49
  jesus33

  href="wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8750352,W_Gniewczynie_68_lat_temu_Polacy_torturowali__gwalcili_.html" target="_blank" rel="nofollow">wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8750352,W_Gniewczynie_68_lat_temu_Polacy_torturowali__gwalcili_.html</a>

  Módl się Jesus, jeżeli masz do kogo, abyśmy my Polacy, nie stali się kiedykolwiek Izraelczykami.
 • jesus33 08.12.10, 20:59
  Ależ Polacy już od dawna zachowują się jakby byli co najmniej narodem wybranym.
  Dziwne to trochę, piszesz o modlitwie zapewne do Pana Boga i do Jezusa jego syna, po czym z pogardą wypowiadasz się na temat Żydów. Jezus nie był Polakiem, choćbyś nie wiem jak w to wierzyła common.
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • gate.of.delirium 08.12.10, 21:08
  jesus33 napisał:

  Nie wiem czy piszesz to akurat do mnie, ale odpowiem:

  > Ależ Polacy już od dawna zachowują się jakby byli co najmniej narodem wybranym.

  Takie są fakty, których nie zmienisz...

  > Dziwne to trochę, piszesz o modlitwie zapewne do Pana Boga i do Jezusa jego syn
  > a, po czym z pogardą wypowiadasz się na temat Żydów. Jezus nie był Polakiem...

  Wątpię, aby Jesus Chrestos był Żydem, a nawet jeżeli tak było, to przede wszystkim był CZŁOWIEKIEM...
 • Gość: dark IP: 77.236.26.* 08.12.10, 21:34
  Czy tylko w Gniewczynie ?
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 08.12.10, 20:30
  A tak prawdę mówiąc Żydzi mieli zawsze nad nami przewagę z prostej przyczyny.
  Każdy Żyd niezależnie od tego czy żył w XII wieku,wcześniej czy póżniej umiał czytać,pisać,liczyć.
  Tą trudną sztukę jako naród opanowaliśmy dopiero w II połowie XX wieku.
  A w XIX wieku co piąty szlachcic tę sztukę miał opanowaną. Czterech było analfabetami.
  Nieco lepiej było w miastach.
  A chłop dopiero za CK Austrii poznawał litery.

  Bezwględna prawda- tylko czego dowodzi. Czy tego że wszyscy jesteśmy zobowiązani do wielbienia Żydów? Czy tego że mają wieczne prawo do zamieszkiwania w Polsce?
  Niewątpliwie istnieje pewna zalezność pomiedzy tym jaka jest sytuacja w Polsce a zwrastaniem wpływu grupy społecznej pochodzenia żydowskiego. Za komuny która zlikwidowala analfabetyzm,dała ludziom pracę , umożliwiła naukę i rozwój wywodzącym się z najubozszych warstw społecznych wpływ tej grupy był znikomy, natomiast wystarczyło 20 lat tej "demokracji" która zniszczyła gospodarkę,przemysł i przez to zubożyła 70% społeczeństwa wpływy tej grupy rosną. Nie bez znaczenia jest również fakt uczestnictwa tej grupy w obalaniu tamtego ustroju,wspólnie zreszta z duchowieństwem.Po osiągnięciu celu drogi sie rozeszły i jest coraz bardziej widoczna konfrontacja./wypowiedzi co niektórych biskupów, o"ojcu" Tadeuszu również wspomnę.
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 08.12.10, 21:15
  "Tak właśnie robią Polacy, uważają że te kilka drzewek dla zasłużonych zmaże hańbę jaka ciąży na narodzie Polskim za współodpowiedzialność w masowym mordzie na Żydach. Milczenie większości Polaków w czasie wojny, nie może usprawiedliwić kilkudziesięciu zasłużonych. Milczenie jest przyzwoleniem i niemą akceptacją tego co się działo. Polacy tak samo gwałcili, mordowali, grabili i nie są w tym względzie jacyś szczególni. Wojna zezwierzęca wszystkich. Ciekawe ile było takich wiosek w czasie okupacji i ciekawe jak długo Polacy będą takie zbrodnie tuszować i wypierać ze świadomości ogółu społeczeństwa."

  Kto Pani dał prawo do stwierdzenia że na narodzie polskim ciąży współodpowiedzialność za masowy mord na Żydach? A to że był to jedyny podbity kraj w Europie gdzie za udzielenie pomocy groziło rozstrzelanie nic Pani nie mowi?
 • common-sense-ltd 08.12.10, 21:33
  www.miesiecznik.znak.com.pl/polowanie.html
 • lechowski51 08.12.10, 21:41
  kres napisal;
  Kto Pani dał prawo do stwierdzenia że na narodzie polskim ciąży współodpowiedzialność za masowy mord na Żydach? A to że był to jedyny podbity kraj w Europie gdzie za udzielenie pomocy groziło rozstrzelanie nic Pani nie mowi?

  Opluskwiacze nie potrzebuja Prawa i Prawdy.Robia to co co drzemie w ich wszawych duszach albo tez to co sie oplaca aby byc mile spostrzeganymna salonach Postepu.

  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • common-sense-ltd 08.12.10, 21:46
  lechowski51 napisał: Opluskwiacze nie potrzebuja Prawa i Prawdy.Robia to co co drzemie w ich wszawy
  > ch duszach albo tez to co sie oplaca aby byc mile spostrzeganymna salonach Post
  > epu.

  Czytając niektóre wpisy odnoszę wrażenie, że ambicją tutejszych "opluskwiaczy", jest być W OGÓLE zauważonym.
 • jesus33 08.12.10, 22:10
  Gość portalu: kres napisał(a):


  >
  > Kto Pani dał prawo do stwierdzenia że na narodzie polskim ciąży współodpowie
  > dzialność za masowy mord na Żydach?

  Fakty historyczne o których Polacy, albo niewiedzą, albo wiedzieć nie chcą. Czekam niecierpliwie na moment w którym nastąpi rewizja naszej wiedzy historycznej, nie ominie nas to, tak jak nie ominęło Francji i Niemiec.
  W Polsce i na tym forum, aż śmierdzi antysemityzmem i tak samo śmierdziało przed jak i w trakcie wojny. W archiwach zachowało się mnóstwo dokumentów, które potwierdzają moje słowa i nikt nie musi mi dawać prawa do stwierdzeń, że Polacy są tak samo winni tej zbrodni, bo to prawda. Wystarczy sobie przypomnieć Jana Karskiego. Tak, wszyscy go pamiętają z jego podróży kurierskiej do Londynu w listopadzie 1942 roku w czasie której przekazał aliantom informacje o dokonywanej przez Niemców eksterminacji Żydów. Mało kto jednak wie o jego pierwszej podróży na zachód, a konkretnie do Francji i jego trzymiesięcznego pobytu tam wiosną 1940 roku. Podporucznik Karski został tam odkomenderowany i miał służyć pomocą ministrowi spraw wewnętrznych, którym był w tym czasie prof. Stanisław Kot. Karski wspominał ten trzymiesięczny pobyt we Francji jako uprawianie propagandy, by wypracować jak najlepsze nastawienie aliantów do nowo powstałego rządu na emigracji. Miał min. tonować wszelkie informacje wskazujące na istnienie nastrojów antysemickich w Polsce. Dlaczego? Zdaniem ministra Kota i Sikorskiego zbieżność polityki okupanta z nastrojami ludności w okupowanej Polsce zaszkodziłyby interesom państwa Polskiego na forum międzynarodowym. Karski po przyjeździe do Francji napisał notatkę służbową zatytułowaną Zagadnienie żydowskie w kraju, była ona na tyle niewygodna i mówiąca wprost o panującym w Polsce antysemityzmie bez owijania w bawełnę, że Karski został zmuszony na polecenie Kota ją zmienić i wprowadzić zmiany, które miały Polaków i ich czyny stawiać w mniej haniebnym świetle. Na szczęście oryginalna notatka i raport Polskiego oficera zachowała się, znajduje się w Instytucie Hoovera w Kalifornii.
  Jak chcesz Kres to Ci wrzucę co bardziej pikantne szczegóły, może dorośniesz (już najwyższa pora) i przestaniesz idealizować antysemicką Polskę w czasie okupacji.

  A to że był to jedyny podbity kraj w Europ
  > ie gdzie za udzielenie pomocy groziło rozstrzelanie nic Pani nie mowi?

  Mówi, mówi i czego ma to dowodzić, a raczej dlaczego ma to usprawiedliwiać tych współwinnych milczących i godzących się na śmierć innych. Tak, w Polsce w okresie okupacji za pomoc Żydom karano śmiercią, ale za działalność konspiracyjną również. Znacznie więcej Polaków poniosło śmierć za działalność konspiracyjną niż za pomaganie Żydom. Dlaczego? Dlatego, że Polacy z mniejszą częstotliwością angażowali się w pomoc drugiemu człowiekowi, bo tylko Bóg i Ojczyzna, a Honor i odpowiedzialność za współobywateli pochodzenia Żydowskiego. Oczywiście nie wszyscy Polacy byli świniami, są też liczne przykłady ogromnej ofiarności w ratowaniu Żydów, jednak pamiętajmy też i o tym że większość społeczeństwa Polskiego z obojętnością patrzyła na ich los.


  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • gate.of.delirium 08.12.10, 22:28
  jesus33 napisał:

  jednak pamiętajmy też i o tym że większość społeczeństwa Polskiego z
  > obojętnością patrzyła na ich los.

  A może tak przypomnimy sobie wszyscy, że wiekszość społeczeństwa Żydowskiego z nie mniejszą obojętnością patrzyła na los Polaków (i nie tylko ich) w czasie zaborów, czy też w sovietskiej strefie okupacyjnej...
 • Gość: mat120 IP: 92.244.58.* 09.12.10, 01:05
  gate.of.delirium napisał:
  A może tak przypomnimy sobie wszyscy, że większość społeczeństwa Żydowskiego z nie mniejszą obojętnością patrzyła na los Polaków (i nie tylko ich) w czasie zaborów, czy też w sovietskiej strefie okupacyjnej...

  Pół biedy gdyby to była tylko obojętność. Wszyscy doskonale wiedzą, jak zachowali się Żydzi wobec polskich sąsiadów po wkroczeniu sowietów. Nie dość że witali Armię Czerwoną bramami triumfalnymi to jeszcze aktywnie współpracowali z NKWD w wydawaniu swoich niesemickich sąsiadów w ręce czekistów.
  Jak czytam zamieszczone nieco wyżej wynurzenia zwierzątka pociągowego o "śmierdzącym antysemityźmie" i polskiej obojętności czy nawet współodpowiedzialności za holocaust a nawet o przyrównywaniu postaw sprzedających Żydów za parę franków Francuzów nie mówiąc już o Niemcach to nie wiem czy jest to przejaw głupoty czy też wyrafinowana prowokacja. Skłaniam się raczej do tej pierwszej tezy.
  Najwyraźniej dziewczę chodziło do tego samego gimnazjum co znany wszystkim gimbus.
  Karski podczas pobytu w 1943r. w USA próbował zainteresować losem europejskich Żydów m.in. tamtejsze środowiska żydowskie. Spotkał się jedynie z obojętnością a podczas spotkania z Rooseveltem, prezydent w pewnym momencie przerwał jego raport na temat Żydów i zapytał o sytuację koni w okupowanej Polsce. Pamiętając o losach pewnego statku, pełnego uciekających Żydów, którego nie chciano przyjąć w Ameryce, jak i współpracujących z produkującym cyklon B niemieckim koncernem IG Farben amerykańskich koncernów żydowskich - jak nazwać amerykańskich Żydów? "Śmierdzącymi" antysemitami?
  Chyba tak. Mieli siły i środki a nie zrobili praktycznie nic. Dziś ustami pożytecznych idiotek mają pretensje, że my nie poświęciliśmy samych siebie by uratować ich europejskich rodaków.


 • jesus33 09.12.10, 13:42
  Gość portalu: mat120 napisał(a):

  > Jak czytam zamieszczone nieco wyżej wynurzenia zwierzątka pociągowego o "śmierd
  > zącym antysemityźmie" i polskiej obojętności czy nawet współodpowiedzialności z
  > a holocaust a nawet o przyrównywaniu postaw sprzedających Żydów za parę franków
  > Francuzów nie mówiąc już o Niemcach to nie wiem czy jest to przejaw głupoty cz
  > y też wyrafinowana prowokacja. Skłaniam się raczej do tej pierwszej tezy.
  > Najwyraźniej dziewczę chodziło do tego samego gimnazjum co znany wszystkim gimb
  > us.
  > Chyba tak. Mieli siły i środki a nie zrobili praktycznie nic. Dziś ustami pożyt
  > ecznych idiotek mają pretensje, że my nie poświęciliśmy samych siebie by uratow
  > ać ich europejskich rodaków.
  >
  >
  Mat powinnam się gniewać, ale dla osób z ciężkim upośledzeniem umysłowym jestem zawsze wyrozumiała. Odpowiem Ci na Twój płytki, pełen krzywdzących opinii post wieczorem.
  Ściskam Ciebie i Twojego Białego Kruka, baaardzo mocno :)

  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 09.12.10, 07:17
  Moze nie zapominajmy tez o tym, ze wiekszosc spleczenosci miedzynarodowej takze z obojetnoscia patrzyla na los Zydow. Dlaczego tylko Polacy maja czuc sie z tego powodu winni?
 • lechowski51 09.12.10, 08:08
  Bo tak chce ika,jesus,jobniety....Czyli Ci co chca budowac polska tozsamosc narodowa na Jedwabnem,Targowicy i losie panszczyznianego chlopa.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 09.12.10, 09:43
  jesteśmy głupim narodem,widać to na każdym kroku,widać jak sie nas postrzega w innych krajach. Dlatego juz niedługo wszystkie nacje będą wolne od jakiejkolwiek odpowiedzialności za zagładę Żydów nawet i wybuch wojny. Wszytkiemu winni sa Polacy,rozpoczeli II w.ś, ,wymordowali Żydów, antysemitami sa od urodzenia,wypijają antysemityzm z mlekiem matki. Powodzenia.
 • lechowski51 09.12.10, 11:28
  Nie jestesmy ani glupim ani wyjatkowym narodem.Jestesmy jednym z paru narodow w Europie ktory istnieje poza 123 letnia przerwa od X wiekow.Nie mamy w swojej historii krwawych spazmow jakie zdarzaly sie Francuzom,Anglikom,Niemcom czy Rosjanom.
  Troche swiata zobaczylem i chce Ci powiedziec ze Polakow szanuje sie za ich pracowitosc,przedsiebiorczosc,kulture osobista a tez za to co dokonalismy w czasie II wojny swiatowej czy czasie "polskiego sierpnia".O brudny,bezzebnych polskich antysemitach najczesciej przeczytasz na forach gdzie mniejszosci narodowe lecza swoje kompleksy a tez w GW ktora boi sie polskiego patriotyzmu.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • jesus33 09.12.10, 13:18
  lechowski51 napisał:
  >
  > Opluskwiacze nie potrzebuja Prawa i Prawdy.Robia to co co drzemie w ich wszawy
  > ch duszach albo tez to co sie oplaca aby byc mile spostrzeganymna salonach Post
  > epu.
  >

  Panie Lechowski, czy naprawdę Pan uważa, że Polski oficer łącznikowy Jan Karski, który przed wyjazdem na zachód miał zebrać informacje z całej okupowanej Polski o nastrojach w niej panujących, był opluskiwaczem o wszawej duszy?! A to dziwne! Jeszcze się tu doczekam tego, że to samo usłyszę na temat Sikroskiego i całego rządu na emigracji. Bardzo Pana proszę o powstrzymanie się od takich opinii na temat ludzi, którzy narażali życie, i po co, bo chyba nie po to, by tacy jak Pan ich teraz obrażali?!
  Fragment z raportu Karskiego, tego pierwszego nieoficjalnego.
  Powszechnie daje się wyczuć, że [Żydzi] radzi byliby, aby w stosunku Polaków do nich panowało zrozumienie, iż przecież oba narody są niesprawiedliwie gnębione, i to przez tego samego wroga. Tego zrozumienia wśród szerszych mas społeczeństwa polskiego nie ma. Stosunek ich do Żydów jest przeważnie bezwzględny, często bezlitosny. Korzystają w dużej części z uprawnień jakie nowa sytuacja im daje. Wykorzystują wielokroć te uprawnienia, często nadużywają ich nawet. Zbliża ich to nawet w pewnym stopniu do Niemców...
  1) Rozwiązywanie kwestii żydowskiej przez Niemców- muszę to stwierdzić z całym poczuciem odpowiedzialności za to co mówię- jest poważnym i dosyć niebezpiecznym narzędziem w rękach Niemców do moralnego pacyfikowania szerokich warstw społeczeństwa polskiego. Oczywiście byłoby błędem przypuszczać, że tylko ta sprawa będzie skuteczna i zjedna im uznanie społeczeństwa. Naród nienawidzi swego śmiertelnego wroga - ale ta kwestia stwarza jednak coś w rodzaju wąskiej kładki, na której przecież spotykają się zgodnie Niemcy i duża część polskiego społeczeństwa. Oczywiście ta kładka jest równie wąska, jak wielkie są chęci Niemców, aby ją podmurować i wzmocnić...
  Dalej- obecny stan stwarza podwójne rozbicie wśród ludności tych ziem. Po pierwsze: rozbicie między Żydami i Polakami w walce ze wspólnym wrogiem; po drugie rozbicie wśród Polaków, z których jedni gardzą i oburzają się na barbarzyńskie metody Niemców (zdając sobie przy tym sprawę z grożącego niebezpieczeństwa), a drudzy patrzą na nie (a więc i na Niemców!) ciekawym i często zachwyconym wzrokiem, mając za złe pierwszej grupie jej "obojętność" w stosunku do tak ważnej kwestii...
  2) Nie wiem, ani jak to zrobić, ani jak się do tego zabrać, ani kto mógłby to zrobić i wreszcie nawet w jakim zakresie (jeśli zresztą jest to w ogóle możliwe)- ale czyż wobec istnienia trzech wrogów (jeżeli koniecznie już Żydów trzeba uważać za wrogów) nie można byłoby w pewnej mierze i w pewnym stopniu usiłować zrobić coś w rodzaju frontu dwóch słabszych przeciw trzeciemu silniejszemu i śmiertelnemu wrogowi, odkładając porachunki tych dwóch na czas późniejszy?
  3) Stworzenie jakiegoś szerszego wspólnego frontu napotkałoby na bardzo duże trudności ze strony szerokich warstw społeczeństwa polskiego, którego antysemityzm bynajmniej nie zmniejszył się.
  4) Zajęcie biernej postawy wobec obecnego stanu rzeczy grozi i demoralizacją społeczeństwa polskiego (przeważnie niższych jego warstw) i wszystkimi niebezpieczeństwami wynikającymi z tej - choćby częściowej ale w wielu wypadkach szczerej zgodności- znacznej części Polaków z zaborcą. (...)

  Wiosna 1940 roku
  Fragmenty te zostały usunięte z raportu Karskiego. W każdym narodzie są zwyrodnialcy, wśród Polaków również bez problemu można kilku znaleźć. Podniosłam Wam ciśnienie tak samo jak ciśnienie podnoszą posty Pysia i jeszcze kilku innych osób na tym forum. Posty pełne uogólnień, posty bardzo krzywdzące, jak choćby te o morderczej mentalności Ukraińców, wszystkich! Pan Lechowski kiedyś napisał, że wśród Polaków nie znajdziemy odpowiednika Iwana Demianiuka. Myli się Pan i nie trzeba szukać daleko, wystarczy zainteresować się historią Przemyśla (w Mielcu też pewnie tacy byli), by wiedzieć że Polacy święci nie są i nigdy nie byli. 16 lipca 1942 roku w Przemyślu utworzono getto, w którym umieszczono Żydów z całego powiatu przemyskiego w sumie około 22 tysięcy osób. Po zamknięciu getta część ludzi deportowano do obozu zagłady w Bełżcu. W czasie tej akcji część osób rozstrzelano w lesie w Grochowcach, kilkaset kobiet i dzieci. Kolejna grupa została wywieziona do Oświęcimia i do obozu w Szebiniach, a było to we wrześniu 1943 roku. W tym czasie w samym Przemyślu 11 września rozstrzelano na podwórzu szkoły przy ulicy Kopernika 1580 osób. Szczególnym okrucieństwem wykazał się rzeźnik Józef Kiejdasz, kat przemyskich Żydów pochodzący z Poznańskiego! Brał również udział w czasie pierwszej akcji masowego mordowania, w czasie której zabito w Przemyślu i pod Przemyślem w Medyce w sumie około 1200 osób, były to głównie osoby stare i chore, było to dokładnie 15 września 1939 roku.
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: O ! IP: *.przemysl.hypnet.pl 09.12.10, 13:56
  Duże BRAVA dla ciebie Jesus 33 za wiedzę oraz obiektywizm w odniesieniu do Katów .
  Polacy ( podobnie jak inni tj Niemcy Rosjanie Ukraińcy , Zydzi) też potrafili( i nadal potrafią ) byc KATAMI oraz mordować w sposob bezwzględny i wyrafinowany innych ludzi dlatego tylko ze pochodzą z innej nacj lub inaczej wyznają Boga -zresztą tego samego Boga ( tak tym prymitwno mózgowym katom się wmawia) . Zreszta jak nie trudno sie domyśleć na tym forum to zarowno Pysio lak i Lechowski doskonale nadają sie na takich bez mózgowych KATÓW - zreszta daja tego dowod swoimi wpisami ( a common sense to kobiecina - kacina ,też bez mózgowina)
  Powinni zamiat katować - przy odśnieżaniu się wyładować ! -O !
 • gate.of.delirium 09.12.10, 13:58
  jesus33 napisał:

  wystarczy zainteresować się historią Przemyśla (podkreślenie moje) (...), by wiedzieć że Polacy święci nie są i nigdy nie byli. 1
  > 6 lipca 1942 roku w Przemyślu utworzono getto, w którym umieszczono Żydów z cał
  > ego powiatu przemyskiego w sumie około 22 tysięcy osób. Po zamknięciu getta czę
  > ść ludzi deportowano do obozu zagłady w Bełżcu. W czasie tej akcji część osób r
  > ozstrzelano w lesie w Grochowcach, kilkaset kobiet i dzieci. Kolejna grupa zost
  > ała wywieziona do Oświęcimia i do obozu w Szebiniach, a było to we wrześniu 194
  > 3 roku. W tym czasie w samym Przemyślu 11 września rozstrzelano na podwórzu sz
  > koły przy ulicy Kopernika 1580 osób. Szczególnym okrucieństwem wykazał się rzeź
  > nik Józef Kiejdasz, kat przemyskich Żydów pochodzący z Poznańskiego (podkreślenie moje)! Brał równi
  > eż udział w czasie pierwszej akcji masowego mordowania, w czasie której zabito
  > w Przemyślu i pod Przemyślem w Medyce w sumie około 1200 osób, były to głównie
  > osoby stare i chore, było to dokładnie 15 września 1939 roku.

  Z propagandy oraz manipulacji masz u mnie jesus33 ocenę celującą, ale z minusem (to za tego Polaka - Przemyślanina z Poznania).

  Pozostałym podaję link do strony Wirtualny Sztelt, gdzie została zamieszczona prawdziwa historia przemyskich Żydów, gdzie do stwierdzeń typu: "deportowano", "wywieziono", "rozstrzelano" są dodane mianowniki.

  www.sztetl.org.pl/pl/article/przemysl/5,historia/?action=view&page=3
 • jesus33 09.12.10, 14:31
  gate.of.delirium napisał:

  > jesus33 napisał:
  >
  > wystarczy zainteresować się historią Przemyśla (podkreślenie moje) (...
  > ), by wiedzieć że Polacy święci nie są i nigdy nie byli. 1
  > > 6 lipca 1942 roku w Przemyślu utworzono getto, w którym umieszczono Żydów
  > z cał
  > > ego powiatu przemyskiego w sumie około 22 tysięcy osób. Po zamknięciu get
  > ta czę
  > > ść ludzi deportowano do obozu zagłady w Bełżcu. W czasie tej akcji część
  > osób r
  > > ozstrzelano w lesie w Grochowcach, kilkaset kobiet i dzieci. Kolejna grup
  > a zost
  > > ała wywieziona do Oświęcimia i do obozu w Szebiniach, a było to we wrześn
  > iu 194
  > > 3 roku. W tym czasie w samym Przemyślu 11 września rozstrzelano na podwó
  > rzu sz
  > > koły przy ulicy Kopernika 1580 osób. Szczególnym okrucieństwem wykazał si
  > ę rzeź
  > > nik Józef Kiejdasz, kat przemyskich Żydów pochodzący z Poznańskiego
  > ] (podkreślenie moje)! Brał równi
  > > eż udział w czasie pierwszej akcji masowego mordowania, w czasie której z
  > abito
  > > w Przemyślu i pod Przemyślem w Medyce w sumie około 1200 osób, były to gł
  > ównie
  > > osoby stare i chore, było to dokładnie 15 września 1939 roku.
  >
  > Z propagandy oraz manipulacji masz u mnie jesus33 ocenę celującą, ale z minusem
  > (to za tego Polaka - Przemyślanina z Poznania).
  >
  > Pozostałym podaję link do strony Wirtualny Sztelt, gdzie została zamieszczona p
  > rawdziwa historia przemyskich Żydów, gdzie do stwierdzeń typu: "deportowano", "
  > wywieziono", "rozstrzelano" są dodane mianowniki.


  Delirium-common a gdzie ja napisałam Przemyślanin z Poznania? Napisałam Panu Lechowskiemu, że daleko szukać nie trzeba i tyle, po czym opisałam wydarzenia jakie miały miejsce w Przemyślu. Kolejna, która czytać potrafi ale ze zrozumieniem już ma problemy.
  Dziwne to trochę, że osoby nazywające się patriotami, Polakami itd. uważają słowa prawdziwych Polskich patriotów, a był nim z całą pewnością Karski za propagandowe kłamstwo. Bardzo dziwne.
  Co to znaczy "prawdziwa historia przemyskich Żydów"? Informacje dotyczące przemyskich Żydów mam z książki Andrzeja Potockiego Śladami chasydzkich cadyków w Podkarpackiem wydanej w Rzeszowie w roku 2008. Jak mam do wyboru książkę i stronę internetową, to zawsze wybiorę to pierwsze i to będzie dla mnie bardziej wiarygodnym źródłem.


  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • jesus33 09.12.10, 14:38
  Na tej stronie, którą mi podałaś jest tekst żywcem zdarty z książki Potockiego, a konkretnie ze ss 88-92. Nie podano również autora tekstu, dziwne.
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • gate.of.delirium 09.12.10, 14:56
  ...to zostaw to innym.

  Obiecałeś na przykładzie historii Przemyśla udowodnić, że Polacy nie byli świętymi. Podałeś konkretne nazwisko, jako przykład negatywny tyle, że nie z Przemyśla. W dodatku gość z Poznania był folksdojczem i to już na początku wojny. Niewykluczone, że był niemieckiej narodowości, nawet tego nie sprawdziłeś. Stwierdziłeś, tylko że przemyskich Żydów wywieziono, deportowano, rozstrzelano pod tekstem o polskim antysemityzmie, pomijając przy tym informacje o narodowości sprawców.

  > > jesus33 napisał:
  > >
  > > wystarczy zainteresować się historią Przemyśla (podkreślenie moje
  > ) (...
  > > ), by wiedzieć że Polacy święci nie są i nigdy nie byli. 1
  >

  Delirium-common a gdzie ja napisałam Przemyślanin z Poznania?
  > Co to znaczy "prawdziwa historia przemyskich Żydów"? Informacje dotyczące przem
  > yskich Żydów mam z książki Andrzeja Potockiego Śladami chasydzkich cadyków w
  > Podkarpackiem
  wydanej w Rzeszowie w roku 2008. Jak mam do wyboru książkę i
  > stronę internetową, to zawsze wybiorę to pierwsze i to będzie dla mnie bardzie
  > j wiarygodnym źródłem.


  Być może mam problemy ze zrozumieniem gorzej, że Ty z czytaniem. Na stronie Sztelta, pod tekstem są przypisy ze wskazaniem źródeł i literatury. W przeciwieństwie do Twoich cytatów, strona Wirtualny Sztelt jasno i wyraźnie wymienia Niemców jako sprawców ww. zbrodni w Przemyślu i jest bardziej wiarygodna aniżeli Twoje wypociny.
 • jesus33 09.12.10, 15:20
  gate.of.delirium napisał:

  > ...to zostaw to innym.
  >
  > Obiecałeś na przykładzie historii Przemyśla udowodnić, że Polacy nie byli święt
  > ymi.

  Bo nie byli, a jak tak uważasz to bardzo źle z Tobą! :)

  Podałeś konkretne nazwisko, jako przykład negatywny tyle, że nie z Przemyś
  > la.

  Ale to jest forum Przemyśla i o Przemyślu pisać warto, a także o tym co się tu działo w czasie wojny. Jak to nie z Przemyśla?! Jak najbardziej przykład negatywny z Przemyśla!


  W dodatku gość z Poznania był folksdojczem i to już na początku wojny.

  Nie był Polakiem, a dla własnej wygody wyciągnął niemieckich przodków i się dzięki nim ustawił, robiło tak wielu Polaków.


  Niew
  > ykluczone, że był niemieckiej narodowości, nawet tego nie sprawdziłeś.

  Sprawdziłam i to nie tylko u Potockiego, ale również w dwóch innych książkach.

  Stwierdz
  > iłeś, tylko że przemyskich Żydów wywieziono, deportowano, rozstrzelano pod teks
  > tem o polskim antysemityzmie, pomijając przy tym informacje o narodowości spraw
  > ców.

  Jak ich wywieziono z getta do obozów zagłady to chyba wiadomo przez kogo, no chyba że uważasz że te obozy były Polskie! Jak tak uważasz to się mylisz, to były Niemieckie obozy zagłady w Polsce.


  > Być może mam problemy ze zrozumieniem gorzej, że Ty z czytaniem. Na stronie Szt
  > elta, pod tekstem są przypisy ze wskazaniem źródeł i literatury.

  Przypisy i źródła są, ale nie jest powiedziane czyj to tekst, a tekst jest z książki Potockiego, są to również jego przypisy!


  W przeciwieńst
  > wie do Twoich cytatów, strona Wirtualny Sztelt jasno i wyraźnie wymienia Niemcó
  > w jako sprawców ww. zbrodni w Przemyślu i jest bardziej wiarygodna aniżeli Twoj
  > e wypociny.

  Moje wypociny niczym się nie różnią od tekstu pochodzącego z tej strony, ponieważ to to samo źródło! Co do tego, że wyraźnie nie napisałam, że to dzieło Niemców to może dlatego iż liczyłam na podstawową wiedzę w tej materii, widzę jednak że się przeliczyłam. Ja w szóstej klasie szkoły podstawowej wiedziałam kto założył getto w Przemyślu, wiedziałam że to Niemcy, a Ty biedna starsza od węgla musiałaś się dowiedzieć tego dopiero teraz. Faktem jest jednak to, że przy jego likwidacji pomagał Polak z Poznańskiego Józef Kiejdasz (z wygody folksdojcz) i nikt mi nie będzie wmawiał, że Polacy nie mają odpowiednika Demianiuka!


  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • gate.of.delirium 09.12.10, 16:53
  jesus33 napisał:


  > Nie był Polakiem, a dla własnej wygody wyciągnął niemieckich przodków

  To ten Józef Kiejdasz z niemieckimi przodkami był czy nie był Polakiem ?? A może zwyczajnie był Niemcem z obywatelstwem II RP, mieszkającym w Poznaniu ?


  > Niew
  > > ykluczone, że był niemieckiej narodowości, nawet tego nie sprawdziłeś.
  >
  > Sprawdziłam i to nie tylko u Potockiego, ale również w dwóch innych książkach.

  A sprawdziłaś w Archiwum Państwowym w Poznaniu kartoteki mieszkańców sprzed II WŚ ?

  > Jak ich wywieziono z getta do obozów zagłady to chyba wiadomo przez kogo, no ch
  > yba że uważasz że te obozy były Polskie! Jak tak uważasz to się mylisz, to były
  > Niemieckie obozy zagłady w Polsce.

  Na przyszłość pisz tak, aby domysły zostawiać na wycieraczce.


  Ja w szóstej klasie szkoły podstawowej wiedziałam kto zał
  > ożył getto w Przemyślu, wiedziałam że to Niemcy, a Ty biedna starsza od węgla m
  > usiałaś się dowiedzieć tego dopiero teraz. Faktem jest jednak to, że przy jego
  > likwidacji pomagał Polak z Poznańskiego Józef Kiejdasz (z wygody folksdojcz) i
  > nikt mi nie będzie wmawiał, że Polacy nie mają odpowiednika Demianiuka!


  To co robiłaś w VI klasie SP nie ma tu nic do rzeczy. Obecnie próbujesz udowadniać poczciwym przemyślakom mordowanie Żydów przypisując im niemieckie zbrodnie...
 • kocur_zalogowany 09.12.10, 17:26
  Jesusa?
  Napisało bardzo jasno i ja nie widzę tam żadnych dwuznaczności, czy możliwości błędnej interpretacji.
  Napisała, że w eksterminacji przemyskich Żydów brał czynny udział Polak z Poznania. Tylko tyle. Nie wiem czego ty się doszukałeś w tym tekście, lub czego nie zrozumiałeś.
 • kocur_zalogowany 09.12.10, 17:27
 • jesus33 09.12.10, 17:33

  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • jesus33 09.12.10, 17:31
  gate.of.delirium napisał:

  > jesus33 napisał:
  >


  > To ten Józef Kiejdasz z niemieckimi przodkami był czy nie był Polakiem ?? A moż
  > e zwyczajnie był Niemcem z obywatelstwem II RP, mieszkającym w Poznaniu ?

  Ktoś kto ma Polskie obywatelstwo jest Polakiem i nieważne w skład jakiej mniejszości wchodzi i jakie są jego korzenie. Już kiedyś pisałam, a Jobrave to nawet wrzucił link z ciekawym artykułem dotyczącym tego kto i w jakim stopniu jest czysto rasowym Polakiem wyszło, że takich w Polsce jest 1%.

  > > Niew
  > > > ykluczone, że był niemieckiej narodowości, nawet tego nie sprawdził
  > eś.
  > >
  > > Sprawdziłam i to nie tylko u Potockiego, ale również w dwóch innych książ
  > kach.
  >
  > A sprawdziłaś w Archiwum Państwowym w Poznaniu kartoteki mieszkańców sprzed II
  > WŚ ?

  Nie wypieraj się rodaka, no cóż zdarzyło mus się strzelić do kilkudziesięciu Żydów, ale to nie grzech. Żydzi mieli kasę, dawali na wysoki procent, tak jak to Kres już wcześniej pisał, więc nie powinni żyć w tym kraju. W kraju, w którym nauczono ludzi że lepiej zabrać, zabić i wypędzić, niż zarobić!  > > Jak ich wywieziono z getta do obozów zagłady to chyba wiadomo przez kogo,
  > no ch
  > > yba że uważasz że te obozy były Polskie! Jak tak uważasz to się mylisz, t
  > o były
  > > Niemieckie obozy zagłady w Polsce.
  >
  > Na przyszłość pisz tak, aby domysły zostawiać na wycieraczce.

  Na przyszłość postaram się pisać tak, by zaznaczyć podkreśleniem niemieckie obozy zagłady. Po prostu nie zdawałam sobie sprawy z tego, że są w Polsce osoby które myślą inaczej.


  > Ja w szóstej klasie szkoły podstawowej wiedziałam kto zał
  > > ożył getto w Przemyślu, wiedziałam że to Niemcy, a Ty biedna starsza od w
  > ęgla m
  > > usiałaś się dowiedzieć tego dopiero teraz. Faktem jest jednak to, że przy
  > jego
  > > likwidacji pomagał Polak z Poznańskiego Józef Kiejdasz (z wygody folksdoj
  > cz) i
  > > nikt mi nie będzie wmawiał, że Polacy nie mają odpowiednika Demianiuka!
  >
  >
  > To co robiłaś w VI klasie SP nie ma tu nic do rzeczy. Obecnie próbujesz udowadn
  > iać poczciwym przemyślakom mordowanie Żydów przypisując im niemieckie zbrodnie.
  > ..

  Nic takiego nie próbuję udowodnić, a to co teraz napisałaś to wredne kłamstwo i manipulacja, mające na mnie napuścić tych kliku przygłupów niepotrafiących przeczytać ze zrozumieniem. Nie rób nagonki! Po raz któryś powtórzę. Nie pisałam o przemyślanach ( dobrze napisałam? :) , opisałam to co wydarzyło się w Przemyślu i kto brał min. w tym udział, a był to Polak z Poznańskiego (folksdojcz z wygody i dla zysku), który był katem Żydów z powiatu przemyskiego! Koniec kropka.

  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • gate.of.delirium 09.12.10, 19:29
  No dobra, spróbuję po raz trzeci. Skoro Piotr mógł trzykrotnie zaprzeć się Jesusa i jeszcze świętym został, to i ja mogę do Ciebie puścić te trzy posty.

  Napisałem:
  W dodatku gość z Poznania był folksdojczem i to już na początku wojny.

  Odpisałaś:
  Nie był Polakiem (podkreślenie moje), a dla własnej wygody wyciągnął niemieckich przodków i się dzięki nim ustawił, robiło tak wielu Polaków.

  forum.gazeta.pl/forum/w,165,119551114,119684786,Re_Jesus33_jak_nie_umiesz_pisac_ze_zrozumieniem_.html
  Ponownie napisałem:
  To ten Józef Kiejdasz z niemieckimi przodkami był czy nie był Polakiem ?? A może zwyczajnie był Niemcem z obywatelstwem II RP, mieszkającym w Poznaniu ?

  Odpisałaś:


  Ktoś kto ma Polskie obywatelstwo jest Polakiem i nieważne w skład jakiej mniejszości wchodzi i jakie są jego korzenie.


  forum.gazeta.pl/forum/w,165,119551114,119689534,Re_Jesus33_Naprawde_sprobuj_napisac_to_z_sense.html
  Pytanie 1:
  Ilu Żydów w II RP miało polskie paszporty/obywatelstwo ?

  Pytanie 2:
  Jeżeli 99.99 % Żydów w Polsce miało polskie obywatelstwo, to kogo zgodnie z Twoją logiką prześladowali Polacy : Żydów czy Polaków ?

  Pytanie 3:
  Czy Żydzi, których deportowano na Syberię i nadano im obywatelstwo Związku Sovietskiego byli Żydami czy Sowietami ?
 • jesus33 09.12.10, 22:52
  gate.of.delirium napisał:

  > Pytanie 1:
  > Ilu Żydów w II RP miało polskie paszporty/obywatelstwo ?

  Urodzili się w Polsce, to był ich kraj i tu był ich dom. Byli Polakami wchodzącymi w skład mniejszości. Podobnie Ukraińcy. O jeny! Bandera był Polakiem! :)))

  > Pytanie 2:
  > Jeżeli 99.99 % Żydów w Polsce miało polskie obywatelstwo, to kogo zgodnie z Two
  > ją logiką prześladowali Polacy : Żydów czy Polaków ?

  Polaków pochodzenia Żydowskiego, lub jak wolisz Polaków wchodzących w skład mniejszości żydowskiej. Mam jeszcze pytanie: Jak definiujesz pochodzenie Żydowskie, tak jak Niemcy w ustawa rasowych, czy może zgodnie z prawem Halacha? To bardzo ważne. Wtedy będę wiedziała, czy myślisz tak jak Niemcy w latach trzydziestych, uważający nie-Żydów za Żydów, wbrew prawu rabinicznemu.
  >
  > Pytanie 3:
  > Czy Żydzi, których deportowano na Syberię i nadano im obywatelstwo Związku Sovi
  > etskiego byli Żydami czy Sowietami ?

  Zły przykład. Ale dobra niech Ci będzie. Byli mniejszością Żydowską w ZSRR. Mój dziadek też był wywieziony i do tej pory mam jego dokumenty. Chwilowo nalezał do mniejszości Polskiej w ZSRR :))))


  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • jesus33 09.12.10, 13:45
  Cichoo Aaa to prowokacja ;))))) mająca pobudzić do myślenia zwoje Pana Lechowskiego i Mata120.

  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 09.12.10, 14:54
  Największymi antysemitami byli sami żydzi. Mnie się nie chce grzebać ale poszukajcie sobie co wyrabiała policja żydowska w gettach i co wyrabiały zarządy złożone z żydów w tych gettach. Fakt - że do żyda był raczej obojętny stosunek ale był to wynik ówczesnego stanu umysłowego Europy. Każdy miał do nich jakieś ale i z drugiej strony nikomu nawet się nie śniło że rozwiązanie kwestii żydowskiej bedzie miało tak drastyczne rozmiary. Czy wy jesteście pewni że już od pierwszych dni było wiadomo jaki spotka ich los? Przecież im obiecywano w propagandzie przysłowiowe Inflanty. Ciekawe jest też że ci co wyja z zachwytu nad banderyzmem nagle zmienili ton w stosunku do Polaków obojetnych na los żyda? A ja wam powiem jedno że w osądach obowiązuje jakaś symetria. A do historyków mam tylko takie pytanko; czy możecie podać liczbę zamordowanych żydów przez Polaków i przez ukraińców. Tylko niech z was znowu nie wylezie natura kabotyna!!!
 • gate.of.delirium 09.12.10, 15:13
  Gość portalu: pysio napisał(a):

  A do historyków mam tylko
  > takie pytanko; czy możecie podać liczbę zamordowanych żydów przez Polaków i prz
  > ez ukraińców

  Chyba żadem poważny historyk nie jest w stanie tego dokładnie ustalić. Pierwsza trudność to brak źródeł. W czasie wojny nikt nie prowadził szczegółowych statystyk, szereg sprawozdań zostało zniszczonych lub utajnionych. Inny problem wiąże się z metodologią badań oraz kwalifikacją czynów (np. czy wydanie Żyda przez szmalcownika w ręce żandarmerii, gdzie został zastrzelony, to współudział w zabójstwie czy też denuncjacja ?), jak zakwalifikować postępowanie osób, które ukrywały swoje pochodzenie w czasie przestępstwa ?
  Inna sprawa, czy Ukrainiec lub Polak mordujący Żydów jako członek niemieckiej formacji militarnej obciąża swoim postępowanie swoich rodaków, czy też mocodawców ?
  To są trudne dylematy do roztrzygnięcia, więc niełatwo o zadawalającą odpowiedź.
 • gate.of.delirium 09.12.10, 15:16
  jak zakwalifikować "narodowo" postępowanie osób, które ukr
  > ywały swoje pochodzenie w czasie przestępstwa ?
 • kocur_zalogowany 09.12.10, 15:16
  związanego z Inflantami, a Zamoyski ofiarował królowi szwedzkiemu Niderlandy.

  Podejście policji żydowskiej do Żydów w getcie było pewnie takie samo jak podejście polskich kapo to innych więźniów Auschwitz. Policjanci w gettcie nie byli antysemitami. Tak samo traktowaliby osadzonych w getcie Indian, Murzynów czy Eskimosów. • gate.of.delirium 09.12.10, 15:19
  kocur_zalogowany napisał:

  >Policjanci w gettcie nie byli
  > antysemitami. Tak samo traktowaliby osadzonych w getcie Indian, Murzynów czy Es
  > kimosów.

  Więc przyjmij do wiadomości, że Polacy w GG tak samo jak Żydów, traktowaliby osadzonych tam "Indian, Murzynów czy Es
  > kimosów."

 • kocur_zalogowany 09.12.10, 16:06
  albo bić (zostać policjantem), albo być bitym. Była to próba ocalenia siebie i swojej rodziny. Można się zastanawiać nad postawą etyczną tych, którzy wstąpili do policji, można rozważać czy musieli być tak gorliwi, ale łatwiej ich usprawiedliwić niż Polaków, którzy będąc na wolności prześladowali Żydów - ich do tego nikt nie zmuszał, robili to z własnej woli, z czystej chciwości lub uprzedzeń rasowych.

 • gate.of.delirium 09.12.10, 16:31
  kocur_zalogowany napisał:

  Polaków, którzy będąc na wolności

  Polacy w Generalnym Gubernatorstwie, okupowanym przez III Rzeszę Niemiecką, byli na WOLNOŚCI ???
  Czyś Ty się z jesus33 na głowy pozamieniał ?
 • lechowski51 09.12.10, 15:28
  napisalas;
  Cichoo Aaa to prowokacja ;))))) mająca pobudzić do myślenia zwoje Pana Lechowskiego i Mata120.

  Przyjalem do wiadomosci zgodnie z opiniami Twojego mentora z Londynu,ze myslicielem tego forum jest mykola a Ty i paru chlopcow z druzyny usilujecie podazac w ujawnianiu prawdziwej historii polskiej holoty wsrod ktorej przyszlo wam zyc.Antysemita sie nie czuje bo nie mam na czole pieczatki Michnika a jedynie on ma prawo do okreslania kto jest prawdziwym humanista a kto antysemita z nozem w zebach.
  Oskarzajac Polakow za wspoludzial w wymordowaniu Zydow sama stajesz sie pomocnikiem niemieckich rzeznikow.Ja,moja rodzina nie mamy na sumieniu zbrodni holokaustu,bo zyciem czesc z nas przyplacilo walczac z tymi zbrodniarzami.W przeciwienstwie do Ciebie nie oskarzam innych ze nie wzielli do reki broni...bo nie kazdy rodzi sie bohaterem.W przeciwienstwie tez do Ciebie jestem pelen podziwu dla tych tysiecy Polakow, ktorzy narazajac swoje zycie i swojej rodziny,dali schronienie tysiacom swoim zydowskim sasiadom.
  Mialem kiedys rozmowe w NY z polska Zydowka ktora prezentowala Twoj poglad na to co dzialo sie w naszym kraju w czasie holokaustu.Powiedzialem jej wowczas-Ela!.Dzisiaj masz wszystko,piekny dom,bezproblemowe zycie materialne.Wez wiec na trzy,cztery lata bezdomnego Murzyna czy Meksykanina,daj mu jeden ze swoich pokojow i wyzywienie.Nie grozi Ci za to kara smierci jak Polakom dajacym schronienie Zydom.Zrob to a po trzech czy czterech latach zamiast dziekowac ze uratowali Twojego ojca,oskarzaj ze nie zrobili wszystkiego aby uratowac cala Twoja rodzine.Oczywiscie Murzyna do swojego "koszrnego domu" nie przyjela ale tez nie mielismy pozniej podobnych rozmow.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • jesus33 09.12.10, 15:34
  Panie Lechowski bardzo proszę o napisanie tego jeszcze raz, po polsku! Ja nie jestem purystką, ale to co Pan wyczynia z moim językiem ojczystym to skandal!
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: rurek IP: *.ostnet.pl 09.12.10, 16:39
  Oj jesus.Czepiasz się. Przecież patriotyzm wg lechosia nie polega na ty żeby poprawnie mówić w swoim języku, podobnie jak bycie katolikiem nie polega na przestrzeganiu jakichś 10 przykazań. Cza być elastycznym.
 • lechowski51 09.12.10, 16:49
  Tak kochany rurku!.Jak sie nie ma argumentow to najlepiej walnac ponizej pasa albo przywalic sie do przecinkow i skladni.Stare sbeckie metody wiecznie zywe,tylko zmieniaja sie okolicznosci,forma i uczniowie.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: rurek IP: *.ostnet.pl 09.12.10, 17:05
  Zostawmy, drogi lechosiu ,składnię. Mnie i tak najbardziej rozczula , gdy sobie przypomnę twoją niegdysiejszą deklarację o nieliteralnym traktowaniu zapisów biblii. Tego nic nie przebije. Postawiłeś się ponad B XVI. A to już odwaga u katolika.
 • lechowski51 09.12.10, 17:09
  Jak sadze kochany rurkucos Ci sie popierniczylo.Moim zdaniem spor powstal czy mam sie modlic do ukrainskiego biskupa ktory byl niemieckim kolaborantem a ktorego Papiez oglosil jednym z blogoslawionych.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: rurek IP: *.ostnet.pl 09.12.10, 17:24
  Odświeżę Ci lechosiu pamięć. Dyskusja dotyczyła kultu figurek, obrazków itp w kontekście figury ze Świebodzina. Musisz trochę ogarnąć swoje wpisy bo ci się gmyra.
 • jesus33 09.12.10, 17:58
  No dobra, ja się pogubiłam. Ten wątek stał się wielowątkowy i Pan Lechowski to sie już huźda na chuźdawku w Żurawicu i czeka na Staśka co to w retencyjnym na grunwaldzkiej mieszka, asz mu ten fajki i wutke przemyci pot fartuchem!
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: M IP: *.przemysl.hypnet.pl 09.12.10, 17:35
  A skąd Ty tak znasz te sbeckie metody pierdziunie?
 • jobrave 09.12.10, 19:17
  Lechowski51 napisał:

  > Tak kochany rurku!.Jak sie nie ma argumentow to najlepiej walnac ponizej pasa
  > albo przywalic sie do przecinkow i skladni.Stare sbeckie metody wiecznie zywe,t
  > ylko zmieniaja sie okolicznosci,forma i uczniowie.

  Domaganie się od kogoś, kto ma "obowiązki polskie", by nie kaleczył języka polskiego, czyli wypełniał owe obowiązki - Lechowski kwalifikuje do "wiecznie żywych metod esbeckich". W takim razie, jakim językiem powinien posługiwać się prawdziwy Polak? suahili, punjabi, hiszpańskim, czy albańskim.
  Lechowski, ty podmielecki poj.ebie, czy aby wiesz co piszesz? A może ty przechta?
 • jobrave 09.12.10, 18:53
  Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego śmierć wołyńskich Polaków, należy stawiać wyżej niz śmierć polskich żydów, czy w ogóle śmierć niewinnych ludzi, czy to Wietnamczyków, czy Ruandyjczyków, Irakijczyków, Niemców, Rosjan czy Ukrainców? Z postów forumowych patriotów wynika, że tragedią może być jedynie śmierć Polaka, tylko jego zejście z tego świata jest wydarzeniem bolesnym, tylko on umiera ze szkodą dla Wszechświata, tylko on cierpi, reszta, to łajno ludzkie. Polscy "patrioci" odmawiają innym prawa opłakiwania swoich zmarłych, bo uważają, że ich zmarli są najważniejsi. A dlaczegóż to, żyd, Ukrainiec, Arab, czy Rosjanin nie ma prawa opłakiwać swoich zmarłych, a Polak tak?
  Dyskutujemy tu, o niecnym postępowaniu Polaków podczas II wojny światowej. Mówimy o Polakach, a jakiś debil wyłazi mi z Francuzami, inny debil pisze, że jak Polacy cierpieli, to żydzi tez byli obojętni i wtedy przypomina mi się przedszkole: w piaskownicy Stasio jebnął grabkami w łeb Hanię, Hania z płaczem pobiegła do pani, pani wezwała Stasia i pyta dlaczego to zrobił, a Stasio jej na to, że Władek uszczypnął wczoraj Staszka.
  Wielokrotnie powtarzam i będę powtarzał: innymi możemy się zająć wówczas, kiedy sami rozliczymy się ze sobą.
  To prawda, ze wielu żydów, może nawet zdecydowana większość nie tylko nie lubi, ale wręcz nienawidzi Polaków, wielu z nich chętnie inicjuje, lub włącza się w antypolskie akcje. Czy nie warto, czy nie powinniśmy się zastanowić dlaczego? Forumowi debile i nie tylko forumowi, twierdzą, że dlatego, ponieważ Polacy są chrześcijanami, dlatego, że są mężni, są patriotami, aryjczykami. Czy rzeczywiście? Warto obejrzeć cykl reportaży filmowych pt. "Sztetl" Mariana Marzyńskiego, polskiego żyda, uratowanego podczas II wojny światowej przez polskiego księdza i zakonnice. Marzyński nakręcił kilka filmów, ich bohaterami byli żydzi z Brańska, którym udało się przeżyć holokaust. Po kilkudziesięciu latach wracają do swojego "sztetla" i spotykają się tam ze swoimi polskimi przyjaciółmi, którzy pomogli im się ukrywać, oraz ze swoim oprawcami, ale główny bohaterem jest Polak, Zbyszek, z wykształcenia historyk, sekretarz zarządu miasta (film z lat 90, kiedy jeszcze takie struktury jak zarząd miasta istniały). Zbyszek osobiście doprowadził do porządku miejscowy, zdewastowany cmentarz żydowski, skonktaktował się z byłymi, żydowskimi mieszkańcami Brańska i wówczas zaczęły się szykany i pogróżki, na klatce schodowej budynkum, w którym mieszka, pojawiły się napisy w rodzaju : Judasz, żyd, jude, do gazu itp. Ciekawe były też rozmowy z mieszkańcami, oraz ich odpowiedzi na niektóre pytanie, np. takie, czy to dobrze, że tak się stało z żydami, jak się stało? Tylko nieliczni odpowiadli, że to było straszne, większość powstrzymywała się od komentarza, a jeden tylko osobnik, choć nie powiedział wprost, ale dał do zrozumienia, że dobrze i tu podał przykład żyda-oszusta. Otóż facet, Polak, kłusował, a to, co upolował dostarczał żydowi. Pewnego razu upolował jelonka i przyszedł z nim do żyda, żyd początkowo wycenił go na 10 zł, ale po zważeniu zaproponował osiem złotych. I co, nie należał się żydom holocaust?
 • Gość: mat120 IP: 92.244.58.* 10.12.10, 21:55
  jobrave napisał:
  Wielokrotnie powtarzam i będę powtarzał: innymi możemy się zająć wówczas, kiedy
  > sami rozliczymy się ze sobą.

  A co nie rozliczyliśmy się? Przestań Jobnięty pieprzyć farmazony i nie ośmieszaj się. Problem polega nie na tym, że się nie rozliczyliśmy tylko na tym, że Ci którzy są nam o wiele więcej winni ani myślą sami się rozliczyć i przy pomocy takich pożytecznych idiotów jak Ty próbują relatywizować swoje grzeszki. Koronny przykład to rzecz jasna ta część Ukraińców, którą zwie się u nas banderowcami. Chyba nie muszę tu niczego uzasadniać bo przykładów na tym forum podawałem wiele. A Żydzi? Czyż np. Adam M. potępił na łamach swojej gazety brata, komunistycznego oprawcę za zbrodnie sądowe w PRL-u? Czy postawił jego ofiarom pomnik? Czy zaprotestował przeciw wypłacaniu mu z polskiej kasy emerytury? Czy w związku z tym ma moralne prawo wypominania komukolwiek Jedwabnego?
  Nie bądź durniem. To naprawdę nie jest takie skomplikowane. Ja rozumiem, że to może być za trudne dla jakieś trzydziestolatki, której rozwój fizyczny wyprzedził umysłowy o co najmniej 25 lat. Ale dla Ciebie?
 • Gość: M IP: *.przemysl.hypnet.pl 09.12.10, 17:33
  Ty i bycie w NY :) Chyba, że paszport dostałeś za kapowanie na kumpli.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.10, 17:33
  A może co nieco o granatowej policji mającej znaczny udział w opisanym wyżej procederze.
  Bardzo dobrze układała się im współpraca z okupantem a bardzo często wykazywali się wyjątkowym zaangażowaniem.
  A tu sobie popatrzmy:
  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Granatowa_policja&ei=hgIBTeXRH8T2sgarsvDyDg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=10&ved=0CDcQ7gEwCTg8&prev=/search%3Fq%3Dpolicja%2Bgranatowa%26start%3D60%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26prmd%3Div
 • jobrave 09.12.10, 19:18
  Lechowski51 napisał:

  > Tak kochany rurku!.Jak sie nie ma argumentow to najlepiej walnac ponizej pasa
  > albo przywalic sie do przecinkow i skladni.Stare sbeckie metody wiecznie zywe,t
  > ylko zmieniaja sie okolicznosci,forma i uczniowie.

  Domaganie się od kogoś, kto ma "obowiązki polskie", by nie kaleczył języka polskiego, czyli wypełniał owe obowiązki - Lechowski kwalifikuje do "wiecznie żywych metod esbeckich". W takim razie, jakim językiem powinien posługiwać się prawdziwy Polak? suahili, punjabi, hiszpańskim, czy albańskim.
  Lechowski, ty podmielecki poj.ebie, czy aby wiesz co piszesz? A może ty przechta?
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 09.12.10, 20:08
  Pewien wielki odkrywca z zakresu genetyki o wdzięcznym imieniu jobrave podał do wiadomości że nie ma Polaków po za nim jednym lecz są polaczki o korzeniach żydowsko - ukraińskich. Ja z mojej biografii wiem że przeczytałem tylko dwie strony i były to chyba okładki ale nigdzie się nie dosłyszałem / bo doczytać się nie mogłem/ aby jakieś polaczki brały udział w konflikcie polsko niemieckim? Z tego można wyciągnąć jedynie słuszny wniosek że to jego przodkowie tak antysemicko szaleli! Bo jeśli wziąć pod uwagę że żydów nie można nazwać antysemitami to kto nam pozostaje? Pragnę dodać że prawie cała upa to obywatele polscy i żaden z nich nie miał obywatelstwa ukrainy to też pewne ze ich zbrodnie mogą śmiało pójść na nasz rachunek! Folksdojcze to też byli obywatele polscy i trzeba stanowczo to zaznaczyć! Na koniec dodam że zarówno ruskie jaki i szwaby nadali podbitym Polakom swoje obywatelstwo i takich w ogóle nie było! A teraz niech ktoś dalej powołuje się na obywatelstwo a wtedy ma szansę trafić do najbardziej kabotyńskich propagandystów. Tak na koniec muszę powiedzieć że każdy kto wtedy był na terenie Polski choćby w jej największych granicach w historii powinien powinien być winien zbrodni dokonanych przez Polaków na reszcie świata. Na tantiemy za ten wywód nie czekam a jeśli ktoś ma ochotę to niech wesprze biedne dzieci z ukrainy!!!
 • common-sense-ltd 09.12.10, 20:12
 • jobrave 09.12.10, 21:28
  Po tym co napisał Pysio, nie mam wątpliwości, że "polska" logika istnieje naprawdę.
 • common-sense-ltd 09.12.10, 21:40
  Po tym co napisał Pysio, możesz mu ze spokojem powierzyć własne stanowisko w pracy.
 • lechowski51 09.12.10, 22:04
  gimbus napisal;
  A może co nieco o granatowej policji mającej znaczny udział w opisanym wyżej procederze.
  Bardzo dobrze układała się im współpraca z okupantem a bardzo często wykazywali się wyjątkowym zaangażowaniem.

  Ty zamiast o granatowej policji poczytaj co pisze forumowy pojebus o "poalczkach" antysemitach ktorzy ratowali Zydow.Okazuje sie ze w Londynie na "polaczkow"nie mozna pluc.W Londynie z wloska kase trzeba pisac prawde;
  www.thepolishobserver.co.uk/magazyn/42-historia/1106-ostatni-sprawiedliwi-z-egoty.html
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • lechowski51 09.12.10, 22:08
  wyczytasz tam tez gimbusie i takie wywrotowe opinie;
  Rodacy w Polsce często o młodej emigracji wypowiadają się niezbyt pochlebnie. Zdradziliśmy kraj, pojechaliśmy za pieniędzmi. Jesteśmy nieudacznikami, pracującymi na zmywaku. Fora internetowe pełne są takich komentarzy. Pochlebne zdarzają się za to rzadziej…
  - Mieszkam w dobrej dzielnicy Londynu. I nigdy, ale to nigdy nie słyszałam złego słowa o Polakach. Moi sąsiedzi wręcz pokreślają, że to ludzie bardzo dumni i pracowici, dobrzy i uczynni. Świetni budowlańcy, bardzo dobrzy i skrupulatni pracownicy biur, miła obsługa. To jest nasza wizytówka. Nie zgadzam się zupełnie z opiniami tej części internautów. Jesteśmy dobrzy w tym co robimy, staramy się, a przede wszystkim cały czas pamiętamy, gdzie są nasze korzenie. Paderewski był podobny mieszkał w Anglii, w Stanach Zjednoczonych, w Szwajcarii, ale zawsze był Polakiem. A ta dusza polska tkwi w nas gdziekolwiek jesteśmy.
  wiecej;www.thepolishobserver.co.uk/wiadomoci/50-polacy-w-uk/1031-dusza-polska-tkwi-w-nas.html
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • lechowski51 09.12.10, 22:15
  ...a jak Cie gimbusie nie interesuje historia pisana z Londynu to znajdziesz takie wzruszajace wyznanie;

  Łzy zawsze kruszyły moje serce, więc i w tym przypadku musiało stać się podobnie, poza tym uzmysłowiłem sobie, że to ja mam świra, a do tego jestem stetryczałym staruchem. Nigdy nikomu nie robiłem awantur z powodu takich błahostek, poza tym rozchorowałem się nie z powodu braku grzejnika, lecz przez własną głupotę! Jeśli było mi zimno, to mogłem się cieplej ubrać i wleźć pod kołdrę, wcześniej podgrzewając suszarką. Podziękowałem za lekarstwa mówiąc, że czuję się znacznie lepiej, ale teraz muszę coś szybko napisać, więc przepraszam i, że pogadamy innym razem. Za kilka minut znów przyszła, że niby coś u niej internet nie hula. Wziąłem jej laptopa i okazało się, że hula. Pretekst? Chyba tak. Poprosiłem, żeby usiadła, zresetowałem router i powiedziałem jej, że nie mam do niej żadnej pretensji, a jestem zdenerwowany, bo mam dużo pracy i kompletny brak ochoty do robienia czegokolwiek. Wyszła ode mnie w znacznie lepszym nastroju, obiecując, że zaraz przyniesie grzejnik. Oczywiście nie przyniosła. Cdn.
  wiecejwww.thepolishobserver.co.uk/magazyn/54-w-naszym-angielskim-domu/1111-do-czego-doprowadzi-moj-diabe-stro.html
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • jesus33 09.12.10, 22:55
  Lechowski jak nie masz argumentów to zachowujesz się jak trzylatek, a wtedy to nie mam na Ciebie najmniejszej ochoty!
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • common-sense-ltd 09.12.10, 22:15
  O matko! Jest gorzej niż myślałam, a właściwie tego się obawiałam....
  Ten nieszczęśnik już nie tylko posty pisze monotematyczne!
 • lechowski51 09.12.10, 22:21
  ...a czsem mu zupelnie odwala i pisze ze "szczerbate polaczki"to najbardziej tolerancyjny narod w Europie;

  Badania jednak mówią, że tacy, jak Bogdan, stanowią w naszym kraju zdecydowaną mniejszość. W Polsce w ramach programu European Social Survey 2006/7 przeprowadzono badania, zwracając się do respondentów z pytaniem, czy czują się dyskryminowani w kraju, w którym obecnie mieszkają. I tak: w Polsce dyskryminowanymi poczuło się 5% respondentów, czyli mniej niż wynosi średnia europejska - 6,5 % (jej wielkość obliczono na podstawie wyników z 17 europejskich krajów). Wypadamy całkiem dobrze jeśli chodzi o Indeks Tolerancji (WVS) stworzony na użytek badań. W skali od 0 do 5 (zero to najwyższy, a 5 to najniższy poziom tolerancji) wartość dla Polski wyniosła 1,7, co usytuowało nas w tej „dobrej” czołówce. Według badań CBOS, wśród państw Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Słowacja, Węgry, Polska) jesteśmy najbardziej otwarci na imigrantów, blisko 70 procent jest za otwarciem granic dla obcokrajowców. Odstajemy od tych państw in plus dość sporo, bo o 20-30%.
  www.thepolishobserver.co.uk/moje-trzy-grosze/523-dyskretny-urok-polskiej-tolerancji.html
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • common-sense-ltd 09.12.10, 22:24
  Mękoła, Darino i Piotrz to 5 %?

  P.S. Jeśli już musisz się katować takim chłamem, po co go linkujesz? Opakowania na śledzie nie potrzebują reklamy.
 • polak_katoliklive 09.12.10, 22:23
  hy, hy Lechowski a ty załuważył kto jest naczylny redachturym tegu szmatławca?
 • common-sense-ltd 09.12.10, 22:25
  ....niedowartościowany, zwiędły narcyzie.
 • lechowski51 09.12.10, 22:34
  ...a gdziez bym nie zauwazyl.Te oczy,ten wzrok no i te okulary.Oszaleje!.Jak moja mlodziencza fascynacja Zbyszek Cybulski.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • lechowski51 09.12.10, 23:02
  ...a teraz to napewno nie usne.Pojebus reklamuje zgodnie z zaleceniami Ojca Dyrektora!!!!!!!
  www.thepolishobserver.co.uk/wiadomosci/1090-pomnik-chrystusa-krola-w-wiebodzinie.html
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • common-sense-ltd 09.12.10, 23:07
 • jesus33 09.12.10, 23:09
  Jasne, że nie i fajnie je mieć! :))
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • jesus33 09.12.10, 23:08
  Lechowski, Jobrave zapewne będzie Ci wdzięczny za reklamę, ale nie zbaczaj z tematu i się zastanów, ale tak porządnie czy Polacy mają za co przepraszać?
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: jobrave IP: *.range109-158.btcentralplus.com 10.12.10, 01:09
  Klechoś, mordo ty moja, podaj numer konta, Pat wyliczyła ci commission, dobra robota, dostaniesz parędziesiąt funtów, 10 kg śledzi i 10 ezgemplarzy The Polish Observera do ich zawijania, jednym słowem bierzemy cię do marketingu. Od przyszłego tygodnia zaczyna u nas pisać Palikot, mam nadzieję, że się polubicie, bo Polska jest tylko jedna.
 • lechowski51 10.12.10, 10:46
  Nie wiedzialem ze teraz do tej gazetki rozrzucanej pod polskimi sklepami dodajecie przed swietami sledzie.Marny trud bo i tak nie wygracie z Cultura i gazetami z kraju.Co do Paliglupa?!.Po paru jego popisach bedziesz biedaku musial znow pojsc do kosciola po dary aby przezyc jakos na bezrobociu.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: rurek IP: *.ostnet.pl 10.12.10, 11:24
  Słuchajcie praktyka. Lechoś wie gdzie się chodzi po dary. W tym jest najlepszy.
 • lechowski51 10.12.10, 12:13
  To juz bylo kochany rurku.Wymysl cos nowego.Natomiast w przeciwienstwie do Ciebie znam troche rynek prasowy w Londyniem i okolicach.Dlatego tez wiem ze Wielki Redaktor z Londynu zyje w rozkroku.Pisze to czego oczekuja Polacy mieszkajacy w UK a tutaj na forum odslania swoje prawdziwe oblicze.
  --
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • common-sense-ltd 10.12.10, 14:31
  Oblicze....odrażającego gada.
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.12.10, 14:33
  wszystko wskazuje na to że to Jesus powinna jednak dorosnąć. Co do pytania skierowanego co prawda do Lechowskiego cyt " czy Polacy maja za co przepraszać" pozwole sobie na odpowiedz :owszem mają ,były przypadki godne najwiekszego potepienia. Ale to były przypadki. Na pewno nie mają przepraszac za to co sugerujecie tj współudział w zagładzie Żydów czy atysemityzm wyssany z mlekiem matki.

  Moim zdaniem Jo od zawsze pozytywnie prowokował a często wręcz wygłupia sie na tym forum troche dla żartu troche z przekory. Taka jego natura.Mam nadzieję że jego postawa to ta ktorą przedstawia w swoich artykułach a nie ta z forum. Obyś tym razem Lechowski sie mylił.
 • jesus33 10.12.10, 16:00
  Gość portalu: kres napisał(a):

  > wszystko wskazuje na to że to Jesus powinna jednak dorosnąć.

  Nigdy!!! :))
  A tak na poważnie, to chyba nie ja, tylko ten smarkacz Karski i jak on w ogóle śmiał tak pisać o Polsce i biednych Polakach, to musiał być jak nic jakiś ormowiec a nie żaden emisariusz rządowy.
  Właśnie między klawiaturę wpadł mi groszek z marchewką, czy ktoś wie jak to usunąć?


  Co do pytania s
  > kierowanego co prawda do Lechowskiego cyt " czy Polacy maja za co przeprasz
  > ać" pozwole sobie na odpowiedz :owszem mają ,były przypadki godne najwiekszego
  > potepienia.

  Mylisz się Kres! Nie mają za co przepraszać, a jak tego nie wiesz to Ci zaraz Pan Lechowski to uświadomi, a później przyjdzie Common i napisze żebyś milczał, bo jesteś Mykoła :)))
  Wracając do Pana Lechowskiego to znowu mi się przyśnił. Był śledziem, miał mętne spojrzenie i leżeliśmy razem pod pierzynką :))

  Ale to były przypadki.

  W raporcie Karskiego "przypadki" nie byłyby opisywane. Raport miał na celu przybliżyć sytuację w okupowanej Polsce ministrowi i Sikorskiemu, więc o incydentach by nawet nie wspominał, nie miałoby to sensu w tak ważnym dokumencie.

  Na pewno nie mają przepraszac za to co suge
  > rujecie tj współudział w zagładzie Żydów czy atysemityzm wyssany z mlekiem matk
  > i.
  > Moim zdaniem Jo od zawsze pozytywnie prowokował a często wręcz wygłupia sie na
  > tym forum troche dla żartu troche z przekory.

  Ja tam bardzo lubię humor Jobrave, z nim to nawet miło się pokłócić, nikt tak doskonale nie odbija piłeczki :) Fanka nieraz dostała w czoło, ja zresztą też może nie tak dotkliwie, bo i tak wredna nie byłam.


  Taka jego natura.Mam nadzieję
  > że jego postawa to ta ktorą przedstawia w swoich artykułach a nie ta z for
  > um. Obyś tym razem Lechowski sie mylił.

  Ja wolę Jobrave z forum, chociaż z zainteresowaniem czytam również to co pisze w gazecie.

  Pozdrawiam Cię Kres i życzę Ci miłego popołudnia :)


  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 10.12.10, 17:23
  J-33, nie ujmujac nic Karskiemu, nalezy jednak wziac pod uwage, ze danych do raportu nie zebral on osobiscie( tzn,.nie byl w kazdym z miejsc) i ze informacje mu przekazywane tez zapewne mialy jakis cel. Nie upieram, sie, ze za kazdym razem specjanie go "wpuszczano w maliny" ale...
  Dla mnie cala dyskusja i tak wyglada na dorabianie faktow do ideologii. Kazdy ma jakies zalozenia i do nich dobiera fakty potiwerdzjace jego teorie zupelnie beztrosko pomijajac te, ktore by zalozonej tezie przeczyly.
 • common-sense-ltd 10.12.10, 19:40
  Gość portalu: kres napisał(a): Moim zdaniem Jo od zawsze pozytywnie prowokował a często wręcz wygłupia sie na
  > tym forum troche dla żartu troche z przekory. Taka jego natura.Mam nadzieję
  > że jego postawa to ta ktorą przedstawia w swoich artykułach a nie ta z for
  > um.

  Mam nadzieję, że wkrótce "powygłupia się" kosztem twojej matki, żony, siostry, córki.
  Wtedy porozmawiamy, Kres
  A POSTAWY nie można wymagać od osobnika pozbawionego kręgosłupa, więc nie promuj patologii.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 10.12.10, 17:17
  Lechowski, gdybys znal choc troche rynek prasowy w Londynie, to wiedzialbys, ze nie ma czegos takiego jak Cultura. Hest natomiast Cooltura, hehe.
 • Gość: rurek IP: *.ostnet.pl 10.12.10, 17:36
  Niedługo dowiemy się że lechosiu zna świetnie rynek diamentów w Antwerpii i rynek bawełny w Uzbekistanie. O rynku tuńczyka błękitnopłetwego w Tokio nawet nie wspomnę. W liceum o takich mówiliśmy "ginekolog gawędziarz"
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 10.12.10, 17:43
  A my mowilismy ginekolog chalupnik albo chirurg amator :D
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 10.12.10, 17:53
  AAA masz rację w sprawie raportów - i nie zawsze można podchodzić z bezgraniczną ufnością do ich treści. Przykładem są teraźniejsze raporty o nędzy,chorobach i patologiach a reakcja identyczna. Kto się nimi przejmuje? Niech pierwszy pokaże jak!
 • jesus33 10.12.10, 18:35
  Raporty z okupowanej Polski spływały do centrali od innych oficerów łącznikowych i zaufanych ludzi Karskiego. Myślałam, że osoby dorosłe wiedzą jak wygląda praca wywiadu, a już z całą pewnością liczyłam na to, że Pysio będzie wiedział! :) Oficer łącznikowy ma rozbudowaną siatkę wywiadowczą i współpracuje z ludźmi zaufanymi i tak jak on przeszkolonymi. Swoje raporty nie opiera na plotkach, lecz na liczbach, faktach i dokładnym rozpoznaniu terenu.
  Oj Panowie to trzydziestolatka się orientuje, a wy błądzicie nadal we mgle. Niedzielę mam wolną to Wam powrzucam jeszcze dodatkowe informacje na temat tego co działo się w pierwszych latach okupacji i jaki był wtedy stosunek Polaków do Żydów, a był bardzo podobny do Waszego z tą tylko różnicą, że panowało wtedy bezprawie i niektórzy mieli pewność, że nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny!
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 10.12.10, 19:52
  Jessus to ty podrzucasz raporty dla jobrave w których on komunikuje jak wygląda polska rzeczywistość? Pogratulować fachowości!
 • gate.of.delirium 10.12.10, 20:19
  jesus33 napisał:

  > Raporty z okupowanej Polski spływały do centrali od innych oficerów łącznikowyc
  > h i zaufanych ludzi Karskiego.

  Dla przykładu - pierwsze raporty z Wołynia dotycząc rzezi mówiły o wystąpieniach antypolskich OUN, drugie (z września 43) szacowały liczbę zabitych przez OUN-UPA na 15 tysięcy, trzecie, czwarte i następne raporty już nie spłynęły. Oficerowie łącznikowi zostali wybici, a ci zaufani, którzy przeżyli, walczyli o przetrwanie w lokalnych samoobronach. Cała wołyńska siatka wywiadowcza AK oraz Delegatury na Kraj w woj. wołyńskim przestała istnieć.


  Myślałam, że osoby dorosłe wiedzą jak wygląda pr
  > aca wywiadu, a już z całą pewnością liczyłam na to, że Pysio będzie wiedział!

  Wystarczy, że mimo młodego wieku, Ty wiesz jak pracuje wywiad (z autopsji ??).

  :
  > ) Oficer łącznikowy ma rozbudowaną siatkę wywiadowczą i współpracuje z ludźmi z
  > aufanymi i tak jak on przeszkolonymi. Swoje raporty nie opiera na plotkach, lec
  > z na liczbach, faktach i dokładnym rozpoznaniu terenu.

  Wracając do podanego przeze mnie przykładu, praca polskiego wywiadu (cywilnego i wojskowego) na Kresach od września 43 opierała się głównie na plotkach, domysłach, zeznaniach uciekinierów oraz sprawozdaniach Polskiego Komitetu Opiekuńczego i terenowych komisji lekarskich.

  > Oj Panowie to trzydziestolatka się orientuje, a wy błądzicie nadal we mgle. Nie
  > dzielę mam wolną to Wam powrzucam jeszcze dodatkowe informacje na temat tego co
  > działo się w pierwszych latach okupacji i jaki był wtedy stosunek Polaków do Ż
  > ydów, a był bardzo podobny do Waszego z tą tylko różnicą, że panowało wtedy bez
  > prawie i niektórzy mieli pewność, że nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny!

  Lepiej poświęć niedzielę na naukę i zapoznanie się z faktami. Łatwiej Ci będzie potem odsiać je od mitów. Na początek polecam ustawę z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym (Dz. U. z dnia 31 stycznia 2005 r.), zwłaszcza art. 2 i 4.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 10.12.10, 20:25
  J-33, Ty piszesz jak rzecz wyglada podrecznikowo. Gdyby to wszystko bylo takie proste i latwe to dzisiaj Polska rzadzilby KC PZPR i Pierwszy Sekretarz.
  Ha nie neguje raportow Karskiego, tylko zauwazam, ze niekoniecznie WSZYSTKO w nich musi byc calkowita prawda.
  Przeczytalem jeszcze raz te fragmenty z raportu Karskiego. No i musze stwierdzic, ze jest jeszcze gorzej niz myslalem.
  Np. to stwierdzenie:

  "Powszechnie daje się wyczuć, że [Żydzi] radzi byliby, aby w stosunku Polaków do nich panowało zrozumienie, iż przecież oba narody są niesprawiedliwie gnębione, i to przez tego samego wroga. Tego zrozumienia wśród szerszych mas społeczeństwa polskiego nie ma. Stosunek ich do Żydów jest przeważnie bezwzględny, często bezlitosny. Korzystają w dużej części z uprawnień jakie nowa sytuacja im daje. Wykorzystują wielokroć te uprawnienia, często nadużywają ich nawet. Zbliża ich to nawet w pewnym stopniu do Niemców... "

  wydaje sie mocno nieuprawnione. Bo w jaki sposob Karski zebral te informacje?
  Podejrzewam, ze nie bylo wtedy ani osrodkow badania opinii publicznej ani internetu wiec jego informatorzy pochodzili z jednego kregu. A poniewaz nie wierze, ze mogli sie swobodnie poruszac po terenie (nazwijmy to Polski) to sila rzeczy musieli sie opierac na relacjach z drugiej reki. Jakie one mogly byc nietrudno sie domyslic.

  Mysle, ze Karski z jakichs powodow dopuscil sie dosc nieprzyjemnego uogolnienia (moze wlasnie dlatego- jako niczym nie poparte twierdzenia zostalo to usuniete z rapaortu?)
  Ja nie neguje, ze wsrod Polakow znalezli sie bandyci wspolpracujacy z Niemcami ale jesli przyjac to co napisal za prawde, to za taka sama prawde nalezy przyjac twierdzenia Ojca Dyrektora, czy J. Kaczynskiego. Onie tez powoluja sie Narod i wypowiadaja w jego imieniu I tez uzuywaja okreslen: zdecydowana wiekszosc, ogol Polakow itd itp.
 • Gość: jobrave IP: *.range109-158.btcentralplus.com 10.12.10, 20:51
  W takim razie wszystko, co działo się w czasach kiedy nie było ośrodków badania opinii społecznej, należy uznać za wątpliwe. Proponuję więc grubą kreskę - uznajmy, że wszystko co wydarzyło się wcześniej, czyli zanim ośrodki powstały, za nie były. W zw. z powyższym proszę o niewypisywanie bzdur o Katyniu, Wołyniu, Powstaniu Warszawskim ( uznajmy, to za trzęsienie ziemi), a Auschwitz z ośrodek wczasowy, w którym durni żydzi zatruli się gazem, bo nie potrafili obsługiwać kuchenek gazowych.
 • Gość: aaa IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 10.12.10, 21:01
  Jesli chodzi o Katyn, wolyn, Powstanie Warszawskie i Oswieciem sahednak jakies dolumenty. Nie badzcie gimbusami.
 • Gość: kres IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.12.10, 21:10
  może zakończmy ten temat. To są rozważania czysto teoretyczne, z wyjątkiem Wampira który z uwagi na przodka może cos wiecej powiedzieć.Ja wiem a pamietam czasy zaraz powojenne że nikt z mojej rodziny bliskiej i dalszej oraz sasiadów na tragedi Żydów się nie dorobił. I tego będę sie trzymał.Nie wiem jakie kto ma doswiadczenia. Dlatego zarówno ten temat jak i temat tragedi wołyńskiej nalezy pozostawić historykom.Maja dostęp do dokumentów,spisanych zeznań swiadków itd.Co po 70 latach możemy tu na tym forum zrobić oprócz wypowiedzenia swoich zdań no i jeszcze kto lubi ,chce i inaczej nie może :obrażac innych.
  Dla mnie bardzo ważne jest teraz to że nasz wspaniały rząd mający równie wspaniałe bez przerwy poparcie prywatyzuje szpitale i trzeba bedzie mieć kasę aby jeszcze kilka lat móc poczytać na forum co kto mysli.Z polityki juz mniej ważne z uwagi na mój wiek jest to że np przewodniczący ruchu autonomi Śląska wszedł za pomocą PO do polityki i tym momencie rozpoczyna się demontaż kraju. I mogę załozyć sie o butelkę dobrego koniaku że mam rację.
  Jesuskowi życzę pełnej uniesień wspaniałej nocy,pozostałym spokojnej;będzie zdrowiej. Szalom.
 • lechowski51 10.12.10, 21:39
  Szalom Kres!.Myslisz ze mykolow z Rusinowej Polany interesuje w ramach polityki milosci palanty z PO weszly w kolalicje RAS?.Oni szemraja w swoich bunkrach o wskrzeszeniu Zakerzoni.Inni europejczycy z Podlasia z rozrzewnieniem wspominaja czasy Komunistycznej Partii Zachodniej Bialorusi....a jesusy i inne pojebusy beda cytowac raporty z okupowanego kraju mowiace o odczuciach a nie faktach i na tym budowac opinie o szczerbatych polskich antysemitach.Oni poczuja sie szczesliwie jak zamieszkaja znow w Ksiestwie Warszawskim majac nad soba knut Ruska lub Prusaka.Pozostaje ewntualnie chora wizja " narodu ewropejskiego".
  -
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • lechowski51 10.12.10, 21:40
  Szalom Kres!.Myslisz ze mykolow z Rusinowej Polany interesuje ze w ramach polityki milosci palanty z PO weszly w kolalicje RAS?.Oni szemraja w swoich bunkrach o wskrzeszeniu Zakerzoni.Inni europejczycy z Podlasia z rozrzewnieniem wspominaja czasy Komunistycznej Partii Zachodniej Bialorusi....a jesusy i inne pojebusy beda cytowac raporty z okupowanego kraju mowiace o odczuciach a nie faktach i na tym budowac opinie o szczerbatych polskich antysemitach.Oni poczuja sie szczesliwie jak zamieszkaja znow w Ksiestwie Warszawskim majac nad soba knut Ruska lub Prusaka.Pozostaje ewntualnie chora wizja " narodu ewropejskiego".
  -
  Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
 • Gość: jobrave IP: *.range109-158.btcentralplus.com 10.12.10, 23:59
  Masz rację Kres w kilku sprawach, w tej, którą poruszyłeś kilkanaście postów wyżej i w pozostałych. Przepraszam, że przez moment pouprawiam prywatę - masz rację, większość moich wypowiedzi ma charakter prowokacyjny ( że również prześmiewczy, dodawać nie muszę). Nie znoszę ekstremistów, zarówno tych z prawej, jak również tych z lewej, ale tych drugich tu nie widuję, więc rozprawiam się z tymi z prawej. Są tu ludzie, z którymi można dyskutować, choć mają różne od moich poglądy i są tacy, z którymi dyskutować się nie da. Nie da się, choć zdarza się, że nieraz mają rację ( nie ma takich ludzi bowiem, którzy nigdy nie mają racji, lub takich, którzy ją zawsze mają), ale ci ludzie nie chcą dyskutować, bo oni poczuli się depozytariuszami i głosicielami "prawdy najprawdziwszej", czyl najwyższej. Nie może być inaczej, skoro oni twierdzą, że jest tak jak jest, oni wiedzą, że był zamach Kaczyńskiego, oni wiedzą, że akowcy nie dopuszczali się zbrodni, że to przede wszystkim żydzi są winni nieszczęść i tragedii, które spotkały Polskę, że kto nie należy do PiS, ten jest zdrajcą i -co najmniej- nie-Polakiem, oni wiedzą, że każdy Ukrainiec, to banderowiec, Rosjanin, to enkawudysta. Nie bawią się w subtelności takie np. jak to, że z rąk banderowców ginęli niewinni Ukraińcy, niejednokrotnie za pomoc Polakom, że Rosjan bolszewizm doświadczył jeszcze tragiczniej niż nas, że Rosjanie pomagali polskim zesłańcom na Syberii, m.in. mojej babce, matce, ciotce i dalszej rodzinie, że cała polska martyrologia nie jest skutkiem głupoty, tych co Polską rządzili i głupoty samych Polaków, lecz światowego spisku, mającego na celu wytępienie jedynej, kryształowo czystej nacji na świecie.
  Mnie interesuje prawda o naszym narodzie, a nie historia powstała na kanwie Sienkiewiczowskich bajeczek. Polakom nie potrzeba już mitów. Jestem oczywiście przeciwny przekładaniu "wajchy historii" w drugą stronę tzn. twierdzenia, że historia Polski, to pasmo zbrodni, których dokonywaliśmy na innych, że Polacy nic dobrego nie zrobili. Nie, wprost przeciwnie - jasnych kart jest o wiele więcej i na Zachodzie wiedza na ten temat jest coraz większa i coraz więcej szacunku zyskujemy sobie za swoje dokonania z przeszłości i jak i współczesne. To, że zmierzyliśmy się z Jedwabnem pokazało, że jesteśmy nie tylko narodem cywilizowanym, ale i odpowiedzialnym. Nie zrobiłem tego ja, ani Ty, ale jesteśmy świadomi tego, że musimy przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza ów spadek, który pozostawili nam nasi ojcowie i dziadowie i coś z nim zrobić, nie wolno nam traktować go wybiórczo.
  To co pisze tutaj Ika, czy Mykoła, jest dla mnie dość kontrowersyjne - nie mam wystarczającej wiedzy, żebym mógł się z nią zgodzić, ta, którą posiadam nie pozwala mi się zgodzić z jej poglądem na kwestie AK, ale być może miała lub ma dostęp do źródeł, które nie mają charakteru ogólnodostępnego, nie wykluczam, że w bibliotekach i archiwach są dokumenty, z których wynika, że mogło być gorzej. Mogło, bo już nieraz przekonaliśmy się, jak manipulowano historią. Jestem przeciwny przeciwko wszelkim stereotypom narodowościowym, bo jeśli zgadzamy się na nie, to musimy również liczyć się z tym, że ktoś inny zastosuje je wobec nas, jeśli o kimś powiemy, że to naród bandytów, to musimy wziąć pod uwagę, że ktoś powie o nas "naród złodziei, brudasów i oszustów" i zaręczam, że bardzo łatwo uda mu się to "udowodnić". Mamy wielką szansę pokazać, w dającej się przewidzieć przyszłości, że jesteśmy narodem mądrym, nowoczesnym i odpowiedzialnym, już to zreszta nieraz pokazaliśmy w przeszłości, pokazujemy to i teraz. Pamiętam z lat 90 niejakiego Henryka Goryszewskiego, ZCHN-owskiego wicepremiera, który powiedział, że nieważne czy Polskia będzie biedna, ważne, żeby była katolicka. Czy tak mówi prawdziwy Polak? Czy prawdziwy Polak chce, żeby jego kraj był czyjąś kolonią, czy chce, żeby jego dzieci zdychały z głodu za cenę bycia katolikami? Goryszewskiego już na szczęście nie ma, a Watykan powoli przestaje się panoszyć w naszym kraju. Ja nie chcę likwidacji KRK w Polsce, ja chcę jedynie, żeby nie był uprzywilejowany, ja chcę, żeby nikt nie miał w Polsce żadnych przywilejów, oprócz niepełnosprawnych i innych osób, które wymagają pomocy, bo nie potrafią pomóc sobie same. I prawdę mówiąc w tym co napisałem i co pisuję, nie widzę nic, z czym można by się nie zgodzić.
  Jeśli chodzi RAS, nie widzę powodów do obaw, że to pierwszy krok do dezintegracji terytorialnej państwa. Jeśli PO weszło w koalicję z RAS, to raczej po to, żeby zdeizntegrować to ugrupowanie i zrobi to, głównie za pomocą przekupstwa. Żadna partia polityczna, żaden polityk nie jest na tyle głupi, żeby pozbywać się Śląska, a gdyby tak łatwo było się odłączyć, to Kraj Basków, już dawno by to zrobił.
 • Gość: e IP: *.xdsl.centertel.pl 11.12.10, 20:38
  Czy w Polsce znajdzie się miejsce dla Polaków Polskich grabiony, mordowanych gwałconytch ,niszczonych przez sowietów ,Niemców SBecję Kominę Liberalnych POkomunistycxznych SBeckich POmiotów.
 • jesus33 11.12.10, 20:56
  Słuchaj p.ojebana chamko!
  Jak mam już wybierać to wolę być esbeckim pomiotem, niż ex-nauczycielką z pezetpeerowską przeszłością, która za donoszenie dostała wizę do Stanów w czasie gdy wielu mogło o tym tylko pomarzyć.
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=uBOxPY95uxg&feature=related

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka