Dodaj do ulubionych

O "bandytach" inaczej.

20.03.11, 14:22
„Otóż Ogniowi co pewien czas podobała się jakaś dziewczyna, więc brał z nią ślub. Czy zawierał małżeństwa w kościele, pod bronią, zmuszając księży do udzielania kolejnych ślubów, czy obywał się bez kościoła, nieważne, fakt, że wesela robił najhuczniejsze na świecie. Przy okazji rozwalał czerwonych i Żydów. Właśnie w Rabce odbył się taki ślub. Ogień naprzód wylał wódę, potem kazał wypuścić ją w rynsztoki, podpalił gorzelnię i w świetle pożaru pędził w świetle kuligu z tą nowo poślubioną żoną.

Nie!Nie!.To nie tekst mykoly czy tez cytat z forum sotniowego piotrz.Tak pisal jeden z najwiekszych ałtorytow i najdzielniejszych bojownikow o socjalistyczna Polske z ludzka twarza.
http://www.fundacjapamietamy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=60:od-pukownika-ub-do-jacka-kuronia-czyli-jak-na-przestrzeni-lat-habiono-pami-pewnego-dzielnego-gorala-rozwaania-o-pamici&catid=1:wlasne
--
Po jesiennych wyborach które wygra PO, posłowie tej partii przygotują ustawę odbierającą dzieci rodziców których oboje popierają Prawo i Sprawiedliwość. W wypadku gdy tylko jeden rodzic sympatyzuje z PiS, rodzina znajdzie się pod opieką kuratora sądowego. W sumie to dobry pomysł. Wyborcza już przyklasnęła, Michnik gotowy wziąć dwójkę dzieci na wychowanie. Tomasz Raczek z partnerem chcą trzy dziewczynki, Elton Dżon z mężem wezmą jedno pisowskie dziecka ale zastrzegają, że to musi być chłopczyk.
....znalezione w sieci.
Edytor zaawansowany
 • Gość: ISKRA IP: *.przemysl.hypnet.pl 20.03.11, 15:38
  Panie lechowski- po co te wygłupy.
  Przecież "OGIEŃ" byl Szefem UB w Nowym Targu.
  Jako szef tej instytucji w tym trudnym dla Polski okresie -to mógł sobie pozwalać na takie harce.
  Szef Urzędu Bezpieczeństwa Polski Ludowo Demokratycznej czyli PRLu -jak ktoś nie pojmuje o co chodzi .
  Wołyniak ( dla przypomnienia) był Komendantem MO w leżajsku czyli MIlicji Obywatelskiej i z medalem od Ruskich za kolaborację z Czerwona Armia i to tez w tym samym okresie co Ogień jako Szef UB szalal na Podhalu .
  O ile słuzby wojskowe WP ( KBW i NKWD pelniące nadzr nad polakami ) nie rozpracowali tych ludzi że w okresie dzialań wojennych zajmowali się dzialalnościa zbrodniczą w ramach AK - to zapewniam Pana że doslużyliby sie w TYM MO i UB emerytury - dziś znacznie okrojonej przez nowe niby ( NIBY) demokratyczne wladze.
  Nie mieli innego wyjścia jak ponownie uciekać do LASU ( znali go dobrze) a potem probowali przedrzeć sie na zachod ( Ogień zostal nabrany przez chyba Reniaka ,oficera UB ) bo myslal że ten go wywiezie do Wiednia a tym czasem zajechal wprost do celi UB lub KBW ( co za roznica skoro to ta sama formacja ) W TVP byl chyba o tym serial za okresu PRL ( moga go powtrzyc niczym Stawkę i Pancernych) .Ratowali więc swoja skóe nie zaś Polskę bo do patriotyzmu im było bardzo i to bardzo daleko . Byla okazja kraść i mordować w imie tego patriotyzmu - i wolnej Polski to tak postępowali nie tylko oni ale wiele ludzi do nich podobni bo bez KASY na zachodzie było i jest zawsze ciężko . Tak to widzi wielu bezstronnych historykow -jak tez wielu swiadków dzialalnosci Ognia na Podhalu . Do tej pory ludzie opluwaja siostrę Ognia i dokuczają jej z powodu brata. Był o tym kilka lat temu program w telewizji . Czyli nie róbmy MITóW - LEGEND i FAŁSZYWYCH BOHATERÓW bo juz w taki sam sposob podchodzi się do okresu Solidarności i tych niby bohaterow z tamtego okresu też robi sie cale pęczki bo np. za to e walczyli z komunanie pracując - NIE PRACUJĄC tylko STRAJKUJĄC a Komuna czy tak czy siak za te strajki placila 100% pensji .A dziś nie placą -lecz KOPA dają i jeszcze drwią ze strajkujących .
  Wtedy były takie czasy - dziś sa nowe czasy !
  Każdy ma prawo oceniać indywidualnie -nie zaś tak jak mu to się przekazuje propagandowo w ćwierć lub półprawdach .
  Pozdrawiam !
 • matlak2 20.03.11, 21:49
  I takiej kanalii jak ''Ogień'' gamoniowaty prezydent Lech K. dał order i fundnął pomnik (pod którym -notabene - górale systematycznie się odlewają. A ilu takich ''zołnierzy wyklętych'' będziemy czcić? Tysiące. Obok ludzi faktycznie przesladowanych było całe mnóstwo ogniopodobnych zbirów - zwyczajnych bandziorów podszywających sie pod ''opozycję''.
 • solist 21.03.11, 11:36
  Przecież, kretynku, jest bardzo duzo źródeł, z których można sie dowiedzieć, że "Ogień" był bandytą. Może więc doczytasz sobie? Chyba, że w oficjalnej bibliotece narodowców takie pozycje są cenzurowane?
  --
  Lechowski jest jedynym polskim patriotą. ... Razem z proboszczem
 • Gość: Iskra IP: *.przemysl.hypnet.pl 21.03.11, 12:17
  Takich jak Ogień i Wolyniak czyli niby zolnierzy AK a w konsekwencji zwyklych zbrodniarzy - bylo bardzo wielu. Najczęściej po wejściu Ruskich przechodzili do pracy w Organach bezpieczeństwa min UBi MO oraz prokuratury i Sądownictwa. Zajmujac tam prestiżowe stanowiska wylapywali ( wydawali) swoich dawnych współtowarzyszy z AK i osądzali bardzo surowo ( zwykle na kare śmierci) Jako przyjklad to mjr Witold Pilecki którego skazywali na śmierć( tu cyt. z wikipedii -Prokuratorem oskarżającym Pileckiego był major Czesław Łapiński, przewodniczącym składu sędziowskiego podpułkownik Jan Hryckowian (obaj byli dawnymi oficerami AK), .Pytanie -dlaczego tak surowo karali dawni oficerowie AK a potem komunistyczni urzędnicy swoich współtowarzyszy z tego AK - może przyczyna tkwi nie w tym że byli to żolnierze AK lecz gdzieś indziej ? . Na to pytanie powinien odpowiedzieć IPN.
  Zarówno Ogień jako Szef UB w Nowym targu jak też Wolynieak Komendant MO w Leżajsku wiedzieli że są na celowniku swoich byłych kolegow z AK więc pozostał im tylko las do ktorego uciekli ( przez kilka lat ten las był ich domem) oraz dokonywali czynów uznawanych dziś przez wielu historykow ( bezstronnych) za zbrodnicze i bandyckie.
  Trudno - takie są realia i taka jest prawda -gorzka ale prawda z ktora trzeba się pogodzić i przyjąć w sposób godny z wspólczuciem wobec tych ludzi i ich ofiar.
 • lechowski51 21.03.11, 16:09
  Caly Twoj dramat Horbaczek bierze sie stad,ze jako lemko-bojko-rusin dales sie zeszmacic.Jako sbek cale zycie walczyles z "bandytami" zagrazajacymi wladzy ludowej.Twoi poprzednicy takich bandytow rozstrzeliwali i plugawili nawet ich zwloki,bo niektorych do dzisiaj ich rodziny nie moga zlozyc w grobie.Pamiec o nich przetrwala pomimo ze caly komunistyczny aparat klamstwa,podobne jak Ty zohydzal ich Polakom.Dzisiaj stawiamy im pomniki i dzedziemy o nich pamietac a tacy jak Ty umra w zapomnieniu i imfamii.
  --
  Po jesiennych wyborach które wygra PO, posłowie tej partii przygotują ustawę odbierającą dzieci rodziców których oboje popierają Prawo i Sprawiedliwość. W wypadku gdy tylko jeden rodzic sympatyzuje z PiS, rodzina znajdzie się pod opieką kuratora sądowego. W sumie to dobry pomysł. Wyborcza już przyklasnęła, Michnik gotowy wziąć dwójkę dzieci na wychowanie. Tomasz Raczek z partnerem chcą trzy dziewczynki, Elton Dżon z mężem wezmą jedno pisowskie dziecka ale zastrzegają, że to musi być chłopczyk.
  ....znalezione w sieci.
 • wampir-wampir 21.03.11, 16:58
  Infamii niedouczony debilu. Nie umiesz korzystać ze słownika? :P
  --
  pl.youtube.com/watch?v=JuSZEBuDUC4
  *
  www.youtube.com/watch?v=gH203JWfAy0&NR=1
 • Gość: Iskra IP: *.przemysl.hypnet.pl 21.03.11, 18:16
  Panie lechowski- co tak Pana boli ta prawda.!
  Przecież na necie nic nie da sie ukryć -lecz trzeba trochę poszperać i juz wiemy jak było naprawdę .
  Prawda jest bolesna i okrutna - ale to prawda i tylko prawda ,nie zaś ćwierć czy półprawda pomieszana z klamstwem,czyli tak jak nas karmiono za zaborców, II RP ,PRL i nawet teraz w chwili obecnej - jesteśmy klamszeni i oszukiwani min. przez talich jak ty czyli niedouczonych debili jak ujął to Pan ampir- wampir wobec twojej żąłosnej osoby .
  Poczytaj -choćby o wielkim bohaterze Witoldzie Pileckim,do którego jako żolnierza AK nic nie mam ,bo jak mi wiadomo nie splamil się ten człowiek zbrodniami , lecz wobec niego zbrodnię popelnili jego towarzysze z AK ktorzy potem pracowali w aparacie wladzy PRLu tj. UB i MO , KBW i NKWD (byli oficerami ,sędziami, prokuratorami a niejednokrotnie wyzszymi urzednikami PZPRu nie wspomne o agentach zwanych Tajnymi Wywiadowcami - takimi jak TY byleś i nadl jesteś ) .
  Wiesz kim byli rodzice braci Kaczyńskich i oraz sami Kaczńcy - nie wiesz to poczytaj na necie .
  Wiesz kim byli rodzice Pani Prezydentowej Komoroswkiej -nie wiesz to na necie poczytaj ( tu mogę podpowiedzieć że matka i ojciec pracowali zawodowo w aparecie UB) Jakoś to dla Pana Prezydenta RP Komorowskiego nie przeszkadzało i nie przeszkadza ,tylko dla takich DEBILI jak ty przeszkadza - ciekawe dlaczego ,może masz w tym swój cel jak ci z AK co przeszli do aparatu wladzy PRLu i mordowali swoich kolegów z lasu -hę ?
 • venus99 27.03.11, 20:05
  niepotrzebnie się tak nadymasz.do władzy nie dojdziecie bo 2 lata rządów głupoty i prostactwa starczy.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.11, 21:18

  Wyszperane w necie.

  Na wstępie trzeba powiedzieć, ze Kaczyńscy nie są to żadnymi filosemitami, nie są oni też zwykłymi Żydami. To czystej wody i największej próby nacjonaliści żydowscy, probujący w sposób wyjątkowy budować na gruzach RP… Judeopolonię.

  Co wiemy o Kaczyńskich?

  Rajmund Kaczyński, urodzony w Grajewie z matki Franciszki ze Świątkowskich, zrodzonej w Gronowce koło Odessy, z rodziny Naczelnego Prezesa Sądu Wojskowego z okresu stalinizmu, pułkownika armii czerwonej Wilhelma Świątkowskiego – też urodzonego w tej samej Gronowce. Sami bracia Kaczyńscy podają, że przodkowie Rajmunda Kaczyńskiego po mieczu byli wysokimi oficerami armii carskiej.

  Co to oznacza? Jedno! Nie mógł on być Polakiem, bo ci byli na ogół albo prawie zawsze – wyznania katolickiego. W imperium Rosyjskim obowiązywał od polowy XIX wieku carski ukaz, który zakazywał piastowania wysokich urzędów przez Polaków wyznania rzymsko-katolickiego oraz Żydów mojżeszowego wyznania. Identyczna sytuacja dotyczyła innych wysokich posad, np. dyrektora stacji kolejowej. Zatem funkcja oraz imiona zarówno Rajmund jak i Wilchelm wskazują na to, że mogli to być Żydzi wyznania ewangelickiego. Nic dziwnego. Zarówno w Polsce zaborowej jak na wschodzie Europy było całe mnóstwo takich haskalizowanych (Haskala) Żydów. Do Rosji przenosili się w ramach kolonizowania południowych rubieży cesarstwa rosyjskiego tj. tworzenia tzw. „Nowej Rosji”. Pierwotnie Nazwisko Świątkowski, brzmiało Sviatkowski, co można potwierdzić w bazie genealogicznej jewishgen.org. Interesującym źródłem informacji o żydowskich i ewangelickich osadach i ich składzie są żydowskie strony www, pokazujące osadnictwo, budowanych na zasobach archiwów rosyjskich państwowych. Na wschód Europy szli polscy i pruscy (menonici) Żydzi.

  Przodkowie po stronie ojca, np. matka ojca Rajmunda, Aleksandra Kaczyńskiego, Zofia z domu GUTOWSKA, też wykazują żydowskie korzenie.

  Zaskakujące jest też to, ze ojciec Rajmunda Kaczyńskiego ożenił się z Żydówka z Odessy, co miało miejsce około 1922 roku, będąc kolejarzem w okolicach Grajewa, granicznej stacji kolejowej. W tym czasie przez ta cześć granicy przybywało z rejonów Odessy mnóstwo żydów uciekających z Rosji wskutek prześladowań przez bolszewików lub rożnych innych pogromów. Na stronach żydowskich poświęconych koloniom żydowskim na południowej Ukrainie, są umieszczone dokumenty, np. wizy ze zdjęciami mówiące o tym ze uzyskiwano je w drodze przestępstw miedzy innymi w konsulatach polskich w krajach bałtyckich. Aby dostać się z rejonu Rygi czy Tallinna w kierunku na Warszawę niestety trzeba było przejechać jedyną linią kolejową tj. przez Grajewo.

  Czy tam właśnie ojciec Rajmunda Kaczyńskiego wyszukał sobie przyszłą żonę?

  Przemyt Żydów z Rosji organizowały organizacje żydowskie z Wielkiej Brytanii oraz USA. Centralą tej przestępczej działalności była Łódź, a miejscami gdzie przechowywano na początku przemyconych żydów był szkoły religijne.

  Dalsza poszlaka żydowskiego pochodzenia jest fakt, potwierdzany przez samych Kaczyńskich, mówiący o tym, że po przeniesieniu się do Baranowicz na Polesiu, Franciszka Kaczyńska zajmowała się prowadzeniem agencji nieruchomości. Ze stron internetowych związanych z tym miastem i rożnych innych dowodów, np: książki telefonicznej, wynika, że w 100 % pośrednictwa nieruchomościami było zdominowane przez Żydów. Jeden wpis dotyczy Kaczyńskiej – jest w nim przypis – interes żydowski. Jeszcze większe zdziwienie budzi to, że kiedy Żydzi polscy uciekali na wschod Europy, rodzina ojca Kaczyńskich, a konkretnie – jak podają sami Kaczyńscy sam Rajmund, przeprowadził się do Warszawy – czyli pod okupację niemiecką.

  W jednej z publikacji książkowych (Zdrajcy narodu?) dotyczących Volksdeutschów jest mowa o tym, że na Zachód jechali żydzi. Na peronach kolejowych, podczas postojów pociągów Żydzi z Zachodu dziwili się Żydom ze Wschodu, że ci uciekają do niemieckiej strefy wpływów, tj. pod okupację niemiecką. Wtedy nie mógł nikt wiedzieć, o jakich Żydów chodzi. Wyjątkowo dziwnym jest to, ze prócz szczątkowych informacji dotyczących Rajmunda nie do odszukania w publikacjach podawanych przez samych Kaczyńskich są informacje dotyczące dziadka i babki. Co się z nimi stało? Póki co nie wiadomo.

  W przypadku Rajmunda Kaczyńskiego i jego ojca oficera armii carskiej jest znamiennym to, ze do czasu wejścia w życie Traktatu Ryskiego musiał on mieć rosyjska przynależność państwowa i być obywatele imperium rosyjskiego. Gdyby było inaczej, to nie byłby tak wysoko postawionym oficerem. Kaczyńscy twierdza, ze wśród ich przodków był nawet generał carski. Co to oznaczało dla niego w późniejszym okresie? Otóż, a aby otrzymać stwierdzenie lub uznanie obywatelstwa polskiego w ramach Traktatu Ryskiego, nie można było być wysokim oficerem armii carskiej lub piastować inne wysokie funkcje państwowe.

  Z tajnych dokumentów, różnych rozporządzeń i ogólników z lat 30 wynika, że nie można było nadać obywatelstwa takim osobom. Nadto koniecznym było dokładne badanie życiorysów takich osób, w tym przodków począwszy od 1863 roku, w szczególności zaś, czy przodkowie nie byli beneficjentami skonfiskowanych majątków. Kaczyńscy taki majątek posiadali pod Łomżą.

  W przypadku Rajmunda Kaczyńskiego istnieje jeszcze jedna wątpliwość. Jest nią okres zaraz po II wojne światowej i jego rzekoma akowska działalność. Tu nie ma prawie żadnych informacji, prócz tego, ze studiował on na Politechnice Łódzkiej. Jeżeli chodzi od działalność w Powstaniu Warszawskim, to z analizy monografii oddziału AK „Baszta”, nie wynika, aby taka osoba należała do tego oddziału.

  Dziwnym jest też to, że ten „akowiec”, już w 1945 roku w październiku, załapał się nas studia na Politechnice Łódzkiej. Inni za działalność w AK byli prześladowani, a pan Rajmund studiował zdobywając w ciągu roku z hakiem tytuł magistra.

  Dalsza działalność Rajmunda jest znana – beneficjent okresu stalinizmu.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.11, 21:19
  Dalszy ciąg rodu Kaczyńskich:
  Żona Rajmunda była Jadwiga Kaczyńska z domu Jasiewicz, córka Aleksandra Jasiewicza oraz Stefanii Szydlowskej primo voto, Fyuth,.

  Jadwiga, jak sama podaje, urodziła się w Starachowicach w 1926, jako córka inżyniera budującego Zakłady Starachowickie. Kiedyś Pani Jadwiga w jednym piśmie chlapnęła, że braćmi stryjecznymi byli Adam i Jerzy Szydłowski, urodzeni w 1924 roku w Sosnowcu. Dalsza kwerenda, wykazała, że syn jednego z braci stryjecznych, Adam Szydłowski, będący obecnie zastępca USC w Będzinie, jest przewodniczącym Zagłebianskiego Centrum Kultury Żydowskiej. Informacja ta jest dostępna na stronie www tego stowarzyszenia.

  Adam Szydłowski w jednej z rozmów potwierdził, ze jego ojciec i stryj wyglądali z rysów tak, że powinni trafić jako Żydzi z pierwszym transportem do Oświęcimia. Jak widać bliska rodzina braci Kaczyńskich ma żydowskie pochodzenie. Sam Adam Szydłowski junior, twierdzi, że nie wie nic o tym, jakoby był rodzina do prezydenckiej rodziny. Obydwie rodziny dziwnym zbiegiem okoliczności twierdza, że są z Szydłowskich tego samego herbu. Jako naczelnik USC w Będzinie nigdy tez nie zajrzał do ksiąg i nie wie, w jakiej wierze zostali ochrzczeni ojciec i stryj. Jerzy Szydłowski, stryj Jadwigi Kaczyńskiej zginął w KZ Mauthausen. Za życia był dyrektorem gimnazjum im Prusa w Sosnowcu i załozycielem wielu drużyn harcerskich. Zona Jerzego Szydłowskiego pochodziła z Galicji i nazywała się z domu Mokrasinska. Z tego samego rejonu pochodzą przodkowie Szydłowskich i Jasiewiczów. Taka informacja jest do odszukania w publikacjach pisanych z udziałem Kaczyńskich.

  Z monografii szarych szeregów wydanej w Starachowicach wynika, że skończył on UJK, przy czym z rejestru danych miasta Sosnowica, wynika, iż ukończył on chemie na Politechnice Lwowskiej. Jerzy Szydłowski przynależał do klubu BBWR

  Krótko jeszcze do Aleksandra Jasiewicza. Do 1939 roku mieszkał on przy Al. Jerozolimskich 87. Próba sprawdzenia książki meldunkowej nie przyniosła efektu bowiem akurat dla tego domu się nie zachowała. Obok tak, ale nie dla tego domu.

  Aleksander Jasiewicz miał w 1940 roku dotrzeć do Starachowic i zamieszkać wraz z rodzina na czas wojny. W czasie okupacji zamieszkiwał on wraz z rodzina w urzędniczej dzielnicy, tj Orłowie. Sama Kaczyńska twierdzi jednak w wypowiedzi dla Gazety Starachowickiej, ze na koniec wojny zamieszkiwała ona w leśniczówce przy drodze wylotowej na Wierzbicy. Co wiec się stało, ze z Orłowa Jadwiga przeprowadziła się pod miasto, do leśniczówki?

  Jest jedno pewne wytłumaczenie. Otóż, AJ był inżynierem budownictwa pracującym w zakładach Starachowickich również w czasie okupacji. Zapewne tam dorabiał! W jednej z żydowskich publikacji wydanych w Starachowicach wynika, ze 20 sierpnia 1943 roku hitlerowcy otoczyli ścisłym kordonem zakłady i zabrali około 1000 osób. Wszystkie osoby wywieziono do Bliżyna filii Majdanka i dalej do Oświęcimia.

  Czy był wśród nich ojciec Jadwigi? Jeżeli zatem założyć, iż AJ był wśród internowanych, to zasadnym jest próba tłumaczenia, ze leśniczówka mogła służyć jako miejsce ukrywania się matki i córek.

  Dziwny los AJ wydaje się tez potwierdzać fakt, że nie pojawia się on w żadnych publikacjach powojennych dotyczących losów rodziny Jasiewiczów czy tez seniorów Kaczyńskich. Jest Jadwiga, jest Rajmund, jest Stefania Szydłowska (na zdjęciu z lat 50) ale nie widać nikogo innego. Dlaczego? Czy zginęli w ramach Holokaustu? Czy z tego powodu jest patologiczna niechęć do Niemców?

  Dalsza kwerenda dziejów przodków zarówno Jasiewczow jak i Szydłowskich, doprowadziła do Bukowiny i województwa Braclawskiego. Tam właśnie na stronie internetowej www.odessa3.org, lub na stronie www.jewishgen.org, można było odszukać przodków tych rodzin. Są to okolice Niemirowa koło Winnicy, Radautza w Rumunii oraz Czerniewic na granicy ukraińsko-bukowińskiej. Można była nawet odszukać informacje dot. ślubu Jas(i)ewicza z Szydłowską. Z tych samach dokumentów widać, że protoplasta rodu Szydłowskich był Leon SZYDŁOWSKI.. Taka osoba jest podawana przez samych Kaczyńskich. Rejony też był wyjątkowo żydowskie. Z innych żydowskich stron internetowych, a mianowicie z bukowińskich ewangelików, wynika wprost, że byli to Żydzi.

  Strony tych ziomkostw prowadzone na amerykańskich serwerach internetowych w sposób ewidentny pokazują, ze mamy do czynienia z jednej strony z kolonizatorami niemieckimi tamtych stron, a z drugiej ci ludzie wyraźnie potwierdzają, ze są Żydami, oraz ze im tęskno za heimatem. Co ciekawe, nikt z tych Żydów nie używa typowego dla Żydów imienia, np. Riwka, Lejser itd. Same niemieckobrzmiace. Ostatnio media niemieckie donoszą, że do RFN przybyla znaczna ilość ukraińskich Niemców wyznania mojżeszowego. jeżeli byli by to jedynie potomkowie dawnych menonitów, to dlaczego dziś deklarują sie jako wyznawczy judaizmu?

  Nie bez znaczenia jest tez to, ze Kaczyński podaje w dla WPROST, ze Neyli Jasiewicz, stryjenka, w okresie miedzy wojennym był lekarzem na dworze króla Rumunii. Czyż to nie potwierdza skąd byli Jasiewiczowie vel Jasiewiczowie? Inna sprawa – Kaczyński twierdzi, ze Jasiewiczowie byli dobrymi znajomymi Józefa Becka, ministra Spraw Zagranicznych. W tym miejscu trzeba zaakcentować, ze Józef Beck był Żydem rumuńskiej prowinencji (zresztą zmarł w Rumuni, rzekomo – jak podają sami Kaczyńscy- na rekach Neyli Jasiewicz) kalwińskiego wyznania.

  Wszystko zatem wskazuje na to, ze rodziny Szydłowskich i Jasiewiczów byli konwertowanymi luteranami pochodzącymi z Ukrainy i Bukowiny. Pewna odpowiedz dała by analiza wykazu członków zboru ewangelickiego lub ewangielicko-reformowanego z Warszawy za lata do 1939.

  Takie dokumenty są w całości znajdują się one w AGAD – Warszawa, jednak archiwum pokazuje spis członków filialu Paproć Duża (miejsce ślubu Piłsudskiego) ale nie chce nic pokazać tego samego z terenu Warszawy. Dlaczego?

  Indagowany ostatnio o potwierdzenie pochodzenia Lech Kaczyński odpisał, iż nie musi on tego podawać. Jednak w ostatnich dniach będąc na Kazimierzu w Krakowie – Lech Kaczyński przyznał wobec obecnych… że historia narodu żydowskiego jest jego historią…

  Teraz pozostaje jedynie udać się do pewnych archiwów zagranicznych i zakupić metryki. Do dokładniejszego zbadania pozostaje tez inny aspekt życia Rajmunda Kaczyńskiego, a mianowicie za okres II wojny światowej. Nie da się wykluczyć ze niedługo światło dzienne ujrzą nowe okoliczności.

  Trzeba tez zadać pytanie – w jakich okolicznościach ewakuował się on z Warszawy w Kierunku na Pruszków i Skierniewice. Z dokumentów poniemieckiego zespołu archiwalnego EinwanderungsZentrale Litzmanstadt wynika, ze w tym samym czasie i w tym samym kierunku ewakuowało się około 10 tyś. Volksdeutschy. Póki co nie da się nic wyjaśnić, AP w Warszawie odmówiła bowiem wglądu do Volkslisty, przy czym wgląd do takich dokumentów wyraziła naczelna dyrekcja w odniesieniu do łódzkiej volkslisty. Na Volksliście są jednak np Sasinowie…

  Prócz tego, ze Kaczyńscy są Żydami ważniejszym jest zbadanie wszystkich aspektów ich zachowania tak są jak ich przodków – to wydaje się bardziej ciekawe. Kaczyńscy maja bowiem tendencji do konfabulacji jeżeli chodzi o życiorysy.

  Najważniejszym powodem prowadzenia tych badań jest fakt wyjątkowej przychylności władz stalinowskiej Polski do rodziny Kaczyńskich. Jeżeli ma się jednak w rodzinie takich stalinowców jak płk. Wilhelm Świątkowski, to trudno było być prześladowanym. Osobne pytanie, to kwestia ministra sprawiedliwości z lat czterdziestych, Henryka Świątkowskiego. Kaczyńscy wspominają, iż maja PPSowskie konotacje. Ten ostatni był ppsowcem.

  W związku z powyższym został złożony do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o zbadanie w trybie ówcześnie obowiązujących ustaw, czy polskie obywatelstwo nie zostało wyłudzone, a przede wszystkim – w jakim trybie nadano przodkom braciom K. polskie obywatelstwo?

  Zbigniew NOWAK
 • Gość: jobrave IP: *.range109-157.btcentralplus.com 21.03.11, 21:36
  Co na to tutejsi tropiciele Żydów, rozporkowi węszyciele? Albo przemilczą, albo nazwą to esbecką prowokacją.
 • Gość: Iskra IP: *.przemysl.hypnet.pl 22.03.11, 06:12
  Moim zdaniem- to niech sobie będą kim chcą i jakim chcą ? Nie ma znaczenia jakiego pochodzenia oraz wyznania czy też ptrzekonań o charkterze spleczno-polittycznmy( wolność rownoś - demokracja -choćby na niby,bo nie dla wszyskich ) . Jednak jak się komuś dokucza,wypomina lub wobec kogoś podjudza do nienawiści z powodu jego pochodzenia,religii anawet z przyczyn politycznych to wpierw niech ten co to czyni spojrzy na swoją osobę ,czy aby czasem nie ma gorszych cech i przywar od tego wobec którego zywi ta nienawiść .
  Taka nienawiśc wlaśnie emanuje min. od Kaczyńskich oraz do nich podobnych Polaków ( min Pana lechowskiego z niniejszego forum) .
  Cudze widzą na swoje nie patrzą -jak z tą drzazgą i kłodą w oku....
  Panie lechowski podaję tylko przyklady co do PRAWDY -tej przekazywanej w formie ćwierć i pół prawd pomieszanych z klamstwem -chocby z odniesieniem do AK i jego żolnierzy bo nie wszyscy byl bohaterami i godnymi przykladu dla obecnego pokolenia. Wśród tych bohaterow byli i zwykli zbrodniarze uzanawani za bohaterów. Byli porządni ludzie i byli szubrawcy. dzis jest analogicznie w spoleczeństwie polskim -jak za dawnych lat tj są porządni ludzie i są szubrawcy lub zwykle polskie" CHAMY " jakich i tu na forum nie brakuje .
  Dzieki dla Pai IKI ( ukon w styrone tej pani) za to że potrafi dowodowo przedstawić pewne fakty historyczne potwierdzajace min. to co pisze z odniesieniem do tej PRAWDY.
  Pani Ika "POGONIŁA " historyka od 7 boleści -udowadnaiając że jego braki w wiedzy oraz zapatrywania się na prawde historyczna to i da sobie radę z lechowskim oraz jego ćwierć i pł prawdami pomieszanymi z klamstwem !
  Tylko PRAWDA nas WYZWOLI !po to aby Prebaczacc i prosić o Przebaczenie nie zaś wariować i szukać odwetu juz nie wiadomo na kim ?bo przeciez tamto tragiczne pokolenie praktyucznie odeszlo juz z tego świata !
 • Gość: jacek IP: *.przemysl.hypnet.pl 22.03.11, 08:04
  Iskra już kiedyś napisałem żeby takich jak ty wyp... z tego forum
 • Gość: Iskra IP: *.przemysl.hypnet.pl 22.03.11, 12:06
  Jacek Placek na Oleju -mama krzyczy ..........
  Oby ci sie ten olej nie zapalil !
 • tadeusz.4 22.03.11, 15:16
  > Pani Ika "POGONIŁA " historyka od 7 boleści -udowadnaiając że jego braki w wie
  > dzy oraz zapatrywania się na prawde historyczna

  Pani Ika, Horbaczku, udowodniła, że jej się zrobiło z 15 Polaków na Wołyniu w 1918 raptem 89 tysięcy w 1921 - i sama nie wiedziała, jak to możliwe... Babka ma chyba zepsuty kalkulator w oczach i wszystko jej się multiplikuje. Mniej gorzały i reszta będzie cacy... A historyka podziwiam, że ma do was - dwójki forumowych idiotów spośród nieco większego grona forumowiczów silniejszych w klawiaturze niż w mózgu - cierpliwość i wykazywał na faktach i liczbach, jak oboje kręcicie, żeby tylko nie powiedzieć prawdy... Trochę potu was to kosztowało, w końcu przestaliście w ogóle argumentować (bo niby czym?) i teraz możesz tylko łgać w żywe oczy - może nabierzesz kogoś, kto nie czytał tamtego wątku. Mnie - na pewno nie, bo za wersją historyka stoją twarde fakty, a Ice się coś zdrowo pochrzaniło o dobre kilkaset tysięcy procent (15 osób = 89 tysięcy)... Historyk - szacun, jeśli to czytasz!

  --
  Rwanda 1994 - wojna Tutsi i Hutu
  Polska 2011 - wojna Tusków i Ch.ujów
 • Gość: Iskra IP: *.przemysl.hypnet.pl 22.03.11, 15:54
  Tadeusz 4 i historyk od 7 boleści to ta sama persona !.
  Ika( ukłon w stronę tej Pani) -gościa pogonila do prawidłowych źrodeł i faktów - tych prawdziwych historycznych nie tych kłamszonych i na zamówienie polityczne.To głównie udowodnila IKA historykowi.
  Nie ma znaczenia, ile ludzi i jakiej nacji mieszkało na terenie Polski, lecz mialo to znaczenie w wymiarze politycznych dla IIRP ( stąd potem czystki na Ukraińcach) . Przeciez pisalem tu na tym forum iż Lenin i jego spólka chcieli Polsce oddać znacznie większe terytoria niźli Polacy uzyskali od Bolszewikow ( czyli tereny dawnej Rosji carskiej) ,lecz Piłsudski i jego szajka odmowila przyjęcia tych terenów uznając że na tych terenach bardzo mało ludzi mowiłoby językiem polskim i nie byloby prawie ( powtarzam prawie - i nie przeklamywać że piszę wogóle nie bylo) spoleczności wyznania rzymsko katolickiego -lecz prawosawnego i to rosyjskiego moskiewskiego prawoslawia lub ukraińskiego z metropolia kijowską patriarchatu konstantynopolitańskiego . Jednak Polacy w przymierzu z Bolszewikami rozwalili państwo ukraińskie ( dokonali jego podzialu ) a tym samym rozwalili autokefaliczny ukraiński kościół prawosawny metropoli kijowskiej ,który podobnie ja Cerkiew carska przeniósl się na emigrację gdzie ma się dobrze do chwili obecnej mi. w UE i USA oraz Kanadzie . Proszę więc nie naciągac i nie przeklaywać prawdy -tak ja z bohaterami z AK kórzy w licznych przypadkach dokonywali zwykłych rabunkow i zbrodni nie w intencji wolnej i niepodlegej Ojczyzny lecz z zysku i przymusu egzystowania dalej w tym lesie . Każdy opór po wojnie już był mało usprawiedlwionym bo Polska zostala sprzedana przez Aliantow w Teheranie pod wplyw Stalina i na pomoc Aliantow nie można było wogóle liczyć . Zbrodnie trzeba czymś usprawiedliwiać- więc dodaje się i pisze legendy , bajdy , mity itd . o zbrojnej walce przciwko nowemu okupantowi Dawni oficerowie AK wychodząc z lasu gromadnie - czyli bardzo licznie przystępowali do pracy lub współpracy w nowych organach wladzy PRL min MO i UB KBW oraz nawet NKWD .
  To też udowania IKa i to te udowadniam na tym forum że zbrodniarze i bandyci byli i są w kazdej nacji nie tylko Ukraińcy z UPAale i Polacy z AK
  Z UPA byli w SS Gaklicjen zaś z AK byli oddanymi funkcjonariuszami MO i UB oraz KBW i NKWD . Jedni tu a drudz Tu !
  Teraz skoro historyk od 7 boleści razem z lechowskim i Tadeuszem taki mądry - niech udowadnia że to nie prawda skoro Ogień byl Szefem UB w Nowym Targu zaś Wołyniak Komendantem MO w Leżajsku . A inni z AK byli sędziami , prokuratorami co swoich towarzyszy z lasu skazywali na
  śmierć -chocby nie zbrodniarzy
  lecz patriotów i bohaterow jak mialo to miejsce z mjr. Witoldem Pileckim .
  Pytanie- Prawda - czy fałsz - a może pół i ćwierć prawda !
  Bo dla mnie jest to PRAWDA udowodniona i udokumentowana historycznie nie
  zas przypuszczenia lub domysły widzi mi się historyka od 7 bolesci ( lub do niego podobnych naukowców )
  Pozdrawiam paią IKĘ - jej się słuchajcie i jej odpowiedzi -CZYTAJCIE ( ciekawe i oparte na prawdzie)
 • tadeusz.4 22.03.11, 16:00
  lecz Piłsudski i jego szajka odmowila prz
  > yjęcia tych terenów uznając że na tych terenach bardzo mało ludzi mowiłoby jęz
  > ykiem polskim i nie byloby prawie ( powtarzam prawie - i nie przeklamywać że pi
  > szę wogóle nie bylo) spoleczności wyznania rzymsko katolickiego

  To dlaczego przyjęli tereny, na których na 1,5 miliona ludzi było 15 Polaków, w dodatku nasłanych przez Piłsudskiego w 1918? Coś się ta teoria kupy nie trzyma. A może to ty, Hobraczek, już nie trzymasz kupy? Zmień pampersa, bo cuchnie na forum...

  --
  Rwanda 1994 - wojna Tutsi i Hutu
  Polska 2011 - wojna Tusków i Ch.ujów
 • Gość: Iskra IP: *.przemysl.hypnet.pl 22.03.11, 17:50
  Panie Tadziu - zapytać historyka od 7 boleści albo Lenina i Stalina dlaczego Polacy nie przyjęli tych terenów( może wiedzą to powiedzą albo i nie ) .
  Panie Tadeuszu ,przekomarzanie się,kto kim byl , komu co kto zabral i ile ludnosci mieszkalo na jakich terenach -nie ma dziś w UE najmniejszego sensu . Zdaje się że Polki w Anglii i Irlandii rodzą jak króliczki lub kotki -znacznie wicej niżli rodziły by w w Polsce. Istnieje prawdopodobieństwo że oprócz murzynow i Hindusow Polacy będą najwiekszą grupą zamieszkałą na wyspach i będzie jak z Wołyniem - nie bylo ale sie pojawili bo sie narodzili - i tyle -O!
  Czy to już takie ważne . Niech Pan na internecie znajdzie mapę jaki procent ludności lemkowsko -bojkowskiej i w jakim rejonie zamieszkiwali tutaj na Podkarpaciu . Ktoś kiedyś podal to na tym forum mapę zamieszkiwania Łemków i Bojkow przed II wojna światowa tu na Podkarpaciu - wklejając link ,chyba Darino . Wówczas będzie pan mial pogląd co do ludnoci polskiej pochodzenia rusińskiego w tamtym okresem - a dzisiaj . Pytanie co się z nimi stalo - Tj. Byli w znacznie przeważającej grupie niźli l Polacy a teraz juz ich nie ma ?.
  A Polaków w ich miejscu nie był a teraz Są ?.
  Ale czy to ma juz jakieś znacznie - DLA MNI NAPEWNO NIE ! bo jestem takim samym Polakiem jak inni lecz żal mi tej ginącej kultury -celowo unicestwianej szczególnie tutaj na tych terenach .
  Tak jak w Anglii i Irlandii mogą żyć Polacy bez zadnych uprzedzeń ze strony murzynów i Hindusow to w Polsce przecież nadal moga życ Rusini i nie trzeba na silę ich eliminować wraz z ich kultura . W UE miejsca jest dość dla wszystkich ,zwlaszcza że Łemkowie to etniczna grupa polskiej ludności nie zaś ukraińskiej - bo tak stanowi obecna Ustawa czyli obowiazujace prawo RP.
  To co ?chce Pan Jako Polak nadal tluc i wyganiać z Polski takiego samego jak Pan polaka lecz o kulturze bizantyjskiej . Coś z Panem i do pana podobnymi ludżmi jest chyba nie tak ?
  Należy się integrować i wzajemnie wspierać nie nienawidzieć - bo juz nie te czasy co kiedyś zgotowali nam Alianci razem z Bolszewikami.
 • tadeusz.4 22.03.11, 21:05
  chce Pan Jako Polak nadal tluc i wyganiać z Polski takiego samego jak Pa
  > n polaka lecz o kulturze bizantyjskiej

  Ja jestem Polakiem - ty nie, Horbaczek. Nie rozumiesz znaczenia słowa "Polak". A "Polak o kulturze bizantyjskiej" to tak jak niebieska czerwień albo bezwodny ocean... Zresztą to określenie ciebie w ogóle nie dotyczy - przecież ty nie masz żadnej kultury, za grosz. Nazwiska się wypierasz, narodowości po praojcach się wypierasz, obrzucasz wszystkich dookoła błotem (g.ówno ci kapie z ust bez przerwy) - jesteś zerem, a nie kulturą bizantyjską. Bizancjum to zobaczyłeś, jak cię w trakcie bójki ten drugi palnął, a potem gwiazdy - jak cię wyciepnęli ze stanu duchownego.

  >Polki w Anglii i Irlandii rodzą jak króliczki lub kotki

  Na szczęście ty się już nie będziesz mnożył, bo skończyłeś 57 lat i pora się oglądać za dębową jesionką, "duszpasterzu birytualny" (a raczej "duszpastuchu") z "Pansylwanii i Califonii".

  --
  Rwanda 1994 - wojna Tutsi i Hutu
  Polska 2011 - wojna Tusków i Ch.ujów
 • Gość: ISKRA IP: *.przemysl.hypnet.pl 23.03.11, 07:29
  O !- panie Taduszu- wlasnie wysza z Pana ( historyka) zwykle popularne wśród Polaków CHAMSTWO( nie dotyczy ogólu Polaków - lecz tych przejawiających to Chamstwo -jakie nosi min.pan ukryte w sobie i może tego nie chce postrzegać ) . Jest tu Nie tylko klamstwo -obłuda -falsz -agresja i nienawiść wobec ludzi uznawanych że mają pochodzenie mniejszociowe ( takie pochodzenie w Polsce mają nie tylko Rusini ale i Zydzi, Grecy ,Niemcy ,Czesi Ormianie, Rosjanie ,Litwini ,Cyganie ,Wietnamczycy i Chinczycy,Czeczeńcy oraz wiele ludzi z innych nacji zamieszkująccych obecnie w Polsce a wasciwie już w Unii Europejskiej)
  -Nienawiśc do mojej osoby na tym forum ( i nie ważne kim jestem oraz ile mam lat) wynika głownie z faktu że piszę prawdę i domagam się tej prawdy ,nie zaś pół lub ćwierć prawdy przekazywane w formie nienawiści wobec mniejszosci narodowych min wobec:
  Rusinow za to że przypisuje sie im zbrodnie UPA choć ci Rusini byli osiem razy bardziej mordowanymi od Polakow na terenach Podkarpacia min rzez AK .
  - Nenawiśc do Żydow za to ,że domagają się zwrotu swojego mienia ( pdobnie ma się z Rusinami ,ktorzy pozbawieni zostali swojej wlasności bez zamiennika )
  Nienawiśc do Niemcow za to, że też domagają się swoich praw oraz prawa do swojej wlasności za ktorą nie dostalli rekompensaty ,
  Nienawiśc do Litwinow bo uznają że Polacy zawsze ich gnębili oraz byli wobec nich okupantami a także zbrodniarzami ( min. z AK) i nieuczciwie postepowali wobec tej mniejszości
  Nienawiśc do Cyganow, że mimo iz nie pracuja to czesem lepiej im się wiedzie niźli innym Polakom ,
  Nienawiść do samych siebie tj Polaka do Polaka polegająca na niszczeniu ludzi opluwaniu,pomawianiu szkalowaniu ,szydzeniu . A jak już takiego człowieka - Polaka sie zniszczy okazywaniu z tego powodu ogromnej satysfakcji .Póżniej choćby udowodniono że człowiek byl prawtym i niewinnym to u Polaka nie ma slowa "PRZEPRASZAM " ( wyjątkowe przypadki) ,lecz kontynuacja szkalowania i przekora ze złoscią oraz kontynuacja tej jeszcze bardziej nasilonej nienawiści .
  U was ( dotyczy nie ogólu Polakw lecz ludzi podobnych do Pana ) nie ma słowa Przebaczenie ,Wyrozumiałość i wzajemne Pojednanie oraz spokojne pożycie . W was tkwil NIENAWIŚĆ łacznie z zaslepieniem z taką zawiscią że zdolni jestescie niszczyc sami siebie .
  Tak postrzegani sa Polacy nie tylko tu w Polsce ale za granica gdzie jeden drugiego zamiast wspierac - stara się ZNISZCZYĆ ,oszukać ,okraść ,okamać ,a potem opluć i oszkalować po to aby wkońcu z Polaka stać się już Niemcem czy Anglikiem i wypierać sie wraz ze swoimi dziećmi tej polskości ( znam wiele takich przypadków )
  Teraz tu na forum zaczyna się nienawiśc do ludzi ktorzy uznają że pisze prawdę oraz potwierdzają to historycznie -tak prawdziwie i dokumentacyjnie ( min. Pani IKI lub Pana Jobravo) ,
  Lecz tą ślepą nienawiść -CO CZYNIĘ , nalezy pokazywać i leczyć z tej nienawiścij takich osobnikó - NIBY POLAKÓW którzy innych Polakow uważają za Nie Polakow -tak jak Pan ( bo Polak to tylko katolik ) iSą niczym dzikie zwierzeta tj dzika sfora która osacza ofiarę , potem zagryza i rozszarpuje na strzepy merdajac z tego powdu ogonami -satysfakcja że wyeliminowano z zycia spolecznego . Niech z człowieka zamożnego i przedsiębiorczego stanie sie nędzarz bo go wykończono i oszukano - ALE ILEŻ RADOŚCI w tych jego dawnych przyjaciolach Polakow z tego powdu że zostal ZNISZONY i wyeliminowany z zycia spolecznego i swojego maego uczciwego biznesu ( podaw przyklady - czy sam pan zanjdzie ich od liku ?)
  Niech Pan spojrzy wokół siebie i na wasne podwórko ,czy to o czym piszę nie dzieje sie wokół Pana ( was ) zapewniam że TAK !( lecz oczywiście pan jako niby ślepiec tego nie postrzega)
  Możecie PLUĆ - pisać ile chcecie ,na kogo chcecie ale od Rusinw -Ukraińcow, Żydow , Niemcow , Litwinow, itd oraz porządnych i i naprawdę polskich patriotow ( nie tych sztucznie wytwarzanychi podstawianych jako autorytety ) POLAKÓW - WARA !
  To jest moja dewiza i tego bedę się trzymał -czy to podoba się czy tez się nie podoba dla takich Jak pan i ludziom podobnym do Panu ( nienawistnych , odrażających, brudnych i złych - w pojęciu przenośnym )
  Pozdrawiam !
  TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI i doporowadzi do tego aby można byo PRZEBACZYĆ I PROSIĆ O PRZEBACZENIE !
 • tadeusz.4 27.03.11, 20:46
  > od Rusinw -Ukraińcow, Ży
  > dow , Niemcow , Litwinow, itd oraz porządnych i i naprawdę polskich patriotow POLAKÓW - WA
  > RA !

  "Wara"? Lubisz warczeć, wściekły psie? Jest na to jedyna rada - zastrzyk usypiający. Uspokaja wściekliznę raz na zawsze, skutecznie.

  --
  Rwanda 1994 - wojna Tutsi i Hutu
  Polska 2011 - wojna Tusków i Ch.ujów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.