Dodaj do ulubionych

O wolności (dwa) słowa

11.05.11, 09:12
"Jak to jest z tą wolnością słowa?

1. Wolność do... głoszenia prawdy, swobodnego wyrażania własnych poglądów i opinii, poszukiwania, błądzenia, krytyki, przygany, satyry, przestrzegania...

2. Wolność od ... lęku przed sankcjami i samych sankcji.

Wolność słowa w praktyce dzisiejszej epoki przerodziła się w konglomerat wolności do... i wolności od... przy całkowitym zakłamaniu i pomieszaniu obu tych porządków, tworząc bezhołowie, wyzute z wszelkich podstaw etycznych. W efekcie mamy:

1. Wolność do... głoszenia prawdy i fałszu na równych prawach, świadomej manipulacji, niekompetencji, powierzchowności, agresji, nienawiści, pogardy, obrażania, poniżania, szyderstwa, oszczerstw, insynuacji, plotek, wulgaryzmów, rynsztoka językowego...

2. Wolność od ... prawdy, norm etycznych, przyzwoitości, odpowiedzialności za skutki, rozwagi, roztropności, zastanowienia...

Z tą "wolnością słowa" mamy do czynienia na każdym kroku. "
beret-w-akcji2.salon24.pl/
Edytor zaawansowany
  • fanka_online 11.05.11, 10:29
    I jeszcze specjalna dedykacja;

"Gdy dziennikarz bagatelizuje słowo, gdy "wolność" jest dla niego synonimem bezhołowia, nie zasługuje na miano dziennikarza.

Jestem przeciwna dzisiejszej wolności słowa. Tej wolności od ... człowieczeństwa."

Pod tymi słowami podpisuję się oczywiście.
  • lechowski51 11.05.11, 10:38
    Na poczatku bylo Slowo... i sa ludzie,ktorzy nie znaja znaczen slow albo je znaja ale sami nic nie znacza.
    --
    Po jesiennych wyborach które wygra PO, posłowie tej partii przygotują ustawę odbierającą dzieci rodziców których oboje popierają Prawo i Sprawiedliwość. W wypadku gdy tylko jeden rodzic sympatyzuje z PiS, rodzina znajdzie się pod opieką kuratora sądowego. W sumie to dobry pomysł. Wyborcza już przyklasnęła, Michnik gotowy wziąć dwójkę dzieci na wychowanie. Tomasz Raczek z partnerem chcą trzy dziewczynki, Elton Dżon z mężem wezmą jedno pisowskie dziecka ale zastrzegają, że to musi być chłopczyk.
    ....znalezione w sieci.
  • fanka_online 11.05.11, 21:04
    Nic nie znaczą? Myślę, że niewiele znaczą przede wszystkim dla samych siebie, skoro aby dowieść własnego istnienia muszą zdeptać innych.
  • wampir-wampir 11.05.11, 16:21
    "Na początku było Słowo. Słowo ma wielką moc."

Też coś. Na początku był chaos, który pogłębiał się sukcesywnie :-)))

--
    Och, nigdy nie wątp w człeka prawego i szlachetnego. Taki zawsze coś spieprzy. Oczywiście wszystko w imię większego dobra. /Simon Becket/
    *
    Jeśli DEPRESJA to w cafe pod szczurem
  • fanka_online 11.05.11, 21:05
    Na początku było forum, a potem przylazł Mykoła.....
  • fanka_online 11.05.11, 23:51
    "Sprawa "blogera z Mosiny" wraca do sądu pierwszej instancji
    So, 2011-05-07 15:04 by VaGla
    * wymiar sprawiedliwości

Zgodnie z oczekiwaniami (por. Spodziewamy się wyroku apelacji w sprawie "blogera z Mosiny") - Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok (raz jeszcze ma zorganizować rozprawę). Uznając, że doszło do błędów w kwalifikacji prawnej stawianych Łukaszowi Kasprowiczowi zarzutów. Rozprawy w tej sprawie toczyły się ostatnio z wyłączeniem jawności. Wiadomo jednak, że wcześniej Kasprowicza skazano na zakaz wykonywania zawodu dziennikarza i zakaz publikowania materiałów o charakterze prasowym w jakiejkolwiek formie. Kasprowicz jest dziś radnym, zaś sprawa rozpoczęła się za sprawą prywatnego aktu oskarżenia, który złożyła burmistrz Mosiny (Wielkopolska), p. Zofia Springer".
    prawo.vagla.pl/wolnosc_slowa
  • Gość: ciekawy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.05.11, 11:59
    Kasprowicz z burmistrzem wojował i popłynął
  • fanka_online 12.05.11, 18:30
    "The Presidency of the LEWP presented its intention to propose concrete measures towards creating a single secure European cyberspace with a certain "virtual Schengen border" and "virtual access points" whereby the Internet Service Providers (ISP) would block illicit contents on the basis of the EU "black-list""
    prawo.vagla.pl/node/9410
    Czas najwyższy... Czerska zapewne dołączy?;)
  • fanka_online 23.05.11, 22:01
    „Wolność publicznego wyrażenia swoich poglądów jest wielkim dobrem społecznym, ale nie zapewnia ona wolności słowa”
    „Niewiele daje wolność mówienia, jeśli słowo wypowiadane nie jest wolne. Jeśli jest spętane egocentryzmem, kłamstwem, podstępem, może nawet nienawiścią lub pogardą dla innych – dla tych na przykład, którzy różnią się narodowością, religią albo poglądami. Niewielki będzie pożytek z mówienia i pisania, jeśli słowo będzie używane nie po to, aby szukać prawdy, wyrażać prawdę i dzielić się nią, ale tylko po to, by zwyciężać w dyskusji i obronić swoje – może właśnie błędne – stanowisko”.
    „Prawda zostaje poniżona także wówczas, gdy nie ma w niej miłości do niej samej i do człowieka”.
    JPII
    stukam.pl/2011/05/23/praca-nad-mowa/
  • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 24.05.11, 06:08
    W tej wolności słowa najważniejsza jest odpowiedzialność tych co głoszą. Ale gdy mamy do czynienia z przykładem od góry gdzie odpowiedzialności nie uświadczysz za grosz - to jak ma reagować obywatel? Demagogia, propaganda, pomówienia i oskarżenia, nigdy nie spełnione obietnice ze strony tych co na świeczniku są przykładem dla innych. Im wzajemne pomawianie i fałszywe posądzenia uchodzą całkowicie bezkarnie i przykładów na to jest multum. Prowadzą swoje wojenki w sposób chamski i brutalny ale chcą aby istniała odpowiedzialność karna i trudno im wymyśleć sposób by to dotyczyło tylko"szaraczków". Oni zdają sobie sprawę że musieliby by zmienić taktykę na dawanie "dobrego przykładu" a to w obecnych warunkach oznacza nieuchronny spadek z wysokiej drabiny.
  • fanka_online 24.05.11, 17:02
    Bardzo słusznie Pysio zauważyłeś, że prawdziwa wolność musi iść w parze z odpowiedzialnością za słowa wypowiadane....i nie mam tu na myśli wyłącznie słów agresywnych, pogardliwych, deprymujących, poniżających, obraźliwych....i nie tylko za słowa (wszelkie!) ale również za czyny (!)
    Tak się fatalnie składa, że obecne polskie tzw elity posługują się słowem wyjątkowo nieodpowiedzialnie, i tu po raz kolejny przyznaję Ci rację, stosują zasadę podwójnej moralności, czyli są po prostu hipokrytami, jak niektórzy w tym miejscu, bełkoczący w innym wątku "o moralności", o której nie mają zielonego pojęcia.
  • Gość: Uczeń IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.05.11, 13:26
    Kobieto, daj spokój, gdzie jak gdzie ale w szkole jest najtrudniej zachować wolność słowa. I to dzięki nauczycielom, którzy nie akceptują prawa do wyrażania przez uczniów własnego zdania.
  • fanka_online 25.05.11, 22:29
    Ofiara (anty) pedagogicznych eksperymentów niedouczonej części tzw grona (gniewu) ZSIiM?
    Współczuję z całego serca:(
  • Gość: gość IP: *.toya.net.pl 30.05.11, 20:47
    w Tworkach czekają...
  • fanka_online 30.05.11, 07:38
    "Fala nienawiści, która wylewa się z sieci, ma także charakter dobrze zorganizowanej działalności biznesowej. Od tygodni przez mediach przetacza się dyskusja o chamstwie wylewającym się z internetu: socjologowie zastanawiają się nad przyczynami tego zjawiska, obrażani politycy próbują szukać sprawiedliwości w sądach."
    www.polskatimes.pl/fakty/polityka/409400,opluwanie-ludzi-w-sieci-to-calkiem-dobry-biznes,id,t.html
  • fanka_online 30.05.11, 09:06
    Artykuł polecam głównie wszystkim zdezorientowanym, którzy bywali kiedyś na tym forum nie tylko w poszukiwaniu aktualnych informacji dotyczących miasta, ale i ciekawych, zabawnych komentarzy, przepełnionych nostalgią wspomnień, wartościowych inicjatyw.

Większość tych ludzi niestety odeszło z FP bezpowrotnie. Zdegustowani chamskimi tekstami, ordynarnymi pomówieniami i wulgarnym językiem opuścili to miejsce z przekonaniem, że tutejszych komentatorów dzielą jakieś hipotetyczne konflikty, które przekładają się na wartość merytoryczną postów, których forma sprowadzona do poziomu szamba budzi naturalną odrazę, ale jednocześnie rodzi też uzasadnioną obawę o własną anonimowość i strach przed prezentowaniem osobistych opinii i poglądów, zniechęca do zabierania głosu.

Skandaliczne posty pod moim adresem, haniebne pomówienia, ordynarne komentarze n/t mojej pracy zawodowej i życia osobistego nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, a publikowane tutaj od dwóch lat przez kilka osób, mają na celu zniechęcić wszystkich myślących krytycznie i niezależnych przed prezentowaniem swoich, indywidualnych opinii i trzeba przyznać, że większość z nich dała się zastraszyć...ustąpiła pola ordynarnemu prymitywowi, który za swoją działalność dawno powinien stracić prawo do wszelkich publikacji oraz jego nielicznemu, ale wielo- nickowemu supportowi, pozornie bezkarnemu ze względu na posługiwanie się zmiennym IP.

Po kilku próbach polubownych interwencji w tej sprawie, w lutym b.r. mój adwokat skierował do Agory pismo formalne, a odpowiedź, jaką otrzymałam za pośrednictwem kancelarii była jednoznaczna i potępiająca haniebny proceder nienawiści na zlecenie uprawiany na FP.
    Kolejnym działaniem mojego adwokata może być już tylko wniesienie sprawy do sądu i nie wykluczam wspomnianej decyzji pomimo mojej głębokiej niechęci do przedmiotu ewentualnego procesu oraz osób, które oskarżam o długotrwałe i systematyczne publikowanie kłamstw, pomówień i obelg pod moim adresem, niszczenie mojego dobrego imienia i znęcanie się psychiczne za pośrednictwem ogólnie dostępnych mediów.
    Przestrzegam więc po raz kolejny zarówno osoby o znanych mi personaliach, jak i te które podejrzewam o współudział w przestępstwie i przypominam, że obecnie każde, nawet zmienne IP jest możliwe do zidentyfikowania.
    Nikt nie jest tu anonimowy, a złudne poczucie bezkarności nie zwalnia z odpowiedzialności za słowo publikowane(!)

• Gość: gość IP: *.toya.net.pl 30.05.11, 10:28
    swój artykuł poświęć tym od "rydzyka", którzy chodzą do Żabki przed 24tą, hipokrytko!!!
  • Gość: Dedal 1 IP: *.opera-mini.net 31.05.11, 00:57
    Czy Tobie (ew Twoje egzaltacji) TO (o co się "ciskasz") aż tak odpowiada ??? Nie będę wnikał, choć widzę, że tak - a dlaczego - domysły, których nie przytoczę, bo i po co........
  • Gość: fanek IP: *.toya.net.pl 30.05.11, 20:49
    w Tworkach czekają...
  • wampir-wampir 31.05.11, 06:27
    No właśnie, więc co tu jeszcze robicie?
    --
    Och, nigdy nie wątp w człeka prawego i szlachetnego. Taki zawsze coś spieprzy. Oczywiście wszystko w imię większego dobra. /Simon Becket/
    *
  • Gość: jobrave IP: 212.183.140.* 31.05.11, 11:41
    Przeczytałem w tym wątku coś takiego:
    "Skandaliczne posty pod moim adresem, haniebne pomówienia, ordynarne komentarze n/t mojej pracy zawodowej i życia osobistego nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, a publikowane tutaj od dwóch lat przez kilka osób, mają na celu zniechęcić wszystkich myślących krytycznie i niezależnych przed prezentowaniem swoich, indywidualnych opinii i trzeba przyznać, że większość z nich dała się zastraszyć...ustąpiła pola ordynarnemu prymitywowi, który za swoją działalność dawno powinien stracić prawo do wszelkich publikacji oraz jego nielicznemu, ale wielo- nickowemu supportowi, pozornie bezkarnemu ze względu na posługiwanie się zmiennym IP."

I powiadam wam: nie lękajcie, albowiem nie popełnia przestępstwa, kto reaguje pomówieniami na pomówienia, a tym bardziej mówieniem (pisaniem prawdy), w tym przypadku na temat autorki cytowanego postu. Tak więc osoba pomawiana, obrażana, lżona ma prawo do obrony poprzez lżenie osoby lżącej. Nie wierzcie również w interwencje w Agorze - nie było ich i nie będzie. Na jakiś czas zawiesiłem pisanie prawdy o osobie występującej na tym forum po nickiem "fanka_online", ale potwierdzam, że wszystko co o niej napisałem jest prawdą, tzn. nie tylko o jej odrażającej powierzchowności,ale również, że świnia i w dodatku podła, że dopuszcza się ohydnych knowań wobec osób, które w nic złego jej nie zrobiły, że kosztem wielu z nich chciała robić karierę polityczną i zawodową, że policja, którą zamęczała donosami, na dodatek kłamliwymi, uznała ją- dla jej dobra - uznała ją za psychopatkę. Jednym słowem mamy tu do czynienia z osobą z aberracjami, ale też chorą z nienawiści, przerostem ambicji i zawyżoną samooceną, ktoś taki powinien mieć odebrane prawo wykonywania zawodu nauczyciela w trybie natychmiastowym. Od dwóch lat czekam na proces, którym w/w usiłuje mnie przestraszyć. Podaję jeszcze raz swoje personalia i adres i niecierpliwie czekam na pozew: Janusz Młynarski, s. Jana, Czesławy, ur. 14.11. 1956 r. Przemyśl, zam. 140 Tabernacle Street, London EC2A 4SD - dochodzi do mnie wszelka korespondencja urzędowa z Polski, więc spokojna głowa - pisma z sądów również. Czekam, choć wiem, że się nigdy nie doczekam. Nie dajcie się zastraszyć, macie prawo do obrony własnego imienia, a tym bardziej do pisania prawdy.
  • Gość: hehehe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.11, 16:52
    jo ty stary pierdoło może i świnia ale ja bym taką świnie chciał mieć w swoim chlewie chociaż jedną noc dziś widziałem ją w um
  • wampir-wampir 31.05.11, 18:02
    Sorki Jo, ale do k.urwy nędzy, co Cię stary obchodzi kto komu dupy daje?????
    --
    pl.youtube.com/watch?v=JuSZEBuDUC4
    *
    www.youtube.com/watch?v=gH203JWfAy0&NR=1
  • Gość: jobrave IP: 212.183.140.* 31.05.11, 20:32
    Twoja sprawa, że lubisz dymać świnie, ja tam wolę ładne kobiety. Ale uważaj ze świniami, bo ostatnio też jakiś nienormalny dymał kaczki, o masz poczytaj sobie.
    W niewielkiej wisi w gminie Bartniczka zatrzymano mężczyznę obcującego płciowo z ptakami domowymi. Prokuratura złożyła wniosek o jego aresztowanie - donosi Gazeta Pomorska.

"Obcował płciowo z kaczkami
    Zygmunt Ś. "wykorzystał" tamtej nocy dwie kaczki, zanim został spłoszony przez mężczyznę przechodzącego w pobliżu gospodarstwa. 49-latek uciekł w stronę pobliskiego jeziora, a przechodzień, widząc martwe ptaki z bardzo dziwnymi obrażeniami, postanowił powiadomić o sprawie policję.

Jak się okazało, Zygmunt Ś. po godzinie znów pojawił się w pobliżu gospodarstwa. Został zatrzymany. Był pijany i trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Mieszkańcy wsi twierdzą, że 49-latek jest chorym człowiekiem. Jego rozwój umysłowy zatrzymał się na poziomie dziesięcioletniego dziecka. Dodatkowo mężczyzna jest bezdomnym i nie umiejącym pisać ani czytać człowiekiem - czytamy w Gazecie Pomorskiej.

Brodnicka prokuratura przygotowała wniosek do sądu o areszt tymczasowy dla 49-latka. Biegli mają sprawdzić stan psychiczny zatrzymanego. Nie wiadomo bowiem, co bez leczenia mógłby zrobić w przyszłości."

Więc uważaj debilu, nie chwal się, że dymasz świnie, bo cię zamkną.
  • wampir-wampir 31.05.11, 18:19
    Do h...a to niepodobne, ni=by idol a tka łahudra, empiczek pentliczek, a wszystko rze dlatego zy jeden gufniasz hciał być adminem na forum, ono jest na sanym dople i nikt do nirgo ni zaglunda, to lrczy kompleksy. A nich si bawi, co wam to kó... szkodzi, pitok dórny. Nih sy tam sidzi i gada sam zy sobą, wariat-eariat... zabużony afektywni na szczóra i haju. Tża iść spać!!!!!
    --
    Hipokryzja jest wstydliwością łajdaka. /Demostenes/
    *
    Je habite a Saint Germain de Pres et chaque soir je ai rendez-vous avec Quelquen...
  • rynwa 31.05.11, 18:25
    www.chinmed.com/archiwum/arch_art/klimakterium.htm
  • wampir-wampir 31.05.11, 18:29
    Odwal się od Niej pastuchu. Tyle hałasu o nic:

forum.gazeta.pl/forum/f,102976,Zaburzenia_schizoafektywne.html
    OVER AND OFF
    --
    *
  • Gość: jobrave IP: 212.183.140.* 31.05.11, 19:30
    wampir-wampir napisał:

> Sorki Jo, ale do k.urwy nędzy, co Cię stary obchodzi kto komu dupy daje?????

A czy ja pisałem coś o dawaniu du.py? Przeczytałem swój post pięć razy i o du.pie ani słowa.
    Ja wiem, że są tacy ludzie, którym wszystko kojarzy się z kopulacją, ale nie przypuszczałem, że Ty również masz coś z nimi wspólnego.
    Daję słowo honoru, że pisząc ten post nie myślałem o pie.rdoleniu, zresztą wątpię, żeby ktokolwiek pisząc o tej osobie, miał takie skojarzenia.

--------------------
    Nie lękajcie się
  • rynwa 31.05.11, 19:39
    W Lublynii sprzydajum kaprawy zioła-nalogi.wieszjak.pl/narkotyki/207589,Pomoc-w-razie-przedawkowania-narkotykow.html
  • wampir-wampir 31.05.11, 19:46
    Jak już tyle palisz, to nie popijaj tego kawą ani herbatą, tylko wodą. A na sen kup sobie Benosan. Bierze się godzinę przed snem i popija wodą.
    --
    Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
    *
    Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
  • wampir-wampir 31.05.11, 19:48
    Odwagi, masz tu samych fanów!
    --
    pl.youtube.com/watch?v=JuSZEBuDUC4
    *
    www.youtube.com/watch?v=gH203JWfAy0&NR=1
  • rynwa 31.05.11, 20:10
    Polecam koktajl "Zasraniec". 100 gramów wódki ,50 gramów środka przeczyszczającego i 50 gramów środka nasennego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka