Dodaj do ulubionych

Marsz ukraińskich nacjonalistów

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 00:27

wiadomosci.onet.pl/swiat/marsz-ukrainskich-nacjonalistow,4881335,0,fotoreportaz-maly.html
Edytor zaawansowany
 • matlak2 07.12.11, 01:53
  Czym się różnią od naszego bydła spod znaku ONR, Młodzieży Weszpolskiej i ''patriotycznych'' kiboli, którzy 11 listopada dali popis swoich możliwości w Warszawie? Moim zdaniem, niczym!
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 07.12.11, 08:37
  Ano, tym że w swojej historii tych organizacji to upa przoduje pod względem bestialstw, sadyzmu, bandytyzmu i tego co najgorzej świadczy o człowieku a niby człowiek to brzmi dumnie!!!
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 09:16
  Pysiu co za bzdury wypisujesz.Są niemowlakami w porównani z naszym AK też zasłużonym w wymienionych orzez Ciebie specjalnościach.
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 07.12.11, 20:37
  matlak2 napisał:

  > Czym się różnią od naszego bydła spod znaku ONR, Młodzieży Weszpolskiej i ''pat
  > riotycznych'' kiboli, którzy 11 listopada dali popis swoich możliwości w Warszawie? Moim zdaniem, niczym!

  Oj Matlak, Matlak.:) Wszystko Ci się po.....rdoliło. Ani ONR, ani Młodzież Wszechpolska ani też tzw. "kibole" (wcześniej zwani "elementami antysocjalistycznymi") nie głoszą pochwały wachmanów z Auschwitz. Tu ta "drobna" różnica. Kapujesz?

 • venus99 07.12.11, 10:10
  każdy naród wybiera sobie bohaterów.część Ukraińców wybrała sobie wyjatkowo bestialskich morderców.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 07.12.11, 10:26
  Oczywiście że to są bzdury! Bo każdy skasowany szwab, ukrainiec czy inny zdrajca narodu wcielający ideały nazistowsko- banderowskie czynem, jest bohaterem a każdy walczący po niesłusznej stronie to morderca! Te twoje idee, ika, można porównać tylko i wyłącznie z ideami prometejskimi. Nieś ten kaganek i oświecaj głupich polaczków. Na pewno będzie weselej w tych ponurych czasach gdy prawda o bohaterach z pod znaku tryzuba nie może znaleźć uznania w oczach świata.
 • lowenbrau 07.12.11, 10:46
  Dzięki Bogu nie wszyscy Ukraińcy są zwolennikami nacjonalistycznej UPA.Większość ma w dupie tą organizację .Niestety wśród jej zwolenników wielu nie zna zbrodni popełnionych na Polakach,Żydach czy samych Ukraińcach , którzy byli jej przeciwni.Wielu utożsamia banderowców z walkami przeciw komunistom trwającymi aż do lat sześćdziesiątych.
 • darino 07.12.11, 14:57
  > każdy naród wybiera sobie bohaterów.część Ukraińców wybrała sobie wyjatkowo bes
  > tialskich morderców.

  Chodzi o komunistycznych oprawców ?

 • venus99 07.12.11, 15:46
  Bandera był komunistą?Szuchewycz też?i tysiące upowskich bandytów??to im stawiacie pomniki.
  ps.
  różnica między nami jest taka,ze wy możecie bezkarnie pisać paszkwile a na swoich forach prawdy sie boicie.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 13:32
  www.tvn24.pl/-1,1677326,0,1,bylem-gorszy-od-zwierzecia-bylem-zolnierzem-ak,wiadomosc.html
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 07.12.11, 14:31
  Odgrzewany kotlet z neobanderowskiej propagandy? Ty ika musisz mieć rację bo każdy logicznie myślący wie że kasowanie wyznawców nazizmu czy darwinizmu politycznego to czyściutka zbrodnia. Jestem pewny że myślisz tak jak ja i uważasz że proces norymberski to zbrodnia przeciw światu i najpiękniejszej ideologii jaką był hitleryzm czy banderyzm! Przecież wiadomo jak podstępnie Ak zamordowała np.; szwaba kutcherę czy utrudniała im i sprzymierzonym z nimi ukraińcom w budowaniu nowego ładu. Na order i miano bohatera zasługują tylko ci co ryzykując życiem i z pełnym poświęceniem likwidowali wrogów nowego. Zwłaszcza pozbywając się starców, kobiet i dzieci. I nie tylko na Wołyniu. Wielkie uznanie dla tych i na pewno medal i tytuł bohatera samostijnej dla tych co potrafili znależć wroga nawet w łonie matki. I tam go dopaść i zniszczyć poświęconym sprzętem kultywacyjnym bo jak wiadomo dla takich szkoda nawet kulki! Może się mylę może nie ale jestem pewien że w twojej rodzinie pozytywnych przykładów znalazło by się masę. Mam nadzieję że rozwiejesz moje wątpliwości i jakieś opowieści dziadka nam tu opiszesz. Dar do pióra masz wspaniały i nie dasz mi długo czekać.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 14:41
  Pysiu rozpedziłeś sie w zasłyszeniach a nie wiedzy opartej na faktach i zdarzeniach.
  Te jednoznacznie mówią,że zarówno AK jak i UPA to były organizacje o dużym zabarwieniu zbrodniczym.Mamy więc zbrodnizrzy po jednej i drugiej stronie.
  A ordery i odznaczenia odbierali zarowno jedni i drudzy zależnie po której stronie są granicy.
  Ale to były problemy naszych pradziadków którzy nie potrafili inaczej ich rozwiązać tworzyli organizacje typu bandyckiego.
  Zatem i to już wiesz AK=UPA.Nic poza tym.
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 07.12.11, 20:50
  Gość portalu: pysio napisał(a):

  > Odgrzewany kotlet z neobanderowskiej propagandy?

  Z braku laku dobry i "odgrzewany kotlet." czyli niczym nie potwierdzone "wspomnienia" jakiegoś działajacego na własną rękę psychopaty rzucone na szalę dla zrównoważenia zorganizowanej działalności kilkudziesięciu tysięcy banderowskich psychopatycznych rzezimieszków. "Logika" banderstaatowej córy godna dr Josepha Goebelsa.:) Jeszcze 10 lat temu mogła na niezorientowanych robić wrażenie - dziś co najwyżej wzbudza politowanie.
 • darino 07.12.11, 14:52
  To był Marsz Chwały Ukraińskiej Powstańczej Armii, z okazji rocznicy utworzenia UPA, a nie "marsz ukraińskich nacjonalistów", jak błędnie podaje się w polskich mediach.
  Marsz przebiegł w spokojnej atmosferze, nie to co w Polsce 11 listopada ...
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 07.12.11, 15:44
  IKA JESTEM PEŁEN PODZIWU DLA TWOJEJ WIEDZY! Przecież to oczywiste i nie podlega dyskusji że jeśli ktoś się broni to jest bandytą i zbrodniarzem! Przecież tak mądry naród jak szwaby czy ich wasale - ukraińcy - z powodzeniem wprowadzili to do praktyki. Oni nawet poszli dalej bo nawet ewentualnych obrońców życia eliminowali by nie popełniali mordów. Ika jestem z tobą i jeśli się znajdzie głupek myślący inaczej niż my to damy mu popalić. Myślę że darino czy mykoła są z nami /a może jeszcze ktoś/ i nie pozwolą szargać dobrego imienia bohaterskiej upa! Ludzie nie potrafią docenić tego co chciała dokonać upa. Przecież dzisiaj na świecie panował by pokój i każdy byłby swij dla swojego. Bo po za nimi nie było by nikogo innego. Spełniły by się idee o wiecznym pokoju i miłości dla bliźnich! Ty to rozumiesz a ja pod wpływem twoich postów też to wreszcie zrozumiałem i jestem ci wdzięczny za to uświadomienie.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 16:04
  Pysiu tak się sklada,ze Ty nigdy jak i teraz nic nie rozumiałeś jest to dla Ciebie zbyt skopmplikowane i Twój umysł tego nie obejmuje.Już nie raz dałeś na tym forum w tym względzie plame.To nie twoja liga w dyskusji .Jesteś zbyt prostacki by z Tobą dyskutować na jakikolwiek temat.Czasami coś przeczytasz co czego wielokrotnie Ciebie zachęcałam ale nie potrafisz tej wiedzy przetrawić.Zywisz się tanią sensacją nalepiej związaną z morzem krwi co Ciebie fascynuje.Nie powołuj się nawet ,że jesteś Polakiem ponieważ to jest prawdziwa obraza dla Polaka.Ty jesteś tutejszy i nic więcej.
 • venus99 07.12.11, 15:49
  darino napisał:
  Marsz przebiegł w spokojnej atmosferze, nie to co w Polsce 11 listopada ...

  to chyba normalne.w Polsce ludziom naziści przeszkadzają a na Ukrainie jak sie okazuje nie przeszkadzają.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • darino 07.12.11, 15:57
  Jacy naziści ? Po prostu patrioci.
 • Gość: matti IP: *.alfaks.com 07.12.11, 16:25
  powinniśmy włączyć nasze wschodnie ziemie do macierzy a resztę na wschód niech se rosja weźmie
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 07.12.11, 16:38
  Ika znowu mnie zaskoczyłaś! Jakie piękne argumenty przytaczasz. Każdy kto to przeczyta na pewno się dowie że takie logiczne i jasne a przede wszystkim trafiające w sedno, wyraźnie świadczą o twojej wyjątkowej wiedzy i mądrości. Skoro oświadczyłaś że i tak nic nie zrozumiałem z twoich wysiłków edukacyjnych to już sam nie wiem co począć. Może na początek zaczniesz wykład o wyższości nazizmu i darwinizmu politycznego nad wszystkimi innymi ideologiami. A może wytłumaczysz dlaczego ludobójstwo uprawnia do zaszczytów i tytułów bohatera. A może by tak na temat; dlaczego gdy inny kraj broni niepodległości to jest zbrodniczy a nie może być tak określana ukraina gdy robi to samo? Miej serce dla laików a uzyskasz ich dozgonną wdzięczność!
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 16:53
  O jakiej i czyjej Ty niepodległości mowisz.Kto i gdzie jej bronił.
  Każy walczył o swoje i ma swoich bohaterów.Strona przeciwna to oczywiście mordercy.
  Taka jest istota wojny,bezwzględnej ,ohydnej,pełnej łez i cierpień.Oby te okrutne czasy nigdy nie wróciły i jej pogrobowcy zarowno po jednej jak też po drugiej stronie.
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 07.12.11, 21:08
  Gość portalu: pysio napisał(a):
  A może wytłumaczysz dlaczego ludobójstwo uprawnia do zaszczytów i tytułów bohatera. A może by tak na temat; dlaczego gdy inny kraj broni niepodległości to jest zbrodniczy a nie może być tak określana ukraina gdy robi to samo? Miej serce dla laików a uzyskasz ich dozgonną wdzięczność!

  Zbyt dużo oczekujesz od tępej propagandzistki, która broni na tym forum "honoru" swoich zwyrodniałych pobratymców niczym przewodniczący "Związku Oficerów Ukrainy" Wiaczesław Biłous przed kijowskim sądem: "Ponieważ nasza organizacja uważa się za następcę prawnego bojowników o niepodległość Ukrainy, mamy obowiązek bronić ich honoru. ".

 • venus99 07.12.11, 21:08
  chyba ukraińscy.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 07.12.11, 20:58
  darino napisał:
  To był Marsz Chwały Ukraińskiej Powstańczej Armii, z okazji rocznicy utworzenia
  > UPA,

  Czyli innymi był to marsz ukraińskich faszystów. Ponoć w przyszłym roku red. Kwiecisty Kamień wraz z tow. Sztuką i niemieckimi towarzyszami wybierają się powiedzieć im "no passaran".
 • venus99 07.12.11, 21:12
  to byli naziści.w dodatku bardzo gorliwi.kiedy ogłoszono zaciąg do dywizji SSHałyczyna to zgłosiło się 80 tysięcy ochotników a miłujący pokój i bliźnich Szeptycki podesłał im kapelanów.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: itd IP: *.perr.cable.virginmedia.com 08.12.11, 00:48

  venus99 napisał:

  > to byli naziści.w dodatku bardzo gorliwi.kiedy ogłoszono zaciąg do dywizji SSHa
  > łyczyna to zgłosiło się 80 tysięcy ochotników a miłujący pokój i bliźnich Szept
  > ycki podesłał im kapelanów.
  ==
  Z grubsza masz rację, ale co powiesz na to, że tysiące z nich zdezerterowały, walcząc później także w armii polskiej na Zachiodzie? Kilkanaście tysięcy przed sowiecką niewolą i pewną śmiercią uratował sam gen. Anders. Banderowiec, nazista ci on był, czy co !?
 • Gość: e IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.11, 14:25
  a no powiem Ci na to,że z SS też zdezerterowało paru ludzi ,którzy po złapaniau zostali straceni co nie znaczy ,że SS to była formacja miłująca Polaków
 • darino 11.12.11, 13:11
  Do dwóch armii Ludowego Wojska Polskiego też zgłosiło się trochę ludzi. Zapewne samych komunistów. A miłujący pokój i bliźnich Stalin podesłał im komisarzy. :))))
 • Gość: Norman IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.12.11, 16:51
  Tylko ludzie mający kompleksy co do swojej wartości ukrywają się pod hasłami nacjonalistycznymi, patriotycznymi itp. Człowiek, który dobrze się czuje i zna swą wartość, nie musi niczego udowadniać. Wie co może, co potrafi i nie musi przekonywać innych, że coś znaczy. Powoływanie się na swoją narodowość jako szczególną wartość jest błędne i prowadzi donikąd. Na przykład, Polak szczycąc się swoją narodowością niech spróbuje wykazać, że właśnie jego narodowość jest szczególna i góruje tam gdzie mieszkają Eskimosi czy Nepalczycy. Ludziom, dla których pochodzenie ma szczególną wartość zapominają lub nie chcą uznać, że niczym nie różnią się od innych. Tylko słabe narody potrzebują się dowartościowywać poprzez ukrywanie się pod hasłami narodowymi. Czy ktoś słyszał, żeby mieszkańcy wysp na Oceanie Spokojnym byli nacjonalistami? Oni kochają swoje miejsce, ale nie potrzebują marszów, deklaracji ... żeby kogoś do tego przekonać.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 17:55
  Tutaj masz rację.W tej kwestii zapewne miał rację także Darwin. A może nawet i Joseph Roth, który sto lat temu pisał, że nacjonalistów na drabinie ewolucji należy postawić przed małpami.
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 07.12.11, 18:36
  Cześć Norman! Czy mógłbyś jaśniej wyjaśnić o co chodzi? Całkowicie się zgadzam że nacjonalizm, zwłaszcza wersja hitlerowska i banderowska są tak ohydne że należy użyć nawet drastycznych środków w stosunku do jej zwolenników. Jestem pewny że za kilkaset lat problemu nie będzie bo ewolucja cywilizacji wyraźnie na to wskazuje. Przyspieszanie tego procesu nic nie da a na pewno spowoduje nieszczęścia. Unifikacja świata - powoli i w bólach postępuje naprzód. Jednym z ważnych jej elementów jest powszechny pokój. Przy dzisiejszych oszołomach - wydaje się nieosiągalny. Ludzkość musi się przewartościować! Przede wszystkim musi zrezygnować z poglądu że kasa, to jest to dla czego warto żyć. Życie na koszt innych ludzi czy narodów jest właśnie mottem zdegenerowanych partii a stosowana przez nie propaganda ma znieczulić psychikę na dylematy moralne. Osoby poddające się bezkrytycznie / a takich jest zdecydowana większość/ na techniki sterowania ludźmi, bardzo łatwo można urobić i wykorzystać do własnych celów. Nie mam nic przeciw łączeniu się nacji jeśli to się odbywa na zasadzie równoprawności ale jeśli to mają być zasady banderowskie czy hitlerowskie zakładające wymazanie społeczeństw z mapy świata to wyraźnie i głośno sprzeciwiam się takim metodom i wybielaniu jej twórców.

  na marginesie; jak nerwowo reagują szwaby na kryzys i jak starają się z niego wybrnąć kosztem innych? A wszystko dlatego że światem rządzi pieniądz, egoizm, pazerność itd itp...
 • Gość: Texas-Mexico IP: *.convinacion.sexo.y.chelas.info 07.12.11, 18:47
  Nie rozumiem po co ta dyskusja, ktora do niczego nie prowadzi, to że jacys Ukraincy celebruja swieto Chwaly UPA, to ich sprawa, jesli naprawde uwazaja, ze podrzynanie gardel bezbronnym, to powod do dumy, jesli Polacy czcza zbirow z AK czy NSZ, to tez ich sprawa, nacjonalistyczny margines istnieje w kazdym narodzie. W Polsce nadchodzi, a na Ukrainie nadejdzie czas, że pomniki oprawcow runa, wiec nie ma o co kruszyć kopii, zresztą za 20 lat nikt nie bedzie o tym pamietal, wszystko co teraz budzi takie emocje, zarosnie - w sensie dosłownym i metaforycznym.
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 07.12.11, 21:03
  Patrząc z Meksyku czy Texasu możesz mieć takie poglądy ale tu w Przemyślu takie cóś to jest czysta drwina i prowokacja! To upa wymordowała naszych dziadów, sąsiadów czy znajomych a teraz z tego powodu obchodzi 'święto chwały"? Trzeba być mocno zdemoralizowanym by odstawiać tego rodzaju szopki. Szwabstwo jest jednak mniej chamskie bo jednak coś tam zrozumiało ale ukraińskie kałmuki żyją przeszłością i nie chcą pojąć że to - se ne wrati!
 • venus99 07.12.11, 21:17
  ja myslę,że najlepiej będzie jak zaczniesz składać hołd bohaterom KKK i przestaniesz się odwoływać do polskiej społeczności dla której określenie żołnierzy AK zbirami jest dowodem odrażającego zbydlęcenia.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: Texas-Mexico IP: *.convinacion.sexo.y.chelas.info 07.12.11, 21:42
  Dla jednych Polaków sa zbirami, dla innych bohaterami, podobnie jak dla niektórych Ukraińców UPA, to herosi, a dla innych bandyci, a wszystko zależy od osobistych doświadczeń. Ale jak powiedziałem, za 20 lat nikt nie będzie o tym pamiętał, tak jak o ofiarach szwedzkiego Potopu. I po co się tak napinać? To pytanie dotyczy jednych i drugich.
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 07.12.11, 21:55
  Gość portalu: Texas-Mexico napisał(a):
  to że jacys Ukraincy celebruja swieto Chwaly UPA, to ich sprawa,

  Jesli jacyś Niemcy celebrują święto Chwały SS to też ich sprawa?
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 07.12.11, 21:46
  W latach dziewięćdziesiątych ub. wieku przeważyła opinia by dać czas ukraińskim szowinistom na opamiętanie i rozliczenie się z ich niechlubną przeszłością. Nic takiego jednak nie nastąpiło, a wręcz przeciwnie - panowie poczuli się rozgrzeszeni i mimo napomnień Europy są wręcz dumni z niechlubnych czynów swoich i swoich przodków. Jedyna nadzieja w Wiśniowieckim.:)
 • Gość: Texas-Mexico IP: *.convinacion.sexo.y.chelas.info 07.12.11, 22:47
  Decyduje interes polityczny, wiec cynicznie mowiac nikt poza garstka kresowych hobbystow nie bedzie sobie sobie zawracal glowy 100. czy 200 tysiacami ofiar UPA, dopoki nie okaze sie to politycznie uzyteczne, jesli trupy da sie jakos wykorzystac, to na pewno zostana wykorzystane. W polityce nie ma sentymentow dlatego "hobbysci kresowi" nie moga liczyć na jakies wplywy, moga sobie jedynie pokrzyczec na wiecach, na forach, bic piane, licytowac sie z hajdamactwem i tyle.
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 07.12.11, 23:05
  Gość portalu: Texas-Mexico napisał(a):
  Decyduje interes polityczny,

  Jaki interes polityczny można mieć w hołubieniu do krwi antypolskich hajdamaków, stanowiących w dodatku zaledwie piątą czy szóstą, najbardziej zacofaną, część Ukrainy i roszczących sobie pretensje terytorialne do sporej części wschodniej Polski? • fanka_online 07.12.11, 23:09
  Dokładnie taki sam, jaki mieli hitlerowcy.
 • Gość: itd IP: *.perr.cable.virginmedia.com 08.12.11, 00:37
  Nasze dresole, kibole, łyse pały i inne tałatajstwo ''patriotyczne'' chce się zrehabilitwać za 11 listopada? Co wtedy powie Prezes; że lewactwo mu wpierdzieliło?


  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10774654,Narodowcy_przed_13_grudnia_groza_Jaroslawowi_Kaczynskiemu_.html
 • darino 08.12.11, 12:29
  To jak w biblijnej przypowieści o źdźble w oku bliźniego. Przeżywacie marsz ukraińskich nacjonalistów w Kijowie, a nie zauważacie dziesiątek marszów polskich nacjonalistów w Polsce.

  Poza tym władze Przemyśla próbowały już prowadzić własną politykę względem Ukrainy, i przede wszystkim Lwowa, i chyba Przemyśl nie najlepiej na tym wyszedł ?
 • venus99 08.12.11, 13:16
  marsze zauważamy ale to są marsze nacjonalistów a nie weteranów ludobójstwa i bandytów.jedyną słuszna polityka wobec Ukrainy to jest moim zdaniem pozostawieniem jej w spokoju.niech sobie wegetuje.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • fanka_online 08.12.11, 13:21
  Bardzo niebezpieczna polityka, która już swego czasu zebrała krwawe żniwo w Europie.
 • venus99 08.12.11, 15:19
  sami się powyżynają chociaż trzeba przyznać,że zachodnia Ukraina ma pod tym wględem lepszych fachowców,wiekszą tradycję i olbrzymią praktykę.ich minusem jest fakt,że do tej pory wyżywali się na bezbronnej ludnosci cywilnej.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • darino 08.12.11, 17:24
  Marzenia - cenna rzecz ...
 • venus99 08.12.11, 20:15
  widzisz jak ci się powodzi?możesz wielbicielu upowskich bandytów pisać co chcesz bo tu panują obyczaje europejskie a nie banderowska cenzura.dlaczego tak sie prawdy boicie?
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • darino 08.12.11, 20:37
  Przecież się nie boimy. Znaczy my, czyli ja. Piszę prawdę codziennie :).
 • fanka_online 08.12.11, 20:44
  Uhm....jeśli chodzi o Ciebie , to owszem....tą trzecią, tischnerowską;)
 • darino 08.12.11, 21:38
  Ta stolarska prawda brzmi prawie jak "Komsomolska prawda".
 • venus99 08.12.11, 21:49
  nie wszyscy czytają twoje ulubione pismo.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • darino 09.12.11, 09:16
  "Nasze Słowo" ?
 • venus99 08.12.11, 21:31
  piszesz bo ci pozwalają na tym forum.wy takiej odwagi nie macie.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • darino 08.12.11, 21:37
  My, czyli ja, taką odwagę mamy :). A wy mi tak, towarzyszu, nie lećcie na "wy" :).
 • venus99 08.12.11, 21:58
  ty nie masz żadnej odwagi ponieważ pisanie ukraińskich bredni nacjonalistycznych niczym niestety nie grozi.dlatego też wprowadzenie upowskiej cenzury na forum PuK jest świadectwem braku waszej,nacjonalistycznej odwagi.
  a świadectwem obłudy i bezczelności jest:forum.gazeta.pl/forum/w,165,131391683,131391683,zaklamanie_obluda_bezczelnosc_.html

  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • darino 09.12.11, 09:17
  Czyli, jak rozumiem, towarzyszu, odwagą byłoby nie pisać ?
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 09.12.11, 10:47
  Odważne posunięcie to takie które zszokuje zarówno nas jak i swich. Propozycja moja to na początek - zróbcie wystawę sprzętu używanego podczas "wyzwalania" z pod jarzma polskiego. Jestem pewny że macie pieczołowicie przechowywane kosy, piły,siekierki i co tam jeszcze... Do tego trzeba załączyć atestat od popa że sprzęt był poświęcony! Z tego co wiem to opisano kilkaset sposobów na wyeliminowanie okrutnych wrogów i dlatego myślę że wystawa będzie wystarczająco ciekawa a jej ekspozycja zajmie dość pokaźny teren. Najlepiej by było zrobić to w rynku. Gwarantuję sukces i poważne chwile refleksji wśród zwiedzających.
 • darino 09.12.11, 11:03
  Spod jarzma polskiego to wyzwoliła władza radziecka we wrześniu 1939 roku :). Tak więc wystawę sprzętu użytego do wyzwalania znajdziesz w Muzeum Wojska polskiego. Z atestatem Głównego Zarządu Inżynierii.
  Prośbę o zorganizowanie wystawy skieruj do Urzędu Miasta Przemyśla.
 • venus99 09.12.11, 14:24
  władza radziecka wyzwalała was wiele razy i przez wiele rad.najbardziej cieszyły się z wyzwolenia te miliony Ukraińców które zmarły z głodu w latach 30.ale to też was niczego nie nauczyło.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • venus99 09.12.11, 14:25
  korekta:przez wiele lat,nie rad.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • venus99 09.12.11, 14:22
  nic nie rozumiesz bo nie potrafisz myslec.
  odwaga polega w tym przypadku na umozliwianiu głoszenia poglądów które ci się nie podobają.ale to rzeczywiscie chyba zbyt trudne dla ciebie.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • darino 09.12.11, 15:23
  Przecież umożliwiam ci tutaj głoszenie poglądów, które mi się nie podobają ?
 • antymenel.1 09.12.11, 15:27
  Łaskawco,nie wiedziałem,że to twoje forum.Ale jak Kraków może być starym ukraińskim grodem to i to forum może być twoje.
 • darino 09.12.11, 15:38
  Oszywiście, oszywiście. A Lwów zawsze polski.
 • venus99 09.12.11, 15:54
  oczywiście.do 1945 roku.potem z łaski Stalina dostał się Ukraińcom czego skutki widać do dzisiaj.
  a możesz powiedzieć,kiedy Lwów był ukraiński-pomijając okres okupacji radzieckiej?
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • venus99 09.12.11, 15:52
  to chyba wypływa z ich kompleksów,zresztą uzasadnionych.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.11, 11:42
  Tak prawdę mówiąc to nacjonalistów mamy pełno zarowno w Polsce jak też na Ukrainie.
  Polscy nacjonaliści jednak mają tradycję.Swoją przenikliwą mądrością doprowadzili do upadku II Rzeczypospolitej i totalnej przegranej z Niemcami jak też z Ruskimi.
  W nowoczesnej Europie żaden kraj nie doprowadził się sam do totalitarnej klęski a jednak w Polsce to się udało i to w zasadzie bezkrwawo jak na uwczesne czasy.
  Ukraińcom niestety to się nie udało,jak wiadomo nie posiadali wówczas państwa i byli pod opupacją polską albo rosyjską a nawet niemiecką.Ze wszystkimi okupantami walczyli .Ostatnie walki z ruskimi toczyli w późnych latach 60-tych na terenie Ukrainy.
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 09.12.11, 14:08
  Darino tobie myślenie sprawia wyraźną trudność! Skąd UM ma wziąć artefakty? Na pewno wiesz jakie arsenały mają po stodołach, strychach czy zakopane - banderowcy. Chodzi o to by to właśnie oni wydobyli ten sprzęt i wystawili na światło dzienne. W podziemiu banderowskim na pewno pełnisz jakąś funkcję i jak ci tak zależy na pojednaniu to mógłbyś postawić tą sprawę na jakimś zlocie prowydu.

  Tak ika! Walczyli bez zmiany taktyki- podstępem. Jedną z ich ofiar jest mój szwagier. Były to lata pięćdziesiąte. Oficjalny areszt człowieka chorego i niezdolnego do poruszania się i... kamień w wodę. Do dzisiaj nie wiadomo nawet jak został zamęczony i gdzie zakopany.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.11, 14:22
  Pysio a jeżeli można wiedzieć to gdzie Twój szwagier walczył w latach 60-tych o Ukrainę.Widzisz dzisaj zbyt wielu się do tego przyznaje tak jak u nas ,że walczyli w AK i innych podziemniach.
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 09.12.11, 14:56
  Po co ta idiotyczna ironia? Zatłukli go twoi ziomale i to w czasie gdy twoja ojczyzna była już wolna dzięki braterskiej pomocy sowieckiej armii. Ja wiem ze twoje tradycje i racje są po przeciwnej stronie ale powiedz czy stać cię na taką oto refleksję, że bezsensowne mordy to specjalność sadystów i zboków i z walką o wolność nie mogą mieć nic wspólnego.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.11, 15:05
  Pysiu .Coś z tobą nie tak.Moja ojczyzna stała się całkiem wolna w 1989r.
  Poprzednio byliśmy pod protektoratem naszego wielkiego brata.A mii ziomale czyli Polacy też mordowali jak sadyści i zboczeńcy i tego już dzisiaj nie ukrywa.Nie mówi się tylko o ogromnie tych wyczynów starannie je zaniżając.
 • venus99 09.12.11, 15:06
  popełniasz błąd wdając się w dyskusję z czymś co jest tylko kompletnym zerem.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • darino 10.12.11, 13:54
  Poproś, Pysiu, Muzeum Ziemi Przemyskiej, może mają jakieś sprzęty. A jeżeli nie, możesz kupić u tzw. "rolników".
  A co do pojednania, to w ogóle mi na nim nie zależy. Chcesz się jednać, jednaj się z kim chcesz ...
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 09.12.11, 18:40
  O, widzę, że banderstaatowe dziewczę znowu popuszcza wodze fantazji, czarując swoją niechlujną "wiedzą":) Czy to ciąg dalszy cytatów z Jana Hastana?

  Rad bym wiedzieć w jaki to sposób polscy "nacjonaliści" doprowadzili do upadku II RP?

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  W nowoczesnej Europie żaden kraj nie doprowadził się sam do totalitarnej klęski
  > a jednak w Polsce to się udało i to w zasadzie bezkrwawo jak na uwczesne czasy

  Co to znaczy "totalitarna klęska" i "uwczesny"? Jakoś nie kojarzę. Porozmawiaj może z Panią ze swego przedszkola.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Ukraińcom niestety to się nie udało,jak wiadomo nie posiadali wówczas państwa i
  > byli pod opupacją polską albo rosyjską a nawet niemiecką.Ze wszystkimi okupant
  > ami walczyli .Ostatnie walki z ruskimi toczyli w późnych latach 60-tych na tere
  > nie Ukrainy.

  Prawdę mówiąc Ukraińcom na przestrzeni wieków nigdy nic się nie udało. Nawet po I wojnie nie potrafili stworzyć (nie chcieli, nie umieli?) własnego państwa podczas gdy udało się to narodom o wiele mniejszym jak Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia czy nawet Polska, które potrafiły obronić się przed Sowietami. Ba, w listopadzie 1918r. uzbrojone po zęby pułki ukraińskie pokonane zostały we Lwowie przez uzbrojone polskie dzieci.
  Całkiem nieźle natomiast wychodziło im rezanie bezbronnych poczynając od rzezi na żydach przez bandy Chmielnickiego a na Wołyniu kończąc.
  Tak więc nie ma się czym chwalić. Oczywiście z uwagi na śladową zawartość szarych komórek w ikowej głowie bez sensu wydaje się tłumaczyć jej, że Ukraina nigdy nie była przez nikogo okupowana z tego prostego powodu, że jej po prostu nie było.
  Bajki o walkach z Niemcami, Polakami czy Ruskimi do późnych lat sześćdziesiątych można oczywiście przy posiadaniu pewnej dozy poczucia humoru wypisywać. Ale to tylko piękne, szowinistyczne majaczenia. Chyba, że ma ona na myśli " PUK-nięty bunkier techniczny", który tak drażni Venusa.:)
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.11, 19:43
  Widzisz Mat promieniujesz głupatą i to jest w zasadzie jedyna Twoja dodatnia cecha.

  Kolejny raz potwierdzasz,że z wiedzą u Ciebie jest krucho albo bardzo krucho.

  Postaram się Ciebie troszeczkę ukierunkować.
  Materiałow poszukaj sobie sam.Wiem,że jesteś zbyt ograniczony żeby na wiedzę się zdobyć.A zatem do rzeczy:

  -piszesz " Rad bym wiedzieć " odpowiadam.Poczytaj sobie co to był OZON ,co chciał zrobić z Litwinami wiosną 1938r,co zaczął realizować na Lubelszczyźnie w stosunku do prawosławnych jak preludium pogromu.Czym się czuli,kto mógł do nich należeć.Jak traktowali własny naród nie mówiąc o konstytucji nawet tej kwietniowej.Odpowiem Ci to była zwykła banda przy władzy o rodowodzie i idologii nacjonalistycznej bardzo zbliżonej do faszystowskiej.

  Piszesz"Co to znaczy "totalitarna klęska"
  Też odpowiem Ci w skrócie.
  To klęska wrześniowa.Klęska gdzie w ciągu 5 dni rozpadła się armia,gdzie dezerterów liczono na setki z każdego pułku.gdzie straty z września to 70 % strat to straty niebojowe.
  Gdzie dezerterzy włóczyli się uzbrojeni i głodni zabierali chłopom co popadło do jedzenia.

  Szczególnie ta plaga rozwineła się na tzw kresach gdzie dezerterów było już nie tysiące a ich dziesiątki tysięcy.Na wsi dochodziło do walk miedzy chłopami a tymi dzielnymi żołnierzami ,których podobno napadali Ukraińcy.
  Tak chłopi polscy i ukraińscy tylko bronili swego.Oczywiscie ładnie to opisano,że chłopi tym razem to tylko ukraińscy napadali żołnierzy.
  Pytanie tylko,czy dezerter to żołnierz. I ta hańba na granicy polsko- rumuńskiej,gdzie rumuński kapral odbiera broń od Naczelnego Wodza .I Wódz poddaje się kapralowi przestając jednocześnie pełnić zaszczytną funkcję Naczelnego Wodza.
  Tego oczywiście w Twoim przedszkolu nie uczyli.W tym wzgledzie to prawdziwa narodowa amnezja.

  Piszesz "Prawdę mówiąc Ukraińcom na przestrzeni wieków nigdy nic się nie udało"
  Też podstawowe braki wiedzy.
  Zapewne nie wiesz,że Ukraina wchodziła w skład Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
  Póżniej było tak samo źle jak z Polakami.

  Póżniej zawierzyli Piłsudskiemu – a to wiadomo czym i kim był.Tak typowe dla nas .

  A póżniej sam wiesz szkolenie i upadlanie albo w Rawie albo przez osadników na Wołyniu i wreszcie przygotowania do czystki etnicznej na Kresach z preludium na Lubelszczyźnie.

  Piszesz też o dzieciach.Tak to nasza narodowa polska specjalność .Tam gdzie się ginie tam zawsze wystawiamy dzieci.Fakt jest to najtańszy żołnierz.Wystarczy tylko pomnik wybudować.Najlepiej za granicą by zbytnio w oczy nie gryzł.i nie drażnił sumienia.

  Widzę,że nawet piszesz o powstaniach chłopskich.Poczytaj sobie czym a nie kim był chłop w Rzeczypospolitej szczególnie na Kresach.

  Jak to wszystko przetrawisz i znajdziesz jakieś ciekawe argumenty/chociaż wątpię/to możemy temat rozwinąć/ • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 09.12.11, 22:19
  Gość portalu: Ika napisał(a):

  > Widzisz Mat promieniujesz głupatą i to jest w zasadzie jedyna Twoja dodatnia ce
  > cha.

  Dzięki, obelga od prymitywnego dzieciaka to prawdziwy komplement i oznaka bezradności.:)

  W dalszym ciągu brak odpowiedzi w jaki sposób "polscy nacjonaliści" doprowadzili do upadku II RP i co z tym miał wspólnego OZON.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Piszesz"Co to znaczy "totalitarna klęska"
  > Też odpowiem Ci w skrócie. > To klęska wrześniowa.

  Skoro sama nie potrafisz to weź może dziecko poproś panią w przedszkolu żeby Ci wyszukała w słowniku polsko-ukraińskim co znaczy polskie słowo "totalitarny". Jak na razie bowiem totalnie się kompromitujesz, nie tylko brakiem wiedzy ale i znajomością języka polskiego.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  .Na wsi dochodziło do walk miedzy chłopami a tymi dzielnymi żołnierzami ,których podobno napadali Ukraińcy.
  > Tak chłopi polscy i ukraińscy tylko bronili swego.Oczywiscie ładnie to opisano,że chłopi tym razem to tylko ukraińscy napadali żołnierzy.

  A Ty skąd to wiesz? Dziadziuś upowiec Ci opowiadał? Z dokumentów niemieckich jasno wynika, że Abwehra wraz ze swoimi ounowskimi agentami przygotowała na kresach rebelię ukraińską na wypadek gdyby Sowieci nie dotrzymali umowy i nie wkroczyli na kresy.
  Rebelia co prawda nie wybuchła ale miały miejsce liczne napady na polskich żołnierzy. Żadne tam walki z chłopami.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Piszesz "Prawdę mówiąc Ukraińcom na przestrzeni wieków nigdy nic się nie udało"
  > Też podstawowe braki wiedzy.
  > Zapewne nie wiesz,że Ukraina wchodziła w skład Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
  > Póżniej było tak samo źle jak z Polakami.

  Zapewne w przedszkolu jeszcze tego nie przerabiałaś więc powtórzę; nie było czegoś takiego jak Ukraina. Polacy zaś mieli własne państwo w skład którego wchodziły tereny zamieszkałe m.in.przez ludność rusińską. Szansę na Rzeczpospolitą Trojga Narodów zmarnował zaś sam Chmielnicki oddając w Perejasławiu Ukrainę rosyjskim carom.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Póżniej zawierzyli Piłsudskiemu – a to wiadomo czym i kim był.Tak typowe > dla nas .

  Taaa...:) Myśleli bidulki, że im marszałek sam wywalczy i podaruje wolność a oni będą się tylko przyglądać. Sami nie garnęli się do walki, a jeśli już to zasilali Armię Czerwoną i dla niej zdobywali w 1919 Kijów. Ale to już tak jest jak się uprawia politykę z pogranicza stepu i nie ma instynktu państwowotwórczego. Łatwiej przecież rzucić się z nożami na bezbronnych.
  A Twoje brednie to typowa dla Was bajdurzenie, co paradoksalne, przejete z sowieckich podręczników historii.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Piszesz też o dzieciach.Tak to nasza narodowa polska specjalność .Tam gdzie sięginie tam zawsze wystawiamy dzieci.Fakt jest to najtańszy żołnierz.Wystarczy tylko pomnik wybudować.Najlepiej za granicą by zbytnio w oczy nie gryzł.i nie drażnił sumienia.

  O ile wiadomo, dzieci wystąpiły wtedy najzupełniej ochotniczo i dały w d..pę uzbrojonym pułkom ukraińskim przeganiając okupantów ze swego miasta.

  Gość portalu: Ika napisał(a)
  Widzę,że nawet piszesz o powstaniach chłopskich.Poczytaj sobie czym a nie kim b
  > ył chłop w Rzeczypospolitej szczególnie na Kresach.

  Ty nie czytaj jakiś Franzuzów bo oni g...o o tym wiedzą. Na pewno los wszystkich chłopów na kresach był lepszy od doli chłopa francuskiego.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Jak to wszystko przetrawisz i znajdziesz jakieś ciekawe argumenty/chociaż wątpi
  > ę/to możemy temat rozwinąć/

  Nie będziemy rozwijać tematu dopóki nie skończysz przedszkola.

  PS.

  Poza tym skończ już z tą waszą prymitywno-upowską metodą udawania Polki. Udajsz kogoś innego... kto dostrzega "krzywdy" wyrządzane przez Polaków.

  Żałosna jesteś w tym swoim prymitywizmie...
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.11, 10:12
  Widzę Mat,ze tak jak przewidywałam.
  Argumencików to nie masz żadnych.
  Widzisz jaką mamy załosną tradycję.Teraz tylko ciągle i w miarę możliwości wszędzie biadolimy jak to Nas skrzywdzono.
  A tu nawet nikt nas nie chce w d***. kopnąć.
  Z prostej przyczyny.Na tym świecie jest tylu skrzywdzonych,że nasze krzywdy to pikuś w porównaniu krzywd innych narodów.
  Jakoś dziwnym trafem co pewien okres czasu ukazują się publikacje pokazujące ,że to jednak my krzywdziliśmy.I to autorów,których uznajemy za autorytety..

  A jeszcze jedno nikt nie lubi przegranych.Unika ich w miarę możliwości.To taki współczesny trąd.Tak,ze siądź sobie Mat popłacz sobie w rękaw.A faktów i tak nie zmienisz.Są jakie są.
  I jest ich coraz więcej.Nawet IPN jest nimi zszokowany,który uznaje tylko prawdę na podstawie własnych opracowań.
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 10.12.11, 21:17
  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Widzisz jaką mamy załosną tradycję.Teraz tylko ciągle i w miarę możliwości wszę
  > dzie biadolimy jak to Nas skrzywdzono.
  > A tu nawet nikt nas nie chce w d***. kopnąć.

  Cieszę się, że przyznajesz mi rację. Żałosnej tradycji oczywiście Wam nie zazdroszczę. Ale to nie powód do ciągłego biadolenia - trzeba się wziąć do roboty a nie ciągle urządzać marsze ku czci Hutu.
  A w d*** to, jak sądzę parę osób by Cię tu chętnie kopnęło.;)

 • venus99 10.12.11, 11:52
  uważam(jak już kilka razy pisałem),że popełniasz błąd wdając się w rozmowy z osobą bardzo dziwnej konduity.kiedyś społeczeństwo wyrażało dezaprobatę dla działań obrzydliwych goląc kobieto głowy.ponieważ jest to czynność przy której można sobie ubrudzić ręce zdecydowanie lepiej infamię wyrazić milczeniem obojetności.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 10.12.11, 14:11
  venus99 napisał:
  (...)kiedyś społeczeństwo wyrażało dezaprobatę dla działań obrzydliwych goląc kobietom głowy.

  Tak postępowano z polskimi dziw..mi w czasie okupacji. Sugerujesz, żeby zagraniczne traktować tak samo?:)

 • Gość: lechowski IP: *.rzeszow.hypnet.pl 10.12.11, 14:32
  zacznij od swojej rudej kundlicy, j33
 • antymenel.1 10.12.11, 15:06
  to coś sugeruje,że jest narodowści polskiej.to chyba jej senne marzenie.w tej sytuacji nie dzieliłbym włosa i traktował wszystkie tak samo.
 • venus99 10.12.11, 15:23
  podstawą kary jest łajdactwo a nie narodowość więc chyba należy karać identycznie ale ja zwracałem uwagę,że można sobie pobrudzić ręce więc jednak zamiast golić głowy to chyba jednak lepiej karać przemilczeniem.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 10.12.11, 23:48
  venus99 napisał:
  > podstawą kary jest łajdactwo a nie narodowość więc chyba należy karać identycznie ale ja zwracałem uwagę,że można sobie pobrudzić ręce więc jednak zamiast golić głowy to chyba jednak lepiej karać przemilczeniem.

  Przemilczanie nie jest jednak chyba wskazane gdyż może rodzić agresję. A nam przecież nie o to chodzi. Popatrzymy jakie rozwiązanie znaleźli Francuzi:
  " Po wojnie powszechną karą dla nich było publiczne ogolenie głowy. Na tym jednak upokorzenie się nie kończyło. Grupy ostrzyżonych do gołej skóry kobiet musiały paradować ulicami miast wśród tłumu obrzucającego je wyzwiskami, a po dojściu na rynek wchodziły na specjalną platformę, gdzie musiały wznieść ręce w hitlerowskim pozdrowieniu.
  W miastach, w których doszło do publicznego strzyżenia "szkopskich dziwek" praktycznie nie było potem przypadków linczu. Te "akty sprawiedliwości ludowej" rozładowywały wściekłość tłumu i dawały upust nagromadzonej przez lata złości i chęci odwetu."

  www.rodaknet.com/rp_art_4795_czytelnia_los_kolaboranta.htm

  Osobiście nie postuluję takiego działania bowiem za 1000 lat mogłoby to zostać uznane za "wielowiekową krzywdę" i wykorzystane jako pretekst do oczyszczenia z Lachów tym razem Ziemi Przemyskiej.;)
 • Gość: Dumny Polak IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.12.11, 17:26
  Polacy są największymi patriotami i zarazem wielkimi nacjonalistami bezgranicznie kochającymi swój piękny min. poniemiecki kraj .
  Polacy są szlachetni, nie kradną ,nie nadużywaja alkoholu , nie są zdemoralizowani potrafią być przykladem pracowitości ,sumienności , oddania oraz wierności dla swoich Braci oraz licznych sojuszników z ktorymi zawsze mieli do czynienia i dla których potrafili oddawać swoje krótkie zycie min. dla tych ze wschodu i tych z zachodu
  .Polacy nigdy z nikim nie kolaborowali ale tylko najnormalniej w świecie współpracowali ( a to diametralna rożnica)
  Dzis też współpracuja z licznymi nacjami i nikt nie widzi w tym nic zdroznego i nie nazywa to kolaboracja lecz sojuszem braterskim bądź europejskim w ramach NATO .
  Polacy sa bardzo tolerancyjni kochają min.Żydow,Niemcow a nawet Litwinow ,Czechów ,słowakow nie mowiąc o Ruskich czy innych mniej rozwinietych i mniej inteligentnych nacjach
  Polacy są nie tylko pępkiem ale i motorem calego swiata, bo tutaj stale rodzi sie najlepsza myśl techniczna min. w udoskanaolaniu i odmladzaniu cudzych samochodow poprzez przekrecanianie licznika ( napewno ani Niemiec ani Amerykanin tego nie potrafią ) Tu są najlepsi hydraulicy, stolarze ,agenci jak np Tomek ,malarze tapet po scianach zwlaszcza po suto zakrapianej salatce z buraczkow i ogoreczkow ,groszku i kapuscie.

  Polacy są bardzo szlachetni -pomagają biednym Talibom w Afganistanie i w Klewnikach celem wyuczenia kultury i tolerancji , dzieciom w Afryce a nawet w Bangladeszu oraz schroniskach dla Braci mniejszych .
  Polak sam nie zje i drugiemu też nie da zjeść ale tylko dla dobra tego któremu nie daje jeść aby takim zatrutym jedzeniem jakie jest oferowane w Polsce i UE nikt sie nie zatrul
  Polacy są NAJ NAJ NAJ .....!
  Jestem Dumnym, że jestem POLAKIEM a na dokladkę Przemyślakiem !
  Aha !
  Proszę nie mylić słowa Dumny Polak ze słowami Durny Polak - bo bardzo mnie to denerwuje kiedy nas tak inne nacje nazywają ( na złość - czy co ....?)

  POLAK POTRAFI !.
  PS
  O ile się mylę -to może ktoś poprawi lub cokolwiek dopisze z czego slyną Polacy i zajmują I miejsce w świecie
  Leć- Adaś -leć ( cholera ,ale ten Luter latał ,tylko szkoda ,że to Luter i nie 100% Polak oraz nazwisko jakieś takie nie na ski ......choć z angielska chodzi przecież o "SKI "- więc już końcowke typowo polską dla typowo polskich nazwisk czyli od zarania dziejow europy zwiazanej sciśle z Polską )
  Konkluzja :
  Sukając u innych szowinizmu ,nacjonalizmu i licznych przywar wpierw spójrzmy na wlasny nacjonalizm i przywary z jakich jesteśmy znani w swiecie .
  POLAK POTRAFI
 • Gość: Miki IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.12.11, 18:06
  I zawsze te dwa skunksy Mat i Venus mają coś do powiedzenia. Ale jak brak argumentów to atakują autora epitetami pod jego adresem. Znawcy za dychę.
 • darino 10.12.11, 13:57
  > Ba, w listopadzie 1918r. uzbrojone po zęby pułki ukraińskie pokonane zostały we Lwowie
  > przez uzbrojone polskie dzieci.

  To dlaczego w 1939 dzieci nie obroniły Lwowa :). Przecież i pułki były uzbrojone, i dzieci było więcej :).
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 10.12.11, 14:04
  darino napisał:
  To dlaczego w 1939 dzieci nie obroniły Lwowa :). Przecież i pułki były uzbrojon
  > e, i dzieci było więcej :).

  Najwyraźniej Niemcy a i Sowieci przedstawiali dużo wyższe walory bojowe niż ukraińskie oddziały w 1918r.

 • darino 10.12.11, 14:36
  Albo dzieci się zestarzały i osłabły :)
 • darino 09.12.11, 15:24
  Zawsze można na was liczyć :)
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.11, 16:05
  Prawie wszyscy chcą pisać o nacjonaliźmie ukraińskim a o nacjonaliźmie polskim ,który ma znacznie większe osiągnięcia czym można się pochwalić jakoś nikt nie chce.Amnezja czy też niechęć.
 • jesus33 09.12.11, 17:25
  A gdzie trwają zapisy, bo ja bardzo chętnie. Niech spacerują, będziecie mieli o czym pisać. Im nas więcej, tym lepiej. Dłuższe wątki będą, a to zapewne dobrze wpłynie na Waszą psychikę :-)
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=GUcXI2BIUOQ
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 09.12.11, 18:55
  darino napisał:

  > Zawsze można na was liczyć :)

  Na Ciebie też.:)
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.11, 17:59
  No chlopcy,aż miło się czyta Wasze wypowiedzi.

  Już widać "patriotyczne" nastawienie czyli jakie środki represyjne zastosowac by uciszyć .Tak to jest jak się nie ma argumentów a jedynie wyzwiska i totalny krzyk,by zagłuszyć prawdę.
  To jedna z podstawowych metod nacjonalistów.Biją,krzyczą,łamią kości a jak się sprawdzą w tych igraszkach to mordują.Podejrzewam,ze pochodzicie z Wołynia.

  A ja tutaj pozwalam sobie z Wami podyskutować o nacjonaliźmie.
  Ponieważ chętnie dyskutujecie o nacjonaliźmie naszych sąsiadów a ja twierdzę,że jesteśmy takimi samymi nacjonalistami jak nasi sąsiedzi albo jeszcze gorsi ponieważ nasz nacjonaliżm związany był z naszym państwem.

  I tu niestety nie popisaliście się żadną wiedzą a totalną głupotą.W przypadku Mata to zapewne dziedziczne.
  Oto przykład.Mat pisze"O ile wiadomo, dzieci wystąpiły wtedy najzupełniej ochotniczo i dały w d..pę uzbrojonym pułkom ukraińskim przeganiając okupantów ze swego miasta."

  Pozwolę sobie na odpowiedź.

  Zołnierz/w prawdziwym pojęciu żołnierza/nigdy nie walczy z dziećmi a tym bardziej nie strzela.Tacy żołnierze wolą ponieść klęskę i się wycofać niż mieć na sumieniu walkę z dziećmi.
  Tak też było we Lwowie.Tylko we Lwowie dyzhonorem było wysłanie dzieci do walki a sami "dzielni wodzowie a także mieszkańcy" pochowali się w kamienicach.Jak walki zostały zakończone z pełną odwagą wyszli z piwnic i gotowi byli przyjąć ordery i odznaczenia za obronę Lwowa.A dzieci-co tam dzieci.Postawiono pomnik i sumienie uspokojone.

  Ten sam manewr w tzw powstaniu warszawskim."Dzielni wodzowie" na pewną śmierć wysyłali dzieci by walczyli dla ich chwały.Dziecko to najtańszy żołnierz.Patrzmy na dzisiejszą Afrykę.
  A teraz popatrzmy na rok 1938.U władzy prawdziwa banda o nastawieniu nacjonalistycznym czyli OZON.
  I jakie to nacjonalistyczne niespodzianki nam szykują.

  Wiosną 1938 przygotowywanie wojny z Litwą. Ba nawet dogadaliśmy się z Niemcami,że jak zajmiemy Litwę.To oni czyli Niemcy zainteresowani są rejonem Kłajpedy i przyłączeniem tego rejonu do Prus.Dogadaliśmy się w ramach wzajemnego poparcia.Tylko Ci wstrętni Francuzi rzekli,że zrywają wszystkie sojusze i uzgodnienia z Polską jeżeli Polska zajmie Litwę.
  Poskutkowało.Od Francji byliśmy uzależnieni nie tylko pożyczkami ale także dostawami wojennymi.Oczywiście wersja dla malutkich jest całkiem inna a jak patriotyczna .Nawet wycofujące wojska z granicy defilują w Wilnie.Pięknie było.Rzucali kwiaty dzielnej armii.

  Ten sam rok czyli 1938 na Lubelszczyźnie pod patronatem" dzielnych generałów wojska " nastepuje planowe i systematyczne palenie cerkwi prawosławnych. Takie preludium do przygotowywanej czystki nie tylko na Lubelszczyźnie ale na całych kresach przez Podole,Wołyń czy też wschodnią Galicję.Oczywiście Bereza przepełniona.Osadnicy na Wołyniu w pełnym amoku w upadlaniu miejscowych.
  Czekanie na iskierkę by przeprowadzić czystkę etniczną,a tej niema.Tubylcy zacisneli zęby i milcza.
  Ale od czego jest KOP i inne formacje wojskowe.
  Cwiczenia na obsianych polach tubylców niszczą w niektótych przypadkach doszczętnie uprawy.
  Dzielnie pomagają w tym osadnicy.
  Dalej prowadzona jest walka Żydami,ławkowe getta, niszczenie sklepów i straganów.Świątobliwy "Mały Dziennik" szerzy antysemityzm wśród dzieci i młodzieży.Przecież Żydzi zabili Jezusa.
  Jesienią 1938 nacjonaliści polscy różnych nacji, a policja podsycała nastroje nienawiści, organizując już jawne perfidne pacyfikacje Ukraińców na Wołyniu i Podolu.Prasa w euforii nad sukcesami w walce z miejszościami. Na sylwestra rok 1938 uznany za rok sukcesów II RP.

  1939 -wiosna czas harce zacząć.

  Szczera przyjaźn z Hitlerem.Urośliśmy w swoich oczach .
  -Razem bierzemy się za Czechosłowację.Pełny sukces .zajmujemy Zaolzie i znowu nasza "dzielna armia" defiluje tym razem w Cieszynie.Pełno kwiatów.

  Europa odwraca się od nas.Niejaki Churchill oficjalnie nazywa nas hieną Europy.
  A Roosevelt w cyklicznych radiowych spotkaniach z Amerykanami w programie radiowym "Pogadanki przy kominku" nazwał nas europejskim wrzodem.
  Tak nas znienawidził ,ze bez żadnych oporów w Teheranie dał nas w prezencie Stalinowi .Nawet Churchill widząc wściekłość Roosevelt nie próbował protestować.

  A dalej 1939 też ciekawy.Już koniec przyjaźni z Hitlerem.Tym razem to my jesteśmy daniem dnia.
  A jakże nasza dzielna armia rusza do boju.Tak się boji,że po 5 dniach praktycznie przestaje istniec.Chaos i fatalne dowodzenie czyni z żołnierzy śmiertelnie i do końca życia przestraszonych, co w wojskowości oznacza całkowitą ich przydatność na polu walki.
  .Z prawie każdego pułku dezerteruje kilkuset żołnierzy.Armia przestaje istnieć.Rozpadła się.Uzbrojeni dezerterzy przetaczają się przez kraj czyniąc spustoszenie na wsiach w walce o jedzenie.Tworzą "„uzbrojony tłum”.Uciekają w tym samym kierunku co ludność cywilna.Szczególnie dają sie we znaki w pogoni za jedzeniem na kresach Wołyniu i Podolu.
  Jest to tak ciekawe,że uczyniono wszystko, by ten fakt ukryć przed narodem.

  A i nastaje czas okupacji niemieckiej i sowieckiej.Znowu rozwijamy swoje nacjonalistyczne zdolności donosy do okupantów na porządku dziennym,szmalcownictwo nie do opanowania,dalej walka z mniejszościamina różne sposoby.Najohydniejsza w stosunku do Żydów.Tu sojusznikiem są Niemcy.Płacą za Żydów.Zarabiamy.Przejawiamy wyjątkową aktywność.Opłaca się.

  Gorzej z Ukraińcami.Ci nie czekają na swoją kolej.Tego się nikt nie spodziewał.Polaków uznają za okupantów.Chyba przychodzi czas zapłaty.Krwawej zapłaty/do dzisiaj pamiętamy/

  Nikt nas nie chce.
  Chcemy być bohaterami-też nie wychodzi.Organizujemy sobie zbrodnię na własnym narodzie w tzw powstaniu warszawskim.Udaje się.Ale nikt nam nie wspólczuje i nikogo to nie interesuje.

  A teraz kiedy udało się uzyskać trochę wolności o dziwo nacjonaliści nasi ukochani już są na miejscu.Już mają swoje hasła, swój jad a nawet specjalnie się nie silą tylko powtarzają slogany swoich dziadow z okresu II RP.
  I tak przed wojną nasi nacjonaliści wołali"Polsko Twoja zguba w Rzymie"
  Dzisiaj nasi nacjonaliści wołają"Polsko Twoja zguba w Uni Europejskiej"
  Znowu bedą marsze i pochody oczywiście "patriotyczne"

  I każde krętactwo wokół dyskutowanych tekstów dotyczących naszego udziału w UE, każde kłamstwo, każde fałszerstwo, każda insynuacja pod adresem rządu RP działającego, wedle nich, na zgubę Polski - jako takiej i narodu polskiego w szczególności - są dobre i w pełni uprawnione.

  Nacjonaliści rechoczą i wyją z radości, gdy się ktoś ze zwolenników Unii na czymś pośliźnie, a gdy rządowi przytrafi się jakiś nawet naznaczony błąd w poczynaniach i pracy w UE, nacjonaliści są w swoim siódmym niebie nienawiści.

  Co gorsze dla nich, wierzą święcie, że cały naród ich poopiera i gdy przyjdzie co do czego,to stanie za nimi murem broniąc ich jak niepodległości.

  Ciekawe ile będzie naród polski musiał zapłacić za kolejne szaleństwo nacjonalistów.

  Czy nie czas nad tym się zastanowić i powiedzieć prawdę.Nasi nacjonaliści jeżeli się im pozwoli to wcześniej czy później doprowadzą do kolejnej zguby narodu.

  Na a teraz kochani moi adwersarze poznaliście trochę historii naszego nacjonalizmu oczywiście podanego w wielkim streszczeniu.

  Można powiedziec,że nasz krajowy nacjonalizm już poznaliśmy a szczególnie jego tradycje.

  Zatem proszę Was podajcie oczywiście jeżeli posiadacie takową wiedzę o nacjonalistach niemieckich,żydowskich,ukraińskich,litewskich a nawet białoruskich.
  Mam nadzieję,że potraficie udowodnic,że ich nacjonalizm jest co najmniej równy naszemu.Zatem do dzieła.
 • lokis1271 10.12.11, 18:32
  Szanowna Pani, czy to coś związanego z dyfuzorem ?
  Ukłony Szanownej Pani.
  L. Bodio
  Tczew

  PS.
  Nie liczę zbytnio na odpowiedź, ale nisko się kłaniam.
  LB
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.11, 14:41
  Przepraszam. Miało być dyshonor
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 10.12.11, 23:57
  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Zołnierz/w prawdziwym pojęciu żołnierza/nigdy nie walczy z dziećmi a tym bardziej nie strzela.Tacy żołnierze wolą ponieść klęskę i się wycofać niż mieć na sumieniu walkę z dziećmi.
  > Tak też było we Lwowie.

  Już myślałem, że Kasia niczym mnie nie zaskoczy. A tu proszę.:)
 • Gość: pedro IP: *.toya.net.pl 11.12.11, 00:11
  kasIKA to taki lokalny "głupek wioskowy" nie należy z nią dyskutować,
  ktoś kiedyś powiedział że to prowakatorka ale nie wierze -jest zbyt prosta i przewidywalna.
 • venus99 11.12.11, 06:11
  co się dziwisz?nikt nie lubi się przyznać,że od małolatów dostał w dupę.
  nie dyskutuj z nędzą moralną.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 11.12.11, 07:09
  Ostatnio otrzymałem od zw. nacjonalistów upa coś w rodzaju sprostowania ale, że to po ukraińsku to niewiele zrozumiałem. Chodzi mniej - więcej, ale chyba więcej że ika nie ma licencji propagandysty z prostego powodu; kompletny brak logiki który wykazała na samym początku szkolenia i pogłębiający się w astronomicznym tempie w trakcie nie pozwolił nam nawet na dopuszczeniu do pokropku przez popa i jeśli pisuje durnoty to tylko i wyłącznie we własnym imieniu! A co ciekawe na koniec to podpis na końcu odczytałem jako mykoła?
 • Gość: Bardzo Dumny Polak IP: *.przemysl.hypnet.pl 11.12.11, 08:19
  Jestem Bardzo Dumnym Polakiem - dlatego że tak mi pasuje i JUŻ -tylko nie wiem dlaczego jak mówią za granicą do Polaków DURNy POLAK - to ten zamiast zaprzeczyć i odpowiedzieć tym samym to głupkowato się uśmiecha i przytakuje mowjąc JA- JA lub OKEY czy tez HOKEY .
  Ponoć Polacy, sa znanymi Poliglotami ( przodują w Łacinie i zamiast mówiąc za granicą O jak tu Ładnie to mowią JA PIr..ę jak tu Zaj...ście ) -stąd też moge stwierdzic że Polacy to nie Durny ale Bardzo DUMNY NARÓD i od kolyski wiedzą jak sią mają w sposob taktowny i kulturalny z zachwycać sie wobec innych nacji narodów i kultur !
  Tak więc powiem po polsku : ja wszystko i wszystkich Pier..... ę, bo jestem Bardzo DUMNYM POLAKIEM - i to Jak ......?
 • fanka_online 11.12.11, 13:47
  Od blisko trzech lat czytam tutaj, żeś ty Łemko-Bojko-Austo-Wegier, a tu nagle....Polak?;)
 • Gość: Bazyli IP: *.tktelekom.pl 11.12.11, 14:11
  To ten Mykoła, którego zawsze było pełno na tym forum , wrócił już z wariatkowa.Dlaczego nie podpisuje się swoim pseudonimem ,tylko nazywa się Polakiem.Czyżbyście go już spolonizowali i odcieli od jego korzeni.
 • fanka_online 11.12.11, 14:16
  Mykoła został ostatnio wymieniony na Ikę.....dla zachowania parytetu równości płci;)))
 • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.12, 13:30
  Smutne to...
 • Gość: v IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.12, 23:54
  Lepsi za miedzą ukraińscy nacjonaliści niż rosyjscy przyjaciele...
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.11, 13:56
  No chlopcy,widzę,ze podjeliście temat.Piszecie jak zwykleczyli zpełną niewiedzą ale za to zjadliwie.
  Może pokażecie na co was stać.Może skorzystacie ze swoich szarych komórek.Niestety pełna klapa.Tylko "patrioci" A nawet Pani Fania zabrała głos.Może wesprze swoich kolegów wiedzą i doświadczeniem czy też tylko jest"patriotką"
  A dalej przeniosłam mój tekst,byście się specjalnie nie pogubili.


  Już widać "patriotyczne" nastawienie czyli jakie środki represyjne zastosowac by uciszyć .Tak to jest jak się nie ma argumentów a jedynie wyzwiska i totalny krzyk,by zagłuszyć prawdę.
  To jedna z podstawowych metod nacjonalistów.Biją,krzyczą,łamią kości a jak się sprawdzą w tych igraszkach to mordują.Podejrzewam,ze pochodzicie z Wołynia.

  A ja tutaj pozwalam sobie z Wami podyskutować o nacjonaliźmie.
  Ponieważ chętnie dyskutujecie o nacjonaliźmie naszych sąsiadów a ja twierdzę,że jesteśmy takimi samymi nacjonalistami jak nasi sąsiedzi albo jeszcze gorsi ponieważ nasz nacjonaliżm związany był z naszym państwem.

  I tu niestety nie popisaliście się żadną wiedzą a totalną głupotą.W przypadku Mata to zapewne dziedziczne.
  Oto przykład.Mat pisze"O ile wiadomo, dzieci wystąpiły wtedy najzupełniej ochotniczo i dały w d..pę uzbrojonym pułkom ukraińskim przeganiając okupantów ze swego miasta."

  Pozwolę sobie na odpowiedź.

  Zołnierz/w prawdziwym pojęciu żołnierza/nigdy nie walczy z dziećmi a tym bardziej nie strzela.Tacy żołnierze wolą ponieść klęskę i się wycofać niż mieć na sumieniu walkę z dziećmi.
  Tak też było we Lwowie.Tylko we Lwowie dyzhonorem było wysłanie dzieci do walki a sami "dzielni wodzowie a także mieszkańcy" pochowali się w kamienicach.Jak walki zostały zakończone z pełną odwagą wyszli z piwnic i gotowi byli przyjąć ordery i odznaczenia za obronę Lwowa.A dzieci-co tam dzieci.Postawiono pomnik i sumienie uspokojone.

  Ten sam manewr w tzw powstaniu warszawskim."Dzielni wodzowie" na pewną śmierć wysyłali dzieci by walczyli dla ich chwały.Dziecko to najtańszy żołnierz.Patrzmy na dzisiejszą Afrykę.
  A teraz popatrzmy na rok 1938.U władzy prawdziwa banda o nastawieniu nacjonalistycznym czyli OZON.
  I jakie to nacjonalistyczne niespodzianki nam szykują.

  Wiosną 1938 przygotowywanie wojny z Litwą. Ba nawet dogadaliśmy się z Niemcami,że jak zajmiemy Litwę.To oni czyli Niemcy zainteresowani są rejonem Kłajpedy i przyłączeniem tego rejonu do Prus.Dogadaliśmy się w ramach wzajemnego poparcia.Tylko Ci wstrętni Francuzi rzekli,że zrywają wszystkie sojusze i uzgodnienia z Polską jeżeli Polska zajmie Litwę.
  Poskutkowało.Od Francji byliśmy uzależnieni nie tylko pożyczkami ale także dostawami wojennymi.Oczywiście wersja dla malutkich jest całkiem inna a jak patriotyczna .Nawet wycofujące wojska z granicy defilują w Wilnie.Pięknie było.Rzucali kwiaty dzielnej armii.

  Ten sam rok czyli 1938 na Lubelszczyźnie pod patronatem" dzielnych generałów wojska " nastepuje planowe i systematyczne palenie cerkwi prawosławnych. Takie preludium do przygotowywanej czystki nie tylko na Lubelszczyźnie ale na całych kresach przez Podole,Wołyń czy też wschodnią Galicję.Oczywiście Bereza przepełniona.Osadnicy na Wołyniu w pełnym amoku w upadlaniu miejscowych.
  Czekanie na iskierkę by przeprowadzić czystkę etniczną,a tej niema.Tubylcy zacisneli zęby i milcza.
  Ale od czego jest KOP i inne formacje wojskowe.
  Cwiczenia na obsianych polach tubylców niszczą w niektótych przypadkach doszczętnie uprawy.
  Dzielnie pomagają w tym osadnicy.
  Dalej prowadzona jest walka Żydami,ławkowe getta, niszczenie sklepów i straganów.Świątobliwy "Mały Dziennik" szerzy antysemityzm wśród dzieci i młodzieży.Przecież Żydzi zabili Jezusa.
  Jesienią 1938 nacjonaliści polscy różnych nacji, a policja podsycała nastroje nienawiści, organizując już jawne perfidne pacyfikacje Ukraińców na Wołyniu i Podolu.Prasa w euforii nad sukcesami w walce z miejszościami. Na sylwestra rok 1938 uznany za rok sukcesów II RP.

  1939 -wiosna czas harce zacząć.

  Szczera przyjaźn z Hitlerem.Urośliśmy w swoich oczach .
  -Razem bierzemy się za Czechosłowację.Pełny sukces .zajmujemy Zaolzie i znowu nasza "dzielna armia" defiluje tym razem w Cieszynie.Pełno kwiatów.

  Europa odwraca się od nas.Niejaki Churchill oficjalnie nazywa nas hieną Europy.
  A Roosevelt w cyklicznych radiowych spotkaniach z Amerykanami w programie radiowym "Pogadanki przy kominku" nazwał nas europejskim wrzodem.
  Tak nas znienawidził ,ze bez żadnych oporów w Teheranie dał nas w prezencie Stalinowi .Nawet Churchill widząc wściekłość Roosevelt nie próbował protestować.

  A dalej 1939 też ciekawy.Już koniec przyjaźni z Hitlerem.Tym razem to my jesteśmy daniem dnia.
  A jakże nasza dzielna armia rusza do boju.Tak się boji,że po 5 dniach praktycznie przestaje istniec.Chaos i fatalne dowodzenie czyni z żołnierzy śmiertelnie i do końca życia przestraszonych, co w wojskowości oznacza całkowitą ich przydatność na polu walki.
  .Z prawie każdego pułku dezerteruje kilkuset żołnierzy.Armia przestaje istnieć.Rozpadła się.Uzbrojeni dezerterzy przetaczają się przez kraj czyniąc spustoszenie na wsiach w walce o jedzenie.Tworzą "„uzbrojony tłum”.Uciekają w tym samym kierunku co ludność cywilna.Szczególnie dają sie we znaki w pogoni za jedzeniem na kresach Wołyniu i Podolu.
  Jest to tak ciekawe,że uczyniono wszystko, by ten fakt ukryć przed narodem.

  A i nastaje czas okupacji niemieckiej i sowieckiej.Znowu rozwijamy swoje nacjonalistyczne zdolności donosy do okupantów na porządku dziennym,szmalcownictwo nie do opanowania,dalej walka z mniejszościamina różne sposoby.Najohydniejsza w stosunku do Żydów.Tu sojusznikiem są Niemcy.Płacą za Żydów.Zarabiamy.Przejawiamy wyjątkową aktywność.Opłaca się.

  Gorzej z Ukraińcami.Ci nie czekają na swoją kolej.Tego się nikt nie spodziewał.Polaków uznają za okupantów.Chyba przychodzi czas zapłaty.Krwawej zapłaty/do dzisiaj pamiętamy/

  Nikt nas nie chce.
  Chcemy być bohaterami-też nie wychodzi.Organizujemy sobie zbrodnię na własnym narodzie w tzw powstaniu warszawskim.Udaje się.Ale nikt nam nie wspólczuje i nikogo to nie interesuje.

  A teraz kiedy udało się uzyskać trochę wolności o dziwo nacjonaliści nasi ukochani już są na miejscu.Już mają swoje hasła, swój jad a nawet specjalnie się nie silą tylko powtarzają slogany swoich dziadow z okresu II RP.
  I tak przed wojną nasi nacjonaliści wołali"Polsko Twoja zguba w Rzymie"
  Dzisiaj nasi nacjonaliści wołają"Polsko Twoja zguba w Uni Europejskiej"
  Znowu bedą marsze i pochody oczywiście "patriotyczne"

  I każde krętactwo wokół dyskutowanych tekstów dotyczących naszego udziału w UE, każde kłamstwo, każde fałszerstwo, każda insynuacja pod adresem rządu RP działającego, wedle nich, na zgubę Polski - jako takiej i narodu polskiego w szczególności - są dobre i w pełni uprawnione.

  Nacjonaliści rechoczą i wyją z radości, gdy się ktoś ze zwolenników Unii na czymś pośliźnie, a gdy rządowi przytrafi się jakiś nawet naznaczony błąd w poczynaniach i pracy w UE, nacjonaliści są w swoim siódmym niebie nienawiści.

  Co gorsze dla nich, wierzą święcie, że cały naród ich poopiera i gdy przyjdzie co do czego,to stanie za nimi murem broniąc ich jak niepodległości.

  Ciekawe ile będzie naród polski musiał zapłacić za kolejne szaleństwo nacjonalistów.

  Czy nie czas nad tym się zastanowić i powiedzieć prawdę.Nasi nacjonaliści jeżeli się im pozwoli to wcześniej czy później doprowadzą do kolejnej zguby narodu.

  Na a teraz kochani moi adwersarze poznaliście trochę historii naszego nacjonalizmu oczywiście podanego w wielkim streszczeniu.

  Można powiedziec,że nasz krajowy nacjonalizm już poznaliśmy a szczególnie jego tradycje.

  Zatem proszę Was podajcie oczywiście jeżeli posiadacie takową wiedzę o nacjonalistach niemieckich,żydowskich,ukraińskich,litewskich a nawet białoruskich.
  Mam nadzieję,że potraficie udowodnic,że ich nacjonalizm jest co najmniej równy naszemu.Zatem do dzieła
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 11.12.11, 15:34
  IKA JEŚLI CHCESZ DYSKUTOWAĆ TO MUSISZ POKAZAĆ ŻE STAĆ CIĘ NA DYSKUSJĘ A NIE PROPAGANDOWE PIERDOŁY ZACZERPNIĘTE Z RUSKIEJ I BANDEROWSKIEJ SZKOŁY!!!
  Nikt na poważnie nie weźmie pod uwagę np.; takiego idiotyzmu jak ten że na ukrainie nie ma i nie było nacjonalizmu a ukraińcy byli tak szlachetni że zrezygnowali z zajęcia Lwowa i Przemyśla bo tam obrońcami były dzieci. Takich kwiatków w twoich postach mamy multum. Idiotyzmy te są tak oczywiste że nikt nie wierzy że to pisze człowiek z którym można logicznie i merytorycznie podyskutować. Oczywiście - twoje chamskie prawo zaśmiecać forum ale choć przez chwilę pomyśl co będzie jak twoja tożsamość wyjdzie na jaw. Anonimowość na forach nie jest wieczna !!!

 • darino 11.12.11, 16:40
  Pysiu, Przemyśla też broniły dzieci ? A, tak, pamiętam, jedenaścioro ! Zginęły atakując Chyrów i Niżankowice :)).
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 11.12.11, 18:03
  Darino może ty masz jakieś resztki refleksji? A kto niby miał bronić tych terenów gdy była wojna i wiadomo że mężczyźni w takim czasie biorą udział w działaniach i praktycznie zdolnych do walki dorosłych nie ma? Z drugiej strony wiadomo jacy są ukraińcy i nawet dzieci wiedziały że jedyna szansa na przetrwanie to bezpardonowa walka ze zboczeńcami. Wiadomo że podobnie było w Warszawie. Dla wszystkich bez wyjątku było jasne że połączone siły szwabsko-ukraińskie postąpią zgodnie ze swoim charakterem. Nie wiem po co ta idiotka wypisuje bzdury które kiedyś wypisywali ruscy a za nimi banderowcy ale już dawno z tego zrezygnowali bo jednak jest jakaś granica wciskania ciemnoty!
 • wampir-wampir 11.12.11, 18:15
  Oj, Pysiu. Z braku Mykoły robi za naczelną kretynkę tego forum ;-)))
  --
  Jesień...
 • darino 11.12.11, 19:43
  Orlęta Warszawskie, Pysiu ? Chyba odjeżdżasz coraz bardziej :).
 • Gość: Prześmiewca IP: *.adsl.inetia.pl 18.01.12, 00:23
  Nie wysilaj się "Ika" nacjonalizm istnieje w każdym z narodów.A z tymi biednymi Litwinami to już przesadziłaś.Tak naprawdę zapytaj potomków polskich ziemian na Litwie co stało się z ich majątkami w latach 1918-1939r a potem ubolewaj.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.11, 18:35
  Skoro niezbyt dobrze idą wam poszukiwania nacjonalistów pozwolę sobie dorzucić jeszcze jeden kwiatek naszej chwały nacjonalistyczno-faszystowskiej chwały.Może nie kwiatek ,ale chwast napewno.

  Odzyskaliśmy niepodległość po długich latach niewoli.
  Powoli zaczęto tworzyć struktury państwa.

  Zgromadzenie Narodowe,wybiera pierwszego prezydenta niepodległej Polski.
  Zostaje nim Gabriel Narutowicz.
  Narodowo faszystowska Endecja rozpoczęła gwałtowną propagandę przeciw niemu.
  Pod włoską ambasadą młodzież endecka urządza owację na część Mussoliniego, który właśnie doszedł do władzy we Italii

  . Zapowiedziano też bojkot nowego prezydenta i powołanego przez niego rządu. Sytuacja była napięta. Dochodzi do do starć Endeków z policją przed sejmem.
  Niestety, dwa dni później, gdy prezydent Narutowicz otwiera wystawę w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, zostaje zastrzelony przez niezrównoważonego malarza Eligiusza Niewiadomskiego, członka Narodowej Demokracji.
  Zabójcę skazano na śmierć, a wyrok wykonano. Mimo to, część skrajnej prawicy zainicjowała nawet kult jego osoby.

  Do dzisiaj nasi rodzimi nacjonaliści składają kwiaty na grobie zabójcy.

  Dzisiaj już jednoznacznie za śmierć Prezydenta można obarczać odpowiedzialnością tylko i wyłącznie nacjonalistów-narodowców.Co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości.

  Zatem chłopcy widzę,że poszukiwanie nacjonalistów wam specjalnie nie idzie,będę się starała pokazać znane mi kwiatki naszych ruchów faszystowsko narodowych w naszej najnowszej historii.
  Wiem,że to dla Was bedzie bolesne i nie do przełknięcia.

  Ale powoli rozbierzemy wszystko na czynniki pierwsze i dojdziemy do ostatnich bojówek faszystowsko-narodowych czyli zbrojnej gwardii jednej z naszych partii czyli kiboli,którzy zaczynają być bardzo aktywni na polu "patriotycznym".
 • europatria 11.12.11, 19:42
  Do kwiatków z tamtego okresu należy dołożyć historię z tzw paragrafem aryjskim.Klub piłkarski Warta Poznań wysunął propozycję wyrzucenia z polskiej ligi wszystkich nie Aryjczyków.Wartę poparła Wisła Kraków i AKS Chorzów.Tylko dzięki zdecydowanej postawie działaczy piłkarskich ze Lwowa ,Łodzi a w szczególności Cracowi , oddalono ten haniebny pomysł.Ogromną rolę odegrał w tym sprzeciwie urodzony w Przemyślu Józef Kałuża.Wielki piłkarz ,doskonały trener i znakomity działacz.W Krakowie odbywa się turniej jego imieniem.W Przemyślu zapomniany/nie licząc malutkiej ulicy nazwanej jego imieniem.Do czasów Kazimierza Górskiego nikt nie osiągnął z polską reprezentacją takich sukcesów jak jak nasz ziomal.
 • darino 11.12.11, 19:48
  W Krakowie stadion Cracovii leży przy ulicy Józefa Kałuży. Natomiast patron stadionu Wisły - Henryk Reyman, nie podawał ręki zawodnikom pochodzenia żydowskiego, a nawet odmówił kiedyś gry, kiedy w przeciwnej drużynie grali Żydzi.
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 11.12.11, 22:30
  Może ktoś z szanownych dyskutantów zna definicję; kto to jest nacjonalista? Może wtedy dyskusja nabierze rumieńców. Może ktoś wie jaka różnica jest między nacjonalistą a nazistą? A dajmy na to - czym się od tamtych, charakteryzuje rasista? Modne ostatnio się stało zamykanie mordy - hasłem nacjonalista. Głupkom się wydaje że jak się interlokutora takim hasłem przyciśnie to ani piśnie! eszcze na koniec takie pytanko: czy mordy jakie dokonała upa i to z sadyzmem w tle można zaliczyć jako pobudki nacjonalistyczne czy był to zwyczajny bandytyzm, zboczenie, zamiłowanie do rabunku, nekrofilia, która mogła wybuchnąć w tamtej sytuacji, okrucieństwo prymitywów, itp itd?
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 11.12.11, 22:59
  darino napisał:
  Natomiast patron stadionu Wisły - Henryk Reyman, nie podawał ręki zawodnikom pochodzenia żydowskiego, a nawet odmówił kiedyś gry, kiedy w przeciwnej drużynie grali Żydzi.

  Co w tym dziwnego?

 • europatria 11.12.11, 23:13
  Co w tym dziwnego? Czyli Kałuża był idiotą skoro podawał rękę wszystkim zawodnikom rękę bez względu na pochodzenie.
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 11.12.11, 23:56
  europatria napisał:
  Co w tym dziwnego?

  No właśnie co? Wielu nie podałoby ręki red.red. Blumszteinowi czy Michnikowi lub Kasi. I co z tego?

  europatria napisał:
  Czyli Kałuża był idiotą skoro podawał rękę wszystkim zawodnikom rękę bez względu na pochodzenie.

  Trudno powiedzieć nie znając dokumentacji dotyczącej stanu jego zdrowia ani motywacji jakimi się kierował podając lub nie podając ludziom rękę. To wymagałoby badań; nie wiemy np. czy podałby rękę murzynowi.
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 11.12.11, 22:53
  Sądząc po wzmożonej działalności na tym forum V Kolumny reprezentowanej przez znaną wszystkim szowinistkę możemy spodziewać się wkrótce powtórki z Wołynia:
  "Radny Lwowskiej Rady Miejskiej z frakcji "Swoboda" Jurij Michalczyszyn powiedział, że idea ukraińskiej nacji przewiduje priorytet Ukraińców nad innymi ideami, i "gdy przy zagrożeniu dla tych wartości konieczne jest działanie, związane z pozbawieniem życia wrogo nastawionego do Ukraińca osobnika, oczywiście, takie działanie musi być zrealizowane".
  Powiedział to w komentarzu dla ZAXID.NET, odpowiadając na pytania o to, czy nie uważa reklamy społecznej "Rocznica atentatu, dokonanego przez Mikołaja Łemyka w 1933 roku", która zostanie rozmieszczona w 2011 roku we Lwowie, za wzywanie do morderstwa.
  "Dla mnie Mikołaj Łemyk jest bohaterem zdecydowanie pozytywnym. To wzór do naśladowania w ekstremalnych warunkach historycznych. Jeśli mnie intuicja nie zawodzi, to my zbliżamy się do takich warunków. Dlatego chciałbym powiedzieć, że my działamy nie tyle odtworzając wzorce przeszłości, ile w ramach przygotowań do przyszłych zdarzeń, w przyszłości "- zapewnił Jurij Michalczyszyn .
  Powiedział też: "My uznajemy kult siły w służbie idei. Idea ukraińskiej nacji przewiduje priorytet Ukraińca przed innymi ideami - życie i zdrowie Ukraińca ponad wszystkie inne względy. Gdy przy zagrożeniu dla tych wartości konieczne jest działanie, związane z pozbawieniem życia wrogo nastawionego do Ukraińca osobnika, oczywiście, takie działanie musi być zrealizowane"
  Jurij Michalczyszyn zapewnił ZAXID.NET: ?To jest moje stanowisko, to jest stanowisko partii, to jest nasz styl pracy."
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.11, 23:25
  Mat jak zwykle promieniujesz głupotą Ale to twoja specjalność.
  Wyrwiesz cos z kontekstu i myślisz,że coś wiesz.

  Masz tutaj całość i sobie poczytaj.
  Napewno będziesz w 7 niebie.
  Ale do naszych nacjonalistów jednak im daleko .
  Jesteśmy zdecydowanie "lepsi" jak na "patriotów" przystało

  "04 lutego Komitet Wykonawczy Rady Miasta Lwowa zatwierdził listę reklamy społecznej, która będzie eksponowana we Lwowie w postaci reklam świetlnych i billboardów w 2011 roku. Wśród tematów reklamy, które zatwierdził Komitet Wykonawczy, są: "69-ta rocznica UPA" i "Rocznica attentatu (aktu terrorystycznego OUN) dokonanego przez Mikołaja Łemyka w 1933 roku". W szczególności, inicjatorem tego ostatniego jest partia "Swoboda".

  Jak podkreślił sekretarz Rady Miasta Lwowa, "swobodowiec" Wasyl Pawluk, reklama społeczna we Lwowie powinna być oparte na historii Ukrainy.

  Tak więc, wśród tematów reklamy społecznej w 2011 r. we Lwowie, billboardy i reklama świetlna będą prezentować "92-tą rocznicę ULR-ZUNR" w styczniu, "500 dni przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy 2012" pojawi się w lutym, "Roman Szuchewycz - płastun (harcerz), Bohater Ukrainy","Rocznica utworzenie Dywizji "Galicja" - w marcu, "PŁAST (Harcerstwo) - przed 100-tną rocznicą", "Utworzenie Dywizji "Galicja" - w kwietniu, "Rocznicy śmierci prowydnyka OUN - UPA Jewgena Konowalca", "400 dni przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy 2012 ", "Święto Bohaterów" (bohaterów OUN-UPA oczywiście) - w maju, "Rocznica urodzin pierwszej kobiety - nacjonalistki Oleny Pcziłki", "120 lat od dnia urodzin Jewgena Konowalca" - w czerwcu, "1 rok przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy 2012", "Uczczenie Pamięci Ofiar II Wojny Światowej","Rocznica Bitwy po Konotopem"- w czerwcu i lipcu.

  Także w lipcu lwowianie będą mogli zobaczyć na reklamach świetlnych i na billboardach: "Oni walczyli za Ukrainę" z okazji rocznicy bitwy 1 Dywizji Ukraińskiej Armii Narodowej "Galicja" pod Brodami, we wrześniu: "Rocznica urodzin B. I. Antonycza", "145 lat od narodzin Hruszewskiego", "Hajda do PŁASTU", we wrześniu-październiku: "200 dni przed Euro 2012", w październiku: "Rocznica attentatu popełnionego przez bojownika OUN Mikołaja Łemyka w 1933 roku", "Święto Opieki Najświętszej Matki Boskiej (rocznica powstania UPA)", "69-ta rocznica powstania UPA", "Rocznica śmierci Lwa Rebeta" (członka Ukraińskiej Głównej Rady Wyzwoleńczej i jednego z głównych ideologów OUN),"Niezwyciężona UPA", w październiku i listopadzie "93-a rocznica ZUNR", w listopadzie i grudniu: "78-a Rocznica Wielkiego Głodu w latach 1932-1933".

  Ponadto, w grudniu, będzie prezentowana reklama społeczna: "Rocznica urodzin Stepana Bandery".

  Również w trakcie roku na billboardach i reklamach świetlnych we Lwowie zostaną umieszczone reklamy społeczne poświęcone państwowym i zawodowym świętom, promowaniu zdrowego stylu życia, akcji antyaborcyjnej a także sztuce, kulturze i edukacji.

  Ile pieniędzy zostanie wydanych na takie reklamy, Wasyl Pawluk w chwili obecnej nie potrafił odpowiedzieć. Niezbędna kwota powinna zostać określona w budżecie rozwoju na 2011 rok, który radni rozpatrzą 17 lutego.

  Przypomnijmy, attentat na sowieckiego konsula we Lwowie jako reakcja i znak protestu przeciwko Wielkiemu Głodowi na Ukrainie w latach 1932-1933 przeprowadził 21 października bojownik OUN Mykoła Łemyk, zabijając w Konsulacie specjalnego pełnomocnika NKWD Oleksego Majłova."

  A tu masz orginał.Oni też wydają coś na wzór naszej"GazetyPolskiej" tak samo siejącej jad i nienawiść.I tez wydawana jest legalnie.
  Ale nie mają jeszcze takiego wodza jakiego my mamy.
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.11, 23:37
  Tutaj masz orginał do mojego poprzedniego postu

  zaxid.net/home/showSingleNews.do?u_lvovi_bude_sotsialna_reklama_atentat_lemika_i_richnitsya_upa&objectId=1122127
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 12.12.11, 00:26
  Wydaje się, że kwestia kolejnego ludobójstwa to sprawa przesądzona. Pytanie tylko gdzie najpierw? Czy za Bugiem czy od razu w Przemyskiem. Histeria narasta a Kasia przygotowuje grunt wypominając Lachom "krzywdy":
  "Ze Lwowa dochodzą jednak także złe informacje. Zaledwie kilkanaście dni temu odbył się tam marsz nacjonalistów ukraińskich z okazji 68. rocznicy utworzenia 14. Dywizji Grenadierów Waffen SS "Galizien", której powstanie tak mocno wspierał gubernator Hans Frank. Według policji w marszu, który wyruszy łspod pomnika Stepana Bandery przy dawnym kościeleśw. Elżbiety, udziałwzięło ok. 700 uczestników.
  Na jego czele szedłjego organizator, radny miejski z partii "Swoboda" Jurij Mychalczyszyn. W czasie przemówienia nazwa on esesmanów bohaterami oraz nawoływał zgromadzonych do kontynuowania ich dzieła. Wezwał również, aby czynem udowodnić, iż Lwów, jako stolica ukraińskiego nacjonalizmu, zasługuje na miano - uwaga! - Bandersztadt. Z kolei o uczestnikach marszu powiedział: "To jest patriotyczna młodzież, która popiera idee sprawiedliwości społecznej i narodowej, która troszczy sięo to, aby Ukraińcy zachowali swoją pamięć historyczną, która występuje przeciwko temu, aby bojownicy o niepodległość Ukrainy byli piętnowani jako wspólnicy nazistowscy i wrogowie państwowości ukraińskiej".
  W trakcie przemarszu - co podaję za ukraińską agencją prasową ZAXID - uczestnicy, zakrywając twarze szalikami, skandowali hasła ">>Galicja<< - Dywizja bohaterów!", "Melnyk, Bandera - bohaterowie Ukrainy, Szuchewycz, Bandera - bohaterowie Ukrainy!", "Jedna rasa, jeden naród, jedna ojczyzna!", "Pamiętaj cudzoziemcze, tutaj gospodarzem jest Ukrainiec!", "Twoja obojętność- twoje niewolnictwo!", "Bandera przyjdzie, zaprowadzi porządek!" i inne."
  bukojer.salon24.pl/309481,radni-banderowcy
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 12.12.11, 06:33
  Jak widać to aktywiści banderowscy filozoficznie milczą w temacie definicji nacjonalisty. Co? Nie znacie? A moze sami podpadacie pod to określenie?
 • darino 12.12.11, 08:46
  Wykaż odrobinę rozumu, pysiu, i zajrzyj do jakiejkolwiek encyklopedii, a znajdziesz definicję nacjonalizmu. Natomiast nacjonalistą jest człowiek wyznający poglądy nacjonalistyczne.
 • gate.of.delirium 12.12.11, 07:37
  "NOP brata się z antypolską Swobodą. "Nasza sprawa"
  Narodowe Odrodzenie Polski nawiązał współpracę z ukraińską Swobodą - podaje "Gazeta Wyborcza". Jak przypomina, partia ta ma neofaszystowskie korzenie, a szczególnym kultem otacza pamięć o antypolskich akcjach OUN-UPA i oddziałach Waffen-SS Galizien. - To jest nasza sprawa, z kim się spotykamy - mówią w NOP na prośbę o komentarz [...]", całość:

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10799063,NOP_brata_sie_z_antypolska_Swoboda___Nasza_sprawa_.html
  Ciekawa sprawa - porozumienie ponad podziałami w rytmie "Smert Lacham, smert żidowsko moskiwskoj komuni..." ??
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.11, 09:15
  My to już znamy.
  W naszej ciekawej historii a szczególnie w okresie II RP jak się nie będziemy okłamywać, to możemy stwierdzić,że w ostatnich latach istnienia II RP byliśmy państwem faszystowskim.
  Szczegolnie mocno wspólpracowaliśmy z faszystami włoskimi.
  A w wymianie doswiadczeń upadlania ludzi ściśle współpracowaliśmy z nazistami.
  To po wspólnych konsultacjach powstał obóz koncentracyjny w Berezie,wzorowany na obozach faszystowskich już sprawnie działających.

  Szczególnie natomiast sobie upodobaliśmy techniki znikania niewygodnych ludzi nie tylko dla Piłsudzkiego.
  Gubili się na zawsze generałowie,pułkownicy.
  Słynna ułańska trucizna pomogła pożegnać sie z tym światem gen.Rozwadowskiemu.

  Ale to są bzdety.To było takie "patriotyczne".Typowo faszystowsko nacjonalistyczne.

  A jakie były plany eksterminacji mniejszości narodowych i etnicznych.Tylko Rydz miał zostać prezydentem w 1040 r a ruszyło to by wszystko z kopyta,że aż miło.

  Ale na szczęście Rydz nie doczekał został tylko prawdziwym patriotą uciekając jak szczur z tonącego okrętu.Takie to typowe dla naszych patriotów.Podpalić i uciec.To też przerabialiśmy i to kilkakrotnie.
 • gate.of.delirium 12.12.11, 09:28
  Gość portalu: Ika napisał(a):


  > A jakie były plany eksterminacji mniejszości narodowych i etnicznych.Tylko Rydz
  > miał zostać prezydentem w 1040 r a ruszyło to by wszystko z kopyta,że aż miło.

  Zdawa mi siem, że po najeździe Brzetysława w 1038 roku, kniaź Kazimierz w 1040 miał na książęcej głowie poważniejsze problemy, aniżeli domniemane czystki etniczne Rydza-Śmigłego...
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.11, 09:35
  Przepraszam .Oczywiście Rydz prezydentem miał zostać w 1940 roku
 • darino 12.12.11, 13:08
  Wystarczy użyć mózgu, aby wiedzieć, że 1040 roku nie było urzędu prezydenta RP. Ale dla endeka to za dużo :).
 • gate.of.delirium 12.12.11, 13:21
  ...aby pisać do rzeczy i na temat. Ale czego spodziewać się po rezunie...
 • Gość: wołyniak2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.11, 21:16
  Darino, od dawna czekam na moment, w którym zaczniesz używac mózgu. I nic.... A prywatnie, co chcesz przez te swoje prymitywne wpisy na tym forum osiągnąć? A może masz jakieś sukcesy, przekonałeś może kogoś do swoich chorych racji, może starasz się poszerzać płaszczyznę porozumienia polsko-ukraińskiego? A może chcesz wyrzucic z siebie to, co w tobie z Lacha pozostało, więc jątrzysz i prowokujesz. A z odpowiedzią daj spokój, i tak nic sensownego nie napiszesz, zresztą jak zawsze. Lepiej najpierw pomyśl.
 • venus99 13.12.11, 10:23
  na czym opiera sie twoje podejrzenie,ze on ma coś wspólnego z Lachami?niejaka ika też się podaje za Polką a czym jest to można przeczytać.

  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 13.12.11, 22:51
  Gość portalu: wołyniak2 napisał(a):

  > Darino, od dawna czekam na moment, w którym zaczniesz używać mózgu.

  Myślisz, że on coś takiego ma?:)
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 16.12.11, 21:23
  Gość portalu: Ika napisał(a):
  To po wspólnych konsultacjach powstał obóz koncentracyjny w Berezie,wzorowany n
  > a obozach faszystowskich już sprawnie działających.

  Droga towarzyszko,

  Musieliśmy przecież gdzieś trzymać tę waszą faszystowsko-komunistyczną al kaidę. Dla terrorystów z OUN i komunistów z KPZU było to jak najbardziej właściwe miejsce.
 • darino 13.12.11, 22:24
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10812889,NOP_owcy_i_kibole_z_pochodniami_na_wroclawskim_Rynku.html?lokale=krakow
 • fanka_online 13.12.11, 22:29
  Pomyliłeś wątki, uhm....
 • venus99 14.12.11, 09:00
  zważywszy na fakt sojuszu polskich nazistów z pogrobowcami UPA(też miłosnicy Adolfa) należy się zapytać czy ukraińscy nacjonaliści wsparli swoich polskich kolegów.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • gate.of.delirium 14.12.11, 09:14
  W końcu mógłbyś razem z nazistami ze Svobody ubarwić NOP-owskie uroczystości tradycyjnym, upowskim sypaniem kopców, pod którymi miała zostać pogrzebana na wieki RP...
 • darino 14.12.11, 10:37
  14 października w Kijowie.
 • gate.of.delirium 14.12.11, 11:16
  ...jakoś mi nie po drodze z nacjonalistami...

  darino napisał:

  > 14 października w Kijowie.

  A na święceniu siekier też byłeś ?
 • darino 14.12.11, 11:28
  gate.of.delirium napisał:
  > A na święceniu siekier też byłeś ?

  Nie słyszałem o takim wydarzeniu ? Czy to sposób waszego proboszcza na spadające dochody ? Widziałem tylko święcenie samochodów i maszyn oraz msze dla zwierząt :).
 • gate.of.delirium 14.12.11, 12:01
  darino napisał:

  > gate.of.delirium napisał:
  > > A na święceniu siekier też byłeś ?
  >
  > Nie słyszałem o takim wydarzeniu ?

  Toś Ty niewinne dziecię :) I lepiej niech tak zostanie. Nie chciałbym, aby w jakimś Jaworznie nasze służby po raz drugi musiały leczyć waszych proboszczów Kościoła GK z chorych mrzonek...
 • darino 14.12.11, 12:11
  gate.of.delirium napisał:
  > Toś Ty niewinne dziecię :) I lepiej niech tak zostanie. Nie chciałbym, aby w ja
  > kimś Jaworznie nasze służby po raz drugi musiały leczyć waszych proboszczów Koś
  > cioła GK z chorych mrzonek...

  Zapomniałem o tym polskim obozie koncentracyjnym i jego metodach leczenia. Wczesniej Niemcy leczyli tam Polaków.
 • gate.of.delirium 14.12.11, 12:29
  darino napisał:

  Wcze
  > sniej Niemcy leczyli tam Polaków.

  Nie troszcz się o nas, damy sobie radę bez Ciebie i greko-katolickich proboszczów...
 • darino 14.12.11, 14:19
  gate.of.delirium napisał:
  > Nie troszcz się o nas, damy sobie radę bez Ciebie i greko-katolickich proboszcz
  > ów...

  To nie z nadmiaru troski :). A niedługo damy sobie radę i bez rzymsko-katolickich proboszczów :).
 • venus99 14.12.11, 14:36
  a po co rezunom katoliccy księża-oczywiście poza przypadkami mordowania.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • venus99 14.12.11, 14:34
  a potem my sojuszników Adolfa.niestety za krótko.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 13.12.11, 22:39
  Ale o co chodzi towarzyszom z GW? Przecież powinni się cieszyć, że następuje pojednanie w duchu wybaczenia "wzajemnych" krzywd.:)
 • 1.niedobrze 13.12.11, 22:46
  Towarzyszu matt"ole !Polska jest z Ciebie dumna.Bismarck dałby Ci wolność.
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 13.12.11, 22:54
  A wy się towarzyszu nie cieszycie z pojednania?
 • 1.niedobrze 13.12.11, 22:58
  Ucieszę się towarzyszu jak pojednasz się z rozumem.Chyba ,ze dostałeś rozwód ?
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 13.12.11, 23:12
  1.niedobrze napisała:

  > Ucieszę się towarzyszu jak pojednasz się z rozumem.

  Z twoim? Musiałbyś go najpierw mieć.
 • darino 16.12.11, 12:23
  Jutro w Przemyślu. Chciałem tylko przypomnieć, żebyście mieli jakieś zajęcie :)
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 16.12.11, 21:12
  Już kiedyś wspominałem na tym forum jak bardzo bliskie poglądy na historię II RP prezentują komuniści i nasi "kochani" banderstaatowcy. Kasia cytuje nie tylko "Trybunę Ludu" ale i fragmenty apologetów ustroju, którego pozbyliśmy się nieco ponad 20 lat temu. Sami zresztą poczytajcie:

  1917.net.pl/?q=node/2083


 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 16.12.11, 21:37

  oceania.salon24.pl/44300,odklamywanie-historii-polski-cz-2-wojna-polska
  'Na Wschodzie również, i to w znacznie większej skali, mieliśmy do czynienia z masową nielojalnością obywateli, szczególnie pochodzenia żydowskiego. Z czego to wynikało?

  PW: Zważywszy na usytuowanie społeczności żydowskiej w Polsce, która żyła równolegle do społeczności polskiej i nie identyfikowała się specjalnie z państwem, trudno tutaj mówić o zdradzie. Żydzi byli tak samo nielojalni wobec Polski, jak wcześniej wobec Rosji czy każdego innego państwa, w którym mieszkali. Mówimy oczywiście o przedstawicielach mas żydowskich, a nie o elitach, które się w mniejszym lub większym stopniu polonizowały. To fakt, że część młodzieży żydowskiej, bardzo widoczna, ale wcale nieprzeważająca, była zarażona bakcylem komunizmu. W przeciwieństwie do polskich, białoruskich czy ukraińskich współpracowników NKWD żydowscy współpracownicy, ze względu na swoją odmienność etniczną, po prostu rzucali się w oczy. Efektem tego było to, że poddani terrorowi Polacy i, w jeszcze większej mierze, Ukraińcy obwiniali całość społeczności żydowskiej o przejście na sowiecką stronę. Proszę sobie zresztą wyobrazić, jak czuli się Polacy, widząc na przykład w Grodnie młodych Żydów całujących pancerze sowieckich czołgów. Pamiętajmy jednak, że duża część Żydów również padła później ofiarą sowieckich czystek.

  Rz: Jak w praktyce wyglądała ta działalność wymierzona w Polskę?

  PW: Najpierw, za pomocą sowieckich zrzutków spadochronowych, organizowano z komunistycznych elementów oddziały tzw. milicji ludowej. Uzbrajano je w różny sposób, na ogół z licznych zakamuflowanych magazynów z bronią, które powstały jeszcze przed wojną i były używane do prowadzenia antypolskiej akcji terrorystycznej. Grupy takie podczas wojny mordowały pojedynczych żołnierzy, ostrzeliwały polskie oddziały i zajmowały się klasyczną wojenną dywersją. W kolejnym etapie wskazywały NKWD wszystkich tych Polaków, którzy mieli podnieść rękę na Armię Czerwoną. Później włączyły się zaś w prowadzenie zwyczajnego, planowego terroru. Usługi konfidenckie jej członków były dla Sowietów niezwykle cenne."
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.11, 10:32
  Brawo Mat.
  Robisz prawdziwe postępy.Aż oczom nie wierzę,że to właśnie Ty.
  A może ktości pomagał.Jak jeszcze raz uda Ci się coś znaleść uwierzę w Ciebie.

  Pierwszy artykuł o Dziadku.W zasadzie trochę tendencyjny ale zawiera dużo prawdy.Rzeczywistość była jeszcze bardziej ponura.

  Piłsudski nie był żadnym Polakiem.Był Żmudzkim Litwinem z krwi i kości .
  Nie był też zadnym patriotą.
  Był człowiekiem ,który chorobliwie nienawidzil Rosji.Dle jej zniszczenia był gotów zawrzeć pakt z diabłem.Z Polską było mu po prostu po drodze.I to wykorzystał.Wykorzystali to też Niemcy u których Piłsudski był najbardziej cenionym agentem,który ścisle realizował zobowiązanie jakiego się podjął dla Niemców.

  A Polska była tylko folwarkiem,bez pana.Pana dali nam Niemcy w osobie Piłsudskiego. .Uznaliśmy go za swojego.

  Natomiast drugi artykuł to ma wybitnie charakter patriotyczny.Chcieli byśmy by tak było.

  Było trochę inaczej.Sojusze polityczne to nasza specjalność.Zawsze mamy rękę w nocniku.
  Tak było i tym razem.

  Natomiast wrzesień 39 to tylko nasze marzenia.
  Niemcy przed wkroczeniem do Polski doskonale wiedzieli ,że nasza armia to posiada kabaretową wartość bojową.

  Do 5 września nasza armia rozpadła się jak domek z kart.Przestała po prostu istnieć.
  Prawie z każdego pułku zdezertowało setki żołnierzy.Stworzyli"uzbrojone bandy" szabrujące wioski za żarciem.Posuwali się w kierunku na wschód.Tam już byli naprawdę głodni.Zaczeły się napady na chłopów.Nasi"historycy" piszą,że chłopi białoruscy ,ukraińscy i litewscy napadali na żołnierzy,nie piszą,że czynili to samo chłopi polscy.To nie byli żołnierze.To byli tylko dezerterzy rabujący chłopów.

  A wodzowie.
  Tempo ich ucieczki bło rzeczywiści jak na uwczesne czasy imponujące.
  Jak wywieźli złoto za granicę to dla jego blasku chcieli zostać patriotami.

  A mniejszości to już kilkakrotnie wałkowaliśmy na tym forum.Tu sprawdziliśmy się znacznie lepiej jak najeźdźcy.

  Tak,że jak widzisz nawet komuniści wybielaja naszą ponurą historię.Co prawda nie tak bardzo jak "prawdziwi polacy"
 • gate.of.delirium 17.12.11, 18:51
  Gość portalu: Ika napisał(a):

  Był Żmudzkim Litwinem z krwi i kości .

  A co to za hybryda ? Albo Żmudzin, albo Litwin z Auksztoty...

  > Nie był też zadnym patriotą.
  > Był człowiekiem ,który chorobliwie nienawidzil Rosji.Dle jej zniszczenia był go
  > tów zawrzeć pakt z diabłem.

  Komendant nie był tu żadnym wyjatkiem. Ba, wielu rdzennych Rosjan też tak miało...

  Wykorzystali to też Niemcy u których Piłsudski był najbardziej cenionym agent
  > em,

  Jacy znów Niemcy ? Austriacy, CK Austriacy...
 • fanka_online 17.12.11, 18:54
  "Był na Żmudzi ród możny, Billewiczów...."

  H.S.
 • Gość: Dumny Polak IP: *.przemysl.hypnet.pl 17.12.11, 20:03
  Jestem Dumnym Polakiem ( nie mylić z Durnym Polakiem co często czyniš RPRy i małopis?ienni ) bo JA chcę jak marszalek Piłsudsk( Litwin ,nie katolik i mason wojujacy z wartosciami chrze?cijańskimi ) oraz obecny minister MSZ Sikorski współpracować z Niemcami i UE bo ONI Potrafia być prawdziwymi europejczykami -a my jeszcze NIE !
  JA juz PO-NIAŁ co to II ga Japonia i II IRlandia a może i nawet Fantastiolandia ?
  Jak Pożywiom - To Obaczym ....?
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 18.12.11, 14:25

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Piłsudski nie był żadnym Polakiem.Był Żmudzkim Litwinem z krwi i kości .
  > Nie był też zadnym patriotą.

  Hmmm... A ja słyszałem, że Chrystus był Ukraińcem.:)
  forum.gazeta.pl/forum/w,48782,92690413,108713268,Jezus_byl_Ukraincem_Budda_tez.html
  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Do 5 września nasza armia rozpadła się jak domek z kart.Przestała po prostu istnieć.

  Wasza armia nie mogła się wówczas rozpaść bo jej w ogóle nie mieliście, jeśli nie liczyć ounowskich i komunistycznych dywersantów.

  .Gość portalu: Ika napisał(a)
  Prawie z każdego pułku zdezertowało setki żołnierzy.Stworzyli"uzbrojone bandy"
  > szabrujące wioski za żarciem.Posuwali się w kierunku na wschód.Tam już byli nap
  > rawdę głodni.Zaczeły się napady na chłopów.

  Tak piszą Wasi "historycy".

  Nasi natomiast (jak chocby R. Wnuk z lubelskiego IPN) piszą, że po 11 września bojówki OUN, często przy udziale miejscowej ludności, rozpoczęły szeroko zakrojoną akcję antypolską, której ofiarami padło oprócz kilku tysięcy ludności cywilnej mniejsze grupki wycofujących się żołnierzy. Do akcji tej od 17 września dołączyły bojówki KPZU. Już wtedy miały miejsce przypadki zabijania i rabowania polskich sąsiadów przez ukraińską czerń.
  Np. w pow. Brody ukraińska ludność (nie wyłączając kobiet i dzieci) obrabowała kilka polskich kolonii.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  A mniejszości to już kilkakrotnie wałkowaliśmy.....

  W to akurat nikt nie wątpi.:)

 • venus99 18.12.11, 20:50
  gwoli uzupełnienia majaczeń ukraińskich nacjonalistów kilka perełek:

  forum.gazeta.pl/forum/w,45535,74630122,,historia_Lwowa.html?v=2
  i cytaty:

  piotrzr:
  1.Polacy tylko po części się ukrainizowali, gdyż byli tutaj
  gospodarzami i mieszkali bardzo zwarcie.
  2.Najbardziej ukrainizowanym (do 30% ludności) pozostawał również najbardziej
  kryminalny Zamarstynów.
  3.Wielonarodowa mozaika przedmieść lwowskich w czasach międzywojennych wyglądała w
  sposób następujących: Hołośko Wielkie i Krywczyce - Ukraińców jedna trzecia,
  pozostali to Polacy; Rzęsna Ruska - przeważnie Ukraińcy, Rzęsna Polska - bliżej
  miasta - przeważnie Polacy. Sychów - Ukraińcy - jedna trzecia, dwie trzecie -
  Polacy, Kozelniki - przeważnie Polacy, Skniłów - przeważnie Ukraińcy, Skniliwok
  i Zboiska - pól na pół Polacy i Ukraińcy.

  Ukraińcy nie czuli się gospodarzami we Lwowie i wtedy krążył bardzo właściwy
  polski dowcip o tym, że dobrze nie znali miasta i nie orientowali się w nim, w
  odróżnieniu od rdzennych lwowian „orląt", którzy doskonale zbadali wszystkie
  zakątki Lwowa, kiedy przywodzili tutaj na randki sowich dziewcząt.

  II wojna światowa i lata powojenne całkowicie zmieniły byłą lwowską demografię,
  ustaloną przez długie wieki: w mieście pozostało nie więcej, niż 3% jego
  rdzennych mieszkańców. Lata 50 - triumf Lwowa rosyjskiego (jedna trzecia
  etnicznych Rosjan i jeszcze jedna trzecia rosyjskojęzycznych Ukraińców ze
  Wschodu). Przesiedleńców-Ukraińców z Nadsania, Podlasia i Łemkowszczyzny nowi
  moskiewscy gospodarze osiedlili wyjątkowo w najnowszych ukraińskich gettach na
  okolicach miasta: Krywczycach, Zboiskach, Rzęsnem, Rzęsnem Kamionce.
  piotrzr cytuje za:
  www.zaxid.net/articlepl/2570/
  4.bo Lwów to przecież nie tylko Polacy budowali - a
  jeśli już to w dalekiej kolejnośći - po Niemcach, Zydach, Ormianach, Austriakach
  i Ukraińcach. Ciekawy temat do dyskusji.
  tym razem refleksje piotra po obejrzeniu filmu o hr Dzieduszyckim.

  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: itd IP: *.range86-169.btcentralplus.com 08.01.12, 19:55
  Co to jest tysiac oszolomów w 750-tysiecznym miescie [0,13 % calej populacji] wobec kilkunastu tysiecy lysych pal, ktore 11 listopada swietowaly przy pomniku Dmowskiego w Warszawie, oddajac hod skrajnemu szowiniscie i nacjonaliscie, fanowi ...Hitlera? Kto wie, czy temu idiocie nie zawdzieczamy Wolynia?
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 10.01.12, 00:17
  Gość portalu: itd napisał(a):
  Kto wie, czy temu idiocie nie zawdzieczamy Wolynia?

  Ty nie staraj się być mądrzejszy od naszego prezydenta - wszyscy wiedzą, że Wołyń zawdzięczamy sowietom.!
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.12, 09:26
  Zastanawiam się dlaczego Ukraińcy nie stawiają pomników Dmowskiemu.

  Przecież,jak by nie było Dmowskiego to nie było by polonizacji Kresów."Polska dla Polaków"tak to brzmiało to hasło prawicy.

  Nie miała by racji bytu żadna organizacja typu militarnego na Ukrainie.
  Ludzie żyli by sobie spokojnie jak za dawnych czasów.Nikt by nie traktował Wołynia jako narodowego śmietnika zwożąc i osiedlając w tym regionie prawie cały szuwar II Rzeczypospolitej.

  Zastanawiam się czy w ramach pojednania z Ukrainą nie było by dobrze by postawiono wspólne pomniki Bandery i Dmowskiego wzajemnie wspierających się ramionami.

  Może by to zostało zakceptowane przez obydwa narody.Tym bardziej ,że zarówno jeden i drugi są idolami organizacji prawicowych dzialających w naszych krajach.

  To z ideologii Dmowskiego nienawidzimy innych czyli Ukraińców,Żydów,Niemców Rosjan i wiele innych narodowości.Mamy skłonności do wytępienia wyznających inne religie niż nasza

  To na Wołyniu ideologia Dmowskiego rozpoczeła brutalną polonizację w czasie II Rzeczypospolitej.To tę polonizację zakończyła ideologia Bandery.
  Powinni zatem obydwaj zostać bohaterami Wołynia.

  To doktryna Dmowskiego wymusiła na Piłsudskim haniebną zdradę wobec sojusznika
  jakimi były wojska Petlury.
  Dmowskiemu zawdzieczamy przez niego inspirowaną politykę polonizacji Kresów, uznaje się za główną przyczynę Rzezi Wołyńskiej.

  Tak,że my też mamy prawdziwego bohatera,którego pomniki można stawiać też na Ukrainie ale także Dmowski wyznaczając kryteria etniczne skrzywdził też
  tych Niemców (z Pomorza Gdańskiego, Wielkopolski) co to z Napoleonem szli bić Prusaków dla odrodzenia Rzeczypospolitej ,
  tych Tatarów Lipkowskich, którzy nigdy przeciw swej ojczyźnie Polsce nie wystąpili
  tych prawosławnych, protestantów, Żydów, którzy w Rzeczypospolitej
  szukali schronienia przed prześladowaniami, szukali wolności
  i z powodu jej znalezienia gotowi byli bronić
  choć nigdy etnicznie Polakami nie byli.
 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 14.01.12, 14:46
  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Stek bzdur, z którym nie warto polemizować. To typowe dla ukraińskich szowinistów. Kiedyś dano im szansę na opamiętanie się ale na próżno. Poszli zupełnie w innym kierunku, uznali się za rozgrzeszonych i sami przeszli do ataku uznając swoje i swoich przodków zbrodnicze czyny za "walkę" o niepodległą Ukrainę. Z jednym zgodzę się z Kasią. Dmowski powinien mieć pomnik w Banderstaacie. I to nie jeden. Bo to przecież dzięki m. in. niemu kilka milionów Ukraińców uniknęło losu swoich pobratymców zza Zbrucza:

  www.google.pl/imgres?q=ho%C5%82odomor&hl=pl&client=firefox-a&hs=M0j&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&channel=s&biw=855&bih=821&tbm=isch&prmd=imvnsb&tbnid=OB7Z-wyW1qk62M:&imgrefurl=http://www.thethirdcraft.org/%3Fp%3D14714&docid=APlq416K3froaM&imgurl=http://thethirdcraft.org/wp-content/uploads/2011/02/Bengal-famine-1943.jpg&w=420&h=326&ei=_oERT-vCDsKh-QaP07joAg&zoom=1&iact=hc&vpx=117&vpy=510&dur=50&hovh=198&hovw=255&tx=137&ty=112&sig=112703051442514696682&page=2&tbnh=139&tbnw=179&start=19&ndsp=17&ved=1t:429,r:4,s:19
  www.google.pl/search?q=ho%C5%82odomor&hl=pl&client=firefox-a&hs=nJP&rls=org.mozilla:pl:official&channel=s&prmd=imvnsb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=sIERT4-hBcyd-wauvvyJBw&ved=0CDgQsAQ&biw=855&bih=821
  Dla Kasi zrozumienie tego jest jednak zbyt trudne. Nic dziwnego, tego tematu w przedszkolu się nie przerabia a poziom szkoleń w bunkrze technicznym jaki jest każdy widzi. • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.12, 16:45
  Ciebie nie pytam.
  Interesuje mnie co sądzą na ten temat mieszkańcy naszego regionu pochodzenia ukraińskiego.

  U nas jest jasne.
  Dmowski -faszysta ,którego ideologia wcielona w życie w II Rzeczypospolitej doprowadziła do rzezi wołyńdskiej.
  Zastanawia mnie jaką skalą zbrodni obciążają Ukraińcy Romana Dmowskiego.
  U nas temat ciężki do badań, ze względu na dość dokładne pozamiatanie.

 • Gość: mat120 IP: *.ztpnet.pl 14.01.12, 22:30
  Gość portalu: Ika napisał(a):

  > Ciebie nie pytam.
  > Interesuje mnie co sądzą na ten temat mieszkańcy naszego regionu pochodzenia uk
  > raińskiego.

  Kasiu, obudź się. Region przemyski póki co należy do Polski, nie może więc być "Wasz".:)
  Co prawda we Lwowie wasi faszyści raz po raz wiecują za przyłączeniem nie tylko Przemyśla do Ukrainy ale póki co jednak status quo jest zachowane.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  U nas jest jasne.
  > Dmowski -faszysta ,którego ideologia wcielona w życie w II Rzeczypospolitej dop
  > rowadziła do rzezi wołyńdskiej.

  U Was tak. Jednak u nas, nasz prezio twierdzi, że to sowieci są za nią odpowiedzialni. Może wpierw uzgodnij z nim wspólną linię.

  Gość portalu: Ika napisał(a):
  Zastanawia mnie jaką skalą zbrodni obciążają Ukraińcy Romana Dmowskiego.
  > U nas temat ciężki do badań, ze względu na dość dokładne pozamiatanie.

  Póki co żaden Ukrainiec, oprócz Ciebie, się nie wypowiedział. Chyba w tej części Polski nikt z nich nie mieszka.:)

 • venus99 14.01.12, 18:55
  sądząc z wielu wypowiedzi ukraińskich nacjonalistów bardziej odpowiadała im wolność i demokracja połączona z głodem i ludożerstwem na sowieckiej Ukrainie niż życie w tej okropnej Polsce.a jak im to odpowiadało to od 44 roku tego szczęścia mogli zaznać.
  --
  Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
 • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.12, 19:47
  Wydaje mi się,że Ukraińcy wyciągneli wnioski z tej niesamowitej tragedii zagłodzonego narodu.

  Chyba po tej tragedii zdecydowali,że nikt i nigdy bezkarnie nie będzie poniżał i mordował ich narodu.

  Doświadczyliśmy tego my jako drugi okupant tego narodu.Dali nam do zrozumienia ,że dobre czasy okupacji się skończyły.My jeszcze nie wszyscy to zrozumieliśmy.
 • matlak2 18.01.12, 00:59
  Już sobie lwowscy nacjonaliści i wspierający ich radni jeden wielki sukces wymarszowali. Kibice zespołów mających na EURO 2012 grać we Lwowie mocno kombinują, aby - uchowaj Boże - tam nie mieszkać podczas mistrzostw i przebywać nie dłużej, niż kilka godzin. Skorzystają na tym Polacy, Słowacy i, w mniejszym stopniu, Węgrzy.

  Niemcy, Duńczycy, a od niedawna Portugalczycy myślą nawet o budowie swoich ''miasteczek kibica'' (na 30-50 tys. ludzi) na terenie naszego kraju, w pobliżu granicy z Ukrainą. Trwają rozmowy linii lotniczych w sprawie organizacji czarterów do Lwowa z polskich lotnisk w dniach rozgrywania spotkań grupowych we Lwowie. Poza rezerwacjami w polskich hotelach, kwitnie wynajem prywatnych kwater i mieszkań (ceny już od ...80 zł/ osobe), w tym w Przemyślu (ok, 200 Niemców już sobie tak spanie zaklepało), a to dopiero początek.

  Dajmy na mszę, aby lwowskie oszołomy jeszcze coś do rozpoczęcia Euro wymyśliły, bo jest duża szansa na to, że pies z kulawą nogą z cywilizowanej Europy tam się nie pofatyguje. Może wtedy normalni Ukraińcy wreszcie się przebudzą i pogonią to bractwo w kibienbije matyr


 • darino 18.01.12, 11:48
  Przede wszystkim, nie lubię debili-kibiców, więc lepiej, jak ich będzie mniej we Lwowie, nie będą płoszyć prawdziwych turystów.
  Co do infrastruktury, i tak większość pieniędzy z przygotowań do EURO, i samego EURO zgarną poplecznicy Janukowycza powiązani z Partią Regionów.
  Tak więc zdrowiej będzie, jak EURO na Ukrainie okaże się porażką.
 • fanka_online 18.01.12, 12:18
  Świat wg Darino jest niezwykle niebezpieczny. Cytuję; Polacy to "swołocz" i /lub "rasa panów", natomiast kibice z pozostałych krajów europejskich to "debile".

  Opamiętania życzę!
 • darino 18.01.12, 12:47
  > natomiast kibice z pozostałych krajów europejskich to "debile".

  Nie z pozostałych krajów europejskich, tylko ze wszystkich krajów. Sam lubi pograć w piłkę z kolegami, ale nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy obserwują z trybun albo w TV, jak 22 ludzi biega za piłką.
 • gate.of.delirium 18.01.12, 13:24
  darino napisał:

  , jak 22 ludzi biega za piłką.

  Plus 3 z chorągiewkami (ci są zresztą najciekawsi)...
 • darino 18.01.12, 15:13
  Zapomniałem. Tych oceniam wyżej.
 • Gość: abba jozef IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.01.12, 16:03
  darino napisał:
  ...... nie będą płoszyć prawdziwych turystów.

  Po czym poznać czy turysta jest prawdziwy czy fałszywy ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka