Dodaj do ulubionych

Obozy koncentracyjne gen. Sikorskiego

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.12, 15:10
www.wprost.pl/ar/125777/Obozy-Sikorskiego/
Obserwuj wątek
  • Gość: Ika Re: Obozy koncentracyjne gen. Sikorskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.12, 18:37
   To co przedstawileś w załączniku "duupek " to jest niestety ale prawda aż do bólu ale prawda.

   ”Stara” polonia w UK najchętniej by o tym zapomniała , ”styropian” ma to gdzieś, a ”zmywaki” wogóle o tym nie mają pojęcia !
   Jest to temat zakazany , niechętnie poruszany i lepiej aby o tym nie mówić .

   Należy wspomnieć kim był ”bohater” owej historii .

   Genarał Władysław Sikorski ,arystokrata pełną gębą , chluba Polaków w UK .
   Wiele szkół nosi jego nazwisko , człowiek który swego czasu ustawił się po przeciwej stronie narodu !

   Ale swoją"patriotyczną" działalność nasz bohater rozpoczął już we Francji przez usuwanie politycznych przeciwników w obozie Cerizay .
   Był to obóz karny dla Polskich oficerów a ”skierowania” do tej placówki podpisywał sam Władysław Sikorski !!

   To co tam się działo przechodziło ludzkie pojęcie, a to miało być dopiero takie preludium do opery !

   Oficerowie głównie Piłsudczycy byli katowani przez sadystycznych profosów , skrupulatnie dobieranych do tej ”mokrej roboty ” . Jest wiele wspominek na ten temat , min wypowiedzi spisane dotyczące generała Biernackiego , który był traktowany jak pospolity przestępca !

   Obozy na Szkockiej wyspie były najbardziej strzeżoną tajemnicą Sikorskiego i jego pomagierów , wycinał sanację jak sam mówił i czynił – w dosłowny pień ! Dr.Majewski opisuje ,że leczył podchorążego,który przebywał w tym obozie jako skazany za niesubordynację . “Było tam wszystko jak w Berezie Kartuskiej i druty kolczaste,i baraki, i ”żabka”, i wybijanie zębów,i dozorcy sadyści oraz komendant obozu, w którego kancelarii nasz więzień często szorował podłogę i bywał przy tym bity i kopany.Żandarmii byli specjalnie dobrani.”
   A o wszystkim decydowała sławna "dwójka"O prawie 300 oficerach którzy "wyparowali" z wyspy i także decydowali o większości samobójstw które okresla się od 100 do 200.

   Polski epizod w historii wyspy Bute, który do dzisiaj budzi grozę wśród miejscowych, w naszej historii został starannie ukryty.
   Niewielu słyszało o Wyspie Wężów i polskich obozach karnych dla niewygodnych Polaków w latach drugiej wojny światowej.
   Formalnie były to obozy izolacyjne Rothesay i Tighnabruaich usytuowane na wyspie Bute, położonej niedaleko Glasgow.
   Ich pomysłodawcą i właściwym twórcą był polski premier i naczelny wódz, generał Władysław Sikorski. „Nie ma sądownictwa polskiego i ci, którzy robią intrygi, znajdą się w obozie koncentracyjnym” – powiedział, co zostało zapisane w protokole obrad Rady Narodowej w Londynie 18 lipca 1940 r.

   Pół roku wcześniej podobny obóz dla niechcianych, podejrzanych polskich oficerów urządzono w Cerizay, we Francji. O ile jednak w obozie francuskim przebywało ledwie kilkuset ludzi, o tyle przez obozy brytyjskie przewinęły się setki, a nawet tysiące polskich oficerów.

   Nie ma zadnej dokumentacji,nie ma miejsc gdzie zostali pogrzebani nieszczęśnicy z obozów.Nie ma nic.Tak starannie zostało wszystko zatarte.
   Tak sie wydawało tym co te obozy koncentracyjne tworzyli i w tych obozach nieludzko katowali osadzonych.
   Do czasu. Dzisiaj juz dostepne są dane z odtajnionych archiwów UK.A i relacje swiadków są bardziej niż porażające.

   Czas uwolnić piedestały od ciążących na nich naszych "bohaterów"
   "Bohatera" któremu udało się powiedzieć""Państwo to ja"
   • Gość: pysio Re: Obozy koncentracyjne gen. Sikorskiego IP: *.alfaks.com 27.02.12, 20:40
    Czy mogłobyś iko podać jakąś bibliografię na potwierdzenie tego co piszesz? Muszę przyznać że mnie zaskoczyłaś i z faktami i z samą nazwą - koncentracyjne. Z tego co wiem to opisywane przez ciebie jak dotąd, szykany, były normą w wielu armiach. Np w ruskiej warunki były podobne jak w obozach jenieckich czy koncentracyjnych; pogarda dla życia, pieskie wyżywienie i pruski dryl. Zresztą w naszym wojsku w pierwszych latach powojennych było tak samo. Nie wiem z jakich powodów ci ludzie dostali się do tych obozów bo opisywanie traktowania niczego nie wyjaśnia. Świat nie stoi w miejscu i to co było normalne kiedyś dzisiaj może szokować.Np. dzisiaj nikt nie wyobraża nawet sobie niewolnictwa. Przykładanie dzisiejszych norm do tych z przed ponad pół wieku trąci naciąganiem i propagandą. Znamy z historii nabijanie na pale, łamanie kołem czy bardziej humanitarne palenie na stosie ale takie były czasy. Powszechnie uważano że tylko okrucieństwem można okiełznać ludzkie charaktery.
     • Gość: aaa Re: Ładna laurka o Sikorskim IP: *.haye.cable.virginmedia.com 28.02.12, 12:35
      Bardzo często też zwłaszcza w końcowym okresie wojny w służbie wartowniczej znajdowali swoje miejsce ochotnicy ze Wschodu, szczególnie Ukraińcy. Wyróżniali się oni częstokroć szczególnym okrucieństwem.
      W 1943 roku SS- Gruppenfuehrer Odilo Globocnik rozpoczął w Trawnikach niedaleko Lublina szkolenie ukraińskich ochotników. Zdobyli oni już wkrótce niechlubną reputację, szczególnych zwyrodnialców.”

      „Zeznania ocalałych więźniów Oświęcimia Sobiboru, Bełżca i innych obozów zagłady przedstawiają ukraińskich strażników jako najokrutniejszych oprawców. Absolwentów szkoły strażników w Trawnikach łatwo można było odróżnić od Niemców, gdyż nosili oni czarne mundury Allgemaine SS z dodatkowymi zielonymi lub niebieskimi wypustkami na kołnierzach i mankietach, zamiast noszonych przez strażników niemieckich szarozielonych mundurów Waffeen SS.
      Ludzi tych w żadnym wypadku nie idzie uznać za żołnierzy. Mimo że formalnie nie byli esesmanami ich przynależność do SD, które administracyjnie były częścią SS, składa odpowiedzialność za ich zbrodnie na organizacje Himmlera „
      „Gwardia Adolfa Hitlera „ Gordona Wiliamsona str. 231
      • Gość: Ika Re: Ładna laurka o Sikorskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.12, 13:25
       Poczytaj sobie "Autobiografia Rudolfa Hössa, komendanta obozu oświęcimskiego", Rudolf Höss, Wydawnictwo Prawnicze, W-wa 1989.
       A tam dowiesz sie wszystkiego o nadzorcach ,kapo,systemie ochrony obozu i wszystko co tylko możliwe w temacie.
       Oczywiście bedziesz to czytał jeżeli potrafisz z pewnym zażenowaniem jaka role pełnili w Oświęcimiu Polacy .Miłej lektury.

       A wracając do zaproponowanej przez Ciebie pozycji "„Gwardia Adolfa Hitlera „ Gordona Wiliamsona str. 231.

       A tak się składa że jest to pełna historia Schutzstaffel od ulicznych bojówek do Waffen-SS.Czyli bojowych oddziałów Wafen SS zorganizowanych na wzór wojskowychi biorących udział w walkach frontowych.

       Nie ma ani słowa o oddziałach SS stanowiących załogi obozów koncentracyjnych.

       To miło mi Ciebie poiformować,ze jeżeli jest to wydawnictwo Espadon wydanie 1995 to pozycja ta zawiera 256 stron a na stronie 231 a także 228,229,230,232 zawiera fotografie plenerowe żołnierzy Waffen SS na froncie włoskim.
       Nic dodać i nic ująć.
       • Gość: aaa Re: Ładna laurka o Sikorskim IP: *.haye.cable.virginmedia.com 28.02.12, 13:56
        No i widzisz Ika, dlaczego dyskusja z toba nie ma sensu.
        Masz czarno na bialym cytat, z ktorego wynika, ze najwiekszymi bandytami w obozach byli Ukraincy w sluzbie Niemcow. Poniewaz nie pasuje to do twojej (falszywej) koncepcji, znowu wklejasz dziesiatki zdan nie majacych zwiazku z tym o czym sama napisalas.
        I tak jest z kazdym tematem, w ktorym wydaje ci sie, ze odkrylas Ameryke.
        Zgodnie z sugestia kogos tam nie bede juz odpowiadal na twoje posty. Szkoda czasu.
     • gate.of.delirium Co to był "personel wykonawczy" ? 28.02.12, 14:15
      Gość portalu: Ika napisał(a):

      > Zapewne nie wiesz"aaa" że w Oświęcimiu personelem zarządzającym to byli Niemcy.
      > Ale personelem wykonawczym to osadzeni tam Polacy jak też pracujący tam Polacy
      > z okolicznych wiosek.

      Nie do końca to rozumiem - Polak, mieszkaniec okolicznej wioski jechał sobie do pracy w KL Auschwitz, podpisał listę obecności, w trakcie pracy zabił szpadlem, albo zapędził do Gazkammer kilka transportów, potem pokazał na bramie (tej z napisem: Arbeit macht Frei) przepustkę i z wypłatą wracał po robocie na wioskę ???
      IKA, czy Ty jesteś tak głupia sama z siebie, czy ktoś Ci płaci ?

      > Niemców było tam stanowczo za mało by obsadzać wieżyczki.Jak myślisz kto tam si
      > edział.

      A kto miał tam siedzieć, jak nie niemieccy i ukraińscy wachmani (czasami, ale rzadko, trafiali się Łotysze) ?

      forum.gazeta.pl/forum/w,48782,69466452,69466452,gorliwi_sludzy_Hitlera.html
      • Gość: pysio Re: Co to był "personel wykonawczy" ? IP: *.alfaks.com 28.02.12, 15:10
       Ja myślę że ta cała ika to nie jest jeden troll. Pod tą ksywą ukrywa się jakaś V-ta kolumna post hitlerowsko-banderowska. Raz pisze jak kobieta a innym jak mężczyzna. Tylko w ten sposób da się wyjaśnić nieścisłości, bełkot i wyraźnie anty polonijny cel jaki im przyświeca! Sianie defetyzmu i wyśmiewanie patriotyzmu to kanon w tym niecnym zawodzie. Mogę się założyć o wszystko że oni nigdy się nie przyznają jakiego kraju są patriotami. Pod szczytnym hasłem prostowania historii zieją nienawiścią do ludzi pragnących pokoju i prawdy. Ten ostatni numer z niby polską załogą w Oświęcimiu to nawet najdurniejszego szwaba by powalił ze śmiechu. To co hitlerowcy pragnęli zachować w największej tajemnicy ni stąd ni zowąd oddają pod nadzór Polakom? Większego idiotyzmu dotyczącego tak nieodległej historii jakoś nie mogę sobie wyobrazić. Czytając posty tych oszołomów staram się wczuć i zrozumieć ich tok myślenia. W końcu doszedłem do wniosku że goebels przy nich to pikuś. Oni nawet nie starają się o jakąś szczątkową logikę i choćby zbliżenie do prawdy. Podłapią jakieś nazwisko i z miejsca przypisują mu to co historia przypisała ich idolom!
  • Gość: Ika A może w temacie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.12, 17:06
   Widzę,że bardzo lubicie dyskutować o Ukraińcach.

   A w tym watku rozmawiamy o polskich obozach koncentracyjnych w okresie II WŚ.

   Mówimy też o twórcy tych obozów czyli naczelnym wodzu i premierze gen Sikorskim.

   Z tym jakoś sobie nie możecie dać rady.

   Przecież w tych obozach katami i nadzorcami byli tylko i wyłącznie Polacy i nikt więcej.

   Co więcej ofiarami też byli tylko i wyłącznie Polacy,którzy "ochoczo"popełniali samobójstwa i w dziwny sposób wyparowywali z Wyspy Wężów i nie tylko.

   To jest bardzo ciekawe.

   W/g mojej wiedzy to był jedyny taki obóz w historii obozów koncentracyjnych.

   Pokażcie sie z dobrej strony.

   Miło jest patrzeć jak się ma prawie za bohatera narodowego zwykłego santrapę i co ciekawe robi sie różne bum parady z nim związane.

   A to pochówek na Wawelu,szkoły jego imienia,ulice,place.Duzo tego jest.

   A tokolejne otwieranie trumny.Kolejne zacieranie śladow.

   Jak by nikt nie wiedział,że został pochowany tylko brudnych gaciach i tak samo brudnym podkoszulku.

   Otwarto trumne by dołożyć do niej mundur generalski i nic więcej.

   Sprawdzono i udowodniono,że nie udławił się kanapką z szynką.
   Połamania dalej nie wskazują czy wcześniej spadł ze skały czy też razem z samolotem do morza.

   Sami poczytajciewyborcza.pl/1,76842,8676213,Kuriozalne_efekty_ekshumacji_gen__Sikorskiego.html#ixzz15Yv3SdKa
   • gate.of.delirium A może w temacie, coś o personelu wykonawczym... 28.02.12, 18:16
    Gość portalu: Ika napisał(a):

    > A w tym watku rozmawiamy o polskich obozach koncentracyjnych w okresie II WŚ.
    >

    Czy w tych obozach był personel wykonawczy, czy tylko personel zarządzający ? Kto go tworzył ? Gdzie mieszkał ów personel, w pobliskich wioskach czy troche dalej ?

    > Mówimy też o twórcy tych obozów czyli naczelnym wodzu i premierze gen Sikorskim. Z tym jakoś sobie nie możecie dać rady.
    > Przecież w tych obozach katami i nadzorcami byli tylko i wyłącznie Polacy i nik
    > t więcej.
    >Co więcej ofiarami też byli tylko i wyłącznie Polacy,którzy "ochoczo"popełniali
    > samobójstwa i w dziwny sposób wyparowywali z Wyspy Wężów i nie tylko.
    > To jest bardzo ciekawe.


    Oczywiście, że tak. Ciekawe też, jakim cudem to wszystko ma uwiarygodniać relacja głównego specjalisty II RP od obsługi CKM-u, gen. S. Dęba-Biernackiego ?


    W/g mojej wiedzy to był jedyny taki obóz w historii obozów koncentracyjnych.
    Coś mało wiesz. Hasło - Креcты...
    • Gość: Ika Co nieco szczegółów. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.12, 21:58
     Masz rację.

     Komendantem obozu koncentracyjnego na Wyspie Węży był wyjątkowy sadysta kpt Korkiewicz-oficer "dwójki",który w/g oficjalnej wersji zastrzelił sie a w rzeczywistości popchnięto go "niechcąco" pod tramwaj na ulicy w Edynburgu.

     Osadzeni to miedzy innymi :dyrektor Państwowych Zakładów Lotniczych płk Mieczysław Abczyński, gen. Stefan Dąb-Biernacki - inspektor armii w Wilnie i dowódca Armii "Prusy" w kampanii wrześniowej, gen. Stanisław Kwaśniewski - prezes Ligii Morskiej i Kolonialnej, por. Ludwik Łubieński - szef kancelarii ministra Józefa Becka, płk Mieczyslaw Wyżeł-Ścieżyński - prezes związku Dziennikarzy Polskich,inspektor lotnictwa gen. Ludomił Rayski, i szef sztabu armii wrześniowej gen. Wacław Stachiewicz.Sikorski nie pogardził także emerytowanym generałem Mikołajem Osikowskim.
     Ci na wyspę węzy trafili z obozu w Cerizay a do nich dołączyli były przedwojenny premier Marian Zyndram-Kościałkowski,wojewoda śląski i przewodniczący ZHP Michał Grażyński a także Janusz Meissner.
     Udokumentowano że przez Wyspę Wężów przeszło w sumie około 1500 oficerów, w tym 20 generałów znanych z nazwiska i imienia.
     Wiedza udokumentowana świadków i osadzonych wskazuje,że osadzonych na Wyspie Węzy było kilkakrotnie więcej.
     "Wyparowało" około 300 osadzonych,po których wszelki slad zaginął po osadzeniu.
     Popełnili samobójstwa lub upozorowano samobójstwa od 100 do 200 osadzonych.

     Tak to były jedyne obozy koncentracyjne gdzie decydent był urzędnikiem państwowym i premierem rządu.
     Zarządzający obozem byli oficerowie "dwójki."
     Katami byli oficerowie "dwójki" i ich specjaliści
     osadzonymi byli oficerowie i wysocy byli urzęcnicy państwowi różnego szczebla i znaczenia.

     Taki ewenement w skali światowej.


     • Gość: pysio Re: Co nieco szczegółów. IP: *.alfaks.com 28.02.12, 23:14
      Dlaczego ewenement i na dodatek w skali światowej? Przecież twoi idole czyli najwięksi zbrodniarze w historii świata których tak mało skutecznie starasz się wybielić mieli prawdziwe obozy koncentracyjne a nie jakieś marne jednostki karne o zaostrzonym rygorze. Może przetrzymywano tam sympatyków nazizmu takich mniej więcej jak wy. Takich to tylko wsadzać i to bez wyroku! Oni będą wiedzieli dokładnie sami za co siedzą.
      • Gość: szeregowiec Ryan Re: Co nieco szczegółów. IP: *.przemysl.hypnet.pl 29.02.12, 06:28
       Jestem zszokowanym informacjami IKI . Wydawało mi sie że to nie jest prawda - a jednak po sprawdzeniu tych informacji - wszystko się zgadza ! IKA ma pełną i niepodważalna rację !. Taki obóz koncentracyjny był i mordowano w nim oficerów polskich( drugi Katyń w trochę innym wydaniu - może by tak Wajda albo Holland nagrali nowy dramat dla potrzeb Oskara z Pysiem w roli głównej - może i generała to zapewne by wtedy uwierzył ! .
        • Gość: Ika Pomyśleć nie zaszkodzi. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.12, 12:05
         Pysiu.nie przesadzaj.
         UPA wymordowała około 60 000.
         A jak myślisz ilu wymordowali Polscy Volksdeutche,Polacy w Wermachcie,Granatowi Policjanci,i wszelkie inne szubrawce z pochodzenia Polacy.

         Możemy liczyć na setki tysiące czy należy już patrzeć w kierunku miliona.
         Nie wmówisz mi,ze wszyscy wymordowani Polacy to tylko Efekt łapanek ulicznych.

         O pozostałych Polakach Niemcy nie mieli zielonego pojęcia.To my Polacy na różne sposoby pomagaliśmy nas Polaków wymordowac a także Żydow w naszym kraju.

         Jak myslisz w tych wymordowanych cywilach Polakach których było około 2 500 000 jaki udział mają pozostali Polacy.Zapewniam Ciebie,że bardzo duży.

         To co wymordowało UPA jest śmieszną ilością w porównaniu do tego co wymordowali Polacy Polaków przy wykorzystaniu Niemców.
   • Gość: pysio Re: bardzo słusznie ! IP: *.alfaks.com 29.02.12, 13:03
    Wygląda na to ze oficjalna historia świata jest nic nie warta! Bardzo mnie ciekawi dlaczego ta zgraja uczonych historyków nie potrafi docenić twego wkładu na nowe spojrzenie z perspektywy archiwów szwabskich, ruskich i banderowskich? Tobie iko należy się nobel za największy wkład do nauki zwanej idiotycznym widzeniem świata! No i jeszcze pomnik i jeszcze jakiś medal albo coś innego bo w tym wypadku nie ma co sobie żałować. Każdy kto przeczyta twoje posty choćby nawet nie słyszał o drugiej wojnie światowej na pewno dozna olśnienia i pomyśli; nigdy nie wierzyłem w teorię spiskową ale tacy co w nią wierzą istnieją naprawdę!
  • Gość: Ika Re: Obozy koncentracyjne gen. Sikorskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.12, 10:06
   Ależ Pysiu .Nie przeceniaj aż tak moich mozliwości.
   Ja Ci tylko pokazuję to o czym zapomieliśmy.
   W historii fakty te są dobrze znane i opisane.

   Zapomiano je tylko w miarę przyzwoicie podać do opini publicznej.

   Oczywiście,ze w tej sprawie dużą rolę odgrywają archiwa a szczególnie ostatnio upublicznione archiwa angielskie.

   Do wiadomości nie podaje się ponieważ najlepiej o takich szczegółach jest zapomieć i to na zawsze.
   Tym bardziej,ze z piedestału trzeba by było zdjąć niektóre postacie uznane już za historyczne.

   I co jest bardzo ważne by tacy "patrioci" jak Ty Pysiu i Mat poznali troszeczkę historii własnego narodu,której to historii rzeczywiście nie znacie nawet w wiedzy podstawowej nie lizneliście.

   Ale zastanawiające jest to,że taki Mat,który nie zna nawet podstawowej historii własnego narodu o dziwo zna co prawda historię naszego sąsiada w tym przypadku Ukrainy.

   Ja owszem znam historie Ukrainy ale w ramach historii powszechnej Europy.

   Natomiast znam dość dobrze historię wlasnego polskiego narodu w tym także ciemne jej strony raczej omijane w opracowaniach popularnych.

   Uważam,ze każdy powinien w miarę dobrze znać historię własnego narodu a pozostałych narodów w ramach historii powszechnej.

   Takiego Mata to troche rozumiem,zawsze fascynowała go zbrodnia i morze krwi ale to jest stosunkowo rzadkie zboczenie w każdej populacji.

   Teraz juz jestem pewna,ze przyjeliście do swojej wiadomości kim i czym był gen. Sikorski.

   Cieszę sie ,że wiedzy macie trochę więcej.

   Dobrze będzie jak to potraficie przemyśleć.Chociaż w to już bardzo wątpię.
   Dziekuję za jak zwykle Wasze "urocze" komplementy skierowane do mojej osoby.

   Ponieważ nie posiadam aż takiej wiedzy o Ukrainie w szczegółach czasami zwrócę się do was jak specjalistów o konsultację historyczną.Mam nadzieję,że nie odmówicie.


   • Gość: mat120 Opuwanie ludzi uczciwych to cecha gnojków IP: *.ztpnet.pl 03.03.12, 00:33
    Gość portalu: Ika napisał(a):
    Teraz juz jestem pewna,ze przyjeliście do swojej wiadomości kim i czym był gen
    > . Sikorski.

    Tak, tak nie inaczej. Wielu oficerów powiązanych z sanacją znalazło dla siebie miejsce w odradzanych na zachodzie strukturach wojskowych. Sam pomysł odizolowania niepewnych oficerów, wobec szczególnych wojennych okoliczności i ich negatywnego stosunku wobec nowego Naczelnego Wodza, nie jest czymś godnym potępienia. A tylko taki udział w całej tej historii można dowieść gen. Sikorskiemu. Oczywiście ptasi móżdżek naszej Kasi kierującej się zasadą "wytnij - wklej" nie jest w stanie tego pojąć ale do tego wszyscy już zdążyliśmy przywyknąć bo to gn.jek z importu, szczególnego rodzaju.

    Jak na "obóz koncentracyjny" warunki na wyspie były niebywale fatalne:
    Płk Dec przebywający na Bute od sierpnia 1941 r. do połowy lutego 1942 r. tak o tym pisał:

    "Różne ta wyspa miała nazwy. Jedni zwali ją "szkocką Berezą'', co było wyrazem stosowanych niezbyt uczciwych proporcji porównawczych, Strumph-Wojtkiewicz ochrzcił ją mianem "wyspy wężów''. Dla mnie była to wyspa odosobnienia. Drutu kolczastego naokoło wyspy nie było. Ale była woda. Bez specjalnej przepustki od "dwójki'' obozowej nie sprzedawano biletu na przejazd poza wyspę. Bez pieczątki "dwójki'' nie można było nadać telegramu. Listy oddawało się do cenzury. Po za tym warunki na Bute były doskonałe. Pobory, co prawda były obcięte do połowy, wystarczały na opłacenie mieszkania, jedzenia i prania, na zakup papierosów i gazet, no i na małą czarną.''

    I jeszcze jedno. Kasia wstydliwie ukrywa, że Sikorski do służby na wieżach wartowniczych wynajmował z Treblinki jej rodaków (być może również dziadziusia). To oni obsługiwali tam m.in. piece krematoryjne, w których palono ciała zakatowanych legionistów.
    • Gość: szeregowiec Ryan Re: Opuwanie ludzi uczciwych to cecha gnojków IP: *.przemysl.hypnet.pl 03.03.12, 07:07
     mat 120 zapomniał dodatkowo dopisać że w obozach koncentracyjnych nawet w tych z Treblinki ,Oświęcimia czy Mmajdanka doskonale wiodło sie dla więźniow zwanych KAPO . Oni to dostawali dodatkowe porcje, wynagrodzenie a nawet wystaryczlo kasy obozowej nie tylko na mała czarną ,ale na grubą Hankę czy rudą Rywke w obozowym Burdelu ( przeczytaj mat :ksiażke Grzesiuka - wspomienia obozowe 5 lat kacetu) ta opisuje jak i komu bardzo dobrze wiodło sie w obozach koncentracyjnych ( pooglądaj film Król Szczurów ) lub inne podobne.
     Obóz koncentracyjny , mozna zwac: internowania, odosobnienia ,więzienie ,jednosta roboczo-niewolnicza WP,gułag itd) jest obozem majacym na celu izolację niebezpecznego elementu dla rzadzących ze względow poitycznych ,narodowosciowych ,religijnych ,itd.( stąd nazwa koncentracyjny czyli koncentracja i izolacja okreslonych ludzi)
     Dlatego IKA ma rację - bo chodzi jej o obóz koncentracyjny nie zaś -o to: komu i jak w tym obozie sie powodziło .
     Niedawno jeden Kapo z tego forum ,pisał że swietnie powodzio mu se w wojskach niewolnizych -zwanych kolejowymi- tylko zapomniał dopisać że był tam oficerem zawodowym i brał premię za wykonanie 200 a nawet 300 % normy rękami nie swoimi lecz zolnierzy niewolnikow . Zwykły KAPO i tyle !
     Nawte jeden więzien PRL ( i nie tylko on) w takim obozie koncentracyjnym grał sobie w ping-ponga ,pił koniaczki ,grał w karty a nawet dostał pokojową nagrodę Nobla
     choć powszechnie wiadomo że był tzw. KAPO - i co z tego ? - ale uważa że był wiźniem koncentracyjnym -może i nawet koncertowym więźniem -myslę że napewno wesołym i koncertowym bo humoru do dziś mu nie brakuje !
     Trzeba przyznać dla IKI ma rację że takie obozy koncentracyjne dla Polaków były i nadal mogą być - o ile tylko znajda się ludzie niepokorni pokroju Talibów ( w Klewnikach -jest wiele miejsca wolnego z mozliwościa wyjazdu do super obozu koncentracyjnego na Kubie gdzie Amerykanie dadza sobie z takimi Polakami doskonale rade -bo nawet nie chcą oddać baraku obozowego z Oswięcimia bo widać mają gotowca i dla kogoś go przygotowują )
     Taka jest rzeczywistośc i takie realia.
     Zwycięzca i rządzący zawsze mają rację - i z tym sie zgadzam ,zaś BYT KSZTAŁTUJE ŚWIADOMOŚĆ ,Nardowość i patriotyzm - tez prawda !
     • Gość: szeregowiec Ryan Re:"Polacy desperacko próbują zatuszować tajne wię IP: *.przemysl.hypnet.pl 03.03.12, 07:27
      Melduje posłusznie !
      "Polacy desperacko próbują zatuszować tajne więzienia CIA"
      przeczytać dzisiejsze wiadomosci w TVN 24 o powyzszym tytule !

      Leper wiedzial - i powiedziaL ( skonczyl jak skończył -pewnie z rozpaczy )
      Guantanamo - to napewno jest bezsprzecznie obóz koncentracyjny( mozna nazwać internowania lub więzienie -ale to to samo ) i mający swoje podobozy na całym świecie - może i w Polsce ,bo na to wskazuja dowody ?
      Skoro tak- to Polacy oganizowali i byc może nadal organizuja takie obozy( przynajmniej wysylają do nich na wypoczynek bezterminowy pdejrzanych jegomości z misji gdzie akurat przebywają w roli - no kogo -Pysio i mat 120 podpowiedzą .....? ....) - dlatego IKA ma znów rację czy wam się podoba czy też nie !
      Wstydliwe -ale realne i prawdziwe !
      Trudno - takie życie zaś Byt kształtuje świadomość i przy okazji tzw. patriotyzm (-zwlaszcza u Polaka człowieka z zachodu UE )
      • Gość: pysio Re:"Polacy desperacko próbują zatuszować tajne wi IP: *.alfaks.com 03.03.12, 11:57
       Ale mykoła dałeś popis ignorancji i głupoty. Jeśli wszystko nazwiemy obozami koncentracyjnymi to po jaką cholerę inne nazwy? Więzienie, obóz jeniecki,obóz pracy czy wiele innych. Jasno z twego postu wynika że ty i ika naciągacie fakty jak to mają w zwyczaju wredni propagandyści! Twoja demencja starcza robi straszliwe postępy bo ja pisałem że odbywałem tam służbę zasadniczą więc nie mogłem być oficerem! A wojska kolejowe cenię za to że tam nie było fali i znęcania się nad żołnierzami. Jak byś chciał wiedzieć to właśnie w kolejówce dowiedziałem się co to solidarność i przyjaźń żołnierska. Ale taki dupek jak ty i tak z tego nic nie zrozumie!!!
       • Gość: szeregowiec Ryan Re:"Polacy desperacko próbują zatuszować tajne wi IP: *.przemysl.hypnet.pl 03.03.12, 17:15
        Pysio - oczywiscie że dla KAPO w kazdym obozie jest wspaniale ( o czym pisalem wczesniej powolując się na Grzesiuka i jego wspomnienia w ksiązce pt. 5 lat kacetu ) W wojskach kolejowych jak pamiętam - i równiez z relacji wspomnień obecnych żołnierzy -kolejarzy byla wredna fala i dyskryminacja młodych zolnierzy przez starsze roczniki.
        Trepy( zawodowi żolnierze - a taki to też słuzy a nie pracuje i tutaj z tobą się zgadzam bo tak jest też w pojeciu chlebodawcy co im placił kasiore ) celowo szczuli starszych na mlodszych rocznikiem bo latwiej było utrzymać młodych w ryzach i więcej wydusić z młodszego zolnierza przy wyrabianiau ponad 200 % normy. . W razie czego robiono kocówę ( czyli zarzucano koc na głowę i bito pasami nieszczęśnika aby go upokorzyć i przymusic do słuzalczości) Pewnie jako Kapo byleś tym co bił tych nieszczęśnikow, zajmowaleś się donosami stad służyło ci się słodko i wraz z podobnymi do siebie kompanami - KAPO-siami miałeś rajskie zycie będąc na ciagłych stałych przepustkach zapijając się wódą na zabój . Kapo to Kapo - i to nie ukrywasz nawet w swoich wpisach ( na wojskach kolejowych -cie poznano -bo po owocach się poznaje a ty zamiast tam ciężko pracować normalnie w swiecie KAPOWAŁEŚ ) .
        Co do obozu koncentracyjnego - to poczyta sobie wykladnię tego pojęcia i o co tu chodzi .
        Nawet znawcy tego tematu spierają się z odniesieniem do tego okreslenia czy - zostawić go tylko dla spoleczności zydowskiej więzionej -koncentrowanej w osrodkach odosobienia zwanych powszechnie obozami koncentracyjnymi czy też inni którzy byli i nadal są w taki sam sposob przetrzymywani w obozach odosobnienia też są w obozach koncentracyjych .
        Zwróć uwage na nazwę" oboz koncentracyjny " czyli obóz dla ludzi niewygodnych dla systemu aby odizolować ich od otoczenia a więc oboz taki nie jest obozem smierci -tak jak każe nam się powszehnie rozumować . Taki oboz mozna nazwać nie tylko obozem ale np: więzieniem , odosobnieniem, schroniskiem - jak np. dla psów w orzechowcach bo to też obóz koncentracyjny ale dla psów itd.
        Inna sprawa jest sprawa holokaustu inaczej zaglady zaglady jaką dokonywano i dokonuje sie w takich obozach - to calkowicie inne zagadnienie . Jednak okreslenie obóz koncentracyjny ( czyli odosobnienia) jest bardzo niewygodnym okresleniem dla tych co w tych obozach zamykają ludzi ( źe się kojarzy) więc uzywają innego okreslenia czyli izolacja lub odosobnienie w osrodkach np. wczasowych typu Rokitjańska w Przemyslu, Załęże k/ Rzeszowa , Monte Lupi w Krakowie itd . nie mówiąc o Guantanamo na Kubie .
        Pomyśl -poczytaj człowieku - a potem się sprzeczaj lub dyskutuj z Iką lub do niej podonych ludzi bo jak narazie osoba ta przewyższa was znacznie wiedzą ,inteligencją ,obiektywizmem , tolerancja oraz wysoka kulturą . Serdecznie IKę POZDRAWIAM zreszta Pysio - ciebie też lubie bo byleś zolnierzem kolejarzem - choc KAPO ( wybaczam ci to z calego serca) ale też byleś i należa ci sie kombatanckie uprawnienia tak jak dla żołnierzy gornikow lub Batalionow Budowlanycha nawet OHP .
     • Gość: mat120 Re: Opluwanie ludzi uczciwych to cecha gnojków IP: *.ztpnet.pl 03.03.12, 18:13
      Gość portalu: szeregowiec Ryan napisał(a):
      Dlatego IKA ma rację - bo chodzi jej o obóz koncentracyjny nie zaś -o to: komu i jak w tym obozie sie powodziło .

      Ika jeśli już coś ma to pustą makówkę.:) Jeśli zaś nie rozróżniacie wyspy Bute od Auschwitz czy innej Treblinki to proponuję wam obojgu przeprowadzenie eksperymentu. Siądźcie najpierw z gołymi dup.mi na zimnej patelni po czym siądźcie na rozgrzanej do czerwoności. Jeśli nie zauważycie różnicy gotów jestem przyznać Wam rację.
      • Gość: szeregowiec Ryan Re: Opluwanie ludzi uczciwych to cecha gnojków IP: *.przemysl.hypnet.pl 03.03.12, 18:41
       Drogi mat 120 ,widaćże masz w tym siadaniu na du..e doswiadczenie i praktykę . Powiedz nam jak to juz czynileś a my z Iką ocenimy czy prawidłowo siadleś i czy masz jeszcze j ..ja .
       Tak jak pisze w obozie koncentracyjnym ( podobnie jak w kazdym innym obozie ) różznym ludziom ( więźniom ) różnie sie powodzi. Jak wspominam dla zolnirzy kolejarzy słuzba w wojsku byla niewolnizą pracć zaś dla innych tych zwanych KAPO a nawet kapralami byla to zwykla zabawa w wojsko ( mozliwość wyzycia sie na slabszym ) bo wśrod kapo zdarzali się zwyrodnialcy i sadyści ale i byli porządni ludzie jako ludzie z odruchami człowieczeństwa nie zezwierzęcenia .
       Jednemu obóz koncentracyjny innemu obóz relaksowo -wypoczynkowy ( ale tez obóz) . Przeciez osrodek odosobniena lub zwany łgodnie internowania to też obóz koncentracyjny ( koncentracja ludzi celem ich izolacji od ogólu spolecznego nie zaś akurat mordowania . W USA w okresie IIwojny swiatowej też były obozy koncentracyjne dla Japończykow - obywateli USA jako elementu niebezpiecznego w okresie wojny amerykańsko - japońskiej .Czy o tym duzo sie mowi - prawie nic ,zaś o innych obozach np. w Polsce mówi sie bardzo wiele z zaznaczeniem że były to polskie obozy koncentracyjne . Niemieckie ,amerykańskie,rosyjskie czy polskie itd - jaka to róznica............? )
  • Gość: Ika Obóz koncentracyjny czy zagłady IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.12, 19:27
   Mat.Tak,zebys coś wiedział zanim zaczniesz dyskutować ale tylko w podstawowej materii Przedstawię Ci jak jest różnica między obozem koncentracyjnym a obozem zagłady.
   Widzę,że w tym temacie nie masz zielonego pojęcia tak zresztą jak w innych tematach.
   Ale w tym Twój osobisty "urok"
   Czytaj powoli żebyś zrozumiał.Jeżeli będziesz miał problemy czytaj powoli jeszcze raz i tak aż do skutku.Jak dalej wystąpią problemy ze zrozumieniem poproś absolwenta podstawówki to Ci wytłumaczy czytany tekst.

   I.OBOZY KONCENTRACYJNE I POCHODNE:

   1) Konzentrationslager (pl. obozy koncentracyjne, znane także jako kacety , od niemieckiej nazwy i jej skrótu KZ) podstawowe placówki całego systemu, z podobozami i oddziałami roboczymi. Klasycznymi przykładami są: Dachau, Mauthausen-Gusen, Stutthof;

   2) Arbeitslager (pl. obozy pracy przymusowej) – powstawały na ogół najpierw jako komanda zewnętrzne. Stanowiły obozy pracy, najczęściej w przemyśle zbrojeniowym, kamieniołomach i kopalniach, były powiązane z dużymi obozami koncentracyjnymi.

   3) Kriegsgefangenenlager (pl. niemieckie obozy jenieckie 1939-1945) – dla jeńców wojennych, tzw. również oflagi i stalagi;

   4) więzienia policyjne – np. Fort VII w Poznaniu, Pawiak w Warszawie;Brygitki i inne

   5) obozy germanizacyjne – dla dzieci i młodzieży;

   6) obozy przesiedleńcze i przejściowe – przeznaczone dla cywilnych osób internowanych oraz zakładników, w ostatnich latach wojny również pełniły funkcję obozów zbiorczych w rozwiniętej logistyce transportów ludzi do docelowych obozów i ośrodków zagłady.

   II OBOZY ZAGŁADY:

   Vernichtungslager (pl. obozy unicestwienia) – ośrodki i obozy zagłady – w których dokonywano ludobójstwa głównie Żydów (Holocaust) od końca 1941 r. w komorach gazowych za pomocą gazu Cyklon B lub spalin. W sumie wymordowano w takich obozach ponad 2,5 mln osób. Najważniejszymi były Birkenau, Kulmhof, Treblinka, Sobibor i Belzec. Ostatnie trzy nosiły oficjalną nazwę Sonderkommando SS (pl. Specjalne komanda SS).

   Mam nadzieję,że teraz już potrafisz odróżnić obóz koncentracyjny od obozu zagłady.

   Obozy Sikorskiego spełniały wszystkie kryteria Konzentrationslager czyli obozu koncentracyjnego niezależnie od nazwy pod jaką są przedstawiane.
   • Gość: szeregowiec Ryan Re: Obóz koncentracyjny czy zagłady IP: *.przemysl.hypnet.pl 03.03.12, 20:14
    IKA - gratuluję - świetnie to przedstwilaś - JESTEŚ BEST ! na tym forum i nie do przeskoczenia.
    Teraz chłopcy ( i im podobni ) napewno douczą sie na czym polega różnica obózu koncentracyjnego od obozu zagłady oraz czemu i komu służyły i służą takie obozy .
    Nikt tu nie pomawia ani nie opluwa kogokolwiek zwlaszcza Polaków z tego powdu bo w każdym systemie były są i jak myślę nadal będą swoiste obozy koncentracyjne ( choćby w nowym tj nowoczesnym bardziej humanitarnym wydaniu ) dla izolacji spolecznej różnych ludzi z różnych powodów (choćby choroby)
   • Gość: mat120 Re: Obóz koncentracyjny czy zagłady IP: *.ztpnet.pl 03.03.12, 20:37
    Jakie to pouczające "dyskutować" z zagraniczną histeryczką.:) Człowiek może dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Przyznam, że po raz pierwszy słyszę by obóz zagłady nie był obozem koncetracyjnym. Baaardzo interesujący pogląd... Mykoła powinien koniecznie nominować cię do Nobla.;)
    PS
    Nadal zachęcam do eksperymentu z patelniami. Nie bój się, zapewne i na 4 literach masz grubą skórę - przeżyjesz.:)
     • Gość: pysio Re: Obóz koncentracyjny czy zagłady IP: *.alfaks.com 03.03.12, 22:17
      Teraz mykoła powinieneś dostrzec niezmierzoną głębię swojej głupoty! Nie wszystkie obozy to obozy koncentracyjne. Chyba ika ci wyjaśniła że nawet szwaby różnicowali swoje obozy i w zależności od przeznaczenia inaczej je nazywali. O tym wiedzą wszyscy oprócz ciebie i obleśnych propagandystów. Teraz musisz ikowi podziękować bo ten post był wyraźnie skierowany do ciebie. Konsultacje z absolwentem bezpieki bardziej niż wskazane! Jedynym krajem który nie posiadał żadnych obozów była ukraina bo tam od razu zaciukiwano nieszczęśników przy pomocy poświęconych przez popów narzędzi rolniczych. To tak na marginesie abyś był dumny ze swojej ojczyzny że obozów koncentracyjnych ani żadnych innych tam nie było!
     • Gość: mat120 Re: Obóz koncentracyjny czy zagłady IP: *.ztpnet.pl 03.03.12, 22:34
      Wszyscy tu wiedzą, że masz zasadnicze kłopoty nie tylko z gramatyką j. polskiego. Ty nawet nie bardzo rozumiesz co wycinasz z cudzych tekstów i wklejasz we "własne" posty budząc zrozumiałą wesołość forumowiczów i narażając się przy tym na sugestie, że zawodówka to dla ciebie zbyt wysokie progi. Ale pisuj dalej swoje idiotyzmy - jak się czyta twoje bzdury to słychać lament z wyspy Bute.:))

      • Gość: rks murzyni i indianie IP: *.toya.net.pl 04.03.12, 00:09
       wiadomo że w ameryce bili murzynów i wymordowali kupę indian, mieli niewolnictwo, bezlitośnie rżneli się w wojnie secesyjnej, rżnął ku klux klan i dziadek iki rżnął sąsiadów widłami i siekierą i co z tego - i tak kocham obamę.
       • Gość: szeregowiec Ryan Re: murzyni i indianie IP: 79.139.112.* 04.03.12, 07:56
        Chłopcy widzę, że macie problemy intelektualne i w żaden sposob nie możecie dorownać dla Iki ,ktora świetnie was poucza ( doucza) z cierpliwościa ,spokojem ,kulturą ,szeroką wiedzą i wieloma innymi pozytywnymi cechami .
        Tak aby było obiektywnie i wybić wam głupoty z głowy oraz wasze -typowe dla waszego poziomu rozumowanie , to radzę zaglądnąć do wikipedii -tam jest opisane pojecie obozu kocentracyjnego ( wpisać googlach - pojecie obozu koncentracyjneo ) i zaraz wychodzi definicja :
        poniżej cyt. ( wklejam) wpis z Wikipedii - Według definicji zaczerpniętej z encyklopedii IKA( nie wspomnę o mojej skromnej osobie ) ma zupełną i niepodważalna rację !!!!!!!!

        Obóz koncentracyjny
        Skocz do: nawigacji, szukaj

        Obóz koncentracyjny w Buchenwaldzie

        Obóz koncentracyjny - miejsce przetrzymywania, zwykle bez wyroku sądu, dużej liczby osób uznawanych z różnych powodów za niewygodne dla władz. Służyć może różnym celom: od miejsca czasowego odosobnienia osób, wobec których zostaną podjęte później inne decyzje, poprzez obóz pracy przymusowej, czyli de facto niewolniczej, aż po miejsce fizycznej eksterminacji.

        Pojęcie obozu koncentracyjnego jest więc szerokie: od rodzaju zwykłego więzienia w postaci baraków na ogrodzonym i strzeżonym terenie[potrzebne źródło], po "fabrykę śmierci" czyli miejsce koncentracji ludzi przed ich celową zagładą w specjalnie w tym celu skonstruowanych urządzeniach do zabijania (głównie komorach gazowych)[potrzebne źródło], a następnie likwidacji ciał (krematorium). Ten ostatni rodzaj obozów koncentracyjnych, nazywany też obozami zagłady, tworzony był przede wszystkim przez Niemcy hitlerowskie (obozy hitlerowskie).

        Nawet jednak jeśli nie łączą się z mordowaniem osadzonych ludzi, obozy koncentracyjne zwykle wiążą się z łamaniem praw człowieka w większym lub mniejszym stopniu, zwłaszcza prawa do nieuwięzienia bez sprawiedliwego procesu. W zasadzie rodzajem obozów koncentracyjnych o stosunkowo łagodnym rygorze są obozy internowania, również służące do tymczasowej koncentracji ludności[potrzebne źródło].
       • Gość: szeregowiec Ryan Re: Obóz koncentracyjny czy zagłady IP: 79.139.112.* 04.03.12, 09:12
        Jak do tej pory nie widzialem wpisu IKI który bylby bez sensu lub niedorzecznym . IKA poprostu doucza lub wyprowadza z błędu ludzi którzy z przekorą tkwią w tym błędzie ,są niedouczeni lub przepełnieni nienawiscią wobec innych ludzi z różnych względów ( nie mając przy tym powodów -argumentów, aby tą nienawiść sensownie uzasadnić ) . Nie jest też Trollem internetowym, gdyż określenie to celowo wymyślono dla ludzi niewygodnych na forach internetowych aby wyeliminować tych ludzi z dyskusji ( często propagandy przepelnionej fałszem ćwierć lub półprawd ) .Prawda bardzo boli lecz jest to prawda -okrutna ale prawda, zaś IKA oprócz tej prawdy nic więcej nie przekazuje zwlaszcza to - co godziłoby w jakikolwiek i czyjkolwiek interes ( społeczny, historyczno-naukowy itp) . Wiele ludzi nie zna tej prawdy - więc ma okazję douczyć się ,oraz pojąć - to co było do tej pory dla nich nie pojęte lub tkwili w bledzie - nie wiedzy .
        Tak więc IKA pozytywnie wplywa na forumowiczów i ich edukację. Bez jej osoby forum to byłoby miernotą ograniczającą się do towarzyskich rozpraw o niczym lub zwyklych ogłoszeń i wzajemnej dokuczliwości )
        Dzieki Ice sam uzyskalem wiele informacji o których nie mialem zielonego pojecia " często sprawdzalem wypowiedzi Iki w różnych publikacjach ( nawet na internecie) .Są one zgodne z prawdą - chyba temu nikt nie zaprzeczy ( podobnie jak ma to obecnie z odniesieniem do obozów koncentracyjnych ,tj pojecia tego okreslenia ,które Ika rzeczowo przedstwila dla niedowiarkow )
        Dzieki IKA za wpisy i za bardzo pouczające przekazywanie wiedzy !
        PS
        Panie Pysio według "Wikipedii" obozem koncentracyjnym jest również Bereza kartuska a nawet Jednostka Wojsk kolejowych min. 10 39 przy ul Słowackiego w Przemyslu jako" obóz pracy przymusowej" i Ty jako niby zolnierz- kolejarz masz prawo mówić że byłeś więźniem obozu koncentracyjnego dla osób uznawanych za niewygodnych dla systemu PRLu ,choć możesz( według uznania) zlagodzić to pojęcie że byleś w PRLowskim stalagu -zołnierzem - niewolnikiem ,zniewolonym do pracy przymusowej na drogach i torach ,zaś to jaką pelnileś tam funkcje - jest calkowicie innyym zagadnieniem do rozstrzygniecia przez IPN . Myslę że już wiesz za co siedzialeś w tym stalagu i dlaczego było ci w nim tak doskonale skoro nie zamieniłbyś swojego tam pobytu w tym koncentratlager z inną jednostką i o innym charakterze ( normalnym - nie niewolniczo- roboczym )Mogę też domniemywać ,że wogóle tam nie byleś ,lub o ile byłeś to tzw. FUNKCYJNYM i celowo siejesz wygodną dla ciebie propagandę aby nie wyszło jaką mało wznioslą rolę pełnileś w takim- obozie cięzkiej pracy przymusowej .
        • Gość: pysio Re: Obóz koncentracyjny czy zagłady IP: *.alfaks.com 04.03.12, 10:41
         Poproś ika aby opisał zbrodnie plemienia łemków. Ciekawe jaka będzie twoja reakcja. A że ma wiele na sumieniu to nie ulega wątpliwości bo twój naczelny mentor stwierdził autorytatywnie że każdy ma coś za uszami. A jak się zapatrujesz mykoło na fakt że 100% łemków współpracowało ze szwabami jako kolaboranci i zdrajcy kraju którego byli obywatelami. a przy okazji zamiast szukać dziury w całym i grzebać w necie naucz się semantyki.
         • Gość: dark Re: Obóz koncentracyjny czy zagłady IP: 31.187.12.* 04.03.12, 12:18
          > A jak się zapatrujesz mykoło na fakt że 100% łemków współpracowało ze szwabami jako >kolaboranci i zdrajcy kraju którego byli obywatelami.

          Pysiu, a jak ty zapatrujesz się na fakt, że 100% polaków wspołpracowało z saksończykami, i turyngijczykami, a nawet, o zgrozo, z prusakami, jako kolaboranci i zdrajcy kraju którego byli obywatelami. I czynią to do dzisiaj.
           • Gość: szeregowiec Ryan Re: Obóz koncentracyjny czy zagłady IP: 79.139.112.* 04.03.12, 13:23
            Pysiu - a Volksgóralach ( tych z Zakopanego i Beskidu Sądeckiego co z Hitlerem , Himlerem,Frankiem za Pan brat ) -cokolwiek TY słyszał - HA ( przeczytaj w ikipedii) ?
            Dziś o nich w TVP wspominal Rysio z Klanu ( pan Cyrvus) i w swoim wywiadzie dla TVP zaznaczał wyraźnie z dumą i dobitnie że ma też pochodzenie tatarsko- mongolskie. Nawet do tego pochodzenia sie poczuwa przy czym jego pra- pra- pradziad walczyl pod Grunwaldem przeciwko Krzyżakom zaś za zasługi dla Korony jego rodzina dostala znaczne połacie pól i lasów k/ Zakopanego zwanych dzis Cyrwusuwką .
            Tak więc co do kolaboracji z okupantami to slabość narodowa -różnych nacji ,więc po co zaczepiasz i prowokujesz do nienawiści wobec Łemkow -też przecież górali z beskidzko -krakowskiego i podkarpackiego regionu .Teraz będziesz pluł na Tatarów i Mongołów ,że mieli czelność zamieszkiwać te tereny wespół z innymi nacjami- określajacą się rasą PANÓW .
            Pysio sam byleś w koncetracyjnym obozie pracy z Łemkami -Rusinami ,Białorusinami, Góralami z Zakopanego i Podhala ,Mazurami - i juz wiesz na czym to polegało i za co tych ludzi tak źle potraktowano ,przy czym im było bardzo źle,zaś tobie akurat bardzo dobrze w tym konentration lager - pytanie dlaczego - na to niech każdy odpowie sobie sam ....( może o kolaborację chodzi ) ?
            Wstydź sie człowieku swojej postawy i swojej nienawiści do mniejszości narodowych lub religijnych ,takich samych Polaków a nawet Europejczyków jakim jesteś i TY ( może ty jeszcze nie dorosleś do tego aby być tym Polakiem - Europejczykiem i od innych wymagasz tolerancji a sam jej nie przejawiasz).
            Ale wybaczam ci twoje błędne rozumowanie, bo faktycznie w tym koncentration lager ( za młodu) mogli zwichrować ci psychikę -co odczuwasz do dziś i jesteś na to bezsilnym ! Nie mniej potwierdzam - że nadal cię lubię - bo trudno nie lubic np. Osła za to że "parska" jest pociesznym i inaczej pojmuje świat niźli rozumni ludzie. Pamietaj że Łemko a nawet Tatar lub Mongoł z Zakopanego to też człowiek i tylko człowiek ze swoimi ludzkimi slabościami !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka