Dodaj do ulubionych

Wyniki egzaminu klas 6 w przemyślu

IP: *.toya.net.pl 31.05.12, 10:50
Ukazały się wyniki egzaminów uczniów kończących przemyskie podstawówki. Drugi rok z rzędu najlepszy wynik osiągnęła Szkoła Muzyczna w Przemyślu na drugim miejscu Szkoła Podstawowa nr 14. pełne wyniki
www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/SPR_podkarpackie.pdf

nazwa szkoły i średni wynik punktowy

PSM Szkoła muzyczna 27,2
SP nr 14 - 26,7
SP nr 17 - 26
SP nr 6 - 25,3
SP nr 16 - 24,2
SP nr 15 - 22,9
SP nr 5 - 22,2
SP nr 4 - 22,1
SP nr 11 - 21,2
SP nr 1 - 18,8
SP nr 8 - 17,3
Edytor zaawansowany
 • birczanin7 01.06.12, 06:22
  Trzeba wnioski powyciągać z tych wyników.
  Nic się nie da ponaciągać, wytłumaczyć.
  Niech Królika przyjaciele się dowiedzą,
  co z wyników tych wynika, na czym siedzą.
  Nie wystarczy podskakiwać jak Tygrysek
  nad barszczykiem w którym ciągle brak jest uszek.
 • Gość: Wykładnik IP: *.toya.net.pl 01.06.12, 10:57
  Ważna wskazówka dla rodziców przy wyborze szkoły podstawowej jest to jakiś wykładnik - jak pracuje się z dziećmi.
 • katmack 01.06.12, 11:45
  Jest to ważne zwłaszcza że można porównać wyniki sprawdzianu z 10 lat wstecz a to już daje w miarę pełny obraz.
 • Gość: giga IP: *.toya.net.pl 01.06.12, 14:31
  Jak słyszę te żale że lepszy czy gorszy rejon to się śmieje bo np 14 ma przecież gorsze osiedla niż np.sp 4 tez jest duża szkołą a od kilku lat wyniki ma o klasę lepsze jak szkoła dołuje to sobie wymówek szuka.
 • Gość: klika IP: *.toya.net.pl 03.06.12, 10:56
  Szkoła muzyczna 2 raz z rzędu najlepiej w mieście nieżle - wow także sp 14 wyżej jak sp 17 z językiem ukraińskim.
 • Gość: dark IP: 31.187.12.* 03.06.12, 14:00
  > Szkoła muzyczna 2 raz z rzędu najlepiej w mieście nieżle - wow także sp 14 w
  > yżej jak sp 17 z językiem ukraińskim.

  Trzeba spojrzeć na to inaczej - pierwsze i drugie miejsce zajęły szkoły z językiem polskim.
 • Gość: Ala IP: *.toya.net.pl 03.06.12, 23:15
  Porównanie muzycznej do zwykłych podstawówek też cięzkie. W muzycznej jest 25 starannie wybranych uczniów a w innych szkołach muszą uczyć jak leci i tych zdolnych i tych ....delikatnie mówiąc mniej zdolnych.
 • Gość: dlaczego IP: *.toya.net.pl 04.06.12, 08:17
  Porównanie w zakresie co dla nie go ważne każdy może zrobić sam, np. porównanie odległości szkoły od domu- Dla mnie nformacja jest jasna -przez swoją specyfikę czyli dodatkową naukę gry na instrumencie wymagającej jakiegoś wysiłku i chęci zarówno od dziecka jak i mobilizacji rodzica można bezpłatnie wybrać szkołę bez patologii, z małymi kameralnymi klasami a oprócz tego czy dzięki -temu z najlepszymi w mieście wynikami w nauce. I to dla mnie rodzica jest ważne a co myślą z zazdrością belfry o patologicznych klas w szkołach rejonowych mało mnie obchodzi.
 • Gość: Ala IP: *.toya.net.pl 04.06.12, 08:37
  Skąd ten jad??? Ja nikogo nie bronię i nie wychwalam. Sama skończyłam Szkołę Muzyczną więc mam do niej sentyment, nie zmienia to jednak faktu, że nie każde dziecko ma słuch muzyczny a co za tym idzie - nie każde dziecko może się dostac do SM. Dlatego też jeśli Twoje dziecko nie przejdzie pozytywnie egzaminu do tej szkoły to zrozumiesz oczym pisałam. Pozdrawiam
 • Gość: Psychol patologicz IP: *.przemysl.hypnet.pl 04.06.12, 12:33
  Cyt." I to dla mnie rodzica jest ważne a co myślą z zazdrością belfry o patologicznych klas w szkołach rejonowych mało mnie obchodzi".
  Być tak śmiesznym i sponiewieranym psychologicznie rodzicem(hahahaha) to sztuka warta Renesansu! Jak można pisać tak idiotycznie i chamsko o nauczycielach pracujących z dziećmi z rodzin patologicznych, których w Przemyślu dostatek. A wybieraj sobie, wybieraj niecnoto szkoły bez patologii. Tyś sam.........................
 • Gość: prawda IP: *.toya.net.pl 04.06.12, 14:23
  Prawda jest taka ze w podstawówkach z patologią się ani nie pracuje nie walczy, ją się pielęgnuje i ugłaskuje żeby kłopotu jak najmniej sprawiała. Bo procedury, kłopoty czas i itp. Prawda że procedur nie ma i wychowawca sam z problemami zostaje bo wsparcia z nikąd nie ma, ale taki 1 ancymon z patologii potrafi zastraszyć i rozwalić całą klasę włącznie z nauczycielem- który najczęściej udaje że nie widzi i nie słyszy - bo tak naprawdę nic nie może zrobić.(dziś nawet do poradni pedagogicznej nie można skierować bez zgody rodzica).
  Prawda jest wiec zupełnie inna niż twierdza dyrekcje szkół i kuratoria a mówią o niej i rodzice i nauczyciele prywatnie - to bezsilność wobec agresji i patologii.
  Zamiast wysyłać tam swoje dziecko do takiej "pracującej" szkoły może lepiej samemu spróbować pracować 8 godzin w takim towarzystwie.
 • Gość: Prawda IP: *.toya.net.pl 04.06.12, 14:34
  Prawda że człowiek ma wolną wolę jeden jeśli ma wybór woli być piękny i bogaty a drugi głupi i leniwy bo po co się starać przecież ma być po równo. Dlatego jeśli się ma możliwość to jeden wybierze dziecku szkołę z dobrymi wynikami, małymi klasami i bez patologii a drugi najbliższą rejonówkę bo wygodnie. Jeśli się dziecko nie ma słuchu(czego większości nawet nie chce się sprawdzić) to też można kierować się rozumem np. wybrać 14 zamiast 4 lub szkołę 11 zamiast 1
  wolny wybór tylko potem proszę nie narzekać na wszystko i wszystkich dookoła bo potem gimnazjum też rejonowe, a później narzekać że "po przemyskich uczelniach roboty ni ma".
 • solist 04.06.12, 22:37
  Te wyniki znaczą tyle co nic. Mogą znaczyć, że nauczyciele pomagali, jak i to, że uczniowie w niektórych szkołach przygotowywali się tylko pod testy. I taki sposób nauczania można o dup.ę rozbić. Właśnie tyle to znaczy.
 • Gość: nowy IP: *.toya.net.pl 04.06.12, 22:54
  jakbyś miał dzieci w rożnych szkołach tobyś sam zobaczył róznicę :)
 • solist 06.06.12, 23:37
  Jakbyś miał bliźniaki w różnych szkołach to byś zobaczył różnicę
 • Gość: rodzic IP: *.prescom.pl 05.06.12, 18:14
  Nie ruszają mnie wyniki - jednodniowa praca, a cały rok/ Bezpieczństwo w szkole, podejście nauczycieli. To jest ważne. W muzycznej dzieci zdolne, wrażliwe. W innych rózne. Mam dziecko w SP$. Uważam, że szkoła w porządku, warunki lokalowe, nauczycele, poziom. Mam dawać do odległej 14 - brzydkiej i starej, bo stanin wyższy? Moim zdaniem głupota, a za dziecko odpowiadam ja, szkoła to element w wychowaniu, ma to robić na rózne sposoby, nie tylko poprzez windowanie średniej (wyścig szczurów). Nie wiem jaki cel ma obgadywnie szkól, porównywanie.
 • jacyk 05.06.12, 18:30
  komentowanie tego typu wyników sens ma jedynie gdy porównamy poziom uczniów na wejściu i poziom tych samych uczniów na wyjściu ze szkoły. Wtedy widać który uczeń poczynił postępy, który stoi w miejscu, a który kończy szkołę ze staninem niższym niż na wejściu.


  --
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 • Gość: Turek IP: *.toya.net.pl 06.06.12, 15:58
  Dziwne że komentowanie nie ma sensu głównie dla szkół słabszych- bo jednak te co osiągają regularnie lepsze wyniki chętnie się tym szczycą wide. komentarz dyrektora sp 14 w nowinach.

  Niektórzy twierdzą że to o niczym nie świadczy ale to nielogiczne bo jeśli sp 14 ma rok w rok regularnie- dużo lepsze wyniki uczniów klas 6 niż sp 4 a ma gorszy rejon i też liczne klasy to niby o niczym to nie świadczy?? nie świadczy o pracy szkoły i nauczycieli- rozumiem 1 rocznik to może być przypadek ale kilka lat pod rząd to już reguła :) Jeśli dla ktoś nie widzi różnicy i o niczym to nie świadczy to jego sprawa :)
 • Gość: Psychol-pedagog IP: *.przemysl.hypnet.pl 06.06.12, 16:31
  Oj Turek ściemniasz. Zważ jaki jest poziom i zaangażowanie rodziców w szkole np. nr 1, a szkole 14. Zważ, że na osiągane wyniki dziecka ma praca z nim w domu rodziców. Zważ ile prac zadawanych dzieciom przez"wygodnych" nauczycieli 14 wykonują rodzice(są to różne przedmioty, lalki, sralki, drzewa genealogiczne, plakaty itp.) Który rodzic ze szkoły takiej lub innej gdzie klasy to mieszanina patologii i niewydolności wychowawczej rodziców jest w stanie pomóc swoim dzieciom. Więc przestańcie pieprzyć co niektórzy nie mając pojęcia o sprawach nurtujących polską(przemyską) oświatę.
 • Gość: turek IP: *.toya.net.pl 06.06.12, 20:43
  Z punktu wiedzenia dobra dziecka i rodzica który ma wybór twoje słowa tylko potwierdzają że warto świadomie wybierać szkołę bo jeśli w 14 jak piszesz potrafią zmobilizować rodziców, potrafią wyegzekwować pracę od dzieci i jest tam mniej patologii wychowawczej to dla mnie jako rodzica wskazówka jest jasna - tak czy inaczej widać z różnych może względów, ale lepsza i gorszą szkołę.
 • Gość: dyrektor IP: *.toya.net.pl 07.06.12, 09:47
  zamiast uczestniczyć w ciężkich zmaganiach świetnych nawet nauczycieli z uczniami niewydolnymi wychowawczo i innymi obiektywnymi problemami uniemożliwiającymi odniesienie sukcesu na egzaminie końcowym w klasie twego dziecka,
  zapisz dziecko do dobrej szkoły z wynikami tam te problemy być może"przypadkiem" ale występują w mniejszym stopniu a uczniowie mogą skupić się na nauce ( również z pomocą zaangażowanych rodziców) i zdają egzaminy z wysoką punktacją.
  Zadbaj o przyszłość dziecka nie etaty w najbliższej szkole często związane z liczba zapisanych dzieci !!
 • fanka_online 07.06.12, 09:54
  Walka o ogień po przemysku....śmiechu warte;)
  --
  www.youtube.com/watch?v=aEYvP8tFr1s&feature=autoplay&list=PL2EBBB2C11531AA23&playnext=3
 • Gość: marx IP: *.toya.net.pl 07.06.12, 12:37
  ktoś kto twierdzi że wszystkie szkoły są tak samo dobre - nie ma lepszych i gorszych (tylko przechodzące obiektywne przejściowe trudności) kto twierdzi że nie żadnego znaczenia w jakie towarzystwo trafi dziecko w klasie, ma bardziej zlasowaną mózgownicę niż tow. lenin.
 • fanka_online 07.06.12, 12:43
  .....chyba bardziej niż tutejsze Iczku;)

  Owszem, wszystko jest ważne, ale szkoda, że nie ma już rejonizacji;)
  --
  www.youtube.com/watch?v=aEYvP8tFr1s&feature=autoplay&list=PL2EBBB2C11531AA23&playnext=3
 • Gość: klaryska IP: *.toya.net.pl 11.06.12, 10:27
  Dzieci pozapisywane i po temacie - znów będzie równanie w dół tych co chcą się uczyć i rozwijać będą gnębić kibole i inne olewusy w rejonówkach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.