Dodaj do ulubionych

Czas na most Sanocka-Rzeczna ! ....

IP: *.alfaks.com 15.11.12, 09:25
To powinien być teraz priorytet komunikacyjny, który odciąży ruch w centrum i zachodzie miasta. Najpierw most, a później resztę obwodnicy budować kiedyś tam. We wschodniej części miasta jeździ się teraz o niebo lepiej :) Od razu proponuję nazwę Most Ulgi :)
Edytor zaawansowany
 • Gość: Młody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.12, 09:37
  Zwykła kładka pieszo rowerowa całkowicie wystarczy.Miasto dla ludzi a nie samochodów.
  Trzeba się zastanowić jak administracyjnie zmiejszyć ruch samochodów w centrum.
  Może nowe płatne parkingi na wszystkich ulicach jednokierunkowych w centrum miasta.
  Tym samym odzyska się chodniki dla pieszych.
 • Gość: Klient IP: *.43.230.12.komnet24.pl 15.11.12, 19:32
  Ciołku a może tak zabronić jazdy samochodem po mieście a mosty poprzerabiać na kładki rowerowo - piesze zrobić parkomaty za rowery i grupki ludzi?

  Co za głupie pomysły? Wystarczy by Straż Miejska wzięła się do roboty i twardo egzekwowała zakaz postoju na chodnikach nawet połówką samochodu!
  Chodniki są dla pieszych i miejsce jest ale babie z wózkiem ciężko przejechać, to fakt.
  Co do mostu dla przejezdnego środkami komunikacji i dla pieszych jest on NIEZBĘDNY i każdy o tym wie oprócz Ciebie.
  Skoro lubisz małe, kameralne mosty jedż na wiochę np. do Bachowa, choć tam i wąskim autem przez San przejedziesz.
 • Gość: spokojnyy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.11.12, 10:51
  teraz, bez kosztowo, dostosować czasy oraz konieczność pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. PILNE
 • Gość: Pan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.12, 11:55
  Młody to ty zapieprzaj sobie piechotką a ja będę sobie jeździł . a jak chcesz chodzić to woda na Sanie opadła to możesz śmiało chodzić i przy okazji zaoszczędzisz na wodzie w domu bo się wymyjesz i może te durne pomysły zmyjesz z siebie.
 • Gość: To porazka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.12, 12:00
  Możesz sobie rowerkiem dla zdrowia a jak umiesz to i na desce.
  W tym rejonie ma powstać rejon rekreacyjny i nie każdy musi pokazać swój ukochany samochodzik.
  Most drogowy w tym rejonie to prawdziwa porażka pod każdym względem.Ruch samochodowy w centrum powinien być ograniczony do niezbędnego minimum.
 • Gość: ;) IP: *.e-gco.pl 15.11.12, 13:05
  stary tylko od baru do stołu i czasem do WC
 • Gość: j23 IP: *.play-internet.pl 16.11.12, 13:17
  niedługo bedzie wiecej mostow niz w Warszawie. Gdzie jeszcze? Proponuję k. Babic, aby odciążyć Krzywczę.Ktoś madrze napisał: kladka dla ludzi z rowerami a nie debili z samochodami.
 • Gość: Realista IP: *.tktelekom.pl 16.11.12, 14:04
  A po co most od mostu w odległości 500 m? A kładka nic nie zmieni, bo pieszy ruch ludzi z Rzecznej w kierunku Kościuszki nie jest powalający. Korków z ludzi nie ma. A rowerzyści sobie doskonale radzą i poradzą bez kładki - mostu.
  Jaka różnica, gdzie się będzie stało krócej lub dłużej, na Grunwaldzkiej, czy na Piłsudskiego? Taki most to pewnie kilkadziesiąt baniek, a pożytek znikomy.
  Oddana obwodnica z nowym mostem po części załatwiają sprawę, bo pewnie odciążają przejazd przez miasto w ciągu ulic 3-go Maja - Jagiellońska, więc kierunek na Krasiczyn też zyskuje. jest też w końcu "most" w samym Krasiczynie, przejechać osobówką się da.
  Jeśli budować kolejny most, to dalej od miasta w kierunku Krasiczyna. Prałkowce? Pewnie i tam kroi się jakaś obwodnica ( droga obwodowa ), tyle, że kiedyś , kiedyś.
  Nieustanne pozdrowienia.

 • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 16.11.12, 19:57
  teraz najważniejsze są miejsca pracy jeden inwestor już nam uciekł
  Może być 10 mostów no i co jak miasto umiera - sama budżetówka
  A most na Rzecznej to porażka wąskie gardło to Jagiellońska.
  Jak ruszy autostrada to i tak wszyscy pojadą na Korczową.
  U nas zostanie drobny handlarz.
 • Gość: ;( IP: *.e-gco.pl 16.11.12, 20:20
  na lewo most na prawo most a w dole cenzor płynie
 • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 16.11.12, 20:28
  dobre
  Dwa wątki o podatkach szlak trafił
 • Gość: ;) IP: *.e-gco.pl 16.11.12, 20:38
  podatki płacić trzeba a jak ci się nie podoba to masz lotnisko
  naucz się pisać nieuku
 • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 17.11.12, 20:12
  tylko czemu podnoszą w tak biednym mieście idioto
  Miasto idzie do tyłu
  podnoszą a nie podają oficjalnie ile procent gościu
  to są twoi kumple
 • Gość: baba jaga IP: *.play-internet.pl 17.11.12, 20:44
  masz rację, to bardzo potrzebna inwestycja.ja o moście ( kładce ) na wysokości os. Kmiecie słyszę od początku lat osiemdziesiątych plany, plany i nic więcej. Kiedy miasto jest podzielone przez rzekę na część sypialnianą i przemysłową to wszystkie drogi prowadzą przez mosty ale jak widać po wpisach są bardzo oburzeni niektórzy piszący. Najlepiej wąchać spaliny z samochodów stojących w korkach, kochani bez takich emocji- miasto ma się rozwijać , póki można zrealizować jakiś projekt dofinansowany ze środków poza budżetem miasta to należy to robić. Jak się skończą dofinansowania to emeryckie miasto nie będzie stać na załatanie dziur a o budowie czegokolwiek trzeba będzie na wieki zapomnieć.
 • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 17.11.12, 20:48
  Miasto będzie się rozwijać jak będzie praca.
  A spaliny będą wąchać mieszkańcy Glazera.
 • Gość: ciemny IP: *.adsl.inetia.pl 17.11.12, 21:30
  budować most należy tylko na wysokości rury za osiedlem Kmiecie, inwestorzy lokują w miastach gdzie jest dobra przejezdność.
 • Gość: Realista IP: *.tktelekom.pl 17.11.12, 21:30
  Coś tu nie pasuje z tymi spalinami. Przecież przechodząc nad pięknym, modrym Sanem nawet ekologiczną kładką z Rzecznej na Sanocką, dalej trzeba zasuwać w kierunku mostu zwykłą ulicą pełną samochodów i spalin.
  A tak naprawdę to chyba przesada z demonizowaniem natężenia ruchu pieszego do centrum. Przecież w centrum nic się prawie nie dzieje, handel w zasadnie padł na rzecz Galeryji. Gorzej, Sanowa stała się nawet centrum spotkań , randek, życia towarzyskiego itp. A w przyszłości nawet kino tam niby ma być, więc i centym kulturalne tam będzie.
  A do Galerii z Grunwaldzkiej, Rzecznej, Bielskiego i okolic nikt nie będzie zasuwał pieszo ani rowerem. A samochodem i szybciej i bezpiecznie. No, może w tamtą stroną, ale z powrotem to już nieprawdopodobne.
  Do tego w centrum nie ma żadnych zakładów pracy poza urzędami, a kładki chyba nie chcesz budować dla nielicznych urzędników chodzących pieszo.
  A co do środków zewnętrznych - unijnych, to pokutuje chyba przekonanie, że jest to, i dalej będzie, dojna krowa finansująca bezmyślnie każdy przekazany projekt, tutaj kładkę.
  Po części teraz tak jest, ale w końcu są już zapowiedzi, aby nie inwestować bez głębszego sensu, a w dobie kryzysu finansowego projekty będą dokładniej sprawdzali.
  Geometrycznie też nie ma zasadniczego zysku w odległości do pokonania przez pieszego czy rowerzystę kładka lub tradycyjnie.
  Pewnie są analizy, ile osób może potencjalnie korzystać z ewentualnej kładki, warto poznać te szacunki.
  Ale tak na szybko, to są w Przemyślu inne realne i poważniejsze potrzeby, niż kładka ( np. sale gimnastyczne z prawdziwego zdarzenia przy niektórych szkołach, żeby dzieci nie biegały na WF korytarzami i schodami, żeby nie ćwiczyły w klasach lekcyjnych, żeby .....) . Tak na marginesie, chyba wszystkie szkoły w okolicznych wioskach mają piękne sale gimnastyczne wybudowane w ostatnich latach, a w Przemyślu nie powstała żadna. Co i brawo.
  Pomijam, że budowa kładki to przeprawa nad dość dużą rzeką, a nie potoczkiem lub rowem przydrożnym, więc pewnie też będzie coś kosztowała.
  Nieustanne pozdrowienia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka