Dodaj do ulubionych

10.02.1940. Pamiętamy (*)

10.02.13, 17:10
Ofiarom sowieckiego totalitaryzmu. Polskim rodzinom z Wołynia i tym z Przemyślan, którzy ze zsyłki na nieludzka ziemię nie wrócili, oraz tym, którzy mając wówczas trochę więcej szczęścia wrócili, ale zrujnowanym zdrowiem i złamaną psychiką.
Nigdy więcej!
www.bibula.com/?p=59594
--
www.youtube.com/watch?v=-lhTxXvtXNo&feature=watch-vrec
Obserwuj wątek
  • Gość: Pominięty Pamiętamy o wszystkich (*) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.13, 22:44
   > Ofiarom sowieckiego totalitaryzmu. Polskim rodzinom z Wołynia i tym z Przemyśla
   > n, którzy ze zsyłki na nieludzka ziemię nie wrócili, oraz tym, którzy mając wó
   > wczas trochę więcej szczęścia wrócili, ale zrujnowanym zdrowiem i złamaną psych
   > iką.

   Pani Fania ma dość wybiórczą pamięć. Honorujemy tylko tych z Przemyślan i z Wołynia ? Nie lepiej wspomnieć o wszystkich ?
  • Gość: Historyk. Wybiórcza pamięć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.13, 11:44
   Pierwsza wywózka na Sybir z terenów zajętych przez Rosjan Galicji oraz Wołynia dotyczyła około 500 tysięcy ludzi w tym około 220 tysięcy Polaków. Z tych 220 tysięcy około 140 tysięcy wywieziono z Wołynia.Pozostali to z Galicji.Pierwsza wywózka nie objęła Polesia i Wilna.
   Poza Polakami na Sybir wywieziono około 240 tysięcy Ukraińców,około 40 tysięcy Białorusinów,około 20 tysięcy Żydów.W ilościach śladowych zamieszkałych na Galicji i Wołyniu Mazurów,Czechów,Ormian i inne narody tu zamieszkałe.

   A teraz najważniejsze.Skąd Rosjanie posiadali tak szczegółowe dane o przeznaczonych do wysiedlenia.
   Najwięcej informacji o wrogach ZSRR Rosjanie znaleźli w porzuconych archiwów przez Oddział II Wojska Polskiego przy panicznej ucieczce w 1939r ,porzuconych archiwów policji we Lwowie i Łucku też przy panicznej ucieczce.

   To te dane uzupełnione niby spisem powszechnym przeprowadzonym przez Rosjan pozwoliły tak dokładnie przetrzebić Rosjanom Galicję i Wołyń i pozbawić jej praktycznie całej inteligencji tych ziem z pochodzenia Polaków,Ukraińców i Białorusinów.Natomiast wysiedleni Żydzi to byli uciekinierzy z Niemiec do Rosji.
   Pamięć trzeba mieć pełną.Trzeba też pamiętać o tych co się do tej zbrodni przyczynili oprócz komunistycznych Rosjan.
   • fanka_online Re: Wybiórcza pamięć 11.02.13, 11:58
    Nie przeczę, o różnych szujach ( bez względu na narodowość) pamiętać należy, chociażby dlatego, że zawsze istnieje prawdopodobieństwo natknięcia się na jej potomka na FP, ale to TROCHĘ INNA pamięć.
    --
    www.youtube.com/watch?v=-lhTxXvtXNo&feature=watch-vrec
   • 99venus Re: Wybiórcza pamięć 11.02.13, 16:20
    jak powszechnie wiadomo II Oddział zajmował się gromadzeniem danych o wrogach Związku Radzieckiego.wiadomo od dawna,że był na usługach Kremla,teraz mamy kolejne potwierdzenie.
    tylko dlaczego ci przyjaciele Sowietów Uciekali przed nimi w panice.masz jakieś szczegółowe dane?
    --
    Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj
  • Gość: pytacz Re: 10.02.1940. Pamiętamy (*) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.13, 12:03
   Pieprzycie o pamięci od lat na forum, ale żadne z was nie odpowiedziało czemu to ma służyć. Nie rozumiem, mam pamiętać żeby co? Uciekać? Zabijać? Jeżeli macie emocjonalny stosunek do dawnych wydarzeń to rozumiem, ale po jakiego grzyba chcecie tym zarażać innych? Żeby wzbudzać w nich nienawiść? Do kogo? Oprawcy już pewnie nie żyją, to do kogo? Jesteście żałośni.
   • lechowski51 Re: 10.02.1940. Pamiętamy (*) 11.02.13, 16:53
    Pamięć o zakatowanych współbraciach...to szerzenie Nienawiści!.Tego nawet Orwell nie wymyslił i tak absurdalnych głupot,nie wygadywałi towarzysze z Ministerstwa Prawdy w jego 1984.
    Ciekawe informacje o wywózkach czytam z tego co pisze znany tutaj upowski historyk/ika,młody/.Okazuje sie,że bolszewicy wywieżli na Syberie tyle samo Ukraińcow co Polaków!.Upowski historyk zapomniał,że celem wywózki byli Polacy a nie obywatele ukrainscy komun istycznej republiki Ukrainy.Upowski historyk zapomniał,że bolszewicy nie mieli powodu wywozić na Syberie tych,ktorzy jeszcze parę miesięcy temu z takim entuzjazmem witali bolszewików.Po za tym to miejscowi Ukraińcy byli pomocnikami dla siepaczy z NKWD w wyławianiu i w wysyłaniu w bydlęcych wagonach swoich polskich sąsiadów.Zdarzały sie oczywiście nieliczne przypadki wysyłania rodzin polsko-ukraińskich,co nie przeczy zasadzie,że celem wywózki na Syberię byli Polacy a nie inne narodowości.
    --
    "Instytucja małżeństwa jest praktyką taką jak niewolnictwo. Nie możemy zlikwidować nierówności pomiędzy kobietami i mężczyznami, dopóki nie zlikwidujemy małżeństwa”.-amerykańska femifaszystka Robin Morgan
    „Instytucja [małżeństwa] konsekwentnie udowadnia, że jest niezadowalająca, a nawet zgniła... Rodzina ma... bezpośredni wpływ – a nawet jest powodem – krzywd społeczeństwa jako całości.”-intelektualistka femifaszyzmu Shulamith Firestone
    www.youtube.com/watch?v=nr8e_jV6yZU
    „Komunizm w Polsce umarł. Są tylko komuniści, czytaj: oportuniści, łgarze i karierowicze" - emigracyjny poeta Józef Łobodowski.
    • Gość: Historyk. Trzeba wiedzieć,by pamiętać. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.13, 18:43
     Brak wiedzy u ciebie Lechowski jest porażający.
     Tylko samych Polaków bez innych narodów represje dotyczyły Polaków zamieszkałych na terenie ZSRR w do 1939 r.
     Otóż w latach 1937-38 około 130 tysięcy Polaków poddano nieludzkim represjom wywożąc ich na Sybir a znaczne ilości wymordowano w więzieniach w rejonie ich zamieszkania.
     Podstawą był rozkaz nr 00485 ludowego komisarza spraw wewnętrznych Nikołaja Jeżowa z 11 sierpnia 1937 roku gdzie uznano wszystkich Polaków zamieszkałych w ZSRR za wrogów ludu.
     To była największa tragedia Polaków jaka dotychczas jest znana i bardzo często mylona z innymi represjami a szczególnie wywózkami na Sybir.

     A w cierpieniu nie byliśmy osamotnieni .To w 1937 r zaczął się wielki terror wszystkich obywateli ZSRR masowo wywożonych na Sybir.Nasze wszystkie wywózki wchodzą w skład tego strasznego przedsięwzięcia.
     A wywożono na nieludzką ziemię Rosjan,Ukraińców,Białorusinów,Tatarów,Łotyszy,Estończyków,Litwinów,Niemców i wiele,wiele innych narodów. Szacunkowo ujmuje się ,że tylko w latach 1937 do 1941 na Syberię wywieziono około 6 milionów ludzi niewygodnych dla Stalina.
     Cierpiało więc około 6 milionów a nie tylko my gdzie stanowimy tylko ułamek wśród prześladowanych. Natomiast pamięci o cierpieniu domagamy się jako najważniejsi w swoim cierpieniu.
     • fanka_online Re: Trzeba wiedzieć,by pamiętać. 11.02.13, 18:50
      Nikt nie narzuca żadnej hierarchii pamięci(!) Wystarczy, że każdy naród będzie pamiętać o swoich córkach i synach, a ludzkość uchroni się przed kolejnym totalitaryzmem, we wszelkiej postaci.
      --
      www.youtube.com/watch?v=-lhTxXvtXNo&feature=watch-vrec
     • tadeusz.4 Re: Trzeba wiedzieć,by pamiętać. 11.02.13, 20:39
      Nie ma co po próżnicy strzępić jęzora:

      Wywózka 10 II 1940 objęła głównie ludność miejscową. Polacy stanowili w tym kontyngencie 70% wszystkich wywożonych, pozostałe 30% ludność białoruska i ukraińska. Wywożono przede wszystkim osadników wojskowych, średnich i niższych urzędników państwowych, służbę leśną oraz pracowników PKP. Zabierano całe rodziny bez wyjątku. Zgodnie ze ściśle tajnymi materiałami radzieckimi deportowano ok. 140 000 osób. Zesłańców rozlokowano w Komi ASRR, w północnych obwodach RFSRR: archangielskim, czelabińskim, czkałowskim, gorkowskim, irkuckim, iwanowskim, jarosławskim, kirowskim, mołotowskim, nowosybirskim, omskim, swierdłowskim i wołogodzkim, w Jakuckiej i Baszkirskiej ASRR oraz Kraju Krasnojarskim i Ałtajskim. Wysiedlony kontyngent określono mianem „spiecpieriesieliency-osadniki”. Bardzo złe warunki atmosferyczne, praca ponad siły przy wyrębie lasów, oraz osady o charakterze prawie że łagrowym i takiej dyscyplinie pracy, do których trafiła deportowana ludność, sprawiły, że śmiertelność tego kontyngentu była najwyższa, i wyniosła w już pierwszych miesiącach zesłania około 3-4%.

      pl.wikipedia.org/wiki/Represje_ZSRR_wobec_Polak%C3%B3w_i_obywateli_polskich_1939-1946#Pierwsza_deportacja

      --
      "Wy, w imię naszych zasad, domagacie się dla siebie takich praw, jakich - w imię waszych zasad - nam odmawiacie"
      (Blaise Pascal do jezuitów, w sporze jansenistów z jezuitami)
      • lechowski51 Re: Trzeba wiedzieć,by pamiętać. 11.02.13, 21:00
       No właśnie!.Czekam aż upowski historyk poda swoje zrodło o deportacji 240 tys Polakow i 240 tys Ukraincow.Bo ja znalazłem takie dane;
       Z dokumentacji NKWD wynika, iż w lutym 1940 r. deportowano 139-141 tys. osób, z tego 88-89 tys. z tzw. Zachodniej Ukrainy oraz około 51 tys. z tzw. Zachodniej Białorusi. Polacy stanowili 81,7%, Ukraińcy 8,8%, Białorusini 8,1%, reprezentanci innych narodowości 1,4 % wywiezionych. Wśród wysiedlonych było 27,7% mężczyzn (powyżej 16 roku życia), 28,7% kobiet, 8,6% dzieci w wieku 14-16 lat i 35% dzieci do 14 lat. W kwietniu 1940 r. do Kazachstanu zostało przesiedlonych około 61 tysięcy osób. W odniesieniu do deportacji czerwcowej w dokumentacji radzieckiej występują poważnie różniące się informacje. Wedle jednych źródeł wysiedlono 75267 osób (w tym 51503 z tzw. Zachodniej Ukrainy i 23764 z tzw. Zachodniej Białorusi), ale inne dokumenty mówią o deportacji 22879 osób z Białorusi i 57 774 z Ukrainy, a więc łącznie 80653 osób.84,6% deportowanych stanowili Żydzi, 11% Polacy, 2,3% Ukraińcy, 0,2% Białorusini. Według danych z 1 kwietnia 1941 było wśród nich 38,7% mężczyzn, 34,8% kobiet i 26,5% dzieci. Według dokumentów NKWD w 1941 r. z tzw. Zachodniej Ukrainy wywieziono 11093 osoby, a z Litwy 12838 (a wedle innych danych 13170) osób, a nadto do obozów pracy skierowano dalsze 4663 osoby, Dane dotyczące deportowanych z Białorusi w dokumentacji NKWD są niespójne i zamykają się w granicach 20,3-24,3 tysięcy osób. Najprawdopodobniejsza wydaje się liczba ok. 21 tys.Ponieważ jednak nie wiadomo jaką część deportowanych z Litwy stanowili dawni obywatele polscy, trudno precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie ilu ich deportowano ogółem w 1941 r. Obliczenia uwzględniające powyższe dane pozwalają przypuszczać, że było ich zapewne 34-44 tys.
       www.sciesielski.republika.pl/sov-dep/polacy/liczdep.html
       --
       "Instytucja małżeństwa jest praktyką taką jak niewolnictwo. Nie możemy zlikwidować nierówności pomiędzy kobietami i mężczyznami, dopóki nie zlikwidujemy małżeństwa”.-amerykańska femifaszystka Robin Morgan
       „Instytucja [małżeństwa] konsekwentnie udowadnia, że jest niezadowalająca, a nawet zgniła... Rodzina ma... bezpośredni wpływ – a nawet jest powodem – krzywd społeczeństwa jako całości.”-intelektualistka femifaszyzmu Shulamith Firestone
       www.youtube.com/watch?v=nr8e_jV6yZU
       „Komunizm w Polsce umarł. Są tylko komuniści, czytaj: oportuniści, łgarze i karierowicze" - emigracyjny poeta Józef Łobodowski.
       • Gość: Historyk Robisz za Polaka. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.13, 21:18
        Odwrotnie jak ty Lechowski ja nie mam dostepu do dokumentacji NKWD.
        Nie znam też takich co takowy dostęp posiadają.Jeżeli masz dostęp do tej dokumentacji to gratuluję.Pytanie tylko jaką funkcję pełniłeś/pełnisz/ w tej organizacji.Zapewne robisz za Polaka.A może jesteś klonem.Bardzo często to się zdarzało w naszym kraju po II WŚ.
        Twoje prowokacyjne wypowiedzi mieszczą sie w technikach pracy tej organizacji.Polacy i nie tylko doświadczyli tegoż na własnej skórze.
        • lechowski51 Re: Robisz za Polaka. 11.02.13, 21:55
         Jeszcze raz pytam upowski prowokatorze na jakiej podstawie podałas swoje dane.Zródło prosze!.W upowskim bunkrze sotniowy szepnął Ci te bzdury?!
         --
         "Instytucja małżeństwa jest praktyką taką jak niewolnictwo. Nie możemy zlikwidować nierówności pomiędzy kobietami i mężczyznami, dopóki nie zlikwidujemy małżeństwa”.-amerykańska femifaszystka Robin Morgan
         „Instytucja [małżeństwa] konsekwentnie udowadnia, że jest niezadowalająca, a nawet zgniła... Rodzina ma... bezpośredni wpływ – a nawet jest powodem – krzywd społeczeństwa jako całości.”-intelektualistka femifaszyzmu Shulamith Firestone
         www.youtube.com/watch?v=nr8e_jV6yZU
         „Komunizm w Polsce umarł. Są tylko komuniści, czytaj: oportuniści, łgarze i karierowicze" - emigracyjny poeta Józef Łobodowski.
        • Gość: obserwator Re: Robisz za Polaka. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.13, 22:35
         Na tym forum jest kilku idiotów, którzy żyją przeszłością, ich nie przekonasz, oni wiedzą lepiej i tak jest od lat. Ot tacy mali ludzie, którzy nie potrafią myśleć o niczym innym niż tylko krzywdami jakich sami nie doznali, bo nie mogli z racji wieku, ale wiele w tej sprawie mają do powiedzenia. Czepiło się gów..no okrętu i krzyczy 'płyniemy'. Nie ruszaj gów...na bo zacznie śmierdzieć.
   • Gość: chemik Re: 10.02.1940. Pamiętamy (*) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.13, 13:57
    Masz rację, zdrowy, normalny człowiek myśli inaczej. Nie potrzebuje stwarzać atmosfery nienawiści, złości czy agresji. Te cechy są obce ludziom zdrowym. Bo jak można określić kogoś, kto stale opowiada i wraca do tego samego tematu? Obsesja? Natręctwo? Niech to określi psychiatra. I bardzo mi żal tych ludzi, bo nie zachowują się normalnie, i trudno ich wydrzeć z tego anormalnego kręgu, w jakim się znaleźli. Co ciekawe ci ludzie nie doznali osobiście krzywd, a mają tyle do powiedzenia, czy to nie jest zadziwiające? I wszędzie widzą wroga, a to komunistę, a to Ukraińca, a to Ubeka czy SBeka, ale nie dostrzegają normalnych ludzi, którzy nigdy nie mieli i nie mają wspólnego z tymi formacjami ale patrzą na to wszystko przez zdrowy umysł.
   • Gość: dark Re: 10.02.1940. Pamiętamy (*) IP: 31.187.17.* 13.02.13, 15:11
    > Na tym forum nikomu nie chodzi o upamiętnienie tragedii i pochylenie głowy nad
    > ofiarami obojętnie jakiej są narodowości.Chodzi jedynie o jątrzenie wszelkimi m
    > ożliwymi sposobami.

    Zgadza się. Natężenie jadu na tym forum porównywalne jest tylko z tematycznymi, a właściwie monotematycznymi forami prawicy.
    • fanka_online Re: Do Dark 13.02.13, 15:40
     Dysponujesz jakimś wiarygodnym narzędziem pomiaru "natężenia jadu na forum" ?
     Chętnie podrzucę Ci 50 stron A4 archiwalnych FP próbek do przebadania.

     --
     www.youtube.com/watch?v=-lhTxXvtXNo&feature=watch-vrec
     • Gość: pysio Re: Do Dark IP: *.alfaks.com 13.02.13, 21:04
      Jak widzę to banderowska propaganda zmienia ton? Też na głupi! Mianowicie, zarzuca nam Polakom sianie nienawiści? Owszem nienawidzimy pogrobowców bandery i jego bandy! Normalny człowiek który zna fakty a które trzeba nieustannie przypominać w obawie o odrodzenie potwornego zdziczenia jakie zna historia. Te gnoje mają nadzieję że w ten sposób zamkną nam usta i będą mogli szerzyć dalej swoje dzieło zapoczątkowane przez banderowców. Przypomnę prawo historyczne które jest taj ścisłe jak tylko być może; historia zapomniana zawsze się powtarza. Nie po to wymyślono naukę, zwaną historią aby o pewnych wstydliwych faktach nie wspominać! Najgłupsze w tej propagandzie jest sugerowanie że co się stało to się nie odstanie. Po pierwsze nie o to chodzi. Po drugie; gdyby przyjąć taki punkt widzenia to nie byłoby sensu karać morderców bo życia ofiarom nikt nie przywróci. Mamy tu jak na dłoni zidiociałą logikę bunkrowej propagandy starającej się na wszystkie sposoby wybielić najbardziej wredny na świecie nacjonalizm ukraiński!!!
      • tadeusz.4 Re: Do Dark 13.02.13, 23:50
       >najbardziej wredny na świecie nacjonalizm ukraiński!!!

       Oj, bez przesadyzmu - na świecie znalazłoby się parę wredniejszych nacjonalizmów...

       --
       "Wy, w imię naszych zasad, domagacie się dla siebie takich praw, jakich - w imię waszych zasad - nam odmawiacie"
       (Blaise Pascal do jezuitów, w sporze jansenistów z jezuitami)
       • Gość: pysio Re: Do Dark IP: *.alfaks.com 14.02.13, 08:40

        AUTONOM.PL autonomiczni nacjonaliści nowoczesny nacjonalizm AN

        Główna
        Aktualności
        Relacje
        Artykuły
        Idea
        Poradniki
        Linki
        Info/kontakt

        Aktualności / Zagraniczne
        Ukraińska Swoboda usunięta z Europejskiego Sojuszu Ruchów Narodowych
        dodano dnia: 2013-01-13

        aenm-minEuropejski Sojusz Ruchów Narodowych (Alliance of European National Movements, AENM), w którego skład wchodzi spora część nacjonalistycznych partii politycznych w Europie, usunął ze swoich szeregów ukraińską partię Swoboda. Ugrupowanie nacjonalistów z Ukrainy należało do AENM od 2010 roku.

        Podjęcie decyzji o usunięciu Swobody z międzynarodowej koalicji partii o profilu narodowym i “eurosceptycznym” zapadło już w 2012 roku, na jednym ze spotkań Europejskiego Sojuszu Ruchów Narodowych, w którym uczestniczyli również działacze Swobody. Najprawdopodobniej nie są to ostatnie zmiany, jakie w najbliższym czasie zaobserwujemy w szeregach powstałego w 2009 roku AENM.

        Nacjonaliści z kilku europejskich krajów zauważyli, że program polityczny ukraińskiej Swobody zdaje się zbyt mocno odstawać od poglądów prezentowanych przez pozostałe obecne w koalicji ugrupowania oraz “nie pasować” do samej idei, jaką kieruje się AENM. Zdaniem przewodniczących sojuszu, ukraińscy nacjonaliści wykazywali się również nie do końca szczerymi intencjami w nawiązywaniu kontaktów z poszczególnymi europejskimi ugrupowaniami. Głównie z tych powodów Swoboda “pożegnała się” z Europejskim Sojuszem Ruchów Narodowych.

        Europejski Sojusz Ruchów Narodowych został zawiązany 23 października 2009 roku w Budapeszcie, a jego inicjatorami byli działacze węgierskiej partii Jobbik. Początkowo sojusz miał skupiać jedynie ugrupowania zasiadające w Europarlamencie, jednak w kolejnych miesiącach postanowiono rozwinąć jego formę o “wszystkie” nacjonalistyczne partie polityczne w Europie. Przewodniczącym AENM jest Bruno Golnisch z francuskiego Frontu Narodowego, wiceprezesem Nick Griffin z Brytyjskiej Partii Narodowej, sekretarzem generalnym Valerio Cignetti z włoskiego Trójkolorowego Płomienia, zaś skarbnikiem Bela Kovacs z węgierskiego Jobbiku.

        Informując o usunięciu ze swoich szeregów Swobody, przewodniczący AENM zaznaczyli, że wykluczenie jednego ukraińskiego ugrupowania nie oznacza zamknięcia się na pozostałe narodowe ugrupowania funkcjonujące na Ukrainie. Zaznaczyli jednak, iż w najbliższym czasie Ukraina nie będzie posiadać swoich przedstawicieli w Europejskim Sojuszu Ruchów Narodowych.

        Sojusz AENM tworzą obecnie: Brytyjska Partia Narodowa (British National Party), węgierski Jobbik, francuski Front Narodowy (Front National), włoski Trójkolorowy Płomień (Fiamma Tricolore), portugalska Partia Odrodzenia Narodowego (Partido Nacional Renovador), hiszpański Ruch Społeczno-Republikański (Movimento Social Republicano), szwedzcy Narodowi Demokraci (Nationaldemokraterna), belgijski Narodowy Front (Le Front National) oraz fińska Partia Wolnościowa (Vapauspuolue).

        Wspólnym stanowiskiem skupionych w sojuszu partii jest tworzenie Europy wolnych, niezależnych i równych narodów w ramach konfederacji suwerennych państw narodowych, a także powstrzymywanie się od ingerencji w decyzje podjęte przez niepodległe państwa. Jednym z ostatnich pomysłów AENM jest stworzenie struktur paneuropejskiej partii, mogącej być odpowiedzią europejskich nacjonalistów na nowe zasady wyboru do Parlamentu Europejskiego, zezwalające tworzenie wspólnych list frakcjom znajdującym się w Europarlamencie.

        na podstawie: 2000.net.ua / źródła własne
        Tagi: aenm, alliance of european national movements, europejscy nacjonaliści, europejski sojusz ruchów narodowych, nacjonalizm, svoboda, swoboda, ukraina
        Poprzedni postWznowienie śledztwa w sprawie zaginięcia akt SB o TW "Bolku" Następny postMarine Le Pen: "zachodnie kraje są winne konfliktu w Syrii"
        profile
        Join the conversation
        Reklama:
        Polecane serwisy:
        Popularne:

        Biali uciekają z największych europejskich miast w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa
        Warszawa: Demonstracja poparcia dla serbskiego Kosowa 2013
        Kosowscy Serbowie ogłaszają akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa
        Piotr Staruchowicz wreszcie na wolności
        Czarny poseł PO: homoseksualizm to wypaczenie

        Patronujemy:
        Ostatnio dodane:
        izrael-domaga-sie-reakcji-na-polnocnokoreanska-probe-atomowa Izrael domaga się reakcji na północnokoreańską próbę atomową 2013-02-14 nie-dla-malzenstw-homoseksualistow Francja: Nadchodzi legalizacja “małżeństw” i adopcji dzieci dla homoseksualistów 2013-02-13 rachunek “By żyło się lepiej”: inflacja najwyższa w ubogich województwach 2013-02-13 tp Masowe zwolnienia pochodną fuzji TP SA i PTK Centertel 2013-02-13 zeman Prezydent-elekt Czech chce spłacać dług publiczny 2013-02-13

        © 2009 Autonom.pl
        • lechowski51 Re: Do Dark 14.02.13, 10:03
         To sie teraz w bandrowskich bunkrach zapłaczą!.Skąd wziąć kasę na planowanie,co zrobic Jewrejami i Lachami,gdy wilna Ukraina rozrośnie sie po Gorlice?!.Pozostaje im sojusz z Żydem Żyrinowskim,który z polecenia płk.KGB Putina udaje rosyjskiego nacjonalistę.
         --
         "Instytucja małżeństwa jest praktyką taką jak niewolnictwo. Nie możemy zlikwidować nierówności pomiędzy kobietami i mężczyznami, dopóki nie zlikwidujemy małżeństwa”.-amerykańska femifaszystka Robin Morgan
         „Instytucja [małżeństwa] konsekwentnie udowadnia, że jest niezadowalająca, a nawet zgniła... Rodzina ma... bezpośredni wpływ – a nawet jest powodem – krzywd społeczeństwa jako całości.”-intelektualistka femifaszyzmu Shulamith Firestone
         www.youtube.com/watch?v=nr8e_jV6yZU
         „Komunizm w Polsce umarł. Są tylko komuniści, czytaj: oportuniści, łgarze i karierowicze" - emigracyjny poeta Józef Łobodowski.
  • 99venus Re: .Najbardziej nienawidzicie siebie. 14.02.13, 10:13
   .neoplus.adsl.tpnet.pl dało głos.
   ty się nie martw o nas.ty się martw o siebie i swoich przyjaciół,wielbicieli UPA i ich człowieczeństwa.
   i nie płacz zbyt często bo okaże się,że nie jesteś historykiem tylko histerykiem.
   --
   Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj
   • Gość: pysio Re: .Najbardziej nienawidzicie siebie. IP: *.alfaks.com 14.02.13, 11:10
    Jeśli chodzi o ścisłość to histerykowi się nie dziwę! Wychowany na wybiórczej historii reprezentowanej przez ukraińską szkołę historyczną nawet nie jest w stanie zauważyć swego indyferentyzmu. Nawet nie pamięta jak sam z resztą upowskich propagandystów wylewał krokodyle łzy nad choćby odwetową akcją polskich partyzantów w Pawłokomie. Jak był śmiertelnie oburzony faktami które z historycznego punktu widzenia były incydentami. Jak strasznie broni idei budowania pomników ober bandycie - bannderze. Wreszcie, jak usilnie broni doszczętnie skompromitowanej opcji nacjonalizmu ukraińskiego. Zgodnie z logiką pro banderowską ma rację. Ale jest to logika tak znikomej garstki odszczepieńców ludzkości że śmiało można o niej powiedzieć że jest zwyrodniałym wynaturzeniem. Jak widać - polityka miłości w wykonaniu banderowców to granica na Wiśle, eksterminacja wszystkich co nie są z nami a jedynym wyznaniem credo życiowego - dekalog ukraińskiego nacjonalisty. Chyba żadna organizacja na świecie nie ma tak jasno i prosto sprecyzowanej polityki miłości!
   • fanka_online Re: .Najbardziej nienawidzicie siebie. P.S. 14.02.13, 17:43
    Jeśli masz wątpliwości, uhm...Historyku, to ja zgłosiłam Twój post do usunięcia.
    W zaciszu domowym, przed monitorem możesz sobie nas przeklinać do woli, ale NIE WOLNO Ci nikogo z nas obrażać publicznie (!)

    P.S.S. Jak Ci się podobają czyjeś posty, nie czytaj.
    --
    www.youtube.com/watch?v=-lhTxXvtXNo&feature=watch-vrec
       • Gość: Historyk Zapewne pamiętasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.13, 19:08
        Fanko nie bądź aż taka miła" jak troche ochłonełaś."Przecież wszystkim użytkownikom tego forum wiadomo jest,że to właśnie Ty rozdajesz karty na tym forum.

        To Ty w wyrafinowany ale prymitywny sposób podsycasz do nienawiści wśród narodów zamieszkałych na tej ziemi a szczególnie w relacjach polsko-ukraińskich i odwrotnie.
        Starasz się jak możesz w wypełnieniu swojej roli.Masz wszczepiony prawdziwy faszyzm w swoim umyśle zwanym przez niektórych skrajnym odczuciem narodowym narodowym.
        Wszelkie tragedie narodowe jakie nastąpiły w relacjach zamieszkałych tu narodów wykorzystujesz nie "ku pamięci" lecz do siania nienawiści na każdej możliwej płaszczyźnie współistnienia.Jest duże prawdopodobieństwo,że reprezentujesz tutaj interesy Rosjan.
        Wiesz doskonale,że to jest prawda.Liczę,że w ciągu 3 minut mój post zostanie usunięty.
        Częściowo Twoja rolę w Przemyślu pokazał jeden z przemyskich redaktorów.Zapewne pamiętasz.
        • 99venus Re: Zapewne pamiętasz 14.02.13, 20:13
         czy jest jakiś nakaz regulujący poziom uczuć do popłuczyn po Banderze i Szuchewyczu?
         jako historyk,wprawdzie niedouczony ale samozwańczy powinieneś wiedzieć,że nacjonaliści ukraińscy,miłośnicy morderców z UPA,oberbandytów-Bandery i Szuchewycza to nie jest naród ukraiński".oni mordowali również swoich rodaków,którzy nie akcptowali ich obłędnej ideologii.
         przestań mącić.
         --
         Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj
        • Gość: Jacek Re: Zapewne pamiętasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.13, 21:29
         Zapewne znowu ktoś uzna, że każdy kto pisze z neostrady to ta sama osoba. Masz rację Historyku. Myślę, że szkoda rozwijać temat i polemizować z takimi osobami, sami zrezygnują. Kiedyś ktoś powiedział ciekawe zdanie - "Gdybym chciał na drodze kopnąć każdego psa, który na mnie szczeka nie doszedłbym do celu." Szkoda czasu na psy, czy suki (płeć żeńska psów). Pozdrawiam.
      • Gość: Historyk Re: .Najbardziej nienawidzicie siebie. P.S. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.13, 22:21
       Był bardzo ciekawy wątek.Tak ciekawy o tych co zostali wywiezieni na Sybir przez Rosjan w okresie ich okupacji. Uszanować pamięć o nieszczęśnikach których wywożono a tysiące tam na Syberii zostało na zawsze.
       Niestety nie udało się godnie na tym forum ich uczcić ani uszanować ich tragedię.

       Znaleźli się tacy co nienawidzą wszystkiego co jest ludzkie.Nawet pamięć o przodkach potrafią zbrukać i podeptać.Zanikły u nich odruchy ludzkie.Żywią się tylko nienawiścią.Najbardziej chyba nienawidzą siebie.
       A z tego wątku udało im się zrobić prawdziwą kloakę.
       Nawet faszyści stali w uczuciach ludzkich od nich wyżej.
       Nie łudźmy się .Tacy potrafią zniszczyć wszystko co jest ludzkie.A w tym wątku już widać ,że jest ich kilkoro.Zbydlęcenie z nieszczęsnymi objawami choroby wściekłych krów ich trawi .

      • Gość: pysio Re: .Najbardziej nienawidzicie siebie. P.S. IP: *.alfaks.com 14.02.13, 22:34
       Mamy tu idealny przykład na młotowatość i wyjątkową odporność na fakty ze strony naszych wielbicieli banderyzmu. Wywalono ich z organizacji międzynarodowej ale do nich nic nie dociera. Oni w najlepsze mają dalej świetne samopoczucie mimo tego że świat wyraźnie daje im do rozumienia że się od nich izoluje i nie chce mieć z gnojami nic do czynienia. Dalej wymyślają jakieś usprawiedliwienia dla swoich poczynań które wartość logiczną mają tylko dla bunkrowych kadr wychowanych w fałszywej lojalności. To jest tak jak w przysłowiu; pluj żabie w oczy a ona powie że deszcz pada. Ta zapyziała tumaneria nawet nie widzi że świat już dawno potępił ludobójcze ideologie a tych co próbują je wskrzesić stawia na cenzurowanym. W/g moich przewidywań jeśli Ukraińcy nie pogonią ukraińców to będziemy świadkami pięknej tragedii. Są ideologie które muszą się skończyć tragicznie bo jest w nich takie założenie a banderyzm na pewno do nich należy!
        • Gość: pysio Re: .Najbardziej nienawidzicie siebie. P.S. IP: *.alfaks.com 15.02.13, 09:01
         Co do Rosji i smutnych faktów we wzajemnych stosunkach to widzimy że w jakimś stopniu jednak usiłują je poprawić i naprawić. Powoli, zbyt powoli to się dzieje ale jednak postęp widać! Dlatego że wyciągnięta ręka spotyka się z ruską ręką w przeciwieństwie do ukraińskiej - nie będziemy jątrzyć. Jeśli bunkrowi propagandyści z pod znaku tryzuba myślą że uda im się wbić klina to się grubo pomylili! Chcemy dobrych stosunków z sąsiadami i robimy dokładnie to co ukraińscy propagandyści nam radzą sami zaś traktują swoje rady jako czysto teoretyczne bo w praktyce ani na milimetr nie posunęli się w zalecanym przez siebie kierunku.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka