Dodaj do ulubionych

Miasto bankrutuje?

IP: *.toya.net.pl 09.03.13, 17:18
Wydaje mi się, że emisja obligacji jest ruchem tonącego co się brzytwy chwyta; banki już nie chcą pożyczać miastu kasy bo nie widać do końca płynności finansowej; ruchy dot. zmian w zarządzaniu na polu oświatowym zostały storpedowane przez radnych - czyli oszczędności nie powstaną czyli zapowiedź poważnego problemu w finansowaniu szkół na jesień nabiera realniejszego kształtu; bieżące kredyty trzeba spłacać - a to organizuje się konkurs na sekretarza miasta - swojak łyknie 7-9 tys brutto - a po co dodatkowo obciążać budżet? równie dobrze kierownictwo to robić - mniej czasu na zewnątrz więcej wewnątrz urzędu. Może czas na odwołanie Robiego? może czas na restrukturyzację całego UM nie tylko oświaty? referendum kiedyś próbowano zrobić nie wyszło; może jakaś inicjatywa?
Edytor zaawansowany
  • Gość: azjata IP: *.centertel.pl 09.03.13, 18:11
    Poruszyłeś , wydaje mi się zbyt poważny temat, jak na poziom naszych mieszkańców.
    O tym, że miasto pod wiadomymi rządami MUSI dojść w końcu na skraj przepaść było wiadomo od co najmniej 7,8 lat !
    Przyczyny - zapraszam do poczytania mojego bloga:
    azjata.blog.onet.pl
  • Gość: Plopluś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 19:02
    Inicjatywa ? Orka, głębokim lemieszem.
  • Gość: Karol IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.13, 22:43
    Nasze ukochane Miato zostało ogromnie zadłużone przez obecnych włodarzy,im szybciej odsuniemy od władzy obecnie nam panującego ,tym naszym małym pociechom łatwiej będzie spłacić te zobowiązania , bo ja już chyba tego się nie doczekam ,smutne to jest ,ale prawdziwe.
  • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.03.13, 10:55
    Nie jeden raz pisano tu na forum o problemie zadłużenia miasta.ale nie należy przeceniać wpływu forum na mieszkańcow, wydaje się że niewielka liczba osób tu zagląda. Po drugie, próba odwołania prezydenta poprzez referendum,o ile do takiej dojdzie, spali na panewce. Po trzecie raczej należy mysleć o pokonaniu prezydenta w wyborach.W jaki sposób? wydaje sie przesądzone że posłowie z PO raczej nie wystartują,będą nastawieni na reelekcje na Wiejskiej, kandydatem zostanie wszystko na to wskazuje p. Blachowicz. PiS pewnie wystawi ponownie p.Hamryszczaka. I między nimi rozegra się partia,oczywiscie z p. Chomą.
    Jeśli nie partyjni kandydaci to kto? Należałoby juz teraz związać stowarzyszenie którego celem byłoby informowanie społeczeństwa o wszystkim co złe w naszym miescie.Budowa negatywnego elektoratu w stosunku do p. Chomy musi byc rozłożona w czasie,długotrwała.No i do tego sensowny kandydat stowarzyszenia ktory miałby zastąpić p. Chomę. Mieszkańcy ,zwlaszcza ci ktorzy nie chodzą na wybory/50%/ muszą zostać zachęceni do wzięcia udziału, w nich nadzieja na zmianę a nie w miarę trwałych elektoratach partyjnych.Nie należy lekceważyć urzędującego prezydenta, juz trzecią kadencję wykorzystując wladzę na rożne sposoby buduje swój stały elektorat.Ma poparcie Koscioła na ktore sowicie "zapracowal" obdarowując na różne sposoby tą instytucję kosztem miasta. Akurat podnoszenie tego raczej duzo przeciwników nie przysporzy, a może wręcz przeciwnie. Zachęcić należy ludzi młodych i sposród nich szukac kandydata,nie brakuje dobrze wykształconych , z pomysłami ludzi młodych. Prezydent jest czlowiekiem z epoki która słusznie odchodzi,skażony współpraca z SB, homo sovieticus,wypalony przede wszystkim politykiem -pływakiem ktory umiejętnie potrafi utrzymywac się na powiechrzni. Nalezy przedstawić kandydata z nowego pokolenia,świeżego pod każdym względem,kochajacego miasto i chcącego dla niego pracować.Ludzie maja dość politykow-kameleonów.
  • Gość: azjata IP: *.centertel.pl 10.03.13, 14:28
    Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości !
  • solist 11.03.13, 07:12
    Spokojnie, spokojnie, przyjdą rachunki za śmieci to się ludzie wkur.wią. To, że na forum jest tylko garstka Przemyslaków to wiadome, mało ludzi w Przemyślu wie o ustawie śmieciowej a co dopiero o innych sprawach. Wiceprezydent B. jak wystartuje jako kandydat na prezia to niech się od razu schowa pod stół za swoją "fachową" wiedzę i współpracę z Chomą. Chamryszczak? Jak dla mnie jedyna sensowna kandydatura, tylko, niestety, i za nim kler będzie się ciągnął jak smród po gaciach.
  • matlak2 12.03.13, 14:31
    Gość portalu: Karol napisał(a):

> Nasze ukochane Miato zostało ogromnie zadłużone przez obecnych włodarzy,im szybciej odsuniemy od władzy obecnie nam panującego ,tym naszym małym pociechom łatwiej będzie spłacić te zobowiązania , bo ja już chyba tego się nie doczekam ,smutne to jest ,ale prawdziwe.
    -------
    No, niezupełnie przez obecnych. W latach 2003-2009, gdy niepodzielnie (uległy prezydent + przewaga w radzie) miastem rządziło PiS, tzw. całkowite zadłużenie miasta wzrosło z 14 do ...135 milionów, czyli zwiększyło się o,bagatela, 900 procent !!! Na co wydano taką kasę (poza stokiem - ok. 45-50 mln zł z ''rynną snowbordową"), nie wiadomo. Nie było obwodnicy i innych (poza finiszem robot przy stacji uzdatniania wody) dużych inwestycji, a partycypacja budżetu miasta w inwestycjach kościelnych (6 kościółków w budowie, rozbudowie i na finiszu) chyba aż tyle nie kosztowała ...
  • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 12.03.13, 15:15
    Kupiliscie obligacje? Lokalny patriotyzm mowi; kupno obligacji obowiązkiem każdego przemyslanina gpwcatalyst.pl/aktualnosci?ph_main_content_1_start=show&ph_main_content_1_cmn_id=4211

gpwcatalyst.pl/notowania_obligacji_komunalnych
  • satyrofotohistorys 12.03.13, 22:46
    panna Klara i panna Rajmunda o inwestowaniu w obligacje rozmawiają
  • Gość: spokojnyy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.13, 15:11
    i oczywiście elektorat zdobędzie hasłem zmniejszenia zatrudnienia w urzędzie i wszystkich podległych organach budżetowych, cięciami dla różnego rodzaju stowarzyszeń itp.fundacji... - piękne ale mało realne bo to właśnie pewny elektorat.
  • Gość: wróż IP: *.toya.net.pl 10.03.13, 15:42
    Czytając powyższe, nie można oprzec się wrażeniu, że sytuacja w naszym kochanym miecie w niczym nie ustępuje tej w kraju. Tu też przeciwnicy władzy potrafią wymieniac w nieskończonosc wady i grzechy panujących. Niestety, tak jak ich krajowi guru, nie potrafią jednego, wygrac wyborów. Przy kandydatach wymienionych wczesniej, za dwa lata, obecna władza, jeżeli nadal będzie chciała nią byc, to będzie!
  • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.03.13, 16:12
    Mamy 3 tys zł długu na głowę mieszkańca, uważasz że można bez konca brać kredyt aby nim spłacać raty poprzednich kredytów?Banki w koncu odmowią kredytowania,zresztą próba zastąpienia kredytu obligacjami na giełdzie juz jest wymowna. Nie twierdzę że należy gwałtownie zmniejszać zatrudnienie w UM czy podległych zakładach i spólkach. Chodzi o to aby z biegiem czasu nowy prezydent zastapił w zatrudnieniu politykę zdrowym rozsądkiem i rachunkiem ekonomicznym. Wielkim nieporozumieniem/lub porozumieniem/ jest to że nie ma ustawowego limitu dwóch kadencji na stołkach samorządowych.Zapobiegłoby to tworzeniu "pajeczyny" omatającej coraz większą liczbę mieszkańców przez tych "przyklejonych" do foteli.A przynajmniej mogłoby to zjawisko byc ograniczone. Tylko kto to zmieni? Partie?Przecież one mają na tych stołkach swoich ludzi którzy budują swoją pajeczynę zarzucaja ja jednocześnie dla partii.
    Dajmy szansę młodym, nawet jak coś nie wyjdzie to i tak nie bedzie gorzej jak jest.Muszą wziąść odpowiedzialność za swoją przyszłość. Niech biorą władzę i odpowiedzialność pod hasłem" Nie chcemy wyjeżdżać chcemy odpowiadac za swoją przyszłość" Jak ci sie nie spodoba to wymysl lepsze. Młodzi mają moj głos.
  • Gość: azjata IP: *.centertel.pl 10.03.13, 17:56
    I ponownie całkowicie się z Tobą zgadzam
  • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.03.13, 19:20
    To spróbuj cos robic,jest trochęczasu.Należy założyć stowarzyszenie i pozyskiwać młodych.Od szkół średnich do 35 roku życia Za 2 lata dzisiejsi 1-szo klasiści ze szkół będą głosować.Pozyskać studentow i tych którzy ukończyli studia, wszystkich młodych bez względu na wykształcenie. Gonić pałą wszystkich działaczy partyjnych bez względu na partię, i nie dać się wmanipulować chytremu lisowi prezydentowi w jakąś "radę młodych" czy cos podobnego.Gonić wszystkich radnych obecnych i byłych.
    Myślę że jak wasi rodzice zobaczą że robicie coś sensownego to będą na Was głosować. Wasze głosy plus rodzin dadzą władzę w mieście. Bierzcię ją dla siebie ,dla waszych dzieci. Dość tego gowna które mieszaja w naszym mieście dziadkowie od 89 roku.
  • Gość: wróż IP: *.toya.net.pl 10.03.13, 20:00
    Nie wiem ile ty masz lat, ale "dziadkowie", którzy zamieszali w 89 - tym nie tylko w naszym mieście, ale w całym kraju, mieli tak coś koło trzech dych z okładem! ( paru starszych panów tylko potwierdza regułę!). Jak sięgniesz do historii, to wśród większości "zadym" ( od Rewolucji Francuskiej, przez nasze powstania do październikowej), prym wiedli młodzi gniewni. Zdawało się im, że zmienią świat - i zmieniali...
  • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.03.13, 22:43
    Tobie sie tylko zdaje że w 89 r miałeś cos do powiedzenia, że cos zamieszałeś. W 89 r Solidarności praktycznie nie było.Komusza sbecja dogadała się z paroma goścmi ze świecznika opozycji i kosciołem na jakich warunkach podzieli się władzą. Dzisiaj wiemy jakiego to rodzaju byla opozycja i o co chodziło kościołowi. Jedyne co teraz dobrego z tego układu mamy to mozliwość/małą zreszta/ przejęcia przez młodych władzy i zorganizowania życia po swojemu . O ile będą do tego zdolni. Nie będę się do nich mieszał bo dla nich jestem za stary,mogę służyc radą jak poproszą. Ale życzę młodym powodzenia z całego serca.
  • solist 11.03.13, 07:16
    Choma ze swoją świtą tak sie okopał, że nikt mu nie naskoczy. Do tego ma poparcie swoich panów z kurii. Ciekawe ile kler będzie płacił za śmieci ...
  • Gość: wróż IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.13, 09:07
    Gonzales. W poprzednich wiekach też działała " komusza esbecja"?! Odniosłem się jedynie do twojej fascynacji "młodymi" i ich "zorganizowania zycia po swojemu". Tak to jest jak ideologia, obojętnie jaka, zastepuje trzeźwe myślenie. Chcesz radzić "młodym", to poradź jak skutecznie, w demokratyczny sposób zdobyć władzę. Samo wyliczanie rozlicznych ( prawdziwych i urojonych) wad władzy prowadzi do nikąd. "Młodość" nie jest żadną receptą. Wśród młodych, tak jak wśród starych, są i madrzy i głupi. Ci, którym się chce i ci, którym się nie chce. Tych drugich, moim zdaniem, zarówno wśród starych jak i młodych, przybywa - niestety...
  • solist 11.03.13, 10:46
    Jak odzyskać władzę? Zrobić referendum
  • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 11.03.13, 10:59
    A jaką ideologię Ty u mnie dostrzegasz? Czy ja namawiam młodych do wychodzenia na ulicę,lub burd,zadym? Nie , wskazuję im demokratyczna drogę od wzięcia odpowiedzialności za swój los. Młodzi sa w stanie się zorganizować,rozmawiają w szkołach ,uczelniach,na osiedlach , w pabach.I uważam że im się chce,wszyscy młodzi mają marzenia i chca je realizować.Natomiast pokolenie ich rodziców czy dziadków już niczego nie zmieni.Są trędowaci.Celowo wskazałem limit do 35 roku życia bowiem nikt z tych lat nie był w ormo czy nie kapował w sb. To pokolenie młodych jest dobrze wykształcone,bywali juz poza granicami kraju,maja pomysły. Mogą wybrać sposród siebie człowieka wykształconego i odpowiedzialnego jako kandydata na urząd Prezydenta Miasta. Niech nie głosuja na Asterixa/nic do niego nie mam/ czy innych.Mlodzi niech głosuja na swego kandydata,może rodzice pójda za ich przykładem.Niech wystawia swoich kandydatow do Rady Miasta.i niech pracuja. W pzeciwieństwie do Ciebie twierdzę że młodość jest receptą,receptą na całe otaczające nas zło i im sie chce zmieniać ,tylko żeby mieli szansę.
  • Gość: wróż IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.13, 11:17
    A ty dalej swoje! Nic tylko "młodość". Przekonanie, że tylko "młodość jest receptą na całe otaczające nas zło", nie jest ideologią?! W/g mnie jest i to durną! Widocznie, mimo że należysz podobno do "starszych", to łapiesz się do tej drugiej grupy o której pisałem wcześniej. Prawda ludowa głosi - lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć! Obojętne czy młody czy stary! I to by było na tyle.
  • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 11.03.13, 11:50
    W zasadzie do Ciebie nie piszę tylko do młodych , do "azjaty" Szkoda czasu i klawiatury ,zresztą Ty jestes przekonany że obecny prezydent czy inni "działacze" partyjni posiadaja wylączność mądrości w zarządzaniu miastem. I takim sobie pozostań.
    Ja wolę znaleźć z młodym,jak nie będzie wiedział co zrobić z tym co znalazł to się zapyta, tacy jak Ty nie są do tego zdolni.

Młodzi,powodzenia!
  • Gość: wróż IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.13, 12:19
    Gonzales. Skąd przekonanie o tym, o czym ja jestem przekonany ( w odniesieniu do prezydenta)?! Taka sama logika jak ta, że tylko "młodzi". I skąd pewność, ze "młody", ten co znalazł, jak nie będzie wiedział co zrobić, to się zapyta?! Ten raczej nie zapyta, ten z którym ja bym wolał zgubić, zapyta na pewno. Obojętne czy młody, czy stary. W zasadzie, powinieneś wiedzieć, ze pisząc na forum, piszesz do wszystkich. Jest tak, nawet jak Ty sądzisz inaczej. Ot tak ten swiat urządzony - samym narzekaniem niczego nie zdziałasz, a internet jest ogólnie dostępny ( no chyba, że wprowadzimy standart KRL-D lub ChGL!)
  • Gość: wróż IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.13, 11:20
    Jeszcze pytanie do solista. Ty tą władzę już miałeś, że chcesz ją odzyskiwać?! Jak miałeś, to co, ukradli ci, obalili, czy zgubiłeś ???
  • Gość: Cypis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.13, 12:40
    Informacja o wyborze oferty na realizację zadania pn. Zaciągnięcie kredytu długoterminowego do kwoty 23.582.658,00 zł. - przemysl.pl
  • Gość: Cypis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.13, 18:56
    Miasto się zadłuża - gazetaprzemyska.pl
  • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 30.04.13, 21:53
    Jak widać temat nie ciekawy.Może tak z kim spał ostatnio Biedroń lub Grodzka?
    Chętnie posłuchałbym p.Krużela jaki ma interes w tym że tak broni zakupu nowego samochodu? Moim zdaniem z PO nie powinni sie odzywać a do obrony prezydent niech wystawi kogoś z RC. Tak czy inaczej mam nadzieję że zarówno PO jak i RC z p.Chomą przy najbliższych wyborach odejdą w niebyt.
  • Gość: x IP: *.toya.net.pl 01.05.13, 08:48
    Jak to możliwe?
  • Gość: / IP: *.toya.net.pl 02.05.13, 05:51
    Ta gdzie tam
  • kurio1 03.05.13, 10:07
    Już dawno było wiadomo, że do puki Choma będzie prezydentem do puty miasto będzie się zadłużać aż w końcu zbankrutuje z "bożą" pomocą kleru.

Nieprzemyślane decyzje finansowe, niegospodarność (wystarczy pochodzić już nie po peryferiach ale w rejonach Sportowej, Kopernika, B. Getta, i innych oddalonych od Rynku by zobaczyć syf na ulicach i obskórne kamienice), brak pomysłów w zarządzaniu to główne cechy Roberta Chomy!

Człowiek to miasto "gnoi od kąd został prezydentem a skutecznie pomagaja mu tacy panowie jak np. obecnie Krużel...
  • Gość: Młody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.13, 10:44
    Widzę,ze ponarzekaliście sobie dość skutecznie ale nic to nie zmienia.
    I bardzo dobrze,jak pesymiści mogą tylko narzekać a nic zrobić nie potrafią.Zawsze są w ogonie ze swoim powiedzeniem"a nie mówiłem" albo nie da rady i to się nie uda"

A jednak udało się mimo błędów ale się udało zrobić dla miasta wiele a nawet bardzo wiele.
    Ostatni nasze miasto tak prężnie się rozwijało za miłościwie nam panującego Cesarza.
    A teraz w ciągu ostatnich 10 lat nasze miasto dokonało skoku inwestycyjnego.Tak dużego,że niektórzy malkontenci zostali w rozkroku i nie potrafią już wrócić do pozycji naturalnej.

Rozumiem,ze bardzo boli jak całkowicie zmodernizowano wodociągi,oczyszczalnię ścieków,wybudowano nowoczesne wysypisko,powstał obwodnica miasta.
    Centrum,które było praktycznie ruiną miejską do granic możliwości elewacjami,okropnymi ulicami a jeszcze bardziej okropnymi chodnikami zmieniono w perełkę substancji miejskiej budując prawie od nowa strukturę podziemną.

To boli kiedy z przyjemnością można sobie iść do schludnego parku,pospacerować,usiąść na ławeczce a nawet kosze na śmiecie są.
    To boli kiedy z dzieckiem można iść na bezpieczny plac zabaw gdzie już nie ma metalowych huśtawek gilotynek i dziecko bezpiecznie może się bawić.

To boli kiedy możemy pójść na spacer w rejon Kopca.Tam też zadbano o wygodę mieszkańców.
    To boli kiedy młodzież zamiast w bramach pić piwo i wódkę jeździ na stoku na nartach.
    To boli kiedy miasto jest czyste i zadbane i zatraciło wszystkie cechy miasta wschodu czyli brudnego i zaniedbanego.
    To boli kiedy do miasta przyjeżdżają wycieczki i są pełne zachwytu naszym miastem.
    To boli ,że można tego było dokonać w tak krótkim czasie.
    To boli kiedy wykorzystano wszystkie możliwe środki unijne dostępne dla takiego miasta jak nasz gród.
    To boli,że powstała strefa.I nikt nie może powiedzieć,że nie ma możliwości inwestycji.
    Takie są stworzone właśnie przez miasto.Inwestorów jak na razie nie ma ale inwestycyjny kryzys światowy nas też dotyczy.
    A zadłużenie.To jest fakt.Nikt temu nie przeczy.Jak by nie było tego zadłużenia to dzisiaj byli byśmy na etapie rozwoju Tarnobrzega czy Jarosławia gdzie nie zrobiono nic .
    A bezrobocie.
    Tu mamy problem.U nas nikomu nie chce się pracować.Ba nawet się nie opłaca.
    Ci co chcą,pracują, mają i żyją.
    Ci co nie chcą to narzekają.Skoro nic ninnego nie potrafią robić.

• Gość: Cypis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.13, 11:13
    Jak Elbląg swą Radę Miasta odwołał | Przewrót - Polityka.pl
  • Gość: Jekonomist IP: *.toya.net.pl 03.05.13, 11:42
    trzeba wytrzymać do wyborów i przyjąć zasadę nikt z regia, nikt z po, nikt z pis
  • Gość: Cypis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.13, 16:02
    Pojawią się nowe bezpartyjne komitety wyborcze, ale twarze kandydatów będą te same.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka