Dodaj do ulubionych

Pisie sny o potędze, czyli szpak podrapie bociana

17.05.13, 19:13
Zaczyna się dzielenie skóry na niedźwiedziu, dzielenie stołków, biurek, apanaży. Odpowiedzialni za obecny stan rzeczy natomiast, upasieni i dowartościowani rozglądają się dyskretnie za stosownym, ciepłym gabinetem, najlepiej z wiokiem na Brukselkę. Jarek ostrzy zęby, aby sobie znów powarczeć. Donald mości gniazdko, aby sobie w spokoju pokimać. Ministry i marszalkinie przeglądają oferty posiadłości pod palmami, a ci, co to im wiecznie mało nerwowo negocjują transfer do równie zepsutego co poprzedni, ale niekanapowego pewniaka ( im proponuję PSL, jako odwieczny pewniak nad pewniaki!). Niedługo wyjdzie z podziemia zagioniona palikociarnia, aby odegrać rolę "opozycji", godnej zaiste swego przeciwnika....na niby. Buźka, klapa, goździk, czerwone maki, biało czerwony orzeł, co to jeszcze może. Prezydent znów do bulu się uśmieje. Ten i ów do nieprzytomności uchleje, a potem?
A potem będzie zmiana i szapk będzie drapał bociana....
dart.salon24.pl/507974,nie-dajmy-sie-podpuscic-ta-kadencja-musi-trwac#comment_7667733
Edytor zaawansowany
 • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.05.13, 09:52
  W artykule są zawarte dobre rady dla pis-u.Nie ma dobrych rad dla wyborców,dalej mają dreptać w tej samej brei,wybierać między chorobami,która będzie mniej dokuczliwa. Brak nowych propozycji , nowej parti partii z nowymi ludzi.Na tych bucow przewijających sie od przeszło 20 lat juz patrzeć nie można.
 • fanka_online 18.05.13, 12:50
  Gonzalesowi się spodoba;)
  "Tego wszystkiego rząd PDT nie zrobił i nie zrobi z zasadniczych powodów; po pierwsze - jest to rząd dyletantów z partyjnego klucza, po drugie - pieniądze poszły na propagandę sukcesu, na utrzymywanie wielotysięcznej armii urzędników, których zadaniem jest PR i dostarczanie wyborczego mięsa, kasa państwa jest pusta, już "osiągnięto" 90 % planowanego budżetowego deficytu; do końca roku w tym tempie deficyt będzie przekroczony dwukrotnie - to już zapaść. System stworzony na niespotykana skale przez PO jest wielce kosztowny i nie przynoszący krajowi żadnych korzyści, to wzięcie "na żołd" setek tysięcy "swojaków" (także w administracji samorządowej), których jedyna kompetencja jest ślepa lojalność wobec partyjnych władz i związki rodzinne."
  sporozdziwien.salon24.pl/508080,ucieczka-z-tonacego-okretu
  Ale czy Gonzales i inne, tutejsze pisoluby są gotowe przyznać, że w powyższym tekście można wpisać nazwę-akronim dowolnej formacji politycznej, ze wskazaniem na jedyną-słuszną partię Pychy i Salmonellozy, a resztę pozostawić bez zmian?

  P.S. Do O.U. Najwyraźniej nie spotkałam oryginalnej, bo to jedyna znana mi wersja;)
 • Gość: Obserwator ulic IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.05.13, 13:04
  W oryginale było drapał.....
 • fanka_online 18.05.13, 13:06
  Nie kwestionuję oryginału, a jedynie przyznaję, że go nie znam.
  Nawiasem mówiąc, mógł też gilgotać....;)
 • Gość: Obserwator ulic IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.05.13, 12:00
  Trafne toto jest-popieram! Wątpliwość mam jedną dotyczącą"drapania" ponieważ jak w tej nieszczęsnej Polsce wykiwanej przez nieudaczników w postaci(nie w formie) Wałęsów, Borusewiczów, Niesiołowskich, Wujców, i innych wszelkiej maści doradców Solidarności, a potem szczeniaków opozycyjnych jak Tusk, Nowak, Mularczyk, JOJO, i wiele jeszcze.Za tych nieudaczników kieruję żal wielki do kogoś......................Wielu prawdziwych opozycjonistów"siedziało", byli bici i maltretowani, a teraz ku... prawie zdychają z głodu. Szkoda słów na tych drani, tych i wielu innych!!!
  A co do powiedzenia " A POTEM BĘDĄ JESZCZE DWIE ZMIANY -- ILE RAZY BYŁ SZPAK DZIOBANY"?

  (Dziobany jest w oryginale).
 • kocur_zalogowany 18.05.13, 13:08
  "Wielu prawdziwych opozycjonistów"siedziało", byli bici i maltretowani, a teraz ku... prawie zdychają z głodu"

  Problemem jest to, kto się bardziej przyczynia do zwycięstwa w wojnie - wódz, czy tysiące bezimiennych żołnierzy?
  Tak to niestety jest, że żołnierze obu stron się biją i giną czy są ranni, a wracający po wojnie do domów wcale nie są noszeni na rękach, natomiast zwycięski wódz przejeżdża pod łukiem triumfalnym, a wódz drugiej strony podpisuje akt kapitulacji i zaczyna kombinować jak wygrać kolejną wojnę.
  Tak jest świat urządzony i tego nie zmienisz.
  To, że prawdziwi opozycjoniści jak ich określasz zdychają teraz z głodu to niestety ich problem - wygląda na to, że działalność opozycyjna była ich jedyną umiejętnością. Burzenie jest dobre w czasie rewolucji, po niej trzeba umieć budować. Nie da się całego życia przeżyć w opozycji.

  O wykiwaniu Polski bym nie mówił - wierzę, że ci co nam urządzali nową Polskę jednak mieli dobre intencje, tylko nie wszystko im wyszło.
 • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.05.13, 13:19
  ...nie wszystko im wyszło.... A co im wyszło?
 • kocur_zalogowany 18.05.13, 13:25
  Porównaj Polskę z Ukrainą i zastanów się, gdzie jest lepiej.
 • Gość: Obserwator ulic IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.05.13, 13:34
  To, że prawdziwi opozycjoniści jak ich określasz zdychają teraz z głodu to niestety ich problem - wygląda na to, że działalność opozycyjna była ich jedyną umiejętnością.

  Nie potrafię odpowiedzieć - wiem jedno niech ku... zdychają bo zasrańcy nie potraficie robić nic innego!!
  Słuchaj Kocur, mnie ta rewolucja kacyków solidarnościowych nie grzeje, ale ziębi. Zrobili z Polski i Polaków sakramenckich dziadów! Natomiast NIGDY nie mów o ludziach, którzy chcieli dobrze, że to ich problem był! Jesteś prosty zasraniec i spadaj!!!!
 • kocur_zalogowany 18.05.13, 14:07
  Od 1989 roku minęło ponad dwadzieścia lat. Co ci ludzie robili przez ten czas? Dlaczego mają problemy? Jaki jest związek ich działalności opozycyjnej z obecną sytuacją?
 • Gość: Obserwator ulic IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.05.13, 15:22
  A jaki jest związek drani i łapserdaków, którzy podszywają się pod solidarność? Większość tych łobuzów to nieudacznicy, którzy żerują i żerowali na"dupach" pałowanych!! Nie zamierzam bronić solidarnościowych karierowiczów jak Wałesa itp. Ta hołota jeszcze raz powtarzam na bitych prostych robotnikach doszła do koryta!!! I ku... dość na ten temat!!!! (przepraszam za kurwę)
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 18.05.13, 15:48
  Kocur ma rację! Mało było rewolucji czy zmian społecznych których przywódcy potrafili budować. Ale prawdą jest też ze nie byli wieczni i zawsze do żłobu dobierali się parweniusze a ich jedynym celem było dojenie społeczeństw. W krajach o ciągłej władzy sprawa jest prosta bo rodzina i znajomi są już ustawieni i tworzą coś w rodzaju zamkniętej kasty. Jak to, już tu, zauważono peło poszedł najbardziej drogą drogą! Postawił na przekupienie wszystkich popierających a w takim przypadku kasy trzeba znacznie więcej niż w dotychczasowym systemie. Samo zatrudnienie 50 000-cy doradców to już nie lada wydatek. Ponadto w ubiegłym roku padł rekord przyznanych premii na stanowiskach państwowych.Rudy nie wziął jednego pod uwagę; pazernym zawsze mało i nie da się ich nigdy zadowolić. Jeśli ten rok nie będzie znowu rekordowy to peło może się żegnać z władzą a nawet zniknąć z mapy politycznej.
 • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.05.13, 17:06
  W jednym kocur ma rację w drugim można dyskutować.No bo co to za porownanie z Ukrainą? Polska juz raz zbankrutowała, przy stosunkowo niewielkim długu pogierkowskim. Obecnie zadłużenie całkowite/wewnętrzne i zewnetrzne panstwa, samorządów, miast/ mówi jedno;jesteśmy bankrutami. Z tym że w przypadku pierwszego bankructwa mieliśmy co sprzedawać, dzisiaj nie mamy niczego.Żyjemy na kredyt,emeryci mają emerytury z kredytow,ze składek pokrywa sie zaledwie 5 m-cy w roku. Jesteśmy niewypłacalni, rząd praktycznie juz niewiele ma firm które jeszcze może spieniężyć. Na Ukrainie zdaje się że te relacje jeszcze nie wyglądają tak jak w Polsce. Naza sytuacja jest na tyle trudna że PO zapewne za kilka m-cy odstapi od rządzenia. Wyjściem jest rodzima produkcja wszystkiego co jest obecnie importowane tylko ze unia na to nie pozwoli,chyba że sama sie rozpieprzy w niedługim okresie.
 • kocur_zalogowany 18.05.13, 17:41
  Porównanie z Ukrainą jest takie, że to Ukrainki pracują jako gosposie w polskich domach, a nie odwrotnie. A to znaczy, że u nas jest trochę lepiej niż tam. A potencjał Ukraina ma większy od nas.
 • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.05.13, 18:07
  Pracuja te Ukrainki które nie moga z różnych powodów jechać dalej. Myślę że równie na Ukrainie jest sporo domow w ktorych mogłyby Polki pracować jako gosposie czy sprzątaczki.Polki sprzataja w całej Europie i nie tylko,głównie z uwagi na przelicznik euro czy dolara.
 • kocur_zalogowany 18.05.13, 17:42
  A niby w jaki sposób Unia ma nam zabronić produkowania tego co chcemy?
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 18.05.13, 17:57
  Pragnął bym zwrócić twoją uwagę kocurze na takie pojęcie jak kwoty; mleczne buraczane cukrowe itp. Co myślisz o tym?
 • kocur_zalogowany 19.05.13, 01:45
  No patrzę na przykład na kwoty cukrowe i widzę, że UE ma ochotę od 2015 roku wycofać się z systemu kwot, a Związek Producentów Cukru w Polsce protestuje przeciwko temu. Może te kwoty nie są takie złe?
 • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.05.13, 18:17
  Nas może uratować tylko kilka milionów miejsc pracy.I znakomitą większość z tego musiałoby tworzyć państwo.Ponadto to Niemcy sa od produkcji a my od kupowania. Bilans w handlu zagranicznym od dawna jest ujemny. Do tego nie możemy prowadzić polityki celnej,takiej jaka należałoby prowadzić mając na uwadze ochronę swego rynku.W nasępnych budżetach unijnych wiecej bedziemy wpłacać niz otrzymywać.Niemcy nie zewolą nam na samodzielność, nie po to nas uzależnili żeby teraz wypuszczać. Jedyna nadzieja w upadku uni i w silnym przywodztwie w kraju.
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 18.05.13, 19:13
  Nam gonzales raczej potrzeba takiego przywódcy który potrafi walnąć pięścią w stół gdy szwaby mają coraz bezczelniejsze żądania. Prawdopodobnie jesteśmy w sytuacji tuż przed drugą wojną światową. Być może na gruzach unii uda się zbudować coś naprawdę sensownego! Jeszcze parę lat a poziom życia za komuny będzie niedościgłym wzorem. Pieniądz traci na wartości, bezrobocie coraz potężniejsze a "pracodawcy" skrzętnie wykorzystują sytuację i realnie obniżają zarobki. Ceny usług monopolistycznych bez umiaru rosną a ceny w sklepach też. Już nie wspomnę o parapodatkach, mandatach, karach pieniężnych i opłatach za byle czynność w urzędzie. A rudemu coś się musiało popierniczyć bo ten jego cud jest ale o wartości ujemnej. A najbardziej mnie wkurza to idiotyczne samozadowolenie peło!
 • fanka_online 18.05.13, 19:29
  Pysio, co Ty znów opowiadasz o jakiś "gruzach unii"?!
  Sam będziesz ją w gruzy obracał, czy razem z Gonzalesem?
  Unia ma się świetnie, tyle, że najwyraźniej unia to nie my i jak dochczas, sami siedzimy na gruzach własnych nadziei i pogożeliskach marzeń.

  No cóż, jutro Zesłanie Ducha Świętego. Więc "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi."
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 18.05.13, 19:51
  Cześć fanka! Bardzo mi miło że się odezwałaś w wątku który sama założyłaś. Pragnę ci wyjaśnić że te gruzy unii to taki poetycki przenośnik a przynajmniej mam taką nadzieję. Jestem strasznie ciekawy jak ci się powodzi że nie odczuwasz tego że unia to nie my bo ja mam uczucie że to właśnie my w niej toniemy!
  Zauważyłem że jest jakieś święto bo na sklepach wiszą kartki. Za komuny było normą że sklepy w niedzielę i soboty albo nie pracowały albo w skróconym czasie. Co w tym dziwnego? Ano to że komuna ze swej natury była antyreligijna. Gdzieś tam w biblii jest napisane "po owocach ich poznacie" ale jakie te owoce to już ani słowa. Pewnie autor miał na myśli konta pasibrzuchów?
 • fanka_online 18.05.13, 20:12
  Zakładanie wątków Pysiu, nie obliguje do udziału w dyskusji.
  Też możesz sobie w końcu chociaż jeden założyć;)
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 18.05.13, 20:33
  Z natury swej jestem raczej obserwatorem a moje hobby to analiza wypowiedzi forumowiczów. Nie zamierzam uzdrawiać świata ani w sposób normalny ani idiotyczny i nie zamierzam nikomu narzucać swojego sposobu na życie. Reaguję jedynie na wynaturzenia bo zawsze ciekawi mnie gdzie jest granica spodlenia i wynaturzenia. Odwieczne dla mnie pytanie; do czego jest zdolny "człowiek" aby osiągnąć swój egoistyczny cel. A wątków nie zakładam bo wiem że nic z nich nie wynika po za pisaniem dla pisania. Uważam też że fora to taki bufor na którym można odreagować złe emocje i frustracje. Bardzo wygodny dla władzy bo nie robimy tego na ulicznych kryteriach!
 • fanka_online 18.05.13, 20:38
  I jaki wynik owej analizy, jeśli wolno spytać?
  Bo z przekraczaniem granic spodlenia i wynaturzenia na FP już się przecież spotkałeś, więc pomińmy wnioski milczeniem.
 • Gość: ja tak myślę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.13, 22:36
  Też tak myśle...
 • Gość: ... IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.05.13, 20:39
  > Też możesz sobie w końcu chociaż jeden założyć;)

  Np. taki: "Wspomnienia ormowca" :)
 • fanka_online 18.05.13, 20:49
  Chyba "Wspomnienia niebieskiego mundurka";)
 • ploplus9 18.05.13, 20:54
  Masz racje. Też byłem Ormowcem. Po zakończeniu zaszczytnej służby noszę baldachimy i feletrony w procesjach. Trzeba służyć ojczyźnie.
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 18.05.13, 21:17
  Mykoła wie co pisze bo to były ubek. Radzę ci mykoła sprawdź dobrze listę ormowców którą posiadasz a która wyniosłeś gdy cię wywalono. Czemu wcale się nie dziwię bo takie wyciąganie wniosków jakie tu reprezentujesz zaowocowało wywaleniem choć orłem w tej instytucji nie trzeba było być.
 • Gość: Obserwator ulic IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.05.13, 23:12
  Pysio, Ty wszędzie widzisz tego Mykołę. Tęsknisz za nim czy co?
 • Gość: ja tak myślę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.13, 22:32
  Proponuję przypomnieć sobie-Maria Konopnicka-"A jak poszedł król na wojnę". Tak było od zawsze, ale nie wszyscy" którzy byli bici i maltretowani"(a niektórzy-nieliczni-"odszkodowani")-chcą to przyznać. Nie umniejszam ich zasług, ale cisi bohaterowie po prostu są cisi.
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 19.05.13, 06:13
  Fragment wywiadu z Holoubkiem:]"Przytoczę taki obrazek obyczajowy, który moim zdaniem dobrze ilustruje to, co się teraz dzieje w polskiej polityce. W jednym z teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów.Zbliżył się strażak i powiedział: "Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić".A Kalina jak Kalina - z wdziękiem odparła: "O*****dol się strażaku". I on strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny, tylko Basia Rylska. On jednak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości, i krzyknął do Rylskiej: "Ja też potrafię przeklinać, ty k***o stara!". Kompletnie zdumiona Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: "A pan jest ch**!". Przy czym strażak na posterunku też był już inny. Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju.
 • fanka_online 19.05.13, 07:50
  CUD zaiste!
  Pysio już nie tylko mówi językami, czyli po ukraińsku, ale też opowiada dowcipy ze światka artystycznego i recytuje wiersze!
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 19.05.13, 11:39
  Przytoczyłem ten fragment, fanka, by unaocznić wszystkim że to nie tylko "ulica" ma gdzieś politykę. Nasi politycy to wdzięczny temat do żartów. Podobnie jak pod koniec komuny.
 • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 19.05.13, 22:17
  Przeczytaj fanka kto demontuje unię fakty.interia.pl/polska/news-kraje-starej-unii-chca-zmian-ktore-uderza-w-polskie-interesy,nId,970620 i jeszcze co mowi Kaczyński wiadomosci.wp.pl/kat,1019387,title,Jaroslaw-Kaczynski-przekonywal-w-Gryfinie-ze-PiS-jest-alternatywa-dla-obecnej-wladzy,wid,15659641,wiadomosc.html
 • fanka_online 19.05.13, 22:24
  Czytałam, ale między wierszami, co i Tobie polecam.
  Kaczyńskiego czytać nie zamierzam.

  P.S. Pysiowi można wybaczyć brak znajomości polskiej ortografii, ale Ty chyba zdałeś maturę...
 • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 19.05.13, 22:42
  Wyroslem juz z przywiązywania wagi do ortografii, uważam że najważniejsze jest to aby nikogo nie obrażać, robiąc błędy ortograficzne czy stylistyczne mam nadzieję że nikogo nie dotykam.
  Wracając do tematu, zmiany w Uni idą coraz szybciej i będą nabierac tempa.I albo będzie federacja albo to się rozsypie. Co do Kaczyńskiego,czy nam sie podoba czy nie niedługo będzie rządził w Polsce. Osobiście nie przepadam za pis-em z powodu wzajemnych relacji z kościołem rydzykowym czy z powodu takich osób jak Macierewicz. Ale doceniam pewne cechy u Kaczyńskiego.Przede wszystkim dlatego że nie ma nikogo lepszego.
 • fanka_online 19.05.13, 22:51
  Z elementarnych zasad dobrego wychowania się nie wyrasta.
  JK miał już swoje 5 minut i biada Polsce jeśli znów wyborcy dadzą się ogłupić nadzieją dżumy po cholerze.
  Popyt na niewolników aktualnie ma fazę spadkową. Tylko taki przekaz wyczytałam.
 • Gość: radny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.13, 23:39
  Oto przykład ignorancji w wykonaniu Pani Fanki - "nie czytała, a ocenia". Bo to przecież nauczycielka, nieprawdaż?. Panowie wykazali się większym rozsądkiem. Polacy wszyscy winni śnić o potędze... i tym snom pomagać się zrealizować.
 • Gość: pysio IP: *.alfaks.com 20.05.13, 06:56
  Trzeba przyznać że fanka megalomanką nie tylko bywa.
 • fanka_online 20.05.13, 19:34
  Pysio lubi trudne słówka. Całe szczęście, że nie nazwał mnie SOFISTKĄ albo PROPAGANDYSTKĄ;)
 • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 20.05.13, 15:33
  Skoro juz radny zabiera glos,to może wyjasni dlaczego PiS nie może być normalną prawicą.Jako taki mógłby zdobyc elektorat tych którzy w żaden sposób nie mogą,nie chcą głosowac na PO ale też niechcą uczestniczyć w czymś takim co kryje się pod nazwiskiem Rydzyk.Normalność jest pożądana przez wielu,przy czym obecnie jej nie widzą ani w PiS-e ani w Prawicy JKM.Co Pan na to panie radny?
 • fanka_online 20.05.13, 18:08
  Zanim Pan radny zabierze głos, pozwolisz, że skomentuję, Gonzales.
  Wiele osób, ze mną włącznie, od PIS-u odstraszają nie tylko rydzykowe konotacje, ale przede wszystkim osoba Waszego wodza.
  Krótko mówiąc, jeśli JK znikanie wreszcie z ekranów TV i pierwszych stron gazet, elektorat bierny, bo niezależny ideologicznie, SIĘ ZASTANOWI nad mandatem dla szpaków.

  P.S. Nazwę też zmieńcie, bo górnolotne frazesy z Ewangelii nie mają nic wspólnego z w/w formacją.
 • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 20.05.13, 18:35
  Każdy ma prawo do swoich poglądow i do ich głoszenia.Może akurat radny po zastanowieniu się odpowie.Mnie J. Kaczyński nie przeszkadza,powiem wrecz że z wieloma jego poglądami się zgadzam.Uważam że jest to wysokiej klasy polityk choć wolałbym aby był bardziej samodzielny , stanowczy i nie ulegał wszelkiej masci podpowiadaczom.Dla mnie polityk musi byc jednoznaczny o utrwalonych poglądach a nie "tworzony"przez doradców czy szpeców od PR-u. Najbardziej nie cierpię Macierewicza z jego ideologią smoleńską. Rydzyk moim zdaniem PiS-wi szkodzi,nie chodzi mi aby ta partia odcięła się od kościoła ale od czegos takiego powinna się trzymać z dala.Powinna postawić na normalność.Uważam że społeczenstwo tak jak i ja pragnie normalności.A normalność ,ta dotycząca relacji z kosciołem to słowa Jezusa" Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie"
 • Gość: radny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.13, 22:49
  Do Pan Gonzalesa
  Nie jestem stałym czytelnikiem, a tym bardziej piszącym na tym forum. Przepraszam, że natychmiast nie odpisałem. Stawiam retoryczne pytania – „Co to jest normalna prawica?”, „Na czym polega pożądana normalność w polityce?”
  Chcę jedynie napisać dlaczego Prawo i Sprawiedliwość?
  1. Program tej formacji politycznej wyraża oczekiwania i aspiracje znacznej części Polaków i jest oparty na naszej, polskiej tradycji i Ojców wartościach
  2. Jarosław Kaczyński, co jest rzadkością, jest ideowcem
  Żadna rozgłośnia katolicka nie będzie tubą propagandową nawet najlepszej partii, ewentualnie będzie promować dobre rozwiązania i zapraszać określone osoby do studia. A że ojciec Tadeusz Rydzyk popiera dobre pomysły dla Polski – chwała mu za to
 • fanka_online 22.05.13, 07:53
  ość portalu: radny napisał(a):
  1. Program tej formacji politycznej wyraża oczekiwania i aspiracje znacznej czę
  > ści Polaków Jarosław Kaczyński, co jest rzadkością, jest ideowcem

  Na tym forum bywają etatowi bzuropisy, ale Radny najwyraźniej chce ich wszystkich pobić.
 • Gość: gonzales IP: *.przemysl.hypnet.pl 22.05.13, 21:50
  Dziękuję za wypowiedź. Mógłbym przedstawić szerzej moje wyobrażenie prawicy czy normalności w polityce a zwłaszcza normalności w kraju. Ale chyba nie ma to sensu, dla mnie ks Rydzyk jest wynaturzeniem w kosciele a nie głosem prawdy czy rozsądku. W dodatku jestem za całkowitym rozdziałem koscioła od państwa,uważam że stosunek polityka do religii to jego prywatna sprawa ,stosunek polityka do głupiego duchownego powinien byc taki jaki zaprezentował prezydent Stalowej Woli.Natomiast w naszym panstwie dominuje korelacja,politycy bronią duchownych czesto nawet zwyczajnych przestepcow np pedofilów,sprawcow wypadkow drogowych,złodziei czy choćby alkoholików natomiast duchowni bronią takowych politykow.Jest to przyklad nienormalnosci tylko w jednej ze sfer.
  O normalności mozna dyskutowac w dwojaki sposób,pierwszy to opisywanie jak powinno byc;jest to oczywiście zawsze subiektywne zalezne od poglądow oceniającego; drugi to pokazywanie tego jak nie powinno być. O innych sferach życia społecznego nie ma sensu dyskutowac bowiem za bardzo różnimy się w tej przedstawionej.mimo to dziekuję Panu za zajęcie głosu i przedstawienie swego punktu widzenia,życzę powodzenia.
 • Gość: wielbiciel peło IP: *.toya.net.pl 23.05.13, 20:49
  Najlepsze państwo świata? Niemcy. Polski nawet nie uwzględniono w rankingu
  natemat.pl/62379,najlepsze-panstwo-swiata-niemcy-polski-nawet-nie-uwzgledniono-w-rankingu
  Nasz zachodni sąsiad notuje w ostatnich dniach rankingowe triumfy. W środę "Forbes" ogłosił, że Angela Merkel jest najpotężniejszą kobietą świata. Dzisiaj natomiast BBC poinformowała, że Niemcy to najlepiej postrzegane państwo. Zestawienie brytyjskiego nadawcy w ogóle nie uwzględniło Polski.
  W badaniu przeprowadzonym na zlecenie BBC World Service wzięło udział ponad 26 tysięcy osób z 25 krajów. Ankietowanych poproszono, by ocenili, czy 16 wskazanych państw oraz Unia Europejska ujęta jako całość miały w ostatnim roku "głównie pozytywny" czy "głównie negatywny" wpływ na świat.

  Uśrednione wyniki ze wszystkich przebadanych państw sugerują, że krajem cieszącym się obecnie najlepszą opinią są Niemcy, których aktywność pozytywnie kojarzyła się 59 procentom respondentów (15 procentom negatywnie; pozostali ankietowani ocenili rolę Niemiec neutralnie). W ciągu minionego roku państwo kierowane przez kanclerz Angelę Merkel zyskało 3 punkty procentowe i zepchnęło z fotelu lidera Japonię, która spadła aż na czwartą pozycję (51 procent pozytywnie, 27 procent negatywnie).

  Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Kanada, która 55 procentom respondentów kojarzyła się pozytywnie, a 13 procentom negatywnie. Trzecia lokata przypadła Wielkiej Brytanii (55 do 18 procent), piąta Francji (49 do 21 procent), a szósta całej UE (49 do 24 procent).

  Na samym dole rankingu znalazł się Iran, który negatywnie kojarzył się 59 procentom ankietowanych, w stosunku do zaledwie 15 procent ocen pozytywnych. Tuż nad nim uplasowały się Pakistan, Korea Północna i Izrael. W ciągu ostatniego roku pogorszyło się nieznacznie nastawienie do Stanów Zjednoczonych, które zajęły ósmą pozycję. Za nimi znalazły się Chiny. Polski w ogóle nie uwzględniono w rankingu.

 • Gość: errata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.05.13, 08:49
  1.) bólu*
  2.) szpak
 • fanka_online 20.05.13, 12:27
  Do szpaka przyznaję się pokornie, bo jak już wspominałam, łoczka ślepawsze, ale Nasz Ukochany Jaśnie Panujący śmieje wyłącznie DO BULU i koniec, kropka.
 • fanka_online 01.06.13, 19:21
  " Na kogo głosujecie?

  Na programy wyborcze czy na partię?

  A wiecie kto wygrywa wybory w Polsce? Ten kto więcej obieca i nie zająknie się przy składaniu najdziwniejszych obietnic. Ten kto oczy ma szeroko otwarte i nawet nie mrugnie powieką gdy mu sufler podpowie, że ma powiedzieć, że nadchodzi czas prezentów.

  Więc kochani - nie ma znaczenia czy wyśmiejecie program PO czy PiS czy Lewicy. Wszystkie one są takie same. Nie ma znaczenia czy wyśmiejecie posłankę Platformy czy posłankę innej parti,która wyłożyłaby się dokładnie tak samo.

  Jeżeli kogokolwiek wyśmiewacie w tej chwili to samych siebie"
  zeszyt-w-kratke.salon24.pl/511185,z-siebie-sie-posmiejcie#comment_7725976

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka