PGK wygrało przetarg na odbiór śm...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dali ok. 3,5 mln za pół roku.
    • IP: *.przemysl.hypnet.pl

Gość: pe 06.06.13, 11:58 Odpowiedz
      A kto miał wygrać jak nie PGK? Jeszcze przed ogłoszeniem przetargów pisałem, że prezydent będzie jeździł nowym volvem do PGK umowy podpisywać. Tak się pisze przetargi, uczcie się:)
    • IP: *.play-internet.pl

Gość: Spoko 06.06.13, 16:59 Odpowiedz
      Może i wygrało, ale oficjalnie jeszcze tego nie podano do wiadomości więc myślę, że jesteś urzędnikiem i za pieniądze podatników zamiast pracować udzielasz się na forum i ryjesz pod swoim pracodawcą.

Gość: obiektywna 06.06.13, 18:41 Odpowiedz
        A to ma być zarzut, że ktoś wygrał jeżeli przedstawił np. najlepszą ofertę? Ktoś przecież musiał wygrać. I zaraz zacznie się lanie krokodylich łez...

Gość: Spoko 06.06.13, 22:37 Odpowiedz
          Myślę,że jeżeli PGK wygrało to zgodnie z obowiązującym prawem i nie widzę w tym nic bulwersującego. Dziwne jest tylko tworzenie "atmosfery", przez gość Darek i następny post jakiegoś niby jasnowidza.
          • IP: *.toya.net.pl

Gość: pe 07.06.13, 06:19 Odpowiedz
            Nie jasnowidza, to wynika z czystej kalkulacji. Jeżeli do tej pory płaciłem za śmieci od osoby 6,5 a teraz będę płacił 15, to logicznym jest, że wywóz śmieci nie mógł aż tak podrożeć. Firma, która wygrała przetarg zwiększy zatem swój zysk, co w ogólnej ocenie zaczyna trzymać się kupy - biorąc pod uwagę obecną sytuację finansową miasta. Nie mam nic przeciwko PGK, tylko jak zobaczyłem ceny za śmieci w Pślu to już wiedziałem co jest grane.
            • IP: 85.17.141.*

Gość: M-s 07.06.13, 09:04 Odpowiedz
              Jak to jest, że w gminie Fredropol cena za śmieci to tylko 5 zł (niesegregowane) i 3 zł (segregowane) od osoby a w Przemyślu dużo, dużo więcej chociaż odbiorca ten sam czyli PGK :) Może częstotliwość odbioru śmieci będzie inna? Ktoś wie?

Gość: pe 07.06.13, 09:23 Odpowiedz
                Tak to jest, że na segregowanych odpadach można dobrze zarobić, są firmy które takie odbierają za darmo. Jeżeli założymy że PGK posegreguje śmieci, sprzeda je i do tego dostanie 15 zł od osoby, wyjdzie z tego bardzo ładny wynik finansowy, który wróci do jedynego udziałowca - do miasta w postaci dywidendy. Nie mam nic aby pieniądze z odpadów pozostały w mieście, jednak biorąc pod uwagę samą wysokość opłaty nasuwa się wniosek, że jest to ukrywane zwiększanie podatków, a pieniądze posłużą ratowaniu miejskiej kasy.

Gość: ja tak myślę 07.06.13, 11:11 Odpowiedz
              A wiesz o tym, że w innych miastach są wyższe? W niektórych sa niższe ale kalkulacja zależy od wielu czynników.

Gość: Spoko 08.06.13, 09:15 Odpowiedz
              zazwyczaj dyskutuje się na temat ,o którym ma się jakieś pojęcie dlatego proponuję nw lekturę :

USTAWY

Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2012 r, poz. 391, z późn. zm.) - tekst ujednolicony,
              Ustawa z dnia 25 stycznia 2013 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 228),
              Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r., Nr 152, poz. 897),
              Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r., poz. 21)

ROZPORZĄDZENIA

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 14 marca 2012 r. w sprawie szczegółowego sposobu określania wymagań, jakie powinien spełnić przedsiębiorca ubiegającyc się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych (Dz. U. z 2012 r., poz. 299) - weszło w życie 6 kwietnia 2012 r.

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r., w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 630)

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia oraz odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 645)

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 28 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r., poz. 676)

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 września 2012 r. w sprawie mechaniczno-biologocznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 1052)

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013, poz. 122) no i jeszcze Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami . To wszystko można znaleźć na stronie MŚ
              Po tej lekturze będziesz miał zielone pojęcie o temacie.
              Za odpady będziesz płacił do gminy, a firma, która wygrała przetarg ma taką kasę jaką ten przetarg wygrała.
              Miłego dnia życzę

Gość: zenek 09.06.13, 12:23 Odpowiedz
                Nie pitol więc, że nie jesteś tą słynną "prawniczą" z tróją na dyplomie, skoro wymienasz tyle przepisów. Gdybyś jeszcze sama je znała i rozumiała .... szkoda gadać.

Gość: Spoko 09.06.13, 21:13 Odpowiedz
                  Na dyplomie miałem 4 i nie jestem tą "Słynną prawniczką" .Wyobraź sobie, że przepisy znam. Wymienione ustawy i rozporządzenia przeczytałem i może Cię to zdziwi ,ale nawet ze zrozumieniem :-). Nie jestem osobą decyzyjną , wkurza mnie jednak wypisywanie bzdur byle tylko " bić pianę".
                  Miłego wieczoru życzę.

Gość: gość 07.06.13, 11:57 Odpowiedz
            Ciekaw jestem gdzie PGK ma stację segregacji odpadów, którą trzeba było mieć przystępując do przetargu. A i ciekawe, gdzie jest orzeczenie KIO na temat odwołania firmy z Tylmanowej, o której ktoś już pisał? Na stronie urzędu m. nie znalazłem.

Gość: Obserwator ulic 07.06.13, 11:57 Odpowiedz
          Dybek z Żurawicy proponował taką samą cenę jak dotychczas ok. 7 zetów. I co? I gufno!!! Polska to złe państwo, nieudolne, śmieszne, śmierdzące prywatą i niedouczonymi wręcz niedorobionymi tzw.rządzącymi. Spójrzcie wokół siebie.

Gość: urzędnik 06.06.13, 22:34 Odpowiedz
        www.przemysl.pl/zalaczniki/22735.doc tutaj jest ogłoszenie więc jest wiadome publicznie. Nie rozumiem czemu czepiasz się gościa, czy on pod kimś ryje podając publicznie dostępną informację?
        Co w magistracie nie można pisać na forum, skoro piszesz z domu? To może pisać tylki ota słynna prawniczka, gwiazda TVN albo burak z Mielca.
    • 11.06.13, 07:11 Odpowiedz
      PGK wygrało, bo tak był rozpisany przetarg. A jak to bylo ze słynnym autem dla prezia? Która firma wygrała?

Gość: ja 11.06.13, 22:59 Odpowiedz
        A jakie to ma znaczenie? Czy tu piszą frustraci, którym nic się nie podoba. Jeżeli nikt inny nie przystąpił do przetargu to o co chodzi. można było startować, więc po co to bicie piany?

Gość: Obserwator ulic 12.06.13, 06:50 Odpowiedz
          A po co startować w przetargu kiedy wiadomo, że się go przegra!!! Czy Wy urzędnicy nie możecie razem pochlać i wyjaśnić sobie to i owo tylko zawracacie annus na forum? Pobiegać nad Sanem należy!!!

Gość: Jacek 12.06.13, 09:35 Odpowiedz
            Oni już nie mogą chlać jak dawniej, tam jest teraz zamordyzm i mobbing. Nawet im internet odcięła szefowa, by nie pisali na forum o niej. A mają o czym pisać, bo takiego badziewia w tym wydziale nigdy nie było, tyle upomnień, nagan to chyba przez lata w urzędzie nie było co tam. Teraz zamiast pracować to piszą wyjaśnienia, ze wszystkiego, taki mają nakaz. Jak jeden za długo siedzi u drugiego, to jest interwencja szefowej, by nie knuli niczego przeciwko niej. Przykład jednak idzie z góry.
            ale to się skończy, jak się wybrało kozła ofiarnego na stołek to się go szybciej pozbędą, zrzucą na niego cały burdel ze śmieciami i będzie koniec.

Gość: gość 12.06.13, 08:31 Odpowiedz
      No a skoro wiadomo, ze się przegra(?) po co to ple,ple,ple na forum?
    • 15.06.13, 20:40 Odpowiedz
      Bardzo ciekawa lektura. Polecam

Gość: poszukiwacz 19.06.13, 09:29 Odpowiedz
      Może ktoś potrafi mi wyjaśnić dlaczego na stronie UM Przemyśl "wiszą"dalej nieaktualne informacje w sprawie wypowiedzenia umów dot. wywozu śmieci a nie ma informacji o zawieraniu nowych umów, zakupu czy dzierżawy pojemników na odpady zbierane selektywnie? A może są to informacje trudne do odkrycia i ich nie znajdzie bez trudu?

Gość: poszukiwać 19.06.13, 09:49 Odpowiedz
        Nie dodałem, że na www UM Przemyśl dodano WCZORAJ informację(wprawdzie z PGK)o konieczności rozwiązania dotychczasowych umów na wywóz odpadów!!! A później będzie narzekanie na Pana Prezydenta jakby to on sam miał zamieszczać zgodne z prawem wpisy na stronie swojego urzędu..PRACOWNICY URZĘDU do dzieła, nie dezinformować ludzi!
        • IP: 95.211.209.*

Gość: autor 19.06.13, 10:16 Odpowiedz
          Nie dziwię się niczemu, skoro te same osoby nadal bawią się prawem i zarazem mieszkańcami wprowadzając ich w błąd.
          Nie ma potrzeby wypowiadania umów na odbiór odpadów, one ulegają z mocy prawa rozwiązaniu z dniem 1 lipca br. i dotyczy to wszystkich firm, z którymi zawarto umowę na odbiór odpadów. Ponadto w komunikacie PKG zamieszczonym na stronie urzędu jak i w Życiu Podkarpackim firma ta wyraźnie poinformowała, że z dniem 30 czerwca br. ulegają rozwiązaniu wszystkie obowiązujące umowy zawarte z Przemyską Gospodarką Komunalną Sp. z o.o. na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie miasta Przemyśla.
          Kto więc i w jakim celu miałby podejmować kroki by wypowiedzieć umowę? Skoro PGK oficjalnie poinformowało o rozwiązaniu umowy to jaki sens ma wypowiedzenie umowy przez drugą stronę?
          Tak, przy okazji oferty sprzedaży i dzierżawy pojemników. Czy składając deklarację, każdy kto podawał liczbę pojemników o określonej objętości, wykonując obliczenia opłaty wg określonej stawki, nie mnożył czasem tych wartości przez częstotliwość wywozu pojemników? Jeżeli tak, to uczynił błąd. Częstotliwość wywozu odpadów nie ma żadnego znaczenia przy obliczeniu opłaty a jedynie zwielokrotnia opłatę. Tak zrobiłeś? Zrobiłeś prezent miastu.

(Z.N)

Gość: poszukiwacz 19.06.13, 18:48 Odpowiedz
            Wiem, że umowy ulegają rozwiązaniu z mocy prawa ale najciekawsze jest to, że pracownica PGK przekonywała mnie DZISIAJ, że umowę trzeba rozwiązaća w KOMUNIKACIE na www PGK jest informacja, że rozwiązane są z mocy ustawy I to jest nasz kochany Przemyśl.
          • IP: *.adsl.inetia.pl

Gość: gość 19.06.13, 21:32 Odpowiedz
            Autorze wytłumacz mi jedno: skłądając deklarację do firmy, napisałem że chcę aby pojemnik określonej wielkości odbierano 4 razy w miesiącu. Pracownik który poszedł składać został poinformowany że z jakichś przyczyn Urząd stosuje przelicznik 4,3 pojemnika w miesiącu, z związku z tym mojej miesięczna opłata wynosi nie 4xstawka za pojemnik, tylko 4,3xstawka za pojemnik w miesiącu. Sami to wpisali kreśląc mój wpis. Jakim cudem i jakim prawem tak robią?

Gość: autor 19.06.13, 23:05 Odpowiedz
              Chętnie odpowiem na Twe wątpliwości, lecz proszę o cierpliwość, bo temat ten dotyczy wielu mieszkańców i chcę go wyjaśnić wszystkim dokładnie.
              Na wstępie mogę jedynie powiedzieć że urząd, bez względu na to kto przyjmował Twego pracownika, nie powinien niczego kreślić w deklaracji, to niedopuszczalne !!!!! Jeżeli to uczynił winien też się podpisać pod deklaracją, bo w ten sposób ingerując w dokument potwierdził, że odpowiada za jej treść.
              Przeliczniki stosowane przez kogoś z urzędu nie mają potwierdzenia prawnego.
              Wystarczy zastanowić się nad stawkami od osób fizycznych na terenach zamieszkanych. Za jedną osobę, przy niesegregowaniu odpadów płaci się 15 zł, to dlaczego w tym wypadku nikt nie przelicza tej kwoty przez częstotliwość wywozu odpadów? A dlaczego ktoś chce przeliczać dla tych, którzy wykazują pojemniki na terenach, na których nikt nie mieszka? Gdyby było inaczej, możnaby mówić o jawnej niesprawiedliwości.

(Z.N)

Gość: obserwator ulic 20.06.13, 17:45 Odpowiedz
                Mija dwudziesty dzień czerwca i nie wiem co dalej z odpadami. Do takiej czy innej zbiórki należy się w jakiś sposób przygotować, a tu nic nie wiadomo! Jak zwykle zresztą w Polsce czy Przemyślu. Piękny choć jakiś dziwaczny to kraj!

Gość: autor 21.06.13, 11:23 Odpowiedz
                Jak już pisałem i powtarzam - gmina nie musiała podejmować uchwały o odbieraniu odpadów od właścicieli nieruchomości, na których nikt nie zamieszkuje. Od nich mogły odbierać odpady różne firmy, według uznania właścicieli i niekoniecznie musiałoby być to PGK w Przemyślu.
                Zajmijmy się jednak naliczaniem opłat dla właścicieli niezamieszkanych nieruchomości. Gmina ustaliła stawki w zależności od objętości pojemnika na odpady. Można więc sądzić, że są one zależne od ilości odpadów, ale nie jest to do końca prawdą. Co na to przepisy?
                W art. 6j ust. 3 ustawy o utrzymaniu czystości …. czytamy, że opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi iloczyn liczby pojemników z odpadami komunalnymi powstałymi na danej nieruchomości oraz stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
                Czy w tym przepisie jest mowa o częstotliwości wywozu odpadów? W żadnym wypadku. Mowa w nim o liczbie pojemników z powstałymi odpadami. I co ciekawe nie wskazano w nim na konieczność podziału pojemników w zależności od ich pojemności.
                Jak to rozumieć? Niestety, ale przepisy te nie są doskonałe. Jeżeli ktoś posiada tylko jeden mały pojemnik i zapełnia go bardzo często, np. dwa razy w tygodniu, to trudno mówić o tym, żeby płacił tylko za jeden pojemnik w miesiącu. Żeby pomieścić wszystkie odpady musiałby posiadać jeden, ale większy pojemnik, w którym one by się znalazły. Trudno jest jednak ocenić ile odpadów może powstać na danej nieruchomości, zwłaszcza że ich ilość w każdym miesiącu może być inna. Jak więc wybrać odpowiedni pojemnik i ująć go w deklaracji? Nie ma na to praktycznych wskazówek. Wypada dzielić ilość powstałych odpadów w miesiącu na pojemniki. Tylko trzeba przedtem sprawdzić stawki za określony pojemnik, by nie dopłacać do interesu.
                Patrząc na sprawę z drugiej strony, jeżeli ktoś posiada duży pojemnik, ale nie zapełnia go w całości przez cały miesiąc, dlaczego ma płacić tak jak za zapełniony pojemnik?
                Niestety, ale ustawodawca nie skorzystał ze skuteczniejszego rozwiązania jakim byłoby naliczanie opłat za ilość wytworzonych odpadów a nie za pojemnik. Byłoby to sprawiedliwe pod warunkiem, że wytwarzający odpady nie pozbywaliby się ich nielegalnie i nie ukrywali ich ilości wywożąc do lasu, nad rzekę itp. co jest rzeczą niestety nagminną w naszym kraju.
                Wracając do deklaracji, należy podkreślić, że jest to dokument, który MY sporządzamy i odpowiadamy za podane w nim dane składając na nim swój podpis. Urzędnik przyjmując od nas deklarację może nas poinformować o zauważonych błędach, ale wszelkie zmiany czy korekta należą do nas. Niedopuszczalne jest kreślenie, poprawianie danych przez inną osobę. Jeżeli urząd, który przyjął od nas deklarację ma jakiekolwiek wątpliwości winien nas wezwać do ich wyjaśnienia. Absolutnie nie może niczego zmieniać w dokumencie przez nas sporządzonym.
                A jak się mają nowe zasady odbioru odpadów do „Regulaminu utrzymania czystości …” i dlaczego nie są ze sobą spójne, o tym następnym razem.

(Z.N)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.