Dodaj do ulubionych

Wołyń 1943 - Bez przedawniena

20.10.13, 23:02
Dobry film dokumentalny, nakręcony przez Ukraińców z Odessy. Polecam uwadze...

--
Forum KRESY - zapraszam
Edytor zaawansowany
 • 99venus 21.10.13, 14:50
  ciekawy.warto obejrzeć.
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • fanka_online 21.10.13, 20:21
  Przerażająca bierność umysłów z założenia światłych......
  Wszelki komentarz zbędny, zwłaszcza, dla tutejszych-tamtejszych rezydentów.
 • darino 21.10.13, 20:25
  Do Strasburga ! Do Trybunału !
 • liberum_veto 22.10.13, 17:50
  Na razie czekamy na wyniki śledztwa w sprawie ludobójstwa OUN-UPA na Wołyniu, prowadzonego przez Oddziałową Komisję ds. Scigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
  www.zbrodniawolynska.pl/sledztwa/sledztwa-lublin
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • darino 22.10.13, 18:17
  Śledztwo rozpoczęto w 1991 roku ? Niezły wynik !
  Mogę przewidzieć wynik śledztwa - ponieważ zarówno sprawcami, jak i ofiarami byli obywatele polscy, państwo polskie będzie musiało wypłacić odszkodowania poszkodowanym lub ich rodzinom :).
 • 99venus 22.10.13, 18:33
  czyżby Ukraina wstydziła się swoich bohaterów-Bandery,Szuchewycza,Sawura i innych oberbandytów?
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • darino 22.10.13, 19:11
  Nie wiem, popytaj. Ja nie odpowiem za Ukrainę.
  www.lastfm.pl/music/Ukraina
 • 99venus 22.10.13, 21:07
  to się chociaż wstydź.
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • liberum_veto 22.10.13, 19:21
  darino napisał:
  > Śledztwo rozpoczęto w 1991 roku ? Niezły wynik !
  > Mogę przewidzieć wynik śledztwa - ponieważ zarówno sprawcami, jak i ofiarami byli
  > obywatele polscy,

  1. Nieprawda. Sprawcami ludobójstwa byli Ukraińcy, obywatele ZSRR (Ukraińska SSR) pod okupacją niemiecką.

  2. A w kwestii przedziwnej przewlekłości tego śledztwa IPN, to rzeczywiście skandal, że tak oczywista zbrodnia ludobójstwa na narodzie polskim nie doczekała się jeszcze stosownego wyroku niezawisłego sądu polskiego...
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • darino 22.10.13, 19:36
  liberum_veto napisał:
  > 1. Nieprawda. Sprawcami ludobójstwa byli Ukraińcy, obywatele ZSRR (Ukraińska
  > SSR)
  pod okupacją niemiecką.
  >
  > 2. A w kwestii przedziwnej przewlekłości tego śledztwa IPN, to rzeczywiście
  > skandal, że tak oczywista zbrodnia ludobójstwa na narodzie polskim nie doczekał
  > a się jeszcze stosownego wyroku niezawisłego sądu polskiego
  ...

  1. Polscy prawnicy twierdzą, że te tereny na podstawie prawa międzynarodowego do 1945 roku należały do Polski.
  2. Sąd nie może sądzić narodu ani zbrodni na narodzie, tylko zbrodnie na poszczególnych obywatelach państwa (to sąd państwowy, a nie narodowy, i wyroki wydaje w imieniu państwa, a nie narodu).
 • fanka_online 22.10.13, 19:48
  Kiedyś uważałam Cię za mądrego faceta, Darino....
 • darino 22.10.13, 20:46
  Trzeba było posłuchać pysia ...
 • fanka_online 22.10.13, 20:54
  Z Pysia to ja mogę się najwyżej pośmiać.....słucham własnej intuicji i znów mnie zawiodła:(
 • 99venus 22.10.13, 21:11
  dlatego nikt nie oskarża Ukrainy bądź Ukraińców tylko ukraińskich nacjonalistów-członków UPA,OUN,ochotników SS Hałyczyna,motłoch mordujący swoich polskich sąsiadów.
  dziwnym trafem,te męty moralne mają wśród Ukraińców wielu obrońców.
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • liberum_veto 23.10.13, 18:44
  W odpowiedzi "darino":
  Celem śledztwa IPN - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu jest nie tylko postawienie winnych zbrodni ludobójstwa przed sądem (zdecydowana większość z nich już nie żyje), a nawet nie jest to cel główny. Dużo większe znaczenie ma dokonanie kwalifikacji prawnej zbrodni popełnionych przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu. I chodzi tu głównie o wymiar moralny, potępienie zbrodni ludobójstwa, wskazanie winnych (OUN, UPA), niż o dochodzenie jakichś roszczeń finansowych. Bo rzeczywiście nie bardzo wiadomo, kto miałby być ich adresatem... Ukraina jako państwo wtedy nie istniała... Chociaż dokonując obecnie gloryfikacji UPA, stawiając pomniki Szuchewyczowi czy Kłymowi Sawurowi, nadając tytuły "Bohaterów Ukrainy" Banderze i Szuchewyczowi, współczesna Ukraina sama dobrowolnie bierze na siebie odpowiedzialność także i za ich zbrodnie, popełnione m.in. na narodzie polskim...
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • liberum_veto 21.10.13, 22:23
  W piątek na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się premiera filmu "Wołyń 1943. Bez przedawnienia", zrealizowanego przez dokumentalistów ukraińskich z Odessy. Film w polskiej wersji językowej można obejrzeć w całości pod linkiem:
  www.youtube.com/watch?v=6jSfv8aVgXI&feature=youtu.be
  Film ten obnaża wiele kłamstw rozpowszechnianych przez środowiska banderowskie na Ukrainie i w Polsce. Szczególnie to, które wmawia Europie, że jakoby bandyci z UPA byli uważani przez wszystkich Ukraińców za bohaterów narodowych.
  (z blogu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, 20.10.2013)
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • Gość: Historyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.13, 20:30
  I co to zmienia.

  Czas UPA jak tez AK już dawno sie skończył.
  Przyjęło sie ,że Polacy gloryfikują AK i uważaja ja za bohaterów mimo niezliczonych zbrodni w tym największej na własnym narodzie czyli Rzezi Warszawskiej.

  Przyjęło się,że Ukraińcy gloryfikuja UPA i uważa ją za bohaterów też mimo zbrodni szczególnie na okupantach ich ziem etnicznych czyli Polakach i Rosjanach.

  I to jest koniec i kropka.Obnoszenie się z męczeństwem już dzisiaj nikogo nie wzrusza oprócz malutkiej garstki nawiedzonych.

  Wystarczy ostateczny wyrok Trybunału w sprawie Katynia gdzie wyraźnie dano do zrozumienia,że Europa żyje dniem dzisiejszym i przyszłością i nie interesuje ją co było dawniej czyli w czasach uznanych już dzisiaj za historyczne.To prawdziwy kubeł lodowatej wody na łby udawanych"patriotów" z politycznego nadania.

  Teraz już został tylko Smoleńsk tak ostatnio w ramach szacunku dla zmarłych ujeżdżany na wszystkie możliwe sposoby aż do obrzydzenia. • Gość: O'Sławek IP: *.nplay.net.pl 22.10.13, 21:34
  Co za ludzie, co za naród. Największym bohaterem Ukrainy jest gościu, który sprzedał Kozaków Moskwie i z tego tytułu jest i był fetowany przez Rosjan, potem sowietów, a teraz znowu Rosjan. Tylko Szewczenko nie dał się nabrać. Warto poczytać co stary Taras napisał o Chmielu. Teraz bohaterem - na szczęście tylko dla kołchozowych umysłów - jest zbrodniarz Bandera i bandyckie wyczyny, z ludobójstwem włącznie, OUN-UPA. Pokaż mi swego bohatera...
 • fanka_online 22.10.13, 21:40
  Moim bohaterem jest Pysio!;)
 • Gość: chi,chi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.13, 22:16
  Czyli secundo voto Osławek
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 22.10.13, 22:36
  Ten ukraiński bóg musi być naprawdę zdrowo rąbnięty że pozwala aby takie indywiduum jak historyk łaziło po tym łez padole. Jedynym wytłumaczeniem jest że obaj mają zdrowo nawalone pod czachą i jakoś się tolerują!
 • fanka_online 23.10.13, 10:12
  Nie denerwuj się Pysiu, widocznie obaj Hucuły!;)
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 23.10.13, 10:42
  Rysownicy często próbują przelać portret psychologiczny zboka na papier i rysują jakieś niesamowite maszkary. Ale jak dotąd nikomu się nie udało w stu procentach narysować maszkary która by odpowiadała banderowcowi a tym bardziej ich bogowi nekrofilowi. Myślę że nikt nie jest w stanie tego zrobić bo wyobraźnia nawet największego artysty ma granice. Gdyby jakiś skruszony banderowiec i do tego genialny rysownik chciał to zrobić, to zapewne zbliżył by się do ideału na parę procent. Taką próbę podjęto w filmie "Droga Bez Powrotu 2". Na finał pokazano mini banderowca tak potwornie wstrętnego że się po nocach śni jako zmora senna. Ja nie raz próbowałem wyobrazić sobie histeryka jako odzwierciedlenie psychologiczne i charakterologiczne ale z każdym jego postem jestem coraz dalej od celu!
 • fanka_online 23.10.13, 10:49
  Uhm.....i tu się mylisz Pysiu, bo nasze iczku jest akurat WYSOKIE I PRZYSTOJNE!;)
 • Gość: rysownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.13, 11:20
  Narysowałem twój portret psychologiczny na podstawie aktywności forumowej i wiesz co?
  Mój pies jak go zobaczył, schował się pod szafę.
 • 99venus 23.10.13, 15:20
  widocznie talentów plastycznych też nie masz.
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • fanka_online 23.10.13, 15:27
  Albo ma znerwicowanego psa....;)
 • Gość: rysownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.13, 15:40
  Twój portret też już zaczynam rysować, szkic zrobiłem na podstawie fotki. Na razie pies nie szczeka ani nawet nie warczy, ale jak skończę, to nie odpowiadam za to co zrobi pies.
 • Gość: Rysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.13, 11:30
  Bardzo dobrze napisane. Zgadzam się z tobą. Niestety, ale jak widać paru oszołomów o niczym innym nie chce pisać, myśleć i mówić i to jak nie o UPA to o NKWD. Dla nich to jest jak pokarm. Nie potrafią bez tego żyć. To taka forumowa komisja Maciarewicza. Zamknąć im usta? Nie można. Czytać ich wymiociny? Nie ! Wypada tylko tolerować jak każdego, kto posiada problemy z samym sobą i jak się nie wygada to źle się czuje. Skoro pomaga to ich zdrowiu, to niech piszą. Oby tylko stworzyli sobie jeden wątek i tam pisali swoje dyrdymały, bo rzygać się już chce jak mnożą wątki.
 • Gość: OSławek IP: *.nplay.net.pl 23.10.13, 14:24
  Re: Rysiek. Ale się dziadu wysiliłeś. O UPA i OUN to najwięcej gadają sami nacjonaliści ukraińscy, na sbirnej, dostatniej i szczęśliwej Ukrainie, a także w Polsce. Tyż na tym forum i na tym wątku; jak sądzę pod różnymi nickami. Skoro cię to razi, to wcale nie musisz tego czytać, ani tym bardziej pisać. Zamiast do Rygi możesz pojechać, albo lepiej zamieszkać na szczęśliwej i kolorowej Ukrainie w kołchozowym raju. Będziesz śpiewał dumki i skakał przez ognisko, pociągał bimber z wiadra i pisał artykuły. nt złączenia wszystkich ukraińskich ziem, które okupują Lachy, Białorusy, Ruscy, Rumuni i Słowacy. Może coś pominąłem? Słowem będziesz będził szczęśliwe życie, godne zazdrości. A z nacj. ukr. nie ma dyskusji, bo jak tu można dyskutować nt. zbrodni, którą oni zachwalają oraz zbrodniarzy, których mają za bohaterów - trzeba im tylko celnie przyłożyć, tak jak ja to robię. To najzupełniej wystarczy.
 • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.13, 14:44
  A ty się czymś różnisz od tych, w których tak celujesz, jak piszesz? Uważam, że niczym. Jesteście siebie warci prawdziwi patryjoci zaślepieni idotyczną ideologią nacjonalizmu.
 • Gość: OSławek IP: *.nplay.net.pl 23.10.13, 17:28
  Zanim zaczniesz pisać - to najpierw dziadu naucz się ortografii.
 • Gość: Dziad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.13, 18:56
  A może szanowny OSławek zmieniłby literę S na literkę s? Bo w polskim języku tak się właśnie pisze. No i więcej poczucia humoru życzę :)
 • Gość: OSławek IP: *.nplay.net.pl 23.10.13, 20:40
  OSławek (O'Sławek) - to jest Dziadu (piękny oraz stosowny przyjąłeś/łaś nick) nie niegramatyczne słówko, jeno nick, czyli forumowy pseudonim. A taki nick może być różny, pisany różnie w odbiegający od zasad poprawnej pisowni, np. możemy nick pisać małą literą; basia, zenek itd. Dotarło?
 • fanka_online 23.10.13, 20:49
  O nie! Żadna Basia! Basia się pisze ZAWSZE DUŻĄ LITERĄ!
 • Gość: DópaJasiu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.13, 08:41
  Co ty powiesz? Nie wiedziałem. www.pzw2kutno.pl/smieszne-i-zabawne-znaczenie-imiona-1714-slawomir.html Trzeba jednak wybierać takie niki, żeby nie były śmieszne.
 • darino 23.10.13, 15:04
  > Re: Rysiek. Ale się dziadu wysiliłeś. O UPA i OUN to najwięcej gadają sami nacj
  > onaliści ukraińscy, na sbirnej, dostatniej i szczęśliwej Ukrainie, a także w Po
  > lsce. Tyż na tym forum i na tym wątku; jak sądzę pod różnymi nickami.

  Wystarczy przejrzeć wątki na temat nacjonalizmu ukraińskiego, UPA i OUN na forum, żeby wiedzieć, że wszystkie zostały założone przez polskich nacjonalistów.
 • fanka_online 23.10.13, 15:29
  Wystarczy zajrzeć do archiwum i wówczas się okaże, że największym "polskim nacjonalistą" był Mykoła;)
  Oraz mykołowaci oczywiście.
 • darino 23.10.13, 16:04
  Na pierwszej stronie rekordzistą jest liberum_veto - 4 nowe wątki.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 23.10.13, 15:45
  Jeżeli jesteś pewny darino że to nasi nacjonaliści a nie banderowscy to poleć po nickach . A jak nocne dyżury które wg twego grafika jako sotennego istnieją, prawie od początku forum. A jak się odniesiesz do tego że twoi podwładni z sotni tak naprawdę, setki razy powtarzają te same pierdoły które posłuch mogą znaleźć tylko wśród banderowców. Rzygać się chce gdy po raz setny czytam te samiutkie wypociny propagandowe! Czyżbyście bazowali na starych materiałach?

  Fanka nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałaś? Tu chodzi o portret psychologiczny np. czarne podniebienie odpowiada fałszowi, kły wampira - chęci zaspokojenia własnych żądz, szpony - zagarniania cudzego, kosa i siekiera zamiast rąk - bezmyślne mordowanie, wycieki ropne - wstręt, jad - wyjątkowa złośliwość, bełkot zamiast mowy - wyjątkowa ograniczoność umysłowa. Można to mnożyć w nieskończoność a i tak nie uda się narysować portretu psychologicznego banderowca!!!

  Mam jeszcze jedno do ciebie darino; zbliża się Listopad i rocznica wyzwolenia. Czy macie już jakiś harmonogram wystąpień banderowskich propagandystów? Chciałbym wiedzieć bo to w przeciwieństwie do Wołynia jest inne z prostego powodu; Polacy byli równorzędnym partnerem i mogli walczyć a nie jak na Wołyniu gdzie stanowili materiał rzeźniczy.
 • 99venus 23.10.13, 16:00
  i cvi,agle ten sam,znajomy adres: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.13, 14:44
  tylko imiona się zmieniają.
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • Gość: Wacek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.13, 16:33
  To ciekawe, stale ten sam adres, ale mnie to nie dziwi, banderowcy opanowali Tepsę. To pewne. Wczoraj widziałem kilku z Tepsy, jak majstrowali przy kablach, jeden mówił niewyraźnie po polsku, miał taki wschodni akcent. Coś trzeba z tym zrobić. Może powołać forumowy zespół ds. wpływu ukraińskich nacjonalistów na umysły polskich forumowiczów. Kto na szefa zespołu? Mam kilka nicków, ale wolę jak sami się zgłoszą.
 • fanka_online 23.10.13, 16:16
  Pysiu, toż to jakiś huculski ditku we własnej osobie!
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 23.10.13, 16:54
  Masz rację fanka! W okresie ewolucji człowieka musiało też dojść do różnych odchyleń od normy. A wszystkie najgorsze cechy skupił w sobie banderowiec! Typ nie poddający się i trwający w zaślepieniu. Fanatyk - nekrofil, zbrodniarz, sadysta, rabuś, pozbawiony uczuć charakteryzujących homo sapiens. Bezwzględny o niskich instynktach i obojętny kogo morduje. Może mordować nawet członków własnej rodziny bez mrugnięcia okiem. Słyszał coś niecoś o humanitaryzmie i w razie gdy przyjdzie mu odpowiadać za swoje zbrodnicze czyny nieporadnie zasłania się chęcią iż chciał dobrze. Jęczy że to z patriotyzmu, umiłowania wolności i chęci posiadania własnego kraju. A w głębi duszy jest dumny z tego że dzierży miano największego gnoja jaki istniał we wszechświecie! Nacjonaliści zawsze są przekonani o swoim naj i zawsze dążą do utrzymania palmy pierwszeństwa. Dlatego nie ma najmniejszej szansy aby zrezygnowali z tego co im zapewnia tą palmę!
 • Gość: dark IP: *.dynamic.chello.pl 23.10.13, 19:06
  > mniejszej szansy aby zrezygnowali z tego co im zapewnia tą palmę!

  tĄ palmę ?! Nieuku !!!
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 23.10.13, 20:06
  Za trudne? Tu nie chodzi o zwykłą palmę ale o tą palmę którą każdy banderowiec ma we łbie!
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 24.10.13, 07:11
  Lepsze Auschwitz niż banderowcy


  Numer 345 - 25.10.2012 ▶ Kresy

  Polacy tłumnie rzucili się w stronę niemieckich żandarmów pilnujących pociągu. Błagali, by pozwolili im tym pociągiem odjechać. Wszystko jedno gdzie, nawet do obozów koncentracyjnych, i tak był to los o wiele lepszy od tego, który szykowali im ukraińscy sąsiedzi.
  Damian Szymczak
  To wydarzenie miało miejsce w drugiej połowie lipca 1943 r. w pobliżu miejscowości Rafałówka na Wołyniu. Do Rafałówki uciekali Polacy z okolicznych wsi. Ci, którym udało się zbiec, nie zostali zmasakrowani przez ukraińskich bandytów. W polu stał pociąg, uciekinierzy zaczęli się wpychać do bydlęcych wagonów. Niemieccy żandarmi nie mieli wiele do roboty, pozamykali ich w środku, a później skład ruszył w kierunku zachodnim. Jak się okazało, dla wielu osób oznaczało to ocalenie.
  Ojczyzna za zachodnim brzegiem Bugu
  Janina Zimirska miała wtedy zaledwie roczek. Znalazła się w tym transporcie z ojcem i matką, która była w dziewiątym miesiącu ciąży. Pociąg powoli jechał na zachód. Stłoczeni w nim Polacy patrzyli, jak za okienkami wagonów pozostaje ich kraj. Zbliżali się do Niemiec. Po drodze wysadzono rodzącą kobietę, mamę pani Janiny. Urodziła zdrową córeczkę, z którą dołączyła później do męża i starszej córki. Trafili do wioski Ballrechten położonej w niemieckich Alpach, tuż przy granicy ze Szwajcarią.
  – Rodzice pomagali tam prowadzić gospodarstwo kobiecie, której mąż walczył na froncie wschodnim. Biorąc pod uwagę warunki wojenne, byli z tego bardzo zadowoleni. Tym bardziej że pracowali u porządnej kobiety – opowiada Janina Zimirska.
  Ta część Niemiec wiosną 1945 r. znalazła się we francuskiej strefie okupacyjnej. Rodzice pani Janiny zastanawiali się, czy emigrować na Zachód, czy wrócić do Polski. Przy czym Polska to była dla nich rodzinna wieś na Wołyniu – Głęboczek. Zdecydowali się na powrót, daleko jednak nie zajechali. Już na polskim terytorium dowiedzieli się, że za Bug nikogo nie puszczają. Zdecydowali się na kierunek zachodni. Ostatecznie trafili do wsi Wilczyn pod Głogowem, w której zamieszkali. Tam pani Janina mieszka do dziś.
  Musiała to spisać
  Ukończyła liceum pedagogiczne, lecz całe życie pracowała w sklepach w okolicznych miejscowościach. Pod koniec lat 90. przeszła na rentę. Troje jej dzieci było już dorosłych, miała więc sporo czasu. Postanowiła zacząć realizować swoją pasję, którą było pisanie. I tak spod jej pióra zaczęły wychodzić bajki dla dzieci, wiersze i opowiadania tematycznie powiązane z lokalnymi legendami. Większość z nich wydaje miejscowa fundacja.
  Janina Zimirska miała jeszcze jedno wielkie marzenie. – W moim domu zawsze i wielokrotnie opowiadano o tym, co Ukraińcy wyprawiali na Wołyniu – wspomina. – Opowiadali o tym moi rodzice, krewni, goście, którzy nas odwiedzali. Co więcej, kilka rodzin, które mieszkają w Wilczynie, także pochodzi z Głęboczka. A ja te wszystkie wspomnienia dosłownie chłonęłam, notowałam w pamięci. Zastanawiałam się, jak jedni ludzie mogli to zrobić innym ludziom. Może dlatego wszystko tak dobrze pamiętałam.
  Wiedziała, że musi to spisać. Wreszcie uznała, że jest do tego gotowa. Usiadła do komputera pod koniec ubiegłego roku. Pracowała przez ponad trzy miesiące, dzień w dzień, niejednokrotnie od rana do wieczora. Skończyła przed minionymi świętami Wielkiej Nocy. Zaczęła szukać wydawcy. Na szczęście znalazł się szybko, została nim Warszawska Firma Wydawnicza. Książka nosi tytuł „W drodze do domu”. Jest historią jej rodziny, a zaczyna się na Wołyniu w pamiętnym roku. Dramatyczne wspomnienia zajmują sporą jej część.
  Jak mordowano Polaków
  Podawane w książce nazwy wszystkich miejscowości są prawdziwe, tak jak i daty opisanych wydarzeń. Także bohaterowie książki to autentyczne postaci, tyle tylko, że zostały zmienione ich nazwiska. – Żyje jeszcze sporo osób, które wtedy były dziećmi – mówi pani Janina. – Dla nich te dramatyczne wydarzenia to przeszłość tak bliska, jakby to było wczoraj. Nie wiem, czy życzyliby sobie, abym podawała ich dane. Poza tym akcja toczy się do dzisiaj. Opisuję w niej moich krewnych i sąsiadów.
  „W drodze do domu” nie jest typową książką historyczną, to powieść historyczna. Warto przytoczyć kilka jej przerażających fragmentów dotyczących wołyńskiej rzezi:
  „Wśród podmokłego lasu roje komarów cięły niemiłosiernie. Małe, nie rozumiejące niczego dzieci, płakały przy każdym ukąszeniu komara. Rodzice, z obawy przed zdradzeniem kryjówki, dłońmi zakrywali im buzie. Niektórzy kładli kocyki dzieciom na twarz. Ciotka Celina, wraz z kilkumiesięcznym synkiem, nie chcąc narażać innych, ukryła się na uboczu. Niestety, za przyczyną kwilącego Stasia, odkryto ją i za włosy wywleczono z zarośli. Żywe dziecko nabito na złamaną brzózkę… Ciocię kilkakrotnie gwałcono, potem piłą odcięto jej piersi, a na koniec przepiłowano na pół. Jej nieludzki krzyk i przeraźliwy płacz dziecka, budząc przerażenie, niosły się echem po lesie. Jeden z ojców, słysząc nawoływania zbliżających się banderowców, opętany nieludzkim strachem, chcąc się ratować, zostawił płaczące dziecko w zaroślach. Po kilku krokach usłyszał krótki krzyk dziecka i tępe uderzenie o pień drzewa. Zawrócił po nie, wtedy dopadli i jego. Jedna z kobiet ukrywała się z czwórką małych dzieci. Uciszając najmłodsze z nich, po jakimś czasie stwierdziła, że dziecko nie żyje. Po prostu je udusiła”.
  „Przez całą noc wystraszeni, wtuleni w siebie, siedzieli, oczekując ojca. Ale nie przyszedł. Po jakimś czasie Zosia zrozumiała, że ojciec już nie przyjdzie i przypomniała sobie, co tato mówił, kiedy pochowano mamę. To było pod koniec czerwca. Mama poszła w pole ukopać kartofli na obiad. Długo nie wracała i tato poszedł jej szukać. Znalazł ją z motyką wbitą w głowę”.
  „Ignacy poznał go. Był to Stiepan Churkot, z sąsiedniej wsi. Jeszcze niedawno dobry znajomy i kolega. Jeszcze niedawno spotykali się na zabawach i niejedną flaszeczkę wspólnie wypili. Tak było. Ale teraz… Stiepan należał do oddziałów Bulby i takich jak Ignacy i Hania, znaczy Lachów, z lubością uśmiercał siekierą i piłą. Z karabinu korzystał tylko wtedy, kiedy osobiście nie mógł dopaść ofiary”.
  O tym nie można zapomnieć
  Książka „W drodze do domu” ukazała się w sierpniu. Można ją kupić w niektórych warszawskich księgarniach i oczywiście przez internet. Pani Janina część egzemplarzy rozdała wśród krewnych i znajomych.
  – Jedna pani po przeczytaniu miała do mnie pretensje, po co takie straszne historie opisuję, po co to w ogóle przypominać – mówi Janina Zimirska. – Aż mnie zatkało. Odpowiedziałam, tak jak uważam. Nie zamierzam nikomu stawiać zarzutów i jestem pozytywnie nastawiona do świata, a tamtym ludziom już wybaczyłam. Lecz to, co opisałam, to przecież historia, i to str
 • Gość: Historyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.13, 08:30
  Wołyń , któremu okupanci rosyjscy,polscy i sowieccy zawsze" nieśli wolność", miał za sobą długą tradycję oporu wobec najeźdźców, a jego mieszkańcy gotowi byli na każdą ofiarę, by się pozbyć obcych.
  Zawsze zajętą gwałtem ziemie później tubylcy dawali okupantom w prezencie na groby.

  Doświadczyli tego wszyscy okupanci w mniejszym lub większym stopniu.
  Możemy się spierać co najwyżej który okupant nie liczył sie z kosztami.
  A który do dzisiaj tego nie zrozumiał.
  Zapraszam do dyskusji moich adwersarzy oczywiście w temacie.
  Liczę na obfite wiadro jadu.

 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 24.10.13, 10:46
  Wołyń tak naprawdę to kolebka upa i poprzednich tradycji w sadystycznym mordowaniu kogo popadnie gdy zaistnieją ku temu warunki. To tam się okazało że za sąsiada mieć ukraińca to równocześnie trzeba mieć pewność że wbije ci nóż w plecy, obrabuje i pokaże swoje sadystyczne oblicze. Taką taktykę te głąby kapuściane nazywają patriotyzmem? To strasznie nowatorska teoria i chyba wyznawana przez niewielkie grono osobników w typie banderowiec!

  A tak na marginesie; jak z tobą dyskutować gdy już w temacie dajesz gotową odpowiedź że mordy rabunki gwałty to szczery patriotyzm. Tu nie Ukraina żebyś rzucał temat i zachowywał się jak wół który gdy ryczy to obora słucha!
 • Gość: OSławek IP: *.nplay.net.pl 24.10.13, 18:44
  Dlaczego piszesz tylko o okupantach? Jako historyk ukr. nie powineneś zapomniec o przyjaciołach ludu wołyńskiego. Taki Chmiel, słusznie slawiony przez historyków rozmaitych, nawet sowieckich, bo dokonał rzeczy zdawałoby sie niemożliwej - sprzedał Kozaków Moskwie , to przecież wyzwalał Wołyń od Lachów i Litwinów przy pomocy najlepszych przyjaciół chłopa ruskiego tj. Tatrów. I to tak skutecznie, ze zanim sprzymierzeńcy dostali łomot pod Beresteczkiem, to na rynkach niewolników na Krymie i gdzie indziej - cena chłopa ruskiego osiągnęła b. niska cenę. Dalej nie można zapominać o Kraju Rad; co prawda w 1920 r. się nie udało i chłop wołyński jęczał pod batem pana polskiego, ale w 1939 r. było inaczej. Lud prawosławny entuzjastycznie witał Armię Czerwoną, stawiał bramy triumfalne. Wreszcie nastąpiło zjednoczenie Ukrainy, co prawda jeszcze niepełne, no bo Chełmszczyzna, Podlasie, a co gorsza i Przemyśl przepadł wskutek niecnych knowań Polaków. I rozpoczęło się szczęśliwie życie, które przerwali Niemcy. Tak więc trzeba koniecznie wspomnieć o przyjaciołach ludu prawosławnego, a nie tylko okupantach.
 • Gość: Historyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.13, 19:15
  Piszesz o kozakach a nawet nie wiesz co to jest i z czym to się je.
  Nie wiesz gdzie działali ,co robili,z kim i przeciw komu walczyli.
  Jakie jest ich miejsce w historii Polski i co im Polska zawdzięcza.
  Jak się Polska odpłaciła.Zapewne nie wiesz,ze nawet w tamtym okresie Polska była sprzedajna i już praktycznie byla trupem politycznym w Europie.Nikt się z nia nie liczył a sąsiedzi robili co chcieli jak chcieli i kiedy chcieli.
  Tron polski kupowali sobie mający pieniądze jak dzisiaj jajka u przekupki.
  Co wyrabiali z Polską ,jak ją sprzedawali w kawałkach i jak dobrze czuli się u swoich sąsiadow pod zaborami.
  Najlepiej jednak było w zaborze rosyjskim gdzie carowie pokazywali gdzie jest miejsce Polaka i co dla nich znaczy.
  Nawet polski tron służyl carycy za klozet.
  Nie wspomne jak kupowala miedzy innymi sukmanę Kościuszki od samego Kościuszki.Jak nasz bohater czuł się na dworze carskim i za kogo tam robił.
  Jak nasi książenta ze znacznych rodzin zabawiali gości cara a także jego domowników.Co robili na dworze carskim szczególnie Katarzyny II ,która uwielbiała znacznych Polakow w roli nadwornych błaznów
  To nasze szlachetne rody doprowadziły do takiego poniżenia.
  A ty wspominasz coś o kozakach-wolnych chłopach co nawet pisać nie umieli.Kozakami byli chłopi Rusini,Polacy,Rosjanie,Litwini i inne narody.Czyli wszystko co zbiegło ze swoich krajów gdzie był pełen dobrobyt dla chłopów.


  A Wołyń to Wołyń.Zyli i żyją tutaj tubylcy którzy nigdy Polakami nie byli.Maja też swoją wiarę czyli prawoslawie,które na tych ziemiach było od zawsze.
  Wołń ma to do siebie,że wszyscy sąsiedzi zawsze chcieli go okupować czyli prowadzić Wołyniaków do krainy szczęśliwości.Oczywiście zabierając ich ziemię.

  Wołyniacy jak to Wołyniacy każdemu chcącemu ich ziemię ta ziemię dawali ale tylko na grób.
  Jest tych grobów na Wołyniu bez liku.Maja swoje groby Rosjanie,mają swoje groby Niemcy,mają swoje groby Polacy i mają także swoje groby Sowieci.
  Jak widzisz ,ci co przyszli po ziemie Wołynia zawsze trochę tej ziemi dostawali.Na groby wystarczało
  A Wołyniacy dalej sobie żyją spokojnie.Raz mają lepiej,raz gorzej ale są u siebie i na swojej ziemi. • Gość: Sławek IP: *.nplay.net.pl 24.10.13, 20:49
  Twój bełkot świadczy o tym, ze trafiłem celnie. Chociaż nie wiem jak byś bredził i nawet się zes., to faktów nie zmienisz; Chmiel wyzwalał Wołyń od Lachów i Żydów, a takze przy pomocy sprzymierzonych Tatarów tyż i od prawosławnych chłopów ruskich. Nie zmienisz także faktu, ze to Rosjanie, którym Chmiel, ten największy heros ukrainny sprzedał Kozaków Moskwie, i że to Moskale - zniszczyli Kozaczyznę. Przeczytaj sobie o losie ostatniego hetmana Kalnyszewskiego. Natomiast w jednym przyznaję ci rację. Tak to Polacy okupowali Wołyń w latach 1919-39 i dopuszczali sie niesamowitych bezeceństw, od których cierpnie skóra. Tolerowali istnienie cerkwi i nie zabraniali chłopom ruskim uczęszczania tamże. Mało tego chcieli (i to im się niestety udało) ukrainizować cerkiew, usuwając język rosyjski. Czy ktoś takie rzeczy widział. I jeszcze inny przyklad perfidii Polaków. Zabraniali chłopom tworzenia kołchozów; czy ktoś widział coś podobnego? I zwalczali komuchów pakując ich do paki, a oni tak tęsknili za kołchozami. I jeszcze jedna podła sprawka okupantów. Starali się (niestety częściowo im się udało) rugować jęz. rosyjski z obiegu. Mało tego. W szkołach powszechnych (utrakwistycznych) dziecko ukraińskie mogło uczyć się jęz. ukraińskiego, a w szkołach średnich (gimnazjach) jęz. ukraiński - byl obowiązkowym takze dla Polaków. To niesłychana podłość okupantów. Pomijam fakt, że niestety skutecznie w 1920 r., niestety z Petlurą i innymi zdrajcami ludu ukr. zapobiegli włączeniu Wołynia do Ukrainy r. I pomyśl Historyku, ile to chłopi ukr. z Wołynia stracili. Uważam, ze powinieneś to pietnować i nagłaśniać.
 • Gość: Al Ubaniht IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.13, 19:20
  Żryjcie się chrześcijanie między sobą, dowalajcie sobie i siejcie nienawiść między sobą. Już to kiedyś przerabiano w historii Polski, i były rozbiory, dla waszego dobra. W islamie Jezus jest szanowany w odróżnieniu od was, wy go ośmieszacie powołując się na Niego. Niczego od Niego się nie nauczyliście. Nadal trwacie w pogańskim słowiaństwie. Po co ten naród przyjmował chrzest, wątpliwy zresztą, bo fałszywy. Mogliście zostać wyznawcami Swarożyca czy jakiegoś innego nieistniejącego bożka, przynajmniej nikt by was nie kojarzył z Chrystusem.
 • gate.of.delirium 24.10.13, 18:21
  Obejrzał go ktoś? Napisze ktoś z Was jakąś recenzję?
  Jest tam coś o Przemyślu czy Podkarpaciu?
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 24.10.13, 20:43
  Mordowanie elit. "Żyją jeszcze ludzie, którzy na własne oczy oglądali hekatombę naszego narodu..."
  opublikowano: 24 września, 22:29
  Ofiary rzezi wołyńskiej

  Zastanawiam się, dlaczego współcześni ludzie są tak mało współczujący, tak zimni i bezwzględni dla dziejącej się obok nich, wręcz na ich oczach ludzkiej krzywdy.

  Czyjś ból, cierpienie, nawet śmierć – nie wywołują już spodziewanego odruchu samarytańskiego miłosierdzia.

  Ta postępująca znieczulica dawkowana jest już od dziecka: „strzelankowe” gry komputerowe (w których każdy z graczy ma dowolną ilość „żyć”) czy ociekające krwią horrory filmowe (typu „Masakra piłą mechaniczną 8”) tępią naszą wrażliwość, zabijają w nas człowieczeństwo. Co więcej – znajdujemy upodobanie w powtórnym oglądaniu najbardziej krwawych scen; im więcej sadyzmu, dramatu i tragedii w obrazku, tym większa klikalność w sieci na „lubię to”...

  Nic dziwnego, że to oswajanie z gwałtem i przemocą przekłada się to na coraz powszechniejsze zobojętnienie chociażby na dramaty Polaków w czasie II wojny światowej. Ogrom zbrodni Auschwitz jest tak niewyobrażalny, że nie dociera do świadomości młodych ludzi; stąd słynne już zdjęcie rozbawionej małolaty, wyzierającej z pieca krematoryjnego...

  Dwadzieścia parę tysięcy strzałów w tył głowy w Katyniu, sadystyczna rzeź dziesiątek tysięcy bezbronnych dzieci i kobiet na Wołyniu, okrutne tortury ubeków na żołnierzach Armii Krajowej zakończone przynoszącym często ulgę wyrokiem śmierci – nie wywołują już w wielu z nas, ani chęci zemsty, ani chociażby żądania sprawiedliwego wyroku dla morderców, ani nawet ostatecznego minimum – napiętnowania ich winy...

  A przecież te akty ludobójstwa nie dotyczą zamierzchłych czasów bitwy pod Grunwaldem; żyją jeszcze ludzie, którzy na własne oczy oglądali hekatombę naszego narodu...

  Po obejrzeniu filmu „Czarny czwartek” Antoniego Krauzego moja córka wróciła do domu roztrzęsiona i spłakana. Scena pałowania młodych licealistów przez działających w jakimś narkotycznym amoku esbeków spowodowała u niej szok emocjonalny; katowani chłopcy podobni byli do kolegów z jej maturalnej klasy...

  Jeśli więc ktoś nie pojmuje tragedii ofiar Katynia, Wołynia, Auschwitz, Workuty, nie czuje współczucia dla ofiar ubeckich katowni, ofiar wydarzeń 1956, 1968, 1970, 1981 roku czy chociażby wspólnoty duchowej z rodakami poległymi pod Smoleńskiem – niech wyobrazi sobie, że on sam i jego najbliższa rodzina znaleźli się w podobnej sytuacji bez wyjścia...

  Wiem, to nie jest łatwe; mam problem, gdy próbuję wyobrazić sobie, co czuł mój tato oglądając (oczyma 12-letniego chłopca) katowanie na śmierć swego ojca przez niemieckich strażników (zwanych obecnie nazistami)...

  Nie bagatelizujmy zagrożeń i nie trywializujmy zbrodni; Czeczenia, Gruzja, Jugosławia działy się tu i teraz... Tu nie chodzi o epatowanie zbrodnią czy straszenie okrucieństwem; raczej o przywrócenie normalnej ludzkiej wrażliwości w patrzeniu na otaczający nas świat... I o wyciąganie racjonalnych wniosków, ważnych dla naszej przyszłości...

  Lech Makowiecki
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 24.10.13, 20:46
  ELITA

  Wspominam często poległych
  Na wszystkich frontach świata,
  Dumnych i dzielnych Polaków
  Bliskich mi, tak jak bracia...

  Widzę szlachetnych i mądrych
  Ojczyzny mej żołnierzy,
  Którym ze śmiercią-kostuchą
  Nagle przyszło się zmierzyć

  ***
  Wracam myślami do kobiet
  Pięknych duchem i ciałem,
  Żałuję tych dziewczyn, którym
  Wojna życie zabrała...

  Nie dane było im kochać
  I dzieci rodzić nowe
  W domach, co grobem się stały
  Spadając na ich głowy...

  ***
  Płaczę po tamtych maleństwach
  Bezbronnych i niewinnych.
  Bez mamy, taty, wśród obcych,
  Gasnących z głodu, z zimna...

  A przecież miały być szczęściem
  Witanym tu z radością.
  Wyczekiwanym, wyśnionym...
  Otoczonym miłością...

  ***
  Żal mi żarliwych patriotów
  Elity znakomitej...
  Ich w pierwszym rzędzie szukano!
  Za to tylko zabito...

  Tępiono tych, co umieli
  Przez wojny i rozbiory
  Naukę, sztukę, kulturę
  W polskie kierować tory...

  ***
  Dziś, gdy skundleni zaprzańcy
  Ich miejsce zawłaszczają
  Boję się wielce o jutro,
  O przyszłość mego kraju...

  Przywróćmy pamięć herosom!
  Nie wstydź się Polski sławić...
  Ten ciąg pokoleń przerwany
  Pora nam dziś naprawić!
 • Gość: Historyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.13, 13:17
  Wołyniacy jak to Wołyniacy każdemu chcącemu ich ziemię ta ziemię dawali ale tylko na grób.
  Jest tych grobów na Wołyniu bez liku.Maja swoje groby Rosjanie,mają swoje groby Niemcy,mają swoje groby Polacy i mają także swoje groby Sowieci.
  Jak widzisz ,ci co przyszli po ziemie Wołynia zawsze trochę tej ziemi dostawali.Na groby wystarczało
  A Wołyniacy dalej sobie żyją spokojnie.Raz mają lepiej,raz gorzej ale są u siebie i na swojej ziemi.
 • 99venus 25.10.13, 13:31
  że też ta polska ziemia musi nosić takiego bydlaka i taką kanalię jak ty.
  ale jest w tym również i pozytyw:nareszcie bez złudzeń wiemy z kim mamy do czynienia-ze 100% bękartem po Banderze i Szuchewyczu.
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • fanka_online 25.10.13, 13:42
  ....i z huculskim rodowodem;)))
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 25.10.13, 15:29
  Ciekawe gdyby nam odbiło tak jak banderowcom i postanowilibyśmy patriotycznie, przeznaczyć dla każdego upowca działkę 2x1m, to co oni na to. Aby to usprawiedliwić nazwalibyśmy każdą mendę banderowską okupantem i agresorem? Wszak nie są na swojej ziemi co zgodnie z mentalnością nacjonalisty powinno być karane śmiercią. Może jakaś menda banderowska wytłumaczy ten punkt widzenia? Ja wiem ze tylko chora logika może tak dowodzić i tylko chora logika może się z tym zgadzać! A może się mylę? Dlatego mam wielką prośbę do histeryka aby mi to wyjaśnił! Mam jeszcze zgryz z dziećmi bo oni tam nie przybyli jako okupanci czy agresorzy. Oni tam się znaleźli bo tak chciał los. Za co ich mordowano??????????????????????????????????????
 • Gość: Historyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.13, 16:44
  Wołyniacy jak to Wołyniacy każdemu chcącemu ich ziemię ta ziemię dawali ale tylko na grób.
  Jest tych grobów na Wołyniu bez liku.Maja swoje groby Rosjanie,mają swoje groby Niemcy,mają swoje groby Polacy i mają także swoje groby Sowieci.
  Jak widzisz ,ci co przyszli po ziemie Wołynia zawsze trochę tej ziemi dostawali.Na groby wystarczało
  A Wołyniacy dalej sobie żyją spokojnie.Raz mają lepiej,raz gorzej ale są u siebie i na swojej ziemi.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 25.10.13, 17:01
  Ukraińcy jak ukraińcy mają swoją, swoistą mentalność i muszą się czymś różnić od reszty świata! Czystkę etniczną czy ludobójstwo cały świat uznaje jako zbrodnie przeciwko ludzkości ale oni muszą się różnić. Nieraz to jest śmieszne ale też i bywa tragiczne. Jest to jedyne państwo na świecie które ogłasza jako pewnik takie dyrdymały. Oprócz śmiechu politowania to na ogół nie ma innych reakcji. Czasem się ktoś wkórzy ale tylko na chwilę bo przychodzi refleksja i zaduma że głupota tak naprawdę nie ma dna i na tym forum łatwo się o tym przekonać.


  Na zadne pytanie nie odpowiada tylko ten kto nie ma pojęcia o co chodzi!
 • Gość: Sławek IP: *.nplay.net.pl 25.10.13, 17:59
  Jak zwykle historyk kłamie. Jak każdy nacj. ukr. Polacy nie mają swoich grobów na Wołyniu jak prawi. Nie mają żadnych grobów. Pomordowani przez UPA nie mają cmentarzy.
 • Gość: Sławek IP: *.nplay.net.pl 25.10.13, 18:08
  Historyk kłamie jak zawsze. Polacy na Wołyniu pomordowani przez bandy UPA nie mają swoich grobów jak - prawi. Nie mają w ogóle grobów. Nie mają cmentarzy.
 • Gość: Historyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.13, 19:28
  A kto tutaj mówi o grobach czy tez cmentarzach.
  Każdy z okupantów co chciał ziemie na Wołyniu ta ziemię dla dostawal na swój grób.I to w miejscu,które sobie wybrał.A grobów na cmentarzu się nie wybiera.Tam obowiązuje porządek.
  A okupanci najczęściej nie są chowani na cmentarzu.Taki jest los okupanta.

 • gate.of.delirium 25.10.13, 20:07
  masowych.
  Okupowali Ukraińcy Rusinów, okupowali i wciry dostali...
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 25.10.13, 20:18
  Czy ty jesteś w stanie odpowiedzieć na pytania???

  No to mam jeszcze jedno; czy Żydzi których wymordowaliście też byli okupantami i agresorami? A Czesi, Romowie, Węgrzy, Białorusini i na koniec Ukraińcy? Powtarzasz się jak zgrana płyta! Za grosz konsekwencji tylko wstyd przynosisz swoim kumplom banderowcom, upowcom, nacjonalistom i najprawdopodobniej twoja głupota będzie przyczyną że cię wywalą na zbity pysk z V-tej kolumny ukraińsko-propagandowej. I z czego będziesz żył? Teraz śmietniki są pozamykane a jako ukrainiec niewiele zarobisz. W necie jesteś w miarę anonimowy ale w realu raz dwa ci słoma z butów wylizie i gdy ludzie odkryją twoją tożsamość to czarno dla ciebie widzę. Prawdę ci powiem że mi szkoda byś tak marnie skończył bo jednak, przynajmniej ja mam ubaw gdy czytam twoje wypociny. Niejaki mykoła, też zatwardziały banderowiec, /ale kudy mu do ciebie/ gdy odkryto jego bunkier to mu cały pomalowano w tryzuby. Płakał o tym na tym forum! Jedyne co cię może uratować to machanie na lewo i prawo żółtymi papierami bo na pewno jesteś ich posiadaczem!
 • 99venus 25.10.13, 20:36
  nie znam tej historii z bunkrem..możesz kilka słow na ten temat albo link?
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 25.10.13, 20:43
  Nie będę szukał ale było to w okresie gdy banderowiec mykoła bardzo mocno się udzielał na tym forum. Coś takiego jak dzisiaj ika z tym że on miał jeden nick. Nie jest wykluczone że na obecne czasy go zmienił. Wszak to banderowiec a oni w swoich przykazaniach mają wyraźnie zaznaczone że mają działać podstępem!
 • Gość: Historyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.13, 20:42
  Mowie o okupantach Wołynia.A Wołyń okupowali Rosjanie,Polacy,Niemcy i Sowieci.
  Wszyscy znależli na Wołyniu kawalek ziemi dla siebie.I o wszystkich zapomniano.Taki jest los okupanta.
 • Gość: Ssawek IP: *.nplay.net.pl 26.10.13, 11:42
  Napisałeś historyku tak: "mają swoje groby Polacy" [na Wołyniu-oczywiście], a gdy dostałeś (na forum oczywiście) ode mnie po pysku to teraz piszesz tak: "a kto tutaj mówi o grobach czy tez cmentarzach". Zostawiam to bez komentarza, powiem tylko, ze z nienawiści już sam siebie nie kontrolujesz; kłamiesz po sowiecku.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 26.10.13, 12:01
  A o Żydach, Ukraińcach, Czechach itd; ani słowa? A może to wymordowani okupanci ich wymordowali bo sprawcy się nie chcą przyznać. Zdarzają się przypadki zmartwychwstania, bo jak mówią banderowcy; duch bandery wiecznie żywy!
 • Gość: liberum_veto IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.13, 12:38
  Ten mądry i pouczający ukraiński film, dający świadectwo prawdzie historycznej, to rzekomo (według użytkownika o nicku "jesus33") przykład siania przeze mnie "nienawiści na tle narodowościowym, religijnym czy rasowym". Zostałem przez to (chyba) zabanowany na forum Przemyśl, bo po zalogowaniu się wyświetla mi się komunikat: "Forum nie istnieje lub jest niedostępne". A przecież istnieje. A przecież różne banderowskie kreatury prezentują tutaj całkowicie bezkarnie swoje faszystowskie i antypolskie poglądy, usprawiedliwiają zbrodnię ludobójstwa na Wołyniu, gloryfikują morderców z UPA itd. itp.
  WSTYD. Po prostu wstyd.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 26.10.13, 12:53
  Stąd wniosek że banderowiec histeryk vel ika ma rację. Są tacy co uwielbiają kablować! Jeszcze żeby to był jakiś szczytny cel? A to zwykła obrona zwyrodnialców z pod znaku tryzuba. Dziwię się tylko cenzorowi że nie sprawdzi i na ślepo banuje. A może to jedna i ta sama jaczejka?
 • fanka_online 26.10.13, 13:12
  Nie wiem, na jakiej podstawie uznałeś film za "mądry i pouczający", bo moim zdaniem dowodzi jedynie głębokiej indoktrynacji środowisk tzw inteligencji, która wyraźnie akceptuje półprawdy i relatywizuje historię.

  Ciekawe, że obaj z Matem macie takie samo IP. Mam fatalne skojarzenia.
  A na bany nie utyskujcie, bo skoro swego czasu nie potrafiliście się tutaj zachować JAK LUDZIE, czego dziś możecie oczekiwać od niegdysiejszych kumpli/kumpelek?
 • Gość: liberum_veto IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.13, 16:36
  1. Moim zdaniem film bardzo dobry, rzetelnie zrobiony i dający do myślenia.
  2. Pragnę Cię zapewnić, że Mat120 i ja to dwie różne osoby. Nigdy się nawet nie spotkaliśmy.
  3. Skoro jednak popierasz donosicielstwo oraz wybiórcze banowanie za poglądy, to nie mamy w ogóle o czym rozmawiać... Bo ja brzydzę się cenzurą...
  forum.gazeta.pl/forum/w,299,147666975,147666975,Prosze_o_interwencje_na_forum_Przemysl_.html
 • wampir-wampir 26.10.13, 18:03
  Gość portalu: liberum_veto napisał(a):

  > Bo ja brzydzę się cenzurą...

  Z ciekawości - brzydzisz się tak w ogóle, czy na swoim swoim forum dopuszczasz i stosujesz? :-)))

  --
  pl.youtube.com/watch?v=JuSZEBuDUC4
  *
  www.youtube.com/watch?v=gH203JWfAy0&NR=1
 • fanka_online 26.10.13, 18:10
  1. Dziwne, że nie razi Cię mantrowanie o "wspólnej winie" i "wzajemnym ludobójstwie" u tzw autorytetów.
  2. Guzik mnie to obchodzi.
  3. Dziwne, że nie przeszkadzały Ci, ani też nie BRZYDZIŁY obleśne posty wrzucane tu latami i hurtowo z tego samego, obrazoburczego nicku (!)

  P.S. Mam nadzieję, że Twojej żony/córki nie będzie tu opluwać, chociaż może wówczas zrozumiałbyś o czym piszę.
 • Gość: liberum_veto IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.13, 18:35
  AD 1. W filmie zaprezentowano b. szerokie spektrum poglądów. Zaskoczyło mnie pozytywnie, że pojawiają się w nim postaci w rodzaju ks. Isakowicza, gen. Hermaszewskiego czy pisarza Srokowskiego. Także ze strony ukraińskiej zebrano ciekawy zestaw ekspertów. Film nie stawia żadnej tezy. Daje tylko materiał do przemyślenia... Dlatego oceniam go bardzo wysoko...

  AD 3. Nie wiem, o czym piszesz. Nie znam historii forum Przemyśl. Jestem tu obecny od kilku tygodni. Ale chyba sobie daruję... Dość dziwne towarzystwo... Nie mam jakiegoś parcia, aby tutaj pisać... Nie podoba mi się tylko stosowanie ordynarnej cenzury wobec osób takich jak ja na forach Gazety Wyborczej...
 • Gość: mat120 IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.13, 21:01
  Gość portalu: liberum_veto napisał(a):
  2. Pragnę Cię zapewnić, że Mat120 i ja to dwie różne osoby. Nigdy się nawet nie spotkaliśmy.

  Obawiam się, że gdybyś nie wiem jak Fankę w tym utwierdzał to i tak nie uwierzy. Może za parę lat.:))
 • liberum_veto 29.10.13, 07:57
  Gość portalu: mat120 napisał(a):
  > Obawiam się, że gdybyś nie wiem jak Fankę w tym utwierdzał to i tak nie uwierzy.
  > Może za parę lat.:))

  Nie będę tego sprawdzał. Nie zamierzam pozostawać na tym forum tak długo. To zajęcie dla masochistów... ;)
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • 99venus 26.10.13, 13:24
  zadziwiającym jest fakt,że na chamskie,antypolskie wypowiedzi zamieszczane na tym forum nie reaguje prokuratura ani IPN.czyżby i te instytucje były opanowane przez banderowców?
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • Gość: Historyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.13, 13:35
  Co prawda zabolała i to mocno zabolała.Juz odzywają się uśpione instynkty.Trzymać za mordę,zmusic do milczenia.Nalepiej wysłać bojowki typu kibole tak jak było na Wołyniu np w 1938r gdzie rolę kiboli pełniło wojsko i policja II Rzeczypospolitej.

  A teraz zobacz na Wołyniu spokój sielskość.Okupanci ci co nie uciekli spokojnie spoczywają w ziemi,której tak pragneli.Wszyscy okupanci to znaczy Rosjanie,Polacy,Niemcy,Sowieci.
  Wszyscy równo zapomniani.
 • Gość: Sławek IP: *.nplay.net.pl 26.10.13, 16:29
  "A teraz zobacz na Wołyniu spokój sielskość" - oznajmia wszystkim Historyk. Tak jest. Tylko powinieneś wspomnieć o osiągnięciach (teraz) ukraińskiego Wołynia. A, są nie byle jakie. Chłopi w kołchozach żyją dzisiaj na poziomie szwajcarskiej wsi, a nawet jeszcze na wyższym. Świadczą o tym np. baseny masowo budowane (niczym w Kalifornii) przez kołchoźników, a nierzadko kryte. A jakie wydajne rolnictwo. Pod Łuckiem jest nawet kołchoz w którym kury znoszą kwadratowe jaja - bardzo poszukiwane przez smakoszy ze Stanów i Kanady. Kołchoźnicy po znojnym, ale przecież pracowitym roku masowo odpoczywają na Hawajach, bo na Krym moga sobie pojechać na weekend.Taaak tego za okupacji polskiej nie było. Wszyscy z zazdrością spoglądają na sielską krainę, a zwłaszcza Polacy. Każdy by chciał mieszkać tak szczęśliwie, ale (kiedyś prawosławni, ale dzisiaj bezwyznaniowi) kołchoźnicy mówią hola, hola - trzeba ciężko pracować, a nie na odwal jak za Polski. O miastach wspominał nie będę, bo przecież każdy widzi - ten luxus w którym mieszkają szczęśliwi mieszkańcy i który widać na każdym kroku.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 26.10.13, 13:43
  Tu chodzi wenusie o poprawność polityczną. Gdyby polska prawem stała to już dawno albo, w ogóle nie czytalibyśmy wypocin banderowców. Nasz rząd ma cykora że Ukraina zaraz się rozedrze na cały świat o prześladowaniu mniejszości. Oni bardzo sprytnie potrafią wykorzystywać takie sytuacje! Popatrz tylko jak manipulują faktami o Polsce przedwojennej. Pomimo tego że ta część pod zaborem ruskim miała dużo, dużo... gorzej to oni w tym temacie są zamurowani. A Polacy tak nie potrafią i dlatego skaczą nam po głowach! Na koniec przypomnę ze mają w swoim statucie paragraf; będziesz podstępem!
 • Gość: Historyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.13, 14:03
  Jak widzisz Ukraina pozbyła sie tak zaboru ruskiego jak też polskiego.
  Szczegolnie z Wołynia zaborców albo jak wolisz okupantow pognano bardzo skutecznie.
  Oczywiście część została na miejscu do dzisiaj leżą spokojnie w ziemi,którą tak chcieli okupowac.
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 26.10.13, 14:09
  Poproś kogoś by cię walnął łopatą bo widocznie się zacięłaś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • wampir-wampir 26.10.13, 16:22
  99venus napisał:

  > zadziwiającym jest fakt,że na chamskie,antypolskie wypowiedzi zamieszczane na t
  > ym forum nie reaguje prokuratura ani IPN.czyżby i te instytucje były opanowane
  > przez banderowców?

  Z pewnością. Pracownicy instytucji wszelakich, którzy ani w godzinach pracy, ani prywatnie nie śledzą wpisów na forum Przemyśl muszą być przez kogoś opanowani, bo jak wiadomo iczkowate bredzenie tudzież venusikowe mundrości ma obowiązek znać cały świat.
  --
  panna Klara i panna Rajmunda
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 26.10.13, 18:57
  Cześć liberum! Moim zdaniem zbyt łatwo się poddajesz! Nie mam bladego pojęcia skąd wasz spór ale fanka to fanka i nic nie poradzisz. Ma swoje humorki /szkoda że nie wiem od czego zależą/ ale w sumie to poczciwa kobiecina. Trzeba przeczekać burzę i wsio budiet OK.
 • Gość: liberum_veto IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.13, 19:22
  Ja z Fanką nie mam żadnego sporu... Z tego, co zrozumiałem, to ona miała tu jakiś spór z Mat120... I myślała, że ja i Mat to ta sama osoba... Co nie jest prawdą...
  PS. Ja tu mam spór z administracją GW, a nie z Fanką :) Choć ona w tym sporze przyznała, niestety, rację administratorom... Uznała, że ten ban dla mnie jest jak najbardziej słuszny...
 • wampir-wampir 26.10.13, 19:56
  Właściwym miejscem toczenia sporów z administracją jest Forum o Forum.
  Już dawno zostałbyś poinformowany, że ban skutkuje komunikatami "możliwość zalogowania została zablokowana; powód - trollowanie" bądź "nie możesz pisać na tym forum do godziny...", gdybyś swoje pretensje tam umieścił.
  Komunikat, który otrzymałeś jest pokłosiem dzisiejszej awarii, męczenniku za 5 złotych.
  --
  Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
  *
  Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
 • Gość: liberum_veto IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.13, 20:00
  Ciekawe, że ten komunikat działa tylko i wyłącznie na forum PrzemyśL... I to już od wczoraj... I jest to komunikat: "Forum nie istnieje lub jest niedostępne"...
 • wampir-wampir 26.10.13, 20:08
  Zgłoś to na FoF. To nie ban.
  --
  pl.youtube.com/watch?v=JuSZEBuDUC4
  *
  www.youtube.com/watch?v=gH203JWfAy0&NR=1
 • Gość: liberum_veto IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.13, 20:13
  Masz rację. Pewnie to tylko przypadek, że zbiegło się to czasowo z donosem "jeus33"...
  forum.gazeta.pl/forum/w,299,147666975,147666975,Prosze_o_interwencje_na_forum_Przemysl_.html
  Nigdy wcześniej nie miałem żadnych problemów z logowaniem się na tym forum...
 • wampir-wampir 26.10.13, 20:23
  Nie Ty jeden miałeś dziś techniczny problem z tym forum. Skądinad wiem, że nie tylko tu takie problemy się pojawiły. Być może trwa to od wczoraj, ale tego akurat nie wiem.
  Donos skutkowałby przede wszystkim usunięciem zalinkowanych wpisów/wątków. Zdaje się, że wiszą.
  Wyczyść ciastka i cache, jeśli nie pomoże, to zgłoś to administracji. Wiadomo jakie komunikaty pojawiają się w efekcie bana. Bijesz pianę.
  --
  panna Klara i panna Rajmunda
 • Gość: liberum_veto IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.13, 20:30
  Pewnie to "normalne", że mogę pisać na każdym innym forum GW... Tylko nie na forum Przemyśl... I na pewno nie ma to żadnego związku z wczorajszym donosem "jesus33"... forum.gazeta.pl/forum/w,299,147666975,147666975,Prosze_o_interwencje_na_forum_Przemysl_.html
 • wampir-wampir 26.10.13, 20:37
  A na Emamie możesz?
  Nie nudź, waść...

  forum.gazeta.pl/forum/w,299,147727326,147727326,Co_sie_dzieje_z_emama_.html
  --
  panna Klara i panna Rajmunda
 • Gość: liberum_veto IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.13, 20:45
  Ty nie nudz... "Interwencja" została wykonana, stosownie do donosu "jesus33"...
  forum.gazeta.pl/forum/w,299,147666975,147666975,Prosze_o_interwencje_na_forum_Przemysl_.html
 • wampir-wampir 26.10.13, 20:47
  Aha. Dobranoc, ignorancie :-)))
  --
  Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
  *
  Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
 • Gość: liberum_veto IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.13, 20:56
  Kolorowych snów o "bohaterskim" Pawliku Morozowie ;)
  forum.gazeta.pl/forum/w,299,147666975,147666975,Prosze_o_interwencje_na_forum_Przemysl_.html
 • jesus33 27.10.13, 10:20
  Jak widzę to żyłka jeszcze nie strzeliła, więc jak obiecasz że będziesz już grzeczny i nie będziesz zakładał setki bzdurnych wątków niezwiązanych z Przemyślem, to ja Ci ze swojej strony obiecuję, że napiszę prośbę do administracji o zdjęcie Ci bana na tym forum, napiszę zgodnie z prawdą że nikt Cię tu nie bierze na poważnie, że cierpisz na manię prześladowczą.
  I co będzie tak dobrze? :-))
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.

  www.youtube.com/watch?v=JkLSbDudrjU
 • liberum_veto 27.10.13, 12:33
  do kapo "jesus33"
  Obejdzie się bez twojej "życzliwości"...
  Jak widać, mogę tutaj pisać. Twój donos i straszenie paragrafami Kodeksu Karnego psu na budę się zdały. Chwilowo nie zamierzam zakładać tutaj żadnych nowych wątków.
  Bo jeszcze "żyłka ci strzeli" i zasypiesz administrację forum stosem bzdurnych donosów... ;)
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • fanka_online 27.10.13, 11:59
  Take it easy, L.V;)
  To, że ktoś tutaj uważa się za Napoleona, wprawdzie kwalifikuje go do stałej opieki w zakładzie zamkniętym, ale wcale nie znaczy, że byłby/byłaby w stanie dowodzić armią.....nawet pod Waterloo;)
 • wampir-wampir 27.10.13, 12:07
  A pod budką z piwem?
  Jaka armia, taki wódz... :-))))
  --
  panna Klara i panna Rajmunda
 • Gość: liberum_veto IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.13, 18:48
  Jesteście śmierdzącymi, banderowskimi kanaliami i całe to wasze forum cuchnie banderyzmem na odległość. Jeden pysio jest uczciwy, chociaż może to być maska dla zmyłki stosowana przez banderowców, chcących w ten sposób przyciągać tu prawdziwych Polaków (że niby nie tylko sami chachłaccy banderowcy tu pisują, ale niby jest między nimi jeden polski patriota). Wszystkie te fanki, wampiry, jezusy - toż to czystej wody ukraińcy, wymiociny całego świata, jak ten cały ich (wasz) naród bandytów i morderców.
 • Gość: radca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.13, 19:07
  I za te słowa człowieku powinieneś odpowiedzieć karnie. Przygotowuję oficjalne pismo do ambasady Ukrainy, w którym wyjawiam w jaki sposób na polskim portalu lży sie naród ukraiński. Przesadziłeś ze swoją nienawiścią. Może sąd nauczy cię szacunku do innych narodów.
 • tadeusz.4 27.10.13, 19:46
  Gość portalu: radca napisał(a):

  > I za te słowa człowieku powinieneś odpowiedzieć karnie. Przygotowuję oficjalne
  > pismo do ambasady Ukrainy, w którym wyjawiam w jaki sposób na polskim portalu
  > lży sie naród ukraiński. Przesadziłeś ze swoją nienawiścią. Może sąd nauczy cię
  > szacunku do innych narodów.

  Dzidzia, taż tu codziennie pysie, maty, wenusjanie i inne fanki lżą Ukraińców na potęgę - a ty się do jednygu liberum żeś przyczepiłeś... Na Ukraińców na tym forum wylano wiency pomyj, niż na wszystkich pozostałych forach GW, włączni z forami kresowych ziomkostw - musi tu pisujo Polaki w pirszym pukuleniu, co się chcom zasłużyć nowym panom, swym krajanom, kresuwjakom, złotym ptakom. Tak dobrzy si podszywaju pud Pulaków, że aż by rżli kożnego Ukraińca, aby łuduwodnić swoju polskuść. Sąd do sądnego dnia bedzi miał co tu robić - a nawyt jedyn dziń dłuży.

  --
  "Wy, w imię naszych zasad, domagacie się dla siebie takich praw, jakich - w imię waszych zasad - nam odmawiacie"
  (Blaise Pascal do jezuitów, w sporze jansenistów z jezuitami)
 • Gość: mat120 IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.13, 21:11
  O proszę, nawet Tadzio wylazł z bunkra ze swoimi "prawami".:))
 • liberum_veto 31.10.13, 19:13
  tadeusz.4 napisał:
  > Dzidzia, taż tu codziennie pysie, maty, wenusjanie i inne fanki lżą Ukraińców
  > na potęgę - a ty się do jednygu liberum żeś przyczepiłeś...

  Myślę, że to zwykła zawiść... "jesus33" trafiał po prostu szlag, że to właśnie moje wątki cieszą się największym powodzeniem na forum Przemyśl... Zbierając grubo ponad 100 wpisów... A na jej pseudo-"intelektualnych" wątkach nie pisał nawet pies z kulawą nogą... Choć tak bardzo się przecież starała... I stąd ten absurdalny donos o rzekomym łamaniu przeze mnie przepisów Kodeksu Karnego... Zarzut bezzasadny, noszący charakter pomówienia i insynuacji, całkowicie odrzucony przez administrację forum, które uznało, że moje wątki są regulaminowe i nie nawołują do nienawiści na tle narodowościowym...
  forum.gazeta.pl/forum/w,299,147666975,147773116,Re_Prosze_o_interwencje_na_forum_Przemysl_.html
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • jesus33 31.10.13, 23:45
  liberum_veto napisał:

  > tadeusz.4 napisał:
  > > Dzidzia, taż tu codziennie pysie, maty, wenusjanie i inne fanki lżą Ukrai
  > ńców
  > > na potęgę - a ty się do jednygu liberum żeś przyczepiłeś...
  >
  > Myślę, że to zwykła zawiść... "jesus33" trafiał po prostu szlag, że to właśnie
  > moje wątki cieszą się największym powodzeniem na forum Przemyśl... Zbierając gr
  > ubo ponad 100 wpisów... A na jej pseudo-"intelektualnych" wątkach nie pisał naw
  > et pies z kulawą nogą... Choć tak bardzo się przecież starała... I stąd ten abs
  > urdalny donos o rzekomym łamaniu przeze mnie przepisów Kodeksu Karnego... Zarzu
  > t bezzasadny, noszący charakter pomówienia i insynuacji, całkowicie odrzucony p
  > rzez administrację forum, które uznało, że moje wątki są regulaminowe i nie naw
  > ołują do nienawiści na tle narodowościowym...
  > forum.gazeta.pl/forum/w,299,147666975,147773116,Re_Prosze_o_interwencje_na_forum_Przemysl_.html

  Tak jak napisałam wcześniej, a Ty dałeś teraz tego najlepszy przykład MEGALOMANIA. W nosie mam czy jest 20 postów czy 100, tak rzadko zakładam wątki, że nawet na to nie zwracam uwagi. Bardzo mnie jednak cieszy, że się nimi interesujesz. Przejrzyj obecny wątek i zwróć uwagę na to, że 99% postów dotyczy tylko Twojej osoby, możesz mi śmiało za to podziękować, gwiazdo :-)))
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.

  www.youtube.com/watch?v=JkLSbDudrjU
 • liberum_veto 02.11.13, 11:04
  Ja odnoszę wrażenie, że znaczna część dyskusji dotyczy akurat Ciebie, Twojej chorobliwej skłonności do knucia intryg, donosicielstwa, formułowania niegodziwych pomówień...

  Muszę Cię rozczarować. Twoje wątki w ogóle mnie nie interesują. W przeciwieństwie do Ciebie, nie odczuwam najmniejszej potrzeby czytania ani tym bardziej komentowania wątków, które mnie kompletnie nie obchodzą. To Twoja domena...

  Widocznie nie masz nic ciekawszego do roboty niż zajmowanie się spiskowaniem, insynuacjami, pluciem jadem nienawiści na wszystkich dookoła... Głęboko współczuję, musi Ci być trudno żyć z tak podłą osobowością...
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • liberum_veto 27.10.13, 19:18
  Gość portalu: liberum_veto napisał(a):
  > Jesteście śmierdzącymi, banderowskimi kanaliami i całe to wasze forum cuchnie b
  > anderyzmem na odległość. Jeden pysio jest uczciwy, chociaż może to być maska dl
  > a zmyłki stosowana przez banderowców, chcących w ten sposób przyciągać tu prawd
  > ziwych Polaków (że niby nie tylko sami chachłaccy banderowcy tu pisują, ale nib
  > y jest między nimi jeden polski patriota). Wszystkie te fanki, wampiry, jezusy
  > - toż to czystej wody ukraińcy, wymiociny całego świata, jak ten cały ich (wasz
  > ) naród bandytów i morderców.

  Dla jasności, powyższy post nie jest mojego autorstwa. Zwykła fałszywka. Nie moja retoryka... Ale metody jakby znajome, czysto banderowskie... :)
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • fanka_online 27.10.13, 19:26
  Chyba , że Twoj kumpel od IP, czyli Mat przesadził z procentami;)
 • liberum_veto 27.10.13, 19:36
  IP: *.dynamic.chello.pl
  to nie jest żadne IP... Takie "IP" mają tysiące... IP w tym przypadku kryje się pod znaczkiem * i nie jest na forum wyświetlane... Tak jak tysiące ludzi ma adres poczty z końcówką wp.pl czy onet.pl
  Ale widzę, że gładko łyknęłaś ten haczyk... I o to temu banderowskiemu przebierańcowi, podszywającemu się pod mój nick, właśnie chodziło...
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • Gość: radca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.13, 19:47
  Szanowny panie o nicku "liberum_veto", owszem to co wyświetla się przy wpisie to nie IP, ale adres DNS, okrojony zresztą, żeby forumowicze nie mogli zlokalizować i zidentyfikować autora. Autorzy wpisów zapominają jednak o tym, że ich IP jest jednak notowane na serwerze forum GW a ich właściciel ma obowiązek udostępnić je odpowiednim służbom. Dzięki temu nietrudno będzie dojść do osoby, która dokonała wpisu. To tylko kwestia czasu.
 • liberum_veto 27.10.13, 20:01
  Moje IP jest administracji forum GW doskonale znane... Sądząc po jej ostatnich reakcjach... Łatwo też oczywiście ustalić IP osobnika, który dokonał dziś wpisu, bez logowania, podszywając się pod mój nick...
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • Gość: radca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.13, 19:42
  Prokurator sprawdzi adres IP autora wpisu, który musi ponieść konsekwencje i który już teraz winien się bać. Wkrótce będzie miał wizytę odpowiednich służb. Dopilnują oni by sprawca został odpowiednio ukarany.
 • fanka_online 27.10.13, 19:47
  ość portalu: radca napisał(a): Prokurator sprawdzi adres IP autora wpisu

  Polecam tutejszego Hipolita. Lubi spawdzać i robi to długo i wnikliwie....in concreto;)
 • Gość: prokurator IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.13, 21:54
  Gość portalu: radca napisał(a):
  Prokurator sprawdzi adres IP autora wpisu, który musi ponieść konsekwencje i który już teraz winien się bać. Wkrótce będzie miał wizytę odpowiednich służb. Dopilnują oni by sprawca został odpowiednio ukarany.

  Śledztwo bada trop banderowski...
 • Gość: sławek IP: *.nplay.net.pl 28.10.13, 14:27
  Re: radca. Nie strasz nie strasz, bo się zes.
 • jesus33 27.10.13, 20:38
  liberum_veto napisał:

  > Nie moja retoryka...

  Twoja co?! :-)))))))))))))))))
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.

  www.youtube.com/watch?v=JkLSbDudrjU
 • liberum_veto 28.10.13, 08:20
  Retoryka. Za trudne słowo na twój ptasi móżdżek... :)
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • Gość: mat120 IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.13, 21:21
  liberum_veto napisał:
  Ale metody jakby znajome, czysto banderowskie... :)

  Mają to po Stiepanie...:)
 • liberum_veto 27.10.13, 13:27
  Fakt, szpitale psychiatryczne pełne są pacjentów, którym się wydaje, że są Napoleonami... :)
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 27.10.13, 20:09
  Ale ci banderowcy durni!!! Chyba ich prowydnyk zwołał naradę czołowych banderowców bo i tadzio się znalazł i zgodnie z zasadami dekalogu ukraińskiego nacjonalisty postanowili użyć podstępu. Zamiast udowodnić tak jak prosiłem - wyższość banderyzmu nad normalnością czepili się prowokacji i straszenia. A dodatkowo przyznali, kto uwielbia składać donosy. Zawsze twierdziłem że słoma z butów lewusom wyłazi, wystarczy tylko poczekać.Ale jaki zgodny chórek z tym kablowaniem. Wszyscy naraz i z jakim entuzjazmem! Kablowanie to i tak najmniejsza z ich zbrodni przeciw ludzkości! Oby tak dalej. Jest szansa że dowiemy się kto zacz; ika, tadzio i reszta banderowców. Gdyby to przeciw mnie chciano donieść to byłbym w siódmym niebie bo musiano by ujawnić donosiciela i kablarza. Wtedy żegnaj V-ta kolumno banderowska!
 • jesus33 27.10.13, 20:14
  Wam tylko pokazać palca, zażartować, a wtedy sypie się post za postem. Im temat bzdurniejszy, tym wątek bogatszy i ociekający zupełnie niepotrzebnym podnieceniem. Zamiast siedzieć na forum i pierniczyć od rzeczy, może pora złapać ostatnie promyki słoneczka. Spiski, fochy, wyzwiska, megalomania, podbijanie sobie tyłków, śledzenie IP i wszelkie inne manie prześladowcze, jad, dużo jadu, zawiść, mściwość ukryta pod powłoką przyzwoitości i szacunku do drugiego człowieka, pomówienia, ignorancja, brak własnego realnego życia, własnych problemów to jest właśnie forum Przemyśl. Jak dzieci w piaskownicy, która tak naprawdę jest jedynie kocią kuwetą.
  Co do szpitali to ja mało wiem na ich temat, ale są tu tacy którzy mogą Ci to i owo o nich opowiedzieć.
  Do F.
  Mat zaczął pić z rozpaczy w końcu utracił w Tobie przyjaciółkę.
  Do Mata.
  Mat nie pij, ona tak ma, wszędzie widzi spiski i wszystko wie najlepiej. Ciężki przypadek.
  Kochani mniej spisków, mniej banderowców, więcej spacerów, więcej relacji namacalnych z drugim człowiekiem. Wiem, że nudno, że niby nic się nie dzieje, ale warto wyjść jak się okazuje nawet na przemyski dworzec PKP, wczoraj i dzisiaj w ramach DKF-u odbył się pokaz filmów Okres nowej fali, a już za dwa tygodnie Kino metafizyczne i realizm magiczny w ramach którego można będzie zobaczyć Opowieści, które żyją tylko w pamięci, Kret, Cafe de flore i Violetta poszła do nieba, będzie również wystawa fotografii Wojciecha Plewińskiego.
  Wariatów też wpuszczają, tych z pod budki z piwem również :-)
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.

  www.youtube.com/watch?v=JkLSbDudrjU
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 27.10.13, 20:17
  Skoro jesteś na forum to prawdopodobnie te dobre rady ciebie nie dotyczą?
 • jesus33 27.10.13, 20:35
  Oczywiście, że nie. Zaglądam raz, dwa razy w tygodniu. Wcześniej przez długi okres nie zaglądałam przez kilka miesięcy, gdyż/ponieważ wolałam czas spędzać inaczej. I właśnie teraz, w tej chwili wstaję od kompa, a zaraz przytulę się do drugiego człowieka, takiego z krwi i kości, obejrzę film, zostanę porządnie wysmyrana i szczęśliwa zasnę, nie myśląc o Was.
  Śpij dobrze Pysio, dobranoc :-)
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.

  www.youtube.com/watch?v=JkLSbDudrjU
 • Gość: mat120 IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.13, 21:28
  jesus33 napisał:
  (...) a zaraz przytulę się do drugiego człowieka, takiego z krwi i kości,(...)

  Czyli do Fanki....?:)))

 • liberum_veto 30.10.13, 18:42
  jesus33 napisał:
  > Spiski, fochy, wyzwiska, megalomania, podbijanie sobie tyłków,
  > śledzenie IP i wszelkie inne manie prześladowcze, jad, dużo jadu, zawiść,
  > mściwość ukryta pod powłoką przyzwoitości i szacunku do drugiego człowieka,
  > pomówienia, ignorancja,

  "Spiski, pomówienia, mania prześladowcza, ignorancja... Jad, dużo jadu..."

  Na pewno wiesz, o czym piszesz, bo sama dałaś przykład wszystkich tych najgorszych cech, pomawiając mnie o naruszenie na tym forum paragrafów Kodeksu Karnego... Rzekome "nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, religijnym lub rasowym"...

  Komunikat forum:
  "Wątki są regulaminowe... Nie nawołują do nienawiści..."
  forum.gazeta.pl/forum/w,299,147666975,147773116,Re_Prosze_o_interwencje_na_forum_Przemysl_.html
  Dodam, że nie oczekuję przeprosin za twoje insynuacje i pomówienia... Nie wydaje mi się, abyś była do tego zdolna... Wymagałoby to choć trochę przyzwoitości...
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • jesus33 31.10.13, 23:39
  liberum_veto napisał:

  > jesus33 napisał:
  > > Spiski, fochy, wyzwiska, megalomania, podbijanie sobie tyłków,
  > > śledzenie IP i wszelkie inne manie prześladowcze, jad, dużo jadu, zawiść,
  >
  > > mściwość ukryta pod powłoką przyzwoitości i szacunku do drugiego człowiek
  > a,
  > > pomówienia, ignorancja,
  >
  > "Spiski, pomówienia, mania prześladowcza, ignorancja... Jad, dużo jadu..."
  >
  > Na pewno wiesz, o czym piszesz, bo sama dałaś przykład wszystkich tych najgorsz
  > ych cech, pomawiając mnie o naruszenie na tym forum paragrafów Kodeksu Karnego.
  > .. Rzekome "nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, religijnym lub ra
  > sowym"...
  >
  > Komunikat forum:
  > "Wątki są regulaminowe... Nie nawołują do nienawiści..."
  > forum.gazeta.pl/forum/w,299,147666975,147773116,Re_Prosze_o_interwencje_na_forum_Przemysl_.html
  > Dodam, że nie oczekuję przeprosin za twoje insynuacje i pomówienia... Nie wydaj
  > e mi się, abyś była do tego zdolna... Wymagałoby to choć trochę przyzwoitości..
  > .

  Jak już wklejasz odpowiedź moderatora to nie tnij jej na kawałki :-))) I zapomniałeś dodać : faktycznie zasługiwały jednak na przeniesienie na inne fora.
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.

  www.youtube.com/watch?v=JkLSbDudrjU
 • liberum_veto 01.11.13, 23:00
  Odpowiedz administracji forum jest jednoznaczna. Twoje insynuacje o rzekomym naruszeniu przeze mnie art. 256 i 257 Kodeksu Karnego, poprzez rzekome nawoływanie na forum Przemyśl do nienawiści na tle narodowościowym, są absurdalne i bezpodstawne oraz stanowią ewidentne oszczerstwo.
  Przekaz jest jasny: moje wątki są regulaminowe i nie nawołują do nienawiści.
  Twoje zaś niegodziwe i wyssane z brudnego palca oskarżenia to tylko produkt chorej wyobraźni czy też manii prześladowczej...

  "W Polsce nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym i rasowym jest jest zabronione i karalne na podstawie art. 256 i 257 Kodeksu karnego. Użytkownik zakładający wątki tego typu na forum Przemyśla, czyli liberum_veto od kilku tygodni porusza tematy które nie dość, że nie mają nic wspólnego z Przemyślem, to jeszcze mają za zadanie podjudzić do nienawiści na tle narodowościowym innych użytkowników, wywołać wrażenie zagrożenia i niepokoju, oraz wszczynać zupełnie niepotrzebne spory i kłótnie między innymi użytkownikami.
  Bardzo proszę o interwencję administratorów i z góry dziękuję."
  (by jesus33)
  --
  Forum KRESY - zapraszam
 • Gość: mat120 IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.13, 20:55
  Gość portalu: liberum_veto napisał(a):
  Ja z Fanką nie mam żadnego sporu... Z tego, co zrozumiałem, to ona miała tu jakiś spór z Mat120... I myślała, że ja i Mat to ta sama osoba... Co nie jest prawdą...

  Mówiąc szczerze ja też nie mam ani nigdy nie miałem z nią sporu. Najwyraźniej jednak Fanka ma lub też miała spór ze mną.:) To zapewne efekt widzeń i halucynacji, które od pewnego czasu nieustannie ją nękają, a które pozwalają jej też utożsamiać Twoją osobę ze mną. Jak stwierdziła jej niegdysiejsza przyjaciółka a obecnie oponentka (forumowe "kapo") jest to zapewne związane z wchodzeniem w wiek dla kobiety określany jako przejściowy.:)

 • wampir-wampir 27.10.13, 21:19
  ... sterane charówą u bauerów :-)))
  --
  pl.youtube.com/watch?v=JuSZEBuDUC4
  *
  www.youtube.com/watch?v=gH203JWfAy0&NR=1
 • wampir-wampir 27.10.13, 21:23
  Sorki Errato, oczywiście h* ;-)))
  --
  Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
  *
  Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
 • Gość: errata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.13, 21:35
  No! :-)
 • Gość: mat120 IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.13, 21:38
  A wracając do tematu przypominam swój wątek na forum Liberum_Veto

  forum.gazeta.pl/forum/w,48782,75221838,75221838,W_Siemiaszko_bez_przebaczenia_.html
 • 99venus 27.10.13, 21:45
  przebaczenia nie było,nie i nie będzie.to samo z zapomnieniem.
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • Gość: mat120 IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.13, 21:48
  99venus napisał:

  > przebaczenia nie było,nie i nie będzie.to samo z zapomnieniem.

  Oczywiście. Norymberga czeka cierpliwie......
 • 99venus 28.10.13, 10:02
  nie dla wszystkich jest to oczywiste:
  forum.gazeta.pl/forum/w,48782,147749217,147749217,Gazeta_Wyborcza_tworzy_nowa_historie.html
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • jesus33 28.10.13, 10:32
  oparta na faktach i monosylabach :-). Dzięki Wam już wiem co to retoryka. Brawo chłopcy! :-)))
  --
  Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.

  www.youtube.com/watch?v=JkLSbDudrjU
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 28.10.13, 10:46
  Tylko nie myl retoryki z retorsjami po postach banderowców!
 • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.13, 19:49
  Gość portalu: pysio napisał(a):

  > Tylko nie myl retoryki z retorsjami po postach banderowców!


  A ty, biedny durniu, półanalfabeto, nie myl retorsji z torsjami...
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 28.10.13, 20:07
  Czy ty musisz się chwalić i popisywać własną durnotą?
 • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.13, 20:09
  Nie muszę - ty robisz to koncertowo.
 • fanka_online 28.10.13, 20:16
  Pysiu, dostałam formularz z pytaniem Z KIM CHCĘ KWESTOWAĆ.
  Twoja ostatnia szansa właśnie mija....
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 28.10.13, 20:20
  Moją kandydaturę możesz śmiało odłożyć do kosza. Nie potrafię robić takich rzeczy! Proponuję tego durnia gościa. Przynajmniej będziesz miała wesoło!
 • fanka_online 28.10.13, 20:23
  Ech....ja bym chciała z Panstaszkiem....sznycla bym zjadła i jakąś dyktą przepiła dla rozgrzewki;)
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 28.10.13, 20:34
  A znasz dobry przepis na likier na kościach? Ja dyktę podgrzewam w kociołku a na wierzchu zamiast pokrywki kładę chleb a jak nasiąknie to wyciskam. Dodaję olejki i aromaty. Pycha!!!
 • fanka_online 28.10.13, 20:39
  Uhm.....to nie moja specjalność.
  Panstaszek i Pnzenekbugajow na pewno mają jakieś opracowane receptury.

  P.S. Ty tak na poważni z tymi Moskalami?!
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 28.10.13, 20:44
  Koncepcja nie jest jeszcze w szczegółach dopracowana ale zawsze trzeba mieć jakiś plan B.


  Jako dziecko pamiętam jak strzelił w kalendarz stalin. Wtedy wiał wiatr podobny do tego dzisiejszego. A starzy ludzie gadali że to diabeł tak się cieszy. Czyżby mazowiecki też do piekła trafił?
 • fanka_online 28.10.13, 20:49
  Wiatr wieje w Rzeszowie i najwidoczniej w Przemyślu, więc może jakiś krajan odszedł do wieczności np ciapciak-lechoski?
 • Gość: pysio IP: 213.25.24.* 28.10.13, 22:05
  Wg starych wierzeń i przesądów diabeł hula bo świecie bo ma pewność że ta dusza trafi do niego biez nikakich!
 • Gość: miszczu IP: *.dynamic.chello.pl 20.11.13, 19:15
  Czas podciągnąć wątki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka